نجاسات

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نجاسات

با سلام
1)متاسفانه مدتی هست که احساس میکنم از من مدفوع خارج میشه وچند بار که موقعیتش بوده چک کردم و بعضی اوقات واقعا از من مدفوع خارج شده بوده و بعضی اوقات فقط احساس یا تلقین ویا وسواس فکری بوده.....حالا وظیفه من در قبال این موضوع چیه ؟آیا هر دفعه که احساس میکنم باید کنترل کنم یا نه جدی نگیرمش؟خواهشا یک راهی جلوی پای من بذارید که متاسفانه خیلی عذاب میکشم.

2)آیا سیکها(هندی یا) پاک هستند یا نجس؟

3)چرا خانم ها موقع وضو باید آب را روی دست ومردان پشت دست بریزند؟

باتشکر
مرجع تقلید:مقام معظم رهبری

3063060190;217429 نوشت:
با سلام 1)متاسفانه مدتی هست که احساس میکنم از من مدفوع خارج میشه وچند بار که موقعیتش بوده چک کردم و بعضی اوقات واقعا از من مدفوع خارج شده بوده و بعضی اوقات فقط احساس یا تلقین ویا وسواس فکری بوده.....حالا وظیفه من در قبال این موضوع چیه ؟آیا هر دفعه که احساس میکنم باید کنترل کنم یا نه جدی نگیرمش؟خواهشا یک راهی جلوی پای من بذارید که متاسفانه خیلی عذاب میکشم. 2)آیا سیکها(هندی یا) پاک هستند یا نجس؟ 3)چرا خانم ها موقع وضو باید آب را روی دست ومردان پشت دست بریزند؟ باتشکر مرجع تقلید:مقام معظم رهبری

با عرض سلام و احترام خدمت جناب 3063060190 گرامی و تشکر از سئوال شما

1. در فرض سئوال نباید به این احساس اعتنا کنید و نیازی به جستجو نیست .

2. اگر سیک ها کافر باشند که ظاهرا همین طور است ، نجس هستند .

3. این کار برای خانم ها واجب نیست بلکه مستحب است . (1)

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات س 146

باسلام خدمت جناب 3063060190 گرامی

3063060190;217429 نوشت:
با سلام
1)متاسفانه مدتی هست که احساس میکنم از من مدفوع خارج میشه وچند بار که موقعیتش بوده چک کردم و بعضی اوقات واقعا از من مدفوع خارج شده بوده و بعضی اوقات فقط احساس یا تلقین ویا وسواس فکری بوده.....حالا وظیفه من در قبال این موضوع چیه ؟آیا هر دفعه که احساس میکنم باید کنترل کنم یا نه جدی نگیرمش؟خواهشا یک راهی جلوی پای من بذارید که متاسفانه خیلی عذاب میکشم.

با این فرض به احساس خود اعتنا نکنید.

موضوع قفل شده است