آیا اموات بر ما گواه هستند و از زندگی ما در این دنیا با خبر هستند؟

تب‌های اولیه

54 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا اموات بر ما گواه هستند و از زندگی ما در این دنیا با خبر هستند؟

آیا اموات بر ما گواه هستند؟؟

نه
از نظر من وقتی کسی که می میرد چون روح انسان از این دنیا به دنیا دیگر انتقال داده میشود پس از این دنیا ما بی خبر هستند.

در قرآن به روشن به این مطلب اشاره شده که اموات از ما بیخبر هستند.

مثال:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
سوره 46: الأحقاف

قُلْ أَرَأَيْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِي مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْكٌ فِي السَّمَاوَاتِ اِئْتُونِي بِكِتَابٍ مِّن قَبْلِ هَذَا أَوْ أَثَارَةٍ مِّنْ عِلْمٍ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿4﴾
بگو به من خبر دهيد آنچه را به جاى خدا فرا مى‏خوانيد به من نشان دهيد كه چه چيزى از زمين [را] آفريده يا [مگر] آنان را در [كار] آسمانها مشاركتى است اگر راست مى‏گوييد كتابى پيش از اين [قرآن] يا بازمانده‏اى از دانش نزد من آوريد (4)

وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَى يَومِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ ﴿5﴾
و كيست گمراه‏تر از آن كس كه به جاى خدا كسى را مى‏خواند كه تا روز قيامت او را پاسخ نمى‏دهد و آنها از دعايشان بى‏خبرند (5)

وَإِذَا حُشِرَ النَّاسُ كَانُوا لَهُمْ أَعْدَاء وَكَانُوا بِعِبَادَتِهِمْ كَافِرِينَ ﴿6﴾
و چون مردم محشور گردند دشمنان آنان باشند و به عبادتشان انكار ورزند (6)

توضیح: در آیه 5 پیدا است که کسانی که در دنیا دیگر هستند. از دعا ما بیخبر هستد.
پس کسانی که اعتقاد دارند دعا ما را میشنوند گمراه هستند

نقل قول:
در قرآن به روشن به این مطلب اشاره شده که اموات از ما بیخبر هستند.

با سلام

در قرأنيكه ما داریم یک آیه هست نمیدانم تو قران شما هست یا نه ؟!:

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ {آل عمران/169} فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ {آل عمران/170}

اگر شهدا از ترس مردم دنیا از مرگ و شهادت خبر ندارند چگونه به اهل دنیا بشارت نعم آن دنیا را میدهند ؟!

البته در آیه شما اموات ذکر شده ودر آیه ما شهدا ، و ما هم میدانیم که مومنین حقیقی که خدای متعال آنها را به حیات طیبه زنده کرد هرگز مرگی ندارند چون وجه الله هستند :

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ {النحل/97}

كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ {الرحمن/26} وَيَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْإِكْرَامِ {الرحمن/27}

خیر البریه;212784 نوشت:

با سلام

در قرأنيكه ما داریم یک آیه هست نمیدانم تو قران شما هست یا نه ؟!:

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ {آل عمران/169} فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ {آل عمران/170}

اگر شهدا از ترس مردم دنیا از مرگ و شهادت خبر ندارند چگونه به اهل دنیا بشارت نعم آن دنیا را میدهند ؟!

البته در آیه شما اموات ذکر شده ودر آیه ما شهدا ، و ما هم میدانیم که مومنین حقیقی که خدای متعال آنها را به حیات طیبه زنده کرد هرگز مرگی ندارند چون وجه الله هستند :

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ {النحل/97}

كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ {الرحمن/26} وَيَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْإِكْرَامِ {الرحمن/27}

در قرأنيكه ما داریم!!!!!! مگه امام زمانتون قرآن جدید آوردن

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﴿169﴾
هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏اند مرده مپندار بلكه زنده‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند (169)

فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿170﴾
به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است‏شادمانند و براى كسانى كه از پى ايشانند و هنوز به آنان نپيوسته‏اند شادى مى‏كنند كه نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين مى‏شوند (170)

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ ﴿97﴾
هر كس از مرد يا زن كار شايسته كند و مؤمن باشد قطعا او را با زندگى پاكيزه‏اى حيات [حقيقى] بخشيم و مسلما به آنان بهتر از آنچه انجام مى‏دادند پاداش خواهيم داد (97)

پاسخ: در آیه 169 شهدا مرده به معنای اینکه شهدا فانی شدن مپندارید بله زنده هستند نزد الله در بهشت در حقیقت زندگی اصلی خود آغاز کردن. در آیه 170 هم خوب اشاره میشود
خوب این آیه چه ربطی به شاهد بودن اموات بر ما دارد بلکه بر تظاد است.

حال اگر فرض کنیم در این دنیا زنده باشن در این صورت فقط به مکانی که هستند شاهد هستند اما شما میگوید به همه جا این زمین شاهد هستند و بر همه انسان در حال واحد گواه هستند؟

دیگر آیه که الله میفرماید مردگان از دعا شما بیخبر هستند

سوره 35: فاطر

يُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهَارِ وَيُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ يَجْرِي لِأَجَلٍ مُّسَمًّى ذَلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ لَهُ الْمُلْكُ وَالَّذِينَ تَدْعُونَ مِن دُونِهِ مَا يَمْلِكُونَ مِن قِطْمِيرٍ ﴿13﴾
شب را به روز درمى‏آورد و روز را به شب درمى‏آورد و آفتاب و ماه را تسخير كرده است [كه] هر يك تا هنگامى معين روانند اين است‏خدا پروردگار شما فرمانروايى از آن اوست و كسانى را كه بجز او مى‏خوانيد مالك پوست هسته خرمايى [هم] نيستند (13)

آری شما و صلیبون کسانی که میخوانید به جای الله مالک پوسته هسته خرمايى [هم] نيستند چه حضرت عیسی و علی و رضا و...............

و به روشنی آشکار است که مشرکین حجاز هم عقیده شبیه شما داشتند

إِن تَدْعُوهُمْ لَا يَسْمَعُوا دُعَاءكُمْ وَلَوْ سَمِعُوا مَا اسْتَجَابُوا لَكُمْ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ يَكْفُرُونَ بِشِرْكِكُمْ وَلَا يُنَبِّئُكَ مِثْلُ خَبِيرٍ ﴿14﴾
اگر آنها را بخوانيد دعاى شما را نمى‏شنوند و اگر [فرضا] بشنوند اجابتتان نمى‏كنند و روز قيامت‏شرك شما را انكار مى‏كنند و [هيچ كس] چون [خداى] آگاه تو را خبردار نمى‏كند (14)

سپاس الله:اگر این کسان هم دعا کنید نمى‏شنونداگر اگر بشنوند اجانتنم کنند اینجا جالب است که الله میفرماید این کسان این کار شما انکار میکنند. بابا مرده پرستی نکنید
راستی شما چرا الله را دعا نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟

وَمَا يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ ﴿19﴾
و نابينا و بينا يكسان نيستند (19)

وَلَا الظُّلُمَاتُ وَلَا النُّورُ ﴿20﴾
و نه تيرگيها و روشنايى (20)

وَلَا الظِّلُّ وَلَا الْحَرُورُ ﴿21﴾
و نه سايه و گرماى آفتاب (21)

اینجا آیه خوب توجه کنید

وَمَا يَسْتَوِي الْأَحْيَاء وَلَا الْأَمْوَاتُ إِنَّ اللَّهَ يُسْمِعُ مَن يَشَاء وَمَا أَنتَ بِمُسْمِعٍ مَّن فِي الْقُبُورِ ﴿22﴾
و زندگان و مردگان يكسان نيستند خداست كه هر كه را بخواهد شنوا مى‏گرداند و تو كسانى را كه در گورهايند نمى‏توانى شنوا سازى (22)

آری آری این است توحید

توحید-یکتاپرستی;212832 نوشت:

حال اگر فرض کنیم در این دنیا زنده باشن در این صورت فقط به مکانی که هستند شاهد هستند اما شما میگوید به همه جا این زمین شاهد هستند و بر همه انسان در حال واحد گواه هستند؟

دوست عزیز آیات نیاز به تفسیر دارند

اول این یادگاری رو داشته باش بعد برو خط بعد: ((آیا می شود کتاب الله ای را قبول داشته باشیم در او مودة فی القربی هست اما مودة فی القربی را قبول نداشته باشیم؟!!*العبد محمد تقی بهجة))
لطفا تمام دوستانی که این متن را پیگیری کرده اند جواب تفصیلی را در لینک زیر بخوانند(دی لینک زیر تمام آیات و روایات مربوطه کاملا تشریح شده) :
http://www.beayan.net/Forum/viewtopic.php?p=71831
در مورد ائمه و امام زمان حواستو جمع کن چطور حرف می زنی نذار حیثیتت رو ببرم همین برات کافیه که طلایه داران تفکر شما در صدر اسلام ابتدا کافر بودند بعد اسلام آوردند(البته به شهادت منابع خودتون تظاهر به اسلام کردند) اما مولای ما علی(علیه السلام) از کودکی با پیامبر بزرگ شد و مسلمان بود
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]فاطم الزهرا امی ، و ابی
قاصم الکفر ببدر و حنین
عبد الله غلاما یافعا
و قریش یعبدون الوثنین
یعبدون اللات و العزی معا
و علی کان صل القبلتین

و ابی شمس امی قمر
فانا الکوکب و ابن القمرین

توحید-یکتاپرستی;212832 نوشت:

سلام

یه سوال فنی

اون دنیا کجا است؟!

و همین طور چه کسی روح افراد را قبضه می کند؟

چگونه همه در بهشت جای می گیرند؟
و چگونه در جهنم؟

یا ابن الکوثر(ع);212888 نوشت:

سلام

یه سوال فنی

اون دنیا کجا است؟!

و همین طور چه کسی روح افراد را قبضه می کند؟

چگونه همه در بهشت جای می گیرند؟
و چگونه در جهنم؟

این سوال فنی شما بیشتر به سوال یک فرد بی دین شبیه است تا مسلمان

ابعاد بهشت و جهنم از نظر عقل ناقص شما غیر ممکن است ولی برای الله فقط میگوید باش و بی درنگ میشود

توحید-یکتاپرستی;212947 نوشت:
این سوال فنی شما بیشتر به سوال یک فرد بی دین شبیه است تا مسلمان

سلام

این نحوه جواب دادن از یک فرد مسلمان است؟!

توحید-یکتاپرستی;212947 نوشت:
ابعاد بهشت و جهنم از نظر عقل ناقص شما غیر ممکن است ولی برای الله فقط میگوید باش و بی درنگ میشود

پس معراج پیامبر(ص) چیست؟

آیا شما منکر معراج و شهود پیامبر(ص) هستید؟

در ثانی سوال بنده را پاسخ ندادیدپرسیدم

آن دنیا کجا است؟

چه کسی روح را قبضه می کند؟

یا ابن الکوثر(ع);212949 نوشت:

سلام

این نحوه جواب دادن از یک فرد مسلمان است؟!

پس معراج پیامبر(ص) چیست؟

آیا شما منکر معراج و شهود پیامبر(ص) هستید؟

مگه من رفتم آن دنیا چه سوالی میپرسید الله میداند کجاست
من به شهود الله کفایت میکنم

در قرآن به روشنی بیان می شود که رسول الله بر همسران خود در زمانی که نزد آنها نبوده برآنان گواه و شهود نبوده

به آیاتی که من بیان کردم نظر ندادید

توحید-یکتاپرستی;212957 نوشت:
مگه من رفتم آن دنیا چه سوالی میپرسید الله میداند کجاست من به شهود الله کفایت میکنم

سلام

مگر من گفته ام شما رفته اید؟:Gol:

یعنی نمی دانید چه کسی قبض روح می کند؟:Moteajeb!:

یا بهشت و جهنم کجا است؟!

و ماهیت کلی ان را نمی دانید؟

در قرآن به روشنی بیان می شود که رسول الله بر همسران خود در زمانی که نزد آنها نبوده برآنان گواه و شهود نبوده

خوب این سخنتان را مستند می کیند؟

به آیاتی که من بیان کردم نظر ندادید

می دم

اما شما لطف کنید بگویید به معراج اعتقاد دارید؟

یا تکذیب می کنید؟:Gol:

هر آنچه در مورد کسی که قبض روح می کند و کیفیت بهشت و جهنم به من بگویید

و بعد به ایات مورد نظر شما می رسیم

ممنون:Gol:

دوست عزیز من بیکار نیستم کار دارم رفتم

1چه کسی قبض روح : فرشته مخصوص این کار عزرائیل

2 بهشت و جهنم بیرون از این دنیا ماست که روح ما توسط فرشته به انجا انتقال پیدا میکند.

3 من به معراج پیامبر اعتقاد دارم من نمیدانم این چه ربطی به بحث ما دارد این یک معجزه است

مسلمانان طبق آیات قرآن به سیر شبانه محمد بن عبد الله پیامبر خود از مسجد الحرام به مسجدالاقصی و عروج جسمانی او از مسجد الاقصی به آسمان اعتقاد دارند و این واقعه را معراج می‌نامند

توحید-یکتاپرستی;212675 نوشت:
نه

قُلْ أَرَأَيْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِي مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْكٌ فِي السَّمَاوَاتِ اِئْتُونِي بِكِتَابٍ مِّن قَبْلِ هَذَا أَوْ أَثَارَةٍ مِّنْ عِلْمٍ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ﴿4﴾
بگو به من خبر دهيد آنچه را به جاى خدا فرا مى‏خوانيد به من نشان دهيد كه چه چيزى از زمين [را] آفريده يا [مگر] آنان را در [كار] آسمانها مشاركتى است اگر راست مى‏گوييد كتابى پيش از اين [قرآن] يا بازمانده‏اى از دانش نزد من آوريد (4)

وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَى يَومِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ ﴿5﴾
و كيست گمراه‏تر از آن كس كه به جاى خدا كسى را مى‏خواند كه تا روز قيامت او را پاسخ نمى‏دهد و آنها از دعايشان بى‏خبرند (5)

وَإِذَا حُشِرَ النَّاسُ كَانُوا لَهُمْ أَعْدَاء وَكَانُوا بِعِبَادَتِهِمْ كَافِرِينَ ﴿6﴾
و چون مردم محشور گردند دشمنان آنان باشند و به عبادتشان انكار ورزند (6)

توضیح: در آیه 5 پیدا است که کسانی که در دنیا دیگر هستند. از دعا ما بیخبر هستد.
پس کسانی که اعتقاد دارند دعا ما را میشنوند گمراه هستند

با سلام و عرض ادب
جناب آقای توحید:
ظاهرا جنابعالی علاقه فراوانی به بحث شنوایی اموات دارید این پست نیز تکرار مطالب گذشته اتان است که البته جواب آنها داده شده است.
اما در خصوص مطالب فوق:
مطالب شما هیچ ارتباطی با توسل به اولیای الهی ندارد زیرا:
اولا: اصطلاح «تدعون» به همراه «من دون الله» در قرآن کریم به معنای عبادت است نه مطلق خواندن و قران کریم در مقام مذمت از عمل مشرکین است که دیدگاه ربوبی به اربابان خویش«اعم از فرشتگان و بتها» داشتند والا اگر مراد هر خواندنی باشد همۀ مسلمانان مشرک خواهند بود زیرا در طول روز مدام در حال طلب و خواندن یکدیگرند.
ثانیا: تدعون شامل خواندن اموات بدون جهت پرستش نیز نخواهد بود؛ زیرا در این صورت خود صاحب شریعت صلی الله علیه و آله نعوذبالله مرتکب شرک شده است چون خود آن حضرت با اموات تکلم می نمودند آیا داستان صحبت پیامبر صلی الله علیه و اله با کشته شده گان بدر را نشنیده اید؟
آیا دستور خداوند متعال به پیامبرش در خصوص سؤال از انبیای گذشته را نشنیده اید؟
« وَسْئَلْ مَنْ أَرْسَلْنا مِنْ قَبْلِکَ مِنْ رُسُلِنا أَجَعَلْنا مِنْ دونِ الرَّحْمنِ الِهَةً يُعْبَدُونَ» .
«از پيامبران پيشين بپرس آيا غير از خداي رحمان، خدايي قرار داديم که مورد پرستش قرار گيرد؟».

به این لینک هم نظری بیندازید:http://www.askdin.com/thread16360-12.html#post184436

توحید-یکتاپرستی;213054 نوشت:
دوست عزیز من بیکار نیستم کار دارم رفتم

سلام

امیدورام که هر کاری دارید در ان سلامت باشید و اگر حق است پیروز باشید

1چه کسی قبض روح : فرشته مخصوص این کار عزرائیل

پس چگونه عزرائیل جان این همه ادم را در دم میگیرد؟

در صورتی که یک تن است؟

2 بهشت و جهنم بیرون از این دنیا ماست که روح ما توسط فرشته به انجا انتقال پیدا میکند.

شما از کجا می گویید خارج از دنیای ما است؟

برای ان سند دارید؟

3 من به معراج پیامبر اعتقاد دارم من نمیدانم این چه ربطی به بحث ما دارد این یک معجزه است مسلمانان طبق آیات قرآن به سیر شبانه محمد بن عبد الله پیامبر خود از مسجد الحرام به مسجدالاقصی و عروج جسمانی او از مسجد الاقصی به آسمان اعتقاد دارند و این واقعه را معراج می‌نامند

بله

معراج به این ختم می شود؟

یا مفهوم چیز دیگری است؟

چه مشاهداتی صورت گرفته است؟

راستی

چرا این کار را به ملک الموت نسبت دادید؟

سلام

جان مردم عادی مثل ما را عزراییل نمی گیرید بلکه اصحاب عزراییل میگیرن!

این موثق هست و کلام خود جناب عزراییل هست! که در جواب دومین سوالی که پیامبر بعد از خروج از آسمان اول (شب معراج)از او پرسید اینگونه پاسخ دادن!

فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿170﴾ به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است‏شادمانند و براى كسانى كه از پى ايشانند و هنوز به آنان نپيوسته‏اند شادى مى‏كنند كه نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين مى‏شوند (170)

سلام

عجب معنی ای !!!!!!!!!!!!

اول آیه خداوند فرمود شادمانند دوباره فرمود شادی میکنند !!!!

تعجب از این معنی : براى كسانى كه از پى ايشانند و هنوز به آنان نپيوسته‏اند شادى مى‏كنند كه نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين مى‏شوند

شادى مى‏كنند كه نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين مى‏شوند !

معنی درست آیه :

آنان به فضل و رحمتى كه از خداوند نصيبشان گرديده شادمانند و به آن مؤ منان كه هنوز به آنها نپيوسته اند و بعدا در پى آنها به راه آخرت خواهند شتافت بشارت دهندكه از ( مردن ) هيچ نترسند و ( از فوت متاع دنيا هيچ ) غم مخورند.

سوال اینجاست که چگونه بشارت دهند به زندگان ؟وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لم یلحقوا ...

قبلا این موضوع در تاپیک زیر مفصل بحث شده است :

http://www.askdin.com/thread13786-3.html

یا ابن الکوثر(ع);213060 نوشت:

سلام

امیدورام که هر کاری دارید در ان سلامت باشید و اگر حق است پیروز باشید

پس چگونه عزرائیل جان این همه ادم را در دم میگیرد؟

در صورتی که یک تن است؟

شما از کجا می گویید خارج از دنیای ما است؟

برای ان سند دارید؟

بله

معراج به این ختم می شود؟

یا مفهوم چیز دیگری است؟

چه مشاهداتی صورت گرفته است؟

پس چگونه عزرائیل جان این همه ادم را در دم میگیرد؟!!!!!!!!!!!

من منیدونم شما به همه قدرت الله شک دارید ؟

صدرا;213058 نوشت:
با سلام و عرض ادب
جناب آقای توحید:
ظاهرا جنابعالی علاقه فراوانی به بحث شنوایی اموات دارید این پست نیز تکرار مطالب گذشته اتان است که البته جواب آنها داده شده است.
اما در خصوص مطالب فوق:
مطالب شما هیچ ارتباطی با توسل به اولیای الهی ندارد زیرا:
اولا: اصطلاح «تدعون» به همراه «من دون الله» در قرآن کریم به معنای عبادت است نه مطلق خواندن و قران کریم در مقام مذمت از عمل مشرکین است که دیدگاه ربوبی به اربابان خویش«اعم از فرشتگان و بتها» داشتند والا اگر مراد هر خواندنی باشد همۀ مسلمانان مشرک خواهند بود زیرا در طول روز مدام در حال طلب و خواندن یکدیگرند.
ثانیا: تدعون شامل خواندن اموات بدون جهت پرستش نیز نخواهد بود؛ زیرا در این صورت خود صاحب شریعت صلی الله علیه و آله نعوذبالله مرتکب شرک شده است چون خود آن حضرت با اموات تکلم می نمودند آیا داستان صحبت پیامبر صلی الله علیه و اله با کشته شده گان بدر را نشنیده اید؟
آیا دستور خداوند متعال به پیامبرش در خصوص سؤال از انبیای گذشته را نشنیده اید؟
« وَسْئَلْ مَنْ أَرْسَلْنا مِنْ قَبْلِکَ مِنْ رُسُلِنا أَجَعَلْنا مِنْ دونِ الرَّحْمنِ الِهَةً يُعْبَدُونَ» .
«از پيامبران پيشين بپرس آيا غير از خداي رحمان، خدايي قرار داديم که مورد پرستش قرار گيرد؟».

به این لینک هم نظری بیندازید:http://www.askdin.com/thread16360-12.html#post184436

بازهم فریب نی رنگ

اولا: که تا وقتی که روح نسان قبض و به دنیای دیگر انتقال داد نشده قابلیت شنوا دارد
آیا پیامبر بر سر قبور انان هم با شهدا سخن گفت؟؟؟؟؟؟؟؟

دوما: رسوالله از پيامبران پيشين بپرس این یک معجزه از جانب الله است.
شما چرا نمی پرسید آیا پیامبران پیشین مرده پرستی کردند؟

توحید-یکتاپرستی;213143 نوشت:
من منیدونم شما به همه قدرت الله شک دارید ؟

سلام

اولا اگر خدا قدرت دارد که به فرشته ایی این توانایی را بدهد

پس حتما توانایی دارد

به بندگان صالح قدرت عطا کند

آیا شما شک دارید؟

اگر ندارید

پس جای بحث نیست

خدا این توانایی را داده است تا بندگان اش بشنود حال به هر طریقی که خود می داند:ok:

جواب شوال معراج را ندادید؟

نمی دانم

اما تاجایی که من می دانم

پیامبر(ص) در معراج به عالم ملکوت رفتند و بهشت و جهنم را دیدند!!!

توحید-یکتاپرستی;213146 نوشت:
اولا: که تا وقتی که روح نسان قبض و به دنیای دیگر انتقال داد نشده قابلیت شنوا دارد آیا پیامبر بر سر قبور انان هم با شهدا سخن گفت؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی چی؟

می شه توضیح دهید؟

دوما: رسوالله از پيامبران پيشين بپرس این یک معجزه از جانب الله است. شما چرا نمی پرسید آیا پیامبران پیشین مرده پرستی کردند؟

این هم به خواست خدا است!!!!

تا چه کسی توسل به پیراهن و گریستن برای فراغ عزیزش را مرده پرستی بداند یا خیر!!!

:Sham:

یا ابن الکوثر(ع);213300 نوشت:

سلام

اولا اگر خدا قدرت دارد که به فرشته ایی این توانایی را بدهد

پس حتما توانایی دارد

به بندگان صالح قدرت عطا کند

آیا شما شک دارید؟

اگر ندارید

پس جای بحث نیست

خدا این توانایی را داده است تا بندگان اش بشنود حال به هر طریقی که خود می داند:ok:

جواب شوال معراج را ندادید؟

نمی دانم

اما تاجایی که من می دانم

پیامبر(ص) در معراج به عالم ملکوت رفتند و بهشت و جهنم را دیدند!!!

یعنی چی؟

می شه توضیح دهید؟

این هم به خواست خدا است!!!!

تا چه کسی توسل به پیراهن و گریستن برای فراغ عزیزش را مرده پرستی بداند یا خیر!!!

:sham:

با سلام

الله در قرآن بیان کرده این قدرت را بندگان خود نداده چو در قرآن بیان شده

ما شما با دروغ و نیرنگ این قدرت را به بندگان الله می دهید

من کی گفتم پیامبر(ص) در معراج به عالم ملکوت رفتند و بهشت و جهنم را دیدند؟؟؟؟

گریستن طبیعی مشکلی ندارد.

توحید-یکتاپرستی;213325 نوشت:
الله در قرآن بیان کرده این قدرت را بندگان خود نداده چو در قرآن بیان شده

سلام

کجای قران گفته شده؟

ما شما با دروغ و نیرنگ این قدرت را به بندگان الله می دهید

از کجا معلوم شما با نیرنگ و سیاه نمایی
این قدرت را سلب نکرده باشید؟:Gol:

و به اصطلاح مغلطه نکرده باشبد؟
:Gig:

من کی گفتم پیامبر(ص) در معراج به عالم ملکوت رفتند و بهشت و جهنم را دیدند؟؟؟؟

مگر من گفتم شما گفتید؟

ایا کیفیت معراج را می دانید چگونه بوده؟

گریستن طبیعی مشکلی ندارد.

لابد گریستن از درد فراغ و سپید شدن چشم

و بعد شفا گرفتن از پیراهن یوسف

که جسمی است کاری طبیعی بوده؟

ایا سفید شدن چشم طبیعی است ؟:Gol:

وَلاَ تَدْعُ مِن دُونِ اللّهِ مَا لاَ يَنفَعُكَ وَلاَ يَضُرُّكَ فَإِن فَعَلْتَ فَإِنَّكَ إِذًا مِّنَ الظَّالِمِينَ ﴿106﴾
و به جاى خدا چيزى را كه سود و زيانى به تو نمى‏رساند مخوان كه اگر چنين كنى در آن صورت قطعا از جمله ستمكارانى (106)

وَإِن يَمْسَسْكَ اللّهُ بِضُرٍّ فَلاَ كَاشِفَ لَهُ إِلاَّ هُوَ وَإِن يُرِدْكَ بِخَيْرٍ فَلاَ رَآدَّ لِفَضْلِهِ يُصَيبُ بِهِ مَن يَشَاء مِنْ عِبَادِهِ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿107﴾
و اگر خدا به تو زيانى برساند آن را برطرف‏كننده‏اى جز او نيست و اگر براى تو خيرى بخواهد بخشش او را ردكننده‏اى نيست آن را به هر كس از بندگانش كه بخواهد مى‏رساند و او آمرزنده مهربان است (107)

سپاس الله بخشنده توانا

یا ابن الکوثر(ع);213327 نوشت:

سلام

کجای قران گفته شده؟

از کجا معلوم شما با نیرنگ و سیاه نمایی
این قدرت را سلب نکرده باشید؟:Gol:

و به اصطلاح مغلطه نکرده باشبد؟
:Gig:

مگر من گفتم شما گفتید؟

ایا کیفیت معراج را می دانید چگونه بوده؟

لابد گریستن از درد فراغ و سپید شدن چشم

و بعد شفا گرفتن از پیراهن یوسف

که جسمی است کاری طبیعی بوده؟

ایا سفید شدن چشم طبیعی است ؟:Gol:

کسی که در راه الله به شهادت برسد به زندگی راستن میرسد. دیگر چرا ما گریه کنیم

الله هم به درستی میفرماید شهدا زنده هستند

اما گریه که شما اهل بدعت می کونید از جهل و جهالت است

سوره 18: الكهف

أَفَحَسِبَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَن يَتَّخِذُوا عِبَادِي مِن دُونِي أَوْلِيَاء إِنَّا أَعْتَدْنَا جَهَنَّمَ لِلْكَافِرِينَ نُزُلًا ﴿102﴾

آيا كسانى كه كفر ورزيده‏اند پنداشته‏اند كه [مى‏توانند] به جاى من بندگانم را سرپرست بگيرند ما جهنم را آماده كرده‏ايم تا جايگاه پذيرايى كافران باشد (102)

بشنوید دوستان از الله بترسید

قُل لَّوْ كَانَ الْبَحْرُ مِدَادًا لِّكَلِمَاتِ رَبِّي لَنَفِدَ الْبَحْرُ قَبْلَ أَن تَنفَدَ كَلِمَاتُ رَبِّي وَلَوْ جِئْنَا بِمِثْلِهِ مَدَدًا ﴿109﴾
بگو اگر دريا براى كلمات پروردگارم مركب شود پيش از آنكه كلمات پروردگارم پايان پذيرد قطعا دريا پايان مى‏يابد هر چند نظيرش را به مدد [آن] بياوريم (109)

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَن كَانَ يَرْجُو لِقَاء رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا ﴿110﴾
بگو من هم مثل شما بشرى هستم و[لى] به من وحى مى‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس هر كس به لقاى پروردگار خود اميد دارد بايد به كار شايسته بپردازد و هيچ كس را در پرستش پروردگارش شريك نسازد (110)

توحید-یکتاپرستی;213330 نوشت:
کسی که در راه الله به شهادت برسد به زندگی راستن میرسد. دیگر چرا ما گریه کنیم الله هم به درستی میفرماید شهدا زنده هستند

سلام

از بحث دور نشیم

لطفا معراج را فراموش نکنید

یه سوال دارم

حضرت ایوب برای چه گریست؟

آیا به خاطر فرزندش؟!!!!

مگر نمی دانست که او نبی خدا است؟

توحید-یکتاپرستی;213330 نوشت:
اما گریه که شما اهل بدعت می کونید از جهل و جهالت است

بدعت کننده کسی است که چیزی که در اسلام نبوده باشد را به ان نسبت دهد

و بگوید در اسلام بوده

بگویید چرا گریه می کرند؟

و در مورد ملک الموت پس قبول دارید که یک آن می تونه جان بگیره

و اشکال شما به چگونگی شنیدن درخواست ها وارد نیست؟

ذَلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيبَ فِيهِ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ(البقرة/2)

آن کتاب با عظمتي است که شک در آن راه ندارد؛ و مايه هدايت پرهيزکاران است.
الَّذِينَ يؤْمِنُونَ بِالْغَيبِ وَيقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ ينْفِقُونَ(البقرة/3)
(پرهيزکاران) کساني هستند که به غيب [=آنچه از حس پوشيده و پنهان است‌] ايمان مي‌آورند؛ و نماز را برپا مي‌دارند؛ و از تمام نعمتها و مواهبي که به آنان روزي داده‌ايم، انفاق مي‌کنند.
وَالَّذِينَ يؤْمِنُونَ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيكَ وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ وَبِالْآخِرَةِ هُمْ يوقِنُونَ(البقرة/4)
و آنان که به آنچه بر تو نازل شده، و آنچه پيش از تو (بر پيامبران پيشين) نازل گرديده، ايمان مي‌آورند؛ و به رستاخيز يقين دارند.
أُولَئِكَ عَلَى هُدًى مِنْ رَبِّهِمْ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ(البقرة/5)
آنان بر طريق هدايت پروردگارشانند؛ و آنان رستگارانند.

بار خدایا مارا از جمله پرهیزگاران قرار ده تا خواندن کتاب تو مایه هدایتمان شود

و ما را از بخیلان و تنگ نظران قرار مده

یا ابن الکوثر(ع);213332 نوشت:
سلام

از بحث دور نشیم

لطفا معراج را فراموش نکنید

یه سوال دارم

حضرت ایوب برای چه گریست؟

آیا به خاطر فرزندش؟!!!!

مگر نمی دانست که او نبی خدا است؟

بدعت کننده کسی است که چیزی که در اسلام نبوده باشد را به ان نسبت دهد

و بگوید در اسلام بوده

بگویید چرا گریه می کرند؟

و در مورد ملک الموت پس قبول دارید که یک آن می تونه جان بگیره

و اشکال شما به چگونگی شنیدن درخواست ها وارد نیست؟

از غم دوری فرزند خود حضرت ایوب گریه کرد

اما مردن چیزی طبیعی است بهتر از آن به شهادت رسیدن

إِنَّكَ مَيِّتٌۭ وَإِنَّهُم مَّيِّتُونَ
قطعاً تو خواهى مُرد، و آنان [نيز] خواهند مُرد؛

(و در مورد ملک الموت پس قبول دارید که یک آن می تونه جان بگیره
و اشکال شما به چگونگی شنیدن درخواست ها وارد نیست؟)

این شنیدن فقط در ذات الله تعالی است نه بندگان

شما چرا جان گرفتن به شنوای ربط می دهید

یا ابن الکوثر(ع);213333 نوشت:

ذَلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيبَ فِيهِ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ(البقرة/2)

آن کتاب با عظمتي است که شک در آن راه ندارد؛ و مايه هدايت پرهيزکاران است.
الَّذِينَ يؤْمِنُونَ بِالْغَيبِ وَيقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ ينْفِقُونَ(البقرة/3)
(پرهيزکاران) کساني هستند که به غيب [=آنچه از حس پوشيده و پنهان است‌] ايمان مي‌آورند؛ و نماز را برپا مي‌دارند؛ و از تمام نعمتها و مواهبي که به آنان روزي داده‌ايم، انفاق مي‌کنند.
وَالَّذِينَ يؤْمِنُونَ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيكَ وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ وَبِالْآخِرَةِ هُمْ يوقِنُونَ(البقرة/4)
و آنان که به آنچه بر تو نازل شده، و آنچه پيش از تو (بر پيامبران پيشين) نازل گرديده، ايمان مي‌آورند؛ و به رستاخيز يقين دارند.
أُولَئِكَ عَلَى هُدًى مِنْ رَبِّهِمْ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ(البقرة/5)
آنان بر طريق هدايت پروردگارشانند؛ و آنان رستگارانند.

بار خدایا مارا از جمله پرهیزگاران قرار ده تا خواندن کتاب تو مایه هدایتمان شود

و ما را از بخیلان و تنگ نظران قرار مده

مگه شما به قرآنی که بر رسول الله نازل شده اعتقاد دارید.
شما که میگوید بیشتر این قرآن توسط عمر اتش گرفته. قرآن اصلی پیش امام زمان است

:Mohabbat:

قُلِ اللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا لَبِثُوا لَهُ غَيْبُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ أَبْصِرْ بِهِ وَأَسْمِعْ مَا لَهُم مِّن دُونِهِ مِن وَلِيٍّ وَلَا يُشْرِكُ فِي حُكْمِهِ أَحَدًا ﴿26﴾
گو خدا به آنچه درنگ كردند داناتر است نهان آسمانها و زمين به او اختصاص دارد وه چه بينا و شنواست براى آنان ياورى جز او نيست و هيچ كس را در فرمانروايى خود شريك نمى‏گيرد (26

لَّكِنَّا هُوَ اللَّهُ رَبِّي وَلَا أُشْرِكُ بِرَبِّي أَحَدًا ﴿38﴾

اما من [مى‏گويم] اوست‏خدا پروردگار من و هيچ كس را با پروردگارم شريك نمى‏سازم (38)

مَا أَشْهَدتُّهُمْ خَلْقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَا خَلْقَ أَنفُسِهِمْ وَمَا كُنتُ مُتَّخِذَ الْمُضِلِّينَ عَضُدًا ﴿51﴾

[من] آنان را نه در آفرينش آسمانها و زمين به شهادت طلبيدم و نه در آفرينش خودشان و من آن نيستم كه گمراهگران را همكار خود بگيرم (51)

وَيَوْمَ يَقُولُ نَادُوا شُرَكَائِيَ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ فَدَعَوْهُمْ فَلَمْ يَسْتَجِيبُوا لَهُمْ وَجَعَلْنَا بَيْنَهُم مَّوْبِقًا ﴿52﴾
و [ياد كن] روزى را كه [خدا] مى‏گويد آنهايى را كه شريكان من پنداشتيد ندا دهيد پس آنها را بخوانند و[لى] اجابتشان نكنند و ما ميان آنان ورطه‏اى قرار دهيم (52)

آری این حقیقت

توحید-یکتاپرستی;213340 نوشت:
از غم دوری فرزند خود حضرت ایوب گریه کرد

علت بی تابی چه بود؟

مگر نمی دانست که یوسف(ع) نبی است؟
و وعده خدا حق؟

آیا به خاطر ظلم برادرانش به او نبود؟

وَجَاءُوا عَلَى قَمِيصِهِ بِدَمٍ كَذِبٍ قَالَ بَلْ سَوَّلَتْ لَكُمْ أَنْفُسُكُمْ أَمْرًا فَصَبْرٌ جَمِيلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ(يوسف/18)
و پيراهن او را با خوني دروغين (آغشته ساخته، نزد پدر) آوردند؛ گفت: «هوسهاي نفساني شما اين کار را برايتان آراسته! من صبر جميل (و شکيبائي خالي از ناسپاسي) خواهم داشت؛ و در برابر آنچه مي‌گوييد، از خداوند ياري مي‌طلبم!»

اما مردن چیزی طبیعی است بهتر از آن به شهادت رسیدن

پس قبول دارید که شهادت برتری دارد بر مردن؟

إِنَّكَ مَيِّتٌۭ وَإِنَّهُم مَّيِّتُونَ قطعاً تو خواهى مُرد، و آنان [نيز] خواهند مُرد؛ (و در مورد ملک الموت پس قبول دارید که یک آن می تونه جان بگیره و اشکال شما به چگونگی شنیدن درخواست ها وارد نیست؟)

آیا شهادت کشته شدن در راه خدا نیست؟(دقت کنید کشته شدن)

این شنیدن فقط در ذات الله تعالی است نه بندگان شما چرا جان گرفتن به شنوای ربط می دهید

به چه علت می گویید شنیدن مخصوص ذات خدا است؟

مگر شما نمی شنوید؟
مگر من نمی شنوم؟

اگرم شنیدن خارق العاده است

این هم شبیه به همان است

به ایه زیر نگاه کنید

مرگ هم دست خدا است!!

تمامی امور دست خدا است و...

وَهُوَ الَّذِي يتَوَفَّاكُمْ بِاللَّيلِ وَيعْلَمُ مَا جَرَحْتُمْ بِالنَّهَارِ ثُمَّ يبْعَثُكُمْ فِيهِ لِيقْضَى أَجَلٌ مُسَمًّى ثُمَّ إِلَيهِ مَرْجِعُكُمْ ثُمَّ ينَبِّئُكُمْ بِمَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ(الأنعام/60)
او کسي است که (روح) شما را در شب (به هنگام خواب) مي‌گيرد؛ و از آنچه در روز کرده‌ايد، با خبر است؛ سپس در روز شما را (از خواب) برمي‌انگيزد؛ و (اين وضع همچنان ادامه مي‌يابد) تا سرآمد معيني فرا رسد؛ سپس بازگشت شما به سوي اوست؛ و سپس شما را از آنچه عمل مي‌کرديد، با خبر مي‌سازد.

کمی تامل کنید

در مورد معراج هم تحقیق کنید

تا ببینید نظر مسلمانان در این مورد چیست؟

از بحث دور نشو دوست عزیز از قرآن دلیل بیا ور
سوره 25: الفرقان
وَتَوَكَّلْ عَلَى الْحَيِّ الَّذِي لَا يَمُوتُ وَسَبِّحْ بِحَمْدِهِ وَكَفَى بِهِ بِذُنُوبِ عِبَادِهِ خَبِيرًا ﴿58﴾
و بر آن زنده كه نمى‏ميرد توكل كن و به ستايش او تسبيح گوى و همين بس كه او به گناهان بندگانش آگاه است (58)

آن زنده که نمی میرد الله است

جواب بده

وَاتْلُ عَلَيهِمْ نَبَأَ الَّذِي آتَينَاهُ آياتِنَا فَانْسَلَخَ مِنْهَا فَأَتْبَعَهُ الشَّيطَانُ فَكَانَ مِنَ الْغَاوِينَ(الأعراف/175)
و بر آنها بخوان سرگذشت آن کس را که آيات خود را به او داديم؛ ولي (سرانجام) خود را از آن تهي ساخت و شيطان در پي او افتاد، و از گمراهان شد!
وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَكِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ إِنْ تَحْمِلْ عَلَيهِ يلْهَثْ أَوْ تَتْرُكْهُ يلْهَثْ ذَلِكَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآياتِنَا فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ يتَفَكَّرُونَ(الأعراف/176)
و اگر مي‌خواستيم، (مقام) او را با اين آيات (و علوم و دانشها) بالا مي‌برديم؛ (اما اجبار، بر خلاف سنت ماست؛ پس او را به حال خود رها کرديم) و او به پستي گراييد، و از هواي نفس پيروي کرد! مثل او همچون سگ (هار) است که اگر به او حمله کني، دهانش را باز، و زبانش را برون مي‌آورد، و اگر او را به حال خود واگذاري، باز همين کار را مي‌کند؛ (گويي چنان تشنه دنياپرستي است که هرگز سيراب نمي‌شود! (اين مثل گروهي است که آيات ما را تکذيب کردند؛ اين داستانها را (براي آنها) بازگو کن، شايد بينديشند (و بيدار شوند)!
سَاءَ مَثَلًا الْقَوْمُ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآياتِنَا وَأَنْفُسَهُمْ كَانُوا يظْلِمُونَ(الأعراف/177)
چه بد مثلي دارند گروهي که آيات ما را تکذيب کردند؛ و آنها تنها به خودشان ستم مي‌نمودند!
مَنْ يهْدِ اللَّهُ فَهُوَ الْمُهْتَدِي وَمَنْ يضْلِلْ فَأُولَئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ(الأعراف/178)
آن کس را که خدا هدايت کند، هدايت يافته (واقعي) اوست؛ و کساني را که (بخاطر اعمالشان) گمراه سازد، زيانکاران (واقعي) آنها هستند!

توحید-یکتاپرستی;213355 نوشت:
وَتَوَكَّلْ عَلَى الْحَيِّ الَّذِي لَا يَمُوتُ وَسَبِّحْ بِحَمْدِهِ وَكَفَى بِهِ بِذُنُوبِ عِبَادِهِ خَبِيرًا ﴿58﴾ و بر آن زنده كه نمى‏ميرد توكل كن و به ستايش او تسبيح گوى و همين بس كه او به گناهان بندگانش آگاه است (58)

وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الْأَرْضِ خَلِيفَةً قَالُوا أَتَجْعَلُ فِيهَا مَنْ يفْسِدُ فِيهَا وَيسْفِكُ الدِّمَاءَ وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَنُقَدِّسُ لَكَ قَالَ إِنِّي أَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَمُونَ(البقرة/30)
(به خاطر بياور) هنگامي را که پروردگارت به فرشتگان گفت: «من در روي زمين، جانشيني [= نماينده‌اي‌] قرار خواهم داد.» فرشتگان گفتند: «پروردگارا! »آيا کسي را در آن قرار مي‌دهي که فساد و خونريزي کند؟! (زيرا موجودات زميني ديگر، که قبل از اين آدم وجود داشتند نيز، به فساد و خونريزي آلوده شدند. اگر هدف از آفرينش اين انسان، عبادت است،) ما تسبيح و حمد تو را بجا مي‌آوريم، و تو را تقديس مي‌کنيم.» پروردگار فرمود: «من حقايقي را مي‌دانم که شما نمي‌دانيد.»

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْياءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يرْزَقُونَ(آل عمران/169)
(اي پيامبر!) هرگز گمان مبر کساني که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزي داده مي‌شوند.
فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَيسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيهِمْ وَلَا هُمْ يحْزَنُونَ(آل عمران/170)
آنها بخاطر نعمتهاي فراواني که خداوند از فضل خود به ايشان بخشيده است، خوشحالند؛ و بخاطر کساني که هنوز به آنها ملحق نشده‌اند [= مجاهدان و شهيدان آينده ]، خوشوقتند؛ (زيرا مقامات برجسته آنها را در آن جهان مي‌بينند؛ و مي‌دانند) که نه ترسي بر آنهاست، و نه غمي خواهند داشت.

خوشوقتی در چه زمانی معنا می دهد؟

راستی معراجو نتیجشو حتما به من بگویید

و اما یه سوال دیگه

حضرت عیسی(ع) چگونه مرده زنده می کرد؟:Gol:

یا مردگان چگونه در قیامت زنده می شوند؟

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله:Gol:

[SPOILER]لطفا از بیان موضوعات بی ربط بپرهیزید[/SPOILER]

بازهم فریب نی رنگ

اولا: که تا وقتی که روح نسان قبض و به دنیای دیگر انتقال داد نشده قابلیت شنوا دارد
آیا پیامبر بر سر قبور انان هم با شهدا سخن گفت؟؟؟؟؟؟؟؟

دوما: رسوالله از پيامبران پيشين بپرس این یک معجزه از جانب الله است.
شما چرا نمی پرسید آیا پیامبران پیشین مرده پرستی کردند؟

با سلام و عرض ادب
باز هم فریب و نیرنگ؟!!!
کدام فریب کدام نیرنگ؟
خدا را شاکریم که به واسطه شناحت اهل بیت علیهم السلام راه گم کرده نیستیم . چند روزی مشرف به سفر عمره بودم و در آنجا اعاظم شما در قبرستان بقیع و روضه مبارکه پیامبر صلی الله علیه و آله بر بالای منبر نادانی خویش مسلمانان دیگر اعم از سنی و شیعه را متهم به شرک و بت پرستی می نمودند و البته کسی هم حق اعتراض ندارد و الا با برهان قاطع آنها که همان بازداشت وکتک است مواجه خواهد شد. این هم منطق و روش توحیدی ؟!!!آنان است . البته نمی دانم آنها که هر کدام مسواکی از چوب در دهان دارند و خود را متعبد به رعایت سنن می نمایند این روش خشونت بار را از کدام سنت پیامبر صلی الله علیه و آله اخذ نموده اند؟
البته نا گفته پیداست که این روش روش جناب خلیفه ثانی است.

اما جواب شما:
اولا: به چه دلیلی می گوئید انسان قبل از جدایی روح از بدن می شنود و بعد از جدایی نمی شنود؟آیا حقیقت انسان را چیزی غیر از روح او تشکیل می دهد؟
ثانیا: به حای اینکه ما را متهم به نیرنگ نمائید یک مقدار خود اهل مطالعه و تعقل باشید؟
هنگامی که جنگ بدر به پايان رسيد، و کفّار قريش با دادن هفتاد کشته و هفتاد اسير پا به فرار نهادند. پيامبر گرامي اسلام« صلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم» اسلام دستور دادند کشته هاي مشرکان را در چاهي بريزند. وقتي اجساد آنان در ميان چاه ريخته شد، بعد از سه روزپيامبر«صلی الله علیه وآله» آنان را يک يک به نام صدا زد ندو فرمودند: اي عُتْبه،اي شَيْبه،اي اميّه،اي ابوجهل و... آيا آنچه را که پروردگار شما وعده داده بود، حق و پابرجا يافتيد؟! من آنچه را که پروردگارم وعده کرده بود، حق و حقيقت يافتم. در اين موقع عمر بن خطاب به پیامبر صلی الله علیه وآله عرض نمود اینها چگونه می شنوند و چگونه پاسخ می دهند در حالی که جسد بد بویی شده اند ؟ پيامبر فرمود: شما از آنان شنواتر نيستيد، لکن آنان قدرت بر جواب ندارند.

«- حَدَّثَنَا هَدَّابُ بْنُ خَالِدٍ حَدَّثَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ عَنْ ثَابِتٍ الْبُنَانِيِّ عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِكٍ
أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ تَرَكَ قَتْلَى بَدْرٍ ثَلَاثًا ثُمَّ أَتَاهُمْ فَقَامَ عَلَيْهِمْ فَنَادَاهُمْ فَقَالَ يَا أَبَا جَهْلِ بْنَ هِشَامٍ يَا أُمَيَّةَ بْنَ خَلَفٍ يَا عُتْبَةَ بْنَ رَبِيعَةَ يَا شَيْبَةَ بْنَ رَبِيعَةَ أَلَيْسَ قَدْ وَجَدْتُمْ مَا وَعَدَ رَبُّكُمْ حَقًّا فَإِنِّي قَدْ وَجَدْتُ مَا وَعَدَنِي رَبِّي حَقًّا فَسَمِعَ عُمَرُ قَوْلَ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَقَالَ يَا رَسُولَ اللَّهِ كَيْفَ يَسْمَعُوا وَأَنَّى يُجِيبُوا وَقَدْ جَيَّفُوا قَالَ وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ مَا أَنْتُمْ بِأَسْمَعَ لِمَا أَقُولُ مِنْهُمْ وَلَكِنَّهُمْ لَا يَقْدِرُونَ أَنْ يُجِيبُوا.[1]

هيچ جمله اي نمي تواند صريح تر از اين باشد که پيامبرصلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم فرمود: شما از آنان شنواتر نيستيد، منتها آنان قدرت بر پاسخ ندارند:«ما أنتُم بأسمعَ مِنْهُم».هيچ بياني نمي تواند گوياتر از اين باشد که پيامبرصلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم آنان را يک يک به نام هاي مخصوص خويش صدا زند و با آنان به سان دوران حياتشان سخن گويد.
روایت فوق روایت جناب مسلم است که ما را بی نیاز از نقل روایات متعدد و سخن علمای اهل سنت می نماید.
ثالثا: به چه دلیل شما آیه شریفه را حمل بر معجزه می کنید؟
جالب این است که متاسفانه شما اقوال علمای اهل سنت راجع به این مساله را هم نمی دانید و حتی نگاهی هم به فتاوای شیخ الاسلامتان هم ننموده اید چه اینکه او با همۀ تعصبی که دارد اما شنوایی اموات را فی الجمله ثابت می داند:

«سُئِلَ : هَلْ الْمَيِّتُ يَسْمَعُ كَلَامَ زَائِرِهِ , وَيَرَى شَخْصَهُ ؟...

جواب ابن تیمیه:

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ . نَعَمْ يَسْمَعُ الْمَيِّتُ فِي الْجُمْلَةِ , كَمَا ثَبَتَ فِي الصَّحِيحَيْنِ عَنْ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّم َأَنَّهُ قَالَ : { يَسْمَعُ خَفْقَ نِعَالِهِمْ حِينَ يُوَلُّونَ عَنْهُ }.

[1].صحیح مسلم،باب عرض مقعد المیت ...ح7403.

صدرا;213384 نوشت:
هيچ جمله اي نمي تواند صريح تر از اين باشد که پيامبرصلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم فرمود: شما از آنان شنواتر نيستيد، منتها آنان قدرت بر پاسخ ندارند:«ما أنتُم بأسمعَ مِنْهُم».هيچ بياني نمي تواند گوياتر از اين باشد که پيامبرصلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم آنان را يک يک به نام هاي مخصوص خويش صدا زند و با آنان به سان دوران حياتشان سخن گويد. روایت فوق روایت جناب مسلم است که ما را بی نیاز از نقل روایات متعدد و سخن علمای اهل سنت می نماید.

سلام

استاد

این آیه چه ؟

وَإِذْ قَالَ إِبْرَاهِيمُ رَبِّ أَرِنِي كَيفَ تُحْيي الْمَوْتَى قَالَ أَوَلَمْ تُؤْمِنْ قَالَ بَلَى وَلَكِنْ لِيطْمَئِنَّ قَلْبِي قَالَ فَخُذْ أَرْبَعَةً مِنَ الطَّيرِ فَصُرْهُنَّ إِلَيكَ ثُمَّ اجْعَلْ عَلَى كُلِّ جَبَلٍ مِنْهُنَّ جُزْءًا ثُمَّ ادْعُهُنَّ يأْتِينَكَ سَعْيا وَاعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ(البقرة/260)
و (به خاطر بياور) هنگامي را که ابراهيم گفت: «خدايا! به من نشان بده چگونه مردگان را زنده مي‌کني؟» فرمود: «مگر ايمان نياورده‌اي؟!» عرض کرد: «آري، ولي مي‌خواهم قلبم آرامش يابد.» فرمود: «در اين صورت، چهار نوع از مرغان را انتخاب کن! و آنها را (پس از ذبح کردن،) قطعه قطعه کن (و در هم بياميز)! سپس بر هر کوهي، قسمتي از آن را قرار بده، بعد آنها را بخوان، به سرعت به سوي تو مي‌آيند! و بدان خداوند قادر و حکيم است؛ (هم از ذرات بدن مردگان آگاه است، و هم توانايي بر جمع آنها دارد)».

چگونه چیزی که قطعه قطعه شده

خوانده می شود و زنده می شود؟!!

آیا صدا را می شنود؟

چگونه در صور دمیده می شود و همه به یک باره بلند می شوند؟

چگونه عیسی(ع) مردگان را صدا می زند و زنده می شوند؟

با سلام به دوستان گرامی
لطفا تنها در مورد موضوع تایپیک تبادل نظر نمائید و از موضوع بحث و مقدمات آن خارج نشوید. در غیر این صورت با تمام ارادتی که به مجموع دوستان داریم پستهای غیر مربوط حذف خواهند شد.
موفق باشید.

عبد الحجج;213387 نوشت:

سلام

استاد

این آیه چه ؟

وَإِذْ قَالَ إِبْرَاهِيمُ رَبِّ أَرِنِي كَيفَ تُحْيي الْمَوْتَى قَالَ أَوَلَمْ تُؤْمِنْ قَالَ بَلَى وَلَكِنْ لِيطْمَئِنَّ قَلْبِي قَالَ فَخُذْ أَرْبَعَةً مِنَ الطَّيرِ فَصُرْهُنَّ إِلَيكَ ثُمَّ اجْعَلْ عَلَى كُلِّ جَبَلٍ مِنْهُنَّ جُزْءًا ثُمَّ ادْعُهُنَّ يأْتِينَكَ سَعْيا وَاعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ(البقرة/260)
و (به خاطر بياور) هنگامي را که ابراهيم گفت: «خدايا! به من نشان بده چگونه مردگان را زنده مي‌کني؟» فرمود: «مگر ايمان نياورده‌اي؟!» عرض کرد: «آري، ولي مي‌خواهم قلبم آرامش يابد.» فرمود: «در اين صورت، چهار نوع از مرغان را انتخاب کن! و آنها را (پس از ذبح کردن،) قطعه قطعه کن (و در هم بياميز)! سپس بر هر کوهي، قسمتي از آن را قرار بده، بعد آنها را بخوان، به سرعت به سوي تو مي‌آيند! و بدان خداوند قادر و حکيم است؛ (هم از ذرات بدن مردگان آگاه است، و هم توانايي بر جمع آنها دارد)».

چگونه چیزی که قطعه قطعه شده

آیا صدا را می شنود؟

چگونه عیسی(ع) مردگان را صدا می زند و زنده می شوند؟

باسلام
دوست عزیز عبد الحجج اگر منظور شما از گفتن الله به رسول الله و (به خاطر بياور) هنگامي را که ابراهيم گفت:... این است که پیامبر از گذشته با خبر است کاملا اشتبا میکند
داستان این است که خاطر بیاور سرگذشت ابراهیم به تو وحی کردیم

برای مثال: وقتی در سوره مبارک هود الله سر گدشت نوح بر پیامبر وحی میکند آخر این داستان الله این سخن به رسول الله میگوید از طریق وحی

[=Times New Roman]لْكَ مِنْ أَنبَاء الْغَيْبِ نُوحِيهَا إِلَيْكَ مَا كُنتَ تَعْلَمُهَا أَنتَ وَلاَ قَوْمُكَ مِن قَبْلِ هَذَا فَاصْبِرْ إِنَّ الْعَاقِبَةَ لِلْمُتَّقِينَ ﴿49﴾
[=Times New Roman][=Times New Roman]اين از خبرهاى غيب است كه آن را به تو وحى مى‏كنيم پيش از اين نه تو آن را مى‏دانستى و نه قوم تو پس شكيبا باش كه فرجام [نيك] از آن تقواپيشگان است (49) [=Times New Roman]

و اما این سوال خند آور شما :khaneh:

( چگونه چیزی که قطعه قطعه شده

آیا صدا را می شنود؟

چگونه عیسی(ع) مردگان را صدا می زند و زنده می شوند؟ )

این کار عیسی(ع) معجزه است که از قدرت الله است نه قدرت عیسی(ع)

صدرا;213384 نوشت:
با سلام و عرض ادب
باز هم فریب و نیرنگ؟!!!
کدام فریب کدام نیرنگ؟
خدا را شاکریم که به واسطه شناحت اهل بیت علیهم السلام راه گم کرده نیستیم . چند روزی مشرف به سفر عمره بودم و در آنجا اعاظم شما در قبرستان بقیع و روضه مبارکه پیامبر صلی الله علیه و آله بر بالای منبر نادانی خویش مسلمانان دیگر اعم از سنی و شیعه را متهم به شرک و بت پرستی می نمودند و البته کسی هم حق اعتراض ندارد و الا با برهان قاطع آنها که همان بازداشت وکتک است مواجه خواهد شد. این هم منطق و روش توحیدی ؟!!!آنان است . البته نمی دانم آنها که هر کدام مسواکی از چوب در دهان دارند و خود را متعبد به رعایت سنن می نمایند این روش خشونت بار را از کدام سنت پیامبر صلی الله علیه و آله اخذ نموده اند؟
البته نا گفته پیداست که این روش روش جناب خلیفه ثانی است.

اما جواب شما:
اولا: به چه دلیلی می گوئید انسان قبل از جدایی روح از بدن می شنود و بعد از جدایی نمی شنود؟آیا حقیقت انسان را چیزی غیر از روح او تشکیل می دهد؟
ثانیا: به حای اینکه ما را متهم به نیرنگ نمائید یک مقدار خود اهل مطالعه و تعقل باشید؟
هنگامی که جنگ بدر به پايان رسيد، و کفّار قريش با دادن هفتاد کشته و هفتاد اسير پا به فرار نهادند. پيامبر گرامي اسلام« صلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم» اسلام دستور دادند کشته هاي مشرکان را در چاهي بريزند. وقتي اجساد آنان در ميان چاه ريخته شد، بعد از سه روزپيامبر«صلی الله علیه وآله» آنان را يک يک به نام صدا زد ندو فرمودند: اي عُتْبه،اي شَيْبه،اي اميّه،اي ابوجهل و... آيا آنچه را که پروردگار شما وعده داده بود، حق و پابرجا يافتيد؟! من آنچه را که پروردگارم وعده کرده بود، حق و حقيقت يافتم. در اين موقع عمر بن خطاب به پیامبر صلی الله علیه وآله عرض نمود اینها چگونه می شنوند و چگونه پاسخ می دهند در حالی که جسد بد بویی شده اند ؟ پيامبر فرمود: شما از آنان شنواتر نيستيد، لکن آنان قدرت بر جواب ندارند.

«- حَدَّثَنَا هَدَّابُ بْنُ خَالِدٍ حَدَّثَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ عَنْ ثَابِتٍ الْبُنَانِيِّ عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِكٍ
أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ تَرَكَ قَتْلَى بَدْرٍ ثَلَاثًا ثُمَّ أَتَاهُمْ فَقَامَ عَلَيْهِمْ فَنَادَاهُمْ فَقَالَ يَا أَبَا جَهْلِ بْنَ هِشَامٍ يَا أُمَيَّةَ بْنَ خَلَفٍ يَا عُتْبَةَ بْنَ رَبِيعَةَ يَا شَيْبَةَ بْنَ رَبِيعَةَ أَلَيْسَ قَدْ وَجَدْتُمْ مَا وَعَدَ رَبُّكُمْ حَقًّا فَإِنِّي قَدْ وَجَدْتُ مَا وَعَدَنِي رَبِّي حَقًّا فَسَمِعَ عُمَرُ قَوْلَ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَقَالَ يَا رَسُولَ اللَّهِ كَيْفَ يَسْمَعُوا وَأَنَّى يُجِيبُوا وَقَدْ جَيَّفُوا قَالَ وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ مَا أَنْتُمْ بِأَسْمَعَ لِمَا أَقُولُ مِنْهُمْ وَلَكِنَّهُمْ لَا يَقْدِرُونَ أَنْ يُجِيبُوا.[1]

هيچ جمله اي نمي تواند صريح تر از اين باشد که پيامبرصلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم فرمود: شما از آنان شنواتر نيستيد، منتها آنان قدرت بر پاسخ ندارند:«ما أنتُم بأسمعَ مِنْهُم».هيچ بياني نمي تواند گوياتر از اين باشد که پيامبرصلَّي اللّه عليه و آله و سلَّم آنان را يک يک به نام هاي مخصوص خويش صدا زند و با آنان به سان دوران حياتشان سخن گويد.
روایت فوق روایت جناب مسلم است که ما را بی نیاز از نقل روایات متعدد و سخن علمای اهل سنت می نماید.
ثالثا: به چه دلیل شما آیه شریفه را حمل بر معجزه می کنید؟
جالب این است که متاسفانه شما اقوال علمای اهل سنت راجع به این مساله را هم نمی دانید و حتی نگاهی هم به فتاوای شیخ الاسلامتان هم ننموده اید چه اینکه او با همۀ تعصبی که دارد اما شنوایی اموات را فی الجمله ثابت می داند:

«سُئِلَ : هَلْ الْمَيِّتُ يَسْمَعُ كَلَامَ زَائِرِهِ , وَيَرَى شَخْصَهُ ؟...

جواب ابن تیمیه:

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ . نَعَمْ يَسْمَعُ الْمَيِّتُ فِي الْجُمْلَةِ , كَمَا ثَبَتَ فِي الصَّحِيحَيْنِ عَنْ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّم َأَنَّهُ قَالَ : { يَسْمَعُ خَفْقَ نِعَالِهِمْ حِينَ يُوَلُّونَ عَنْهُ }.

[1].صحیح مسلم،باب عرض مقعد المیت ...ح7403.

دوست عزیز صدرا جواب ابن تیمیه بينداز دور. اولا که من از پدر مادر شیعه متولد شدم

یک سوال که شما میگوید (به چه دلیلی می گوئید انسان قبل از جدایی روح از بدن می شنود و بعد از جدایی نمی شنود؟آیا حقیقت انسان را چیزی غیر از روح او تشکیل می دهد؟)
آیا حضرت عیسی (ع) بر ما گواه و شهود است؟ از نظر صلیبی ها بله
از نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟

اما درباره شهدا بدر آیا پیامبر بعد از اینکه شهدا خاک کردن با شهدا آنان صحبت کردنند؟؟؟؟؟نه

آیا حضرت عیسی (ع) بر ما گواه است و شهود دارد؟

توحید-یکتاپرستی;213411 نوشت:

یک سوال که شما میگوید (به چه دلیلی می گوئید انسان قبل از جدایی روح از بدن می شنود و بعد از جدایی نمی شنود؟آیا حقیقت انسان را چیزی غیر از روح او تشکیل می دهد؟)
از نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟

اما درباره شهدا بدر آیا پیامبر بعد از اینکه شهدا خاک کردن با شهدا آنان صحبت کردنند؟؟؟؟؟نه

سلام
نظرتان در مورد این آیات چیست ؟
وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَيَرَى اللَّهُ عَمَلَكُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ سَتُرَدُّونَ إِلى‏ عالِمِ الْغَيْبِ وَ الشَّهادَةِ فَيُنَبِّئُكُمْ بِما كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ (105توبه)
ترجمه
105- بگو عمل كنيد، خداوند و فرستاده او و مؤمنان اعمال شما را مى‏بينند و به زودى به سوى كسى باز مى‏گرديد كه پنهان و آشكار را مى‏داند و شما را به آنچه عمل مى‏كرديد خبر مى‏دهد.

[سوره النساء (4): آيات 41
فَكَيْفَ إِذا جِئْنا مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ بِشَهِيدٍ وَ جِئْنا بِكَ عَلى‏ هؤُلاءِ شَهِيداً (41)
ترجمه:
41- حال آنها چگونه است، آن روز كه براى هر امتى گواهى بر اعمالشان مى‏طلبيم و ترا گواه اينها قرار خواهيم داد.
موفق در اندیشه

با سلام

دوستان توجه کنند قبلا مکرر جواب داده شده اما دریغ از یک جواب منطقی فقط تکرار مکررات .

وَجَحَدُوا بِهَا وَاسْتَيْقَنَتْهَا أَنفُسُهُمْ ظُلْمًا وَعُلُوًّا فَانظُرْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُفْسِدِينَ {النمل/14}

https://sites.google.com/site/hojjah/doa.zip

توحید-یکتاپرستی;213405 نوشت:
دوست عزیز عبد الحجج اگر منظور شما از گفتن الله به رسول الله و (به خاطر بياور) هنگامي را که ابراهيم گفت:... این است که پیامبر از گذشته با خبر است کاملا اشتبا میکند داستان این است که خاطر بیاور سرگذشت ابراهیم به تو وحی کردیم

سلام

در ابتدا بگویم من این را نگفتم ترجمه مکارم است

تازه این آیه در مورد جد رسول خدا و دین رسول پیش از نبوت است!!

پس یکم فکر کنید بعید نیست

و اما این سوال خند آور شما

مطمئنید که سوال بنده حقیر خنده دار است و جواب شما به سوالات بدون تفکر خنده دار نیست؟

( چگونه چیزی که قطعه قطعه شده خوانده می شود و زنده می شود؟!! آیا صدا را می شنود؟ چگونه در صور دمیده می شود و همه به یک باره بلند می شوند؟ چگونه عیسی(ع) مردگان را صدا می زند و زنده می شوند؟ )

این کار عیسی(ع) معجزه است که از قدرت الله است نه قدرت عیسی(ع)

اولا بهتر است به ایات توجه نموده و بعد سخن به میان اورید

بنده کیفیت زنده کردن را خواستم

و گرنه هیچ برگی بی اذن خدا زمین نمی افتد:ok:

تازه در قران خدا گفته به اجازه من زنده می کردی!!!

دقت کنید
إِذْ قَالَ اللَّهُ يا عِيسَى ابْنَ مَرْيمَ اذْكُرْ نِعْمَتِي عَلَيكَ وَعَلَى وَالِدَتِكَ إِذْ أَيدْتُكَ بِرُوحِ الْقُدُسِ تُكَلِّمُ النَّاسَ فِي الْمَهْدِ وَكَهْلًا وَإِذْ عَلَّمْتُكَ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَالتَّوْرَاةَ وَالْإِنْجِيلَ وَإِذْ تَخْلُقُ مِنَ الطِّينِ كَهَيئَةِ الطَّيرِ بِإِذْنِي فَتَنْفُخُ فِيهَا فَتَكُونُ طَيرًا بِإِذْنِي وَتُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَالْأَبْرَصَ بِإِذْنِي وَإِذْ تُخْرِجُ الْمَوْتَى بِإِذْنِي وَإِذْ كَفَفْتُ بَنِي إِسْرَائِيلَ عَنْكَ إِذْ جِئْتَهُمْ بِالْبَينَاتِ فَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْهُمْ إِنْ هَذَا إِلَّا سِحْرٌ مُبِينٌ(المائدة/110)
(به خاطر بياور) هنگامي را که خداوند به عيسي بن مريم گفت: «ياد کن نعمتي را که به تو و مادرت بخشيدم! زماني که تو را با» روح القدس «تقويت کردم؛ که در گاهواره و به هنگام بزرگي، با مردم سخن مي‌گفتي؛ و هنگامي که کتاب و حکمت و تورات و انجيل را به تو آموختم؛ و هنگامي که به فرمان من، از گل چيزي بصورت پرنده مي‌ساختي، و در آن مي‌دميدي، و به فرمان من، پرنده‌اي مي‌شد؛ و کور مادرزاد، و مبتلا به بيماري پيسي را به فرمان من، شفا مي‌دادي؛ و مردگان را (نيز) به فرمان من زنده مي‌کردي؛ و هنگامي که بني اسرائيل را از آسيب رساندن به تو، بازداشتم؛ در آن موقع که دلايل روشن براي آنها آوردي، ولي جمعي از کافران آنها گفتند: اينها جز سحر آشکار نيست!»

و اما قسمت اول سوال

به وضوع ابراهیم(ع) ان حیوانات را خواند!!!!

عیسی(ع) مردگان را می خواند و مردگان به اذن الله زنده می شدند

و دمیده شدن در صور عزیز!!!

دقت کنید

من مشتاقم که ببینم تحقیق شما در مورد معراج چیست؟:Gol:

بر مبنا تحقیق من این معراج است

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَالنَّجْمِ إِذَا هَوَى(النجم/1)
سوگند به ستاره هنگامي که افول مي‌کند،
مَا ضَلَّ صَاحِبُكُمْ وَمَا غَوَى(النجم/2)
که هرگز دوست شما [= محمد «ص»] منحرف نشده و مقصد را گم نکرده است،
وَمَا ينْطِقُ عَنِ الْهَوَى(النجم/3)
و هرگز از روي هواي نفس سخن نمي‌گويد!
إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْي يوحَى(النجم/4)
آنچه مي‌گويد چيزي جز وحي که بر او نازل شده نيست!
عَلَّمَهُ شَدِيدُ الْقُوَى(النجم/5)
آن کس که قدرت عظيمي دارد [= جبرئيل امين‌] او را تعليم داده است؛
ذُو مِرَّةٍ فَاسْتَوَى(النجم/6)
همان کس که توانايي فوق العاده دارد؛ او سلطه يافت...
وَهُوَ بِالْأُفُقِ الْأَعْلَى(النجم/7)
در حالي که در افق اعلي قرار داشت!
ثُمَّ دَنَا فَتَدَلَّى(النجم/8)
سپس نزديکتر و نزديکتر شد...
فَكَانَ قَابَ قَوْسَينِ أَوْ أَدْنَى(النجم/9)
تا آنکه فاصله او (با پيامبر) به اندازه فاصله دو کمان يا کمتر بود؛
فَأَوْحَى إِلَى عَبْدِهِ مَا أَوْحَى(النجم/10)
در اينجا خداوند آنچه را وحي کردني بود به بنده‌اش وحي نمود.
مَا كَذَبَ الْفُؤَادُ مَا رَأَى(النجم/11)
قلب (پاک او) در آنچه ديد هرگز دروغ نگفت.
أَفَتُمَارُونَهُ عَلَى مَا يرَى(النجم/12)
آيا با او درباره آنچه (با چشم خود) ديده مجادله مي‌کنيد؟!
وَلَقَدْ رَآهُ نَزْلَةً أُخْرَى(النجم/13)
و بار ديگر نيز او را مشاهده کرد،
عِنْدَ سِدْرَةِ الْمُنْتَهَى(النجم/14)
نزد «سدرة المنتهي»،
عِنْدَهَا جَنَّةُ الْمَأْوَى(النجم/15)
که «جنت المأوي» در آنجاست!
إِذْ يغْشَى السِّدْرَةَ مَا يغْشَى(النجم/16)
در آن هنگام که چيزي [= نور خيره‌کننده‌اي‌] سدرة المنتهي را پوشانده بود،
مَا زَاغَ الْبَصَرُ وَمَا طَغَى(النجم/17)
چشم او هرگز منحرف نشد و طغيان نکرد (آنچه ديد واقعيت بود)!
لَقَدْ رَأَى مِنْ آياتِ رَبِّهِ الْكُبْرَى(النجم/18)
او پاره‌اي از آيات و نشانه‌هاي بزرگ پروردگارش را ديد!

بروید ببیند این مکان ها کجا است؟

و چه چیز دیدند؟

رسول خدا (ص) و ما را بی خبر نگذارید:Gol:
(حتما بگویید چون می خواهم ببینم اون دنیایی که می گویید کجا است؟)

بسم الله الرحمن الرحیم

توحید-یکتاپرستی;213414 نوشت:
پسر خوب صدرا روز دهها نفر درسوریه به دست اسد و جمهوری به نام اسلامی شهید میشن

مگر شهادت شهر هرته که هرکسی رو شهید بدونیم ؟

القاعده که یک گروهک مزدور ساخته دست عربستان سعودی و امریکاست امروز در سوریه است.

بدستور چه کسی ؟ مثلا دوستان سوریه جلسه داشتند. خودتان ببینید چه کسانی در جلسه آنها بودند /

آیا چنین اشخاصی لیاقت ملاقات با خدا را دارند که نامشان را شهید بگذاریم ؟

از بین رفتن دولت سوری ضد اسرائیلی اسد

و جایگزین شدن اعضاء اپوزیسیونی که علنا اعلام کردند در صورت روی کار آمدن با اسرائیل روابط دوستانه برقرار خواهد کرد ( مثل عربستان کویت امارات قطر ترکیه و.. که با اسرائیل برادر شدند )

یعنی امری حق و امری الهی که کشته شدگانشان را شهید در راه حق بدانیم ؟

اگر این شهادت است که اینها میگویند پس شهادت آنها تنها لفظی است که با شهادت در اسلام تشابه در حروف دارد ولی در معنی کاملا با هم متضادند.

یاحق

از نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام و عرض ادب

جواب برخی سوالات طلب شفا برای نویسنده آن است.
حضرت عیسی (علی نبینا و علیه السلام) شاهد بر امت خویشند همچنان که آیۀ شریفه می فرماید: «وَ إِنْ مِنْ أَهْلِ الْكِتابِ إِلاَّ لَيُؤْمِنَنَّ بِهِ قَبْلَ مَوْتِهِ وَ يَوْمَ الْقِيامَةِ يَكُونُ عَلَيْهِمْ شَهِيدا؛[1]و هيچيك از اهل كتاب نيست مگر اينكه به او قبل از مرگش ايمان مى‏آورد و روز قيامت گواه بر آنها خواهد بود».
حضرت عیسی در روز قیامت چگونه شاهد براعمال امت خویش است؟آیا شهادت او صوری است یا واقعی و عن حس است وآن حضرت ناظر بر اعمال امت خویش خواهد بود؟

اما در مورد آیۀ شریفۀ :« وَ إِذْ قالَ اللَّهُ يا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَ أَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَ أُمِّي إِلهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قالَ سُبْحانَكَ ما يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ ما لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ ما فِي نَفْسِي وَ لا أَعْلَمُ ما فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلاَّمُ الْغُيُوبِ،ما قُلْتُ لَهُمْ إِلاَّ ما أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَ رَبَّكُمْ وَ كُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيداً ما دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَ أَنْتَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ شَهِيدٌ، إِنْ تُعَذِّبْهُمْ فَإِنَّهُمْ عِبادُكَ وَ إِنْ تَغْفِرْ لَهُمْ فَإِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ».[2] عرض می شود:

با توجه به این که انبیای الهی واز جمله حضرت عیسی (علیه السلام)از شاهدان وگواهان اعمال در روز قیامت هستند باید بگوییم شهادت در روز قیامت مبتنی بر شاهد بودن آنها بر اعمال بندگان در دنیاست شهادتی که شامل زمان حیات و ممات آنها خواهد بود.

اما این که در این آیه شریفه حضرت عیسی(علیه السلام)شهادت بر قوم خود را مقید به زمان حیات خود کرده( در حالی که این قید در هیچ جای دیگر دیده نمی شود)وَكُنتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَّا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنتَ أَنتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ . به این معناست که من تا زمانی که در بین قوم خویش زندگی می کردم شاهد وناظر اعمال آنها بودم ودر کنار آن مسئولیت جلوگیری از انحراف آنها را در زمینه اعتقاد وعمل را به عهده داشتم تا من زنده بودم می گفتم:« إِنَّ اللّهَ رَبِّي وَرَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ هَذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِيمٌ ﴿51 آل عمران)» و مراقب بودم در زمینه توحید برای آنها انحرافی پیش نیاید اما بعد از این که مرا توفی کردی دیگر«عملا»مراقبت ونظارت وشهادتی بر آنها نداشتم،هر چند«علما»شاهد ناظر بودم وتو خود رقیب بر آنها بودی ،یعنی علاوه بر این که شاهد اعمال بندگان بودی ،حافظ آن اعمال بودی ومنتظر ومترصد آنها بودی که در قیامت آنها را به اعمالشان جزا بدهی.

پس شهادت در این آیه که مقید به زمان حیات حضرت عیسی(علیه السلام)شده به معنای نفی مطلق شهادت ونظارت حتی شهادت ونظارت علمی بر قوم خود بعد از توفی نخواهد بود؛ بلکه به معنای نفی شهادت ونظارت عملی بعد از توفی است.
البته این صرف نظر از ادلۀ دیگر است و الا نظر اهل سنت و جماعت بر این است که انبیا در قبور خود زنده اند و نماز می گذارند، که علمای احناف معتقدند این حیات به صورت حیات دنیوی است و نه برزخی. و همچنین بر فرض این است که حضرت عیسی(علیه السلام) به مرگ عادی از دنیا رفته باشند.

----------------------------------------------------------------------

[1] .النساء159.

[2] .المائدة/116-118.« به يادآور زمانى را كه خداوند به عيسى بن مريم مى‏گويد: آيا تو به مردم گفتى كه من و مادرم را دو معبود، غير از خدا، انتخاب كنيد؟ او مى‏گويد: منزهى تو، من حق ندارم آنچه را كه شايسته من نيست بگويم، اگر چنين سخنى را گفته باشم تو ميدانى، تو از آنچه در روح و جان من است آگاهى و من از آنچه در ذات (پاك) تو است آگاه نيستم، زيرا تو با خبر از تمام اسرار و پنهانيها هستى.
117- من به آنها چيزى جز آنچه مرا مامور به آن ساختى نگفتم، به آنها گفتم: خداوندى را بپرستيد كه پروردگار من و پروردگار شما است، و تا آن زمان كه ميان آنها بودم مراقب و گواه آنان بودم، و هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى تو خود مراقب آنها بودى، و تو گواه بر هر چيز هستى.
118- (با اين حال) اگر آنها را مجازات كنى بندگان تواند (و قادر به فرار از مجازات نيستند) و اگر آنها را ببخشى توانا و حكيمى (نه مجازات تو نشانه عدم حكمت و نه بخشش تو نشانه ضعف است)».

با شناختی که ما از شما داریم گمان نمی کنیم که پدر و مادر شما شیعه بوده باشند. اما اینکه کلام ابن تیمیه را دور بیندازیم البته حق سخن همین است و کلام او و امثالش ارزشی جز دور انداختن را ندارند، اما چه کنیم که همین اعتقادات دور انداختنی اعتقادات راسخ شما را تشکیل می دهند.

اما در مورد کشته شده گان بدر یک بار زحمت خواندن حدیث را به خودتان بدهید ! آنها شهید نبودند بلکه به دست سپاه اسلام به جهنم واصل شده بودند و پیامبر صلی الله علیه و آله با اجساد آنها سخن گفتند و فرمودند: شما شنوا تر از آنان نیستید(فافهم).

اما سخن آخرتان نیز جالب است و این را به حساب نظریاتتان اضافه نمائید. تا به حال می گفتید با مردن شنوایی زایل می شود و الان با زیر خاک رفتن(ظاهرا هر کس زیر خاک رود نمی شنود ولی هر کس که زیر خاک نرود ولی مدتها بر او بگذرد می شنود؟!).

مبنای کری و شنوائی همچنین کوری و بینائی
از دید قرآن کریم

سلام علیکم جمیعا

من میدانم پدر و مادرتان شیعه اند و شما این طریق را برگزیده اید بدلیل مباحث توحیدی ولی قبل از پذیرفتن خوب بود مفاهیم توحیدی را تا حدی پیگیری میکردید تا چشم بسته چیزی را که به ظاهر درست است نپذیرید.
بگذریم
بجای هر استدلال من درآوردی ای کمی به آیات قرآن با دقت و ولع بیشتری بنگرید و بنگریم تا شنیدن یا نشنیدن و دیدن و ندیدن از دید قرآن کریم چه معنائی دارد

در قرآن کریم عیار شنیدن و نشنیدن - دیدن یا ندیدن را زنده بودن ( یعنی در حیات دنیوی بودن ) یا مرده بودن ( یعنی در حیات اخروی بسر بردن ) تعئین نمیکند

بلکه
کور و نابینا بودن - کر و ناشنوا بودن را برای مشرکین و کفار بکار برده که به آیات الهی ایمان نمی آورند لذا بر قلبشان و بر گوششان و بر چشمهایشان مهر نهاده شده.

پس کفار و مشرکینوقتی زنده اند ( یعنی در این دنیا ) کر و کورند.

و در دید قرآن کریم این گروه را با مومنین مقایسه میفرمایند با پرسشهائی همچون آیا کسانیکه ایمان آورده اند با ایمان نیاوردگان برابرند ؟ آیا کور با بینا یکی است آیا دانا و نادان برابر است و...

.

صدرا;213660 نوشت:
حضرت عیسی (علی نبینا و علیه السلام) شاهد بر امت خویشند

در مورد حضرت عیسی علیه السلام نیز جناب صدرا فرمودند که ایشان از انحراف قومشان آگاه بودند و درخواست شفاعت برای عده ای از درگاه خداوند داشتند.

در روایات اهل سنت و شیعه با اسناد صحیح آمده که حضرت نبی اکرم با کشته شدگان کفار همچنین نماز خواندن حضرت موسی در قبر
حضرت علی علیه السلام با کشته شدگان جنگ جمل
حضرت عمار یاسر با مردگان گورستان
حضرت زهراء مرضیه با پیامبر اکرم بر سر قبر ایشان

سخن میگفتند و اظهار میداشتند که اینها این سخنان را میشنوند.

حتی کفاری که در این دنیا کور و کر بودند پس از مرگشان نفوسشان که طعم مرگ را چشیده آگاه شده
و در دنیای عقبی میتوانند ببینند و بشنوند و بپذیرند آنچراکه در این دنیا به آن کفر میورزیدند.

خب اعتقاد به دیدن و شنیدن اولیاء و حتی کفار پس از مرگ چه مشکلی دارد ؟

خب این چه کاری است ؟
اگر که با توسل مشکل داریم چرا در مفاهیم قرآنی به طبع میل خود دخل و تصرف کنیم و معانی غلط ارائه دهیم تا مثلا حرف خود را ثابت کنیم؟

یاحق

bina88;213749 نوشت:
مبنای کری و شنوائی همچنین کوری و بینائی

از دید قرآن کریم

سلام علیکم جمیعا

من میدانم پدر و مادرتان شیعه اند و شما این طریق را برگزیده اید بدلیل مباحث توحیدی ولی قبل از پذیرفتن خوب بود مفاهیم توحیدی را تا حدی پیگیری میکردید تا چشم بسته چیزی را که به ظاهر درست است نپذیرید.
بگذریم
بجای هر استدلال من درآوردی ای کمی به آیات قرآن با دقت و ولع بیشتری بنگرید و بنگریم تا شنیدن یا نشنیدن و دیدن و ندیدن از دید قرآن کریم چه معنائی دارد

در قرآن کریم عیار شنیدن و نشنیدن - دیدن یا ندیدن را زنده بودن ( یعنی در حیات دنیوی بودن ) یا مرده بودن ( یعنی در حیات اخروی بسر بردن ) تعئین نمیکند

بلکه
کور و نابینا بودن - کر و ناشنوا بودن را برای مشرکین و کفار بکار برده که به آیات الهی ایمان نمی آورند لذا بر قلبشان و بر گوششان و بر چشمهایشان مهر نهاده شده.

پس کفار و مشرکینوقتی زنده اند ( یعنی در این دنیا ) کر و کورند.

و در دید قرآن کریم این گروه را با مومنین مقایسه میفرمایند با پرسشهائی همچون آیا کسانیکه ایمان آورده اند با ایمان نیاوردگان برابرند ؟ آیا کور با بینا یکی است آیا دانا و نادان برابر است و...

.

در مورد حضرت عیسی علیه السلام نیز جناب صدرا فرمودند که ایشان از انحراف قومشان آگاه بودند و درخواست شفاعت برای عده ای از درگاه خداوند داشتند.

در روایات اهل سنت و شیعه با اسناد صحیح آمده که حضرت نبی اکرم با کشته شدگان کفار همچنین نماز خواندن حضرت موسی در قبر
حضرت علی علیه السلام با کشته شدگان جنگ جمل
حضرت عمار یاسر با مردگان گورستان
حضرت زهراء مرضیه با پیامبر اکرم بر سر قبر ایشان

سخن میگفتند و اظهار میداشتند که اینها این سخنان را میشنوند.

حتی کفاری که در این دنیا کور و کر بودند پس از مرگشان نفوسشان که طعم مرگ را چشیده آگاه شده
و در دنیای عقبی میتوانند ببینند و بشنوند و بپذیرند آنچراکه در این دنیا به آن کفر میورزیدند.

خب اعتقاد به دیدن و شنیدن اولیاء و حتی کفار پس از مرگ چه مشکلی دارد ؟

خب این چه کاری است ؟
اگر که با توسل مشکل داریم چرا در مفاهیم قرآنی به طبع میل خود دخل و تصرف کنیم و معانی غلط ارائه دهیم تا مثلا حرف خود را ثابت کنیم؟

یاحق

سلام

شما معانی قرآن را به میل خود دخل و تصرف میکنید

الله به روشنی در قرآن فرموده است که مردگان صدای شما را نمی شنوند و................

يُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهَارِ وَيُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ يَجْرِي لِأَجَلٍ مُّسَمًّى ذَلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ لَهُ الْمُلْكُ وَالَّذِينَ تَدْعُونَ مِن دُونِهِ مَا يَمْلِكُونَ مِن قِطْمِيرٍ ﴿13﴾
شب را به روز درمى‏آورد و روز را به شب درمى‏آورد و آفتاب و ماه را تسخير كرده است [كه] هر يك تا هنگامى معين روانند اين است‏خدا پروردگار شما فرمانروايى از آن اوست و كسانى را كه بجز او مى‏خوانيد مالك پوست هسته خرمايى [هم] نيستند (13)

إِن تَدْعُوهُمْ لَا يَسْمَعُوا دُعَاءكُمْ وَلَوْ سَمِعُوا مَا اسْتَجَابُوا لَكُمْ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ يَكْفُرُونَ بِشِرْكِكُمْ وَلَا يُنَبِّئُكَ مِثْلُ خَبِيرٍ ﴿14﴾
اگر آنها را بخوانيد دعاى شما را نمى‏شنوند و اگر [فرضا] بشنوند اجابتتان نمى‏كنند و روز قيامت‏شرك شما را انكار مى‏كنند و [هيچ كس] چون [خداى] آگاه تو را خبردار نمى‏كند (14)

يَا أَيُّهَا النَّاسُ أَنتُمُ الْفُقَرَاء إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِيُّ الْحَمِيدُ ﴿15﴾
اى مردم شما به خدا نيازمنديد و خداست كه بى‏نياز ستوده است (15)

لِنَفْسِهِ وَإِلَى اللَّهِ الْمَصِيرُ ﴿18﴾
[كارها] به سوى خداست (18)

وَمَا يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ ﴿19﴾
و نابينا و بينا يكسان نيستند (19)

وَمَا يَسْتَوِي الْأَحْيَاء وَلَا الْأَمْوَاتُ إِنَّ اللَّهَ يُسْمِعُ مَن يَشَاء وَمَا أَنتَ بِمُسْمِعٍ مَّن فِي الْقُبُورِ ﴿22﴾
و زندگان و مردگان يكسان نيستند خداست كه هر كه را بخواهد شنوا مى‏گرداند و تو كسانى را كه در گورهايند نمى‏توانى شنوا سازى (22)

حضرت عیسی و امام علی و امام رضا و........مالک قطمیر هم نیستند تا کی جهل

بابا به الله قسم مردگان و زندگان یکسان نیستندتو كسانى را كه در گورهايند نمى‏توانى شنوا سازى

توحید-یکتاپرستی;217334 نوشت:
الله به روشنی در قرآن فرموده است که مردگان صدای شما را نمی شنوند و

البته قرآن کتاب هدایت است برای کسانی که اهل تفهم اند. چندین بار جواب این سوالات تکراری شما داده شده ولی شما باز بر همان طبل تو خالی خود می زنید؟!
در این آیاتی که ذکر کردید نظر مفسرین و متکلمین اهل سنت چیست؟

توحید-یکتاپرستی;217334 نوشت:
بابا به الله قسم مردگان و زندگان یکسان نیستندتو كسانى را كه در گورهايند نمى‏توانى شنوا سازى

ترجمه این آیات چیست؟

«إِنَّكَ لا تُسْمِعُ الْمَوْتى‏ وَ لا تُسْمِعُ الصُّمَّ الدُّعاءَ إِذا وَلَّوْا مُدْبِرِينَ ؛ وَ ما أَنْتَ بِهادِي الْعُمْيِ عَنْ ضَلالَتِهِمْ إِنْ تُسْمِعُ إِلاَّ مَنْ يُؤْمِنُ بِآياتِنا فَهُمْ مُسْلِمُون»

در مورد حضرت عیسی علیه السلام نیز جواب داده شد اگر جواب علمی در نقد آن دارید بیان کنید والا تکرار ادعای خود را نفرمائید

با سلام. با توجه به عنوان تاپيك ديدم اگر سوالم را اينجا مطرح كنم خيلي بهتر است.

فقط خواهشمندم اساتيد پاسخگو باشند تا بحث از مسير اصلي منحرف نشود.

با توجه به آيات قران شهدا زنده هستند و ناظر و گواه بر اعمال ما. در همين زندگي دنيايي هم بارها پيش آمده كه در عالم رويا يا حتي بيداري بسياري از افراد با روح شهدا در ارتباط بودند و شهدا از زندگي و مشكلات آنها خبر داشتند و برايشان دعا كردند حال سوال من اينجاست كه به غير از شهدا آيا ساير اموات نيز مثلا پدران و مادران يا ساير درگذشتگان از جريانات و اتفاقات زندگي ما با خبر هستند و براي ما در آن دنيا دعا ميكنند؟ آيا اجابت دعاهاي آنان در حق ما در آن دنيا سريعتر است؟ با تشكر از اساتيد محترم.

موضوع قفل شده است