فرق ماهواره با اینترنت

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرق ماهواره با اینترنت

سلام
این سوال در اجوبه آقا هست.

س 1213: آيا خريد و نگهدارى و استفاده از دستگاه گيرنده برنامه‏هاى تلويزيونى از ماهواره جايز است؟ و اگر دستگاه گيرنده مجانى به دست انسان برسد چه حكمى دارد؟

دستگاه آنتن ماهواره‏اى از اين جهت كه صرفا وسيله‏اى براى دريافت برنامه‏هاى تلويزيونى است كه هم برنامه‏هاى حلال دارد و هم برنامه‏هاى حرام، حكم آلات مشترك را دارد. لذا خريد و فروش و نگهدارى آن براى استفاده در امور حرام، حرام است و براى استفاده‏هاى حلال جايز است. ولى چون اين وسيله براى كسى كه آن را در اختيار دارد زمينه دريافت برنامه‏هاى حرام را كاملا فراهم مى‏كند و گاهى نگهدارى آن مفاسد ديگرى را نيز در بر دارد، خريد و نگهدارى آن جايز نيست مگر براى كسى كه به خودش مطمئن است كه استفاده حرام از آن نمى‏كند و بر تهيه و نگهدارى آن در خانه‏اش مفسده‏اى هم مترتّب نمى‏شود. لكن اگر قانونى در اين مورد وجود داشته باشد بايد مراعات گردد.

آیا می شود گفت اینترنت هم اینجور است چون هم خوب دارد و هم بد؟مثلا غیرقانونی بودن فیس بوک برای ورود به آن حرمت ایجاد می کند؟

بنده ی خدا;215362 نوشت:
آیا می شود گفت اینترنت هم اینجور است چون هم خوب دارد و هم بد؟مثلا غیرقانونی بودن فیس بوک برای ورود به آن حرمت ایجاد می کند؟

سلام

تمام حکم های شرعی حتی اگر خوبم باشه و منطقی آخرش که می گوید اگر قاونی باشد باید مراعات شود

یعنی می شه حرام!!

یعنی می گویند تو کاملا آزادی آب بخوریا

اما محکم می زنند پس کلت می گند بخور چرا نمی خوری؟

آب بخور دیگه

من تناقض این دو حکم برایم روشن نشده

و به عالمی که حکم این طوری داده باشه شک دارم اعلم باشه

اساتید لطفا کمک کنید

منو توجیه کنید!:Ghamgin::Ghamgin:

سلام

منظورم اینه ممکنه اینترنت هم حرام باشه؟

بنده ی خدا;215362 نوشت:

استفتاء جدیدی در سایت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی منتشر شده است که حکم این مرجع تقلید در مورد استفاده، بازدید و همچنین عضویت در شبکه‌های مجازی مثل فیس بوک را بیان می‌کند.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به سوال یکی از مقلدین خود درباره‌ی استفاده، بازدید و همچنین عضویت در شبکه‌های مجازی مثل فیس بوک اعلام کرده است که «چنانچه این موارد بر خلاف قوانین و مقررات باشد و مفسده داشته باشد جایز نیست».
پیش از این، استفتائی از رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در مورد فعالیت در فیس‌بوک منتشر شده بود که ایشان در پاسخ آن فرموده ‌بودند: «به‌طور کلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود، جایز نیست والا مانعى ندارد».

اینترنت خیلی خیلی مفید تر از ماهواره هستش
اولا کاربراشون با هم متفاوتن
ماهواره رو یه بچه 6 ساله هم میتونه روشن کنه و فیلم های مبتذلشو ببینه
ولی اینترنت کاربراش یه سطح بالاترن و مثلا دانش کامپیوتری و زبانشون بالاست و حدودا میشه گفت کاربراش تقریبا خوب و بد رو میفهمن
اینترنت از لحاظ محتوا مفید تره
و تازه غیر اخلاقی هاش هر چقدرم که ضعیف ولی بهر حال فیلترن باز کاربرای کم اطلاع نمیتونن از سد اون بگذرن
ولی ماهواره رو خانواده ها یا بلد نیستن قفل کنن یا اینکه چون خودشون میبینن قفل نیمکنن و به یخال اینکه بچشون دست نمیزنه و یا اینکه فقط کارتون میبینه و...
در صورتی که همون شبکه های عادی و به ظاهر خانوادگیشونم فقط بد آموزش و انحرافات فرهنگی و جنسی رو تبلیغ میکنه

مثال اینترنت و ماهواره مثال چاقو هست
ماهواره چاقوی آدم کشی که میشه ازش به عنوان چاقوی آشپزخونه هم استفاده کرد
ولی اینترنت بر عکس
چاقوی اشپزخونه هست که تو دعوا هم گاهی ازش استفاده میشه

گرچه جفتشون خطرناک هم هستن
ولی خطرات ماهواره خیلی خیلی شدید تره

در ضمن ماهواره تقریبا 99 درصد ضد اعتقادات و ایمان مردم و سیاست اسلامیه
ولی اینترنت تا حدود زیادی کار فرهنگی شده و امثال این سایتها داخلش زیادن
و...
خیلی میشه مثال زد....

بنده ی خدا;215362 نوشت:

با عرض سلام و احترام خدمت جناب بنده ی خدای گرامی و تشکر از سئوال شما

لطفا پست زیر را که در ارتباط با سئوال شماست ملاحظه بفرمایید :

http://www.askdin.com/post212564-5.html

همیشه سالم و موفق باشید

عبد الحجج;215365 نوشت:

سلام

تمام حکم های شرعی حتی اگر خوبم باشه و منطقی آخرش که می گوید اگر قاونی باشد باید مراعات شود

یعنی می شه حرام!!

یعنی می گویند تو کاملا آزادی آب بخوریا

اما محکم می زنند پس کلت می گند بخور چرا نمی خوری؟

آب بخور دیگه

من تناقض این دو حکم برایم روشن نشده

و به عالمی که حکم این طوری داده باشه شک دارم اعلم باشه

اساتید لطفا کمک کنید

منو توجیه کنید!:Ghamgin::Ghamgin:

به نام خدا
سلام

سوال منم تقریبا در همین رابطه هست و اگر اساتید جواب بدن ممنون میشم . به چه صورت فرق قانون و شرع را برای دیگران توضیح بدم؟

یا حق
[SPOILER]کاربر عبد الحجج به خودت شک کن برادر نه به اعلم بودن آقا :Narahat az::Narahat az:[/SPOILER]

vahid_barvarz;215451 نوشت:
کاربر عبد الحجج به خودت شک کن برادر نه به اعلم بودن آقا

سلام

وقتی دارم سوال می کنم جوابی نیاد

یعنی هیچی نیست و شکم به یقین تبدیل می شه دیگه

تازه توی بحث فقه باید یقین داشته باشی که اون مرجعت اعلم است

اگر نباشد باید عوض کنی!!

این طور نیست استاد؟

تو ماهواره حداقل ازادی بیان هست,ولی تو اینترنت هر چی که خلاف اسلام باشه رو فیلتر می کنن.

در پاسخ کاربر عبدالححج و پاسخ بهروز 313 که اشتباه بود و استفتا به شرح ذیل است. لطفا در پاسخ احکام دقت کنید و بگذارید کارشناسان پاسخ دهند.[spoiler] کاربر عبدالححج تناقضی نیست این هم سند[/spoiler]

[="darkred"]پاسخ آیت الله خامنه ای به حکم استفاده از فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی :

به‌طور كلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و يا خوف ارتكاب گناه باشد و يا موجب تقويت دشمنان اسلام و مسلمين شود و يا خلاف قوانين و مقررات نظام جمهورى اسلامي باشد، جايز نيست.(1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

هدف1;215581 نوشت:
تو ماهواره حداقل ازادی بیان هست,ولی تو اینترنت هر چی که خلاف اسلام باشه رو فیلتر می کنن.

به نظر شما باید آزاد باشن هر چی میخاند باید بگن و اسلام را تخریب کنن و در مورد ماهواره کاری کردند مثلا غیر قانونی ماهواره و همچنین پارازیت می اندازند که در حد خودش خوبه

اصلا تعریف شما از آزادی بیان چیه؟

بنده ی خدا;215591 نوشت:
به‌طور كلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و يا خوف ارتكاب گناه باشد و يا موجب تقويت دشمنان اسلام و مسلمين شود و يا خلاف قوانين و مقررات نظام جمهورى اسلامي باشد، جايز نيست.(1)

سلام

تا جایی که یادم میاید اگر نباشد است

یعنی شرط گذاشته شده

حتی اگر این هم باشد

دیگه بد تر منجر می شه مومنین به سایت ها و دفاع نپردازند

و فساد بیشتر شود

!!!!

این طور نیست؟

این خلاف قوانین مشکل است!!!

چون همه قانون ها درست نیست

و....

عبد الحجج;215600 نوشت:
تا جایی که یادم میاید اگر نباشد است

یعنی شرط گذاشته شده

حتی اگر این هم باشد

دیگه بد تر منجر می شه مومنین به سایت ها و دفاع نپردازند

و فساد بیشتر شود

شاید مثل قانون عدم استفاده از ماهواره کسانی مجاز باشند جهت دفاع از عقاید دینی وارد آن سایت ها بشوند

بنده ی خدا;215604 نوشت:
شاید مثل قانون عدم استفاده از ماهواره کسانی مجاز باشند جهت دفاع از عقاید دینی وارد آن سایت ها بشوند

سلام

اینو نمی دانم که توی قاونون هست یا نه

ولی از پاسخگوی آنلاین که پرسیدم گفت اگر صلاح باشد از.... شکن استفاده کنید!

خوب
این یعنی چی؟

آیا قوانین به طور کامل صحیح اند که حکم حرمت بهش دادند؟

سند این حکم چیست؟

اگر قران و حدیث است بگویند اگر عقل است که عقل من این رو تایید می کنه که قانون زمینی کامل نیست؟

و تایید می کنه که لازم است از قانون حمایت شود

اما نه همه قانون ها این حکم من مطلق ازش برداشت می کنم!!

مگر حکم را ناقص نقل کرده باشند:Narahat az:

بنده ی خدا;215595 نوشت:
به نظر شما باید آزاد باشن هر چی میخاند باید بگن و اسلام را تخریب کنن و در مورد ماهواره کاری کردند مثلا غیر قانونی ماهواره و همچنین پارازیت می اندازند که در حد خودش خوبه

سلام

من هم یه سوال می پرسم

زمان رسول الله(ص) آیا جلوی مومین را گرفتند یا با کفار جنگیدند؟
چه کار کردند؟

مومنین را تقویت کردند یا در محیطی بسته قرار دادند؟

هدف1;215581 نوشت:

سلام
ایا ازادی بیان اینه که هر چیزی که به ذهنت میاد رو بیان کنی و اصلا به حسن و قبحش فکر نکنی؟
هر وسیله ای جای خودش هم میتونه خوب باشه هم بد فقط مونده به استفاده کننده شخص

بنده ی خدا;215595 نوشت:

اصلا تعریف شما از آزادی بیان چیه؟

ببینید
خیلیا هستن که تو ایران دینشون چیز دیگس .مثلا" مسیحین و دوس دارن با دوستان مسیحی تو سایت مسیحی گفتگو کنن.اما بیشتر سایت های مسیحیت فیلتره.در صورتی که ممکنه براشون در مورد ایه ای از انجیل یا کتاب بهاییت و ... سوالی پیش بیاد که تو اینترنت ان چنان ازادی ای نیس.
ولی ماهواره به هر حال شبکه هایی هستن که می تونن نگاه کنن و جواب سوالشونو بگیرن و یا با این شبکه ها ارتباط تلفنی داشته باشن و با ازادی کامل در مود دینشون سوال کنن .

بنده ی خدا;215362 نوشت:
سلام
این سوال در اجوبه آقا هست.

س 1213: آيا خريد و نگهدارى و استفاده از دستگاه گيرنده برنامه‏هاى تلويزيونى از ماهواره جايز است؟ و اگر دستگاه گيرنده مجانى به دست انسان برسد چه حكمى دارد؟

دستگاه آنتن ماهواره‏اى از اين جهت كه صرفا وسيله‏اى براى دريافت برنامه‏هاى تلويزيونى است كه هم برنامه‏هاى حلال دارد و هم برنامه‏هاى حرام، حكم آلات مشترك را دارد. لذا خريد و فروش و نگهدارى آن براى استفاده در امور حرام، حرام است و براى استفاده‏هاى حلال جايز است. ولى چون اين وسيله براى كسى كه آن را در اختيار دارد زمينه دريافت برنامه‏هاى حرام را كاملا فراهم مى‏كند و گاهى نگهدارى آن مفاسد ديگرى را نيز در بر دارد، خريد و نگهدارى آن جايز نيست مگر براى كسى كه به خودش مطمئن است كه استفاده حرام از آن نمى‏كند و بر تهيه و نگهدارى آن در خانه‏اش مفسده‏اى هم مترتّب نمى‏شود. لكن اگر قانونى در اين مورد وجود داشته باشد بايد مراعات گردد.

هر فعّالیّتی که خلاف قانون ایران اسلامی باشد جایز نیست. حتّی اگر شما دستگاه ماهواره را روی شبکه های استانی تنظیم کنید به خاطر اینکه استفاده از دستگاههایی مانند رسیور در قانون مربوط به مخابرات و ارتباطات رادیویی ممنوع هست، پس [="Red"]استفاده از دستگاه رسیور بالکل حرام است[/]. به خاطر همین اگر شما به خاطر دیدن شبکه آموزش یا مستند یا الکوثر و ... از رسیور استفاده کنید حرام و اگر از گیرنده های دیجیتالی استفاده کنید مانعی ندارد.

نقل قول:

خود مراجع تقلید برای ارایه ی خدمات بهتر، همگی روی اینترنت سایتهای چند زبانه دارند. استفاده از اینترنت مشکلی ندارد اما استفاده از شیلتر فکن یا خرید و فروش vp.n [="red"]چون خلاف مقررات ایران است، حرام است[/].

کسی که اهل خانواده و رعایت حد و حدود اخلاقی باشه ماهواره تو خونه نمیاره

فقط یه شبکه فارسی وان رو مثال میزنم
که کارش الگو قرار دادن انجحرافات جنسی به سبکی زیرکانس
داره به خانما میگه تا فرصت پیدا کردید به شوهرتون خیانت کنید و لذت ببرید
داره میگه لذت تو همینه....

خاک بر سر بعضیا که با اسم روشنفکری خانوادشونو دارن از هم میپاشن!!!!

behrooz_313;215715 نوشت:
کسی که اهل خانواده و رعایت حد و حدود اخلاقی باشه ماهواره تو خونه نمیاره

فقط یه شبکه فارسی وان رو مثال میزنم
که کارش الگو قرار دادن انجحرافات جنسی به سبکی زیرکانس
داره به خانما میگه تا فرصت پیدا کردید به شوهرتون خیانت کنید و لذت ببرید
داره میگه لذت تو همینه....

خاک بر سر بعضیا که با اسم روشنفکری خانوادشونو دارن از هم میپاشن!!!!

دوست عزیز قرار نیس ماهواره فقط برای نگاه کردن به فیلماش باشه.بعضیا هستن که ماهواره رو برای فهمیدن چیزایی که نیاز دارن استفاده می کنن.

هر چیزی هم فایده داره هم ضرر
ماهواره هم فوایدی داره امام مضراتش نسبت به فوایدش بیشتره

اینترنت نسبت به ماهواره بسیار مفیدتره واسه درباره هر موضوعی در اینترنت مطالبی یافت می شود

هدف1;215837 نوشت:
دوست عزیز قرار نیس ماهواره فقط برای نگاه کردن به فیلماش باشه.بعضیا هستن که ماهواره رو برای فهمیدن چیزایی که نیاز دارن استفاده می کنن.

همه اون چیزای مثبت تو اینترنت یا مراکز فرهنگی گیر میاد
حتی برنامه های خود ماهواره هم با کیفیت خوب تو نت واسه دانلود هست

فکر کن یکی برای مصرف روزانه تخم مرغ و یا شیر مرغ و خروس و گاو و گوسفند تو اپارتمانش نگه داره
نسبت به خیرش که از طریق دیگه هم قابل دسترسی وواقعا نمی ارزه!!!

هدف1;215837 نوشت:

خواهشا متوجه باشید کسی که ماهواره داره به هر دو جورش هم خوب و هم بد دسترسی داره ولی کسی به خودش مطمئننه که میتونه خودش از شبکه های بد حفظ کنه حالا خودش را حفظ کرد خانواده اش چی مگه ایشون همیشه خونه هست
من کسی را می شناسم که فیلم های فارسی وان نگاه میکرد بهش گفتم خوب نیست گفت برای سرگرمی خوب ببینید سرگرمی به چه قیمتی ، به قیمت [="darkred"]جهنم[/]

البته ماهواره تاثیرگذاری خیلی بیشتر از اینترنت هست مثلا ببینید که شما یک تصویر یا فیلم مبتذل دیدی تا مدت ها فکرت را مشغول می کند ولی اینترنت بیشتر مطلب است

نقل قول:
ماهواره هم فوایدی داره امام مضراتش نسبت به فوایدش بیشتره

من هیچ خیری در این چند هزار شبکه ی ماهواره ای نمی بینم
===============================================
تفاوت اساسی بین اینترنت و ماهواره این هست که در اینترنت، هرچه [="red"]می خواهی[/] می بینی. در ماهواره هرچه [="red"]می خواهند[/] می بینی.

RQ-170;215928 نوشت:
من هیچ خیری در این چند هزار شبکه ی ماهواره ای نمی بینم
===============================================
تفاوت اساسی بین اینترنت و ماهواره این هست که در اینترنت، هرچه می خواهی می بینی. در ماهواره هرچه می خواهند می بینی.

ا حسنت

behrooz_313;215921 نوشت:
همه اون چیزای مثبت تو اینترنت یا مراکز فرهنگی گیر میاد
حتی برنامه های خود ماهواره هم با کیفیت خوب تو نت واسه دانلود هست

فکر کن یکی برای مصرف روزانه تخم مرغ و یا شیر مرغ و خروس و گاو و گوسفند تو اپارتمانش نگه داره
نسبت به خیرش که از طریق دیگه هم قابل دسترسی وواقعا نمی ارزه!!!

ولی اینترنت خیلی از سایت هاش فی لتره.من که نتونستم یه سایت مسیحی پیدا کنم که فی لتر نباشه ولی تو ماهواره میشه سوالاتمون رو بپرسیم با تماس به اون شبکه.

بنده ی خدا;215924 نوشت:
خواهشا متوجه باشید کسی که ماهواره داره به هر دو جورش هم خوب و هم بد دسترسی داره ولی کسی به خودش مطمئننه که میتونه خودش از شبکه های بد حفظ کنه حالا خودش را حفظ کرد خانواده اش چی مگه ایشون همیشه خونه هست
من کسی را می شناسم که فیلم های فارسی وان نگاه میکرد بهش گفتم خوب نیست گفت برای سرگرمی خوب ببینید سرگرمی به چه قیمتی ، به قیمت [="darkred"]جهنم[/]

البته ماهواره تاثیرگذاری خیلی بیشتر از اینترنت هست مثلا ببینید که شما یک تصویر یا فیلم مبتذل دیدی تا مدت ها فکرت را مشغول می کند ولی اینترنت بیشتر مطلب است

من منظورم فیلمای فارسی وان نیس.
منظورم موضوع های دینیه که تو اینترنت اکثریت فیلتره.

هدف1;216092 نوشت:
من منظورم فیلمای فارسی وان نیس.
منظورم موضوع های دینیه که تو اینترنت اکثریت فیلتره.

[="darkgreen"]سلام خدمت شما هدف 1

یه سوال دارم مگه شما مسیحی هستید که میخواهید به منابع و رسانه های مسیحی دسترسی پیدا کنید؟اگه از باب آگاهی از ادیان است منابعی مثل این سایت و برخی سایت های دیگه که فیلتر هم نیستن ، کتاب هایی در این مورد هست میتونید مطالعه کنید [="darkred"]البته اگه اعتقاداتتون و ایمان و آگاهی تون زیاد باشه و بتونید عقاید اون ها را رد کنید

[/][/]

بنده ی خدا;217821 نوشت:
[="darkgreen"]سلام خدمت شما هدف 1

یه سوال دارم مگه شما مسیحی هستید که میخواهید به منابع و رسانه های مسیحی دسترسی پیدا کنید؟اگه از باب آگاهی از ادیان است منابعی مثل این سایت و برخی سایت های دیگه که فیلتر هم نیستن ، کتاب هایی در این مورد هست میتونید مطالعه کنید [="darkred"]البته اگه اعتقاداتتون و ایمان و آگاهی تون زیاد باشه و بتونید عقاید اون ها را رد کنید

[/][/]

ببینید.من دوستام همشون مسلمون نیستن و دینای دیگه ای به غیر از اسلامو دارن و برای فهمیدن دینشون خب از ماهواره استفاده می کنن.
انجیل هم نیاز به تفسیر داره مثه قران و ما برای فهمیدن بهتر انجیل از ماهواره استفاده می کنیم.چون اکثر سایت های مسیحیت فیلتره که دلیلشو نمی دونم.

هدف1;218035 نوشت:
ببینید.من دوستام همشون مسلمون نیستن و دینای دیگه ای به غیر از اسلامو دارن و برای فهمیدن دینشون خب از ماهواره استفاده می کنن.
انجیل هم نیاز به تفسیر داره مثه قران و ما برای فهمیدن بهتر انجیل از ماهواره استفاده می کنیم.چون اکثر سایت های مسیحیت فیلتره که دلیلشو نمی دونم.

اونا مسیحی اند یا دین دیگری دارنند مجبور نیستند که احکام و قوانین ما را رعایت کنند ولی شما؟؟؟؟؟

آیا درسته که میگن تو خونه ای که ماهوار باشه برکت نیست؟ آیا واقعا داشتن ماهواره و تماشای آن گناهه؟ البته شبکه های غیر اخلاقیشو قفل کنیم

سلام

اینترنت = دسترسی آسان و کم هزینه به فساد اخلاقی !

ماهواره = علمی که از آن بطور بد در جامعه جا افتاده !

خواهر گرامی کانال مستهجنی ندارد که شما میگید فقل هست !

madanchi11;235310 نوشت:
سلام

به نام خدا.

نداره؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

اولا که ماهواره در آسمان است و نه در خانه.آنچه در خانه من و احتمالا شما هست دستگاه رسیور و یا بقول اروپایها پارابل است
این ریسیورها هم کانال مستهجن مجانی ندارند.خرید این کانالها هم برای ایرانیان میسر نیست.

ستايشگر;235311 نوشت:
نداره؟

مردخدا;235316 نوشت:
کانال مستهجن مجانی ندارند.خرید این کانالها هم برای ایرانیان میسر نیست.

...

سوگل;235304 نوشت:
آیا درسته که میگن تو خونه ای که ماهوار باشه برکت نیست؟ آیا واقعا داشتن ماهواره و تماشای آن گناهه؟ البته شبکه های غیر اخلاقیشو قفل کنیم

:Kaf:

نخیر دوست عزیز ، این حرف پرت و پلایی بیش نیست :Narahat az: خرافات هست :Kaf:
چون اگه کسی بخواد دنبال چیزی باشه و به چیزی برسه ماهواره و اینترنت و موبایل و ... همه رو ازش بگیری بازم اون چیزی که می خواد تو خودش پیدا می کنه :Kaf:

گناه بودن یا نبودن ماهواره و داشتنش هم به خودت مربوطه که چطور می خوای ازش استفاده کنی نه به کس دیگه :Moteajeb!::Nishkhand:

madanchi11;235310 نوشت:
سلام

موافقم :: اینترنت خیلی آسونتر از ماهواره همه چیو در اختیارت میزاره تازه هیچوقت هم نشنیدیم ... :
[SPOILER]مامورا ریختن تو خونه مودم و کامپیوتر ها رو جمع کردن بردن که البته در آینده ای نه چندان دور خواهیم شنید :Moteajeb!::Nishkhand:[/SPOILER]

برادر گرامی : بستگی داره تعریفت از کانال مستهجن چی باشه !!! :

[SPOILER]به نظر من برنامه ها و سریال های مزخرف و بی خود شبکه هایی مثل جم مووی ، فارسی وان و پی ام سی فامیلی و غیره از صد تا فیلم مستحجن بد تر هست که داره بنیان خوانواده ایرانی رو تحت تاثیر قرار میده و زیر سوال میبره :Ghamgin::Moteajeb!::Gig:[/SPOILER]

مردخدا;235316 نوشت:
اولا که ماهواره در آسمان است و نه در خانه.آنچه در خانه من و احتمالا شما هست دستگاه رسیور و یا بقول اروپایها پارابل است
این ریسیورها هم کانال مستهجن مجانی ندارند.خرید این کانالها هم برای ایرانیان میسر نیست.

دوست عزیز
[SPOILER]استفاده از کانال مستحجن برای ایرانی ها هم میسر هست :ok:[/SPOILER]

در کل چه ماهواره چه اینترنت بستگی به استفاده خود طرف داره و اعتقادات طرف
البته یکی از مهمترین مزایای ماهواره دسترسی به اینترنت پرسرعت هست که تو ایران اون سرعت فقط به نهاد ها و اداره جات و شرکت ها میدن و برای کاربران عادی و خانگی یک نعمت ماورایی به شمار میاد :khandeh!:

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

[="Tahoma"][="Navy"]

هیچکس;235392 نوشت:
گناه بودن یا نبودن ماهواره و داشتنش هم به خودت مربوطه که چطور می خوای ازش استفاده کنی نه به کس دیگ

باسلام و عرض ادب
برای به نتیجه رسیدن در این که استفاده از ماهواره خوب بوده یا نه، کافی است نگاهی به سطح جامعه بکنیم
وقتی می بینیم که اکثر عوام الناس، استفاده نادرست از این وسیله می کنند و این همه پیامدهای شوم در جامعه به بار آورده، متوجه می شویم هنوز فرهنگ استفاده صحیح از آن، در دنیا جا نیفتاده است.
به عبارتی با این که وسیله ای است، متنوع و پرسرعت، اما تا به حال، شرّ آن برای عوام الناس، بیش از خیرِ آن بوده.
مگر برای دانشمندان و محققین که فقط بخواهند برای مطالعات و تحقیقات استفاده کنند.
اما وقتی مردم عادی جامعه به سراغ خرید چنین وسیله می روند، و دم از استفاده صحیح می زنند، جوابی جز خنده،نمی توان به آنها داد. چون پیداست که برای چه می خرد. (بسیار کمند افرادی که، صحیح استفاده می کنند)
می توان گفت تا وقتی این شبکه های مبتذل فراوان وجود دارد، بالاخره مردم را وسوسه می کند. تا جایی که فعلا باید بگوییم : عطایش را به لقایش بخشیدیم.
موفق باشید.[/]

موضوع قفل شده است