✿✿✿ گلبرگ شقایق ✿✿✿ حیاء و عفاف در سیره شهدا

تب‌های اولیه

103 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
✿✿✿ گلبرگ شقایق ✿✿✿ حیاء و عفاف در سیره شهدا

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب از دیدگاه اهالی جنت

«و تو ای خواهر دینی ام: چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است ازخون سرخ من کوبنده تر است.» (
شهید عبدالله محمودی)

«خواهرم: محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را با چادرسیاهتان و تقوایتان می کشید.» «حجاب تو سنگر تو است، تو از داخل حجاب دشمن را می بینی و دشمن تو را نمی بیند.»(سردار شهید رحیم آنجفی)

«حفظ حجاب هم چون جهاد در راه خداست.» (شهید محمد کریم غفرانی)

«خواهرم: از بی حجابی است اگر عمر گل کم است نهفته باش و همیشه گل باش.» (شهید حمید رضا نظام)

«از تمامی خواهرانم می خواهم که حجاب این لباس رزم را حافظ باشند.» (شهید سید محمد تقی میرغفوریان )

«خواهرم: هم چون زینب باش و در سنگر حجابت به اسلام خدمت کن.»(طلبه شهید محمد جواد نوبختی )

«یک دختر نجیب باید باحجاب باشد.» (شهید صادق مهدی پور)

«خواهرم: حجاب تو مشت محکمی بر دهان منافقین و دشمنان اسلام می زند.»(شهید بهرام یادگاری)

«تو ای خواهرم... حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ من است.»(شهیدابوالفضل سنگ تراشان)

«به پهلوی شکسته فاطمه زهرا(س) قسمتان می دهم که، حجاب را حجاب را، حجاب را، رعایت کنید.» (شهید حمید رستمی)

«خواهر مسلمان: حجاب شما موجب حفظ نگاه برادران خواهد شد. برادرمسلمان: بی اعتنایی شما و حفظ نگاه شما موجب حجاب خواهران خواهدشد.» (شهید علی اصغر پور فرح آبادی)

«شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوی معنویت و صفا می کشاند.» (شهید علی رضائیان)

«از خواهران گرامی خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند، زیرا که حجاب خون بهای شهیدان است.» (شهید علی روحی نجفی)

«مادرم... من با حجاب و عزت نفس و فداکاری شما رشد پیدا کردم.»(شهید غلامرضا عسگری)

«ای خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهی چادر تو می ترسد تاسرخی خون من.» (شهید محمد حسن جعفرزاده)

«خواهرم: زینب گونه حجابت را که کوبنده تر از خون من است حفظ کن.»(شهید محمد علی فرزانه)

« خواهران ما در حالی که چادر خود را محکم برگرفته اند و خود راهم چون فاطمه و زینب حفظ می کنند... هدف دار در جامعه حاضرشده اند.» (رییس جمهور شهید محمد علی رجایی)

بسم الله الرحمن الرحیم

خاطره ای از شهید حمید باکری به نقل از همسر شهید :

حمید به این چیزها خیلی حساس بود.به من می‌گفت« فاطمه ! این چیه که زن‌ها می‌پوشند ؟ »

می‌گفتم « مقنعه را می‌گویی ؟ »

می‌گفت : « نمی‌دانم اسمش چیه . فقط می‌دانم هر چی که هست برای تو که بچه بغل می‌گیری و روسری و چادر سرت می‌کنی بهتر از روسری‌ست . دوست دارم یکی از همین‌ها بخری سرت کنی راحت‌تر باشی . »

گفتم « من راحت باشم یا تو خیالت راحت باشد ؟
خندید گفت « هر دوش »
از همان روز من مقنعه پوشیدم و دیگر هرگز از خودم جداش نکردم ، تا یادش باشم ، تا یادم نرود او کی بوده ، کجا رفته ، چطور رفته ، به کجا رسیده .

آنچه در پیش نگاهت داری
التزامی عملی است
به عفاف و به نجابت
و نگاهی زیباست، از پس پرده ی غیرت
به نوامیس مسلمان
و نهیبی است به مردان

که ببینید شهیدان همه رفتند و نوشتند بر این صفحه ی خلقت:

حیاء چتر نجات است
و عفت، همه زیبایی روح
پس قدم پیش گذارید، شقایق باشید
و ز گل، عطر محبت گیرید
شاید این بار شما آینــــه دار ره غیرت باشید...

علی (ع) فرمود:
"الحیاء سبب الی کل جمیل"
حیا راهی است به تمام زیبایی ها

ماه را ببین!

راه برایش مشخص بود. با منطقی که داشت، ساده و صمیمی نوشت:

خواهرم، راضیه جان! حجابت را خیلی محکم حفظ کن. به بعضی ها نگاه نکن که به پیروی از شیطان، وجود خودشان را مانند افساری برای او درست میکنند تا شیطان بتواند کارش را انجام دهد و این افسارها را به گردن بعضی ها بیندازد. نگاه نکن که اگر حجاب و فکر درست داشته باشی، مسخره ات میکنند؛ البته آن ها شیطان هستند. شما به حضرت فاطمه (س) نگاه کن که چگونه زیست و چگونه خودش را حفظ کرد.

وصیت نامه شهید سید محمدناصر علوی

پیامبر اکرم (ص) فرمود:
همانا فاطمه (س) عفت خویش را پاس داشت و خداوند متعال، نسل او را بر آتش حرام گرداند.

قول مجدد !

ملیحه جان! در این دنیا فقط پاکی، صداقت، ایمان، محبت به مردم، جان دادن در راه وطن و عبادت باقی می ماند! تا می توانی به مردم کمک کن. حجاب !!! حجاب را خیلی زیاد رعایت کن.
اگر شده نان خشک بخور ولی دوستت، فامیلت، ... را که چیزی ندارد و کسی که بیچاره است را از بدبختی نجات بده. تا می توانی خیلی خیلی عمیق درباره چیزی فکر کن. همیشه سنگین باش. زود از کسی ناراحت نشو؛ از او بپرس که مثلا چرا این کار را کردی و بعد درباره آن فکر کن و تصمیم بگیر...

... ملیحه! به خدا قسم به فکر تو هستم ولی میگویم شاید من مُردم؛ باید ملیحه ام همیشه خوشبخت باشد، هرگز اشتباه فکر نکند و همیشه فقط راه خدا را انتخاب بکند؛ چون جز این راه، راه دیگری برای خوشبختی وجود ندارد.
ملیحه! باید مجددا قول بدهی که همیشه با حجاب باشی، همیشه با ایمان باشی، همیشه به مردم کمک کنی و به همه محبت کنی. در جوانی پاک بودن، شیوه ی پیغمبری است و راه خداست...

گزیده ای از نامه های شهید بابایی به همسرش

امام علی (ع) :
زکات زیبایی، عفت و پاکدامنی است.

چه حوصله ای داشت!

از او تعریف های زیادی شنیده بودم. همه می گفتند دختر بسیار باهوش و درایتی است و از حجاب و ایمانش تعریف میکردند.
شهید مریم فرهانیان همیشه در تکاپو بود؛ اما از حجابش یک لحظه غافل نمیشد! خیلی مرتب و منظم بود. همیشه مقنعه و مانتویش را که می شست، طوری روی طناب می کشید که حتی یک چروک هم روی آن نماند. بعد هم که خشک میشد، زیر متکا و تشک پهن میکرد تا صاف صاف شود. در آن معرکه ی خاک و خون و آتش که آب و برق هم نداشتیم، این همه تقید به نظم و آراستگی، واقعا حیرت آور بود!
همیشه میگفت: "اگر ما مرتب و آراسته باشیم و رعایت کامل بهداشت را بکنیم، هم در سلامتی و هم در روحیه ی مجروحان اثر مثبت دارد." همیشه لباس هایش را منظم می کرد. در آن اوضاع واقعا تعجب میکردم، می گفتم: در این شرایط دست بردار! چه حوصله ای داری؟! اما او می گفت: "باید با سر و ریخت شلخته برویم که یک وقت خدای ناکرده بگویند بچه مذهبی ها نامرتب هستند؟!"

یادمان شهدای زن، شماره 27، بهمن ماه 1386، صفحه 45 و 46

وصیت شهید عبدالله محمودی:
و تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است.

حساب حسابه و کاکا برادر!

چند نفر با هم قدم می زدند و گفت و گو می کردند. بازار بحث و جدل های سیاسی و اعتقادی، حسابی داغ بود. حلقه هایی تشکیل می شد و چند ساعتی همه را مشغول میکرد.
او هم برای خودش فکر و اندیشه ای داشت. از حرف حق کوتاه نمی آمد؛ اما این خصلت باعث نمی شد مثل خیلی دیگر از دانشجوهای دانشسرا، چشم در چشم دخترهای بی حجاب بنشیند و بحث کند!
رجایی، این جمع ها را که می دید، راهش را کج میکرد و می رفت. به حفظ حریم ها معتقد بود. حضور در این نوع بحث ها را حرام می دانست.

خواندنی ها از زندگی یک رئیس جمهور، ص 37

رسول خدا (ص) فرمودند:
ای فرزند آدم، از آنچه خدا حرام کرده اجتناب کن و عفت داشته باش؛ تا از اهل عبادت خدا محسوب گردی.

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید یعقوب ابراهیم‌نژاد:

«... به خدا قسم اگر می‌دانستم با هر بار که خونم ریخته می‌شود، بی‌حجابی آغوشِ حجاب را در برمی‌گیرد؛ حاضر بودم هزاران بار کشته شوم...»

جهت مشاهده در سایز اصلی بر روی تصویر کلیک کنید

خواهرانم،
فاطمه وار زندگي کنيد،
زينبي ترک دنيا کنيد،
حجابتان از خون ما با ارزش تر است استعمار از سياهي چادر شما وحشت دارد دنباله رو پيام سرخ ما باشيد.

شهيد محمد قاسميان شيروان

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب مانند اولین خاكریز جبهه است كه دشمن برای تصرف سرزمینی حتماً ‌باید اول آن را بگیرد.

استاد شهید مطهری

خواهران ما در حالى كه چادر خود را محكم برگرفته ‏اند و خود را هم چون فاطمه و زینب حفظ می ‏كنند... هدف‏دار در جامعه حاضرشده ‏اند.

شهید محمد على رجایى

[=Microsoft Sans Serif]"مادرم... من با حجاب و عزت نفس و فداکاری شما رشد پیدا کردم."

(شهید غلامرضا عسگری) [=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif]:parvaneh:[=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif]:parvaneh:[=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif]:parvaneh:
«خواهرم: هم چون زینب باش و در سنگر حجابت ‏به اسلام خدمت کن.»

(طلبه شهید محمد جواد نوبختی)

شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوی معنویت و صفا می کشاند.

«شهید علی رضاییان»

شهيد حسن آخرتي
"اي خواهرم! حجابت را حفظ كن.چون عزت در حجاب است،به تو از فاطمه اينگونه خطاب است:ارزنده ترن زينت زن حفظ حجاب است.هميشه زينب وار باشيد"

شهيد محمدصديق چوبدار
"شما بايد هميشه حجاب را رعايت كنيد و كوشا باشيد تا يك زن مومن و با ايمان،بار بياييد"

شهيد ابوالقاسم عصاريان
"اما تو دخترم اي زينب!تو را اسلام نصيحت مي كند به پاكدامني،به عفت.من تو را زينب نام نهادم كه آسوده نخوابي،بلكه همچون زينب سلام الله عليها غمخوار اسلام و عزيزان اسلامي باشي"

شهيد احمد احمدنژاد
"از شما خواهرانم مي خواهم كه با حجاب خود،مشت محكمي بر دهان اپرياليسم جهان خوار و ضد انقلابيون داخلي بزنيد و حجاب شما از خون شهيد كه روي زمين مي ريزد،در نزد خداوند،مقام بالاتري دارد و از شما مي خواهم كه اين پيامم را به تمامي خواهرانم بگوييد"

شهيد محمدعلي ميركي
"خواهران!حجاب اسلامي خود را چه حجاب دروني چه حجاب بيروني،حفظ كنيد و همچون زينب سلام الله عليها،فرزندان برومندي به جامعه اسلامي تحويل نماييد"

شهيد مهدي قاسمي
"از همسر و خواهران عزيز تقاضا دارم كه زينب گونه زندگي كنند و حال كه من و امثال من،با خون خود،پاسداري از انقلاب مي كنيم،شما هم با حجاب خود- كه كوبنده تر از خون شهيد است – از اسلام و انقلاب دفاع كنيد"

شهيد محمود نظامي زاده
"مسئله حجاب را كه بزرگترين مسئله حياتي يك زن مسلمان است،حفظ كنيد"

شهيد شعبانعلي قاسم زاده
"خواهرم! در مرحله اول حجاب شما از خون شهيد براي اسلام برنده تر است،از تو مي خواهم به عنوان يك دختر مسلمان،چون رهبرت فاطمه و زينب سلام الله عليهما خودت را بسازي"

شهيد محمدعلي مقداديان
"از خواهران محترم مي خواهم كه در كوچه و خيابان،حجاب خودشان را حفظ كنند"

شهيد حسن مرادي
"خواهرانم!حجاب خود را حفظ كنيد؛حفظ حجاب شما،مشت محكمي است بر دشمنان شرق و غرب"

شهيد حسين فاطمي نو
"خواهرانم!حجابتان،سنگر خون من است.مواظب اعمال خود بوده تا جزو صاحبان خسران نباشيد"

شهيد علي اكبر دولتي كاريز
"خواهرم!من با خون خود،انقلاب را آبياري كردم و شما با حجاب،انقلاب را آبياري كنيد"

شهيد غلامرضا چم گلزار
"خواهرم! اين را بدان كه حجاب،كوبنده تر از خون من است.اينها همه براي خدا و حفظ شعائر اسلامي بوده است،پس سعي كن شعائر اسلامي را حفظ كني"

شهيد مهدي صفرزاده
"اي كساني كه پيام مرا مي شنويد! برادر! تو با گرفتن سلاح و خواهر! تو با حجابت،حامي خون به ناحق ريخته شده ي شهداي صدر اسلام تا كنون باشيد"

شهيد مجتبي نيك دل مكي
"خواهران عزيزم! همواره با حفظ حجاب واقعي،تداعي زن مسلمان را نموده ايد.با تلاش هايتان،دوصدچندان،اجر اخروي براي خود ذخيره نماييد"

شهيد جواد باقري
"و اي خواهرانم! از شما مي خواهم كه حجابتان را حفظ كنيد.اين را بدانيد كه حجاب شما كوبنده تر از خون من است"

شهيد محمدصديق چوبدار
"مادر! تو بايد با حجابت و من با خونم،اين نهال انقلاب را آبياري كنيم"

شهيد حسين كيفي بجستاني
"و شما اي خوارانم! با حجابتان،پاسدار ارزش خون من باشيد و گرنه مديون خون شهيدان هستيد؛زيرا سياهي حجابتان،اثر بيشتري بر نابودي دشمن از سرخي خون من خواهد داشت"

شهيد محمود ايزدي
"خواهران عزيزم! شما را وصيت مي كنم به رعايت حجاب،چون يكي از حربه هايي كه دشمن براي نابود كردن اسلام دارد،همين شيوع بي حجابي است.در حفظ حجاب خود،كوشا باشيد كه با اين حفظ حجاب،هم مي توانيد مشت محكمي به دهان كساني كه نمي توانند اين انقلاب را ببينند،بزنيد و هم اسلام مي تواند به آرمان هاي خود،زودتر برسد"

شهيد غلامحسين نظري
"خواهران! بايد پيام آور خون شهيدانتان باشيد.شما بايد جلو فساد در جامعه را بگيريد و براي نسل آينده كه فرزندان شما هستند،مربي خوب و آموزنده باشيد.به فرزندانتان اخلاق اسلامي را بياموزيد،حجاب را بياموزيد"

شهيد جعفر ناظمي
"خواهرم! بدانيد كه امروز،جهاد شما حفظ سنگر حجابتان است كه كوبنده ترين ضربه ها بر پيكر جهان خواران است"

شهيد غلامرضا مقدم
"خواهرم! اگر من كاري حسيني كردم،تو هم كاري زينبي كن و بدان كه حجاب تو،كوبنده تر از خون من است"

شهيد منصور نامجو
"خواهرم! تو بايد درس آزادگي و زندگي كردن را از زينب كبري و فاطمه عليهما سلام يادبگيري و حجابت را رعايت كني"

[=Microsoft Sans Serif]به پهلوي شكسته فاطمه(س) قسمتان مي دهم كه حجاب را
[=Microsoft Sans Serif]حجاب را حجاب را، رعايت كنيد.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد حميد رستمي»

[=Microsoft Sans Serif]از خواهران گرامي خواهشمندم كه حجاب خود را حفظ كنند،
[=Microsoft Sans Serif]زيرا كه حجاب خون بهاي شهيدان است.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد علي روحي نجفي»

[=Microsoft Sans Serif]اي خواهرم: قبل از هر چيز استعمار از سياهي چادر تو مي ترسد
[=Microsoft Sans Serif]تا سرخي خون من.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد محمدحسن جعفرزاده»

[=Microsoft Sans Serif]توصيه اي كه به خواهران دارم اين است كه
[=Microsoft Sans Serif]اگر مي خواهند خون شهيدان را پايمال نكنند،
[=Microsoft Sans Serif]حجاب خود را حفظ كنند.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد آبياران»

[=Microsoft Sans Serif]خواهر جان، حجابت را حفظ كن تا جزو ياران خدا باشي،
[=Microsoft Sans Serif] اگر مي خواهي در دنيا سرافراز شوي،
[=Microsoft Sans Serif] حجابت را حفظ كن.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد داود عبداللهي»

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]و شما خواهران حجاب خود را حفظ كنيد
[=Microsoft Sans Serif]كه حجاب شما سلاح شماست.
[=Microsoft Sans Serif] «شهيد اسماعيل اسكندري»

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]وصيت من به خواهرانم اين است كه در شهادت من
[=Microsoft Sans Serif]مثل زينب(س) عمل كنيد [=Microsoft Sans Serif]و حجاب كه اصلي ترين مسئله است
[=Microsoft Sans Serif]را رعايت كنيد [=Microsoft Sans Serif]كه حجاب حمايت از خون شهداست.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد علي آقا باقري»

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]به خواهرانم بگو كه اگر از من بدي ديدند مرا ببخشند
و هميشه حجاب خود را حفظ كنند
چون ما براي ناموس مي جنگيم.
«شهيد نادر علي اكبرنژاد»

[=Microsoft Sans Serif]

«و تو ای خواهر دینی‏ام:

چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است
ازخون سرخ من کوبنده‏تر است.»
شهید عبدالله محمودی

[=Microsoft Sans Serif]

خواهرم: محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را
با چادرسیاهتان و تقوایتان می‏کشید.»
سردار شهید رحیم آنجفی

[=Microsoft Sans Serif]خواهرم حجاب تو سنگر تو است،
[=Microsoft Sans Serif]تو از داخل‏حجاب دشمن را می‏بینی و دشمن تو را نمی‏بیند.
سردار شهید رحیم آنجفی

[=Microsoft Sans Serif]و خواهران، شما در جامعه بايد حجابتان را رعايت كنيد
[=Microsoft Sans Serif]و از همه پدران و خواهران مي خواهم كه
[=Microsoft Sans Serif]فرزندانشان را حسين وار پرورش دهند.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد محمد بي آبادي»

[=Microsoft Sans Serif]

« خواهران ما در حالی که چادر خود را محکم برگرفته‏اند و خود را هم چون فاطمه و زینب حفظ می‏کنند... هدف‏دار در جامعه حاضرشده‏اند.»
رییس جمهور شهید محمد علی رجایی

[=Microsoft Sans Serif]«خواهرم اميدوارم كه براي من گريه دشمن شاد نكنيد
و در انجام فرايض ديني و حجاب اسلامي كوتاهي نكنيد.»
(شهيد علي اكبر حسن بيگي)

[=Microsoft Sans Serif]خواهرم، محجوب باش و باتقوا، كه شماييد كه دشمن را
[=Microsoft Sans Serif]با چادر سياهتان و تقوايتان مي كشيد.
[=Microsoft Sans Serif]«شهيد عبدا... محمودي»

[=Microsoft Sans Serif]شهید حمید رستمی

به پهلوی شکسته فاطمه زهرا(س) قسمتان می‏دهم که،
حجاب را حجاب‏را، حجاب را، رعایت کنید.

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

شهيد علي حجابي
حجاب تو مانند زخمي عميق و تيري است كه به قلب دشمنان اسلام مي‌خورد،
حجاب تو سنگر من، حفاظ من و رزمندگان اسلام است

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]
[=Microsoft Sans Serif]شهید حمید رضا نظام
خواهرم:
از بی‏حجابی است
اگر عمر گل کم است نهفته باش و همیشه گل‏باش.
[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]
[=Microsoft Sans Serif]
شهید خلیل نقی زاده

اي خواهران گراميم :
از شما عاجزانه تقاضا دارم كه
به حرمت خون شهداي جنگ تحميلي در بهتر شدن اوضاع اجتماعي كشور
و شهرمان چه از لحاظ حجاب زنانه و چه از لحاظ معنويت
و غيره كمال سعي و كوشش را بنمائيد.
و هر مسئوليتي كه در جامعه به عهده داريد
به طور احسن انجام دهيد ،
اي خواهران مقام زن كه والاترين مقام دنياست
ارزش و مقامش را حفظ كنيد.
زن با يك دست گهواره را تكان مي دهد و با دست ديگر جامعه را.

[=Microsoft Sans Serif] [=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

«خواهرم: زینب‏گونه حجابت را که کوبنده‏تر از خون من است‏حفظ کن.»

(شهید محمد علی فرزانه)

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]
[=Microsoft Sans Serif]
از تمامي خواهرانم مي‌خواهم كه حجاب –اين لباس رزم- را حافظ باشند.
مي‌خواهم هر زمان كه آنها را مي‌بينم به وجودشان افتخار كنم،
و مي‌خواهم زماني كه آنها را مي‌بينم آن ‌چنان پوشيده ظاهر
و باطن باشند كه باعث خشم دشمن و خوشحالي دوستان شوند،
و البته اينها همه بايد براي خدا باشد.
شهیداحمد عظيمي‌جوزاني

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]با رعايت كردن حجاب خود، پاسدار خون شهدا باشيد.

شهید حميدرضا بااطمينان

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]خواهرانم! حجابتان را رعايت كنيد

. شهید على اخوت گيوشاد

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]خواهرانم! حجاب خود را رعايت كنيد.
شهید سیدحیدر موسویان

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]

[=Microsoft Sans Serif]از همه‏ى خواهران مى‏خواهم كه
حجاب خود را و اين سنت اسلام را حفظ كنيد.
شهيد محمد مباركى

[=Microsoft Sans Serif]

خواهران ما در حالی که چادر خود را محکم برگرفته‏اند و خود راهم چون فاطمه و زینب حفظ می‏کنند... هدف‏دار در جامعه حاضرشده‏اند."

(رییس جمهور شهید محمد علی رجایی)

خواهرم: از بی حجابی است اگر عمر گل کم است نهفته باش و همیشه گل باش."
(شهید حمید رضا نظام)

در برخي وصاياي شهدا فضيلت حجاب و عفاف از فضيلت شهادت، برتر و ريشه تربيت شهيد، تو دهني به استكبار و ... معرفي شده است:
«و تو اي خواهر ديني ام، چادر سياهي كه تو را احاطه كرده است از خون سرخ من كوبنده تر است.»

(شهيد عبدالله محمودي)

«خواهرم! محجوب باش و باتقوا، كه شماييد كه دشمن را با چادرسياهتان و تقوايتان مي كشيد.»
(سردار شهيد رحيم آنجفي)

«اي خواهرم قبل از هر چيز استعمار از سياهي چادر تو مي ترسد تا سرخي خون من.»
(شهيد محمدحسن جعفرزاده)

«ای خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهی چادر تو می ترسد تاسرخی خون من.» (شهید محمد حسن جعفرزاده)

«خواهرم: زینب گونه حجابت را که کوبنده تر از خون من است حفظ کن.»

(شهید محمد علی فرزانه)

منبع:حوزه نت

«شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوى‏معنویت و صفا مى‏كشاند.»

(شهید على رضائیان)

در برخي ديگر از وصاياي شهدا، حفظ جامعه از گزند مسائل اخلاقي با رعايت حجاب و عفاف و در برخي ديگر بر زندگي زهراگونه و زينب گونه و تأسي از اين اسوه هاي عفاف و حجاب تأكيد شده است:
«خواهر مسلمان: حجاب شما موجب حفظ نگاه برادران خواهد شد. برادرمسلمان: بي اعتنايي شما و حفظ نگاه شما موجب حجاب خواهران خواهد شد.»
(شهيد علي اصغر پور فرح آبادي)

«خواهرم! زينب گونه حجابت را كه كوبنده تر از خون من است حفظ كن.»
(شهيد محمدعلي فرزانه)

«خواهران ما در حالي كه چادر خود را محكم برگرفته اند و خود را همچون فاطمه و زينب حفظ مي كنند... هدف دار در جامعه حاضرشده اند.»
(رئيس جمهور شهيد محمدعلي رجايي)

«یک دختر نجیب باید باحجاب باشد.»
(شهید صادق مهدی پور)

در تعدادي از وصيت نامه ها هم حفظ حجاب، اصلي ترين توصيه به زنان و خواهران است كه برخي از اين فرازها را مي توان به صورت پيام كوتاه رواج داد:
«حجاب تو سنگر تو است، تو از داخل حجاب دشمن را مي بيني و دشمن تو را نمي بيند .»
(سردار شهيد رحيم آنجفي)

«خواهرم! از بي حجابي است اگر عمر گل كم است، نهفته باش و هميشه گل باش.»
(شهيد حميدرضا نظام)

«يك دختر نجيب بايد باحجاب باشد.»
(شهيد صادق مهدي پور)

«از تمامي خواهرانم مي خواهم كه حجاب اين لباس رزم را حافظ باشند.»
(شهيد سيدمحمدتقي ميرغفوريان )

«اما پيامم به جوانان عزيز:خواهران و برادران! جبهه ها را خالي نگذاريد و جهاد اكبر را هم فراموش نكنيد، از نفسهاي شيطاني دور باشيد و به نامحرم نگاه نكنيد. خواهران، حجاب خود را حفظ كنيد.»
( شهيد ميرطاهر سرمست زاده)

«خواهرم اميدوارم كه براي من گريه دشمن شاد نكنيد و در انجام فرايض ديني و حجاب اسلامي كوتاهي نكنيد.»
(شهيد علي اكبر حسن بيگي)

از خواهران گرامي خواهشمندم كه حجاب خود را حفظ كنند،
زيرا كه حجاب خون بهاي شهيدان است.
«شهيد علي روحي نجفي»