ربا

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ربا

ا سلام من فردی متاهل و دارای یک فرزند میباشم که حدود 4 سال است که ازدواج کردم در زمان ازدواج وامی گرفتم که شاید بتوانم خانه ای رهن کنم که متاسفانه پیدانشد و مجبور به اجاره کردن منزل شدم از آنجایی که باید قسط این وام را هم می دادم پس از مشورت با یکی از همکارانم که تقریبا در مسائل دینی آشنا بود در خصوص دادن پول به یکی از همکارانم که قصد ساخت منزل خود راداشت که در عوض آن کارکردی ماهانه به بنده بدهد که بتوانم اجاره خانه خود را تامین کنم الان که حدود چهار سال از آن می گذرد و می خواه اصل پول را بگیرم و تا حدودی به مسائل دینی آشنایی پیدا کرده ام از روحانی اداره مان این سئول را مطرح کردم که جریان این سرمایه بنده چگونه است که در جواب گفت اگر بصورت توافقی و مبلغ آنرا مشخص کرده باشید حرام است حالا من از شما کارشناس محترم خواستارم که با توجه به اینکه این تنها سرمایه این چند سال زندگی ام میباشد اگر حرام است این راه را دارد که بتوان لااقل وامم را تسویه کنم تادر خصوص این مساله بزرگ که تا این زمان زیاد مطلع نبود ه ام و نمیخواهم حرام وارد زندگی ام شود و اگر هم شده می خواهم آنرا رفع کنم راهنمایی و حل مسئله نمایید . با تشکر

برچسب: 

احسان1362;216465 نوشت:
سلام من فردی متاهل و دارای یک فرزند میباشم که حدود 4 سال است که ازدواج کردم در زمان ازدواج وامی گرفتم که شاید بتوانم خانه ای رهن کنم که متاسفانه پیدانشد و مجبور به اجاره کردن منزل شدم از آنجایی که باید قسط این وام را هم می دادم پس از مشورت با یکی از همکارانم که تقریبا در مسائل دینی آشنا بود در خصوص دادن پول به یکی از همکارانم که قصد ساخت منزل خود راداشت که در عوض آن کارکردی ماهانه به بنده بدهد که بتوانم اجاره خانه خود را تامین کنم الان که حدود چهار سال از آن می گذرد و می خواه اصل پول را بگیرم و تا حدودی به مسائل دینی آشنایی پیدا کرده ام از روحانی اداره مان این سئول را مطرح کردم که جریان این سرمایه بنده چگونه است که در جواب گفت اگر بصورت توافقی و مبلغ آنرا مشخص کرده باشید حرام است حالا من از شما کارشناس محترم خواستارم که با توجه به اینکه این تنها سرمایه این چند سال زندگی ام میباشد اگر حرام است این راه را دارد که بتوان لااقل وامم را تسویه کنم تادر خصوص این مساله بزرگ که تا این زمان زیاد مطلع نبود ه ام و نمیخواهم حرام وارد زندگی ام شود و اگر هم شده می خواهم آنرا رفع کنم راهنمایی و حل مسئله نمایید . با تشکر

با سلام و احترام و خوش آمدگویی خدمت شما

در صورتی که طبق یکی از عقود شرعی جعاله،مضاربه و ... سود پول را میگرفتید،اشکالی نداشته است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است