صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بر طرف كردن مشكلات اخلاقي و روحي جوانان

علاقه
    اهل بيت عليهم السلام
    نوشته
    19
    حضور
    4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    132

مطلب بر طرف كردن مشكلات اخلاقي و روحي جوانان

سلام
    يه پيشنهاد دارم: بياييد همه با هم رذالت هاي اخلاقي ، مشكلات اخلاقي و هر انحراف ديني اخلاقي كه داريم مطرح كنيم و يه راه حل خوب براي از بين بردنش پيدا كنيم و به فضيلت تبديلش كنيم.
    اميدوارم همه بيان و حرفاي دلشون رو بزنن، تا كمي سبك بشن و همه با هم بتونيم مسلمون واقعي بشيم.
    از خودم شروع ميكنم:
    من خودم اعتياد به يه انحراف جنسي دارم. هر چي توبه كردم نشد كه نشد.
    كسي هست بتونه يه راه حل خوب و عملي در اختيار من بذاره؟
    من منتظر كمكتون هستم انشاالله كه منم آدم بشم
    التماس دعا ياعلي

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط 14saba14 نمایش پست ها
    سلام
    يه پيشنهاد دارم: بياييد همه با هم رذالت هاي اخلاقي ، مشكلات اخلاقي و هر انحراف ديني اخلاقي كه داريم مطرح كنيم و يه راه حل خوب براي از بين بردنش پيدا كنيم و به فضيلت تبديلش كنيم.
    اميدوارم همه بيان و حرفاي دلشون رو بزنن، تا كمي سبك بشن و همه با هم بتونيم مسلمون واقعي بشيم. :cheshmak:
    از خودم شروع ميكنم:
    :ghamgin:من خودم اعتياد به يه انحراف جنسي دارم. هر چي توبه كردم نشد كه نشد.
    التماس دعا ياعلي
    سلام. پيشنهاد خوبيه. اول بايد اراده به تركش كنيد بعد توبه كنيد. چون هي توبه كردن و به دنبال آن تكرار گناه استغفراالله نوعي مسخره كردن خود و خداست.

اول اينكه بايد سعي كنيد فكر اين گناه رو از ذهن دور كنيد. چون فكر گناه كم كم زمينه ساز خود گناه ميشه. سعي كنيد تصاوير، فيلم ها و مطالبي كه با اين گناه در ارتباط را نبينيد يا مطالعه نكنيد.

در جمعي كه صحبت اين گناه است شركت نكرده و از افرادي كه آلوده به اين گناه هستند اجتناب كنيد.

واجباتتان به خصوص نمازهايتان را سر وقت به جا آوريد.

براي خودتان چله بگيريد. يعني به نيت ترك گناه مثلا 40 تا يس نذر كنيد و هر روز يكي بخوانيد و مهمتر از اين 40 تا نماز توبه. يك نماز دوركعتي مثل نماز صبح به نيت ترك اين گناه هر روز بخوانيد به مدت 40 روز و در پايان هر نماز از خدا بخواهيد به شما در ترك اين گناه ياري برساند ان اشاالله به زودي جواب خواهيد گرفت.
    ویرایش توسط سادات : ۱۳۹۱/۰۲/۲۳ در ساعت ۰۹:۱۰
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

5. صلوات ها 7

نوشته
    72
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    137

سلام
    اميدوارم همه بيان و حرفاي دلشون رو بزنن، تا كمي سبك بشن و همه با هم بتونيم مسلمون واقعي بشيم. :cheshmak:
    از خودم شروع ميكنم:
    :ghamgin:من خودم اعتياد به يه انحراف جنسي دارم. هر چي توبه كردم نشد كه نشد.
    التماس دعا ياعلي
    این کار رو اسمش رو رذالت نذارید این یک غریضه جنسی هست که باید تخلیه بشه الان سن ازدواج بالا رفته و حدود 25 تا 30 سالگی شده پس در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر بخواهید خودتون رو نگهدارید باید 10 تا 15 سال هیچ کاری نکنید که اصلا امکان نداره من با تمام احترامی که به اسلام و نظریاتش قایل هستم در این یک مورد اصلا نظریاتش رو قبول ندارم و یک انسان باید نیاز جنسی برطرف بشه اکثرا هم با خود ارضایی این نیاز رو برطرف میکنند و حالا میگن حرومه شما حلال بهتری سراغ دارین؟ در ضمن مثلا میگین صیغه حلاله هیچ وقت دردسرهای بعدش رو در نظر نمیگیرین؟ کدوم خانواده هستش که صیغه را یرای فرزندش به راحتی بپذیره؟ و اصلا آیا به تعداد افراد صیغه وجود داره که همه بتونن این کار رو بکنند؟

7. صلوات ها 3

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsaeedi نمایش پست ها
    این کار رو اسمش رو رذالت نذارید این یک غریضه جنسی هست که باید تخلیه بشه الان سن ازدواج بالا رفته و حدود 25 تا 30 سالگی شده پس در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر بخواهید خودتون رو نگهدارید باید 10 تا 15 سال هیچ کاری نکنید که اصلا امکان نداره من با تمام احترامی که به اسلام و نظریاتش قایل هستم در این یک مورد اصلا نظریاتش رو قبول ندارم و یک انسان باید نیاز جنسی برطرف بشه اکثرا هم با خود ارضایی این نیاز رو برطرف میکنند و حالا میگن حرومه شما حلال بهتری سراغ دارین؟ در ضمن مثلا میگین صیغه حلاله هیچ وقت دردسرهای بعدش رو در نظر نمیگیرین؟ کدوم خانواده هستش که صیغه را یرای فرزندش به راحتی بپذیره؟ و اصلا آیا به تعداد افراد صیغه وجود داره که همه بتونن این کار رو بکنند؟

با سلام.

متاسفانه مشکل ما از درست اجرا نشدن دستورات اسلام است. همین صیغه هم اگر درست جا می افتاد و اجرا میشد شاید الان خیلی از مشکلات جوانها حل میشد.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

9. صلوات ها 8

علاقه
    اهل بيت عليهم السلام
    نوشته
    19
    حضور
    4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    132

سلام
    نمي دونم شما به اين بيماري اعتياد داري يا نه؟
    اين بيماري فقط خالي شدن مني از بدن نيست، بزار من بگم كه چه بلايي سرمون مياد:
    ابتدا تفنني هست، بعدش زيادتر ميشه تا جايي كه ديگه دلتون ميخواد يه چيزايي هم بهتون حال بده مثل فيلم و عكس و داستان مستهجن.
    بعدش به حدي زياد زياد ميشه كه تو هرجايي حاضريد اينكار رو انجام بدي.
    فقط يه گشتي بزن ببين خدا چرا گفته حرومه و عذابش چيه؟
    من فقط عوارض ماديش رو ميگم:
    من از زندگي كلا جاموندم، كنكوري كه بايد تو شهر خودم قبول ميشدم افتادم يه شهر دور
    همه دوستاي خوب و سالمم رو از دست دادم، نه اينكه من بخوام يا اونا بخوان، بلكه هر گناهي يه مجازاتي داره كه اينم يه مدلشه.به خدا نميدونيد دوست خوب چه نعمتيه.
    اشك چشم براي خدا و اهل بيت مستحبه، ولي من بطور كلي ديگه نمي تونم براي خدا و اهل بيت گريه كنم.
    ديگه اصلا توبه هم نمي تونم بكنم چون دوروزه گندش در مياد.
    چشمام ضعيف شده، دور چشمم گود افتاده كه هركي ميبينه ميگه تو كه قبلا اينطور نبودي!
    بدنم تحليل رفته و مغزم خوب كار نميكنه.همش تو فكر كاراتي كه هزار لحظش شوق واسه تكراه و يه لحظش واسه توبه.
    من توصيه ميكنم كتاب "گناهان كبيره" نوشته شهيد دستغيب رو حتما بخونيد.
    من بدبخت همه اينهارو ميدونم ولي چون ضعيفالنفس شدم نميتونم توبه كنم.
    هركي فكر ميكنه خوبه و محسناتش بيشتر از مضراتش هست اگه ميتونه يه ماه انجام نده!توبه هم نه!فقط انجام نده!
    مردي بسم الله. اگه شد هرچي شما ميگي درسته.ما هم كوچيكه شماييم.
    يه روزگنده همه كارامون در مياد. مثل من كه كم كم گندش دراومده و خونواده فهميدن.
    منم چيزي ندارم بگم و فقط سكوت ميكنم.
    ولي مگه اونايي كهمجردن و 30 سالشونه و اين كار و انجام ندادن مردن؟
    ميل خودته...
    ما كه رفتيم و در اين ميكده غمخواري نيست.

11. صلوات ها 9

نوشته
    113
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    453

اقا صبا در این مورد راه های زیادی پیشنهاد شده چند سایت براتون می زارم اما پیشنهاد من به شما اینه که نه اراده ای وجود داره و نه توبه ای برای شما فقط زمانی که مطمئن شدی دیگه این کار رو نمی کنی توبه کن ..... مثلا یکی دو ماه کاری نکردی نه زمانی که رو اوج ..... گفتم اراده ای برای شما نیست چون این حرکت اراده رو هم از بین می بره نکاتی خودم می گم بقیه رو از سایت ها ببین ایشالله که بتونی ترک کنی :
    1. زمان های تنهایی خودتو یجوری مشغول کن که احساس لذت حلال باعث بشه به اون فکر نکنی .... مثلا اصلا بیا تو همین سایت فعالیت و بحث کن .... یا تو فروم های دیگه ..... (این برای زمانی که پای نت می شینی ) یا برای وقت های اضافت کلاس ورزشی بزار ..... برو بدن سازی اصلا یا نه ورزشای رزمی ....
    2.هیچوقت سعی نکن هم خدا رو داشته باشی هم خرما رو یعنی هم ذکر خدا بگی و یه ساعت بعد ..... اول خودتو با انواع روش ها کنترل کن بعد برو سمت الهیات .... (در غیر اینصورت نمی تونی به احساس لذت عرفانی برسی حتی بعد از ترک .... )
    3.اصلا خودتو مایوس نکن یعنی هی بخودت نگو گناهکار و خدا دیگه دوست نداره و ...... مطمئن باش همیشه راه توبه باز و خدا بفکر بندگانش هست و با دید خوش بینی کم کم خودتو ترک بده و بعد توبه کن و .....
    4.دوران ترک اصلا نگو این مثل مواد من کم کم باید ترک کنم ...... چون خودتو گول می زنی ! از وقتی تصمیم به ترک گرفتی خودتو با انواع روش ها مشغول کن تا اصلا نری سمتش ..... شاید چند بار هم طول بکشه و هر دفعه کم بیاری اما ناامید نشو و بفکر زندگی بهتر باش .....
    5. بازم میگم ورزش ورزش ورزش ..... حدالامکان با دوستانت به باشگاه برو که فکر بیرون اومدن از اونجا بسرت نزنه ....
    http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=11416
    http://1moshaver.mihanblog.com/
    راست باز و پاک باز و امیر باش
    تمام عقاید در یک مورد مشترک هستند : مرگ معتقدین !
    ابلیس هم سجده ات کرد اما .....
    هر دم از این باغ گل روشن فکری می خیزد !!
    شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر، شخصیت من چیزیه که من هستم، اما برخورد من بستگی داره به اینکه : " تو " کی باشی ...

13. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

من بدبخت همه اينهارو ميدونم ولي چون ضعيفالنفس شدم نميتونم توبه كنم. هركي فكر ميكنه خوبه و محسناتش بيشتر از مضراتش هست اگه ميتونه يه ماه انجام نده!توبه هم نه!فقط انجام نده! مردي بسم الله. اگه شد هرچي شما ميگي درسته.ما هم كوچيكه شماييم. يه روزگنده همه كارامون در مياد. مثل من كه كم كم گندش دراومده و خونواده فهميدن. منم چيزي ندارم بگم و فقط سكوت ميكنم. ولي مگه اونايي كهمجردن و 30 سالشونه و اين كار و انجام ندادن مردن؟ ميل خودته...
    سلام

از خودت متنفر شو!!

و توبه کن
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

15. صلوات ها 5

نوشته
    113
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    453

نقل قول نوشته اصلی توسط عبد الحجج نمایش پست ها
    سلام

از خودت متنفر شو!!

و توبه کن
    چون با عنوان این پست ارتباط داره ادامه میدم .....
    اقای عبدالحجج دوستمون میگن نره شما میگی بدوش ! اصلا از خودشون متنفر شدن و توبه کردن اونوقت اثرات بدتری به روحیه ادم وارد میشه تا اینکه به ارامش برسه !
    راست باز و پاک باز و امیر باش
    تمام عقاید در یک مورد مشترک هستند : مرگ معتقدین !
    ابلیس هم سجده ات کرد اما .....
    هر دم از این باغ گل روشن فکری می خیزد !!
    شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر، شخصیت من چیزیه که من هستم، اما برخورد من بستگی داره به اینکه : " تو " کی باشی ...

17. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط bossm نمایش پست ها
    اقای عبدالحجج دوستمون میگن نره شما میگی بدوش ! اصلا از خودشون متنفر شدن و توبه کردن اونوقت اثرات بدتری به روحیه ادم وارد میشه تا اینکه به ارامش برسه !

سلام

نه کافی نیست

اگر واقعا ادم ناراحت باشه

سعی به دوری از عامل تنفر می کنه

تا اصلاح بشه

و لذت گناه از او دور بشه
    ویرایش توسط رستگاران : ۱۳۹۱/۰۲/۲۴ در ساعت ۰۸:۳۲
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 6

علاقه
    امام رضا - رهبرم سید علی - علم - برنامه نویسی - دندانپزشکی - طبیعت - دریا - بارون
    نوشته
    279
    حضور
    5 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    2287

سلام
    دکتر رفیعی یه بار حرف فوق العاده ای زدن اونم اینکه:
    "برا قبولی تو کنکور ازدواج موفقیت شغلی شفای بیمار...کلی نذر و نیاز و التماس میکنید
    برا ترک گناهان جنسی هم نذر کنید"

حرف درستیه آدما وقتی میبینند عزیز بیماری دارن که همه ازش قطع امید کردن
    وقتی واقعا درمونده میشن و میبینن کاری از دست هیچکس بر نمیاد
    به ائمه متوسل میشن
    از هر هنری استفاده میکنن، هر حرف قشنگی رو به کسیکه متوسل شدن میگن
    تا به اصطلاح اون بزرگوار دلش به رحم بیاد و از خدا بخوان یه معجزه در حقمون انجام بده

شما هم برای شفای روحتون و ترک این گناه به ائمه متوسل بشید
    اصلا هم خسته نشید.
    در کنارش تلاشتون رو هم بکنید
    مثلا برای ترک این گناه باید محدودیت زمانی بذارید
    مثلا از 8 ساعت ترک شروع کنید یا 4 ساعت

اگه بخواهید توضیحات و راهنمایی های بیشتر خدمتتون میگم

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری