درخواست راهنمایی درباره کنترل نگاه

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست راهنمایی درباره کنترل نگاه

سلام علیکم
هنگام نگاه به نامحرم دچار استرس می شم.حتی بخاطرش مریض هم شدم.وقتی پسرعمو هام بزرگ شدن ،احساس کردم که دیگه همون همبازی های دوران کودکی ام نیستن.حتی در صحبت های ضروری هم استرس می گرفتم.مثل همون شرایط دختر خانم.
اما از وقتی که فهمیدم دیگه ههیچ ازدواجی برام در کار نیست راحت شدم.دیگه هیچ حسی به احدالناسی ندارم و تا حدودی استرسم از بین رفته.درواقع غریزه ی طبیعی ام رو از بن کشتم.
.من خودم در بعضی مواقع دیگر هم استرس میگیرم اما با خوندن ایات قران و یا صلوات و کمک خواستن از خدا برای کاهش استرسم ،سریع برطرف میشه.این راه رو به همه توصیه می کنم.
یا علی

سلام
ممنون از اعتمادتون
از چه جهت دچار استرس مي شويد؟ لطف كنيد بيشتر توضيح دهيد

این استرس یک امر طبیعیه.دقیقا مثل ارایه ی کنفرانس در برابر کلاس مخصوصا اگه جنس مخالف هم حضور داشته باشه.این حس یک لطف الهی به شماست که همه تا زمانیکه حیای فطری در وجودشون هست،دارای این حس هستن، تا زمینه ای قوی برای پاکدامنی باشه.البته این احساس در برخوردهای بیشتر با جنس مخالف از بین میره(مانند ارایه ی کنفرانس های بیشتر در جمع)،ولی من پیشنهاد می کنم مسیر دین رو انتخاب کنید که یقینا بهتر و شایسته تر هست.مسیر اعتدال با رفتاری متین و سنگین با جنس مخالف.
بنده هم تا حدودی این حس رو دارم ولی به هیچ وجه اون رو یک عیب نمی دونم و به داشتنش می بالم.

بله من هم همینطوریم یه استرسی به من دست میده.

سلام
اما توجه داشته باشید این استرس رو تا اون جایی که می تونید مخفی کنید چون بعضی افراد برداشت بدی ازش دارن و فکر می کنند شما از دیدنشون حول شدید!!!!!!
مثلا سعی کنید صداتون نلرزه
دعای رب اشرح لی صدری رو خیلی تکرار کنین

یادم میاد وقتی به دبستان می رفتم از راه مدرسه وحشت داشتم گریه می کردم تا اینکه پیرزن مهربونی با قد خمیده و عصا به دست که همسایه ما بود دستمو گرفت ،صورتمو بوسید دست گذاشت روی قلبم و با مهربونی گفت ننه جون وقتی می خوایی بری مدرسه اول یه با ر سوره حمد و بخون و سه بار سوره اخلاص رو بخون بعد برو مدرسه باور کنید تا به امروز هر صبح اینکار رو انجام میدم و ترس رو نمیشناسم
خواهرم اولا توکل کن به خدا ثانیا اگه امکان داره مدتی رو باتفاق دختری که فکر می کنی از شما شجاعتره و از نظر اخلاقی و ... قبولش داری بیرو ن برو انشاء الله به آبروی زینب(س) بر ترس خودت غلبه کنی

:Sham:سلام خدمت شما دوستان .
بحث در مورد درخواست راهنمایی کنترل نگاه.
برادرها و خواهر من .
1 -صبح که میخوای از در خانه بیای بیرون 3 مرتبه سوره توحید
2 -بسم الله الرحمن الرحیم
3- انا لله و انا الیه راجعون
4 -صدقه
خوب حالا میدونم میگین چه ربطی داره به این بحث.
اگر این چیزهایی رو که گفتم بگین خدای مهربان همیشه با شما است که از هر بلایی دور باشین و
به شما قدرتی میده که از هر نگاهی به نامحرم دوری کنید .البته اگرخودتون بخواین.
من هر روز صبح که از در خانه میام بیرون همینو میگم . انشاالله جواب میده:Sham:
-----------------------------------------------------------------------
:hamdel:یا حسین شهید
:hamdel:

سلام دوست عزیز استرس توی این سن یه عادت طبیعی من یک پسر نو جوانم و هر موقع که دختری رو میبینم دچار استرس میشم ولی میدونم که استرسم خیلی طبیعی هست برای این که با جنس مخالفم رو برو شدم پس نگران نباشید

موضوع قفل شده است