بر طرف كردن مشكلات اخلاقي و روحي جوانان

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بر طرف كردن مشكلات اخلاقي و روحي جوانان

سلام
يه پيشنهاد دارم: بياييد همه با هم رذالت هاي اخلاقي ، مشكلات اخلاقي و هر انحراف ديني اخلاقي كه داريم مطرح كنيم و يه راه حل خوب براي از بين بردنش پيدا كنيم و به فضيلت تبديلش كنيم.
اميدوارم همه بيان و حرفاي دلشون رو بزنن، تا كمي سبك بشن و همه با هم بتونيم مسلمون واقعي بشيم. :Cheshmak:
از خودم شروع ميكنم:
:Ghamgin:من خودم اعتياد به يه انحراف جنسي دارم. هر چي توبه كردم نشد كه نشد.
كسي هست بتونه يه راه حل خوب و عملي در اختيار من بذاره؟
من منتظر كمكتون هستم انشاالله كه منم آدم بشم
التماس دعا ياعلي

14saba14;216991 نوشت:
سلام
يه پيشنهاد دارم: بياييد همه با هم رذالت هاي اخلاقي ، مشكلات اخلاقي و هر انحراف ديني اخلاقي كه داريم مطرح كنيم و يه راه حل خوب براي از بين بردنش پيدا كنيم و به فضيلت تبديلش كنيم.
اميدوارم همه بيان و حرفاي دلشون رو بزنن، تا كمي سبك بشن و همه با هم بتونيم مسلمون واقعي بشيم. :cheshmak:
از خودم شروع ميكنم:
:ghamgin:من خودم اعتياد به يه انحراف جنسي دارم. هر چي توبه كردم نشد كه نشد.
التماس دعا ياعلي

سلام. پيشنهاد خوبيه. اول بايد اراده به تركش كنيد بعد توبه كنيد. چون هي توبه كردن و به دنبال آن تكرار گناه استغفراالله نوعي مسخره كردن خود و خداست.

اول اينكه بايد سعي كنيد فكر اين گناه رو از ذهن دور كنيد. چون فكر گناه كم كم زمينه ساز خود گناه ميشه. سعي كنيد تصاوير، فيلم ها و مطالبي كه با اين گناه در ارتباط را نبينيد يا مطالعه نكنيد.

در جمعي كه صحبت اين گناه است شركت نكرده و از افرادي كه آلوده به اين گناه هستند اجتناب كنيد.

واجباتتان به خصوص نمازهايتان را سر وقت به جا آوريد.

براي خودتان چله بگيريد. يعني به نيت ترك گناه مثلا 40 تا يس نذر كنيد و هر روز يكي بخوانيد و مهمتر از اين 40 تا نماز توبه. يك نماز دوركعتي مثل نماز صبح به نيت ترك اين گناه هر روز بخوانيد به مدت 40 روز و در پايان هر نماز از خدا بخواهيد به شما در ترك اين گناه ياري برساند ان اشاالله به زودي جواب خواهيد گرفت.

14saba14;216991 نوشت:
سلام
اميدوارم همه بيان و حرفاي دلشون رو بزنن، تا كمي سبك بشن و همه با هم بتونيم مسلمون واقعي بشيم. :cheshmak:
از خودم شروع ميكنم:
التماس دعا ياعلي

این کار رو اسمش رو رذالت نذارید این یک غریضه جنسی هست که باید تخلیه بشه الان سن ازدواج بالا رفته و حدود 25 تا 30 سالگی شده پس در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر بخواهید خودتون رو نگهدارید باید 10 تا 15 سال هیچ کاری نکنید که اصلا امکان نداره من با تمام احترامی که به اسلام و نظریاتش قایل هستم در این یک مورد اصلا نظریاتش رو قبول ندارم و یک انسان باید نیاز جنسی برطرف بشه اکثرا هم با خود ارضایی این نیاز رو برطرف میکنند و حالا میگن حرومه شما حلال بهتری سراغ دارین؟ در ضمن مثلا میگین صیغه حلاله هیچ وقت دردسرهای بعدش رو در نظر نمیگیرین؟ کدوم خانواده هستش که صیغه را یرای فرزندش به راحتی بپذیره؟ و اصلا آیا به تعداد افراد صیغه وجود داره که همه بتونن این کار رو بکنند؟

saeedsaeedi;217159 نوشت:
این کار رو اسمش رو رذالت نذارید این یک غریضه جنسی هست که باید تخلیه بشه الان سن ازدواج بالا رفته و حدود 25 تا 30 سالگی شده پس در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر بخواهید خودتون رو نگهدارید باید 10 تا 15 سال هیچ کاری نکنید که اصلا امکان نداره من با تمام احترامی که به اسلام و نظریاتش قایل هستم در این یک مورد اصلا نظریاتش رو قبول ندارم و یک انسان باید نیاز جنسی برطرف بشه اکثرا هم با خود ارضایی این نیاز رو برطرف میکنند و حالا میگن حرومه شما حلال بهتری سراغ دارین؟ در ضمن مثلا میگین صیغه حلاله هیچ وقت دردسرهای بعدش رو در نظر نمیگیرین؟ کدوم خانواده هستش که صیغه را یرای فرزندش به راحتی بپذیره؟ و اصلا آیا به تعداد افراد صیغه وجود داره که همه بتونن این کار رو بکنند؟

با سلام.

متاسفانه مشکل ما از درست اجرا نشدن دستورات اسلام است. همین صیغه هم اگر درست جا می افتاد و اجرا میشد شاید الان خیلی از مشکلات جوانها حل میشد.

سلام
نمي دونم شما به اين بيماري اعتياد داري يا نه؟
اين بيماري فقط خالي شدن مني از بدن نيست، بزار من بگم كه چه بلايي سرمون مياد:
ابتدا تفنني هست، بعدش زيادتر ميشه تا جايي كه ديگه دلتون ميخواد يه چيزايي هم بهتون حال بده مثل فيلم و عكس و داستان مستهجن.
بعدش به حدي زياد زياد ميشه كه تو هرجايي حاضريد اينكار رو انجام بدي.
فقط يه گشتي بزن ببين خدا چرا گفته حرومه و عذابش چيه؟
من فقط عوارض ماديش رو ميگم:
من از زندگي كلا جاموندم، كنكوري كه بايد تو شهر خودم قبول ميشدم افتادم يه شهر دور
همه دوستاي خوب و سالمم رو از دست دادم، نه اينكه من بخوام يا اونا بخوان، بلكه هر گناهي يه مجازاتي داره كه اينم يه مدلشه.به خدا نميدونيد دوست خوب چه نعمتيه.
اشك چشم براي خدا و اهل بيت مستحبه، ولي من بطور كلي ديگه نمي تونم براي خدا و اهل بيت گريه كنم.
ديگه اصلا توبه هم نمي تونم بكنم چون دوروزه گندش در مياد.
چشمام ضعيف شده، دور چشمم گود افتاده كه هركي ميبينه ميگه تو كه قبلا اينطور نبودي!
بدنم تحليل رفته و مغزم خوب كار نميكنه.همش تو فكر كاراتي كه هزار لحظش شوق واسه تكراه و يه لحظش واسه توبه.
من توصيه ميكنم كتاب "گناهان كبيره" نوشته شهيد دستغيب رو حتما بخونيد.
من بدبخت همه اينهارو ميدونم ولي چون ضعيفالنفس شدم نميتونم توبه كنم.
هركي فكر ميكنه خوبه و محسناتش بيشتر از مضراتش هست اگه ميتونه يه ماه انجام نده!توبه هم نه!فقط انجام نده!
مردي بسم الله. اگه شد هرچي شما ميگي درسته.ما هم كوچيكه شماييم.
يه روزگنده همه كارامون در مياد. مثل من كه كم كم گندش دراومده و خونواده فهميدن.
منم چيزي ندارم بگم و فقط سكوت ميكنم.
ولي مگه اونايي كهمجردن و 30 سالشونه و اين كار و انجام ندادن مردن؟
ميل خودته...
ما كه رفتيم و در اين ميكده غمخواري نيست.:Ghamgin:

اقا صبا در این مورد راه های زیادی پیشنهاد شده چند سایت براتون می زارم اما پیشنهاد من به شما اینه که نه اراده ای وجود داره و نه توبه ای برای شما فقط زمانی که مطمئن شدی دیگه این کار رو نمی کنی توبه کن ..... مثلا یکی دو ماه کاری نکردی نه زمانی که رو اوج ..... گفتم اراده ای برای شما نیست چون این حرکت اراده رو هم از بین می بره نکاتی خودم می گم بقیه رو از سایت ها ببین ایشالله که بتونی ترک کنی :
1. زمان های تنهایی خودتو یجوری مشغول کن که احساس لذت حلال باعث بشه به اون فکر نکنی .... مثلا اصلا بیا تو همین سایت فعالیت و بحث کن .... یا تو فروم های دیگه ..... (این برای زمانی که پای نت می شینی ) یا برای وقت های اضافت کلاس ورزشی بزار ..... برو بدن سازی اصلا یا نه ورزشای رزمی ....
2.هیچوقت سعی نکن هم خدا رو داشته باشی هم خرما رو یعنی هم ذکر خدا بگی و یه ساعت بعد ..... اول خودتو با انواع روش ها کنترل کن بعد برو سمت الهیات .... (در غیر اینصورت نمی تونی به احساس لذت عرفانی برسی حتی بعد از ترک .... )
3.اصلا خودتو مایوس نکن یعنی هی بخودت نگو گناهکار و خدا دیگه دوست نداره و ...... مطمئن باش همیشه راه توبه باز و خدا بفکر بندگانش هست و با دید خوش بینی کم کم خودتو ترک بده و بعد توبه کن و .....
4.دوران ترک اصلا نگو این مثل مواد من کم کم باید ترک کنم ...... چون خودتو گول می زنی ! از وقتی تصمیم به ترک گرفتی خودتو با انواع روش ها مشغول کن تا اصلا نری سمتش ..... شاید چند بار هم طول بکشه و هر دفعه کم بیاری اما ناامید نشو و بفکر زندگی بهتر باش .....
5. بازم میگم ورزش ورزش ورزش ..... حدالامکان با دوستانت به باشگاه برو که فکر بیرون اومدن از اونجا بسرت نزنه ....
http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=11416
http://1moshaver.mihanblog.com/

14saba14;217415 نوشت:
من بدبخت همه اينهارو ميدونم ولي چون ضعيفالنفس شدم نميتونم توبه كنم. هركي فكر ميكنه خوبه و محسناتش بيشتر از مضراتش هست اگه ميتونه يه ماه انجام نده!توبه هم نه!فقط انجام نده! مردي بسم الله. اگه شد هرچي شما ميگي درسته.ما هم كوچيكه شماييم. يه روزگنده همه كارامون در مياد. مثل من كه كم كم گندش دراومده و خونواده فهميدن. منم چيزي ندارم بگم و فقط سكوت ميكنم. ولي مگه اونايي كهمجردن و 30 سالشونه و اين كار و انجام ندادن مردن؟ ميل خودته...

سلام

از خودت متنفر شو!!

و توبه کن

عبد الحجج;217453 نوشت:
سلام

از خودت متنفر شو!!

و توبه کن

چون با عنوان این پست ارتباط داره ادامه میدم .....
اقای عبدالحجج دوستمون میگن نره شما میگی بدوش ! اصلا از خودشون متنفر شدن و توبه کردن اونوقت اثرات بدتری به روحیه ادم وارد میشه تا اینکه به ارامش برسه !

bossm;217464 نوشت:
اقای عبدالحجج دوستمون میگن نره شما میگی بدوش ! اصلا از خودشون متنفر شدن و توبه کردن اونوقت اثرات بدتری به روحیه ادم وارد میشه تا اینکه به ارامش برسه !

سلام

نه کافی نیست

اگر واقعا ادم ناراحت باشه

سعی به دوری از عامل تنفر می کنه

تا اصلاح بشه:Gol:

و لذت گناه از او دور بشه

سلام
دکتر رفیعی یه بار حرف فوق العاده ای زدن اونم اینکه:
"برا قبولی تو کنکور ازدواج موفقیت شغلی شفای بیمار...کلی نذر و نیاز و التماس میکنید
برا ترک گناهان جنسی هم نذر کنید"

حرف درستیه آدما وقتی میبینند عزیز بیماری دارن که همه ازش قطع امید کردن
وقتی واقعا درمونده میشن و میبینن کاری از دست هیچکس بر نمیاد
به ائمه متوسل میشن
از هر هنری استفاده میکنن، هر حرف قشنگی رو به کسیکه متوسل شدن میگن
تا به اصطلاح اون بزرگوار دلش به رحم بیاد و از خدا بخوان یه معجزه در حقمون انجام بده

شما هم برای شفای روحتون و ترک این گناه به ائمه متوسل بشید
اصلا هم خسته نشید.
در کنارش تلاشتون رو هم بکنید
مثلا برای ترک این گناه باید محدودیت زمانی بذارید
مثلا از 8 ساعت ترک شروع کنید یا 4 ساعت

اگه بخواهید توضیحات و راهنمایی های بیشتر خدمتتون میگم

14saba14;217415 نوشت:
سلام

ما كه رفتيم و در اين ميكده غمخواري نيست.:ghamgin:

سلام.

نگران نباشید بزرگوار.

هیچ چیزی در دنیا نیست که دوایی نداشته باشه جز مرگ. حالا جدا از راه حل های مذهبی و اخلاقی مراجعه به یک پزشک متخصص و استفاده از داروهای خاص کمک خیلی زیادی به حل مشکل شما خواهد کرد.الان با پیشرفتهای علمی مسلما برای بیماری شما هم راه حل وجود دارد. هم زمان هم پیش روانشناس می تونید برید هم پزشک مربوط به اختلالات جنسی. مطمئن باشید حل میشه منتهی باید اراده کنید و هر چه زودتر با توکل به خدا اقدام کنید. با دست روی دست گذاشتن و ناامیدی و آیه یاس خوندن درست نمیشه. می تونید از اساتید انجمن مشاوره مثل دکتر حامی هم کمک بگیرید. پس بسم الله.

14saba14;217415 نوشت:
سلام
ابتدا تفنني هست، بعدش زيادتر ميشه تا جايي كه ديگه دلتون ميخواد يه چيزايي هم بهتون حال بده مثل فيلم و عكس و داستان مستهجن.
من از زندگي كلا جاموندم، كنكوري كه بايد تو شهر خودم قبول ميشدم افتادم يه شهر دور
همه دوستاي خوب و سالمم رو از دست دادم، نه اينكه من بخوام يا اونا بخوان، بلكه هر گناهي يه مجازاتي داره كه اينم يه مدلشه.به خدا نميدونيد دوست خوب چه نعمتيه.
اشك چشم براي خدا و اهل بيت مستحبه، ولي من بطور كلي ديگه نمي تونم براي خدا و اهل بيت گريه كنم.
چشمام ضعيف شده، دور چشمم گود افتاده كه هركي ميبينه ميگه تو كه قبلا اينطور نبودي!
بدنم تحليل رفته و مغزم خوب كار نميكنه.همش تو فكر كاراتي كه هزار لحظش شوق واسه تكراه و يه لحظش واسه توبه.
هركي فكر ميكنه خوبه و محسناتش بيشتر از مضراتش هست اگه ميتونه يه ماه انجام نده!توبه هم نه!فقط انجام نده!
ميل خودته...

سلام دوستانی که میگن توبه و..
مطمئن باشید برای اینجور دوستان جوابگو نخواهد بود
توبه راه داره روش داره
این نیست بگی غلط کردم و تغییری تو محیطت انجام ندی و بعد انتظار داشته باشی که مقدس اردبیلی بشی

دوست عزیز واقعا کم بود اشکم در بیاد
مخصوصا اینکه همه گیر شده
شمایی که گریه برای اهل بیت برات مهمه و عنوانش میکنی
شمایی که معلومه اینقدر از توبه شکستن در عذابی
معلومه دل پاکی داری

من معلمم و شاگردام حدودا 17 ساله هستن و تمام اینا رو تو وجودشون از الان میبینم
فکر کن اینا بخوان بشن 30 ساله ومجرد
اولا چرا اینقدر الگو از غرب گرفتیم و سن ازدواج رو بردیم بالا
چرا توکل بخدا کم شده
مگه خدا نگفته تو واسه ازدواج صحیح اقدام کن من خودت کمکت میکنم؟

در ضمن اگر اولین راه عملی واسه ترک میخوای...
فقط و فقط ورزش
خودتو تخلیه کن نزار انرژی زیاد تو بدنت بمونه
از خوردن خرما و عسل و....خود داری کن

انرژی زیاد برات سم مهلکی هست برادر من

بعدش
تمام زمینه های گناه رو از وجودت پاک کن
اولا فیلتر شکن و..رو حتما حتما از خودت دور کن
قایمش نکن تو هارد
چون میری دنبالش
اگر تو ایمیلم هست پاکش کن

فیلمی چیزی تو هاردت قایم کردی
پاکش کن
برادر من بخدا ضرر میکنی هاا
تا 30 سالگی هر کاری کردی کردی وگرنه ادامه زندگیت مثل قبل 30 خواهد بودا
الان وقت رزومه جمع کردنه
مطالعه
تحصیلات
تخصص و...
بخاطر نفس از دست ندی؟؟

برو غسال خونه ها و غسل میت رو از نزدیک بیبن
بخدا خیلی تاثیر داره
اگر تونستی با رفقات شبا فبرستون برو
یاد مرگ عالیه...

ایت الله مکارم شیرازی یه کتابی دارن به اسم مشکلات جنسی جوانان...
چندین مورد راه مثال زده که عالیه
حتما حتما بخون داداش عزیز

14saba14;217415 نوشت:
سلام
ميل خودته...

دوست عزیز شما می تونید خودتونو با ورزش و مطالعه و همنشینی با دوستان خوب و هم کلام شدن با اونا می تونه به شما کمک کنه.
تا جایی که می تونید سعی کنید تنها نباشید .بدونید که تنهایی از شیطانه و شیطون در این موقع ها بیش از مواقع دیگه ادمو وسوسه می کنه.در مواقع تنهایی با خدا راز و نیاز کنید و از اون کمک بخوایید

14saba14;216991 نوشت:
سلام
از خودم شروع ميكنم:
التماس دعا ياعلي

کسی که منجر به یک خلاف میشه، در هنگام خلاف، عقل او زائل میشه، درست نمیتونه فکر کنه و تصمیم بگیره، اما قبل از عمل و مدتی بعد از عمل، فکر دوباره فعال میشه.
هرکاری راه داره. ما بر هیچ یک از اعمال اختیاریمان، مجبور نیستیم، ممکن است، دایره اختیارمون تنگ بشه، اما به هیچ وجه مجبور نمی شیم، بازهم می تونیم تصمیم بگیریم،اما به سختی.
مابادست خودمان، امور را برای خودمان تنگ و سخت می کنیم، گناه نکردن سخته، اما ترک گناه سخت تره، حال که مرتکب شدیم راه هایی برای ترک وجود دارد.
1. هر موقع خواستیم آن عمل را انجام دهیم، در آثار شوم آن تفکر کنیم. آیا کمی در تصمیمان برگناه، سست نمی شومی؟ فکر می کنیم ، می شویم
2. هر موقع خواستیم گناه خاصی انجام دهیم، برای خودمان جریمه ای قرار بدهیم، مثلا یک روز روزه بگیرم، 50 آیه قرآن بخوانم، پیاده به حرم یا امام زاده محلمان بروم، نماز صبح به مسجد محلمان بروم، یا جریمه مالی به عنوان صدقه برای خودمان تعیین کنیم. مطمئن باشید با این عمل، کم کم در تصمیم گناهتان سست خواهید شد.
3. توسل به ائمه یا اولیای الهی فراموش نشود، که درکنار همت به ترک، نافذ است.
اگر کسی واقعا به این امور توجه کند مطمئن باشید، رفته رفته نتیجه خواهد گرفت.
توبه هم به این معنی است که دیگر نکنم، نیازی به انجام عمل یا ذکر خاصی نیست. ترک عمل=توبه. البته پایین ترین حدِ توبه است، ولی بالاخره توبه است. اگر بعد از چند مرتبه ترک، بازهم مرتکب شود، توبه شکسته شده، ولی توبه قبلی محقق شده بوده، باید مجددا توبه نماید، یعنی ترک را بر خورد محقق کند.
خداعاقبتمان را به خیر کند.

dariushbmw;218156 نوشت:
اگه هم حالشا ندارید بخونین لا اقل دلم سبک شد.
ممنون.

سلام داداش چه حرفیه
چیزی نمی تونم بگم والله
باور کنید خارج ازدواج انقدر ساده است نمی دونم چرا ایران اینقدر سختش می کنند
البته دو طرف تا اندازه ای حق دارند ولی بشرطی که نه افراطی بشه و نه تفریط

حالا جدا از همه چی ما بنده های خوبی باشیم خدا کم نمی زاره عیب از خودمونه شما خودتو با نماز بساز درست می شه ببخشید اینو می گم با نماز باید حال کرد حال
گرچه شرمنده خدا شدم خودم کمتر عمل می کنم ولی راهیست که بنده موثر می دانم نماز و ذکر و یاد خدا افتادن...

بعد یاد گناه می فتید بزنید بیرون هوای آزاد نمی دونم برید به این پارکها سر بزنید زنگ بزنید به دوستان قدیمی با یک انسان ملبس صحبت کنید والله کاری کنید که فراموش کنید این موضوع رو چجوری آدم از یاد خدا غافل می شه این نیرنگ شیطانی رو اینجا بر علیهش بزنید غافل شید مشت بکوبید بر دهان این بدبخت البته ایراد نفس سرکش خودمان است ولی...

خدا کریمه داداش توکل کن
توکل کن داداش...

سلام. بچه ها دو تا سايت بهتون معرفي ميكنم براي اين مشكل:

مي تونيد از مشاوراي اونجا كمك بگيريد يا حضوري مراجعه كنيد. انشاالله كه مشكلتون حل بشه.

توي اين سايت مي تونيد فرم درخواست ترك رو ارسال كنيد و راهنمايي بگيرد.

http://www.khoderzae.com/

اين سايت هم مي تونيد حضوري مراجعه كنيد.
http://s-sharif.blogfa.com/post-98.aspx

سلام
متاسفانه کم کم پزشکان ما هم دارن این امر رو توصیه می کنن چندین و جند موردش رو شنیدم
دوستان عزیز خودارضایی قبل از اینکه بخواد یه عمل تخلیه فیزیکی باشه یه امر تخلیه روانی هست
توجه کنید زمانی ما می خواهیم از لحاظ روانی خالی بشیم حالا این خالی شدن ناشی از دعواهای خونوادگی ممکنه باشه از بیکاری ممکنه باشه از تکرار روزمرگری هم ممکنه باشه
وقتی فرد دچار این بیماری می شه و چندین و چند بار این امر رو انجام می ده باعث می شه در مغزش هورمونی که مسوولیت لذت هست فعال بشه و به کل بدن دستور بده که بدن به همچین لذتی نیاز داره
عادت کردن به یک چیزی خیلی سخته و بعد از مدتی حتی به مرحله خلق می رسه که واقعا کار دیگه به اوج خودش می رسه
و اما راه حل
تنها راه حلش ریاضته فقط همین هیچ چیز دیگه ای هم نداره
کمک از خدا نماز خوندن قران خوندن فراموش نشه
حتما حتما به یه روانکاو مراجعه کنید
حتما حتما ورزش کنید بیکار نباشید ورزش های رقابتی نه تکی مثلا فوتبال یا شنای دسته جمعی یا چیزی که توش رقابت باشه و عرق بدنتو دربیاره نه اینکه یک ساعت پیاده روی تنهایی بکنی خوب همین یک ساعت خودش کلی فکر میاد تو ذهنت
این موارد مثل ورزش و کار کردن بدین معنی نیس که شما اون عمل اولیه رو فراموش کنید نه این موارد در جواب لذتی هست که مغز بهش نیاز داره و باید تعمیین بشه یعنی یک جایگزین مناسب
و تا زمانی که جایگزین مناسب رو پیدا نکردین مطمعن باشید درصد برنده شدن شما بسیار کم است
در مراحل بالاتر می بینیم که مثلا افراد مومن و عارفان بعد از خطایی توبه می کنند ولی بعد از گذشت چند ماه دوباره اون گناهو انجام می دن این موارد هم راهکار و درمان دارن و می شه درمان کرد
یا زهرا(س)

[="arial"]

اگر لذت ترک لذت بدانی [="magenta"]*****[/] دگر شهوت نفس، لذت نخوانی
هزاران در از خلق بر خود ببندی [="magenta"]***[/] گرت باز باشد دری آسمانی
سفرهای علوی کند مرغ جانت [="magenta"]***[/] گر از چنبر آز بازش پرانی
ولیکن تو را صبر عنقا نباشد [="magenta"]***[/] که در دام شهوت به گنجشک مانی
ز صورت پرستیدنت می‌هراسم [="magenta"]***[/] که تا زنده‌ای ره به معنی ندانی
گر از باغ انست گیاهی برآید [="magenta"]***[/] گیاهت نماید گل بوستانی
دریغ آیدت هر دو عالم خریدن [="magenta"]***[/] اگر قدر نقدی که داری بدانی
به ملکی دمی زین نشاید خریدن [="magenta"]***[/] که از دور عمرت بشد رایگانی
همین حاصلت باشد از عمر باقی [="magenta"]***[/] اگر همچنینش به آخر رسانی
بیا تا به از زندگانی به دستت [="magenta"]***[/] چه افتاد تا صرف شد زندگانی
چنان می‌روی ساکن و خواب در سر [="magenta"]***[/] که می‌ترسم از کاروان باز مانی
وصیت همین است جان برادر [="magenta"]***[/] که اوقات ضایع مکن تا توانی
صدف وار باید زبان درکشیدن [="magenta"]***[/] که وقتی که حاجت بود در چکانی
[="blue"]همه عمر تلخی کشیدست سعدی [="magenta"]***[/] که نامش برآمد به شیرین زبانی[/]
[/]

[=Times New Roman]سلام و عرض ادب
مراجعه بفرمائید:
http://www.askdin.com/thread17372.html
http://www.askdin.com/thread11603.html
http://www.askdin.com/thread15101.html

از آنجا که بحث های مختلفی در اسک دین در مورد این موضوع صورت گرفته ، خواهشا این بحث را در اینجا ادامه ندهید. توصیه میکنم به لینک های بالا مخصوصا لینک اول مراجعه بفرمائید.

مگر برآورده کردن نیاز را میشود قطع کرد؟

به نام علی اعلی

سلام

shahram1363;297552 نوشت:
مگر برآورده کردن نیاز را میشود قطع کرد؟

کسی نگفته نیازت رو قطع کن

بلکه گفته شده که نیازهات رو کنترل کن

طوری که بتونی روی اونها مدیریت داشته باشی

سخته اما نشدنی نیست.

در دو پست آخر این تاپیک جناب حامی راهکارهای کامل و مبسوطی رو ارائه دادند:

http://www.askdin.com/thread17730-6.html

پیروز و موفق باشید

التماس دعا

یا علی

خوب این از مشکل ایشون..
حالا مشکل من...
من مشکلم اینه که خیلی خدا رو میخام....
هرروز و بیشتر وقتا با خدام...
ولی ی روزایی هست این وسط که اون روزا حس خوبی ندارم و احساس میکنم الکی حالم خوبه میخندم و الکی خوشم...
مشکل دیگم اینه که همه بهم میگن چرا مث قبلن نیستی خیلی آروم شدی و همش تو خودتی؟؟؟
آخه چطوری بگم من خدا رو میخام؟
اصلن اینا رو بیخیال....
بفرمایید چیکار کنم که هرروز که میگذره به خدا نزدیکتر بشم؟
من میخام فقط به خدا فکرکنم و فقط خدا...............

سلام علیکم

1- مراقبت و مداومت بر [="navy"]نماز اول وقت[/]
2- توسل به اهل بیت علیهم السلام(به ما فرمودند در هیچ شرایطی از ما رو نگردانید)
3- محبت و خدمت به پدر و مادر
4- منیت را بذار کنار بیا(یادت بیار چی بودی،چی خواهی شد)
5- جست و جوی خدا در انجام واجبات و ترک محرمات

سادات;217157 نوشت:

در جمعي كه صحبت اين گناه است شركت نكرده و از افرادي كه آلوده به اين گناه هستند اجتناب كنيد.

واجباتتان به خصوص نمازهايتان را سر وقت به جا آوريد.

:Graphic (49): دوران سربازی خیلی از این دو مورد رنج میکشم :Ghamgin:
برام دعا کنید

متأسفانه همه ورزش و ... رو پیشنهاد میدن . در حالی که کسی که شهوتی میشی در اون لحظه تبدیل به یک موجود دیگه میشه. دستورات عقل و اعتقاد یا فراموش میشن و یا علیرغم تداعی شدنشون تأثیری روی احساسات طرف ندارن . فردی که حجم عظیمی از هورمونهای جنسی در خونش وجود داره تنها یک راه برای سرکوب کردن نیازش هست . اینکه بسته بشه به تخت و یا با مزاحمت اطرافیان چند دقیقه حواسش پرت بشه . اما اون هورمونها باعث میشن دوباره در اولین فرصت شهوتش بالا بزنه و یا در بهترین حالت تبدیل به یه آدم بد اخلاق عصبی و حساس و کم ظرفیت و گوشه گیر و نق نقو بشه .
میگن خرما و عسل نخورید . خب حرام کردن حلالها خودش تأثیرات سوء دیگری داره . اشتباه رو مگه با اشتباه برطرف میکنن؟
بهتره این پارامتر هارو بررسی کنین بعد یه راه حل پیشنهاد بدید:
تنها راه حل شدن مشکل ، ارضا شدن هست .
سرپیچی از فرمان خدا جایز نیست.
ارضاء نیاز جنسی فقط با همسر مجازهست .
ازدواج و داشتن همسر سخت هست .
در نتیجه ارضا شدن سخت هست .
خداوند با صابران هست.
تحمل سختی نیاز جنسی معادل جهاد اکبر ثواب داره .
فرد هنگام تسخیر شدن توسط شهوت نمیتونه بصیرت حالت عادی رو داشته باشه .
در نتیجه وعده ی ثواب و عقاب به اندازه ی حالت عادی روی شخص تأثیر گذار نیست .

نظر شخصی:
من با تلقین حس تنفر از جنس مخالف و شرطی کردن خودم هنگام شهوت (ضد حال زدن به خودم موقع شهوتی شدن و یادآوری مشکلات زندگیم موقع شهوتی شدن) تونستم به نقطه ای برسم که توانایی جنسیم رو تا حد زیادی نابود کنم . یعنی الان مدتهاست که نعوظ بهم دست نمیده . اما هنوز چون چند روز یه بار هورمونهای بدنم انباشته میشن میل جنسیم بالا میزنه و با همون حالت نیمه نعوظ و به سختی و با مشقت زیاد میتونم اینکارو انجام بدم و بیشتر اوقات هم به خاطر عوارض اون تلقین ها و ضد حالهایی که به خودم زدم نسبتاً حالت تهوع و اندوه زیادی در زمان انجام اینکار و بعدش بهم دست میده .
متأسفانه هیچکدوم از روشهای منطقی در من جواب نداد و بعد از اون تلقینهای شبانه روزی به جایی رسیدم که بر خلاف سابق که عاشق ازدواج و خانواده بودم حالا تشکیل زندگی رو فقط یه تکلیف سنگین میدونم مثل جهاد کردن یا روزه گرفتن . یعنی حس خوبی نسبت بهش ندارم و فقط فکردن به خانواده و همسر و بچه غمگینم میکنه ولی اگه یه روز اینکارو کردم فقط قصدم این خواهد بود که مجرد نمیرم و سنت پیامبر رو انجام داده باشم .

[="Arial Black"]

نقل قول:
بياييد همه با هم رذالت هاي اخلاقي ، مشكلات اخلاقي و هر انحراف ديني اخلاقي كه داريم مطرح كنيم

از مطرح کردن گناهان شخصی خودمان در اجتماع نهی شده ایم! ولی اگر نمونه انحراف می خواهید چند مورد اجتماعی اش را می نویسم:
پدری به کلانتری آمد و گفت:
_ ....پسرم در خانه ی خودش بود.
_ ببخشید مگر پسر 15 ساله شما خانه دارد؟!!!
_ بله، برای او خانه خریدم تا مجردی زندگی بکند!
خانه مجردی یکی از فسادهای رو به رشد در بین جوانان قشر مرفّه ما است. اگر مسئولین ما برخورد به موقع و درستی با این قضیه نداشته باشند و مانند ماهواره در جامعه نهادینه بشه ... واویلاه

مورد بعدی افزایش مصرف مواد مخدر از نوع کراک و شیشه در بین جوانان است که خیلی نگران کننده است.

خود ارضایی و بی نمازی و عدم اعتقاد به آخرت.

منفعت طلب بودن و همه چیز را در پول، خلاصه کردن «اگر پول داشتی، همه چیز داری!».

مصرف بیرویه مشروبات الکلی (حتی دیده ام مقداری الکل صنعتی را با دلستر حل کرده بود تا مشروب الکلی درست بکنه!)

رواج موسیقی هایی که خودتان بهتر می دانید.

عدم گرایش به کتابخوانی، سخنرانی و ... هم به نظرم یک فساد اخلاقی است.

فقط میتونم بگم، همه مون باید مواظب خودمون و اطرافیانمون باشیم و از نظر علمی و عملی بتونیم جواب قانع کننده به سوالات اونها بدهیم::::
آخرت چیه؟! کی رفته و کی برگشته؟
برا چی با نماز خوندن وقتم رو تلف کنم؟!
خیلی ها که نماز نمیخونن، اخلاق خوبی دارن، منم نماز نمیخونم و اخلاقم رو درست میکنم!
چند نفر میخوای اسم ببرم که توی حموم پادگان ... میزنند؟ تو خودت هم از این کارا میکنی :Motehayer:
اگه پول داشته باشی همه چی داری، زن میخوای، عزت و آبرو میخوای، رفیق میخوای، علم میخوای، سلامتی میخوای! الان چندتا دندون پوسیده داری و به خاطر بی پولی اونا رو درست نکردی؟

مشت بود نمونه خروار.

موضوع قفل شده است