ايا پيشرفت چشمگير انسان وجود داشته؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ايا پيشرفت چشمگير انسان وجود داشته؟

سلام عرض ادب خدمت همه دوستان

يه سوالي كه يه مدتي افتاده تو ذهنم و با خودم دارم سبك سنگينش ميكنم اينه كه ايا اين امكان داشت كه تو اين زمونه ايي كه داريم زندگي ميكنيم به جاي پيشرفت تكنولوژي انسانها پيشرفت ميكردند !!! مثالي ميزنم تو بتونم سوالم را واضح تر بيان كنم

مثلا به جاي اختراع موبايل براي صحبت كردن , انسانها به اون حدي ميرسيدند و پيشرفت ميكردند كه با تله پاتي با همديگه ارتباط داشتن . يا مثال ديگه !!! به جاي ساختن ماشينها و يا هواپيما براي مسافرت به شهر ديگه انسانها به اون حدي ميرسيدن كه با طي الارض به هر نقطه ايي كه ميخواهند بروند .
يا به جاي اين همه ساختن بيمارستانهاي مجهز به سيستمهاي عجيب غريب براي درمان بيماريها انسانها خود پزشك خود ميشدند. و از اين مثالها

ايا اين رشد و پيشرفت براي خود انسان امكان داشت با تعاليم و ذكرهايي كه از امامان ما به جا مونده و تو اين زمونه كمتر كسي از اين تعاليم استفاده ميكنه يا اين امكان براي انسانهاي روي زمين تا قبل از ظهور منتفي است و انسان در اين زمونه نميتونه به اون حد برسه !!! البته سوالم كلي است براي همه انسانها بايد اين امكان باشه نه مثلا افراد معدودي كه شايد بعضي از اين امكانات را داشته باشند!!!

ممنون

به اميد ظهور

فرمانده;211871 نوشت:
سلام عرض ادب خدمت همه دوستان

يه سوالي كه يه مدتي افتاده تو ذهنم و با خودم دارم سبك سنگينش ميكنم اينه كه ايا اين امكان داشت كه تو اين زمونه ايي كه داريم زندگي ميكنيم به جاي پيشرفت تكنولوژي انسانها پيشرفت ميكردند !!! مثالي ميزنم تو بتونم سوالم را واضح تر بيان كنم

مثلا به جاي اختراع موبايل براي صحبت كردن , انسانها به اون حدي ميرسيدند و پيشرفت ميكردند كه با تله پاتي با همديگه ارتباط داشتن . يا مثال ديگه !!! به جاي ساختن ماشينها و يا هواپيما براي مسافرت به شهر ديگه انسانها به اون حدي ميرسيدن كه با طي الارض به هر نقطه ايي كه ميخواهند بروند .
يا به جاي اين همه ساختن بيمارستانهاي مجهز به سيستمهاي عجيب غريب براي درمان بيماريها انسانها خود پزشك خود ميشدند. و از اين مثالها

ايا اين رشد و پيشرفت براي خود انسان امكان داشت با تعاليم و ذكرهايي كه از امامان ما به جا مونده و تو اين زمونه كمتر كسي از اين تعاليم استفاده ميكنه يا اين امكان براي انسانهاي روي زمين تا قبل از ظهور منتفي است و انسان در اين زمونه نميتونه به اون حد برسه !!! البته سوالم كلي است براي همه انسانها بايد اين امكان باشه نه مثلا افراد معدودي كه شايد بعضي از اين امكانات را داشته باشند!!!

ممنون

به اميد ظهور

سلام. بله امكانش هست. الان هم خيلي جاها از اين روشها استفاده ميشه.
متاسفانه بشر اون قدر جسم و روحش رو آلوده و درگير كرده كه مجالي را براي پرورش اين نيروها قرار نداده. فقط مي بينيم در برخي جاهاي دنيا مثلا مرتاضان هندي يا اهالي آسياي شرقي كه با يكسري تمرينات توانسته اند تا حدي اين قدرتها را كسب كنند كه اگر با تعاليم ديني درست همراه بود خيلي بهتر جواب ميداد و به بيراهه نمي رفت.
در بين مسلمانان هم خيلي از علما هستند كه اين قدرت را از جانب خدا دارند و خودشان هم با مراقبه و سير و سلوك و اتصال به عالم معني توانسته اند به اين مقامات برسند و خيلي از مشكلات را در صورت داشتن اذن از جانب خداوند حل مي كنند.
اما در مورد انسانهاي عادي بايد گفت انسانهاي عادي هم مي توانند به اين نيروها دسترسي پيدا كنند به شرط اينكه جسم و روح خودشون رو در مسير در ست پرورش بدهند. اينها خودش يك علم است و كتابهاي زيادي هم در اين زمينه وجود داره. ميشه گفت مثل يك رشته دانشگاهي هست. هم بايد در زمينه علوم متافيزيك مطالعه كرد هم علوم ديني.

سادات;212104 نوشت:
متاسفانه بشر اون قدر جسم و روحش رو آلوده و درگير كرده كه مجالي را براي پرورش اين نيروها قرار نداده.

ممنون از جوابتون

پس نتيجه اين ميشه كه اگر جسم و روح الوده بشه دعاها هم استجابت نميشه !!!

سوالي ديگري برام مطرح شده كه عواملي كه باعث استجابت دعا نميشه چي هستند؟؟؟ بر فرض مثال من يه خواسته از خداوند دارم يا حاجتي براي رفع گرفتاري و...

ميخوام بدونم چه عواملي باعث ميشه كه خداوند حاجت منو بهم نده از اونجايي كه خداوند ميفرمايد بخوانيد مرا تا اجابت كنم شما را يا بنده من مرا پرستش كن تا تو همانند خودم كنم يا خداوند ميفرمايد اي بنده من اندكي از صبح و عصر مرا ياد كن تا تمام امور تو را كفايت كنم !!!

حالا منم يه خواسته از خداوند دارم چه كارهاي را بايد انجام بدم تا حاجتم براورده بشه و چه كارهايي را نبايد انجام دهم ؟؟

البته هنوز حاجتم را از خداوند نخواستم !!! اول ميخوام ببنيم خودم اماده هستم يا نه ؟؟؟ بعدش حاجتم را بخوام !!! و يه مطلب ديگه ايا اين كار من اشكال دارد !!! يعني اين عمل من جوري نشون ميدهد كه دارم امتحان ميكنم كه خدايي هست يا نه !!! اگر اينطور است كه اصلا هيچ تايپيك را به طور كل ببنديد !!! چون به خداوند ايمان كامل دارم !!! وگرنه اگر امكان دارد جوابم را كارشناسان بدهند

ممنون

فرمانده;212270 نوشت:
ممنون از جوابتون

نقل قول:

سوالي ديگري برام مطرح شده كه عواملي كه باعث استجابت دعا نميشه چي هستند؟؟؟ بر فرض مثال من يه خواسته از خداوند دارم يا حاجتي براي رفع گرفتاري و...

ميخوام بدونم چه عواملي باعث ميشه كه خداوند حاجت منو بهم نده از اونجايي كه خداوند ميفرمايد بخوانيد مرا تا اجابت كنم شما را يا بنده من مرا پرستش كن تا تو همانند خودم كنم يا خداوند ميفرمايد اي بنده من اندكي از صبح و عصر مرا ياد كن تا تمام امور تو را كفايت كنم !!!

حالا منم يه خواسته از خداوند دارم چه كارهاي را بايد انجام بدم تا حاجتم براورده بشه و چه كارهايي را نبايد انجام دهم ؟؟

البته هنوز حاجتم را از خداوند نخواستم !!! اول ميخوام ببنيم خودم اماده هستم يا نه ؟؟؟ بعدش حاجتم را بخوام !!! و يه مطلب ديگه ايا اين كار من اشكال دارد !!! يعني اين عمل من جوري نشون ميدهد كه دارم امتحان ميكنم كه خدايي هست يا نه !!! اگر اينطور است كه اصلا هيچ تايپيك را به طور كل ببنديد !!! چون به خداوند ايمان كامل دارم !!! وگرنه اگر امكان دارد جوابم را كارشناسان بدهند

ممنون

سلام. خواهش ميكنم.

نقل قول:

اگر جسم و روح انسان آلوده به گناه بشه توفيق دعا كردن ازش گرفته ميشه پس نتيجه اينكه اصلا دعايي نيست كه بخواد اجابتي باشد. اما خداي متعال خيلي وقتها تو اوج اين آلودگي دعاي بنده اش رو مستجاب ميكنه تا اون رو نجات بده و راه رو براش بازكنه پس هيچ وقت نبايد نااميد شد چون راه توبه و استغفار باز است.

نقل قول:

در رابطه با عوامل عدم استجابت دعا در اين لينك مفصل صحبت شده:
http://www.askdin.com/thread4243.html

نقل قول:

روي تجربه شخصي خودم و يا شايد خيلي هاي ديگه ميگم. فقط و فقط دعا كن. اصرار بر دعا. شايد اين جمله به نظرت تكراري و بي معني باشه اما با گذشت زمان معني اون رو متوجه ميشي. انسان هر كاري رو اگر چندين بار انجام بده بالاخزه نتيجه مي گيره. دعا هم همينه. اگه خواسته اي داري پافشاري كن. خود خدا ميگه اصرار و پافشاري بنده هام رو دوست دارم. ديدي خيلي جاها بعضي ها دائم واسه يك كاري به اين در و اون در ميزنن كه ميگي چقدر طرف سمجه اما بالاخره كارش رو پيش ميبره و از رو نميره . حالا چه اشكالي داره ما به خدا رو بزنيم و پر رو باشيم. رو زدن به درگاه خدا تنها جايي كه انسان رو نه تنها از منزلت نمياندازه بلكه عزتش رو هم بالا مي بره و باعث افتخاره كه در خونه كسي رو مي زنه كه مي دونه جواب ميده و ضايعش نمي كنه. اما براي جواب گرفتن بايد صبور باشي. در حديث داريم خدا اگر حاجتت به صلاحت باشه بهت ميده حالا دير و زودش دست خداست تا موقعش برسه اگر نباشه برات ذخيره ميكنه اون دنيا بهت ميده كه وقتي بگيري آرزو ميكني اي كاش هيچ كدام از حاجت هات اين دنيا براورده نميشد يا اينكه گناهان رو با اين دعا مي بخشه و بارت رو سبك ميكنه پس در هيچ كدام از اين حالت ها ضرر نكردي.

نقل قول:

شما فقط دعا كن. كاري نداشته باش كه آماده هستي يا نه. با ايمان كامل به اجابت، دعا كن.

موضوع قفل شده است