طلب نصرت از امام علي؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طلب نصرت از امام علي؟

[="blue"]آيا بعد از شهادت امام علي عليه السلام مي توانيم از او طلب مدد کنيم ؟ آيا نقل هم شده است که کسي بعد از شهادت آن حضرت طلب نصرت از ايشان نموده باشد؟[/]

[=Century Gothic]با سلام

دوستان گرامی قبل از ایجاد تاپیک جدید در سایت جستجو کنید!
این سوال تکراریست !
با تشکر

http://www.askdin.com/thread8241.html
توسل به ائمه -

[="purple"]دوست عزيز بنده معتقد به توسل هستم در آن هيچ مشکلي نيست من در اين تاپک يک سوال جزئي کردم که آيا از حضرت علي (ع) کسي متوسل شده است که حضرت آن را ياري نموده باشد البته بعد از شهادت حضرت؟
فقط همين مورد را سوال نمودم نه اينکه از شما ادله اي بر اثبات توسل مي خواهم . اگر اين مورد را مي دانيد اينجا پاسخ دهيد
[/]

naveed hussain;212449 نوشت:
دوست عزيز بنده معتقد به توسل هستم در آن هيچ مشکلي نيست من در اين تاپک يک سوال جزئي کردم که آيا از حضرت علي (ع) کسي متوسل شده است که حضرت آن را ياري نموده باشد البته بعد از شهادت حضرت؟
فقط همين مورد را سوال نمودم نه اينکه از شما ادله اي بر اثبات توسل مي خواهم . اگر اين مورد را مي دانيد اينجا پاسخ دهيد

با سلام
در ان تاپیک جواب تمامی سوالهای شما آمده و علمی هم آمده !
در مورد سوال شما بله اگر بگویم
متوسل شدیم و بارها و بارها خود بنده نصرت به قول شما گرفته ام بعد از شهادت امیر المومنین ! قبول میکنید؟
از عزیزان هم هر کسی متوسل شده و نتیجه گرفته ذکر کند برای این دوستمان

رضا;212452 نوشت:
با سلام
در ان تاپیک جواب تمامی سوالهای شما آمده و علمی هم آمده !
در مورد سوال شما بله اگر بگویم
متوسل شدیم و بارها و بارها خود بنده نصرت به قول شما گرفته ام بعد از شهادت امیر المومنین ! قبول میکنید؟
از عزیزان هم هر کسی متوسل شده و نتیجه گرفته ذکر کند برای این دوستمان

[="purple"]دوست عزيز بنده موردي خواستم که از اصحاب باشد در گذشته نه مورد شما و من و دوستان ديگر البته اگر موردي از اصحاب پيدا کرديد حواله يادتون نره.[/]

naveed hussain;212726 نوشت:
دوست عزيز بنده موردي خواستم که از اصحاب باشد در گذشته نه مورد شما و من و دوستان ديگر البته اگر موردي از اصحاب پيدا کرديد حواله يادتون نره.

[=Century Gothic]با سلام
فعلا این راملاحظه بفرمائید
تا حواله ها را خدمتتان ارائه دهیم
يكي از اشكالات ديگري كه جماعت مخالفين از شيعيان حيدر كرار سلام الله عليه مي گيرند اين است كه چرا شيعيان به حضرت علي و فرزندانشان توسل مي كنند.
ما در اينجا از معتبرترين كتب خود جماعت مخالفين به شما نشان مي دهيم كه حضرت آدم عليه السلام به حضرت علي عليه السلام متوسل مي شود.
[=Century Gothic]اين مطلب در كتاب درالمنثور - چاپ مركز هجر للبحوث و الدراسات العربية و الاسلامية - جلد ۱ - صفحه ۳۲۳ و ۳۲۴ - تفسير سوره بقره آيه ۳۷ موجود مي باشد.
[=Century Gothic]تصاوير زير مجلد كتاب و صفحه ۳۲۳ و ۳۲۴ كتاب درالمنثور مي باشد.
[=Century Gothic]( توجه : براي ديدن تصاوير در اندازه واقعي روي آنها كليك نماييد )
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]

[=Century Gothic]ترجمه متن صفحه ۳۲۳ : حضرت آدم به خداوند مي فرمايد : پروردگارا من از تو

[=Century Gothic]به حق محمد و آل محمد صلي الله عليه و آله و سلم مي خواهم كه تو پاك و منزه هستي و جز تو خدايي نيست كه من به خودم ظلم كردم پس توبه مرا بپذير همانا كه تو توبه پذير بخشنده هستي.اين همان كلماتي است كه خدا به حضرت آدم براي بپذيرفتن توبه او آموخته بود.

[=Century Gothic]ترجمه متن صفحه ۳۲۴ : روايت است از ابن نجار كه او از ابن عباس روايت مي كند كه گفت : من از رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم پرسيدم آن كلمات كدام كلمات بودند كه خداوند به حضرت آدم آموخت و توبه او را پذيرفت. رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند : حضرت آدم خدا را صدا زد بحق محمد ، و علي ، و فاطمه ، و حسن ، و حسين توبه مرا بپذير پس بعد از آن خداوند توبه حضرت آدم عليه السلام را پذيرفت.
[=Century Gothic]

[=Century Gothic]نتيجه : ۱ ـ ثابت شد كه حضرت آدم عليه السلام براي پذيرفته شدن توبه خود به اسامي ائمه اطهار متوسل شده است تا خدا توبه او را مورد قبول واقع نموده است.

[=Century Gothic]۲ ـ حضرت آدم همان كسي است كه ملائكه به او سجده كرده اند ، پس با اين حديث ثابت شد كه مقام امامت فوق مقام نبوت مي باشد و حضرت علي عليه السلام بر انبياء و ملائكه خدا برتري دارد و سرور و آقاي آنها هستند.

[=Century Gothic]۳ ـ در اين حديث و اين آيه مباركه مشاهده شد كه خود خداوند متعال اين كلمات را به حضرت آدم آموختند ، پس ثابت شد كه امر توسل يك امر خدايي است كه از حضرت آدم به رسيده است و خداوند آن را براي بشر قرار داده و آموخته است.

[=Century Gothic]۴ ـ پس توسل به ائمه اطهار عليهم السلام عمل كردن به قرآن و كلام رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم است طبق اين آيه مباركه.

[=Century Gothic]۵ ـ ثابت شد كه توسل به ائمه اطهار تجلي تمام توحيد خداوند متعال مي باشد.

سلام برادر عزیز
با توجه به اینکه مرقد مطهر امام علی علیه السلام تا سالها مخفی بوده و در زمان امام صادق علیه السلام مشخص شده است انتظار اینکه اصحاب به مرقد ایشان متوسل شده باشند امکان ندارد ولی از شافعی داستانی نقل شده که می تواند مشکل گشا باشد

و کان الشافعی یقول قبر موسی الکاظم التریاق المجرب .
شافعی میگفت : قبر موسای کاظم نوشداروی مجرب است.( اشاره به توسل شافعی به امام موسی کاظم علیه السلام میباشد ) . ابن سمعون ، ابوالحسن محمد بن احمد بن اسماعیل بن عنیس البغدادی ، امالی ابن سمعون ، ج1ص125.

شواهد تاريخي دلالت دارد که استغاثه و توسل و دعا در کنار قبر صالحين امري رايج بين تمامي مسلمين از جمله اهل سنت بوده است. به روايات زير كه از كتب اهل سنت نقل شده است، توجه فرماييد:
ابن حِبّان در کتاب خود الثقات مي‌گويد بارها به زيارت قبر علي بن موسي الرضا(ع) رفتم و در مدتي که در طوس بودم، هر وقت مشکلي بر من عارض مي‌شد، به زيارت قبر آن حضرت مي‌رفتم و از خداوند مي‌خواستم که مشکلم را برطرف کند و الحمد لله مشکلم برطرف مي‌شد و اين را مکرر امتحان کردم و نتيجه گرفتم. ابن حبان، الثقات، ج 8، ص 456.

محمد بن مؤمل شاگرد ابن خُزيمه، استاد بخاري و مسلم، مي‌گويد به همراه استادم ابن خزيمه و جمعي از اساتيد به زيارت بارگاه قبر علي بن موسي الرضا(ع) در طوس رفتيم، استادم ابن خزيمه چنان در برابر آن بقعه متبرکه تعظيم و تواضع کرد که همگي در شگفت مانديم. ابن حجر العسقلاني، تهذيب التهذيب، ج 7، ص 339.

ابو علي خلال، شيخ حنابله، مي‌گويد هرگاه مشکلي بر من عارض شود، قبر موسي بن جعفر(ع) را زيارت مي‌کنم و به ايشان متوسل مي‌شوم و خداوند مشکل مرا آسان مي‌کند. الخطيب البغدادي، تاريخ بغداد، ج 1، ص 120.

موضوع قفل شده است