چرا خدا زندگی را به انسان تحمیل میکند

تب‌های اولیه

53 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

دلیل تحمیل این زندگی به انسان چیست؟چرا باید خدایی را که عزیزانمان را قطع عمر میکند و داغ انها را به دل ما میگذارد دوست داشته باشیم؟دلیل قانع کننده ای تو دنیا برای دوست داشتن خدا وجود دارد؟

aboutgod;217660 نوشت:
دلیل تحمیل این زندگی به انسان چیست؟چرا باید خدایی را که عزیزانمان را قطع عمر میکند و داغ انها را به دل ما میگذارد دوست داشته باشیم؟دلیل قانع کننده ای تو دنیا برای دوست داشتن خدا وجود دارد؟

[="blue"]
سلام

شما ایا خدا را باور دارید یا چون دلتان از مطلبی گرفته میخواهید دق دلتان را سر یک چیزی خالی کنید !

[/]

بدون شک خدا را قبول دارم .و باورم دارم که خدای یگانه تنها افریدگار ماست و لایق پرستش است اما دلیلی برای دوست داشتنش پیدا نمی کنم

aboutgod;217749 نوشت:
اما دلیلی برای دوست داشتنش پیدا نمی کنم

یه روحانی گفته بود که رابطه بین خدا و انسان رابطه عاطفی میباشد و هیچ دلیلی برای دوست داشتن بین روابط عاطفی نمیشود تعیین نمود مثل دوست داشتن مادر برای فرزند خویش !!! ایا مادری میتواند دلیلی بیاورد که چرا فرزندش را دوست دارد ؟؟ نه نمیتواند چون یه رابطه عاطفی ایجاد میشود و این موضوع برای انسان و خدا هم صادق است !!! که این رابطه عاطفی در ماه رمضان خیلی زیاد میشود مخصوصا نزدیکهای اذان که بیشترین روابط بین خدا و انسان ایجاد میشود فقط انسان باید هوشیار باشد تا این رابطه را حس کند

موفق باشید

aboutgod;217749 نوشت:
بدون شک خدا را قبول دارم .و باورم دارم که خدای یگانه تنها افریدگار ماست و لایق پرستش است اما دلیلی برای دوست داشتنش پیدا نمی کنم

[="blue"]سلام

ایا هیچ توجه کرده اید که وقتی مادری فرزند خود را سیلی میزند بازهم فرزند دامان او را میچسبد براستی علت چیست ؟
[/]

aboutgod;217660 نوشت:

با سلام.

در حدیث قدسی داریم که خدا خطاب به بندگانش میگه:

[="purple"]من طلبني وجدني من وجدني احبني من احبني عشقني من عشقني عشقته من عشقته قتلته من قتلته فعلي ديه فانا ديه.[/]
[="seagreen"]
هركس مرا بخواهد مي يابد هركس مرا بيابد دوستم ميدارد هركس مرا دوست بدارد عاشقم مي شود
هركسي عاشقم شود عاشقش مي شوم هركس عاشقش شوم او را مي كشم هركسي را كه بكشم
ديه اش با من است بنابراين من ديه او هستم.[/]

[="sienna"]
بنا براین عشق الهی هزینه دارد. هزینش رو هم خود خدا تقبل کرده.[/]

مجنون برای عشق لیلی خیلی هزینه کرد اما شکایتی نداشت چرا؟ چون عاشق بود. سختی ها و سرزنش ها رو هم همه تحمل کرد. لیلی هم خیلی جاها امتحانش کرد تا راستی عشق مجنون براش ثابت بشه.

اگر مرگ عزیزان و سختی ها نباشه اصلا یاد خدا می افتید؟ کجا توی خوشیها یادش میکنید؟ توی غم اندوه بیشتر به یاد خدا هستید یا توی سرمستی و خوشی ها؟ تا کسی رو از دست ندادید اصلا می فهمید که خدای قادری هست که جان اون عزیز در دست اون هست. تا عزیزی گوشه بیمارستان نیفتاده آیا دست به دعا میشید؟ اونجاست که انسان شروع به دست و پا زدن میکنه به درگاه خدا التماس میکنه چون میدونه همه چیزش الان دست خداست. رفتن یا ماندن عزیزش.

ا[="red"]مام حسین(ع) [/]برای چی حسین شد؟چرا الان همه عاشقشند؟چون عاشق خدا شد. چون وقتی خدا از انسانها عهد می گرفت امام حسین داوطلب شد که فدایی امتش بشه برای خدا. الان کی حاضره تمام خانوادش رو از دست بده برای رضای خدا برای نجات مردم. پس امام حسین هم باید میگفت خدا چرا جوان زیبا و رعنام رو گرفتی؟ خدا چرا طفل خردسالم رو از من گرفتی؟ این ها کار هر کسی نیست. عاشق شدن به این راحتی نیست.

[="darkorange"]«« ليس لي في سواك حظ فكيف ما شئت فاختبرني
يعني مرا لذتي در غير تو نيست ؛
اي خداي من ، پس هر طور كه مي خواهي مرا آزمايش كن »»[/]

زيادي محبت و شوق نسبت به خالق ،
چه بسا به گمان مي اندازد بنده را كه بلا را طالب مي شود .
[="red"] بله هر كه جرعه اي از محبت خدا را بنوشد مست خدا خواهد شد؛[/]
و آن زمان هر چه از دوست رسد نيكوست.
درد باشد ؛ فراغ و جدايي باشد ؛
[="red"]غم جانگداز از دست دادن عزيزي باشد ؛[/]
دوري از خانواده و وطن باشد و....
[="red"]همه و همه براي كسي كه عاشق خداست
بايد خوش باشد
و هيچ شكوه و گلايه اي از معشوق خود نكند[/]
و تازه شكر گزار هم بايد باشد.
و اينجاست كه اين شعر زيبا به كمكم مي آيد
اگر با ديگرانش بود ميلي چرا ظرف مرا بشكست ليلي
پس حتي اگه سختي هم در زندگي به ما رسيد
بايد خدا را شكر كنيم و صبور باشيم
[="red"]حتما صلاحيتي در كار است كه ما از آن بي خبريم[/]
دوستان بيايیم به صلاحيتي كه خدا برای ما در نظر مي گيرد
احترام بگذاريم
من نمي گم دست روي دست بگذاريم و ببينم چي ميشه
نه!!!!
ما بايد فكر كنيم ؛
تلاش كنيم و نتيجه تلاش هايمان را به خدا واگذاريم
و هر چه خدا خواست به آن راضي باشيم
اگر واقعا خدا را دوست داريم
ما بايد با تمام وجودمون به خدا ثابت كنيم كه بنده ي او هستيم
مشخصات يه بنده چيه ؟
جز اينه كه بايد در مقابل پروردگارش سر به زير باشد
و خشوع داشته باشد
و اطاعت بدون چون چرا كند
بله ما بايد بندگي كنيم
نه اينكه فقط ادعاي بندگي كنيم
[="red"]هميشه در اوج نااميدي دلمون به يه جايي ناخودآگاه وصل ميشه
و يه ندايي به ما ميگه صبر كن
عجله نكن[/]
خدايي در اين نزديكيست كه به تو كمك مي كند
و چه زيبا بهمون كمك ميكنه تا از پس مشكلاتمون بربياييم
و تنها انتظاري كه از ما دارد اين است كه او را شكر كنيم
انتظار زيادي است ؟
[="red"]آيا ما خدارو خوب شناختيم تا حالا؟[/]
خدا يك واژه سه حرفي نيست
كه وقتي دلمون لرزيد به اون متوسل شويم
خدا دريايي است كه براي دانستنش بايد در آن غرق شويم
من نمي خوام با لغات بازي كنم
ولي واقعاً چرا خودمون رو در اين دريا غرق نمي كنيم
[="red"]غرق شدن در درياي دنيا يعني مرگ[/]
ولي غرق شدن در درياي الهي يعني رسيدن به معرفت
ما بايد به معرفت برسيم
تا بفهميم چيزايي رو كه تا حالا ازشون غافل بوديم
[="red"]چرا تفكر نمي كنيم[/]

AboutGod;217660 نوشت:
چرا باید خدایی را که عزیزانمان را قطع عمر میکند و داغ انها را به دل ما میگذارد دوست داشته باشیم؟quote]
سلام
فرض کنید من به شما یک چیزی رو دادم حال اومدم پس بگیرم ایا باید من رو مقصر بدانید. طرز نگاهتون رو عوض کنید برادرم

هركس مرا بخواهد مي يابد هركس مرا بيابد دوستم ميدارد هركس مرا دوست بدارد عاشقم مي شود
ديه اش با من است بنابراين من ديه او هستم.
------------------------------------------------------------------------
نگاه خداوند به کسانی که دوستش داره خیلی جالبه.ادم رو شگفت زده میکنه.عجب عاشقیست خداوند.نمی دونم چرا از 7 میلیارد جمعیت کره زمین فقط عده ای بسیار کم طرفدار خدا هستند.این همه خدا گریزی مردم دلیلی دارد.و دلیلش نگاه خدا به افریده هاش هست.یک سوال؟؟؟چرا مردم از خدا و دین فرار میکنند؟

aboutgod;217875 نوشت:
نگاه خداوند به کسانی که دوستش داره خیلی جالبه.ادم رو شگفت زده میکنه.عجب عاشقیست خداوند.نمی دونم چرا از 7 میلیارد جمعیت کره زمین فقط عده ای بسیار کم طرفدار خدا هستند.این همه خدا گریزی مردم دلیلی دارد.و دلیلش نگاه خدا به افریده هاش هست.یک سوال؟؟؟چرا مردم از خدا و دین فرار میکنند؟

سلام. اين سوالي كه من هم هنوز جوابش رو پيدا نكردم. هر روز دارم با اين موضوع كلنجار ميرم. واقعا چرا مردم از خدا و دين گريزانند؟!!! آيا واقعا اسلام در حق ما ظلم كرده كه اين قدر نسبت به آن بدبين هستيم؟ انشاالله تاپيكي در اين زمينه خواهم زد.

سادات;217880 نوشت:
سلام. اين سوالي كه من هم هنوز جوابش رو پيدا نكردم. هر روز دارم با اين موضوع كلنجار ميرم. واقعا چرا مردم از خدا و دين گريزانند؟!!! آيا واقعا اسلام در حق ما ظلم كرده كه اين قدر نسبت به آن بدبين هستيم؟ انشاالله تاپيكي در اين زمينه خواهم زد.

به نظر من دلیل دین و خدا گریزی اینها هستند

1-اسلام دینی غم انگیز و توام با سختی بسیار شدید است
2-بیشتر گفته های این مکتب شعار و جنبه تشریفاتی دارد
3-خواسته های فردی شخص مهم نیست.
4-همیشه در اقلیت بوده و اکثر طرفدارانش فقیر و بی پول هستند
5-نود و نه درصد از خواسته های مردم اجابت نمیشود.یا حکمت است یا مصلحت .چرا هرچه نرسیدن و بدبختی تو دنیا ست حکمت و مصلحت ما میشود
6-خدا فقط گوش میدهد و شنوای خوبی است.اما به ندرت و به سختی چیزی میدهد
7-خدا به سادگی نمی بخشد .اعمال بد اعمال خوب را میبرد اما اعمال خوب اعمال بد را نمیبرد
8-هزاران اعمال خوب با کمترین گناهی از بین میرود
9-زیاد میگیرد اما کمتر میدهد
10-بسیار سخت گیر است
11-دین با خون زنده میماند و مهم نیست اگر میلیونها نفر در این راه بمیرند
و ............................................................هزاران چیز دیگر

aboutgod;217660 نوشت:

چون دوست داره .

جرات داری اعتراض کن .

aboutgod;217749 نوشت:
اما دلیلی برای دوست داشتنش پیدا نمی کنم

ببخشید مگه کسی گفته شما خدا رو دوست داشته باشی؟

نقل قول:
1-اسلام دینی غم انگیز و توام با سختی بسیار شدید است

با سلام. لطفا نمونه هايي از غم انگيز بودن و سختي هاي آن را ذكر كنيد.

نقل قول:
بیشتر گفته های این مکتب شعار و جنبه تشریفاتی دارد

لطفا مثال بزنيد.

نقل قول:
3-خواسته های فردی شخص مهم نیست.

مثلا چه خواسته هايي؟

نقل قول:
4-همیشه در اقلیت بوده و اکثر طرفدارانش فقیر و بی پول هستند

آمار دقيق داريد؟

نقل قول:
5-نود و نه درصد از خواسته های مردم اجابت نمیشود.یا حکمت است یا مصلحت .چرا هرچه نرسیدن و بدبختی تو دنیا ست حکمت و مصلحت ما میشود

اين آمار را از كجا آورديد؟ با خدا يا فرشتگان در ارتباط هستيد؟

نقل قول:
6-خدا فقط گوش میدهد و شنوای خوبی است.اما به ندرت و به سختی چیزی میدهد

مگر پدر و مادر يا خواهر و برادر و دوستان شما هر چيزي كه شما بخواهيد به شما مي دهند؟ تازه اونها از آينده شما هم خبر ندارند.در ضمن از كجا ميدانيد كه خدا نداده است يا نمي خواهد بدهد؟

نقل قول:
7-خدا به سادگی نمی بخشد .اعمال بد اعمال خوب را میبرد اما اعمال خوب اعمال بد را نمیبرد

اين ديگه آخر بي انصافيه!!! قرآن مي خوانيد؟

"فَمَن تَاب‌َ مِن بَعْدِ ظُـلْمِه‌ِ وَأَصْلَح‌َ فَإِن‌َّ اللَّه‌َ یَتُوب‌ُ عَلَیْه‌ِ إِن‌َّ اللَّه‌َ غَفُورٌ رَّحِیم‌ٌ; (مائده‌، 39)

امّا آن کس که پس از ستم کردن‌، توبه و جبران نماید، خداوند توبه او را می‌پذیرد; زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است‌."

نقل قول:
8-هزاران اعمال خوب با کمترین گناهی از بین میرود

باز هم تاكيد مي كنم قرآن را خوب بخوانيد. مشكل ما مسلمانان همين هست. قرآن نمي خونيم بعد ميگم چنين و چنان هست. مثل شاگردي كه براي امتحان درس نمي خونه ميگه معلممون سخت گير بود يا سوالات سخت بود.

«(فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّة خَيْراً يَرَهُ * وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّة شَرًّا يَرَهُ);

پس هر کس هموزن ذرّه اى کار خير انجام دهد آن را مى بيند و هر کس ذرّه اى کار بد کرده آن را (نيز) مى بيند. زلزال، آيه 7 و 8

(إِنَّ الْحَسَناتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئاتِ) همانا خوبيها از بين برنده بديها هستند.هود، آيه 114.

نقل قول:
زیاد میگیرد اما کمتر میدهد

منظورتون چيه؟

نقل قول:
بسیار سخت گیر است

مثلا؟

نقل قول:
دین با خون زنده میماند و مهم نیست اگر میلیونها نفر در این راه بمیرند

اين جمله از كيست؟ اگر به اين باشد كه كافران از ما در اين زمينه جلوتر هستند.

nakisa;217948 نوشت:
ببخشید مگه کسی گفته شما خدا رو دوست داشته باشی؟

سلام دوست عزیز
نه نگفته.برام سوال بود.پرسیدم.چون خودم هر چقدر فکر میکردم دلیلی برای این کار نمی یافتم.خدا به دوست داشتن من احتیاجی نداره.
جرات دارم و اعتراض میکنم چرا زندگی رو که خودم نمی خواستم بهم دادی.
من میگم خدایا تو بهترین خالقی و لایق پرستش هستی و نیازی به عبادت من نداری.من هم دوست ندارم باشم و زندگی کنم هرچند اگر تمام سالهای عمرم رو کج رفته باشم.هیچ خسارتی به تو نزدم تمام عوافبش را خودم دادم و عذابش را خودم کشیدم.
من اعتراف میکنم جهان هستی بسیار زیباست و نعمتهایش فراوان.اما دلیلی برای زندگی نیافتم با این که میدانم تو مرا افریدی و با تلاشم روزی میدهی اما باز قرار زندگی ندارم.همه نعمتهایت هر چند که حتی یک درصد نعمتهایت نصیب من نشد من نمی خواهم.چه باشم چه نباشم برایت فرقی نمیکند چون تو بی نیاز از منی پس هستیم را به نیستی تبدیل کن که تو بهترین تبدیل کننده ای.
از گناهانم بگذر و مرا ببخش چون تو به بخشیدن فرمانم دادی پس باید بخشنده بزرگی باشی.هر چند شستن کسی که خودش را الوده کرده و عذابش را خودش چشیده کار سختی نیست

aboutgod;217963 نوشت:
سلام دوست عزیز
نه نگفته.برام سوال بود.پرسیدم.چون خودم هر چقدر فکر میکردم دلیلی برای این کار نمی یافتم.خدا به دوست داشتن من احتیاجی نداره.
من میگم خدایا تو بهترین خالقی و لایق پرستش هستی و نیازی به عبادت من نداری.من هم دوست ندارم باشم و زندگی کنم هرچند اگر تمام سالهای عمرم رو کج رفته باشم.هیچ خسارتی به تو نزدم تمام عوافبش را خودم دادم و عذابش را خودم کشیدم.
من اعتراف میکنم جهان هستی بسیار زیباست و نعمتهایش فراوان.اما دلیلی برای زندگی نیافتم با این که میدانم تو مرا افریدی و با تلاشم روزی میدهی اما باز قرار زندگی ندارم.همه نعمتهایت هر چند که حتی یک درصد نعمتهایت نصیب من نشد من نمی خواهم.چه باشم چه نباشم برایت فرقی نمیکند چون تو بی نیاز از منی پس هستیم را به نیستی تبدیل کن که تو بهترین تبدیل کننده ای.
از گناهانم بگذر و مرا ببخش چون تو به بخشیدن فرمانم دادی پس باید بخشنده بزرگی باشی.هر چند شستن کسی که خودش را الوده کرده و عذابش را خودش چشیده کار سختی نیست

سلام بزرگوار.

بهاي ما جز به بهشت نيست. اين دنيا و نعمتهاش و اصلا اين زندگي همش بهانه است. ما مال اينجا نيستيم. پس براي اونجايي كه به اون تعلق داري سرمايه گذاري كن. چطوري؟

با خدا باش. نماز بخون و به واجباتت عمل كن. اينها همون پول نقدي كه بايد براي پيش فروش خونه آخرتت سرمايه گذاري كني. والله نماز خوندن و روزه گرفتن از تمام بدو بدوهايي كه براي پول در آوردن و چرخوندن زندگي دنياييمون مي كنم راحت تره. با خدا راحت باش. دستوراتش هم راحت بگير. لااقل حق بندگيت رو ادا كن. خدا دوست داره. بيشتر از اوني كه فكرش رو كني . پس بهش اعتماد كن و اوتچه رو كه خواسته انجام بده . نعمت ها و خوشي هاي اين دنيا در مقابل چيزي كه خدا براي آخرتت مي سازه هيچه هيچ.

سادات;217961 نوشت:

لطفا مثال بزنيد.

دعاهایی که درمفاتیح الجنان و یا در احادبث اشاره شده و مابقی دعاها.شبهای قدر

مثلا چه خواسته هايي؟

امثلا اگر یک نفر برای ظهور دعا کند.تا جمع مردم دعا نکنند دعا مستجاب نمی شود.یک نمونه از هزاران

آمار دقيق داريد؟

بله امارش وضعیت کنونی جهان.الان از 7 میلیارد جمعیت چقدرشون مسلمان و چقدرشون پولدار هستند

نه از مردم بپرسی بهت میگه.بیشتر مردم این حرف رو میزنند

مگر پدر و مادر يا خواهر و برادر و دوستان شما هر چيزي كه شما بخواهيد به شما مي دهند؟ تازه اونها از آينده شما هم خبر ندارند.در ضمن از كجا ميدانيد كه خدا نداده است يا نمي خواهد بدهد؟

پدر و مادرم در حد توان کمکم میکنند تا جایی که بتوانند اما خدا قدرت مطلق است پس نتوانستن برایش بی معنی است.کسی که میل دادن دارد اشاره اش را میدهد

"فَمَن تَاب‌َ مِن بَعْدِ ظُـلْمِه‌ِ وَأَصْلَح‌َ فَإِن‌َّ اللَّه‌َ یَتُوب‌ُ عَلَیْه‌ِ إِن‌َّ اللَّه‌َ غَفُورٌ رَّحِیم‌ٌ; (مائده‌، 39)

امّا آن کس که پس از ستم کردن‌، توبه و جبران نماید، خداوند توبه او را می‌پذیرد; زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است‌."

منظور من تاثیر اعمال بد روی سایر اعمال است

باز هم تاكيد مي كنم قرآن را خوب بخوانيد. مشكل ما مسلمانان همين هست. قرآن نمي خونيم بعد ميگم چنين و چنان هست. مثل شاگردي كه براي امتحان درس نمي خونه ميگه معلممون سخت گير بود يا سوالات سخت بود.

«(فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّة خَيْراً يَرَهُ * وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّة شَرًّا يَرَهُ);

پس هر کس هموزن ذرّه اى کار خير انجام دهد آن را مى بيند و هر کس ذرّه اى کار بد کرده آن را (نيز) مى بيند. زلزال، آيه 7 و 8

(إِنَّ الْحَسَناتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئاتِ) همانا خوبيها از بين برنده بديها هستند.هود، آيه 114.

عابد هزار ساله با یک گناه از اوج به پایین ترین جا میرسد

منظورتون چيه؟
سفارش به بخشیدن زیاد دارد اما کمتر میبخشد

مثلا؟

در بخشیدن اعمال و دادن روزی

فکر کنم بیشترین امار کشته ها مربوط به مسلمانان هست که هر روز با بمب و خمپاره تلف میشوند

سادات;217965 نوشت:
سلام بزرگوار.

بهاي ما جز به بهشت نيست. اين دنيا و نعمتهاش و اصلا اين زندگي همش بهانه است. ما مال اينجا نيستيم. پس براي اونجايي كه به اون تعلق داري سرمايه گذاري كن. چطوري؟

با خدا باش. نماز بخون و به واجباتت عمل كن. اينها همون پول نقدي كه بايد براي پيش فروش خونه آخرتت سرمايه گذاري كني. والله نماز خوندن و روزه گرفتن از تمام بدو بدوهايي كه براي پول در آوردن و چرخوندن زندگي دنياييمون مي كنم راحت تره. با خدا راحت باش. دستوراتش هم راحت بگير. لااقل حق بندگيت رو ادا كن. خدا دوست داره. بيشتر از اوني كه فكرش رو كني . پس بهش اعتماد كن و اوتچه رو كه خواسته انجام بده . نعمت ها و خوشي هاي اين دنيا در مقابل چيزي كه خدا براي آخرتت مي سازه هيچه هيچ.

دوست عزیز و بزرگوارم
من الان 25 سالمه.یعنی الان ده ساله که به سن تکلیف رسیدم .الان اعمال ده ساله من رو دوشمه و زیاد سنگین نیست پس اگر الان بمیرم بسیار سود میکنم.دین داری به این سادگی که میگی نیست.الان اخر الزمانه زمانی که پیامبر بزرگوار ما گفته دین در اخرالزمان مثل اتشی است در دست.بهشت به همین سادگی به دست نمیاد.هر چند که من طالب بهشت نیستم.من از بهشتیان نیستم و هیچ علاقه ای برای بدست اوردنش ندارم.من فقط فکر اینم که در جهنم و برزخ عذاب نکشم و یقین دارم که خدا از عذاب من اصلا غمگین نمی شود.چون درد را به عین الیقین تجربه نکرده.نمی دانم چرا خدا را مهربان صدا میزنید.

چرا وقتی 7 سالتون بود به زور فرستادنتون مدرسه؟....
چرا وقتی بریض میشدید به زور میفرستادنتون دکتر؟
اون موقع ها که کوچیک بودید..... دلیل این سوالا رو مثه الان که بزرگ شدید میدونستید؟
نمیدونم منظورم واضح بود یا نه.....

zahrarezaei;218025 نوشت:
چرا وقتی 7 سالتون بود به زور فرستادنتون مدرسه؟....
چرا وقتی بریض میشدید به زور میفرستادنتون دکتر؟
اون موقع ها که کوچیک بودید..... دلیل این سوالا رو مثه الان که بزرگ شدید میدونستید؟
نمیدونم منظورم واضح بود یا نه.....

چه ربطی داشت به چیزی که من گفتم.میشه بیشتر توضیح بدین تازه من رو به زور نفرستادن مدرسه.به زور هم دکتر نرفتم

کتابی زیبا و مؤثر!:

(و اسیر رنج و بلا نمودند)

جهت دانلود روی اسم کتاب کلیک کنید.

یه مثال میزنم.... شما فک کن یه بچه داری....3 سالشه......
اجازه نمیدی این بچه یه چاقو تیز رو که رو زمینه برداره....
این بچه چه فکری راجع به این حرکت شما میکنه...دلیلشو میفهمه؟.... نه...چون عقلش در حد شما نیست....
و یه چیز دیگه...شما میگی:چرا باید خدایی را که عزیزانمان را قطع عمر میکند و داغ انها را به دل ما میگذارد دوست داشته باشیم؟...... اولا خدا عمرو خودش داده خودشم میگیره.... شما اول ناراضیی که عمرو داده بعد ناراضیی که عمرو میگیره؟....
این دنیا همه میمیرنو واقعا بایدم بمیرن
شما فک کن کسی از بین نمیرفتو عمرش قطع نمیشد... 3 برابر جمعیتی که الان رو کره زمینه ....زیر خاکه.... بالاخره همه عزیز یکی بودن......فک کنید اگه اون جمعیت از بین نرفته بود...!!!!!!!!...

به خدا سوگند آن‌چه را انتظار می‌برید{ظهور قائم «عج»} به وقوع نخواهد پیوست، مگر آن که به سختی آزمایش شوید، تا جایی که جز عده اندکی از شما{بر ایمان و عقیده خود} استوار نمی‌ماند.

به نظر من هدف به سختی امتحان کشیدن ادما این است که که عده اندکی در عقده خود بمانندو گر نه دلیلی برای به سختی امتحان گرفتن وجود ندارد.انسانها بازیچه ای در دست دنیا هستند .

zahrarezaei;218057 نوشت:
یه مثال میزنم.... شما فک کن یه بچه داری....3 سالشه......
اجازه نمیدی این بچه یه چاقو تیز رو که رو زمینه برداره....
این بچه چه فکری راجع به این حرکت شما میکنه...دلیلشو میفهمه؟.... نه...چون عقلش در حد شما نیست....
و یه چیز دیگه...شما میگی:چرا باید خدایی را که عزیزانمان را قطع عمر میکند و داغ انها را به دل ما میگذارد دوست داشته باشیم؟...... اولا خدا عمرو خودش داده خودشم میگیره.... شما اول ناراضیی که عمرو داده بعد ناراضیی که عمرو میگیره؟....
این دنیا همه میمیرنو واقعا بایدم بمیرن
شما فک کن کسی از بین نمیرفتو عمرش قطع نمیشد... 3 برابر جمعیتی که الان رو کره زمینه ....زیر خاکه.... بالاخره همه عزیز یکی بودن......فک کنید اگه اون جمعیت از بین نرفته بود...!!!!!!!!...

به نکته جالبی اشاره کردی.من رو همینش هم حرف دارم.یه مدت کوتاهی ما رو میارن اینجا و هر چی که بگی سرمون میارن.و بعد میکشنمون میبرن برزخ و از اونجا قیامت.بعد به خاطر کارهایی که خودشون امکانتشو در اختیارمون قرار دادند ما رو سوال جواب میکنند .در صورتی که ما هیچ خسارتی به اونا نزدیم ما خسارت رو به خودمون زدیم

تو خسارتو فقط به خودت نمیزنی به همه میزنی...مثلا کسی که حجابشو رعایت نمیکنه..... باعث منحرف شدن همسر یکی دیگه میشه و زندگی اونو از هم میپاشونه......
اینجا کسی بلایی سر ادم نمیاره...خود ماهاییم که بلا سر خودمون میاریم... مثلا من زیاد میخوام...میرم سر شما کلاه میذارم شما رو بدبخت میکنم...اتفاقا اون دنیا به درد همین موقع میخوره .... حقمو از کسی که حقمو خورده میگیرن!.......

من حق الناس رو نمیگم.منظورم حق خداست

aboutgod;217660 نوشت:
دلیل قانع کننده ای تو دنیا برای دوست داشتن خدا وجود دارد؟

[=&quot] نظریه مرحوم علامه طباطبایی

[/]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَسْأَلُواْ عَنْ أَشْيَاء إِن تُبْدَ لَكُمْ تَسُؤْكُمْ وَإِن تَسْأَلُواْ عَنْهَا حِينَ يُنَزَّلُ الْقُرْآنُ تُبْدَ لَكُمْ عَفَا اللّهُ عَنْهَا وَاللّهُ غَفُورٌ حَلِيمٌ 101
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از چيزهايى كه اگر براى شما آشكار گردد شما را اندوهناك مى‏كند مپرسيد و اگر هنگامى كه قرآن نازل مى‏شود در باره آنها سؤال كنيد براى شما روشن مى‏شود خدا از آن [پرسشهاى بيجا] گذشت و خداوند آمرزنده بردبار است (101)

قَدْ سَأَلَهَا قَوْمٌ مِّن قَبْلِكُمْ ثُمَّ أَصْبَحُواْ بِهَا كَافِرِينَ 102

گروهى پيش از شما [نيز] از اين [گونه] پرسشها كردند آنگاه به سبب آن كافر شدند (102)

ایه 101 و 102 سوره مائده

[=&quot]: آیه فوق مؤمنان را نهی می‌کند از این که از مطالبی سؤال کنند که اگر برایشان آشکار شود، ناراحت می‌شوند، از جمله «وإن تسئلوا عنها» در آیه 101 و آیه بعد که می‌فرماید: «قد سألها قومٌ من قبلکم ثمّ أصبحوا بها کافرین[/][=&quot]» استفاده می‌شود که مقصود سؤال از رسول الله است، نیز آیه خطاب به مؤمنان عصر رسول خداست. نهی از سؤالات معیّنی است.
[/][=&quot] اما علتی که از آیه برای نهی استفاده می‌شود،[/][=&quot] عام است و شامل مردم همه زمان‌ها می‌شود. [/]
[=&quot]هر چیزی که خدا دریچه آگاهی آن را[/][=&quot] با اسباب عادی به روی بشر بسته است، پرسش از آن در همه اعصار ممنوع شدهاست، زیرا پرسش از این گونه امور اوّلاً بی‌فایده و بی‌ثمر است؛ در ثانیپرخطر و گاه موجب هلاکت می‌شود، مانند سؤال از خرده‌ریزهای احکام دین، مثلاً چرا خدا نماز صبح را دو رکعت قرار داده و چراهای دیگر ......
[/][=&quot]که تحقیق و[/][=&quot] سؤال از آنها جز دشوار کردن دین و سنگین کردن بار تکلیف و در نهایت گمراهی و بیرون رفتن از دین نتیجه‌ای ندارد، نیز سؤال از قیامت یا بُروز و زَوال عزت و مُلک

[/][=&quot] به هر حال منظور از آیه، این گونه سؤالات بی‌فایده و بی‌ثمر است که نه فایده دنیایی دارد و نه آخرتی که قرآن از آن ممنوع کرده است

[/][=&quot]. پی‌نوشت‌ : 1. علامه طباطبایی،تفسیر المیزان،ترجمه موسوی همدانی، ناشردفتر انتشارات اسلامى جامعه‏ى مدرسين حوزه علميه قم، سال 1374 ش، نوبت پنجم،ج 6،ص 222 ـ 225. ؛ مکارم شیرازی ،تفسیر نمونه، ناشر دار الكتب الإسلامية، تهران، سال 1374 ش، نوبت اول،ج 5، ص 98 ـ 101.[/]

aboutgod;217963 نوشت:

نه دیگه این درست نیست.
شما الان داری به من و دوستام اعتراض میکنی .
شما در اصل باید شکایتتو تو یه محکمه دیگه بیان کنی .
در ضمن با حلوا حلوا گفتن که دهن شیرین نمیشه .
عمل کن .
ادم اعتراضشو عملی نشون میده که باز خورد داشته باشه .
حرف زدن فایده نداره .
اگه خودت واقعا به حرفایی که میزنی ایمان و باور داری باید اعتراضتو عملی نشون بدی . وگرنه هدفت از این حرفها مشخص نمیشه.

aboutgod;218094 نوشت:
من حق الناس رو نمیگم.منظورم حق خداست

یه سوال؟
بر فرض همه این حرفایی که شما میگین درست .
من همشو قبول دارم .
حالا به نظر شما ما باید چیکار کنیم؟

nakisa;218177 نوشت:
یه سوال؟
بر فرض همه این حرفایی که شما میگین درست .
من همشو قبول دارم .
حالا به نظر شما ما باید چیکار کنیم؟

خودم هم این رو نمی دونم؟؟شما پیشنهادی دارین بگین

aboutgod;218188 نوشت:
خودم هم این رو نمی دونم؟؟شما پیشنهادی دارین بگین

نه دیگه
ببین بازم نشد
آدم یا یه فکریو نمیکنه یا وقتی فکر میکنه به یه نتیجه ای میرسوندش.

بزار یه جمع بندی بکنیم حرفای شما رو . (این نظر شخصی منه و من کارشناس نیستم )
هر جاش اشتباه بود بگو.

1. دلیلی نداره که ما خدا رو دوست داشته باشیم. (خب دوست نداشته باش)
2. خدا چون این دنیا رو افرید پس قابل احترام و تشکره .( خب از خدا به خاطر نعمتهاش تشکر کن .
3. دوست نداری بری بهشت ولی دوست داری عذاب هم نکشی.(اینو که همه دلشون نمیخواد عذاب بکشن . منتها اینکه بهشت دوست نداری بری که واقعیت نداره . چون رسیدن به بهشت سخته به نرفتن جهنم راضی هستی وگرنه کیه که خوشی و راحتی و دوست نداشته باشه ؟ )
4. به نظرت زندگی بهت تحمیل شده و نمیخواستی به این دنیا بیای ولی به زور فرستادنت و جرات داریو اعتراض میکنی .
ولی در واقع اعتراض واقعی به بودن ، از بین بردن اون بودنه که ما جراتشو نداریم .

پس در نتیجه :

بهتره زندگی کنیم و از زندگی کردن لذت ببریم .
از خدا تشکر کنیم و کاری نکنیم که مستحق عذاب باشیم .

در ضمن
خدا حق خودشو میبخشه .
شما به بنده خدا ضرری نزنی ، اون کاریت نداره .

نقل قول:

لطفا مثال بزنيد.

دعاهایی که درمفاتیح الجنان و یا در احادبث اشاره شده و مابقی دعاها.شبهای قدر

مثلا چه خواسته هايي؟

امثلا اگر یک نفر برای ظهور دعا کند.تا جمع مردم دعا نکنند دعا مستجاب نمی شود.یک نمونه از هزاران

آمار دقيق داريد؟

بله امارش وضعیت کنونی جهان.الان از 7 میلیارد جمعیت چقدرشون مسلمان و چقدرشون پولدار هستند

نه از مردم بپرسی بهت میگه.بیشتر مردم این حرف رو میزنند

پدر و مادرم در حد توان کمکم میکنند تا جایی که بتوانند اما خدا قدرت مطلق است پس نتوانستن برایش بی معنی است.کسی که میل دادن دارد اشاره اش را میدهد

منظور من تاثیر اعمال بد روی سایر اعمال است

عابد هزار ساله با یک گناه از اوج به پایین ترین جا میرسد

منظورتون چيه؟
سفارش به بخشیدن زیاد دارد اما کمتر میبخشد

مثلا؟

در بخشیدن اعمال و دادن روزی

سلام. جواباتون منطقي نيست و نشان از عدم آگاهي و مطالعه شماست. خب بايد از يك جايي شروع كنيد. توصيه ميكنم در اولين قدم كتاب" انسان كامل " شهيد مطهري رو بخونيد. بعد بيايد اينجا و نظرتون رو بگيد. مي خوام ببينم چقدر ديدگاه شما تغيير كرده .

aboutgod;217875 نوشت:

قطعا دلیل آن نگاه خداوند به بندگان نیست زیرا اگر مادری به فرزند ناسپاس خود ترحم می کند اشکال از مادر نیست بلکه ایراد از نفهمی و تجاهل فرزند است.به نظر شما اگر خداوند تبارک وتعالی نظرش را تغییر دهد و همه را نابود کند آنگاه اوضاع دگرگون خواهد شد. البته که نه. تنها دلیلش ماییم و بس.
حاج آقا ماندگاری زیبا می گفت که:علت رو آوردن مردم به مادیات و کمتر سراغ معنویات رفتن، آماده بودن آن و نقدی بودن و گول زنندگی و جنبه ی زینتی آن است. از این رو خداوند به بیان نعمت های مادی بهشت بیشتر از معنویات آن می پردازد.
راستش را بخواهی هر کسی لیاقت خدایی شدن را ندارد.
به قول شیخ رجبعلی خیاط: خدا مشتریان کمی دارد.
تا حالا دقت کردی که چیزای با ارزش(مادی یا حلا معنوی) خواهان زیادی دارد ولی مشتریان کم. افراد کمی آن را دارا می باشند و این به دلیل تلاش خودشان است.
تدعوا من ادبر و تولی و جمع فاوعی ان الانسان خلق هلوعا اذا مسه الشر جذوعا و اذا مسه الخیر منوعا الا المصلین....(سوره معارج، آیات 17 تا 22)
(دوزخ) کسی را می خواند که از خدا رو گردانیده و با حق مخالفت کرده و مال دنیا را جمع کرده و همه را ذخیره کرده است. که انسان مخلوقی طبعا سخت حریص و بی صبر است. چون شر و زیانی به او رسد سخت جزع و بی قراری می کند و چون مال و دولتی به او رسد، منع (احسان) نماید مگر نمازگزاران حقیقی... .

حرف اخر
هیچ وقت فراموش نمی کنم سالهایی رو که شبهای قدر ماه رمضان با التماس از خدا طلب حاجت میکردم و به دادن و برا اورده کردن حاجتم از طرف خدا امیدوار بودم.فراموش نمیکنم که خدا هیچ کاری برایم نکرد و ان همه دعا بیجا و بیهوده بود.فراموش نمیکنم امام زمانم را که هر لحضه زندگی پر مشکلم را می دید و صدای کمک خواهی ام را می شنید اما کاری برایم نمی کرد.همه وجودم را کینه میگرفت وفتی عرفا و خداشناسان شهرم میگفتند حتما حکمت و مصلحتی در کار است.
اخرین حرفم به امام زمانم حضرت مهدی
شاهزاده گداها رو فراموش نکن

aboutgod;218260 نوشت:
حرف اخر
هیچ وقت فراموش نمی کنم سالهایی رو که شبهای قدر ماه رمضان با التماس از خدا طلب حاجت میکردم و به دادن و برا اورده کردن حاجتم از طرف خدا امیدوار بودم.فراموش نمیکنم که خدا هیچ کاری برایم نکرد و ان همه دعا بیجا و بیهوده بود.فراموش نمیکنم امام زمانم را که هر لحضه زندگی پر مشکلم را می دید و صدای کمک خواهی ام را می شنید اما کاری برایم نمی کرد.همه وجودم را کینه میگرفت وفتی عرفا و خداشناسان شهرم میگفتند حتما حکمت و مصلحتی در کار است.
اخرین حرفم به امام زمانم حضرت مهدی
شاهزاده گداها رو فراموش نکن

سلام

ببينيد به شما گفتم خدا از آينده شما چيزي مي داند كه شما نمي دانيد. او مي بيند و شما نمي بينيد. حتما بايد جلوي شما يك گوي

بلورين يا آينه قرار بدهند و آيندتون رو ببينيد تا به كار خدا يا" مصلحت" كه ازش متنفريد اعتقاد پيدا كنيد. اگر اين طور بود كه هيچ انساني

روي كره زمين نمي مرد. هيچ قتلي رخ نميداد يا كسي ازدواج نمي كرد.

من دوستي داشتم كه به پسري خيلي علاقه مند بود. خيلي تلاش كرد به اون پسر برسه. به هر دري زد. اشك و زاري و نذر و نياز و به

زور راضي كردن خانواده . بهش گفتم درسته علاقه داري اما شايد خواست خدا نيست اما گوش نكرد.خيلي به درگاه خدا زاري مي كرد.

آخرش چي شد بعد از چند ماه جدا شدند. باور كنيد خودش اومد به من گفت تازه مي فهمم نبايد به زور از خدا چيزي مي خواستم.

اون موقع كور بودم كور عشق. تازه اين نمونه اي هست براي حاجت هاي ديگه هم صدق مي كنه. پس صبر كن تا برات شرايط

استجابت دعا فراهم بشه. فرض ميكنم اگر براي ازدواج مي خواهي بايد صبر كني تا تو اون محيطي كه قرار همسر آيندت رو ببيني قرار

بگيري يعني خدا شرايط رو برات جور ميكنه طوري كه باورت نميشه. اگر براي كار مي خواي بايد صبر كني اما به معني تلاش نكردن

نيست. بالاخره اين در باز ميشه. چطور اين همه ماه براي دريافت نتيجه كنكور صبر مي كنيد اما تا حاجت مي خواييد فردا بايد پشت در

خونتون باشه؟ كار دنيا حساب و كتاب داره. تمام عوامل دنيا با هم در ارتباطند من و شما نمي بينيم. امام زمان هم ناظر بر اعمال

ماست و مطمئن باش شما را از خيلي از خطرات نجات داده و دستت رو گرفته منتهي متوجه نبودي و نيستي.

سادات;218313 نوشت:
سلام

ببينيد به شما گفتم خدا از آينده شما چيزي مي داند كه شما نمي دانيد. او مي بيند و شما نمي بينيد. حتما بايد جلوي شما يك گوي

بلورين يا آينه قرار بدهند و آيندتون رو ببينيد تا به كار خدا يا" مصلحت" كه ازش متنفريد اعتقاد پيدا كنيد. اگر اين طور بود كه هيچ انساني

روي كره زمين نمي مرد. هيچ قتلي رخ نميداد يا كسي ازدواج نمي كرد.

من دوستي داشتم كه به پسري خيلي علاقه مند بود. خيلي تلاش كرد به اون پسر برسه. به هر دري زد. اشك و زاري و نذر و نياز و به

زور راضي كردن خانواده . بهش گفتم درسته علاقه داري اما شايد خواست خدا نيست اما گوش نكرد.خيلي به درگاه خدا زاري مي كرد.

آخرش چي شد بعد از چند ماه جدا شدند. باور كنيد خودش اومد به من گفت تازه مي فهمم نبايد به زور از خدا چيزي مي خواستم.

اون موقع كور بودم كور عشق. تازه اين نمونه اي هست براي حاجت هاي ديگه هم صدق مي كنه. پس صبر كن تا برات شرايط

استجابت دعا فراهم بشه. فرض ميكنم اگر براي ازدواج مي خواهي بايد صبر كني تا تو اون محيطي كه قرار همسر آيندت رو ببيني قرار

بگيري يعني خدا شرايط رو برات جور ميكنه طوري كه باورت نميشه. اگر براي كار مي خواي بايد صبر كني اما به معني تلاش نكردن

نيست. بالاخره اين در باز ميشه. چطور اين همه ماه براي دريافت نتيجه كنكور صبر مي كنيد اما تا حاجت مي خواييد فردا بايد پشت در

خونتون باشه؟ كار دنيا حساب و كتاب داره. تمام عوامل دنيا با هم در ارتباطند من و شما نمي بينيم. امام زمان هم ناظر بر اعمال

ماست و مطمئن باش شما را از خيلي از خطرات نجات داده و دستت رو گرفته منتهي متوجه نبودي و نيستي.

رسیدن و جدا شدن بهتر از نرسیدن و حسرت است.داستان نرسیدن من به خاطر حکمت و مصلحت نیست به خاطر این است که خدا طرف مقابلم و رقیبم را بیشتر از من دوست میداشت.البته خدا هم تقصیری ندارد . شاید نمی توانست برایم کاری انجام دهد.
-

aboutgod;218327 نوشت:
رسیدن و جدا شدن بهتر از نرسیدن و حسرت است.داستان نرسیدن من به خاطر حکمت و مصلحت نیست به خاطر این است که خدا طرف مقابلم و رقیبم را بیشتر از من دوست میداشت.البته خدا هم تقصیری ندارد . شاید نمی توانست برایم کاری انجام دهد.
-

سلام. اين ديگه از اون حرفهاست. مثل اينكه تا تجربه نكني نمي فهمي چي مي گم. ناراحتي هاي روحي بعد از جدايي خيلي خيلي بيشتر از نرسيدن است. حسرت چي رو مي خواهيد بخوريد؟

چرا اين قدر ارزش خودتون رو كم مي كنيد؟ شما فكر مي كنيد همه چيز در رسيدن است؟

يك سوال الان از از زندگي طرف مقابلتون و رقيبتون خبر داريد؟ از كجا مي دونيد كه خدا رقيبتون رو بيشتر دوست داشت؟

چرا اين طور فكر نمي كنيد كه شما رو بيشتر دوست داشت؟ چرا اين طور فكر نمي كنيد كه نرسيدن شما در واقع رهايي و آزاد شدن شما بوده؟

اصلا از كجا مي دونيد شايد خدا چون شما رو بيشتر دوست داشت براي شما مورد بهتري در نظر گرفته و مي خواسته شما به اون برسيد.

با كلام خود گناه نكنيد. همه مشكل شما از خودتون هست.

اين طور كه شما داريد درباره خودتون قضاوت ميكنيد بدترين قاضي ها هم نمي كنند.

چرا ما بايد نياز داشته باشيم كه ديگران ما را دوست بدارند و بپذيرند اما نمي تونيم خودمان خود را بپذيريم و دوست بداريم.

هر چه قدر عشق به خود در ما بيشتر باشه كمتر خود آزاري رو تجربه مي كنيم.

خود آزاري نتيجه طرد كردن خودمون هست و طرد كردن هم نتيجه داشتن تصويري از كمال كه هرگز نمي توانيم به آن برسيم.

به خودتون ايمان داشته باشيد. اصلا شايد اين آدم در حد شما نبودند چرا از اين زاويه نگاه نمي كنيد. اصلا شايد لايق همون رقيبتون بودند.

به خودت ظلم نكن.

آدم وقتی به مشکلی برمی خوره گیر می ده به خدا چرا را آفریدی ؟
چرا تو خوشی هامون اینو نمی گین ؟
واقعا انصاف چیزه خوبیه

سادات;218338 نوشت:
سلام. اين ديگه از اون حرفهاست. مثل اينكه تا تجربه نكني نمي فهمي چي مي گم. ناراحتي هاي روحي بعد از جدايي خيلي خيلي بيشتر از نرسيدن است. حسرت چي رو مي خواهيد بخوريد؟

چرا اين قدر ارزش خودتون رو كم مي كنيد؟ شما فكر مي كنيد همه چيز در رسيدن است؟

يك سوال الان از از زندگي طرف مقابلتون و رقيبتون خبر داريد؟ از كجا مي دونيد كه خدا رقيبتون رو بيشتر دوست داشت؟

چرا اين طور فكر نمي كنيد كه شما رو بيشتر دوست داشت؟ چرا اين طور فكر نمي كنيد كه نرسيدن شما در واقع رهايي و آزاد شدن شما بوده؟

اصلا از كجا مي دونيد شايد خدا چون شما رو بيشتر دوست داشت براي شما مورد بهتري در نظر گرفته و مي خواسته شما به اون برسيد.

با كلام خود گناه نكنيد. همه مشكل شما از خودتون هست.

اين طور كه شما داريد درباره خودتون قضاوت ميكنيد بدترين قاضي ها هم نمي كنند.

چرا ما بايد نياز داشته باشيم كه ديگران ما را دوست بدارند و بپذيرند اما نمي تونيم خودمان خود را بپذيريم و دوست بداريم.

هر چه قدر عشق به خود در ما بيشتر باشه كمتر خود آزاري رو تجربه مي كنيم.

خود آزاري نتيجه طرد كردن خودمون هست و طرد كردن هم نتيجه داشتن تصويري از كمال كه هرگز نمي توانيم به آن برسيم.

به خودتون ايمان داشته باشيد. اصلا شايد اين آدم در حد شما نبودند چرا از اين زاويه نگاه نمي كنيد. اصلا شايد لايق همون رقيبتون بودند.

به خودت ظلم نكن.

فرمایشات شما کاملا درست .اما من با شناختی که از خودم دارم و شناختی که از طرف مقابلم دارم و شناختی که از خدا دارم خیلی راحت میتونم بفهمم که خدا نه تنها من رو دوست نداره بلکه هیچ اهمیتی به خواسته هام نمی ده.چرا باید خودم رو قول بزنم بگم خدا دوستم داره.در صورتی که من دوستش ندارم.تازه این مشکل اخر من نیست که بگم دیگه تموم شد.خیلی راه نرفته دارم که هنوز نرفتم. فکرشو بکن شب اول قبر-عالم برزخ-قیامت چقدرراه نرفته دارم.مگه به همین سادگی داستان تموم میشه.تا اون چیزهایی رو که خوردی و لذتهایی رو که بردی از حولقومت نکشن بیرون ول کن نیستند که.تو فکر میکنی خدا همینطور الکی میبخشه نه. به خاطر همین حرفهایی که دارم میزنم هزاران سال عذابم میدن میدونی چرا الان خدا بهم چیزی نمیگه چون فعلا هیچ ضرری براش ندارم اما به محض اینکه پام به اونطرف برسه تو همون شب اول قبر فشار قبرو اون نکیر و منکر با اون قیافه های وحشتناکشون حالمو میگیرن.باور کن اگه مرگی در کار نبود الان به خاطر حرفام اونقدر من رو شکنجه داه بود که هر لحظه ارزوی مرگ میکردم.به خاطر اختیاری که بهم داده چیزی بهم نمیگه البته تا وقت معینش

victoryone;218359 نوشت:
آدم وقتی به مشکلی برمی خوره گیر می ده به خدا چرا را آفریدی ؟
چرا تو خوشی هامون اینو نمی گین ؟
واقعا انصاف چیزه خوبیه

تو از کدوم خوشی حرف میزنی.خندیدن به جک منظورته .واقعا هم انصاف چیز خوبیه از صد درصد دنیا فقط دو درصدش خوشی هستش اونم زود گذر و کسل کننده ما بقی پر از رنج و عذابه.

aboutgod;218365 نوشت:
تو از کدوم خوشی حرف میزنی.خندیدن به جک منظورته .واقعا هم انصاف چیز خوبیه از صد درصد دنیا فقط دو درصدش خوشی هستش اونم زود گذر و کسل کننده ما بقی پر از رنج و عذابه.

چرا 98 درصد زندگی واست عذابه ؟

aboutgod;218365 نوشت:

چرا 98 درصد زندگی عذابه ؟

victoryone;218372 نوشت:
چرا 98 درصد زندگی عذابه ؟

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
یه نگاه به دور و برت بنداز ببین مردم چه جوری دارن زندگی میکنند.
نون شبشون رو چه جوری در میارن با هزار زحمت و جون کندن فقط خودشون رو زنده نگه میدارند

من از 8 صبح تا 10 شب کار میکنم و سر ماه که حقوق میگیرم حساب کتاب که میکنم میبینم پولی برای میوه و گوشت نماند به خودم میگم خدا حساب میوه و گوشت مرا نکرده حتما نیازی به میوه و گوشت ندارم.خدایا عالمان و عارفان و رهبران کشورم توصیه میکنند که شکر نعمتهایت را به جا اورم و به خاطر چیزی که انها دارند و به انها دادی اما من ندارم و به من ندادی تو را شکر کنم.چرا باید به خاطر چیزی که ندارم شکر گزار باشم.خدایا به خاطر ماشینی که به همسایه دادی ازت ممنونم خدایا به خاطر خانه ای که به دوستان میدهی از تو سپاسگذاریم.

aboutgod;218360 نوشت:
فرمایشات شما کاملا درست .اما من با شناختی که از خودم دارم و شناختی که از طرف مقابلم دارم و شناختی که از خدا دارم خیلی راحت میتونم بفهمم که خدا نه تنها من رو دوست نداره بلکه هیچ اهمیتی به خواسته هام نمی ده.چرا باید خودم رو قول بزنم بگم خدا دوستم داره.در صورتی که من دوستش ندارم.تازه این مشکل اخر من نیست که بگم دیگه تموم شد.خیلی راه نرفته دارم که هنوز نرفتم. فکرشو بکن شب اول قبر-عالم برزخ-قیامت چقدرراه نرفته دارم.مگه به همین سادگی داستان تموم میشه.تا اون چیزهایی رو که خوردی و لذتهایی رو که بردی از حولقومت نکشن بیرون ول کن نیستند که.تو فکر میکنی خدا همینطور الکی میبخشه نه. به خاطر همین حرفهایی که دارم میزنم هزاران سال عذابم میدن میدونی چرا الان خدا بهم چیزی نمیگه چون فعلا هیچ ضرری براش ندارم اما به محض اینکه پام به اونطرف برسه تو همون شب اول قبر فشار قبرو اون نکیر و منکر با اون قیافه های وحشتناکشون حالمو میگیرن.باور کن اگه مرگی در کار نبود الان به خاطر حرفام اونقدر من رو شکنجه داه بود که هر لحظه ارزوی مرگ میکردم.به خاطر اختیاری که بهم داده چیزی بهم نمیگه البته تا وقت معینش

سلام بزرگوار. باید دیدت رو تغییر بدی. خیلی داری منفی بافی میکنی. به اطرافت نگاه کن خیلی ها مشکلات بزرگتر از شما دارند. خود من هم خیلی سختی ها را در زندگی تحمل کرده و می کنم اما اعتراضی ندارم چون خدا رو دوست دارم. رفیق نیمه راه نیستم بچه هم نیستم که اگه خدا مثلا فلان چیز رو داد بهم خوبه اگه نداد بده و گریه کنم.
خوشی و شادی رو خود انسان برای خودش ایجاد میکنه. اصلا چرا خدا دوستت نداره؟ از زبون خودش شنیدی؟ پس خیلی خوب خدا رو می شناسی و باهاش رفیقی که از همه چیزش حتی دوست داشتن و نداشتنش خبر داری!!!
برات آیه قرآن آوردم که خود خدا گفته توبه بنده هاش رو می بخشه یعنی اگه یک کلمه هم بگی استغفرالله می بخشه . نیاز به گریه و زاری هم نیست.

چی درباره خدا فکر میکنی؟ نه خدا رو خوب شناختی نه خودت رو.
دیدت رو نسبت به خدا عوض کن. حتی کافرترین بنده ها هم ته دلشون به بخشش خدا امید دارند.
[="red"]
بدترین گناه به درگاه خدا ناامیدی از لطف خداست[/]

خدا رو با بنده های خدا مقایسه نکن که چیزی رو از حلقوم کسی بیرون بکشه. خدا چه نیازی داره که از حلقوم بندش چیزی بیرون بکشه.

اگه خودت بخواهی می تونی عوض بشی و مسیر درست رو انتخاب کنی و به یاری خدا از نو متولد بشی همون کاری که من کردم.

اما اگر نخواهی و بخواهی دائم این افکار منفی و شیطانی رو داشته باشی به هیچ جا نمی رسی. انتخاب با خودت.

aboutgod;218385 نوشت:
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
یه نگاه به دور و برت بنداز ببین مردم چه جوری دارن زندگی میکنند.
نون شبشون رو چه جوری در میارن با هزار زحمت و جون کندن فقط خودشون رو زنده نگه میدارند

aboutgod;218389 نوشت:
من از 8 صبح تا 10 شب کار میکنم و سر ماه که حقوق میگیرم حساب کتاب که میکنم میبینم پولی برای میوه و گوشت نماند به خودم میگم خدا حساب میوه و گوشت مرا نکرده حتما نیازی به میوه و گوشت ندارم.خدایا عالمان و عارفان و رهبران کشورم توصیه میکنند که شکر نعمتهایت را به جا اورم و به خاطر چیزی که انها دارند و به انها دادی اما من ندارم و به من ندادی تو را شکر کنم.چرا باید به خاطر چیزی که ندارم شکر گزار باشم.خدایا به خاطر ماشینی که به همسایه دادی ازت ممنونم خدایا به خاطر خانه ای که به دوستان میدهی از تو سپاسگذاریم.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ ﴿153﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از شكيبايى و نماز يارى جوييد زيرا خدا با شكيبايان است (153)

aboutgod;218389 نوشت:

سلام.

باز باید برید قرآن رو باز کنید.

می‌فرماید: «الله یبسط الرزق لمن یشاء من عباده و یقدر له ان الله بکل شیء علیم».(عنکبوت 92) خداوند گشاده می‌کند روزی را برای هر که از بندگانش که بخواهد و تنگ می‌کند برای هر که بخواهد.

و در سوره روم آمده است که:

«واذا اذقنا الناس رحمه فرحوا بها و ان تصبهم سیئه بما قدمت ایدیهم اذاهم یقنطون. اولم یروا ان الله یبسط الرزق لمن یشاء و یقدر ان فی ذلک لآیات لقوم یؤمنون»(36)

«و هنگامى كه رحمتى به مردم بچشانيم خوشحال و مغرور مى‏شوند، و هر گاه بلا و رنج و دردى به خاطر اعمالى كه انجام داده‏اند به آنها برسد ناگهان مأيوس و نوميد مى‏گردند

مواظب باشید. جز این دسته از آدم ها نباشید.

به عنوان یک مسلمان اول بروید قرآن رو خوب بخونید. ترجمه فارسیش رو بخونید شاید خیلی از سوالاتتون پاسخ داده بشه. بعد اگر باز مشکلی بود بیاید مطرح کنید.

فکر کنم بهتره از مجموعه دین و مذهب فقط به انجام واجبات اکتفا کنم.حرفام هیچ چیزی رو عوض نمیکنه.منم با این حرفا و و دعاها به هیچ جایی نمی رسم.باید تا جایی که بتونم به واجبات عمل کنم و هیچ انتظاری از خدا نداشته باشم اینطوری راحت ترم.به هر حال ممنونم

aboutgod;218558 نوشت:
فکر کنم بهتره از مجموعه دین و مذهب فقط به انجام واجبات اکتفا کنم.حرفام هیچ چیزی رو عوض نمیکنه.منم با این حرفا و و دعاها به هیچ جایی نمی رسم.باید تا جایی که بتونم به واجبات عمل کنم و هیچ انتظاری از خدا نداشته باشم اینطوری راحت ترم.به هر حال ممنونم

سلام.

احسنت. جز اين هم خدا از شما چيزي نخواسته است. اين همان دستوري است كه آيت الله بهجت(ره) دادند.

انجام واجبات، ترك محرمات

همين .اين يعني بندگي خدا رو كردن.

جز اين خدا چيزي از بنده هاش نخواسته. منتهي مژده داده كه در قبال همين به بنده هاش پاداش ميده.

مطمئن باش خدا راه رو برات باز خواهد كرد.

aboutgod;218558 نوشت:
فکر کنم بهتره از مجموعه دین و مذهب فقط به انجام واجبات اکتفا کنم.حرفام هیچ چیزی رو عوض نمیکنه.منم با این حرفا و و دعاها به هیچ جایی نمی رسم.باید تا جایی که بتونم به واجبات عمل کنم و هیچ انتظاری از خدا نداشته باشم اینطوری راحت ترم

دوست عزیز! من هم به همین نقطه ای که شما رسیدی رسیدم. البته از نظر اقتصادی مشکلی ندارم و خداروشکر روبراهم. ولی در مباحث نظری نتوانستم بحث را حل کنم.

ولی یک نکته را از من بشنو. انسانها طوری خلق شده اند (توسط خدا یا توسط انتخاب طبیعی) که نیاز به خداوند یا یک امر معنوی دارند. این توجیهاتی که دوستان دیگر در این پنج صفحه برای شما نوشته اند، دقیقا همان چیزهایی است که یک انسان برای زندگی در این دنیا به آنها نیاز دارد. می توان بی پول بود و مشکلات بسیار داشت ولی با دیدگاه معنوی و عشق به خدا به زندگی نگاه کرد. در آن صورت زندگی بسیار آرام تر و لذت بخش تری خواهیم داشت. قبول دارم که در بحث نظری نمی توان از این حرفها دفاع کرد. ولی چه کنیم که نیاز داریم اینطور فکر کنیم. این یک تناقض است. تناقضی که چه بخواهیم و چه نخواهیم در آن گرفتاریم.
این راه حلی است که اجداد ما در قبایل افریقا آن زمان که انسانها در حال تکامل بودند، بدان دست پیدا کردند. مغز انسان نیز در طول این صدها هزار سال طوری تکامل پیدا کرده که این افکار معنوی و وجود خدا و عشق به او، صبر و تحول سختی ها و مشکلات و غیره و غیره بتواند انسان را از مصائب و مشکلات آزاد کند و چنان آرامش و امنیتی به انسان می دهد که هیچ چیز نمی تواند آنها از او صلب کند.
بنابراین باید بتوانیم این افکار دقیقا و موشکافانه را از ذهن خود دور کنیم و با خدا زندگی کنیم.
سختی های زندگی را امتحانهای الهی بدانیم، و یا کفارۀ گناهان خود بشماریم. جز این چاره ای نداریم.

سلام!

پیشنهاد من اینه که یک بار هم که شده داستان ایوب پیامبر رو بخوندید! شاید فقط زبانی شنیده باشید اما لطفا یک بار با دقت بخونید!
اگر ببینید خدا چی به روز این پیامبر آورد از تعجب شاخ در میارید!
شاخ!!! به معنای واقعی کلمه!
آخه اون پیامبر بود! شما یک بنده ی معمولی هستید!!!
بعد واکنش ایوب رو که ببینید شاخ شما بزرگتر میشه! آخه اون هم یک انسان بود مثل من و شما!

نتیجه و عاقبت یعقوب (در همین دنیا) و در (آن دنیا) مهمترین قسمت این قضیه است!

موفق باشید

:Gol:من حال و روزم طوری بود که از زندگی لذتی نمیبردم واجباتم را تاحدی که میتوانم انجام میدادم و می دهم مثلا روزه ام به دلیل بیماری مدتی است نمی گیرم .اما پارسال دیگر کاملا ناامید شده بودم از زندگی بیزار شده بودم با اینکه همسرو فرزند خوبی دارم اما حس ناخودآگاه نفرت در وجودم می جوشید یه روز نزدیک غروب با همسر و بچه ام برای گردش به شهردیگری رفتیم حالم بد بود و حس نفرت و انزجار داشتم انگار ازاینکه زند ه ام پشیمان بودم با هم بستنی خوردیم اما اصلا لذتی نداشت با همسرم سوار ماشین شدیم فرزندم به سمت ماشین آمد در ماشین را باز کرد و بست راه افتادیم با همسرم صحبت میکردم 10دقیقه بعد گفتم چرا بچه حرف نمی زنه برگشتم پشت سرم ندیدمش فریاد زدم از زیر صندلی بیا بیرون اما صدایی نیامد تمام وجودم لرزید بچه ام تو ماشین نبود ناگهان شروع به لرزیدن کردم خدارا صدا زدم با همسرم برگشتیم شب شده بودگفتم بچه ام را دزدیدند خدا را صدا زدم پیاده شدم و مسیری که حس کردم باید طی کرده باشه با تمام وجود دویدم از هرکسی نشانی پرسیدم گفتم خدایا فقط تومیتوانی فرزندم را نجات دهی سوار ماشین شدیم دو خیابان پایینتر کنار مغازه بچه ای دیدم روی صندلی نشسته و شناختمش خودش بود پیاده شدم و مهر خدا را در قلبم با تمام وجود حس کردم مغازه دار اورا در حالی که گریان میدویده آرام کرده بود اگر ایشان این لطف را نمیکرد شاید فرزندم در آن شهر غریب هرگز پیدا نمیشد .فرزندم در ماشین را بسته بود و دوباره برای خوردن آب از شیر آب بیرون رفته بود ما به حسب عادت با شنیدن صدای در حرکت کرده بودیم از آنروز کاملا معضل روحی ام حل شد نسبت به اطرافیانم مهربانتر شده ام از خواندن نماز لذت میبرم...خدا را هزار مرتبه شکر حس کردم عشق خدا را:Mohabbat:

موضوع قفل شده است