صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا بمونم باش یا برم ؟

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

مطلب آیا بمونم باش یا برم ؟

من 4 سال است که با دختری آشنا هستم.در این چهار سال با هم رابطه داشته ایم ولی همیشه به این فکر میکردم که چون با هم ازدواج میکنیم عیبی ندارد و بلاخره مال هم میشویم. الان او می گوید که مرا نمی خواهد و به کس دیگه علاقه دارد. البته گفته است که بخاطر بیکاری من بوده است. بعضی وقت ها هم می گوید وزیر نفت هم بشی نمیخوامت. الان 1 ماه است قطع رابطه کرده ایم. یک بار هم با خانواده رسما به خواستگاری او رفته ایم. البته اون موقع کار درستی نداشتم. پدرش من را پسندید و گفته برو کارت رو درست کن و برو شرکت نفت.من مهندس نفتم و دختر مهندس محیط زیست.الان موفق شدم برم شرکت نفت. آن ها نمی دانند. من نمیخواهم بخاطر کارم من را بخواهد. شما می گویید چکار کنم. قیدش را بزنم و بروم پی زندگیم ؟ یا اینکه بروم باش حرف بزنم ؟ در هر حال من او را عاشقانه دوست دارم. چه بروم چه بمانم. نظر شما چیه ؟ لطفا زود جواب بدهید

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

مطلب به خاطر نداشتن شغل جوابم کرده...

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaahwaz نمایش پست ها
    :gol:من 4 سال است که با دختری آشنا هستم.در این چهار سال با هم رابطه داشته ایم ولی همیشه به این فکر میکردم که چون با هم ازدواج میکنیم عیبی ندارد و بلاخره مال هم میشویم. الان او می گوید که مرا نمی خواهد و به کس دیگه علاقه دارد. البته گفته است که بخاطر بیکاری من بوده است. بعضی وقت ها هم می گوید وزیر نفت هم بشی نمیخوامت. الان 1 ماه است قطع رابطه کرده ایم. یک بار هم با خانواده رسما به خواستگاری او رفته ایم. البته اون موقع کار درستی نداشتم. پدرش من را پسندید و گفته برو کارت رو درست کن و برو شرکت نفت.من مهندس نفتم و دختر مهندس محیط زیست.الان موفق شدم برم شرکت نفت. آن ها نمی دانند. من نمیخواهم بخاطر کارم من را بخواهد. شما می گویید چکار کنم. قیدش را بزنم و بروم پی زندگیم ؟ یا اینکه بروم باش حرف بزنم ؟ در هر حال من او را عاشقانه دوست دارم. چه بروم چه بمانم. نظر شما چیه ؟ لطفا زود جواب بدهید:gol:
    یقینا باید از ازدواج با همچین شخصی بترسی
    شک نکن زندگی پر تنشی خواهید داشت
    حداقلش اینه که وارد رابطه مثلثی خواهید شد
    مخصوصا برای مرد که غیر قابل تحمله!!1
    ت پستهای بعدی توضیح کاملتری میدم
    یا علی ع
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

5. صلوات ها 5

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

پاسخ یک روانشناس به همچین موردی((البته اونجا شخص جفا کننده آقا بود و من جابجا کردم))

اگر حسِ احترام به خود داری، بدون معطلی به این رابطه پایان بده. احترام در اینجا نقش اصلی را دارد او آشکارا شما را محترم نمی داند. تمام رفتارش نادرست و ناپسند و به عبارت دیگر غیر محترمانه می باشد. قطع رابطه ی فوری لازم است.

. چرا این رفتار ناپسند را تحمل کردم؟چه عاملی مرا به طرف مردی کشاند که هیچ احترامی برایم قائل نیست؟چرا رفتا رتوهین آمیز او را کتمان کردم؟ این صدمه ی عاطفی چطور درمان می شود؟ که بار دیگر به دام چنین زنی نیفتم.
    حالا وقتی است که خودت را بیشتر دوست بداری و
    بدانی که اصلاً شایسته نیست کسی با تو چنین رفتاری داشته باشد. رفتاری که در نظر همه ناراحت کننده و غیر عادی ارزیابی می شود. زن خوش اقبالی که در کنارت قرار می گیرد باید به تو افتخار کند و به خودش ببالد که تو را در زندگی دارد و با طیب خاطر و خوشحالی تو را به فامیل خودش معرفی کند. هر چه زودتر بتوانی از شر نامزد فعلی راحت شوی، زودتر مردی به سراغت می آید که با تو با شئون انسانی رفتار نماید. (باربارادی آنجلیس 1386)

http://www.askquran.ir/thread25034-20.html
    ویرایش توسط behrooz_313 : ۱۳۹۱/۰۲/۱۸ در ساعت ۲۱:۴۸
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

7. صلوات ها 2

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

یه خانم نرمال حتی اگر به کل از شما زده هم شده باشه
    میگه نمیخوامت و ردت میکنه تازه اگه دلش بیاد با این صراحت بگه
    چه برسه به زنی که بگه من یه مرد دیگه رو دوست دارم
    در ضمن من متوجه شندم منظور چه رابطه ایه!!!
    هر چه عمیق تر باشه باید برای اون خانم تاسف خورد

فکر میکنم این جفای ایشون یه نعمت و هدیه الهی به شما باشه
    چون ممکنه اگر با همچین کسی وارد زندگی میشدید حتی خیانت هم می دیدید

در کل زن باید به شوهرش افتخار کنه نه اینکه براش چندش اور باشه
    به نظرم مجردی بهتر از چنین متاهل بودنیه

9. صلوات

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

من 4 سال است که با دختری آشنا هستم.در این چهار سال با هم رابطه داشته ایم ولی همیشه به این فکر میکردم که چون با هم ازدواج میکنیم عیبی ندارد و بلاخره مال هم میشویم. الان او می گوید که مرا نمی خواهد و به کس دیگه علاقه دارد. البته گفته است که بخاطر بیکاری من بوده است. بعضی وقت ها هم می گوید وزیر نفت هم بشی نمیخوامت. الان 1 ماه است قطع رابطه کرده ایم. یک بار هم با خانواده رسما به خواستگاری او رفته ایم. البته اون موقع کار درستی نداشتم. پدرش من را پسندید و گفته برو کارت رو درست کن و برو شرکت نفت.من مهندس نفتم و دختر مهندس محیط زیست.الان موفق شدم برم شرکت نفت. آن ها نمی دانند. من نمیخواهم بخاطر کارم من را بخواهد. شما می گویید چکار کنم. قیدش را بزنم و بروم پی زندگیم ؟ یا اینکه بروم باش حرف بزنم ؟ در هر حال من او را عاشقانه دوست دارم. چه بروم چه بمانم. نظر شما چیه ؟ اگر او گفت که پشیمان شده ام و می خواهم جبران کنم چه کنم ؟ اگر گفت اینو گفتم که بیشتر تلاش کنی برای کار چی ؟ اگه گفت دوستت دارم و عاشقتم چی ؟ اگه گفت حسم بت برگشته و بم فرصت بده جبران کنم چی ؟ لطفا زود جواب بدهید:gol:
    سلام. یک فرصت دیگه بهش بدید. شاید اون موقع مجبور بوده تحت شرایطی این حرفها را بزنه و شاید از داشتن رابطه گذشته با شما و آگاه شدن خانواده اش ترسیده بوده . هر چند این رابطه درست نبوده اما اگر واقعا قصد ازدواج دارید و تصمیمتون قطعیه با توکل به خدا یکبار دیگه با خودش و خانواده ایشان مطرح کرده و شرایط جدیدتون رو هم بگید اگر پذیرفت و خودش هم واقعا ابراز تمایل کرد که فبها اگر نه دیگه ادامه ندهید . چون علاقه یک طرفه فایده ندارد و باید قلبا شما را بخواهد.
    ویرایش توسط سادات : ۱۳۹۱/۰۲/۱۸ در ساعت ۲۲:۴۱
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

11. صلوات ها 4

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها
    سلام. یک فرصت دیگه بهش بدید. شاید اون موقع مجبور بوده تحت شرایطی این حرفها را بزنه و شاید از داشتن رابطه گذشته با شما و آگاه شدن خانواده اش ترسیده بوده . هر چند این رابطه درست نبوده اما اگر واقعا قصد ازدواج دارید و تصمیمتون قطعیه با توکل به خدا یکبار دیگه با خودش و خانواده ایشان مطرح کرده و شرایط جدیدتون رو هم بگید اگر پذیرفت و خودش هم واقعا ابراز تمایل کرد که فبها اگر نه دیگه ادامه ندهید . چون علاقه یک طرفه فایده ندارد و باید قلبا شما را بخواهد.
    http://www.askdin.com/thread18769.html#post215434
    سلام با توجه به شواهد اصلا مورد رضایت نیستا
    خانم گفته من عاشق کس دیگه ای هستم
    با وجود رابطه های گذشته
    حتی اگر به دروغ و مصلحت هم گفته باشه که محاله
    باز این اقا نمیتونه مرد زندگی اون خانم بشه
    تجربه ثابت کرده

خانواده طرف که مشکلی با این آقا ندارن
    الانم شغل داره
    پس خانم از چیزی نترسیده و فقط کس دیگه یا رو پسند کرده ظاهرا...
    نظر من اینه که راحت و سریع فراموشش کن
    حتی اگر خیلی خیلی سخت و زجر آوره!!!

13. صلوات ها 6

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

این خانم هنوز نمیدونه من رفتم سرکار. فکر میکنه هنوز بیکارم. شاید بفهمه شاغل شدم نظرش عوض شه. واقعا تحت هر شرایطی بذارمش کنار ؟ تمام عشق و علاقمو ندید بگیرم ؟

15. صلوات ها 5

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

این خانم هنوز نمیدونه من رفتم سرکار. فکر میکنه هنوز بیکارم. شاید بفهمه شاغل شدم نظرش عوض شه. واقعا تحت هر شرایطی بذارمش کنار ؟ تمام عشق و علاقمو ندید بگیرم ؟

سلام. همون طور که گفته شد یکبار دیگه با خودش مطرح کنید و ببینید واقعا شما را می خواهد یا کسی دیگری مد نظرش هست. در این صورت ادامه ندهید. انسان یک جاهایی لازمه که با عقلش تصمیم بگیره نه عشق و علاقه . این عشق و علاقه زود گذره. خیلی سریع فراموش میکنید . باز هم تاکید میکنم عشق یک طرفه هیچ فایده و خیری ندارد . هر دو طرف باید همدیگر را دوست داشته باشند.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

17. صلوات ها 5

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

دوست عزیز واقعا درکت میکنم
    من خودمم دوست ندارم بواسطه شغل یا مدرک تحصیلی و..انتخاب بشم
    خب به ادم بر میخوره

میدونی من با چی کنار نمیام
    با اینکه یه خانم به پسری که قرار ازدواج گذاشتن و رابطه هم داشتن بگه من به پسر دیگه ای فکر میکنم
    حتی اگر شوخی باشه یه زنگ خطر وحشتناکه
    باز با خودته
    پیش روانشناسان با تجربه هم برو
    و منظتر کارشناسان اینجا هم باش
    موفق باشی
    یا علی ع

19. صلوات ها 4

علاقه
    فوتبال
    نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

ازدواج

آیا اگر قبول کرد لایق زندگی با من هست ؟ آیا به او می توانم اعتماد کنم ؟
    آیا او در آینده قدر مرا می داند؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری