جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رفیق نیمه راه و شیطان !!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40427

  مطلب رفیق نیمه راه و شیطان !!!
  با سلام
  رسم و رسوم دوستی با دیگران اینه که رفیق نیمه راه نباشی چرا که این مسئله خیلی دیده میشه که افراد به خاطر مسائل مختلف (مادی و معنوی)با شما دوستی می کنن و وقتی شما به اونها احتیاج داری رهات می کنن و رفیق نیمه راه می شن.

  نمونه بارز این رفیق نیمه راه بودن کسی نیست به جز شیطان که تو دنیا بسیار با شما گرم می گیره و خوش و بش می کنه, اما درست وقتی که شما به کمکش نیاز داری رو در روی شما می ایسته و میگه من از تو بدم می آد .
  به همین خاطر خداوند متعال بارها و بارها انسان ها رو از دوستی و همراهی با شیطان منع کرده و یکی از صفات و ویژگی های شیطان رو رفیق نیمه راه بودن اون معرفی می کنه :

  (كَمَثَلِ الشَّیْطانِ إِذْ قالَ لِلْإِنْسانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قالَ إِنِّی بَری‏ءٌ مِنْكَ إِنِّی أَخافُ اللَّهَ رَبَّ الْعالَمینَ : چون حكایت شیطان كه به انسان گفت: «كافر شو.» و چون [وى‏] كافر شد، گفت: «من از تو بیزارم، زیرا من از خدا، پروردگار جهانیان، مى‏ترسم.)( الحشر : 16)

  شیطان در آخرین سخنرانی خود در قیامت نیز وقتی کار حسابرسی تمام می شه از این صفت خود پرده بر میداره و صراحتا اعتراف می کنه و خودشو رفیق نیمه راه معرفی می کنه و میگه:

  (وَ قالَ الشَّیْطانُ لَمَّا قُضِیَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَ وَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَ ما كانَ لِیَ عَلَیْكُمْ مِنْ سُلْطانٍ إِلاَّ أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لی‏ فَلا تَلُومُونی‏ وَ لُومُوا أَنْفُسَكُمْ ما أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَ ما أَنْتُمْ بِمُصْرِخِیَّ إِنِّی كَفَرْتُ بِما أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمینَ لَهُمْ عَذابٌ أَلیم:و چون كار از كار گذشت [و داورى صورت گرفت‏] شیطان مى‏گوید: «در حقیقت، خدا به شما وعده داد وعده راست، و من به شما وعده دادم و با شما خلاف كردم، و مرا بر شما هیچ تسلطى نبود، جز اینكه شما را دعوت كردم و اجابتم نمودید.
  پس مرا ملامت نكنید و خود را ملامت كنید.
  من فریادرس شما نیستم و شما هم فریادرس من نیستید. من به آنچه پیش از این مرا [در كار خدا] شریك مى‏دانستید كافرم». آرى! ستمكاران عذابى پردرد خواهند داشت.( إبراهیم : 22)

  نتیجه سخن اینکه در انتخاب دوست به رسم و رسوم هایی که بیان شده توجه ویژه داشته باشیم و حد و مرزهای دوستی را رعایت کنیم وگرنه در دام هایی گرفتار می شیم که بیرون اومدن از اونها خیلی کار آسونی نخواهد بود.

  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 2. صلوات ها 8


 3. #2

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410
  با سلام

  چکار کنیم تا شیطان له شود ؟ ازچه اعمالی بشدت عصبانی میشود ؟

  البته دشمن چون از ازهرکاری درماند ازراه دوستی دمار انسان را در می آورد ؟

 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40427  نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
  با سلام

  چکار کنیم تا شیطان له شود ؟ ازچه اعمالی بشدت عصبانی میشود ؟

  با سلام

  روزی حضرت محمد(ص) شیطان را در مسجد الحرام دید، پیش او رفت و گفت: «ای نفرین شده،چرا ناراحتی؟».
  شیطان گفت:«از دست تو و امت تو ناراحتم».
  حضرت فرمود:«چرا از من ناراحتی؟»
  شیطان گفت:«چون این همه تلاش می کنم که مردم را گمراه کنم،ولی تو در قیامت از آنها شفاعت می کنی و تمام زحمات مرا به هدر می دهی،به همین جهت با تو دشمنم و از تو بدم می اید».
  حضرت فرمود:«از دست امتم چرا ناراحتی؟»

  شیطان گفت:امت تو خصوصیاتی دارند که امتهای دیگر ندارند:


  اول:وقتی به هم می رسند،سلام می کنند؛سلامی که اسم خداست و من از این اسم می ترسم.

  دوم :چون همدیگر را می بینند،به یکدیگر دست می دهند و تا دست هایشان از هم دور نشده است، گناهانشان بخشیده می شود.


  سوم:وقتی غذا می خورند،«بسم الله…» می گویندو این باعث می شود، دیگر نتوانم غذا بخورم و گرسنه بمانم.

  چهارم:بعد از غذا خوردن«الحمدلله» می گویند.


  پنجم:هر زمان که نام تو آورده شود،بلند صلوات ختم می کنند و آنقدر ثواب آن زیاد است که من فرار می کنم.


  ششم:زمانی که می خواهند کاری کنند،«ان شاء الله» می گویند و به همین دلیل،من دیگر نمی توانم در کارهایشان مداخله کنم و آنها را بر هم زنم.


  هفتم:آنهاصدقه می دهند وبه این وسیله،هم گناهانشان آمرزیده می شود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور می کنند.نبی اکرم(ص) فرمودند:«وقتی انسان دستش را به منظور خارج کردن صدقه،در جیبش فرو می برد،هفتاد شیطان دست او را می گیرند؛تا او را منصرف نمایند و نگذارند که او صدقه بدهد».

  هشتم:قرآن می خوانند و در خانه ای که قرآن خوانده می شود،دیگر جایی برای من نمی ماند؛زیرا در آن خانه ملائک رفت و آمد دارند.


  نهم:مرا زیاد لعنت می کنند و وقتی مرا لعنت می کنند،یک زخم بر بدنم می افتد و تا زمانی که همان شخص را به گمراهی نکشانم،آن خوب نمی شود.

  دهم:وقتی گناهی مرتکب می شوند،سریع تر توبه می کنند و زحمات مرا به هدر می دهند.


  یازدهم:بعد از عطسه کردن،«الحمدلله»می گویند.
  حضرت فرمودند:عطسه از طرف خدا و خمیازه از طرف شیطان است.

  وقتی کسی عطسه کرد،باید الحمدلله بگوید و حق مسلمان بر گردن دیگری است که اگر کسی را دید که عطسه می کند،بگوید یرحمکم الله.
  زمانی که انسان نماز می خواند،شیطان از او دور می شود و به ویژه،اگر سجده نمازش طولانی شود،شیطان،از روی ناراحتی فریاد می کشد.

  حضرت امام صادق(ع) فرمودند:«هر کس نماز نخواند،از شیطان پست تر و خبیث تر است، چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر آدم سجده نکرد،ولی انسانی که نماز نخواند،برخدا سجده نکرده است».
  حضرت محمد(ص) فرمودند:«مجوز عبور از پل صراط نماز است».و نیز فرمودند:«اگر نماز مؤمن قبول شود،بقیه اعمال او نیز مورد قبول درگاه الهی می باشد،ولی اگر نمازش قبول نشود،بقیه اعمالش نیز قبول نخواهد شد».
  در میان نمازها،به نماز صبح خیلی سفارش شده و دلیل آن این است که در هنگام شب،فرشتگان شب،نزد انسان هستند و اعمال شب را می نویسند و هنگامی که اذان صبح را می دهند،جای خود را به فرشتگان روز می دهند.
  پس اگر نماز صبح را بخوانیم،در دو پرونده ثبت می شود؛فرشتگان شب آن را به عنوان آخرین عمل و فرشتگان صبح، آن را به عنوان اولین عمل در پرونده خود ثبت می کنند و همچنین،از امام صادق(ع) نقل شده است: از صفات مؤمن این است که بسم الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند می گوید.
  اگر آن را بلند نگوییم،شیطان تا پایان نماز ،بر روی شانه انسان می نشیند و انسان را وسوه می کند و نیز فرمودند:«هر کس،بعد از تکبیر نماز و(قبل از شروع سوره حمد) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم را بگوید،به اندازه هر مویی که در بدن او وجود دارد، هزار حسنه برای او می نویسند» .
  از پیامبر(ص) روایت شده است:«هر کس، بعد از نماز،تسبیحات حضرت زهرا(س)(34 مرتبه الله اکبر، 33 مرتبه الحمدلله، 33 مرتبه سبحان اللّه)را،در حالی که آنها را با انگشتان دست می شمارد،بر زبان جاری سازد، همان دستهایش او را روز قیامت شفاعت می کنند.

  انجام این عمل با تربت کربلا نیز،در مفاتیح الجنان،سفارش شده و ثواب زیادی برای آن ذکر شده است.
  منبع: مجله بشارت، شماره 65

  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 6. صلوات ها 7


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410
  با سلام وتشکر

  دراحادیث نکته بسیار قابل توجهی آمده که نماز آثار عجیبی در دفع ودوری شیطان از انسان دارد و بشدت شیطان را خشمگین میکند واز طرف دیگر اگر در نماز تساهل و بی دقتی باشد شیطان بر انسان غالب میشود :

  1. قال رسول اللّه صلی الله علیه و آله : «الصلاة تُسَوِّدُ وجهَ الشَّيطان؛ نماز چهره شيطان را سياه مي‏كند.» ابوالقاسم پاينده، نهج‌الفصاحة، ص 396.

  2. قال امام المهدي علیه السلام : «ما اَرْغَمَ أنفَ الشَيْطانِ بِشَيْ‏ءٍ مِثْلِ الصَّلاةِ؛ هيچ چيز مثل نماز، بيني شيطان را به خاك نمي‏مالد.» بحارالانوار، ج 53، ص 182.

  3. قال علي علیه السلام : «اَلصَّلاةُ حِصنٌ مِنْ سُطواتِ الشَّيطانِ؛ نماز دژي در مقابل حملات شيطان است.» غررالحكم و دررالكلم، ص 56؛ ميزان الحكمة، ج 5، ص 367؛ شهيد ثاني، اسرار الصلاة، ص 10.

  4. قال اميرالمؤمنين علي علیه السلام : «اِنَّ الْعَبْدَ اِذا سَجَدَ نَادي اِبليسُ يا وَيْلَه؛ بنده هنگامي كه سجده مي‏كند، ابليس مي‏گويد: واي بر من.» محمد بن يعقوب کليني، اصول كافي، ج 3، ص 264؛ بحارالانوار، ج 82، ص 233.
  5. بحارالانوار، ج 79، ص 207.

  6. قال علي علیه السلام : «ذِكرُ اللهِ دَعامَةُ الْايمانِ وَ عِصْمَةٌ مِنَ الشَّيطانِ؛ ذكر خدا (نماز) ستون ايمان و در امان بودن از شيطان است.» عبدالواحد تميمي آمدي، منتخب الغرر، ص 22.

  7. قال علي علیه السلام : «ذِكْرُ اللّهِ‏ مَطْرَدَةُ الشَّيطانِ؛ ياد خدا (نماز) شيطان را مي‏راند.» منتخب الغرر، ص 20.

  8. قال الصادق علیه السلام : «إنّ مَلكَ الْمَوتِ يَدْفَعَ الشَّيطانَ عَنِ الْمُحافظِ عَلَي الصَّلاةِ؛ عزرائيل، شيطان را از كسي كه بر نمازش مواظبت مي‏نموده، دفع مي‏كند.» وسائل الشيعه، ج 2، ص 19.
  9. بحارالانوار، ج 87، ص 161.
  10. همان، ج 53، ص 182.

  11. امام رضا علیه السلام نقل كرد كه پيامبر فرمود: «لَا يَزالُ الشَّيطانُ ذَعِراً مِنَ المؤمنِ ما حافظ علي الصَّلواتِ الْخَمسِ؛ شيطان همواره از مؤمني كه بر نمازش مواظبت مي‏كند، مي‏ترسد.» شيخ صدوق، عيون اخبارالرضا، ج 2، ص 28.


  http://www.banamaz.mihanblog.com/post/785


 8. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود