^** صلوات ^**

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
^** صلوات ^**

بنام خدا

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

باسلام خدمت مدیران و کاربران محترم انجمن اسک دین

من کاربر جدید هستم و تازه ثبت نام کردم و دوست دارم که در این تاپیک فواید و آثار صلوات فرستادن را توضیح بدهم تا شما این فواید را بدانید.

منبع ، کتاب صلوات کلید حل مشکلات می باشد .

در این تاپیک فواید و آثار صلوات + منبع اصلی آن قرار داده میشود

امیدوارم هستم که مطالبم مفید باشد و شما بتوانید از فواید صلوات در زندگی خود استفاده کنید.

فقط از شما درخواست دارم که پس از مطالعه ی هر پست برای سلامتی ظهور آقا امام زمان ، سلامتی خودتان و خانواده ی گرامیتان و شفا پیدا کردن تمامی مریضان اسلام یک صلوات بفرستید.

نکته : تمامی مطالب تایپ شده توسط خودم می باشند و از هیچ وب سایتی کپی نشده اند.

باتشکر

1- محاسبه ی ثواب صلوات :
رسول خدا (ص) فرمود : در معراج ، ملکی را دیدم که هزار هزار دست دارد(یعنی یک میلیون ) و هر دستی هزار هزار انگشت دارد و هر انگشتی هزار هزار بند دارد. آن ملک گفت : من حساب دانه های قطرات باران را می دانم که چند تا در صحرا و چند دانه در دریا می بارد.
تعداد قطرات باران را از ابتدای خلقت تاحال می دانم ، ولی حسابی است که من از محاسبه آن عاجزم. رسول خدا (ص) فرمود : چیست ؟! عرض کرد : هرگار جماعتی از امت تو باهم باشند و باهم بر تو صلوات برفستند ، من از محاسبه ی ثواب صلوات عاجزم
منبع : آثار و برکات صلوات ، ص 30

2- نوشتن صلوات :

رسول خدا(ص) فرمود : هر کس در کتابی یا نوشته ای بر من صلوات بنویسد ، تا زمانی که نام من در آن کتاب هست فرشتگان پوسته برای او از درگاه حق طلب آمرزش می کنند.

منبع : داستان های صلوات ، ص 8 . سفینه البحار ، ج 2 ، ص 50

3- صلوات ناقص :

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس بر من صلوات بفرستد ولی بر آل من صلوات نفرستد ، بوی بهشت به او نخواهد رسید ; در حالی که بوی بهشت از راه پانصد ساله استشمام می شود.

منبع :داستان های صلوات ، ص 10

4 - صلوات جهت حاجت :

حضرت محمد (ص) فرمود : صلوات فرستادن شما بر من باعث روا شدن حاجت های شماست و خدا را از شما راضی می گرداند و اعمال شما را پاک و پاکیزه می کند.

منبع : همان . نیز جمال الاسبوع ، ص 242

5- شفای مریض با صلوات :

زنی شفای پسر کر و کور خود را از حضرت محمد (ص) خواست . آن حضرت فرمود : برو بر من بسیار صلوات بفرست . آن زن هم به هر قدمی که بر می داشت یک صلوات می فرستاد. چون به خانه رسید ، پسر او سالم شد. نزد حضرت برگشت و سلامتی پسرش را به آن حضرت گفت.حاضرین شاد شدند . جبرئیل نازل شد و گفت : خداوند می فرماید : چنانچه اعضای این پسر را به برکت صلوات بر تو و آل تو شفا دادم ، روز قیامت نیز به برکت صلوات بر تو ، گناهان امت را می بخشم.

منبع : همان ، ص 317

6- محو شدن گناهان با صلوات :

حضرت محمد (ص) فرمودند : هرکس یک بار بر من صلوات بفرستد ، از گناهان او ذره ای باقی نمی ماند.

منبع : جامع الاخبار ، ص 67 . نیز داستان های صلوات ، ص 12

7- ثبت نشدن گناه تا سه روز با صلوات :

پیغمبر خدا (ص) فرمود : هرکس یک مرتبه بر من صلوات بفرستد ، آن دو ملکی که محافظ رفتار او هستند ، تا سه روز هیچ گناهی برای او نمی نویسند.

منبع : جامع الاخبار ، ص 68 . نیز داستان های صلوات ، ص 12

8 - آمرزش گناهان با صلوات :

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس هر روز از روی شوق و محبت به من سه مرتبه صلوات بفرستد ، بر خدا لازم می شود که گناهان او را بیامرزد ; در همان روز یا همان شب .

منبع : بحارالانوار ، ج 94 ، ص 69 . نیز داستان های صلوات ، ص 12

9-عفو گناهان چندین ساله با صلوات:

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس در روز جمعه صد مرتبه بر من صلوات بفرستد ، حق تعالی گناهان هشتاد ساله او را بیامرزد.

منبع : داستان های صلوات ، ص 13

از نظر من واقعا این روایت در نوع خودش بی نظیر است !

10-عفو گناهان به اندازه ی ریگ های بیابان عالج :

حضرت محمد (ص)فرمود : هرکس مرا یاد کند و بر من صلوات فرستد ، خدا جمیع گناهان او را بیامرزد ، اگرچه به عدد ریگ های عالج باشد .
عالج ، بیابانی است که ریگ هایش از سایر بیابان ها بیشتر است و بین مکه و شام و عراق قرار دارد.

منبع : همان

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام بر شما دوست بزرگوار
به اسک دین خوش آمدید

احادیث;211467 نوشت:

حضرت محمد (ص) فرمودند : هرکس یک بار بر من صلوات بفرستد ، از گناهان او ذره ای باقی نمی ماند.

احادیث;211468 نوشت:

پیغمبر خدا (ص) فرمود : هرکس یک مرتبه بر من صلوات بفرستد ، آن دو ملکی که محافظ رفتار او هستند ، تا سه روز هیچ گناهی برای او نمی نویسند.

احادیث;211470 نوشت:

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس هر روز از روی شوق و محبت به من سه مرتبه صلوات بفرستد ، بر خدا لازم می شود که گناهان او را بیامرزد ; در همان روز یا همان شب .

احادیث;211491 نوشت:

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس در روز جمعه صد مرتبه بر من صلوات بفرستد ، حق تعالی گناهان هشتاد ساله او را بیامرزد.

احادیث;211494 نوشت:

حضرت محمد (ص)فرمود : هرکس مرا یاد کند و بر من صلوات فرستد ، خدا جمیع گناهان او را بیامرزد ، اگرچه به عدد ریگ های عالج باشد .

فکر نمیکنید همچین یه خرده با عقل جور در نمیاد ؟
این جوری باشه همه وارد فردوس میشیم
اینکه خدا خیلی مهربونه شکی نیست ولی اینکه تمام گناهان با یک صلوات بخشیده بشه شاید خیلی درست نباشه چون با این کلام حضرت امیر که میفرمایند گناه نکردن راحتتر از توبه کردن هست جور در نمیاد ، با عقل هم جور در نمیاد که من هر گناهی بکنم آخرش هم با یک صلوات ما رو به خیر و شما رو به سلامت

كبوتر حرم;211500 نوشت:

باسلام خدمت شما
تشکر از شما
اینطوری هم نیست که مثلا یک نفر بیاد اینقدر گناه کنه و بعد بیاد بگه خب من که این همه گناه کردم حالا این سه تا صلوات را می فرستم تا گناهام پاک بشه !!! خیر . این فرد کاملا در اشتباه است.
اگه اینطوری بود که همه هر روز گناه میکرندند و در آخرش سه تا صلوات میفرستادند و گناهاشون پاک می شد !!
به نظر من اگر فردی قبلا یک اشتباه یا گناهی مرتکب شده و دیگه قصد ادامه دادن اون گناه را نداشته باشد و پشیمان شده باشد از کارش ، اگر بیاد یکی از این روایت ها را انجام بدهد طبق نوشته ی اون روایت ، قولی که داده شده است در روایت برای اون به اجرا در می آید.

به نظر شما یک فرد گناهکار در روز جمعه 100 تا صلوات می فرستد برای حضرت محمد(ص) ؟!؟ قطعا جواب منفی است و این فرد این کار را انجام نمی دهد چون قلب او از انجام دادن گناه سیاه شده است !

نظر دیگر من هم این است که اگر کسی حضرت محمد (ص) را زیاد دوست داشته باشد ، زیاد بر او صلوات بفرستد ،از خداوند بترسد ، به حدیث ها و روایت های حضرت محمد (ص) به دقت عمل کند و عبرت بگیرد و گناه نکند قطعا این روایت و حدیث ها بر او تاثیر می گذارند.

از کارشناسان گرامی درخواست دارم که در مورد این قضیه ، در همین تاپیک توضیح بدهند.
باتشکر

11-میزان صلوات در قیامت :

حضرت محمد(ص) فرمود : روز قیامت ، من پیش میزان اعمال هستم، یعنی که هرکس کفه سیئاتش (گناهانش) سنگین تر از کفه حسناتش (ثواب هایش) باشد ، من صلوات هایی را که برایم فرستاده می آورم و در کفه حسناتش می گذارم تا آن که کفه حسناتش سنگین تر گردد.

منبع : ثواب الاعمال و عقاب الاعمال باب ثواب اصلاه النبی ، نیز داستان های صلوات ، ص 13 .

12- ثواب ده و صد صلوات :

امام صادق (ع) فرمود : هر که ده بار بر محمد و آل محمد(ص) صلوات بفرستد خدا و فرشته ها صدبار بر او صلوات می فرستند و هرکه صد بار بر محمد و آل محمد(ص) صلوات فرستد ، خدا و فرشته ها هزار بار بر او صلوات می فرستند.

منبع : اصول کافی ، ج 6 ، ص 87

13-عفو ده خطا با یک صلوات :

حضرت محمد (ص) فرمود : هرکس بر من یک بار صلوات فرستد خدا بر او ده بار درود خواهد فرستاد و نیز ده خطا را از او برطرف خواهد ساخت و ده درجه او را بالا خواهد برد.

منبع :آثار برکات صلوات ، ص 36

موضوع قفل شده است