چند سوال شرعی درباره استبراء

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چند سوال شرعی درباره استبراء

باسلام وخدا قوت خدمت شما
1)میخواستم بدونم اثر استبراء کردن تا کی باقیست و اگه انسان ادرار شدید داشته باشه و رطوبتی از اون خارج بشه آیا این رطوبت پاک هست یانه؟(درصورتی که قبلش استبراء کرده)
و ما از کجا باید بفهمیم رطوبتی که خارج میشه آیا ادرار هست یانه؟آیا وارسی کردن لازمه یا بی خیالی طی کنیم؟
2)آ یا سیکها(هندیها)پاکند یا نه؟
3)من مشکل معده دارم و همیشه نفخ میکنه و متاسفانه وضوی من زیاد دوام نمیاره ،میخواستم بدونم برای نماز هام باید چه کار کنم؟(از همه هم برای رفع مشکلم التماس دعا دارم)
باتشکر
مرجع تقلید:آقا سید علی

3063060190;213050 نوشت:
)میخواستم بدونم اثر استبراء کردن تا کی باقیست و اگه انسان ادرار شدید داشته باشه و رطوبتی از اون خارج بشه آیا این رطوبت پاک هست یانه؟(درصورتی که قبلش استبراء کرده)

باسلام خدمت شما کاربر محترم
بافرض سوال اثر استبراء تا فاصله کمی که یقین کندکه ادرار درمجاری نمانده باشد ،می باشد که معمولا لحظات بعد از ادرار است.
اگر انسان ادرار شدید داشته باشد درصورتیکه مایعی خارج شود اگر یقین به ادرار بودن ندارید پاک است

3063060190;213050 نوشت:
و ما از کجا باید بفهمیم رطوبتی که خارج میشه آیا ادرار هست یانه؟آیا وارسی کردن لازمه یا بی خیالی طی کنیم؟

تحقیق درمورد نجاست (ادرار هست یا نیست)لازم نیست.
3063060190;213050 نوشت:
3)من مشکل معده دارم و همیشه نفخ میکنه و متاسفانه وضوی من زیاد دوام نمیاره ،میخواستم بدونم برای نماز هام باید چه کار کنم؟(از همه هم برای رفع مشکلم التماس دعا دارم)

اگر به مقدار وضو و نماز مهلت پيدا نمى‌كند و در بين نماز چند دفعه بول از شما خارج مى‌شود ، بااین برض وضوى اوّل برای نماز اول كافى است،وبرای نماز بعدی بایدوضوی جداگانه گرفته شود ولى چنانچه مرضى دارد كه در بين نماز چند مرتبه غائط یا نفخ از او خارج مى‌شود كه اگر بخواهد بعد از هر دفعه وضو بگيرد سخت نيست ، بايد ظرف آبى پهلوى خود بگذارد و هر وقت غائط از او خارج شد وضو بگيردو بقيه نماز را بخواند(تکرار میشود که درصورت سخت نبودن وضو دربین نماز گرفته شود) .
رساله مراجع /م=123و307

موضوع قفل شده است