صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به نظر شما مادران امروز چه نسلی را تحویل جامعه خواهند داد؟

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

به نظر شما مادران امروز چه نسلی را تحویل جامعه خواهند داد؟

سلام دوستان

گرچه موضوع این تاپیک نوعی پیشگویی محسوب میشه ولی دغدغه ی من اینه که از بوجود آمدن چنین مشکلاتی در نسل آینده پیشگیری کنیم یا راه حلّی برای آن ارائه نماییم.

موضوع از این قرار است که به نظر شما این خانم هایی را که در جامعه می بینید و اکثراً از مفاهیم قرآنی و دستورات دینی به دور هستند، پیرو مُد روز و ماهواره اند بدون اینکه مراقب تاثیرات بد آن بر فرزندانشان باشند قرار است چگونه نسلی تحویل جامعه بدهند و چه فرهنگهای جدیدی از غرب به اینجا سرازیر خواهد شد؟

چند روز پیش فرزند کوچیک 3-4 ساله ی یکی از اقواممون به مامانش گفته بود مامانی چرا شما مثل اینا (شبکه ماهواره ای) توی مهمونی نمیایی؟!!!!

کاری به شمال تهران ندارم که چی میگذره ولی ای کاش میتونستیم به دیگران بفهمونیم امثال این بچّه وقتی بزرگ میشن چی میشن؟ در چه مقطعی می توان آنها را اصلاح کرد؟ مادرانی را که بویی از مفاهیم دینی نبرده اند و فقط نماز و روزه را بلدند را چگونه میتوان از عاقبت کارش مطّلع ساخت؟ چه کسی برای این کار باید اقدام کند؟(مدرسه؟ روانشناس (پزشک) خانواده؟ معلمین؟)
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

2. صلوات ها 11

3.  

نوشته
    14
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

نسلی که زمینه سازی می کنند برای ظهور حضرت مهدی باهوش وبا پشتکار

5. صلوات ها 7

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

نقل قول نوشته اصلی توسط هیس313 نمایش پست ها
    امیدوارم یه کم واقع بین باشیم و احساسی برخورد نکنیم!

کوفیان هم زمینه سازی کردند برای تشکیل مجدد حکومت آل علی!
    ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۱/۰۲/۱۹ در ساعت ۱۱:۵۹

فردوسی پاکزاد

7. صلوات ها 12

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

این دخترایی که 25 سالشون شده
    و مامانشون ساعت 10 بیدارشون میکنه و بهشون صبحونه میده
    و راهی دانشگاشون میکنه و براشون هر روز عروسک میخرن و...
    خدا بخیر کنه
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

9. صلوات ها 9

علاقه
    مذهب، مطالعه، مباحثه
    نوشته
    747
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    4714

نقل قول نوشته اصلی توسط هیس313 نمایش پست ها

شما ایران زندگی می کنی؟؟؟؟
    بهتره واقع بین باشیم..!
    این جوونهایی که ما داریم می بینیم فرزندان پدر و مادرهای انقلاب و جنگ هستن که این شدن! اکثر جوونها..
    وای به حال بچه هاشون!
    هر صفا با علی صفا دارد
    هر کسی با علی خدا دارد
    روی قلب ستاره بنویسید
    مثل آقای ما کجا دارد ؟؟

یا کدامین بزرگ این دنیا

دور خود این همه گدا دارد ؟؟

11. صلوات ها 6

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام بر شما

نسل امروزی به خاطر مشکلات زیادی که از نظر سیاسی و .... بوجود آمده بر مردم تاثیرات زیادی گذاشته ... مردم را به دور از دین کرده است .... این عین واقعیته .... وقتی می گویم که نماز بخوان (برای مثال به یکی از آشنا ها) او میگوید فلان آخوند فلان کارو می کنه و بعد نماز می خونه ! پس دین الکیه یا ناقصه و ....

مادران و پدران امروز هیچ وقت بد یک بچه را نمی خواهند مگر اینکه مرض داشته باشند ... این بچه ها در اجتماعی زندگی می کنند که مسائل ناهموار و در هم ریخته وجود دارد ، بی قانونی .... و محدودیت ها ، که همین چیزها باعث میشود آن فرزندان به سمت های خلاف کشیده شوند و وقتی که ماجرا به سیاست و اقتصاد میرسد ، وضع بد تر میشود .

پس تمامی تقصیر ها را به دوش مادر و پدر آن فرزند نگذاریم .... ممکنه که هم پدر و هم مادر بسیار نماز خوان و بادین باشند ، ولی آن فرزند از دین زده شود و در سنی که از پدر و مادر جدا شد ، به دنبال عشق و حال و تفریح و آزادی (که منجر به گناه میشود 100%) برود که نمونه اش را خیلی دیدم .

نسل بعدی ای که در پیش داریم ، نسل اسلامی و دینی ای نیست ..... و همچنین بعد ترش که وضعیت بدتر خواهد شد .... مگر اینکه وضعیت کشور خوب شود (از همه نظر) . فقط خدانکنه کار به جایی کشیده بشه که یک انقلابی علیه دین در ایران رخ بده !

13. صلوات ها 9

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran نمایش پست ها
    نسل امروزی به خاطر مشکلات زیادی که از نظر سیاسی و .... بوجود آمده بر مردم تاثیرات زیادی گذاشته ... مردم را به دور از دین کرده است .... این عین واقعیته .... وقتی می گویم که نماز بخوان (برای مثال به یکی از آشنا ها) او میگوید فلان آخوند فلان کارو می کنه و بعد نماز می خونه ! پس دین الکیه یا ناقصه و ....
    کسی که فهم و شعور بالایی داشته باشه اشتباه چنتا اخوند و طلبه و ریشو و تسبیح به دست رو گردن اسلام نمیندازه
    به قول دکتر شریعتی اشتباه من رو به پای مکتبم نزارید
    الان همه روحانیون جهان هم ضد خدا بشن و بگن دروغه ولی من خدا رو تکذیب نمیکنم و یقین دارم که خالقی بزرگ منو آفریده
    و راه منو مشخص کرده
    حتی اگر تو اون راه خودم تک باشم
    البته از لحاظ ایمان میگم وگرنه تو عمل خیلی ضعیف و اسیر نفسیم
    مثل پزشکی که میدونه سیگار بده ولی خب اعتیاد بهش داره و...

مادران و پدران امروز هیچ وقت بد یک بچه را نمی خواهند مگر اینکه مرض داشته باشند ... این بچه ها در اجتماعی زندگی می کنند که مسائل ناهموار و در هم ریخته وجود دارد ، بی قانونی .... و محدودیت ها ، که همین چیزها باعث میشود آن فرزندان به سمت های خلاف کشیده شوند و وقتی که ماجرا به سیاست و اقتصاد میرسد ، وضع بد تر میشود .

ببین دوست عزیز
    خاله خرسه مگه بد صاحبشو میخواست؟
    خانواده نفهمی که ماهواره میاره تو خونه و به خیال خودش فقط میخواد اخبار ببینه و باز به خیال خودش بقیه شبکه ها به فرض قفل هستن
    میدونید چه بلایی داره سر فرزندان میاره؟
    من واسه دانش آموزام میگم
    بچه دنبال اخبار علمی و مستند نمیره
    الان میلش و کنجکاویش فقط مسائل جنسیه
    خانواده کم اطلاعی که خودش زمینه انحراف بچه رو فراهم کرده و بعدها داد میزنه میگه چی شد بچم خراب شد و اخرشم میخواد بگه تقصیر آخونداس و...این خانواده فقط زاد و ولد رو بلدن
    هیچی از تربیت فرزند نمی دونن!!!

در ضمن محدودیت بد نیست
    بلکه واجبه و تو هر جامعه ای هم یه سری محدودیت تعریف شده

از بچگی به شما گفتن زهر و اسید و سم خطرناکه و خوب نیست
    آیا شما کنجکاو شدی بری سم بخوری؟ نه هرگز...

پس تمامی تقصیر ها را به دوش مادر و پدر آن فرزند نگذاریم .... ممکنه که هم پدر و هم مادر بسیار نماز خوان و بادین باشند ، ولی آن فرزند از دین زده شود و در سنی که از پدر و مادر جدا شد ، به دنبال عشق و حال و تفریح و آزادی (که منجر به گناه میشود 100%) برود که نمونه اش را خیلی دیدم .
    بله
    قضیه همون دوستیه خاله خرسه هست
    این خانواده هایی که ماهواره دارن مگه کافر و بی دین هستن همشون
    نه خیلیاشون هر روز مسجدن و دقیقا همون زمان هم بچه ها از فرصت استفاده کردن و دارن فیلمای مخرب ماهواره و بد اموزی ها رو میبینن
    نسل بعدی ای که در پیش داریم ، نسل اسلامی و دینی ای نیست ..... و همچنین بعد ترش که وضعیت بدتر خواهد شد .... مگر اینکه وضعیت کشور خوب شود (از همه نظر) . فقط خدانکنه کار به جایی کشیده بشه که یک انقلابی علیه دین در ایران رخ بده !
    علیه دین که محاله حالا حالا ها رخ بده
    ولی اگر قرار باشه با تهاجم فرهنگی گسترده مقابله نکنیم کم کم باید شاهد فروپاشی اعتقادات باشیم

با اسم روشنفکری چه ضربه هایی که به مملکت نزدن
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

15. صلوات ها 10

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

مادران و پدران امروز هیچ وقت بد یک بچه را نمی خواهند مگر اینکه مرض داشته باشند ...
    قصد من از زدن این تاپیک بررسی همین موضوع بود. بارک الله.

وقتی یک پدر و مادر خوب و بد را تشخیص نمی دهند چگونه می توانند فرزندان خود را به آن امر کنند. افرادی که می بینیم غالباً پولدار بودن را کمال می دانند، غذای با کلاس و فست فود خوردن را کمال می دانند، پس انداز هرچه بیشتر مال و املاک برای آینده ای به خیال خودشان بهتر را کمال می دانند. خوش گذرانی و تفریح و اس ام اس بازی و حاضرجواب بودن را کمال می دانند، آرایش نکردن برای خانمها را عیب میدانند و آنهایی که به دستور دین، در خیابان و مکانهای عمومی آرایش نمی کنند را با لفط دهاتی و امّل صدا می زنند و جالب اینجاست که برای اینها حد و مرزی ندارند، اگر هم مرزی داشته باشد به خاطر آبروی خودشان است نه دین. هواپیمایی که از ایران به سمت اروپا می رود را دیده اید؟ همین که از مرز گذشتند لباسهای خانمها هم مثل اروپاییها می شود.
    خلاصه اینکه شیطان بزرگی به نام ماهواره، این مفاهیم و ارزشها را جابجا کرده و چیزهایی که برخی وسیله ی رسیدن به کمال و برخی حتی مضرّ هستند را کمال انسان معرفی می کنند و پدر و مادرهای جوان امروز آنرا پذیرفته اند. دختر 5 ساله شان مثل بییییییپ رقّاصی می کند امّا بلد نیست حتّی صلوات بفرستد!
    پدر و مادرهای جوان، خوبی بچّه هایشان را می خواهند امّا در صورتی که خودشان کمال را در چیز دیگری ببینند چکار باید کرد؟
    خاله خرسه مگه بد صاحبشو میخواست؟
    دقیییییقا همینه. دستت درد نکنه. ای کاش عنوان تاپیک رو میذاشتم دوستی خاله خرسه!
    علیه دین که محاله حالا حالا ها رخ بده
    ولی اگر قرار باشه با تهاجم فرهنگی گسترده مقابله نکنیم کم کم باید شاهد فروپاشی اعتقادات باشیم
    اینجا رو دیگه اشتباه اومدید...

سال 88 هم یک انقلاب بود علیه دین کجای کارید؟! مگه اشکهای آقا یادتون رفته؟ أین عمّار که تبیین حقایق بکنند. اگه به امام حسین هتّاکی نمیکردند که معلوم نبود مردم به صحنه میان یا نه!
    ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۱/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۱:۴۱

فردوسی پاکزاد

17. صلوات ها 9

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

مادری که چنین بچه ای تربیت می کند تا زمانیکه خودش تغییر نکند چه بسا به اصطلاح به روز بودن و پیشرفت و ....به فرزندش بباله.خب چنین بچه ای سخت تر به اقدامات فرهنگی جامعه پاسخ خواهد داد.
    خوب به نظر شما مشکل والدین جامعه ی ما چیست؟اسلام که عیب و نقصی نداره.کتب و منابع تحقیق و اصلاح زیادی هم وجود داره.پس مشکل از کجاست؟
    اشکال تا حد زیادی از خود ما بچه مذهبی هاست.ما درواقع جاذبه های اسلام رو با رفتارهای نسنجیدمون از چشم این افراد می گیریم.درواقع عموم مردم، ما مذهبی ها رو جلوه ی اسلام می دونن.یک برخورد نسنجیده ی ما زیر ذربین ها، زیاد به چشم می آد.
    خوب شاید من نتونم همه ی والدین آینده ی کشورم رو اصلاح کنم ولی حتما می تونم ببینم خودم به عنوان یک بچه مذهبی چقدر بوی اسلام می دم.ممنون

19. صلوات ها 9

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

نقل قول نوشته اصلی توسط rq-170 نمایش پست ها

سال 88 هم یک انقلاب بود علیه دین کجای کارید؟! مگه اشکهای آقا یادتون رفته؟ أین عمّار که تبیین حقایق بکنند. اگه به امام حسین هتّاکی نمیکردند که معلوم نبود مردم به صحنه میان یا نه!
    سلام
    خب سال 88 تا همه فهمیدن قضیه دین هست یکدست شدن و به خودشون اومدن
    .وگرنه قبلش فکر میکردن قضیه سیاسیع

خب بعضی مردم شعورشون نمیرسه کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا
    نمیدونن حضرت علی ع هم تو دوران خلافت مظلوم بود وبعضیا اصلا میگفتن علی ع نمازم نمیخونه
    چه برسه تو محراب شهید بشه و...

مهاجرانی وزیر دولت اصلاحات میگه یه لکه خاکستری تو زندگی اقا پیدا نمی کنید
    و چند وقت بعد مخملباف تندروی جاهل کافر میاد و فیلمی بی پایه و اساس و خنده دار و غیر واقعی در باره زندگی اقتصادی اقای خامنه ای میسازه

خب اگر قرار باشه کار فرهنگی نکنیم و منتظر شیم که چی پیش میاد
    باید اشکهای زیادی رو از بزرگان ببینیم
    بزرگتر از مظلومیت امام حسن ع و اسیری زینب س که نیستن...
    خدا نکنه به اونجاها بکشه و امام زمان عج بیان

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری