خلقت امامان

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خلقت امامان

بنام خدا.
سلام.
وقتی معصومین علیه سلام رو از جنس خودت ندونی و مثل خودت ندونی هرگز نمیتونی اونارو الگوری خودت قرار بدی و مثل اونا زندگی کنی و همیشه هم حرف شیطان سر زبونت میاد که من نمیتونم مثل اونا بشم پس چرا اینقدر تلاش میکنم؟
تنها فرقی که اونا با ما داشتن اینه که اونا خواستن، شما هم بخواه خداوند متعال فرقی بین بنده هاش قائل نمیشه.شما هم میتونی از اونا الگو بگیری و همتراز اونها بشی اگر که بخوای.همه راهاش رو هم خداوند متعال گفته و نازل کرده.
مرد راه میخواهد.تا زنده ای هرگز برای قرب دیر نیست.
یا علی:Gol:

الحمد لله رب العالمین

خدا لفظی ما الله است خدا کند خدای قلبی ما هم الله باشد نه بندگانش

من ربک ----» آستانه پرست نباشیم الله پرست باشیم

عــــلی;217952 نوشت:
بنام خدا.
سلام.
وقتی معصومین علیه سلام رو از جنس خودت ندونی و مثل خودت ندونی هرگز نمیتونی اونارو الگوری خودت قرار بدی و مثل اونا زندگی کنی و همیشه هم حرف شیطان سر زبونت میاد که من نمیتونم مثل اونا بشم پس چرا اینقدر تلاش میکنم؟
تنها فرقی که اونا با ما داشتن اینه که اونا خواستن، شما هم بخواه خداوند متعال فرقی بین بنده هاش قائل نمیشه.شما هم میتونی از اونا الگو بگیری و همتراز اونها بشی اگر که بخوای.همه راهاش رو هم خداوند متعال گفته و نازل کرده.
مرد راه میخواهد.تا زنده ای هرگز برای قرب دیر نیست.
یا علی:gol:

عــــلی;217952 نوشت:
تنها فرقی که اونا با ما داشتن اینه که اونا خواستن، شما هم بخواه خداوند متعال فرقی بین بنده هاش قائل نمیشه

ائمه خلقت خلقتشون هم هم با ما فرق داشته مثلا یکی از فرق هاشون این بوده که اصلا جنب نمی شدند و فرق دیگرشون این بوده که رشد جسمانیشون در ایام اول زندگی بیشتر از ماها بوده و اون ها در هر هفته به اندازه یک ماه رشد میکردند و فرق دیگرشون با ماها این بوده که اون ها علم غیب داشتند و ما هر چقدر هم تلاش بکنیم و خودمون رو هم بکشیم از نظر مقام به امام علی نخواهیم رسید.اما این که میگویم ائمه اطهار سوره هایی از قرآن هستند به خاطر استنباط من از حدیث ثقلین است که رسول خدا میفرماید:انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی و انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض(من میان شما دو چیز گران بها گذاشت ام یکی کتاب خدا و عترتم که اهل بیت من هستند و این دو هرگز از یکدیگر جدا نمی شوند تا هنگامی در کنار حوض به من برسند) همان طور که میبینید این ارتباط دو طرفه و تنگاتنگ میان اهل بیت و قرآن بیانگر این مطلب است که قرآن همان اهل بیت است و اهل بیت همان قرآن و این دو به قدری بهم متصل اند که میتوان آن ها را یک نظام واحد در نظر گرفت که من از آن تعبیر به قرآن میکنم
انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا

بنام خدا.
سلام.

ahmadbazi;218043 نوشت:
ائمه خلقت خلقتشون هم هم با ما فرق داشته مثلا یکی از فرق هاشون این بوده که اصلا جنب نمی شدند و فرق دیگرشون این بوده که رشد جسمانیشون در ایام اول زندگی بیشتر از ماها بوده و اون ها در هر هفته به اندازه یک ماه رشد میکردند

چه کسی این اخبار را بشما رسانده است؟
ائمه معصومین خلقتشون هیچ فرقی با ما نمیکرده.شما نوع عبادت خودت رو ببین بعد نوع عبادت معصومین رو ببین هر وقت مثل اونا زندگی کردی و خدا بهت نداد اونچه به اونها داد!!اونوقت میتوانید ادعا کنید خلقتشون فرق میکرده.و عدل خداوند رو اینگونه زیر سوال ببرید!!!

عــــلی;218062 نوشت:
چه کسی این اخبار را بشما رسانده است؟

در یکی از کتاب های آیت الله مطهری خواندم الان یادم نیست اسم کتابش چی بود فقط میدونم کتاب آیت الله مطهری بود اگر شک دارید می توانید از مرجع تقلیدتان بپرسید همه مراجع در این ها متفق القول هستند

بنام خدا.
سلام.
آقا چرا پست های مارو تبدیل به تاپیک کردید؟!

بنام الله

با صلوات بر محمد وال محمد
طبق ایه قران که به پیامبر نازل شد :یا پیامبر به مردم بگو من هم مثل شما بشری هستم ... پس امامان هم مانند ما بشر بودند می خوردند و میخوابیدند اما از لحاظ اعتقادی خیلی فرق هست همه کارهای انها برای خدا بود اما کارهای ما برای مصلحت و نفع خودمان .عبادت مولی علی رو ببینید (اگر بهشت و جهنمی هم نباشد من باز خدا را می پرستیدم ) انها با ما فرق ندارند ما با انها فرق داریم
موضوع قفل شده است