توقع شما از روحانیت

تب‌های اولیه

216 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توقع شما از روحانیت

با سلام خدمت دوستان گرامی

توقع شما به عنوان یک مسلمان از روحانیت چیست؟

1.01 باید در متن جامعه حضور داشته باشد
1.02 اگر چیزی را نمیداند، صراحتا بگوید نمیدانم
1.03 دغدغه های جامعه را بداند
1.04 مطیع اوامر رهبری باشد و در زمان فتنه از او دفاع کند
1.05 نماز شب و نافله های یومیه را ترک نکند
1.06 به مخاطبان جوابهای در خور فهمشان بدهد نه کمتر نه بیشتر
1.07 با کسانی که می توانند او را در راه تبلیغ یاری کنند، رفت و آمد داشته باشد
1.08 نتایج تحقیقات خود را برای اهلش به اشتراک بگذارد(حکمت 147 نهج البلاغه)
1.09 خداشناس باشد و درد دین داشته باشد
1.10 شبهات روز را شناسایی و آنها را جوابگو باشد
1.11 خرافات را شناسایی و آنها را ریشه کن کند
1.12 اهل قرآن باشد و به اهل بیت توسل کند
1.13 اخلاص، اخلاص، اخلاص

2) برخی ها آری (جوادی آملی، قرائتی، جنتی، حسن زاده آملی، مصباح یزدی، استاد اصغر طاهرزاده و ...)
برخی ها نه!

1. صادق باشه .مردم ایران شیفته صداقتن .
2. ساده زیست باشه. روحانیون یه جامعه دینی باید ساده زیست باشن .

سوال دوم : همشو نه ولی تا حدودی بله

rq-170;212068 نوشت:
1.01 باید در متن جامعه حضور داشته باشد
1.02 اگر چیزی را نمیداند، صراحتا بگوید نمیدانم
1.03 دغدغه های جامعه را بداند
1.04 مطیع اوامر رهبری باشد و در زمان فتنه از او دفاع کند
1.05 نماز شب و نافله های یومیه را ترک نکند
1.06 به مخاطبان جوابهای در خور فهمشان بدهد نه کمتر نه بیشتر
1.07 با کسانی که می توانند او را در راه تبلیغ یاری کنند، رفت و آمد داشته باشد
1.08 نتایج تحقیقات خود را برای اهلش به اشتراک بگذارد(حکمت 147 نهج البلاغه)
1.09 خداشناس باشد و درد دین داشته باشد
1.10 شبهات روز را شناسایی و آنها را جوابگو باشد
1.11 خرافات را شناسایی و آنها را ریشه کن کند
1.12 اهل قرآن باشد و به اهل بیت توسل کند

2) برخی ها آری (جوادی آملی، قرائتی، جنتی، حسن زاده آملی، مصباح یزدی، استاد اصغر طاهرزاده و ...)
برخی ها نه!

سلام با تشکر
این مواردی که گفتید یه مقداری زیاد نیست؟
واقعا شما همه اینها را از یک روحانی توقع دارید؟
اگر یک روحانی این مشخصات را نداشته باشد تکلیف چیست؟

nakisa;212084 نوشت:

ساده زیست باشه. روحانیون یه جامعه دینی باید ساده زیست باشن .

میشه واضح تر بگید ساده زیست یعنی چی؟
مثلا مبل داشته باشه؟تلویزیون 42 اینچ؟ ماشین؟ خونه؟ آیا باید شبها با شکم گرسنه بخوابه؟

علامه حلی;212149 نوشت:
میشه واضح تر بگید ساده زیست یعنی چی؟ مثلا مبل داشته باشه؟تلویزیون 42 اینچ؟ ماشین؟ خونه؟ آیا باید شبها با شکم گرسنه بخوابه؟

سلام
حق با شماست .
خیلی خلاصه بود حرفم .
من میگم یه روحانی باید طوری زندگی کنه که ملت نگن پول خمس مارو ببین میگیرن چیها میخرن واسه خودشون .

نمیگم گرسنه بخوابه که البته اون هم فضیلته ولی طوری هم زندگی نکنه که ...

پدرم یه دوست داره که استاد دانشگاه هم هستن تو قم و البته رییس دانشکده هستن و روحانی هم هستن .
البته از خانواده ملاک و متمولی هستن .
وقتی رفتیم خونشون ، فقط نیم ساعت طول کشید که چشامونو از خونه ور داریم .
تا حالا تو عمرم خونه اینقدری ندیده بودم . از سالن ورزشو استخر و جکوزی بگیر تا کتابخونه و سالن پذیرایی و اووووووووووووو دریا بود
فکر کنم سالاریه بود اونجایی که رفتیم .
اصلا خونهه فضایی بود .
من نمیگم که این بده ولی مردم از یه روحانی این انتظارو ندارن.

nakisa;212400 نوشت:
تا حالا تو عمرم خونه اینقدری ندیده بودم . از سالن ورزشو استخر و جکوزی بگیر تا کتابخونه و سالن پذیرایی و اووووووووووووو دریا بود

باسلام.
من تو قم زندگی میکنم. کاملا به جمعیت روحانی آشنا هستم.روحانیت سقوطش خیلی سریعه. خیلی دیدم.به نظر من روحانی تا جایی که میتونه تهذیب نفس کنه.
من به شخصه هرکسی که معمه رو روحانی نمیدونم. بعضیا فقط لباس رو حانیت رودارن.انگار طلبگی کاسبیه! خداییش بعضیا از موقعیتشون سوء استفاده میکنن.
ولی بعضیاشونم ناب نابن.گمنامم.
بعضیاشونم بدجوری شهرت طلبن! آفت طلبگی شهرت طلبیه. چون شهرت طلبی خیلی به چشم نمیاد برای یه طلبه.

nakisa;212400 نوشت:

من میگم یه روحانی باید طوری زندگی کنه که ملت نگن پول خمس مارو ببین میگیرن چیها میخرن واسه خودشون .

حرف شما متین،اما اگر انسان بخواد برای حرف مردم زندگی کنه باید خیلی از چیزهارو کنار بذاره ،
اول قبل از هرچیزی من یه چیزی رو اعتراف کنم(من خودم طلبه ام)
حالا،مثلا وقتی کردستان بودم دوستان میگفتند که فوتبال بازی کردن برای طلبه با لباس در شان روحانیت نیست اما من با یه حساب کتبا دیدم شرایط فرق داره بازی کردم و فوق العاده تاثیر داشت.
این یه مثال بود که زیاد هم ربطی نداشت اینو میخوام بگم که گاهی طلبه ها باید از لحاظ مالی تمکن داشته باشند تا بتونند وظیفه اصلی خودشونو که تبلیغ دینه انجام بدن.اگه یه روحانی برای تبلیغ رفتن یه ماشین خوب نداشته باشه!یا همش نگران خرج زندگی باشه! یا مجبور بشه برای خرج زندگیش کاری غیر از روحانیت بکنه! دیگه کی میتونه تبلیغ دین رو برعهده بگیره؟میشه مثل الآن که دهه فاطمیه مساجد خالی میمونه !؟ وقتی پول نمیدن طرف حتی کرایه نداره بره تبلیغ!

nakisa;212400 نوشت:

پدرم یه دوست داره که استاد دانشگاه هم هستن تو قم و البته رییس دانشکده هستن و روحانی هم هستن .
اصلا خونهه فضایی بود .

البته با این وضعیت هیچ کس قبول نداره ! بنده یه زندگی معمولی رو گفتم!؟
راستی آدرس بدید به حاج آقا یه سری بزنم هر روز طرف سالاریه میرم؟!:khandeh!:

اين را هم بخوانيم
http://www.askdin.com/thread9064.html

با سلام و احترام

به نظر من روحانی هم باید خوب بپوشه، خوب بخوره، خونه و ماشین خوب (متعادل نه خیلییییییی گرون) داشته باشه و به فکر آسایش و آرامش زن و بچش باشه بسیااااااااار زیاد. (تا برای بقیه الگو باشه و مردم اینقدر از زندگی با قشر روحانیت نهراسند.) ولی فقط نباید اسراف کنه.

:ok!:تواضع از همه خصوصاً از قشر روحانی خیلی قشنگه. (درخت هرچی سنگین‌تر میشه شاخه هاش پایین‌تر میاد، روحانی هم هرچی علمش بیشتر میشه باید تواضعش بیشتر بشه.)

:ok!:خوش اخلاقی خیلییییییییییییییی مهمه، چون الگوی یک جامعه هست و مردم با یک دید دیگه ای به روحانی نگاه می کنند.

:ok!:دلسوز باشه
:ok!:رازدار باشه
:ok!:به مسائل و مشکلات جوانان واقعا رسیدگی کنه.

:ok!::ok!:و در آخر همه‌ی اینا در یک کلمه جمع میشه: تقـــــــــــوا، تقـــــــــــوا، تقـــــــــــوا.

:pir:توقع من از روحانيت اينه كه اجازه بده همه ازت توقع داشته باشن و تو از هيچ احدي توقع نداشته باش.اجازه بده سياست مداران هر كاري كردن تورم را پاي تو ببينند و خودت دم نزن.:Esteghfar:

:pir:خودت اجاره نشين باش ولي وقتي مردي كه زندگي شاهانه داره و با ماشين مدل بالا شيشه را كشيد پايين به تو گفت به شما حسابي مي رسن تأييد كن و بگو واقعا شرمنده ام كه زندگي شما با سختي داره سپري ميشه؟:ghati:

:pir:توقع من از روحانيت اينه كه بچه و زن و فرزندشون را براي قدم زدن تو يه پارك نبريد. خب اين به ضرر دين است لطمه اي كه اين روحانيون به دين كه نه برخي دينداران وارد مي كنند جبران پذير نيست.:ghati:

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه اگر يه نفر كه سيكل هم نداره داراي خونه و بهترين ماشين باشد اشكالي ندارد ولي يك روحاني با مدرك دكتري بايد همون پژوه آخوندي را داشته باشد و هر روز كمي ماشينش را تو مسير منزل هل بدهد خب اين براي سلامتي شون هم خوبه.:pir:

:pir:توقع من از روحانيون اين كه بذار مردم فكر كنند كل شهريه 2500هزار توماني تو 2500000هزارتومان است تا براساس تصور خيلي از مردم باش. خودت هم خوش باش چون وصف العيش نصف العيش.

:pir:توقع من از روحانيون اين كه اگر مسافرتي رفتيد مثلا به مشهد نه دبي و... بذار همه تصور كنن بهترين هتل ها جا داري و غذا و همه امكانات به تو مي دهند نذار تصورش ذهني شون به هم بخوره.

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اگر همه همكلاسي هاي تو دارن باز نشسته مي شوند و تو فقط 3-4 ساله داري بيمه ميشي دم نزن.

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اگر مردم ديدند يك روحاني در سازماني مشغول است و مانند بقيه رسمي هاي آن جا حقوق مي گيرد براساس مدرك تحصيلات و مردم تصور كردند همه طلاب اين گونه اند توضيحي ندهند براي مردم.:kill:

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه به مسئولان حوزه بگويند درباره مظلوميت طلاب برنامه تبليغي اي در تلويزيون نداشته باشند بگذار چشم وهابيون حسود بتركه و گمان كنند طلاب وضعشون توپه. در ثاني تبليغ لينا نمكي مهم تره بايد وقت مردم را نگيريم و هزينه بيت المال را هدر ندهيم:please:

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه وقتي مهمان داريد و مهمان ها آمدند كتابخانه ات را ديدند و هر كدام درخواست يك كتاب كردند به همه بدهيد نمي خواهد گمان آنها به هم بخورد كه تصور مي كنند اين كتاب ها را حوزه به شما مي دهند لزومي هم نداره بگيد كارت خريد كتاب شما برخلاف دانشجويان مدت زيادي شارژ نشده است.

:pir:توقع من از طلابي كه در مدرسه درس مي خوانند و 13 روز ايام عيد را تعطيل هستند اين است كه بگذار مردم فكر كنند شما حقوق بگير هستيد و براي اين تعطيلات حقوق هم دريافت مي كنيد.

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه اگر بعد از 10-13 بار اجاره نشيني خانه اي ثبت نام كرديد و ده سال پول نداشتي كه قسط بدهي و اضطراب داشتي كه از دور خارج شوي و مردم گمان كردند خانه مفتي بهت دادن به نظر محترم مردم احترام بگذار.

:pir:توقع من از روحاينون نويسنده اين است كه به كسي نگوييد كه من با قرض و فروختن اسباب زندگي ام كتابم را چاپ كردم چه لزومي دارد توضيح دهيد كه اين را حوزه مفتي برايت چاپ نكرده است.

:pir:توقع من از متخصصان حوزوي كه دستي به قلم دارند و كتابي براي مركزي مي نويسند كه مدت يك سال يا بيشتر وقت مي گذاري اون وقت اون مركز حق را براي خودش مي داند و از كل قيمت كتاب 8 درصد را به نويسنده مي دهد، اجازه دهيد مردم تصور كنند از نوشتن اين كتاب بار خود را بستي.

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه هرگز نگوييد فلان نويسنده روحاني كتاب پرفروشش را كه 10 روزه در بازار كم ياب شد را وقف كرده است چون ذهنت افرادي زيادي كه ماديت را چركه زندگي روزانه مي دانند به هم مي خورد و.....

:pir:توقع من از روحاينون مبلغ اين است كه توضيحي ندهيد كه همه روحانيون منبري مثل 10-15 منبري مشهور كشور درآمدي ندارند و روحانيون داو طلب حاضرند زن و بچه خود را رها كنند و با كمترين مزايا كه به 400 هزارتومان هم نمي رسد حاضرند براي يك ماه جايي بروند كه براي استحمام هم مشكل دارند

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه همسرانشان:geryeh: و فرزندانشان:koodak: را مانند خود تربيت كنند كه براي اين كه هيچ مسئوليتي ندارد و دوشت زير بار تورم داره خم ميشه ناسزا بشنوند و دم نزنند.

:pir:توقع من از روحانيون اين كه اگر با مدرك ليسانس و دكترا در حوزه جايي ساعتي به كار گرفتندت و يك پنجم متخصصان هم رديف تو در بيرون از حوزه است حقو ق بدون هيچ مزايا دادند سرت را مثل بچه آدم پايين بينداز و به كارت ادامه بده

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه اگر مشاوره تلفني رفتيد و تو را به عنوان نيروي ساعتي در نظر گرفتند و به تو گفتند بيش از صد ساعت نمي تواني كار كني و ايام تعطيل حقوقي به تو ندادند و بعد از 5 سال متوجه شدي كه شنوايي گوشت دچار آسيب جدي شده است:badbakht: حتي به مسئولان هم چيزي نگو چه رسد به مرد و خوشحال باش كه بعد از اين كه حرف مفت برخي از مردم نادان را نمي شنوي.:Narahat az:

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه اگر به دليل ناداري مهماني كوچكي براي عروسي فرزندت ترتيب دادي و پول مطرب و رقاص و مشروب به كسي ندادي چيزي نگو اصلا نگو تو كه داد مي زني دارم از فقر مي ميرم چه طور حاضر ميشي نزديك 1000000 توان به مطرب بدهي و مشروب بدهي در مهماني.:ok:

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اجازه بده حتي سپاهي كه خودش را از شما مي داند گمان كند مثل آنها مزايا و حقوق داريد.

:pir:توقع من از روحانيون ياين است كه نگويند بين طلاب خارجي كه به ايران مي آيند براي تحصيل علومي ديني هستند افرادي كه در يك زير زمين تاريك در يك خانه كلنگي روي تكه موكت زندگي مي كنند چون تكذيب خواهي شد و بعد عدالت زير سئوال مي رود و نمي تواني پيش نماز شوي.:Nishkhand:

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه نگويند فلان سخنران مشهور با تحصيلات عالي حوزه الان كنج يك زير زمين عليل بيمار است و حقوقش آن قدر نيست كه هزينه درمانش را بدهد يا قلان سخنران مشهور همه درآمدش از منبرهايش را هزينه جهيزيه دختران فقير كرده است.

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه نگويند مرجع بزرگي چون آيت الله مظاهري حتي يك ريال از وجوهات براي زندگيش از شروع طلبگي اش استفاده نكرده است. اجازه دهيد اگر مردم يكي يا چند روحاني را ديدند كه تجمل گر هستند يك جا يعني خشك و تر را بسوزانند
ولي اجازه ندهيد كه گمان كنند كه حوزه شيعه كه دوامش با خون شهداي فقيه كه حتي در زندان كتاب نوشتند پول فله اي و اورت به طلاب مي دهد.

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اگر هالويي پيدا شد به نام هالو و كليپ هايش موضوعاتش هجو روحانيون بود دم نزنند چرا كه تورم رو دوش مردم سنگيني مي كنند بگذاريد برخي مسئولان به رياضيات خود برسند و روز به روز حساب كتاب كنند و مال روي ما بگذارند و اختلاس كنند و مردم آسيب پذير هم لبخندي بزنند و شاد باشند ولي اگر به فلان مسئولي توهين شد از زير سنگ هتاك را بيرون بكشند ولي هالوها در دانشگاه شب شعر برگذار كنند و براي شادي مردم كنسرت هاي شيطان پرستي با بودجه دولت اجرا شود خب فايده اينها را كم نگيريد مشكل ازدواج جوان حل مي شود چون ذهنشان مشغول مي شود تازه روايت هم داريم كه جوان بي كار دشمن خداست.

:pir:توقع من اين اسيت كه نگوييد روحانيت امتحان خود را در ايام جنگ پس داد و اهل عمل بود و نسبت به صنف خود در كل اصناف بيشترين شهيد را تقديم كرد.

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه نمي خواهد بگوييد:no: چرا فلان مسئول مبارزه با مواد مخدر يا.... خودش نبايد به دليل تخلفاتش در دادگاه به شكل علني محاكمه شود:god: همو كه خون شهيدان را ضايع مي كند. نمي خواهد به مسئولان قضايي بگوييد كه اجراي دير هنگام تعزيرات و حدود الهي امنيت مردم را به هم زده، بگذاريد امام زمان بيايد:Mohabbat: خودش انتقام بگيرد او اجرا كننده حدود الهي است.:khandeh!:

:pir:توقع از روحانيون است كه اگر كسي گفت چرا شهريه مي گيريد نگوييد در برابر مثل بقيه اقشار اين گونه نيستيم كه 30 ساله بازنشست شويم و اگر در حوزه تدريس كنيم حق تدريس مان با دانشگاه به خاطر همين شهريه بسيار بسيار پايين است. بگذاريد خوش باشيم بگيم و بخنديم با مردم:hamdel: اگر از سخنان نا به حق آتيش گرفتيد برويد جايي كه با انفجارتان خسارت به بيت المال نزنيد:aatash:

:pir:توقع من اينه كه به مردم نگوييد ما هم مثل شما آدم هستيم و ظرفيتي داريم ما هم ممكن است اشتباه كنيم پيغمبر كه نيستيم چون ممكن است عصمت شما زير سئوال بره

:pir:توقع من اين است كه اگر عده اي گفتند به روحانيون زن نمي دهند و باز گفتند هر كدومشون چندتا زن دارن زياد تعجب نكنند از قديم گفته ان شنوند بايد عاقل باشه اوا كه نمي دانند تناقض يعني چي؟

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه دردشون را با امام زمانشون درميون بذارن و نذارن اجرشون با شكايت خراب شود

:pir:توقع من از روحانيون بااخلاص كه تعدادشان در اين صنف بسيار زياد از كرمو ها هستند:offlow: اين است كه براي من و امثال من هم دعا كنند،

آذر بانو;212501 نوشت:

به نظر من روحانی هم باید خوب بپوشه،

با تشکر
این رو گفتید یاد یه خاطره افتادم:داخل مسجد جامع شهر رفته بودم .پیش نماز مسجد نماینده آیت الله .... در استان بود و حق زیادی به گردن بنده داره انقدر که نماز خوندن رو ایشان به من یاد داد. یکی از مامومین مسجد که تاجر است و بیشتر سال را خارج از کشور به سر میبرد من رو صدا زد و به کناری برد و سوال ساده ای از احکام پرسید.تعجب کردم چون فکر نمی کردم همچین سوالی بپرسه!
سوال های زیادی پشت سر هم ازم پرسید.
بهش گفتم اینا رو میتونی از حاجی بپرسی؟!
گفت:راستشو بگم چون شما خوش لباس هستید دوست دارم با شما صحبت کنم! البته میدانم حاج آقا با سواد تر است!
نکته اخلاقی:شما به لباس نگاه نکنید به سواد نگاه کنید.:Nishkhand:

آذر بانو;212501 نوشت:

:ok!:دلسوز باشه

این خیلی نکته مهمیه که یکی از دوستان هم به درد دین تعبیر کردند.بسیاری از افراد باتقوا را میشناسم و تمام ویژگی های یک روحانی خوب را دارند اما متاسفانه درد ندارند.
یکی از اساتید فلسفه میگفت تا طلبه درد نداشته باشد در امر تبلیغ موفق نمیشود.

ماشاءالله جناب حامی همه گفتنیا رو گفتن
وقتی پست ایشون رو میخوندم یاد یکی از دوستانم افتادم که همسرشون طلبه هستند و مدام برای تبلیغ به این شهر اون شهر می رفتن
میگفت یه روز که پدرش از تبلیغ برگشت و قرار شد از حرم بریم خونه پسرم که سه سالش بود گفت مامان بابا هم میاد خونه ما؟

علامه حلی;212512 نوشت:

شما به لباس نگاه نکنید به سواد نگاه کنید.

با سلام و احترام
امکان نداره!
انسان در نگاه اول ظاهر طرف رو ارزیابی میکنه.
وقتی یه روحانی خودش به دستورات دینی عمل نکنه حرفش هم خیلی اثری نداره.
آراستگی، استفاده از عطریات و مسواک و... به نظر من خیلی خیلی در جذب مردم خصوصا قشر جوان موثر و مهمه

علامه حلی;212512 نوشت:

یکی از اساتید فلسفه میگفت تا طلبه درد نداشته باشد در امر تبلیغ موفق نمیشود.

خدا به همه درد دینداری بده.

- ضمن اینکه شوخ‌طبعی در حد نرمال هم خیلی خوبه.
روحانیون خشک مقدس و خشک طبع واقعا جذبه ندارند. (البته فقط با آقایون و همچنین در منبرها و سخنرانی‌هاشون)

یک روحانی محترمی رو میشناسم که در قم زندگی میکنند، منبراشون اونقدر جذاب و شیرینه که بچه ها در صف اول منبر میشینند و دقیق گوش میکنند. سخنرانی های پرمحتوا و جذابی دارن به همراه لطیفه و گاهاً طنز و...

یا االله

سلام دوستان:Gol:

ماشاالله همه ی نکات گفته شد

نقل قول:
خوش اخلاقی خیلییییییییییییییی مهمه، چون الگوی یک جامعه هست و مردم با یک دید دیگه ای به روحانی نگاه می کنند.

بله این نکته رو یکی از اساتیدم {روحانی} گفته بودن که اخلاق خوب بهترین وسیله برای یک روحانی است تا اطرافیان رو به سمت خودش جذب کنه
مخصوصا جوانان رو.
خوش اخلاقی و داشتن بهترین برخورد برای یک روحانی ،معجزه میکنه:ok:

ان شا الله که طلبه های بزرگوارمون همانطور که نکات مهم درمورد یک طلبه خوب را،میدانند،همانطور هم عمل کنند:Doaa:

یا علی:Gol:

با سلام و احترام

من یک توقع بسیار جدی و مهمی که از قشر محترم روحانیون دارم اینه که در سخنرانی‌ها به حقیقت، سخن و کلام نورانی اهلبیت علیهم السلام رو احیا کنند.

[=tahoma]

قال علی ابن موسی الرضا علیهم السلام

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]رحم الله عبدا من احیا امرنا[/]
قلت: و کیف یحیی امرکم؟
قال علیه السلام :یتعلم علومنا و یعلمها الناس فان الناس لو علموا محاسن کلامنا لتبعونا .

خداوند رحمت کند کسی را که امر ما را احیا کند و زنده بدارد.

پرسیده شد : چگونه امر شما را احیا کنیم؟

حضرت فرمودند

علوم ما را یاد بگیرید و سپس به مردم بیاموزید

همانا اگر مردم محاسن کلام ما را بدانند از ما تبعیت می کنند.

[/]

حامی;212507 نوشت:

:pir:توقع من از روحانيت اينه كه...

با سلام و احترام

جناب حامی با این شکلکی که در کنار نوشته‌هاتون گذاشتین آدم حس میکنه این نوشته‌ها، نصیحت‌ها و توصیه‌های یکی از مراجع سن بالا و بسیار تجربه‌دار به قشر روحانیت هست.

:khandeh!:

مطالب بسیار خوبی رو اشاره فرمودین، متشکرم.

سلام و باعرض تشکر خدمت جناب حامی

قرار نشد روحانیا بیان توقع های خودشونو از خودشون بگن !!!

بعدم یکی یکی بگید تا همه بتونن بهش فکر کنن!؟

:ok:

[="darkslateblue"]سلام
چون رو پروفایلم اومده بود موضوع مهم مزاحم شدم.
توقع خاصی از روحانیون ندارم.
فقط یه خواهش ازشون دارم که طوری رفتار نکنن که اسم بقیه روحانیون هم بد دربره.کاری نکنن همه رو مردم به یه چشم ببینن. همین
التماس دعا[/]

آذر بانو;212521 نوشت:
با سلام و احترام

من یک توقع بسیار جدی و مهمی که از قشر محترم روحانیون دارم اینه که در سخنرانی‌ها به حقیقت، سخن و کلام نورانی اهلبیت علیهم السلام رو احیا کنند.

با سلام خدمت شما

بله بسیار توقع به جا و مهمی است.
من خودم زمانی به این نتیجه رسیدم که دیگه روایات رو تو سخنرانی نگم چون فردی به من گفت که ما از منبر ها به خاطر قال الصادق و قال الباقر علیهم السلام خسته میشویم!
خلاصه مدتی گذشت من که بلد نبودم جواب اون آقارو بدم هر وقت کسی به من ایراد میگرفت! حاج آقای نقویان رو مثال میزدم میگفتم ایشان هم روایت نمیخواند.یه روز که آقای نقویان رو دیدم مطلب رو به ایشان گفتم. ایشان فرمودند که بنده تمام سخنانم از اهل بیت است و تنها مضمونی بیان میکنم.
قبل از ماه مبارک رمضان خدمت آیت الله محمدی در بابل رسیدم از ایشان توصیه ای خواستم ایشان فرمود:کلام اهل بیت را به مردم بگویید،کلام اهل بیت نور است و به قلب مردم نفوذ میکند.
از ایشان پرسیدم میتوانیم مضمون جملات اهل بیت را بگوییم فرمودند آن هم تاثیر گذار است.

[="darkslateblue"][/]

حامی;212507 نوشت:
توقع من از روحاينون اينه كه اگر يه نفر كه سيكل هم نداره داراي خونه و بهترين ماشين باشد اشكالي ندارد ولي يك روحاني با مدرك دكتري بايد همون پژوه آخوندي را داشته باشد و هر روز كمي ماشينش را تو مسير منزل هل بدهد خب اين براي سلامتي شون هم خوبه

[="darkslateblue"]خوب الان روحانیونی که مدرک دکتری دارن تو دانشگاه هیئت علمین دیگه! چرا ماشین خوب سوار نشن؟!تو دانشگاه ما روحانیون پرشیا کمتر سوار نمیشن!!!!!!!! [/]

1- مثل مردم عادی زندگی و صحبت کنه

2- با هر کس بر اساس ظرفیتش صحبت کنه منظورم اینه که از نظر رفتاری خشک نباشه

3- اپ تو دیت باشه یعنی بر اساس واقعیت های جامعه امروز حرف بزنه نه بر اساس جامعه صد سال پیش زمان پیامبر:Gol:

4 -به نظرم اگر توی روانشناسی هم تخصص داشته باشند خیلی بهتره یعنی حرفهاشون بیشتر خریدار داره مثل حاج اقا دهنوی:Gol:

ببخشید اونوقت توقع روحانیت از مردم باید چی باشه؟

علامه حلی;212512 نوشت:
با تشکر
این رو گفتید یاد یه خاطره افتادم:داخل مسجد جامع شهر رفته بودم .پیش نماز مسجد نماینده آیت الله .... در استان بود و حق زیادی به گردن بنده داره انقدر که نماز خوندن رو ایشان به من یاد داد. یکی از مامومین مسجد که تاجر است و بیشتر سال را خارج از کشور به سر میبرد من رو صدا زد و به کناری برد و سوال ساده ای از احکام پرسید.تعجب کردم چون فکر نمی کردم همچین سوالی بپرسه!
سوال های زیادی پشت سر هم ازم پرسید.
بهش گفتم اینا رو میتونی از حاجی بپرسی؟!
گفت:راستشو بگم چون شما خوش لباس هستید دوست دارم با شما صحبت کنم! البته میدانم حاج آقا با سواد تر است!
نکته اخلاقی:شما به لباس نگاه نکنید به سواد نگاه کنید.:nishkhand:

با سلام
جناب علامه حلی مگر همانطور که هرکسی که لباس خوب پوشید نمیتوان گفت با سواد است هر کسی هم لباس بد پوشید با سواد نیست ؟!!
آذر بانوی گرامی کلی گفته اند بنده ام کاملا مو
افقم !
چرا نباید مبلغین دین لباس خوب بپوشند ؟
مشکلی است
؟

ذکر یونسیه;212544 نوشت:
ببخشید اونوقت توقع روحانیت از مردم باید چی باشه؟

یا الله

پیشنهاد میکنم دوستان یک تاپیک هم با این عنوان قرار بدن
ممنون:Gol:

آذر بانو;212501 نوشت:
با سلام و احترام
به نظر من روحانی هم باید خوب بپوشه، خوب بخوره، خونه و ماشین خوب (متعادل نه خیلییییییی گرون) داشته باشه و به فکر آسایش و آرامش زن و بچش باشه بسیااااااااار زیاد. (تا برای بقیه الگو باشه و مردم اینقدر از زندگی با قشر روحانیت نهراسند.) ولی فقط نباید اسراف کنه.
تواضع از همه خصوصاً از قشر روحانی خیلی قشنگه. (درخت هرچی سنگین‌تر میشه شاخه هاش پایین‌تر میاد، روحانی هم هرچی علمش بیشتر میشه باید تواضعش بیشتر بشه.)
خوش اخلاقی خیلییییییییییییییی مهمه، چون الگوی یک جامعه هست و مردم با یک دید دیگه ای به روحانی نگاه می کنند.
دلسوز باشه
رازدار باشه
به مسائل و مشکلات جوانان واقعا رسیدگی کنه.
و در آخر همه‌ی اینا در یک کلمه جمع میشه: تقـــــــــــوا، تقـــــــــــوا، تقـــــــــــوا.

با سلام و درود بر همه کاربران فهیم و فرهیخته :Gol:

بنده خودم یه روحانیم یکی از روحانیونی که پوست و گوشت و استخوانم در حوزه روئیده و صد در صد زندگیم رو مدیون مولایم امام زمان هستم نمیخوام زیاد حرف بزنم ولی همینقدر خدمتتون عرض کنم تا اونجایی که در توانم بوده هم در راه دین و شعور دینی مردم تلاش کردم و حقایق دینی رو بدون کم و کاست به مردم رسوندم هر چند شاید خیلی از حقایق به مذاق عامه مردم خوش نیامده باشه ولی طوری رسوندم که دلی شکسته نشه و خاطری رنجیده نشه و عقیده ایی از هم نپاشه
برای رفاه خانواده ام تلاش کردم و برای رفاه اونها از هیچ تلاشی هم دریغ نورزیدم الان هم بحمدلله خانواده ام از همه نظر منو قبول دارن ماشین هم دارم خونه هم دارم و و کسی هم تا الان چیزی به من نگفته که چرا و چرا تا اونجایی هم که در توانم بوده سعی کردم ادب بندگی رو در مقابل مولایم امام زمان رعایت کنم سعیم براین بوده نوکر خوبی باشم حالا اینکه در نوکری خوب بودم یا نه رو خود مولا باید بفرماید انشاالله که بوده باشم و بفرمایش خانم آذر بانو .... :ok: ولی هیچوقت اسراف ابدا ، با مردم محل تبلیغم کاملا همراه هستم و خودم رو تافته جدا بافته نمیدونم در غمها و شادیهاشون همراه هستم مهمترین وظیفه اجتماعی خودم میدونم که در وهله اول بفکر فقرای جامعه هستم و به عیادت مرضایشان میروم اگر شخصی دائم المسجد هست و پشت سرم نماز میخونه چند روز نیاد خودم شخصا برای ملاقاتش میرم شاید مشکلی داشته که نتونسته بیاد در سخنرانیها بر حسب شرح وظیفه ایی که معاونت تبلیغ و آموزشهای کاربردی حوزه علمیه قم برام تعیین کرده تکیه ام بر احکام و تفسیر قرآن هست تتبع و جستجو در لابلای احادیث ائمه معصومین علیهم السلام کار من و شغلمه و ..... و بفرمایش استاد گرامیم جناب حامی وقتی سرمایه داری شیشه ماشینشو پائین آورد و میگه حاج آقا تورم اینطوریه اونطوریه (کم هم نداشتیم از این جور آدما) میگم بله شما درست میفرمائید و این جمله رو بهش میگم که رنگش ببین حالش بپرس شما از رنگ و روت پیداست که چقدر تورم در شما اثر گذاشت :khaneh: به نظر من روحانی کسی هست که عامه مردم او را ستایش کنند که البته نباید مخالفین رو از نظر دور داشت روحانی باید این شعر رو نصب العین کار خودش قرار بده که آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا
....

به پایان امد این دفتر حکایت همچنان باقیست

رضا;212551 نوشت:
[=century gothic]با سلام
جناب علامه حلی مگر همانطور که هرکسی که لباس خوب پوشید نمیتوان گفت با سواد است هر کسی هم لباس بد پوشید با سواد نیست ؟!!
آذر بانوی گرامی کلی گفته اند بنده ام کاملا مو
[=century gothic]ا[=century gothic]فقم !
چرا نباید مبلغین دین لباس خوب بپوشند ؟
مشکلی است
[=century gothic]؟

سلام
حرف سرکار آذربانو کاملا درست است.اون نکته رو گفتم ریا نشه:khandeh!: اما همراه با شکل ظاهری،تلاش علمی هم مهمه.

نوشته های جناب رحیق مختوم رو که خوندم اشک تو چشمام جمع شد مخصوصا اونجایی که از زن و بچه گفت !:grye:

سلام
توقع من از روحانیت اینه که :
1. اول خودشون عامل به دین باشن تا حرفاشون در مردم اثر کنه!
2. از مسئولیت اصلیشون که تبلیغ و ترویج دینه غافل نشن و بی زحمت یادشون باشه که اول باید به اون مسائل بپردازن بعد ......

سلام

روحانیون روحانی باشید

روحانیون
علی باشید
فاطمه باشید
حسن باشید
حسین باشید
علی باشید
محمد باقر باشید
جعفر صادق باشید
موسی کاظم باشید رضا باشد
جواد باشید
هادی باشید!!!!حسین باشد
قائم باشیدصل الله( علیهم جمیعاو علی ابوههم )
قائم باشید

قائمممم باشید!!!!!

فقط دو رو نباشند و به حرف خودشون عمل کنند هر چیز دیگه ای بودند مشکلی نیست !

bossm;212617 نوشت:
به حرف خودشون عمل کنند هر چیز دیگه ای بودند مشکلی نیست !

آخه مشکل اینه که ممکنه یه موقعی حرف خودشون، حرف دین نباشه یعنی حرف خوبی نباشه ! حالا تکلیف چیست؟

با صلوات بر محمد وآل محمد
و سلام بر علامه حلی عزیز و دوستان گرامی
به نظر می رسد اگر بخواهید بدانید یک طلبه چه باید بکند باید سیره وروش پیامبر و ائمه (علیهم السلام )را بررسی کنید هر کار که آن ها انجام داده اند یک طلبه هم باید انجام بدهد .
یک خاطره که شنیده ام خدمتتان عرض میکنم،یکی از آیات عظام برایش مهمان خارجی می آید دستور می دهند که مبلمان بیاورند از آقا سوال می کنند که آقا شما اهل تشریفات نبودید فر مودند :ما باید ظاهر را هم حفظ کنیم ( البته تا آنجا که تو ذهنم بود نوشتم ).
اما وظیفه ی طلبه از دید گاه قرآن
1-تزکیه و تعلیم ، سوره جمعه/2
2- تعلیم وتدریس، آل عمران /79
3- تحصیل و تبلیغ ، توبه /122
و نتیجه این که اگر طلبه به وظیفه خود ش عمل کند «و کفی بالله حسیبا »،احزاب / 39

یه طلبه هر کاری که دوست داره میتونه بکنه ولی حق نداره اعتقادات مردم رو مسخره کنه .

حق نداره به یکی بگه بی سواد (البته غیر مستقیم ). اونم تو جمع .
چه جامعه مجازی باشه و چه حقیقی.
وقتی به طلبه ای میگن که اینجا بشین به سوالهای ملت جواب بده ، برای جواب دادن نباید اول یه جمله تمسخر امیز بگه بعد جوابشو بده .
روحانی نباید مردمو تحقیر کنه و انگ بی اطلاعی بهشون بزنه .
اگه ملت قرار بود همشون مسائل دینی و احکام واخلاق و تاریخ اسلام و غیره رو بدونن که دیگه به روحانی و کارشناس امور دینی احتیاجی نبود .
همش هم مزاحم شما نمیشدیم .

روحانی نباید به مردم سو ظن داشته باشه .
اگه کسیو میبینه که سبک زندگی یا منشش با اون فرق داره نباید بی احترامی کنه .

اینا باعث میشه مردم همه رو به این دید ببینن .
وقت یهم اعتراض میکنی به این طرز رفتار میگن : ایشون اخلاقشون اینطوریه . شما به دل نگیر . یعنی چی ؟
آدم نمیتونه خودشو اصلاح کنه ؟
هر کسی یه تخصصی داره . از روحانی توقع نمیره که فکر کنه همه باید همه چیو بدونن کما اینکه خود اون هم همه چیو نمیدونه .

ببخشید که اینقدر تند بود حرفام ولی حقیقت محضه . به نظر من خود روحانیون باید به هم تذکر بدن.

من خودم همیشه به دوستام میگم شما انتظار زیادی دارین از روحانیون .
اونها هم مثل همه ما آدمهای عادی هستن .
و آدم بد تو هر قشری وجود داره .

ولی جدیدا آدم بداش خیلی تو چشن

علامه حلی;212473 نوشت:
البته با این وضعیت هیچ کس قبول نداره ! بنده یه زندگی معمولی رو گفتم!؟ راستی آدرس بدید به حاج آقا یه سری بزنم هر روز طرف سالاریه میرم؟!

میترسم آدرس بدم بعد کاشف به عمل بیاد که حاج آقا تو این سایتم جزو قربانها هستن بعد یهو دیدین کاربر نکیسا به طرز مخوفی غیب شد .:Nishkhand:

nakisa;212703 نوشت:
یه طلبه هر کاری که دوست داره میتونه بکنه ولی حق نداره اعتقادات مردم رو مسخره کنه .

وقتی به طلبه ای میگن که اینجا بشین به سوالهای ملت جواب بده ، برای جواب دادن نباید اول یه جمله تمسخر امیز بگه بعد جوابشو بده .
اگه ملت قرار بود همشون مسائل دینی و احکام واخلاق و تاریخ اسلام و غیره رو بدونن که دیگه به روحانی و کارشناس امور دینی احتیاجی نبود .

وقت یهم اعتراض میکنی به این طرز رفتار میگن : ایشون اخلاقشون اینطوریه . شما به دل نگیر . یعنی چی ؟
هر کسی یه تخصصی داره . از روحانی توقع نمیره که فکر کنه همه باید همه چیو بدونن کما اینکه خود اون هم همه چیو نمیدونه .

ببخشید که اینقدر تند بود حرفام ولی حقیقت محضه . به نظر من خود روحانیون باید به هم تذکر بدن.

سلام
خیلی دلتون پره!؟
شما درست میفرمایید روحانی باید احترام همه را نگه دارد و کسی را تحقیر نکند.
ولی یادم باشه براتون چند تا خاطره تعریف کنم تا یه مقداری به روحانیها حق بدید.

nakisa;212703 نوشت:

خانم دکتر نکیسا همشهری بزرگوار سلام علیکم

فرمایشاتی کردید که بندرت سنخییت با روح طلبگی و روحانی بودن داره بنده که خودم هم در متن روحانیون حد اقل بمدت 25 سال هستم بسیار کم چنین چیزی شنیدم و یا اصلا چنین چیزی ندیدم شاید اونی که شما میگید روحانی نما باشه نه روحانی پس نمیشه فرمایش شما رو تعمیم به همه داد
خانم دکتر در قشر حضرتعالی هم بسیارند کسانیکه هیچ تعهدی نسبت به شغلشون ندارن و همه مردم رو بیسواد می انگارند که بنظر من متاسفانه بخاطر غرور کاذبی که بهشون دست میده مردم رو در سطح پائین نگاه میکنن و حتی بعضا که نه کرارا در برخی درمانگاها و بیمارستانها مشاهده میکنیم که پزشکان طوری با مریض رفتار میکنند که شاید مریض از نظر جسمی بهبود پیدا کنه ولی روحش کاملا متاثر از برخورد فلان پزشک هست نمونه اش همین خودم که چند روز پیش مریضی از اقوام رو برای مداوا و معاینه بعد از عمل جراحی به بیمارستان شهید بهشتی پیش دکتر .... بردیم منشی دکتر روز قبل به ما گفته بود شما باید ساعت 9 صبح اینجا باشید ولی متاسفانه از ساعت 9 تا 12 ظهر از جناب دکتر خبری نشد به نظر شما برای یه مریضی که عمل جراحیش تموم شده و دوران نقاهت رو میگذرونه نشستن و معطلی بر روی صندلیهای داغون شده بیمارستان خوبه ؟؟؟ تازه بعد از اینکه اومد داخل مطب شد انگار از ما طلبکار بود چنان اخم و تخمی میکرد که بیا و ببین یا چندین نمونه دیگه که اگه بخوام بگم از حوصله خارجه

خانم نکیسا شما همه روحانیون رو به یه چشم نگاه نگن و نگو روحانی نباید اینطور باشه یا اونطور باشه شما تا حالا با چند تا روحانی برخورد داشتید که اینطور با ضرس قاطع نظر میدید شاید درصد بسیار ضعیفی از روحانیون که بنظر خودم شاید از صد هزارتا یکی هم نباشه مغرور به علمش باشه اصولا در تمام اقشار تحصیل کرده غرور علمی هست به نظر خودم که یه روحانی درد کشیده زجر مردم دیده هستم و حد اقل 15 سال مستقیما در میون مردم دارم زندگی میکنم چنین چیزی نشنیدم

خانم دکتر نکیسا کدوم روحانی شهر ما اینطوری هست اهل کجاست ؟؟ محل تبلیغش کجاست ؟؟ بفرمائید تا بهش تذکر بدیم خودشو اصلاح کنه اصلا خودم باهاش تماس میگیرم و بهش میگم رفتارت باعث وهن دین شده روحانی بخواد با رفتارش مردم رو نسبت به دین و اعتقادات بد بین کنه که روحانی نیست و احتیاج مبرم به تذکر و یاد اوری داره
واقعا از حرفای شما من از تعجب ... در اوردم

منتظر جواب حضرتعالی هستم :Gol:

[="darkorchid"]

[="YellowGreen"]به نام خدا[/]

سلام
من این تاپیک رو می بینم یه خورده دلم برای قشر روحانی میسوزه!:Shekastan Del:
همه طلبکارانه به روحانیون نگاه می کنند.

مثلا شما نمی دونید توی همین جامعه ی پزشکی ، چقدر حق بیماران ضایع میشه.
چقدر برخی پزشکان کم کاری می کنند ، یا به قول جناب رحیق با غرور برخورد می کنند. به خاطر چند دقیقه معاینه کلی پول ویزیت می گیرند ...
اما هیچ کس نمیاد بگه شما به عنوان مریض انتظارت از من پزشک چیه؟؟
توقعت چیه؟
نه ! انگار مریض ها همه باید تازه ممنون هم باشند که پزشک محترم لطف کرده و منت نهاده و معاینه فرموده و کلی هم پول گرفته و ...:Ealam:
اون وقت روحانی هایی که همه زندگی شون رو وقف هدایت ما کرده اند بدون هیچ چشم داشت مالی و ... مگه باز هم باید توقع داشته باشیم؟؟؟ :hey:
من پزشکان رو مثال زدم برای اینکه خودم هم به این قشر خواهم پیوست. به کسی برنخوره.

به هر حال در هر قشری خوب و بد هست.
اتفاقا روحانیون خوب هاشون خیلی بیشتره. :ok: البته طبیعی هم هست.

[="purple"]ضمن تشکر از جناب علامه حلی برای شروع این تاپیک ، باید عرض کنم که ایشون چون طلبه هستند این تاپیک رو زدند و خیلی هم بزرگوار بوده اند که توقعات سایرین رو خواستند بدونند و مدیران روحانی سایت هم که این تاپیک رو مهم کردند همین طور...:Rose:[/]

وگرنه امثال بنده که جزء این قشر نیستیم ، اگر کمی منصف باشیم ...:Labkhand:
البته این صحبت ها نشان از اون داره که روحانیت زیر ذره بینه.
و کوچک ترین خطایی از جانب افراد این قشر خیلی به چشم میاد.
طلبه های عزیز و روحانیون محترم اگر علم و تقوا داشته باشند و حسن خلق و بیان نیکو ، و شئون طلبگی رو رعایت کنند مطمئنا در موفقیت شون مؤثر خواهد بود.
[="purple"]البته این ها رو نه به عنوان توقع ، بلکه به عنوان مواردی که به نظرم اومد برای موفقیت بیشتر این عزیزان عرض کردم.[/]:Rose:
انشاءالله که در پیشگاه حضرت بقیة الله اعظم ارواحنا فداه رو سفید باشند و در این زمانه که سخت می گذرد صبور و پایدار بمانند...
از همه ی طلبه های بزرگوار هم که پارتی شون پیش خدا و حجت خدا کلفته به شدت التماس دعا دارم.

[/]

به نام خدا

اي كاش روحانيون امانت دار لباس روحانيت باشند و آن را با گناه آلوده و تيكه پاره نكنند.

حامی;212507 نوشت:

:pir:توقع من از روحانيت اينه كه اجازه بده همه ازت توقع داشته باشن و تو از هيچ احدي توقع نداشته باش.اجازه بده سياست مداران هر كاري كردن تورم را پاي تو ببينند و خودت دم نزن.:esteghfar:

:pir:خودت اجاره نشين باش ولي وقتي مردي كه زندگي شاهانه داره و با ماشين مدل بالا شيشه را كشيد پايين به تو گفت به شما حسابي مي رسن تأييد كن و بگو واقعا شرمنده ام كه زندگي شما با سختي داره سپري ميشه؟:ghati:

:pir:توقع من از روحانيت اينه كه بچه و زن و فرزندشون را براي قدم زدن تو يه پارك نبريد. خب اين به ضرر دين است لطمه اي كه اين روحانيون به دين كه نه برخي دينداران وارد مي كنند جبران پذير نيست.:ghati:

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه اگر يه نفر كه سيكل هم نداره داراي خونه و بهترين ماشين باشد اشكالي ندارد ولي يك روحاني با مدرك دكتري بايد همون پژوه آخوندي را داشته باشد و هر روز كمي ماشينش را تو مسير منزل هل بدهد خب اين براي سلامتي شون هم خوبه.:pir:

:pir:توقع من از روحانيون اين كه بذار مردم فكر كنند كل شهريه 2500هزار توماني تو 2500000هزارتومان است تا براساس تصور خيلي از مردم باش. خودت هم خوش باش چون وصف العيش نصف العيش.

:pir:توقع من از روحانيون اين كه اگر مسافرتي رفتيد مثلا به مشهد نه دبي و... بذار همه تصور كنن بهترين هتل ها جا داري و غذا و همه امكانات به تو مي دهند نذار تصورش ذهني شون به هم بخوره.

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اگر همه همكلاسي هاي تو دارن باز نشسته مي شوند و تو فقط 3-4 ساله داري بيمه ميشي دم نزن.

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اگر مردم ديدند يك روحاني در سازماني مشغول است و مانند بقيه رسمي هاي آن جا حقوق مي گيرد براساس مدرك تحصيلات و مردم تصور كردند همه طلاب اين گونه اند توضيحي ندهند براي مردم.:kill:

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه به مسئولان حوزه بگويند درباره مظلوميت طلاب برنامه تبليغي اي در تلويزيون نداشته باشند بگذار چشم وهابيون حسود بتركه و گمان كنند طلاب وضعشون توپه. در ثاني تبليغ لينا نمكي مهم تره بايد وقت مردم را نگيريم و هزينه بيت المال را هدر ندهيم:please:

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه وقتي مهمان داريد و مهمان ها آمدند كتابخانه ات را ديدند و هر كدام درخواست يك كتاب كردند به همه بدهيد نمي خواهد گمان آنها به هم بخورد كه تصور مي كنند اين كتاب ها را حوزه به شما مي دهند لزومي هم نداره بگيد كارت خريد كتاب شما برخلاف دانشجويان مدت زيادي شارژ نشده است.

:pir:توقع من از طلابي كه در مدرسه درس مي خوانند و 13 روز ايام عيد را تعطيل هستند اين است كه بگذار مردم فكر كنند شما حقوق بگير هستيد و براي اين تعطيلات حقوق هم دريافت مي كنيد.

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه اگر بعد از 10-13 بار اجاره نشيني خانه اي ثبت نام كرديد و ده سال پول نداشتي كه قسط بدهي و اضطراب داشتي كه از دور خارج شوي و مردم گمان كردند خانه مفتي بهت دادن به نظر محترم مردم احترام بگذار.

:pir:توقع من از روحاينون نويسنده اين است كه به كسي نگوييد كه من با قرض و فروختن اسباب زندگي ام كتابم را چاپ كردم چه لزومي دارد توضيح دهيد كه اين را حوزه مفتي برايت چاپ نكرده است.

:pir:توقع من از متخصصان حوزوي كه دستي به قلم دارند و كتابي براي مركزي مي نويسند كه مدت يك سال يا بيشتر وقت مي گذاري اون وقت اون مركز حق را براي خودش مي داند و از كل قيمت كتاب 8 درصد را به نويسنده مي دهد، اجازه دهيد مردم تصور كنند از نوشتن اين كتاب بار خود را بستي.

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه هرگز نگوييد فلان نويسنده روحاني كتاب پرفروشش را كه 10 روزه در بازار كم ياب شد را وقف كرده است چون ذهنت افرادي زيادي كه ماديت را چركه زندگي روزانه مي دانند به هم مي خورد و.....

:pir:توقع من از روحاينون مبلغ اين است كه توضيحي ندهيد كه همه روحانيون منبري مثل 10-15 منبري مشهور كشور درآمدي ندارند و روحانيون داو طلب حاضرند زن و بچه خود را رها كنند و با كمترين مزايا كه به 400 هزارتومان هم نمي رسد حاضرند براي يك ماه جايي بروند كه براي استحمام هم مشكل دارند

:pir:توقع من از روحاينون اينه كه همسرانشان:geryeh: و فرزندانشان:koodak: را مانند خود تربيت كنند كه براي اين كه هيچ مسئوليتي ندارد و دوشت زير بار تورم داره خم ميشه ناسزا بشنوند و دم نزنند.

:pir:توقع من از روحانيون اين كه اگر با مدرك ليسانس و دكترا در حوزه جايي ساعتي به كار گرفتندت و يك پنجم متخصصان هم رديف تو در بيرون از حوزه است حقو ق بدون هيچ مزايا دادند سرت را مثل بچه آدم پايين بينداز و به كارت ادامه بده

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه اگر مشاوره تلفني رفتيد و تو را به عنوان نيروي ساعتي در نظر گرفتند و به تو گفتند بيش از صد ساعت نمي تواني كار كني و ايام تعطيل حقوقي به تو ندادند و بعد از 5 سال متوجه شدي كه شنوايي گوشت دچار آسيب جدي شده است:badbakht: حتي به مسئولان هم چيزي نگو چه رسد به مرد و خوشحال باش كه بعد از اين كه حرف مفت برخي از مردم نادان را نمي شنوي.:narahat az:

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه اگر به دليل ناداري مهماني كوچكي براي عروسي فرزندت ترتيب دادي و پول مطرب و رقاص و مشروب به كسي ندادي چيزي نگو اصلا نگو تو كه داد مي زني دارم از فقر مي ميرم چه طور حاضر ميشي نزديك 1000000 توان به مطرب بدهي و مشروب بدهي در مهماني.:ok:

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اجازه بده حتي سپاهي كه خودش را از شما مي داند گمان كند مثل آنها مزايا و حقوق داريد.

:pir:توقع من از روحانيون ياين است كه نگويند بين طلاب خارجي كه به ايران مي آيند براي تحصيل علومي ديني هستند افرادي كه در يك زير زمين تاريك در يك خانه كلنگي روي تكه موكت زندگي مي كنند چون تكذيب خواهي شد و بعد عدالت زير سئوال مي رود و نمي تواني پيش نماز شوي.:nishkhand:

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه نگويند فلان سخنران مشهور با تحصيلات عالي حوزه الان كنج يك زير زمين عليل بيمار است و حقوقش آن قدر نيست كه هزينه درمانش را بدهد يا قلان سخنران مشهور همه درآمدش از منبرهايش را هزينه جهيزيه دختران فقير كرده است.

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه نگويند مرجع بزرگي چون آيت الله مظاهري حتي يك ريال از وجوهات براي زندگيش از شروع طلبگي اش استفاده نكرده است. اجازه دهيد اگر مردم يكي يا چند روحاني را ديدند كه تجمل گر هستند يك جا يعني خشك و تر را بسوزانند
ولي اجازه ندهيد كه گمان كنند كه حوزه شيعه كه دوامش با خون شهداي فقيه كه حتي در زندان كتاب نوشتند پول فله اي و اورت به طلاب مي دهد.

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه اگر هالويي پيدا شد به نام هالو و كليپ هايش موضوعاتش هجو روحانيون بود دم نزنند چرا كه تورم رو دوش مردم سنگيني مي كنند بگذاريد برخي مسئولان به رياضيات خود برسند و روز به روز حساب كتاب كنند و مال روي ما بگذارند و اختلاس كنند و مردم آسيب پذير هم لبخندي بزنند و شاد باشند ولي اگر به فلان مسئولي توهين شد از زير سنگ هتاك را بيرون بكشند ولي هالوها در دانشگاه شب شعر برگذار كنند و براي شادي مردم كنسرت هاي شيطان پرستي با بودجه دولت اجرا شود خب فايده اينها را كم نگيريد مشكل ازدواج جوان حل مي شود چون ذهنشان مشغول مي شود تازه روايت هم داريم كه جوان بي كار دشمن خداست.

:pir:توقع من اين اسيت كه نگوييد روحانيت امتحان خود را در ايام جنگ پس داد و اهل عمل بود و نسبت به صنف خود در كل اصناف بيشترين شهيد را تقديم كرد.

:pir:توقع من از روحانيون اين است كه نمي خواهد بگوييد:no: چرا فلان مسئول مبارزه با مواد مخدر يا.... خودش نبايد به دليل تخلفاتش در دادگاه به شكل علني محاكمه شود:god: همو كه خون شهيدان را ضايع مي كند. نمي خواهد به مسئولان قضايي بگوييد كه اجراي دير هنگام تعزيرات و حدود الهي امنيت مردم را به هم زده، بگذاريد امام زمان بيايد:mohabbat: خودش انتقام بگيرد او اجرا كننده حدود الهي است.:khandeh!:

:pir:توقع از روحانيون است كه اگر كسي گفت چرا شهريه مي گيريد نگوييد در برابر مثل بقيه اقشار اين گونه نيستيم كه 30 ساله بازنشست شويم و اگر در حوزه تدريس كنيم حق تدريس مان با دانشگاه به خاطر همين شهريه بسيار بسيار پايين است. بگذاريد خوش باشيم بگيم و بخنديم با مردم:hamdel: اگر از سخنان نا به حق آتيش گرفتيد برويد جايي كه با انفجارتان خسارت به بيت المال نزنيد:aatash:

:pir:توقع من اينه كه به مردم نگوييد ما هم مثل شما آدم هستيم و ظرفيتي داريم ما هم ممكن است اشتباه كنيم پيغمبر كه نيستيم چون ممكن است عصمت شما زير سئوال بره

:pir:توقع من اين است كه اگر عده اي گفتند به روحانيون زن نمي دهند و باز گفتند هر كدومشون چندتا زن دارن زياد تعجب نكنند از قديم گفته ان شنوند بايد عاقل باشه اوا كه نمي دانند تناقض يعني چي؟

:pir:توقع من از روحانيون اينه كه دردشون را با امام زمانشون درميون بذارن و نذارن اجرشون با شكايت خراب شود

:pir:توقع من از روحانيون بااخلاص كه تعدادشان در اين صنف بسيار زياد از كرمو ها هستند:offlow: اين است كه براي من و امثال من هم دعا كنند،

[=century gothic]با سلام
استاد حامی گرامی بسیار زیبا فرمودید اینها واقعا سخته !
مشکل اینجاست!
[=century gothic]عدم شناخت درست ![=century gothic]!!
متاسفانه
[=century gothic]وجود دارند مردمی که [=century gothic] در تمیز دادن و شناخت درست , علما و طلبه ها مشکل دارند [=century gothic]و از همینجا نتیجه گیری نادرست صورت میگیرد [=century gothic]
[=Century Gothic]اما باید به اینهم توجه داشت که چرا این اشتباه و عدم شناخت درست صورت گرفت :Ghamgin:
[=century gothic] توقع خودش با وظیفه همراست و نیاز به گفتن ندارد و هر مبلغی با رفتار و کردار میتواند این توقع را که خداوند در قرآن فرموده در کفه ترازو بگزارد و نظاره کند
(الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ وَكَفي بِاللَّهِ حَسِيباً).
همان كساني كه پيام‌هاي خدا را ابلاغ مي كنند و از او مي ترسند و از هيچ كس جز خدا بيم ندارند. و خدا براي حسابرسي كفايت مي كند.
[=century gothic]
تبليغ و بيان احكام و معارف ديني براي مردم و آشنا كردن آنان با پيام آسماني از وظايف مهم انبياي الهي بوده است.
آنان زندگي خود را در راه تبليغ پيام الهي و آشنا كردن مردم با خداوند و احكام پاك او گذرانده‌اند، چرا كه نجات و سعادت انسان‌ها در گرو انجام تكاليف و دوري از همة‌ آفات و انحرافات مي‌باشد.
اين مهم يعني تبليغ معارف ديني در قرآن كريم نيز به‌عنوان يكي از بهترين اعمال، شناخته شده است و مبلّغان از مقام و جايگاه رفيعي برخوردار گشته‌اند.
[=century gothic]
[=century gothic] یا علی ع

بابا چه خبره اینجا همه در مذمت روحانیون دارید حرف میزنید بنده اصلا و ابدا حرف شما رو قبول ندارم اینکه اگه واقعا کسی روحانی باشه امانت دار لباسش نباشه لباس یه آخوند تمام حیثیت و شخصیت دینی اش رو تشکیل میده آقایون و خانمها چی می شنوم همش دارید بد میگید بیائید بنده بیشتر از 4 هزار روحانی به شما نشون بدم که در بدترین شرائط آب و هوائی در دورترین نقاط کشور زندگی مرفه قم رو ول کردن و دارن برای فهم دینی مردم تلاش میکنن آقایان و خانمها چرا دور بریم همین نزدیکیها ،، شما مدیر سایت رو از نزدیک دیدید ؟؟؟ شما مدیر اجرائی و مدیر فرهنگی سایت رو از نزدیک دیدید ؟؟؟ استاد بزرگوارم جناب حامی که هم فوق لیسانس روانشناسی بالینی رو دارند و هم مدارج علمی بالای حوزه علمیه رو طی کردن استاد سجاد استاد طارق استاد عظیم الشانم صدرا رو دیدید استاد گرانقدرمان جناب پیام بزرگوار رود دیدید ؟؟؟ اینها رو دیدید یا نه ؟؟؟؟ چرا اینها رو نمیگید که از جانشون دارن مایه میذارن برای تفهیم مفاهیم دینی
برادران بزرگوار چرا نمیرید در مراکز حوزه های علمیه شهرتون ببینید چند درصد از طلبها با پاکترین روحها و روحیه ها دارن زندگی میکنن چرا نمیرید بچرخید ببینید حد اقل بالای نود درصد روحانیون در زیر خط فقر دارن زندگی میکنن اون ده درصد هم یا در مشاغلی مانند نیروی انتظامی یا سپاه مشغول خدمتن و یا در مراکز قضائی هستن که البته این رو هم خدمتتون بگم اونها هم به نوبه خودشون مشکلات خاص زندگی رو دارن بقول شاعر در این عالم کسی بی غم نباشد اگر باشد بنی آدم نباشد یکی از روحانیونی که دوست و رفیق هم حجره ایی بنده بود همزمان با حقیر که اومدم شمال ایشون رفت سیستان و بلوچستان تبلیغ دین خدا در اونجا بخاطر خصومتی که با اشرار منطقه پیدا کرد فرزند پسر 15 ساله اش رو سر بریدن و جنازه اش رو در داخل کیسه براش فرستادن یکی از روحانیون دیگر از دوستان من چندین سال با کپر نشنان جنوب زندگی کرد و به تبلیغ دین مشغول بود روحانی رو میشناسم که یکی از ائمه جمعه شهرهای جنوب کشور بود که بدست اشرار افتاد و در بیابان برهوت کهنوج کرمان رها شد و با هزار بدبختی و گرفتاری خودشو به لب جاده رسوند و نجات پیدا کرد مگه توی همین سایت اسم یه روحانی چند وقت قبل نبود که برای دفاع از دختر خانمی که داشت توی خیابون مورد تعرض اراذل و اوباش قرار میگرفت چندین ضربه چاقو خورده بود و بدن نیمه جانش رو به بیمارستان بردن که ظاهرا از ناحیه دوتا چشم آسیب جدی دیده بود بنده خودم یکسال تمام در جائی به تبلیغ دین مشغول بودم که حتی نفت به اونجا نرسیده بود یعنی مفهومی بنام نفت برای اونا تازگی داشت تماما با هیزم کاراشونو میرسیدن 30 کیلومتر جاده جنگلی سنگلاخ حالا بنده با 5 سر عائله و بچه های قم بزرگ شده در رفاه بوده فقط برای رضای خدا رفتیم در چنین منطقه ایی ،،، شما باشید تن به چنین کاری میدید ؟؟؟ منطقه ایی که اگه صبح میخواستی بیائی شهر غروب می بایست برگردی روستا ، روستایی که آژانسش لندرور بود بنده یه نمونه از 4000 هزار روحانی هستم که به همین منوال دارن برای احیای دین تلاش می کنن تازه خودم که از اول شمال بودم رو عرض کردم حالا شما برید روحانیونی که در جنوب و غرب زندگی برای تبلیغ رفتن حالا اونا چه وضعی دارن خدا میدونه به نظر شما زن و بچه اونا رفاه نمیخوان ؟؟ بچه های اونا امکانات تحصیلی عالی نمیخوان ؟؟؟ پس چرا اینهمه رنج و مشقت رو بر خودشون و خانوادشون هموار کردن و رفتن در بدترین شرائط آب و هوایئ دارن زندگی میکنن ؟؟؟ شاید بعضیها تون بگید خوب شاید برای حقوق بالاش میرن ولی بنده قسم میخورم به خداوند خدا قسم حقوقی که به یه طلبه طرح هجرت درس خارج خون میدن از حد اقل حقوق یک رفتگر شهرداری کمتره روحانی که با مدرک فوق لیسانس حوزه با ده سال تجربه تبلیغی داره ماهی 350 هزارتومن حقوق میگیره نمونه عینی اش خود بنده میخواهید فیش حقوقی ام رو اسکن میکنم میزارم توی سایت همه ببینن چرا همش دارید نقاط ضعف رو میگید اونهم نقاط ضعفی که شاید هم یک درصد کل روحانیون رو شامل نشه همین مسئولین سایت جناب حاج آقای زارع رو از نزدیک دیدید ؟؟؟؟ شما هیچوقت رفتید قم دوست دلسوز و رفیق شفیق و عزیزم و سرور ارجمندم جناب آقای امیر خانی رو دیدید ؟؟ بنده خودم از نزدیک ایشون رو دیدم چقدر باصفا چقدربا عزت و کرامت برخوردش نمونه بارز بهترین فضائل اخلاقی هست چه روحانی موقر و متین چقدر زحمت کش و متدین شما هیچوقت رفتید قم ایشون و مسئولین مرکز ملی رو دیدید ؟؟؟ جناب آقای مخدوم رو از نزدیک دیدید ؟؟؟؟ چرا این بزرگوران رو نمیگید که شب و روز خودشونو وقف برای فهم دینی مردم کردن حالا یکی نیاد بگه آقا شما چرا اینقدر از اینا تعریف می کنید نه خیر بنده تعریف نمیکنم بلکه عین واقعیت رو دارم میگم بخدا قسم شما هم اگه برید و این بزرگواران رو ببینید به حرف من میرسید بنده خودم حداقل 4000 روحانی میشناسم که با بهترین روحیه و بالاترین فضائل اخلاقی دارن به جامعه دینی خدمت می کنن شمائی که میگید روحانی فلان هست و بهمان یا روحانی ندیدید یا اگه دیدید درصد بسیار کمی از اونا رو دیدید فکر کردید همه یه جورن
بنده خواهش میکنم مقداری منصف باشید نکنه اقشار دیگر جامعه همه پیغمبر و امام هستن و تنها قشر گنهکار روحانیون هستن ؟؟؟؟
بعضیها انگار دلشون لک زده برای یه جامعه بدون روحانی ولی با قاطعیت این جمله حضرت امام رضوان الله تعالی علیه رو براتون یاد آور میشم که جامعه بدون روحانیت مانند جامعه بدون طبیب هست

والسلام علی من اتبع الهدی :Gol:

رحیق مختوم;212746 نوشت:

بابا چه خبره اینجا همه در مذمت روحانیون دارید حرف میزنید بنده اصلا و ابدا حرف شما رو قبول ندارم

والسلام علی من اتبع الهدی :gol:

با سلام
جناب رحیق مختوم ما که ندیدیم کسی در مذمت روحانیان سخنی گفته باشد !؟
به هر جهت تاپیکی زده شده و کاربران نظر میدهند و اصلا موضوع تاپیک همین است
آیا غیر از این است ؟
این مشکلات خب در جامعه متاسفانه وجود دارد و مربوط به اینجا نمیشود باید کار کرد و باید تلاش کرد که فکر اذهان را درست کنیم

رضا;212747 نوشت:
[=century gothic]با سلام
آیا غیر از این است ؟
[=century gothic]این مشکلات خب در جامعه متاسفانه وجود دارد و مربوط به اینجا نمیشود باید کار کرد و باید تلاش کرد که فکر اذهان را درست کنیم

نقل قول:
اي كاش روحانيون امانت دار لباس روحانيت باشند و آن را با گناه آلوده و تيكه پاره نكنند.

نقل قول:

نقل قول:
فقط دو رو نباشند و به حرف خودشون عمل کنند هر چیز دیگه ای بودند مشکلی نیست !

نقل قول:
خوب الان روحانیونی که مدرک دکتری دارن تو دانشگاه هیئت علمین دیگه! چرا ماشین خوب سوار نشن؟!تو دانشگاه ما روحانیون پرشیا کمتر سوار نمیشن!!!!!!!!

نقل قول:
اصلا خونهه فضایی بود .

و ....

استاد گرانقدر به نظر حضرتعالی چند درصد این حرفا به ما طلبه ها میخوره ؟؟؟؟ بسیار دوست دارم جواب اینا رو بشنوم در حالیکه میدونم درصد بسیار کمی که حتی شاید به چشم نیاد اینجورین نه همه ولی ببینید ملت همون یه درصد رو چطور توی بوق و کرنا کردن و دارن میزنن توی سر ما
راستی حضرتعالی که اونور آب زندگی میکنید روحانیون اونطرفا چطوری زندگی میکنن آیا حقوق ماهیانشون با 5 سر عائله 350 هزار تومن هست آیا توی یه زیر زمین نمور تا یک متر دیوار داخل نمک فرو رفته زندگی میکنن ؟؟؟ لابد بچه هاشون هم روز بجای بازی توی بهترین پارکهای مانند ارم و شاندیز و ... با همون ذغال روی دیوار می نویسن بابا آب داد بابا نان داد و درد دین داشتن بابا ما رو به این روز انداخت راستی اونا چطوری زندگی می کنن ؟؟؟؟

موفق باشید :Gol:

رضا;212747 نوشت:
[=century gothic]با سلام
آیا غیر از این است ؟
[=century gothic]این مشکلات خب در جامعه متاسفانه وجود دارد و مربوط به اینجا نمیشود باید کار کرد و باید تلاش کرد که فکر اذهان را درست کنیم

خوب کار ما در اومد جناب استاد
از طرفی باید تلاش کنیم اذهان به گل فرو رفته مردم رو از تصورات ذهنی که نسبت به روحانیون دارن نجات بدیم از طرفی هم تلاش کنیم که مردم به صراط مستقیم هدایت شوند مردمی که خودشون هر چیزی میخوان سوار میشن هر کاری که میخوان بکنن میکنن ولی یه طلبه بیچاره با هزار بدبختی و فلاکت و با صدها هزار رکعت نماز استیجاری و بستن زانو بند به پاها برای رکوع و سجود نمازهای بگردن گرفته اگر پولی هم بمونه بره یه ماشین قراضه بفرمایش استادمان جناب حامی پژو 504 معروف به پژو آخوندی بخره اونوقت مردم بیان بشینن و لن ترانی بار این روحانی کنن که ای آقا برد و خورد حالا خودشون توی تویوتا کمری و سانتافه و لکسوز نشستن نشستن اونوقت توی جاده ایی مثلا اتوبان تهران قم مثل برق و باد از بغل این طلبه بدبخت رد بشن و بچه های اونا در حال نواختن گوشهایشان با صدای خواننده های غربی و آهنگهای سوپر متال و مدرن تالکینگ و .... از داخل ماشین به ریش این آخوند و هر چی مملکت بخندن

جناب استاد چرا به مردم نگیم که یه مقدار فیتیله ی ذهنشون رو آبدیت کنن شما هر چند وقت یه بار ویروس های کامپیوترتون رو بوسیله آبدیت کردن آنتی ویروس از بین میبرید ؟؟
چرا نباید مردم ویروسهای ذهنشون رو که ماحصل تبلیغات رسانه های غربی هست از بین ببرن چرا نباید از طرف مردم هیچ حرکتی برای برطرف شدن ذهنیت های پوشالی از زندگی و روش ومنش روحانیون صورت نگیره و همش بزنیم توی سر این طلبه بدبخت بگیم که آسته برو آسته بیا که گربه شاخت نزنه

جناب استاد از ما دعوت بفرمائید بیائیم اونطرف آب به زیارتتون تا بریم یه جا بنشینیم بهتون بگم در طول 25 سالی که در حوزه بودم چی دیدم و چی شنیدم درد و دلهای یه طلبه توی یه تایپیک و دو تایپیک جا نمیگیره

استاد جسارت ما رو ببخشید شما بزرگوارید اغماض بفرمائید :Gol:

با سلام

رحیق مختوم;212748 نوشت:
و ....

استاد گرانقدر به نظر حضرتعالی چند درصد این حرفا به ما طلبه ها میخوره ؟؟؟؟

جناب رحیق مختوم گرامی ببینید اینکه کاربری سخنی گفته که بیشتر یک بغض است تا سخن علمی و حقایق !را نباید پای همه نوشت !در هر قشری هم انسانهای خوب است و هم انسانهای بد
و این چیزی نیست که تازگی داشته باشد
بنده خودم همدردم و میدانم چه میگوید

رحیق مختوم;212748 نوشت:

بسیار دوست دارم جواب اینا رو بشنوم در حالیکه میدونم درصد بسیار کمی که حتی شاید به چشم نیاد اینجورین نه همه ولی ببینید ملت همون یه درصد رو چطور توی بوق و کرنا کردن و دارن میزنن توی سر ما

بله قبول دارم ! ذکر کردیم که عده ای در درک شناخت درست مانده اند من درک میکنم برادر عزیز خود بنده روحانی نیستم اما مورد اصابت این سخنان قرار گرفته ام !

رحیق مختوم;212748 نوشت:

راستی حضرتعالی که اونور آب زندگی میکنید روحانیون اونطرفا چطوری زندگی میکنن آیا حقوق ماهیانشون با 5 سر عائله 350 هزار تومن هست آیا توی یه زیر زمین نمور تا یک متر دیوار داخل نمک فرو رفته زندگی میکنن ؟؟؟

اگر منظورتان روحانیون ادیانهای دیگر باشد که تمامی آنها مثل یک شهر وند معمولی از مزایا بهرمندند

رحیق مختوم;212749 نوشت:
خوب کار ما در اومد جناب استاد
از طرفی باید تلاش کنیم اذهان به گل فرو رفته مردم رو از تصورات ذهنی که نسبت به روحانیون دارن نجات بدیم از طرفی هم تلاش کنیم که مردم به صراط مستقیم هدایت شوند مردمی که خودشون هر چیزی میخوان سوار میشن هر کاری که میخوان بکنن میکنن ولی یه طلبه بیچاره با هزار بدبختی و فلاکت و با صدها هزار رکعت نماز استیجاری و بستن زانو بند به پاها برای رکوع و سجود نمازهای بگردن گرفته اگر پولی هم بمونه بره یه ماشین قراضه بفرمایش استادمان جناب حامی پژو 504 معروف به پژو آخوندی بخره اونوقت مردم بیان بشینن و لن ترانی بار این روحانی کنن که ای آقا برد و خورد حالا خودشون توی تویوتا کمری و سانتافه و لکسوز نشستن نشستن اونوقت توی جاده ایی مثلا اتوبان تهران قم مثل برق و باد از بغل این طلبه بدبخت رد بشن و بچه های اونا در حال نواختن گوشهایشان با صدای خواننده های غربی و آهنگهای سوپر متال و مدرن تالکینگ و .... از داخل ماشین به ریش این آخوند و هر چی مملکت بخندن

جناب استاد چرا به مردم نگیم که یه مقدار فیتیله ی ذهنشون رو آبدیت کنن شما هر چند وقت یه بار ویروس های کامپیوترتون رو بوسیله آبدیت کردن آنتی ویروس از بین میبرید ؟؟
چرا نباید مردم ویروسهای ذهنشون رو که ماحصل تبلیغات رسانه های غربی هست از بین ببرن چرا نباید از طرف مردم هیچ حرکتی برای برطرف شدن ذهنیت های پوشالی از زندگی و روش ومنش روحانیون صورت نگیره و همش بزنیم توی سر این طلبه بدبخت بگیم که آسته برو آسته بیا که گربه شاخت نزنه

جناب استاد از ما دعوت بفرمائید بیائیم اونطرف آب به زیارتتون تا بریم یه جا بنشینیم بهتون بگم در طول 25 سالی که در حوزه بودم چی دیدم و چی شنیدم درد و دلهای یه طلبه توی یه تایپیک و دو تایپیک جا نمیگیره

استاد جسارت ما رو ببخشید شما بزرگوارید اغماض بفرمائید :gol:

با سلام
جناب
رحیق مختوم گرامی این سخنانی که خطاب به ما میفرماید باید به عرضتان برسانم که بنده بی خبر نیستم و نبوده ام و با علما و طلبها آشنایی دارم !
حالا عجیب است که خطاب به بنده ذکر میکنید
خب کار مبلغین همین درست کردن فکرهاست و دعوت به صراط مستقیم مبلّغ دینی باید آن قدر پر توان و فرهیخته باشد که بتواند مانند یک استاد زبردستِ مطلع، خواسته های دانش دینی این نسل را برآورده نماید.
اما در مورد عزیزان سایت ! شما تازه به سایت آمدید و بنده از حال و روز بعضی از اساتید با خبرم و رابطه ما دیگر یک رابطه در حد سایت نیست و فراتر از این سخنان است
این که در جامعه مسائلی بوجود آمده که عده ای از مردم چنین برداشت اشتباهی میکنند و ان را به پای تمامی طلبه های عزیز مینویسند این کوته فکریست و لی باید توجه داشت به مسائلی که بنده لزومی نمیبینم در اینجا بازگو کنم چون رسالت این سایت چیز دیگری است فقط اشاره ای میکنم به سران فتنه

از حضرت امیرالمؤمنین نیز روایتی است که: « هر کس نفس خود را محاسبه کند سود برده و هر کس از آن غفلت ورزید، ضرر کرده است؛ هر کس بترسد در امنیت قرار گرفته و هر کس عبرت گیرد، بینا شده و هر کس بینا شد، فهمیده است و هر کس فهمید، آگاه شده است .»

لذا مواظب خود بودن، برای یک مبلّغ از جهتی، اساسی ترین امور است که مبلّغ بتواند بر مخاطبان خود، اثر گذار باشد.
از طرف دیگر قادر باشد ذره ای سوژه به دست دیگران ندهد تا از مسیر شیطان به کوبیدن و حذف او پردازند، تا نتواند به وظیفه ی خدایی خود عمل نماید و دگر دیسی وجود او به جای عامل تبلیغ، ضد تبلیغ شود .

یا علی ع

سلام !:Cheshmak:

نقل قول:
من متاسفانه بخاطر غرور کاذبی که بهشون دست میده مردم رو در سطح پائین نگاه میکنن و حتی بعضا که نه کرارا در برخی درمانگاها و بیمارستانها مشاهده میکنیم که پزشکان طوری با مریض رفتار میکنند که شاید مریض از نظر جسمی بهبود پیدا کنه ولی روحش کاملا متاثر از برخورد فلان پزشک هست نمونه اش همین خودم که چند روز پیش مریضی از اقوام رو برای مداوا و معاینه بعد از عمل جراحی به بیمارستان شهید بهشتی پیش دکتر ....

سلام به همشهری گرامی
حاج اقا چرا عصبانی شدین ؟
من که گفتم و عذر خواهی کردم بابت تند بودن نوشتم..
و گفتم که همه اینطوری نیستن . و همینطور گفتم که قشر روحانی هم مثل بقیه ، آدم هستن. آدم هاا هم با هم فرق میکنن .

در مورد پزشکان هم کاملا به شما حق میدم ولی اینی که شما میفرمایین ممکنه کشکلاتی برای پزشک پیش اومده باشه .البته لینم هست که خیلی از پزشکان بد قولن ولی تو همین بابل دکتر خوشبخت ساعت 5 صبح برای ویزیت مریضهاش میاد بیمارستان .
همینطور دکتر طاهری متخصص داخلی برای آندوسکوپی ، ساعت 6 بیمارستانه که خیلی از مریضها نمیان و براشون منتظر میمونه .
بازم بر میگردیم به شخصیت فرهنگی اجتماعی خود طرف و تربیت خانوادگیش.
طرف تو هر قشری باشه چه پزشک چه نانوا چه روحانی چه نظامی و چه ... این 3 عامل رو رفتارش تاثیر داره .

اما نکته اینجاست که توقع ملت از روحانیت چیز دیگه هست و هیچ وقت مردم روحانیو با یه پزشک مقایسه نمیکنن.

نقل قول:
من خودم همیشه به دوستام میگم شما انتظار زیادی دارین از روحانیون .
اونها هم مثل همه ما آدمهای عادی هستن .

و آدم بد تو هر قشری وجود داره .

ولی جدیدا آدم بداش خیلی تو چشن

رحیق مختوم;212738 نوشت:
خانم دکتر نکیسا کدوم روحانی شهر ما اینطوری هست اهل کجاست ؟؟ محل تبلیغش کجاست ؟؟ بفرمائید تا بهش تذکر بدیم خودشو اصلاح کنه اصلا خودم باهاش تماس میگیرم

سلام مجدد
شهر خودمونو که اگه میخواین یه نمونه بگم که خودمون باهاشون در رفت و آمدیم و خیلی هم تو چشم هستن، بفرمایین تا خصوصی عرض کنم .
ولی کسی که میخواستم متن رو بخونه ، خوند . دیگران تذکر دادن فایده نداشت .
ایشون اخلاقشون اینطوریه .

ما دور و برمون روحانی زیاد داریم که نمونه کامل یه انسان ساده زیست هستن.

از همین مدلی هام که شما میفرمایین که وضع زندگی مطلوبی ندارن هم داریم که اسم نمیبرم .
اما همیهش نقص بیشتر تو چشمه تا چیزای دیگه.

در هر صورت متشکرم .

بنام خدا.
سلام.
لطفاً اگر میخواهید انتقاد کنید ابتدا خودتون رو جای یک روحانی بگذارید و حرفهایی که میزنید به خودتون بزنید.
منم کمی ناراحت شدم از بعضی از انتقاد ها.
توقعات استاد حامی عالی بود:ok: هم در بیان توقعات و هم در نوع.
تشکر.
یا علی.

موضوع قفل شده است