زمان تقریبی قیامت کبری!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زمان تقریبی قیامت کبری!

سلام
من در قرآن خوندم زمانی که قیامت می خواهد برپا شود خورشید انقدر متورم میشه که ماه را می بلعد!
حالا دانشمندان طبق فرضیه های نجومی می گویند اینکه این واقعه موقع مرگ خورشید رخ بدهد بسیار زیاد هست زمان مرگ خورشید هم طبق روال طبیعت 4 میلیارد سال دیگر هست!

اما قرآن بارها می گوید زمان آن بسیار نزدیک شده و نمی تواند چهار میلیارد سال دیگر باشد!(چون عمر دنیا 15 میلیارد بیشتر نیست)

همچنین طبق روایات موثق از امام صادق و ائمه دیگر ذکر شده که حدودا 533 هزار سال دیگر قیامت بر پا خواهد شد!!!

حالا می خواستم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم

izraeel;212638 نوشت:
من در قرآن خوندم زمانی که قیامت می خواهد برپا شود خورشید انقدر متورم میشه که ماه را می بلعد! حالا دانشمندان طبق فرضیه های نجومی می گویند اینکه این واقعه موقع مرگ خورشید رخ بدهد بسیار زیاد هست زمان مرگ خورشید هم طبق روال طبیعت 4 میلیارد سال دیگر هست! اما قرآن بارها می گوید زمان آن بسیار نزدیک شده و نمی تواند چهار میلیارد سال دیگر باشد!(چون عمر دنیا 15 میلیارد بیشتر نیست) همچنین طبق روایات موثق از امام صادق و ائمه دیگر ذکر شده که حدودا 533 هزار سال دیگر قیامت بر پا خواهد شد!!! حالا می خواستم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم

سلام

می شودآیات و احادیث مورد استناد را بیاورید تا بهتر نظر بدیم؟!

سلام

من طبق این روایت که همه شنیدن میگم:
که از امام صادق (ع) درباره رجعت پرسیده شده که گفتن:
پیامبر(ص) 50 هزار سال در سه دوره حکومت زمین و در اخیتار میگیرن!
بعد از ایشون امام علی (ع) با 44 هزار سال
و بقیه امامان هر کدام 40 هزار سال
الان جمع زدم شده 533 هزار سال یعنی چیزی در حدود نیم میلیون سال دیگه!!

بقیشم حتما دوستان میدونن چطوری میشه که امام علی (ع) میان و بعد از شهادت امام زمان حکومت زمین رو بدست میگیرن و بعد از 40 روز قیامت کبری در روز چهلم شهادت امام زمان در غروب یا صبح جمعه نا گهانی ایجاد میشه ( یعنی در صور دمیده میشه!!!)

یک نکته خیلی جالب که خیلیا از جمله خودم قبلا نمی دونستن اینکه: همه در دم جان میدن الا امام علی !

که خودشون در تفسیر یکی از سوره های قران که خدا میگه: (و قال الانسان ما لها) می فرماید به خدا قسم این انسان در روز وقوع قیامت منم!!!

الان درست گفتم دیگه ؟!

Izraeel;212638 نوشت:
سلام
من در قرآن خوندم زمانی که قیامت می خواهد برپا شود خورشید انقدر متورم میشه که ماه را می بلعد!
حالا دانشمندان طبق فرضیه های نجومی می گویند اینکه این واقعه موقع مرگ خورشید رخ بدهد بسیار زیاد هست زمان مرگ خورشید هم طبق روال طبیعت 4 میلیارد سال دیگر هست!

اما قرآن بارها می گوید زمان آن بسیار نزدیک شده و نمی تواند چهار میلیارد سال دیگر باشد!(چون عمر دنیا 15 میلیارد بیشتر نیست)

همچنین طبق روایات موثق از امام صادق و ائمه دیگر ذکر شده که حدودا 533 هزار سال دیگر قیامت بر پا خواهد شد!!!

حالا می خواستم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم

زمان قیامت تنها خدا می داند

آیه 63 سوره احزاب
يَسْأَلُكَ النَّاسُ عَنِ السَّاعَةِ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللَّهِ وَمَا يُدْرِيكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِيبًا
مردم از تو در باره رستاخيز مى‏پرسند بگو علم آن فقط نزد خداست و چه مى دانى شايد رستاخيز نزديك باشد (63)

روایتی که گفتی حتما اشتباه است!

خدا گفته است قیامت نزدیک است ممکن این زمان برای ما دور باشد

تاپیک زیر هم بخون

http://www.askdin.com/thread94.html

یک نکته خیلی جالب که خیلیا از جمله خودم قبلا نمی دونستن اینکه: همه در دم جان میدن الا امام علی !

که خودشون در تفسیر یکی از سوره های قران که خدا میگه: (و قال الانسان ما لها) می فرماید به خدا قسم این انسان در روز وقوع قیامت منم!!!

الان درست گفتم دیگه ؟!

ترجمه آیه 3 سوره الزلزله
وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا ﴿3﴾

و انسان گويد [زمين] را چه شده است (3)

چه ربطی به حرف شما داره میشه(این آیه) بیشتر توضیح بدین!

سلام

ولی این حدیث خیلی معتبر هست و امام صادق (ع) گفتن از شیعیان ما نیست اگر به مسئله رجعت ما مقید نباشد

و یا این جمله خود امام حسین (ع) هست که میگن اولین نفر من رجعت میکنم و درباره این گفته از امامان بعدی نقل هست که امام حسین (ع) آنقدر امامت دارد که ابروان ایشان صورتشان را می پوشاند!

izraeel;212649 نوشت:
سلام

ولی این حدیث خیلی معتبر هست و امام صادق (ع) گفتن از شیعیان ما نیست اگر به مسئله رجعت ما مقید نباشد

و یا این جمله خود امام حسین (ع) هست که میگن اولین نفر من رجعت میکنم و درباره این گفته از امامان بعدی نقل هست که امام حسین (ع) آنقدر امامت دارد که ابروان ایشان صورتشان را می پوشاند!

رجعت درسته اما کسی از امامان زمان قیامت نمی گوید

به خاطر اینکه کسی جز خدا نمی داند

نقل قول:
رجعت درسته اما کسی از امامان زمان قیامت نمی گوید

به خاطر اینکه کسی جز خدا نمی داند

شاید منظورشون از زمان ،وقت دقیق به روز و ساعت و دقیقه و ثانیه و...باشه که پیامبرم گفتن فقط خدا میدونه!

اما طبق علم کاملی که از زمان و مکان به آنها داده شده میشه اینو تا حدودی حدس زد! مثلا هزار سال کم نیست که بگیم دونستن اینکه توی این هزاره اتفاق میفته یا هزاره بعدی در صحت این گفته تردید وارد میشه ...نه!

یک مثال بزنم
--------------------------
عالمی توی خواب امام زمان و رویت میکنه و از ایشان زمان ظهور رو می پرسه :
که امام در جواب میگن زمان دقیق دست خداست کسی نمی دونه اما با این گناهان شما از سال سه هزار به بعد در نظر بگیرین!!! (حدودا گفتن .... بزرگان همه می دونن طبعا)

موضوع قفل شده است