صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ابوبکر که بود؟

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

ابوبکر که بود؟

با سلام
    ابوبکر :

1. در زمان بعثت پیامبر چند سال داشت؟
    2. قبل از بعثت که بود و چکاره بود؟
    3. چگونه اسلام آورد؟
    4. در مورد ویژگی های شخصیتیش در تواریخ چه آمده؟

سوال اصلیم چیز دیگه هست که مربوط میشه به دشمن شناسی در اسلام و اینکه چطور مردمی که به یقین می دانستند حضرت علی(ع) جانشین پیامبر است و همچنین پیامبر(ص) را بسیار دوست داشتند که به خصوص در سالهای آخر عمر مبارک پیامبر(ص) محبتشان بیشتر شده بود و ... چطور حرف ابوبکر را به راحتی پذیرفتند که علی(ع) برای خلافت جوان است و ... و هیچ مقاومت مردمی در برابر جریان سقیفه صورت نگرفت؟
    این مساله خیلی مشکوک است!یقینا چند نفر آدم ... نمی توانستند چنین نفوذی پیدا کنند و چنین توطئه ای را طرح ریزی کنند اما اینکه اطاق فکر توطئه چه جریان یا افرادی بودند به نظرم خیلی مهم است.
    اگر قدرتی که توانست حضرت علی(ع) را کنار بزند و خانه نشین کند را یک پیرمرد... در نظر بگیریم واقعا ساده لوحی و ظلم به امام علی(ع)است؟
    چند حالت قابل بررسی است :
    1.مردم پیامبر را قبول نداشتند که اظهر من الشمس هست که اینطور نبوده.
    2.نمی دانستند پیامبر(ص) علی(ع) را بعد از خودشان برای خلافت معرفی کرده که این هم کاملا رد میشه(فقط کتاب الغدیر کافیه!)
    3.مردم پیامبر(ص) و ابوبکر را به یک اندازه قبول داشتند که با وجود شناخت فضائل علی(ع) و جریان دوماه پیش در غدیر که پیامبر(ص) علی(ع) را معرفی کرد حرف ابوبکر را پذیرفتند که این مورد سوم جواب مساله است.
    اما چرا و چگونه این پیرمرد ... توانست به چنین جایگاهی برسد باید موشکافی شود.
    که سوالات بنده در اول متن برای آغاز بحث در مورد این شخص و سابقه اش بود تا بتوانیم با یک کار اطلاعاتی حقیقت را کشف کنیم شاید هم کشف شده باشد بنده آگاه نباشم.
    البته ایده بحث هم از بنده نبود و بنا به دلایلی فعلا نمی توانم منبع را منتشر کنم.
    از تمامی دوستان و اساتید تقاضا دارم با مستندات بحث را تکمیل کنند.
    با تشکر

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۹۱/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۸:۴۸
    و سیعلموالذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

2. صلوات ها 11

3.  

نوشته
    38
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

اصل ماجرا اینه که اصلی به نام امامت وجود خارجی نداره وامام علی و یارانش از ان بی خبر بودند و دوستان اهل تشیع بعدها انرا کشف کردند
    می توانید به کتاب
    تکامل فکر سیاسی شیعه از شورا تا ولایت فقیه
    مراجعه کنید

5. صلوات ها 6

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط عمربن علی نمایش پست ها
    اصل ماجرا اینه که اصلی به نام امامت وجود خارجی نداره وامام علی و یارانش از ان بی خبر بودند و دوستان اهل تشیع بعدها انرا کشف کردند
    می توانید به کتاب
    تکامل فکر سیاسی شیعه از شورا تا ولایت فقیه
    مراجعه کنید
    آره اینو می دونم تو کتاب "الغدیر علامه امینی(ره)" که تماما بر اساس منابع اهل سنت نوشته شده خوندمش!
    البته یه کتاب دیگه هم خوندم که علامه عسگری(ره) با استناد کامل به منابع اهل سنت یه کتاب نوشته به اسم "150صحابی دروغین" که اهل سنت ازشون حدیث نقل کرده بودند در صورتی که اصلا در تاریخ وجود خارجی نداشتند!بعد علمای اهل تسنن از ایشون به خاطر کار با ارزششون تشکر کردند!!!
    لا اقل منابع خودتون رو لگدمال نکن عمرجان!
    در ضمن ولایت فقیه با نظریات اهل سنت بسیار راحت تر است و یک گام بیشتر نیست. خیلی راحت از طریق همین "اهل حل و عقد" به ولایت فقیه می رسی فقط فرق در استدلالات شیعه باید ولی فقیه صلاحیت هایی داشته باشه اما در روش اهل سنت هرچی باشه مشکلی نداره فقط اون جمع روش توافق کنند!!

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۹۱/۰۲/۰۸ در ساعت ۲۰:۳۵

7. صلوات ها 11

علاقه
    تاریخ
    نوشته
    444
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2100

ابوبکر که بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط رصدگر نمایش پست ها
    مردم پیامبر(ص) و ابوبکر را به یک اندازه قبول داشتند
    با سلام
    فکر کنم اگر شما دوست عزیز به کتاب «تشیع در مسیر تاریخ» از سيد حسين محمد جعفري است که پايان نامه ایشان در دانشگاه آمريکايي بيروت بوده و از حيث نگاهي روشمند به تاريخ آغازين تشيع اثري ممتاز است، مراجعه نمایید؛ هم به بطلان این صحبت و هم به دلائل چگونگی وقوع چنین رویدادی پی خواهید برد.

9. صلوات ها 12

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط صدر نمایش پست ها
    ابوبکر که بود؟

با سلام
    فکر کنم اگر شما دوست عزیز به کتاب «تشیع در مسیر تاریخ» از سيد حسين محمد جعفري است که پايان نامه ایشان در دانشگاه آمريکايي بيروت بوده و از حيث نگاهي روشمند به تاريخ آغازين تشيع اثري ممتاز است، مراجعه نمایید؛ هم به بطلان این صحبت و هم به دلائل چگونگی وقوع چنین رویدادی پی خواهید برد.

ممنونم فکر نکنم بتونم این کتابو گیر بیارم برای همین توی انجمن بحث می کنم که کارشناسان که اطلاعات دارند راهنمایی کنند
    بنده یک بحث منطقی کردم و سه حالت را در نظر گرفتم که بنا بر شواهد دو موردش رد شده است و مانده بود مورد سوم که از بیان شما چنین بر می آید که این هم رد می شود.
    حال سوال بنده این است اگر مورد سوم هم رد شود یعنی مردم ابوبکر را به اندازه پیامبر قبول نداشتند پس چرا حرف دوماه قبل پیامبر را پشت گوش انداختند و حرف ابوبکر را پذیرفتند؟؟؟
    همه چیز روشن بود چرا مردم مقاومت نکردند؟به همین راحتی حرف او را پذیرفتند؟
    یا اینکه حالت دیگری دارد که عقل ناقص حقیر به آن قد نمی دهد که ممنون می شوم راهنمایی کنید
    خلاصه:
    مردم با وجود آگاهی 100 درصد از ولایت علی(ع) و بیانات پیامبر(ص) در برابر سقیفه هیچ مقاومتی نکردند و به راحتی همه چیز را زیر پا گذاشتند و این به نظر فعلی بنده نمی تواند دلیلی جز این داشته باشد که مردم ابوبکر را همسطح یا بالاتر از پیامبر می دانستند. و اینکه چرا چنین بود مساله ای است که پس از پاسخ های کارشناسان در این تاپیک مطرح خواهم کرد(چیزی به مراتب پیچیده تر از فتنه 88).

انشاءالله

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۹۱/۰۲/۰۸ در ساعت ۲۱:۲۲

11. صلوات ها 8

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

به نام علی اعلی

سلام

سوال اصلیم چیز دیگه هست که مربوط میشه به دشمن شناسی در اسلام و اینکه چطور مردمی که به یقین می دانستند حضرت علی(ع) جانشین پیامبر است و همچنین پیامبر(ص) را بسیار دوست داشتند که به خصوص در سالهای آخر عمر مبارک پیامبر(ص) محبتشان بیشتر شده بود و ...
    چطور حرف ابوبکر را به راحتی پذیرفتند که علی(ع) برای خلافت جوان است و ... و هیچ مقاومت مردمی در برابر جریان سقیفه صورت نگرفت؟
    این مساله خیلی مشکوک است!یقینا چند نفر آدم ... نمی توانستند چنین نفوذی پیدا کنند و چنین توطئه ای را طرح ریزی کنند اما اینکه اطاق فکر توطئه چه جریان یا افرادی بودند به نظرم خیلی مهم است.

کاربر محترم « رصدگر»

واقعا ساده انگاری است که بپنداریم یک نفر باعث این همه بلا و مصیبت شده است

یعنی فقط یک نفر یا حداکثر دو یا سه نفر اینچنین فاجعه عظیمی را رقم زده اند؟

اگر اینگونه بپنداریم در واقع خود را گول زده ایم.

خیر؛ بلکه این یک جریان سیاسی بود که از همان اول بعثت پیامبر اکرم (ص) وجود داشت

جریانی که در ابتدا پیامبر را ساحر و مجنون می خواند در ادامه دست به حذف فیزیکی پیامبر زد که با شجاعت و دلیری امیرالمؤمنین علی (ع) به شکست انجامید.

اکنون بهترین راه حل چیست؟

به انحراف کشاندن مسیر اسلام و چه راهی بهتر از این که همرنگ آنان شویم و آنان را گمراه کنیم.

اگر به تاریخ دقت کنید می بینید که این جریان کار یک یا دو نفر نبوده بلکه گروهی از مسلمانان در آن نقش داشتند.

بله این یک حرکت، یک تفکر و یک جریان برای مقابله با اسلام بود که با کمک الهی به شکست انجامید که:

« يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ »

« مى‏خواهند نور خدا را با سخنان خويش خاموش كنند ولى خداوند نمى‏گذارد تا نور خود را كامل كند هر چند كافران را خوش نيايد » سوره توبه آیه 32

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۲/۰۸ در ساعت ۲۱:۴۴

می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت

13. صلوات ها 10

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط حاج علی نمایش پست ها
    به نام علی اعلی

سلام:gol:

کاربر محترم « رصدگر»

واقعا ساده انگاری است که بپنداریم یک نفر باعث این همه بلا و مصیبت شده است

یعنی فقط یک نفر یا حداکثر دو یا سه نفر اینچنین فاجعه عظیمی را رقم زده اند؟

اگر اینگونه بپنداریم در واقع خود را گول زده ایم.

خیر؛ بلکه این یک جریان سیاسی بود که از همان اول بعثت پیامبر اکرم (ص) وجود داشت

جریانی که در ابتدا پیامبر را ساحر و مجنون می خواند در ادامه دست به حذف فیزیکی پیامبر زد که با شجاعت و دلیری امیرالمؤمنین علی (ع) به شکست انجامید.

اکنون بهترین راه حل چیست؟

به انحراف کشاندن مسیر اسلام و چه راهی بهتر از این که همرنگ آنان شویم و آنان را گمراه کنیم.

اگر به تاریخ دقت کنید می بینید که این جریان کار یک یا دو نفر نبوده بلکه گروهی از مسلمانان در آن نقش داشتند.

بله این یک حرکت، یک تفکر و یک جریان برای مقابله با اسلام بود که با کمک الهی به شکست انجامید که:

« يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ »

« مى‏خواهند نور خدا را با سخنان خويش خاموش كنند ولى خداوند نمى‏گذارد تا نور خود را كامل كند هر چند كافران را خوش نيايد » سوره توبه آیه 32

از توجه شما بسیار سپاسگزارم
    اگر متن بنده کمی با دقت بیشتری بخوانید حتما متوجه می شوید که بنده نه تنها یک یا چند نفر را عامل این جریان نمی دانم بلکه به خیلی فراتر از اینها مشکوک هستم.بنده تقریبا تمام مستندات و تحلیل های مرتبط با فتنه که عمومی بودند را خوانده و دیده ام(حتی سخنان جبهه دشمن را) فتنه 88 یک حرکت کاملا از پیش طراحی شده و حساب شده از سوی دشمنان اسلام بود و عده ای آگاهانه یا ناآگانه در داخل بازیگر دشمن در این صحنه شدند اما طراحی توطئه و هدایت اصلی از سوی جریانات دشمن و خودفروختگان داخلی انجام گرفت.
    بنده فکر می کنم در سقیفه هم جریانی به مراتب پیچیده تر از این رخ داد که توانست امر پیامبر(ص) و ولایت مولا علی(ع) را کنار بزند.علی(ع) با آن عظمت در برابر چنین توطئه ای خانه نشین شدند.
    البته این نظریه بنده نیست و یکی از اهل تاریخ چنین گفته و بنده می خواهم در مورد مستندات آن تحقیق کنم.
    این جریان سرنخش به یهود می رسد اما چون خودم بشدت از حرف زدن بدون سند و دلیل دوری می کنم نمی خوام تا برام یقینی نشده جایی مطرح کنم.
    سابقه یهود هم در اینجور کارها خیلی درخشان است!!
    برای همین می خواهم دقیقا بدانم ابوبکر پیش از اسلام که بود؟چه بود؟چه تفکراتی داشت؟چه کار می کرد؟روحیات و اخلاقش چگونه بود؟با چه کسانی و چگونه ارتباط داشت؟ و...
    یعنی یک کاری شبیه کارهای سازمانهای اطلاعاتی-امنیتی که امروزه انجام میدن و سرنخ ها رو با تحلیل دقیق پیش پا افتاده ترین مسائل پیدا می کنند.
    ببخشید متن طولانی شد،دوباره عرض می کنم:
    اگر مردم ابوبکر را به اندازه پیامبر قبول نداشتند؟
    اگر مردم غدیر را می دانستند؟
    اگر مردم علی(ع) را می شناختند و می دانستند او برای هدایت امت از سایرین از تمام جهات افضل است؟
    چرا به سادگی از این مساله گذشتند و هیچ مقاومتی در برابر جریان سقیفه نکردند و استدلال های آنها را که یک بچه دبستانی هم نمی تواند بپذیرد و به تمسخر می گیرد پذیرفتند؟آیا مردم سحر شده بودند یا ...
    یا یک طراحی پیچیده عملیات روانی و جنگ اطلاعاتی گسترده و قوی که از چند سال قبل طراحی شده بود در پشت این جریان بود؟(که این مورد به گواهی تاریخ در آن برهه جز از یهود ساخته نبود)

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۹۱/۰۲/۰۹ در ساعت ۰۹:۵۳

15. صلوات ها 5

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 22 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7884

به نام خدا.

ببخشید ولی در مورد مردم چه فکری میکنید؟ یا در مورد حرف شنوی از پیامبر خدا؟ همین مردم چندین پیامبر خدا رو کشته اند.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 7

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    به نام خدا.

ببخشید ولی در مورد مردم چه فکری میکنید؟ یا در مورد حرف شنوی از پیامبر خدا؟ همین مردم چندین پیامبر خدا رو کشته اند.

با تشکر ، ستایشگر :gol:
    ممنون
    اکثریت مردم چنین نبودند حتی پیامبر را بسیار دوست داشتند و این محبت هرچه به پایان عمر مبارک پیامبر(ص) نزدیک می شویم بیشتر می شود.
    در ضمن آن بنده اطلاع نداشتم مردم عربستان سابقه پیامبر کشی هم داشته اند فقط میدانم بنی اسرائیل چنین بودند.
    کسی نبود جوابی بده؟تاییدی؟ ردی؟ چیزی؟
    جناب "صدر" اون کتاب را که معرفی کردید چگونه این نظریه را رد می کند؟ خواهش می کنم جواب دهید
    ممنون

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۹۱/۰۲/۰۹ در ساعت ۱۸:۰۵

19. صلوات ها 3

نوشته
    14
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

ممنونم فکر نکنم بتونم این کتابو گیر بیارم برای همین توی انجمن بحث می کنم که کارشناسان که اطلاعات دارند راهنمایی کنند
    بنده یک بحث منطقی کردم و سه حالت را در نظر گرفتم که بنا بر شواهد دو موردش رد شده است و مانده بود مورد سوم که از بیان شما چنین بر می آید که این هم رد می شود.
    حال سوال بنده این است اگر مورد سوم هم رد شود یعنی مردم ابوبکر را به اندازه پیامبر قبول نداشتند پس چرا حرف دوماه قبل پیامبر را پشت گوش انداختند و حرف ابوبکر را پذیرفتند؟؟؟
    همه چیز روشن بود چرا مردم مقاومت نکردند؟به همین راحتی حرف او را پذیرفتند؟
    یا اینکه حالت دیگری دارد که عقل ناقص حقیر به آن قد نمی دهد که ممنون می شوم راهنمایی کنید
    خلاصه:
    مردم با وجود آگاهی 100 درصد از ولایت علی(ع) و بیانات پیامبر(ص) در برابر سقیفه هیچ مقاومتی نکردند و به راحتی همه چیز را زیر پا گذاشتند و این به نظر فعلی بنده نمی تواند دلیلی جز این داشته باشد که مردم ابوبکر را همسطح یا بالاتر از پیامبر می دانستند. و اینکه چرا چنین بود مساله ای است که پس از پاسخ های کارشناسان در این تاپیک مطرح خواهم کرد(چیزی به مراتب پیچیده تر از فتنه 88).
    انشاءالله

سلام دوست اسک دینی!

در زمانی که واقعه غدیر اتفاق افتاد شیاطین فریاد زدند و نزد ابلیس آمدند و گفتند دیگر ما در این امت راه نفوذی نداریم!
    ابلیس از آنها سوالی پرسید که آیا در دل های این امت حب دنیا است؟
    شیاطین گفتند آری!
    ابلیس گفت پس هنوز امیدی هست,و این اتفاقی است که در فتنه 88نیز رخ داد.حب دنیا و راحت طلبی..

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری