صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فتوای جدید مقام معظم رهبری(مدظله)در مورد فی+لتر+ش،کن و مشکل دانشجویان با آن

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

فتوای جدید مقام معظم رهبری(مدظله)در مورد فی+لتر+ش،کن و مشکل دانشجویان با آن

با سلام
    اخیرا استفتایی از مقام معظم رهبری(مدظله) به شرح زیر انجام شد :

پرسش: برخی از سایتهای خبری فی+لتر شده‌اند. این در حالی است که برخی افراد به سبب موقعیت شغلی، مثل خبرنگاران باید به این سایتها رجوع کنند و اخبار و اطلاعات کسب کنند. معمولا این اخبار در سایتهای مجاز نیز وجود ندارد. حکم شرعی استفاده از سایتهای فی+لتر شده برای کسانی که ضرورت شغلی آنها ایجاب می کند از این سایتها استفاده کنند چیست؟

پاسخ: به‌طور کلی، استفاده ازفی+لتر+ش،کن تابع قوانین و مقررات نظام جمهورى اسلامى مى‌باشد و تخلف از مقررات جایز نیست.
    حال مشکل اینجاست که افرادی مثل بنده که کم هم نیستند و برای تحقیق و پژوهش و همچنین پروژه های نرم افزاری و دریافت اطلاعات بروز در مورد نرم افزارهای تخصصی جدید و انجام تحقیقات مربوط به پایان نامه دانشگاه و خیلی از مسائل دیگر که 100 درصد نیاز به آنها هست به اجبار باید در این زمینه تبعیت از قانون را زیر پا گذاشته و از فی+لتر+ش،کن استفاده کنند چون نه دولت مجوز وی-پی-ان می دهد نه مراکز دانشگاهی چنین امکانی را برای ما فراهم می کنند.
    تکلیف چیست؟

ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۱/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۰:۳۱ دلیل: در استفاده کلمات حساس دقت کنید
    و سیعلموالذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

2. صلوات ها 30

3.  

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

اگر هدف شما تبعیت از ولی فقیه باشه با کمی تلاش بیشتر اون 90 درصد سایت فی لتر نشده رو حتما پیدا می کنید.
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۶:۰۲ دلیل: مدیر محترم اجرایی : "در استفاده کلمات حساس دقت کنید "

5. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط رصدگر نمایش پست ها
    حال مشکل اینجاست که افرادی مثل بنده که کم هم نیستند و برای تحقیق و پژوهش و همچنین پروژه های نرم افزاری و دریافت اطلاعات بروز در مورد نرم افزارهای تخصصی جدید و انجام تحقیقات مربوط به پایان نامه دانشگاه و خیلی از مسائل دیگر که 100 درصد نیاز به آنها هست به اجبار باید در این زمینه تبعیت از قانون را زیر پا گذاشته و از
    فی+لتر+ش،کن استفاده کنند چون نه دولت مجوز وی-پی-ان می دهد نه مراکز دانشگاهی چنین امکانی را برای ما فراهم می کنند. تکلیف چیست؟

سلام

من از پاسخگوی بخش ان لاین ÷رسیده بودم

گفتند اگر مصلحتی دارد استفاده کنید

از انجا سوال کنید نتیجه را به من هم بدهید

ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۱/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۰:۳۲
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

7. صلوات ها 12

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسین نمایش پست ها
    اگر هدف شما تبعیت از ولی فقیه باشه با کمی تلاش بیشتر اون 90 درصد سایت فی لتر نشده رو حتما پیدا می کنید.
    با تشکر
    اگه هدفم نبود که نمی اومدم بپرسم کار خودم رو می کردم
    جهت اطلاع عرض می کنم 100 درصد منابعی که بنده استفاده می کنم کاملا علمی و صرفا متن و نرم افزار هستند و متاسفانه 90 درصدشون فی لترند!!برای مثال حضرات مرکز فی لترینگ به یه سایت مستهجن برخورد کرده اند و به جای اینکه فقط آن سایت را فیل تر کنند تمام سرویس دهنده آن را فیل تر کرده اند که صدها هزار سایت مفید و علمی بر روی سرور بوده.
    یا مثلا پس از چندین ساعت جستجو لینک دانلود کتابی را پیدا می کنید که بر روی depositfiles قرار دارد که یک آپلود سنتر رایگان است و آن را کلا فی لتر کرده اند و تر و خشک را با هم سوزانده اند.
    همین خبرگزاری های که این استفتا رو کرده اند اگه استفاده نکنند نمی توانند از بیشتر اخبار جهانی مطلع شوند و در صدا و سیما و رسانه های داخلی منتشر کنند.
    تا براتون پیش نیاد نمی تونید شرایط بنده رو درک کنید.
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۲/۲۱ در ساعت ۱۶:۰۲ دلیل: مدیر محترم اجرایی : "در استفاده کلمات حساس دقت کنید "

9. صلوات ها 17

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120
    صلوات
    7916

سلام

مرجع تقلید بنده رهبری نیستند و مشکلی برای استفاده ندارم و اتفاقا خیلی کارم بهش می افتد.

در مورد مسئله شما, تا جایی که بنده می دانم به موجب قانون استفاده از لیف تر شکن به خودی خود جرم نیست.

می توانید بیشتر تحقیق کنید.

التماس دعا

11. صلوات ها 11

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

آن را کلا فی لتر کرده اند و تر و خشک را با هم سوزانده اند.
    حق با شماست که تر و خشک رو باهم سوزانده اند (مثل wor?press) ولی یه خورده به اونها هم حق بده و خودت رو بذار بجای اونا!

2) خیلی از سایتهایی که شما میگی خیلی خیلی علمی و بدرد بخوره از طرف خود سرویس دهنده اجازه ی دسترسی به ما ایرانی ها داده نمیشه. نمونه اش همین code.google.com که تماااااااااااااام مطالبش علمی است یا اندروید مارکت که خود گوگل فیلترش کرده به دلیل تحریم ها.
    ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۱/۰۲/۲۱ در ساعت ۲۳:۴۶
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

13. صلوات ها 12

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط rq-170 نمایش پست ها
    حق با شماست که تر و خشک رو باهم سوزانده اند (مثل wor?press) ولی یه خورده به اونها هم حق بده و خودت رو بذار بجای اونا!

2) خیلی از سایتهایی که شما میگی خیلی خیلی علمی و بدرد بخوره از طرف خود سرویس دهنده اجازه ی دسترسی به ما ایرانی ها داده نمیشه. نمونه اش همین code.google.com که تماااااااااااااام مطالبش علمی است یا اندروید مارکت که خود گوگل فیلترش کرده به دلیل تحریم ها.

ممنون
    دقیقا یکی از سایتهایی که همیشه برای کتابخانه های اکشن اسکریپت و کدهای php از اون استفاده می کنم همین گوگل کد هست!!

15. صلوات ها 10

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

سلام
    من تا حالا توی گوگل کد نرفتم و نمیدونم چه مطالبی داره که بقیه سایتها ندارند! از سایتهایی مثل:
    www.planetsourcecode.com
    www.codeproject.com
    http://iraqcst.com اگه عراقی بلدی ()
    www.daniweb.com
    www.dreamincode.net
    barnamenevis.org
    مشکلاتم رو حل میکنم و مطالب جدیدی یاد میگیرم، البته C#.Net
    سایت PlanetSourceCode بزرگترین سایت کد در دنیاست و سابقه ی اون بیشتر از گوگل کد هست!
    موفق باشید

فردوسی پاکزاد

17. صلوات ها 7

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط RQ-170 نمایش پست ها
    سلام
    من تا حالا توی گوگل کد نرفتم و نمیدونم چه مطالبی داره که بقیه سایتها ندارند! از سایتهایی مثل:
    www.planetsourcecode.com
    www.codeproject.com
    http://iraqcst.com اگه عراقی بلدی ()
    www.daniweb.com
    www.dreamincode.net
    barnamenevis.org
    مشکلاتم رو حل میکنم و مطالب جدیدی یاد میگیرم، البته C#.Net
    سایت PlanetSourceCode بزرگترین سایت کد در دنیاست و سابقه ی اون بیشتر از گوگل کد هست!
    موفق باشید
    ممنون از توجهتون
    بنده قریب به 11 سال است برنامه نویسی می کنم از کاربران حرفه ای سایت برنامه نویس نیز هستم(با اسم واقعی خودم) این مواردی که نام بردید الان می تونم 100 تای دیگه هم براتون بیارم اما برخی از پروژه های نرم افزاری و الگوریتم های هوش مصنوعی صرفا بر روی گوگل کد یا sourceforge قرار دارند.
    یا برخی نرم افزار های خاص بدلیل تحریم یا فیل ترینگ اشتباهی فقط با فی لتر شکن قابل استفاده هستند.

اگه کسی با یازده سال تجربه نمی تونه تشخیص بده از طریق دیگه می تونه نیازهاش رو تامین کنه و از فی لتر شکن استفاده نکنه بنده حرفی ندارم.

بنده با کارشناسان انلاین پاسخگو صحبت کردم گفتند برای استفاده علمی و تحقیقاتی اشکال ندارد.
    از دفتر هنوز نپرسیدم اما فکر نمی کنم ممانعت کنند
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۲/۲۲ در ساعت ۲۲:۴۱ دلیل: مدیر محترم اجرایی : "در استفاده کلمات حساس دقت کنید "

19. صلوات ها 7

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

Off topic

اگه کسی با یازده سال تجربه نمی تونه تشخیص بده ...
    دوست عزیز، بنده قبل از پست دادن به همه چیز (پروفایل کاربر، نحوه پرسیدن، عنوان تاپیک و ...) نگاه می کنم، اگه مطمئن بودم کمکی از دستم بر میاد پست می زنم وگرنه بی خیال کمک کردن به اساتید فنّ میشم! محل زندگی شما بیشتر شبیه ASedJavad بود :)
    شما در عنوان تاپیک فرموده بودید "دانشجویان" نفرموده بودید "اساتید". این دو تا با هم فرق داره
    خیلی از دانشجویان، الکی از فیل ترینگ آه و ناله سر می دهند در صورتی که تمام مشکلات آنها از طریق جستجویی مختصر+کمی تفکّر، حل شدنی است. بالاخره این الگوریتمها وحی منزل نیست و تفکّر جنّ و پری نبوده، ابتکار آدمهایی مثل خود ما ایرانی ها بوده و بس!
    در ثانی من نگفتم همه ی مشکلاتی که در توسعه ی یک نرم افزار پیش می آید از طریق فرومها قابل حل است. من هم قبلها می خواستم برنامه ای برای چیدن برنامه درسی و ساعات حضور دبیران بنویسم، الگوریتمی که در همین سایت برنامه نویس فقط به صورت تئوری ارایه شد به گونه ای بود که کامپیوتر مدیر مدرسه باید یکسال روشن می ماند و مشغول محاسبه می شد! من عقب نشینی کردم و بی خیال پروژه شدم اما شرکت دیگری با استفاده از الگوریتم زنبور عسل آن را به یک ساعت محاسبه کاهش داد. منظور من از لینک دادن این نبود که بگم همهههههه ی مشکلات از طریق اینترنت و این چند سایت قابل حلّه برداشت اشتباه نکنید، بر فرض دانشجو بودن شما و خواستن کد PHP چندتا سایت برای یک دانشجو آوردم! همین.

والسلام
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۲/۲۲ در ساعت ۲۲:۴۱ دلیل: مدیر محترم اجرایی : "در استفاده کلمات حساس دقت کنید "

فردوسی پاکزاد

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۱۲/۲۷, ۲۳:۰۰ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری