شما یه دختر کم توقع و مومن دیدید تو عمرتون

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شما یه دختر کم توقع و مومن دیدید تو عمرتون

سلام دوستان شاید تایپک اشتباهی باشه اگه هست ببخشید اخه تازه کارم:Nishkhand: و اما اقا من دو سال قصد ازدواج کردم :Nishkhand: اینم بگم ادم ساده ای هستم دیپلمه کارمم دامداری و روستایی ام شکر نماز و روزه هم بد نیس هر چند الان کسی طرفدار اینا نیس منظورم خانوما نمیگن سالم کاری سرش تو لاک خودشه ازت پول ماشین و... میخان :deldari:ولی شاید باورتون نشه هنوز یه خانمی که مومن و باحجاب و کم توقع باشه پیدا نکردم:Gig: الان ازدواج سخت شده نه از بابت مادیات بلکه از نظر معنویات:ok:در صورتی که نیاز به ازدواج دارم اما متاسفانه هنوز پس از 2 سال هیچ هیچ:Ghamgin: واقعا مشکل بزرگیه اوضاع جامعه خرابه:please: حالا اگه کسی راه حلی برام داره رو کنه که دارم دیونه میشم:Nashnidan: کاشکی خانم های این دور زمونه مثل این شکلک بودن:Doaa: اقا دلم پره هر کی خواست بیاد چت:deldari::deldari::deldari:

سلام علیکم
عرض ادب

فکر کنم مشکل از چشمان شماست که نمیتونید ببینید
اجالتا دختر خانم هایی هم مشکلی مشابه شما دارند که پسری مومن پیدا نمیکنند

چه کنیم با این وضعیت؟

بنام خدا.
سلام.
من دختر مومن در حد معمولی دیدم که چادر سر کنه و تک تک نمازشم قضا بشه!!! اما دختر کم توقع ندیدم!!!
اگر هم باشه باید خیلی استثنایی باشه که تورو نشناخته جواب رد نده.
باز تو خوبه کار داری.منکه بیکارم که به دختر نمیرسه از همون پدر مادرش جواب رد میگیرم:Gig:.به این میگن بی ایمانی محض.شیطان وقتی در مورد چیزی اطلاع نداری میاد و برات اطلاعات میاره اونم غلط و قانع کننده.شما انسان مومنی هستی ولی جواب رد میگیری چرا؟چون شیطان به اون خانواده اطلاعات غلط میده.منظورم اینه که خانواده اصلاً تحقیق نمیکنن....فقط کافیه بفمهمن مدرک چیه؟شغلت چیه؟!!!!!
پناه بر خدا.
نگران نباش منم الان 5 ساله قصد ازدواج دارم ولی توفیق داده نمیشه!!!!یا از بی ایمانی منه یا از بی ایمانی کسایی که زیر حرفشون میزنن....امروز میگن بله و فردا میگن نه.....
الله اکبر.

عــــلی;214765 نوشت:
من دختر مومن در حد معمولی دیدم که چادر سر کنه و تک تک نمازشم قضا بشه!!! اما دختر کم توقع ندیدم!!!

جانم ابوالفضل(ع);214755 نوشت:
کاشکی خانم های این دور زمونه مثل این شکلک بودن

سلام
برادران بزرگوار شما چرا یک طرفه به قاضی میرین؟؟
همون طور که به قول شما دختر مومن و کم توقع پیدا نمیشه پسر مومن و سالم پیدا نمیشه
در ضمن این طوری ها هم نیست.من الان در اطرافیان خودم خیلی دخترهای مومن و کم توقع سراغ دارم.
اینم بگم بستگی داره کلمه "توقع" در نظر شما چه معنی بده؟:Gig:

mnsy;214759 نوشت:
سلام علیکم
عرض ادب

فکر کنم مشکل از چشمان شماست که نمیتونید ببینید

به نام خدا
سلام . با لبخند بخوانید زیرا با لبخند نوشتم که :
خیلی متعصبانه جواب ندادید ؟ شاید شاید شاید اطرافشون از اونجور دختری که مد نظرشون هست نبوده . پدر مادرشون هم واسشون کاری نکردن . کسی رو هم ندارن که بهشون یک دختر خوب معرفی کنه . مستقیم میزنین تو برجک چشاشون ؟ اگه قبول نداشت که دختر خوب هم پیدا میشه که دیگه اصلا تایپیک نمیزد . حتما امید داره که امده داره درد دل میکنه .

mnsy;214759 نوشت:

اجالتا دختر خانم هایی هم مشکلی مشابه شما دارند که پسری مومن پیدا نمیکنند

چه کنیم با این وضعیت؟

شکر خدا . دعا برای پیدا شدن افراد خییر واسه رسوندن جوونای خوب به همدیگه . اگه از این آدم های خییر سراغ داریم هم به اینو اون معرفی کنیم تا مشکلات جوونارو برطرف کنن .

اللهم صل علی محمد و آل محمد

دختر بسیجی های متعصب مازندرانی همین خصوصیات رو دارند ....زن معلم بسیجی متعصب هم بود وضع مالیشم عالی بود و همه رو با زحمات خودش به دست اوورد ..... با کسی ازدواج نمی کرد تا اینکه با مردی ازدواج کرد که تو دانشگاه ازاد با وضع مالی خراااب درس می خونه .... فقط بخار حیا و بزرگی که در چهره مرد وجود داشت ..... از این نوع زن ها زیاد دیدم اما اگه می خوای بگردی برو تو بسیجی ها بگرد زنان بسیجی اکثرا بی ادعا و کم توقع و البته خصوصیت بد اینه که متعصب هستند ....

bossm;214770 نوشت:
از این نوع زن ها زیاد دیدم اما اگه می خوای بگردی برو تو بسیجی ها بگرد زنان بسیجی اکثرا بی ادعا و کم توقع و البته خصوصیت بد اینه که متعصب هستند ....

به نام خدا

سلام با لبخند نوشتم که :
یعنی برن وسط دختران بسیجی ؟ زشت نیست ؟ بگن اومدن انتخاب کنن ؟
اگر هم منظورتون اینه که به کسی بگن که واسشون از اونجا دختر پیدا کنه و ایشون کسی رو نداشتن باید چیکار کنن ؟

الله اکبر

جانم ابوالفضل(ع);214772 نوشت:
شايد اينجا جاش نباشه ولي از دوستان كسي كسي رو سراغ داره بگه خوشحال ميشم گناه دارم بخدا

:Gig: وقتی میدونید اینجا جاش نیست دیگه چرا بیانش میکنی اخوی . حیف تایپیکت نیست ؟

یا حق

عــــلی;214765 نوشت:
نکه بیکارم که به دختر نمیرسه از همون پدر مادرش جواب رد میگیرم

علت اینه که متاسفانه بعضی از شما آقایون محترم بدون اینکه ذره ای تلاش بکنید و شرایط طرف مقابل رو هم در نظر بگیرید فقط توقع دارید که به خواستگاری زیباترین ، مومن ترین و هزارتاترین دیگه برین و بلافاصله جواب مثبت بشنوید.
به جای این همه اظهار ناامیدی اول سعی کنید برای پیشرفت و ساختن زندگیتون تلاش کنید(ادامه تحصیل ، آموختن مهارت های شغلی مختلف، پیداکردن کار،بالابردن سطح اخلاق و ایمانو...) تا طرفتون بتونه بهتون اعتماد کنه و دوم این که کسی رو انتخاب کنید که در حد خودتون باشه.
یه کم دقیق تر نگاه کنید شاید ایراد کار از خودتونه چون توی این دوره زمونه هیچ کس بدش نمیاد ازدواج کنه اما نه با هرکسی..
و در آخر اینکه مطمئن باشید هرکسی با همتای خودش ازدواج خواهد کرد بنابراین همیشه سعی کنید که خودتون رو ارتقا بدید تا بعدا نتیجه اش به نفع خودتون باشه به نظر من زندگی آدم با ازدواج ساخته نمیشه بلکه شما در دوران مجردی باید اونوبسازید چرا که دوره مجردی در ازدواج شما و مسلما در بقیه مسیر زندگی خیلی موثره.

نگفتم چطوری پیدا کنی گفتم این نوع دخترا اینچنین ویژگی هایی دارند ..... به خدا توکل کن و بیشتر بگرد تا بتونی مورد مورد نظرتو پیدا کنی .....

بنام خدا.

افلاکیان;214767 نوشت:
سلام
برادران بزرگوار شما چرا یک طرفه به قاضی میرین؟؟
همون طور که به قول شما دختر مومن و کم توقع پیدا نمیشه پسر مومن و سالم پیدا نمیشه
در ضمن این طوری ها هم نیست.من الان در اطرافیان خودم خیلی دخترهای مومن و کم توقع سراغ دارم.
اینم بگم بستگی داره کلمه "توقع" در نظر شما چه معنی بده؟:gig:

سلام سرکار منم گفتم که باید خیلی استثنایی باشه که...
کم توقع یعنی مادی نگر نباشه...چشش به مدرک و کار نباشه.....پیش خدا مهندس و دامدار نداریم....پیش خدا اونی که در کارش نیت خیر داشته و مال حلال و .... با ارزشه.
کم توقع یعنی اینکه وقتی یه جوونی که هیچی نداره رو قبول کردند...بعد از شب اول خاستگاری وقتی کلی از دختر خانم تعریف کردی که چقدر زیباست و فلانه....فردا دختره با خودش فکر نکنه که چه خبر باشه.....معمولاً اینطوری میشه که با خودش میگه منکه خوشگلم پس منتظر میمونم بهتر از این بیاد.بعدش هم به جوون بدبخت بدون تحقیق و دلیل جواب رد میده.
فردا هم که یه موضوعی پیش بیاد خاستگار جدید با خصوصیاتی بهتر و مادیاتی بیشتر میاد با خودش میگه پس خدا برای من بهتر از این در نظر گرفته بود که باعث شد به اون جواب رد بدم.و اما فردای زندگی که میشه معلوم میشه آیا احتمالاتی که میداده خدایی بوده یا شیطانی....
البته توی همه قشر خوب و بد زیاد داریم...
بسم الله الرحمن ارحیم.
كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتالُ وَ هُوَ كُرْهٌ لَكُمْ وَ عَسى أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ (البقرة - 216)
جهاد در راه خدا، بر شما مقرّر شده; در حالى كه برايتان ناخوشايند است. چه بسا چيزى را خوش نداشته باشيد، حال آن كه خير شما در آن است;و يا چيزى را دوست داشته باشيد، حال آن كه شرّ شما در آن است. و خدا مى داند، و شما نمى دانيد.

برادرا بيخيال كمكم كه نكرديد هيچ نمك پاشيدن رو زخمم!

به نام خدا

عذر میخوام من صحبت های دوستان رو اینجوری جمع بندی کنم که مرد باید نشون بده جربزه داره، توانایی اداره زندگی رو داره، میشه به عنوان تکیه گاه مطمئن توی زندگی روش حساب کرد، لپ کلام اینه که مثل ماست نباشه فردا تقی به توقی خورد همه چیو ول کنه بره (چقدر خودمونو تحویل گرفتم :khandeh!: ) مدرک و کار و این چیزها واسه اینه (البته به طرف و خونوادش برمیگرده که چقدر پخته باشه چشش به حرف مردم نباشه)

بیا
زودی جا زد رفت، بعد میخواد اینجوری زنش بدن
ناراحت نشی ، شما چجور کشاورزی هستی که محصول یه روزه میخوای به بار بشینه؟
تحمل دو کلمه حرف شنیدن نداشته باشی خوب نمیدن
منو امروز مینداختند بیرون، فردا دوباره روز از نو روزی از نو :khandeh!:
آدم عمرشو پای زندگی که میخواد بسازه میزاره باید نشون بدی برات بهایی داره ارزشی داره

بنام خدا.

golenarges.a65;214774 نوشت:
علت اینه که متاسفانه بعضی از شما آقایون محترم بدون اینکه ذره ای تلاش بکنید و شرایط طرف مقابل رو هم در نظر بگیرید فقط توقع دارید که به خواستگاری زیباترین ، مومن ترین و هزارتاترین دیگه برین و بلافاصله جواب مثبت بشنوید.
به جای این همه اظهار ناامیدی اول سعی کنید برای پیشرفت و ساختن زندگیتون تلاش کنید(ادامه تحصیل ، آموختن مهارت های شغلی مختلف، پیداکردن کار،بالابردن سطح اخلاق و ایمانو...) تا طرفتون بتونه بهتون اعتماد کنه و دوم این که کسی رو انتخاب کنید که در حد خودتون باشه.
یه کم دقیق تر نگاه کنید شاید ایراد کار از خودتونه چون توی این دوره زمونه هیچ کس بدش نمیاد ازدواج کنه اما نه با هرکسی..
و در آخر اینکه مطمئن باشید هرکسی با همتای خودش ازدواج خواهد کرد بنابراین همیشه سعی کنید که خودتون رو ارتقا بدید تا بعدا نتیجه اش به نفع خودتون باشه به نظر من زندگی آدم با ازدواج ساخته نمیشه بلکه شما در دوران مجردی باید اونوبسازید چرا که دوره مجردی در ازدواج شما و مسلما در بقیه مسیر زندگی خیلی موثره.

تاسف بار تر از علتی که بیان کردید اینه که بدون تحقیق و دلیل جواب رد بگیری....
و یکی پیدا بشه و بیاد این حرفارو بهت بزنه!!!!!!!!!!!!!!!
اون قسمت سبز رنگ متنتون هم اگه اون اخلاق و ایمانشو برداریم یه فاجعه میشه!!!و این یعنی خدایا اول تو به من کارو شغل و خونه و .... بده من مطمعن بشم روزی رسون من هستی بعدش من میرم برای ازدواج قدم بر میدارم.
و در مورد نکته نکته بفش رنگتون هم باید بگم زیاد هم مطمعاً نباشید و به امار طلاق بنگیرد.
یا علی.

سلام و عرض ادب

بعضی ها دارن بی انصافی میکنند این همه دختر خوب، لابد جشمان بصریت دوستان هنوز بسته مونده

آیا شما به خواستگاری دختری همتراز خودتون رفتین؟ آیا فقط از بیرون میبینید و میگید اونی که میخوام نیست

آیا اصلا خواستگاری رفتید؟

خیلی از خانواده های امروزی از قشر کم درامد هستن خیلی ها شونم واقعا توقع اونجوری ندارن به خصوص کسایی که واقعا اهل خدا هستند

این چه حرفیه واقعا 5 سال نه 2 سال گشتید و پیدا نکردید!!!!

اونم تو روستا؟؟ دخترای روستایی که خیلی قانع هستن

خیلی ها هم تو دلشون میگن من برم خواستگاری فلانی جواب رد میدن ولی حتی حاضر نبستن امتحان کنند

جور دیگر باید دید. بهتر نگاه کنید و این همه دختر خوبو زیر سوال نبرید لطفا(من غیرتی میشما)

یاعلی

دوستان عزيز مشكل از خانوماست ها

کلا با حرفای علی اقا و golenarges.a65 مخالفم ..... فرد نباید بدون هیچ پیش زمینه ای چه از نوع مالی و وضع زندگی و شغل و ..... ازدواج کنه ! این وظیفشه که برای زن ایندش زندگی راحت یا حداقل با ارامشی رو بسازه اما برای حل این مشکل هم اگه واقعا ضروریه و مورد مناسبی پیدا کرد می تونه طول دوران نامزدی رو بیشتر کنه و به زندگیش سر و سامون بده ....

نقل قول:
دوستان عزيز مشكل از خانوماست ها

من که هیچ وقت آدمی با فکر شما رو به دختری پیشنهاد نمیکنم با عرض معذرت

با سلام و احترام

جهت جلوگیری از بحث و جدل و مدیریت، نظارت و جمع‌بندی کارشناسان فعلا تاپیک قفل می‌شود.

با تشکر

موضوع قفل شده است