کار مادر یا نماز جماعت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کار مادر یا نماز جماعت

[=&quot]سلام علیکم[/]

[=&quot]همه میدانیم در دین مبین اسلام احترام به پدر و مادر تاکید فراوان شده و رعایت گفته های ایشان الزامیست[/]

[=&quot]سوال : اگر هنگام نماز اول وقت که قصد رفتن به مسجد و جماعت رادارم ،[/]
[=&quot]
[/]

[=&quot] ناگهان مادر با علم به اینکه ( قصد رفتن به مسجد را دارم ) از روی غیر عمد کاری را به من محول کند ( مثل نان خریدن ) تکلیف چیست؟[/]

[=&quot]بارها و بارها این قضیه تکرار میشه حتی با یاد آوری ها و تذکر های مهربانانه ی مکرر
[/]

[=&quot]نمیدونم کدومش انجام بدم :Gig:
[/]

nffn-nima-falahi;214249 نوشت:
ناگهان مادر با علم به اینکه ( قصد رفتن به مسجد را دارم ) از روی غیر عمد کاری را به من محول کند ( مثل نان خریدن ) تکلیف چیست؟ بارها و بارها این قضیه تکرار میشه حتی با یاد آوری ها و تذکر های مهربانانه ی مکرر

سلام

حرف مادر واجب تر است از نماز جماعت مستحبی

مگر نارحتی و فرجی نداشته باشد

و بگویید بعد از نماز حتما می خرم

:Gol:

من یه سوال دارم

اگر مادر یا ژدر حرف خلاف منطق بزنند و چیزی را از ما بخواهند که کراهت داریم از انجامش حکمش چیست؟

nffn-nima-falahi;214249 نوشت:
سلام علیکم همه میدانیم در دین مبین اسلام احترام به پدر و مادر تاکید فراوان شده و رعایت گفته های ایشان الزامیست سوال : اگر هنگام نماز اول وقت که قصد رفتن به مسجد و جماعت رادارم ، ناگهان مادر با علم به اینکه ( قصد رفتن به مسجد را دارم ) از روی غیر عمد کاری را به من محول کند ( مثل نان خریدن ) تکلیف چیست؟ بارها و بارها این قضیه تکرار میشه حتی با یاد آوری ها و تذکر های مهربانانه ی مکرر نمیدونم کدومش انجام بدم

با عرض سلام و احترام خدمت جناب nffn-nima-falahi گرامی و تشکر از سئوالتان

در فرض سئوال ، شرعا لازم نیست سخن مادر را برای مثلا خریدن نان قبول کنید و انجام دهید . مگر این که انجام ندادن آن موجب اذیت و آزار مادر شود که در این صورت بر شما واجب است به آن عمل کنید.(1)

به هر حال بهتر است تا می توانید هر دو کار را جمع کنید و اگر نمی توانید پذیرفتن سخن مادر به نظر اولویت دارد ان شاء الله

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم
موضوع قفل شده است