❋≈~ معلمان درس ایثار و شهادت ~≈❋ به یاد شهدای معلم

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
❋≈~ معلمان درس ایثار و شهادت ~≈❋ به یاد شهدای معلم

بسم الله الرحمن الرحیم

معلمان درس ایثار و شهادت

به یاد شهدای معلم

به راستی چگونه می شود از مجاورت تخته سیاه به ملکوت گل سرخ پر کشی ...

[b]content[/b]

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش گروه جها و مقاومت مشرق، شهید عبدالناصر کشاورزیان به تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۳۸ در فراشمحله بهشهر از توابع استان مازندران به دنیا آمد. پدرش شیخ اسماعیل روحانی و مادرش نیز شاعره بود که به همین علت به شاعره شهر شهره بود.

شهید کشاورزیان بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم معلمی را از مدرسه ابتدایی آیت الله مدنی روستای جوبنه آغاز کرد.

عبدالناصر فعالیت‌های مذهبی خود را از پایگاه بسج مسجد امام حسین (ع) در همان جوبنه شروع کرده و تدریس در کلاس های قرآن، سیر مطالعاتی کتب شهید دستغیب و شرح و تفسیر نهج البلاغه را آغاز کرد.

با شروع جنگ شهید عبدالناصر کشاورزیان وارد جبهه شد و سر انجام در ۱۱/3/۶۷ در عملیات بیت المقدس ۷ به شهادت رسید. خانواده کشاورزیان علاوه بر عبدالناصر، حسین و حجت الله را نیز تقدیم خدا کرده است.

روحمان با یادشان شاد

معلم شهید عبدالناصر کشاورزیان، در جمع دانش آموزانش

معلم شهید عبدالناصر کشاورزیان، در جمع دانش آموزانش

معلم شهید کشاورزیان، در حال اقامه نماز به همراه شاگردانش

معلم شهید عبدالناصر کشاورزیان در حال خداحافظی با خانواده

معلم شهید عبدالناصر کشاورزیان، جمع رزمندگان

وداع خانواده معلم شهید عبدالناصر کشاورزیان با فرزندشان

اقامه نماز بر پیکر مطهر معلم شهید عبدالناصر کشاورزیان

بسم الله الرحمن الرحیم

محمود احمدي
محل تولد : تهران/فيروزکوه
تاريخ تولد : 1337/6/8
محل شهادت : پاسگاه زيد
تاریخ شهادت : 1361/5/7
طول مدت حیات: 24

محمود احمدي در سال 1337 در خانواده‌ي روحاني و فرهنگي در شهر فيروزکوه چشم به جهان گشود و تا سن 15 سالگي در فيروزکوه به تحصيل پرداختند. سپس جهت ادامه‌ي تحصيل به تهران عزيمت کرد و در سال 1356 موفق به اخذ مدرک ديپلم شد. بعد از اتمام دوران خدمت سربازي در سال 1359 به استخدام آموزش و پرورش درآمد. با شروع جنگ تحميلي چندين مرحله به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل رفت و سرانجام در سال 1361 در حوالي پاسگاه زيد به شهادت رسيد.

وصيتنامه

ما به خود مي‌باليم که پروانه‌وار گرد شمع فروزان ولايت‌فقيه بگرديم و بسوزيم و به آن سوختن مي‌نازم که حيات ما در سوختن ماست، زير محور شمع هدايت ولايت فقيه.

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید خسرو اكبرلو

محل تولد : تهران/پاکدشت
تاريخ تولد : 1342/11/25
محل شهادت : جزيره ي مجنون
تاریخ شهادت : 1365/2/27
طول مدت حیات: 23

شهيد اکبرلو در سال 1342 در خانواده‌اي مذهبي متولد شد. در همان دوران کودکي نسبت به محافل مذهبي و مسجد علاقه‌ي خاصي داشت و بعد از اتمام دوران تحصيلات وارد آموزش و پرورش شد و خالصانه به نونهالان اين مرز و بوم در مناطق محروم خدمت مي‌کرد، او با شروع جنگ تحميلي چندين مرتبه به جبهه اعزام شد و سرانجام در تاريخ 27/2/1365 به درجه‌ي رفيع شهادت نايل آمد.

وصيتنامه

خدايا با نام و ياد تو وصيت‌نامه‌ام را شروع مي‌کنم و اميدوارم که آني و کمتر از آني مرا به خود وانگذاري. از خداي بزرگ مي‌خواهم حال که همه‌ي لذات دنيا را رها کردم و به نداي رهبر لبيک گفتم و به جبهه‌ي حق عليه باطل آمده‌ام، قلب و دل و روح مرا پاک گرداند و از زشتي‌ها و پليدي‌هاي اخلاقي و روحي مرا نجات دهد و لياقت تزکيه و تسلط بر هواي نفساني را به من عنايت فرمايد و از خدا مي‌خواهم تا از من راضي نشده و گناهانم را نيامرزيده، مرا از اين دنيا نبرد. من دوست دارم پاک باشم و با خداي خود ملاقات کنم، چون او پاک است و پاکي را دوست دارد.

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید بابک آبشار

محل تولد :مازندران/بهشهر
تاريخ تولد : 1343
محل شهادت : مهران
تاریخ شهادت :1361
طول مدت حیات:18

شهيد آبشاري در سال 1343 در يك خانواده‌ي مذهبي در بهشهر چشم به جهان گشود و از همان دوران كودكي علاقه‌ي خاصي به معصومين داشت. از استعداد چشمگيري برخوردار بود و بعد از تحصيلات وارد تربيت معلم شد و در همان دوران، چندين مرحله به جبهه اعزام شد و سپس چند سال در كردستان خدمت نمود و با توجه به ضرورت در جبهه حضور پيدا كرد و به وظيفه‌ي خود عمل نمود تا اين‌كه در سال 1361 در عمليات آزادسازي مهران به درجه‌ي رفيع شهادت نايل آمد.

وصيتنامه

من از خانواده‌ام جدا شدم و به تمام لذات مادي پشت‌پا زدم و به مكاني قدم نهادم كه عزيزترين بندگان خدا در آن ديار قرار دارند و به اين حركت خود كه سعادت و رحمتي از طرف خدا است افتخار مي‌كنم و در مقابل مشكلات لبخند مي‌زنم، چون مي‌دانم در گذرگاهي هستم كه تمامي سختي‌ها و آسودگي‌ها زودگذر است و بايد مهيا شوم براي آن سفر. خدايا مرا و تمام بندگان مؤمنت را آماده كن.

بسم الله الرحمن الرحیم

محمدمهدي ادب ‌زاده

محل تولد : تهران/ساوجبلاغ
تاريخ تولد : 1342/12/2
محل شهادت : شلمچه
تاریخ شهادت : 1365/10/27
طول مدت حیات: 23

محمدمهدي ادب‌زاده در سال 1342 در خانواده‌اي مذهبي و متدين در يكي از روستاهاي دورافتاده‌ي ساوجبلاغ متولد شد و تحصيلات ابتدايي را در همان روستا و دوران راهنمايي و متوسطه را در روستاهاي هم‌جوار خواند. وي سپس به دانشكده‌ي تربيت معلم رفت. محمدمهدي با آغاز جنگ تحميلي چندين بار به جبهه اعزام شد و مجروح گرديد.
سرانجام در تاريخ 27/10/1365 در شلمچه منطقه‌ي عملياتي كربلاي 5 به درجه‌ي رفيع شهادت نايل گرديد.

وصيتنامه

خدايا در زمان امام حسين (ع) كسي او را ياري نكرد و با شهادتش اسلام را زنده نگه داشت. امروز ما بسيجيان به نداي فرزندش لبيك مي‌گوييم تا با نثار جانمان دين خود را ادا نماييم. ما حسين‌گونه وارد جنگ شديم و حسين‌وار هم به شهادت مي‌رسيم و آگاهانه اين راه را انتخاب نموديم.

منبع : http://www.m-motahari.com/moaleman/moaleman-list.asp

وقتي حسين در صحنه است، اگر در صحنه نيستي هر جا خواهي باش! چه ايستاده به نماز چه نشسته بر سفره شراب! شهيد گلستاني

[=arial,helvetica,sans-serif]زندگينامه معلم شهيد صادق مبلغ السلام

[=arial,helvetica,sans-serif]
صادق مبلغ السلام سال 1339 در روستاي بيشه سر از خانواده مذهبي چشم به جهان هستي گشود،

دوران كودكي را در مكتب خانه به فراگيري قرآن كريم پرداخت و دوره ابتدايي را در روستاي بيشه‌سر

و مقطع راهنمايي را در روستاي آغوزبن و دوره متوسطه را كه مصادف با انقلاب اسلامي بود در دبيرستان آيت الله طالقاني

رشته علوم تجربي گذراند و سال 61 موفق به اخذ ديپلم گرديد آقا صادق در ايام پيروزي انقلاب در تظاهرات

و مجالس هاي مذهبي با عشق و علاقه به انقلاب و امام فعالانه شركت مي‌كرد

بعد از فرمان بسيج بيست ميليوني توسط حضرت امام (ره) به عضويت بسيج درآمد ايشان

در انجمن اسلامي محل فعاليّت مي‌كرد و مسئول كتابخانه شهيد مطهري روستا بود.

[=arial,helvetica,sans-serif] معلم شهيد ما، علاقه شديدي به استاد متفكر شهيد مطهري داشته حتّي در وصيت نامه‌اش

عشق و ارادت خود را به استاد اظهار نمود. او بيشتر كتاب هاي ارزشمند شهيد مطهري را مطالعه

و حتي آنها را براي مقاله‌نويسي، نسخه برداري كردند.

[=arial,helvetica,sans-serif]وي سال 61 در مركز تربيت معلم شهيد مفتح شهر ري در رشته زبان خارجه قبول شدند.

همزمان در سال 1362 از طريق سپاه پاسداران به جبهه غرب كشور اعزام،

و به مدت 6 ماه در آن منطقه مشغول خدمت بودند. ايشان در سال 64 ازدواج نموده

كه ثمره اين ازدواج يك فرزند بنام محمد تقي مي‌باشد.

سال 65 در كنكور سراسري شركت كرده و در رشته دبيري زبان خارجه

دانشگاه كرج قبول شدند. خيلي خوشحالي مي‌كرد، مي‌فرمودند: خوشحالم كه توانستم

جاي كساني را كه دانشجو بودند و شهيد شدند پر نمايم».

ايشان در مورخه 21/11/65 با كاروان يكصد هزار نفري حضرت محمد (ص)

از مازندران به جبهه رفتند ودر گردان صاحب الزمان (عج)

به فرماندهي سردار شهيد جواد نژاداكبر مشغول به خدمت شدند

و در مورخه 12/12/65 در منطقه شلمچه

به اتفاق فرمانده اش سردار جواد نژاداكبر به درجه رفيع شهادت نايل گشتند

[=arial,helvetica,sans-serif]:Sham:روحش شاد.:Sham: