آیا با علم جفر می توان به مکان امام زمان (عج) پی برد؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

باسلام

یک سوال:علم جفر از غیب خبر میده و مردم بیشتر برای دیدن امام زمان ازش استفاده میکنند شرطش اینه که اقا نظر کنه.ولی این علم کامل نیست ناقصه و کامل ان نزد امام زمان هست.ولی با این حال بعضیها رو خدا نظر میکنه امام زمان رو میبینند.حتی بعضی جاها مشاهده شده انسان شرفیاب شده ولی امام فرمودند چرا اومدید برگردید

آیا این درسته؟

کارشناس بحث: عمار

علم جفرديگه چيه؟؟؟!!!

آياواقعيت داره؟

همچين چيزی ممكنه؟

توضیح: انتقال این پست از تاپیک http://www.askdin.com/thread21177.html

با سلام و عرض احترام.
خدمت شما عرض کنم آنچه که مسلم است تا شخصی مستحق و لایق روئیت حضرت نباشد و خود حضرت نیز اذن ندهد امکان روئیتشان وجود ندارد ولو با استفاده از علوم غریبه و علم جفر.
بله این علم وجود دارد و خصوصیات و شرایط خاص خود را دارد که می توانید در این لینک مشاهده کنید:
http://www.askdin.com/thread9308.html
http://www.askdin.com/thread12214.html
به عنوان نمونه داستانی معروفی هست که نقل شده حضرت به شخصی که از این علم استفاده کرده بود فرمودند این علم برای دین ما سودی ندارد بلکه تهذیب نفس داشته باشید ما خود سراغ شما خواهیم آمد.
يکي از دانشمندان مدت ها در آرزوي زيارت حضرت مهدي (عج) بود، براي رسيدن به اين هدف زحمت هاي فراوان کشيد از جمله علم جفر آموخته و چلّه نشيني کرده و چهل شب چهارشنبه به مسجد سهله رفته بود. اما هر چه مي کوشيد راه به جايي نمي برد تا به او گفتند: ديدار امام زمان (ع) براي تو ممکن نيست مگر در فلان شهر.
او حدود 37 روز در آن شهر مي ماند تا در بازار آهنگرها کنار دکان پيرمردي قفل ساز هنگامي به محضر امام زمان (ع) شرفياب مي شود که آن حضرت در کنار پيرمرد قفل ساز نشسته و با او گرم گرفته بودند و سخن مي گفتند. در همين حال مي بيند پيرزني ناتوان و قد خميده ،عصا زنان آمده و با دست لرزان قفلي را نشان داد و گفت: «براي رضاي خدا اين قفل را به مبلغ سه شاهي از من بخريد. من سه شاهي پول نياز دارم.» پيرمرد با کمال سادگي گفت: «اين قفل دو عباسي و هشت شاهي ارزش دارد، من آن را به هفت شاهي مي خرم زيرا در معامله دو عباسي بيش از يک شاهي منفعت بردن بي انصافي است.» پيرزن با ناباوري گفت: «من التماس کرده ام اما هيچ کس راضي نشد اين قفل را به سه شاهي از من خريداري کند.»
سرانجام پيرمرد هفت شاهي پول به آن زن داد و قفل را خريد هنگامي که پيرزن رفت امام عصر (ع) به من فرمود: «آقاي عزيز! ديدي؟ اينطور باشيد تا ما به سراغ شما بياييم. چلّه نشيني لازم نيست، علم جفر سودي ندارد، علم سالم داشته باشيد و مسلمان باشيد. در تمام اين شهر من اين پيرمرد را انتخاب کرده ام چون دين دارد و خدا را مي شناسد، هفته اي بر او نمي گذرد مگر اينکه من به سراغ او مي آيم و از او دلجويي و احوال پرسي مي کنم.»
ملاقات با امام عصر (عج) ، ص 268.

با این علم حتی اگه حضرت هم اجازه ندهد میشه حضرت رو پیدا کرد؟یعنی جوابی که از علم جفر بدست میاید صد درصد درسته؟مثلا اگه سوال کنیم امام زمان کی به مشهد میاد
جواب بیاد دهم محرم.
این جواب صد در صد درسته؟

[=arial]با سلام
مسلما اراده و خواست امام معصوم بر این علوم غلبه دارد و اگر در علوم غریبه به نتیجه ای برسید و امام مخالف آن را اراده کند بنا بر مصالحی نتیجه علم منتفی می شود.

میشه اساتید در زمینه ی علم جفر رو بیان کنید نظیر حسنزاده املی

موضوع قفل شده است