ازدواج، یا دوست دختر و دوست پسر؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج، یا دوست دختر و دوست پسر؟

سلام من 19سالمه و دانشجوی هستم در خودم احساس ازدواج رو درک میکنم ولی نه جرت دارم که به خانوادم بگم و وقتی هم که به بعدش فکر میکنم میبینم نمیشه چون الان داره بابام خرجمو میده حالا من یه نونخور دیگه هم اضافه کنم ولی من همش دلم میخواد با یه نفر صحبت کنم و یا تخلیه عاطفی بشم چند مرتبه میخواستم برم با یه نفر طرح دوستی بریزم حالا شما کممکم کنید که چکار کنم

با سلام و احترام
در رابطه با آسیب‌های شخصی و معنوی دوستی‌های قبل از ازدواج حرف زیاد هست...

ولی همه رو خلاصه می کنم در معرفی لینک زیر:

▫■▫ دوستي هاي قبل از ازدواج ▫■▫ === ◊بررسي روابط دختر و پسر قبل از ازدواج◊

توصیه می کنم فعلاً سخنرانی‌های تاپیک بالا رو حتما حتما دانلود کنید و گوش کنید که خیلی مفید هست و به نکات بسیار مهمی اشاره میشه.

سلام

chemistryuoz;210483 نوشت:
سلام من 19سالمه و دانشجوی هستم در خودم احساس ازدواج رو درک میکنم ولی نه جرت دارم که به خانوادم بگم و وقتی هم که به بعدش فکر میکنم میبینم نمیشه چون الان داره بابام خرجمو میده حالا من یه نونخور دیگه هم اضافه کنم

در این مورد ان‌شاءإالله کارشناسان گرامی راهنمایی دقیق‌تری می کنند.

ولی من همش دلم میخواد با یه نفر صحبت کنم و یا تخلیه عاطفی بشم چند مرتبه میخواستم برم با یه نفر طرح دوستی بریزم حالا شما کممکم کنید که چکار کنم

اگر میخواین با این تخلیه عاطفی به آرامش بیشتری برسید! یقین داشته باشید که از راه حرام نمیشه به هدف رسید.

به این کلام گهربار امام حسین علیه السلام دقت کنید:

مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ

هر کس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید,
بیشتر آنچه را به آن امید دارد از دست می دهد
و سریع تر در آنچه از آن می ترسید واقع می شود .

(بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397)

تجربه یکی از کاربران گرامی سایت رو در تاپیک زیر مطالعه کنید:

دوست دختر

به نام علی اعلی

سلام و خوش آمد به جناب chemistryuoz:Gol:

سلام من 19سالمه و دانشجوی هستم در خودم احساس ازدواج رو درک میکنم ولی نه جرت دارم که به خانوادم بگم و وقتی هم که به بعدش فکر میکنم میبینم نمیشه چون الان داره بابام خرجمو میده حالا من یه نونخور دیگه هم اضافه کنم ولی من همش دلم میخواد با یه نفر صحبت کنم و یا تخلیه عاطفی بشم چند مرتبه میخواستم برم با یه نفر طرح دوستی بریزم حالا شما کممکم کنید که چکار کنم

در مورد این سوال شما با کسب اجازه از کارشناسان سایت مطلبی رو عرض می کنم:

واقعا قصد شما چیه؟

ازدواج یا تخلیه عاطفی؟

اگر ازدواج شما به این قصد باشد؛ قطعا به شکست می انجامد؛ شک نکنید.

به نظر شما صحبت کردن با یک دختر باعث تخلیه عاطفی شما میشه؟

یا اینکه برعکس باعث ایجار یه حس عاطفی جدید میشه

و بعدش کم کم وابستگی عاطفی و . . . ؟

بلکه به نظر می آید فعلا شما به درستان ادامه دهید.برای موفقیت در آینده به علم نیاز دارید.

اینکه سعی کنید با یک دختر دوست شوید نتیجه و سرانجامی جز پشیمانی ندارد.

می توانید در همین سایت یک جستجو انجام دهید؛ به تاپیک هایی می رسید که بعد از گذشت مدتی یکی از طرفین یا هردو احساس پشیمانی می کنند ولی چه فایده؟!

این همه فرصت و وقت تلف شده را چه کسی پاسخگوست؟

آن هم در آغاز جوانی؟

می توانید به اینجا هم مراجعه کنید: http://www.askdin.com/forum300.html

مطالب مهم و کاربردی خوبی خواهید یافت

ملتمس دعا

یا علی:Gol:

پستهای بهنام 27 رو که خوندم شوکه شدم .:Moteajeb!:
بعد گفتم یعنی پستهای قشنگ من تو تاپیک حافظ باید پاک بشه اونوقت این پستها همچنان بمونه ؟
که دیدم اذر بانو حرفمو بهم پس داد.:Nishkhand:
یه کم هم خندم گرفت از این پیشنهاد قشنگ .

برادر من آدم وقتی یه گناهی میکنه دیگه جار که نمیزنه . بعد تازه بدترشم که به دیگران هم پیشنهاد کنه .
عجب روزگاری شده ها .:Gig:

نقل قول:
همش دلم میخواد با یه نفر صحبت کنم و یا تخلیه عاطفی بشم

ببخشید ! شما با همجنس خودتون نمیتونین صحبت کنین؟

نه
شما وقتی با هم هم حرف میزنین هم از دختر ها حرف میزنین .
یعنی پسرها هیچ حرف دیگه ای واسه گفتن ندارن ؟

نه برادر شما دنبال هم صحبت نیستی .چون دیدی اطرافیان و دوستان همه این کاره هستن ، گفتی منم از قافله عقب نمونم.

از من بشنو:
این راه که میروی به ترکستان است .
و هیچ افتخاری هم کسب نمیکنی با این کار.

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام بر همه
با اجازه اساتيد بزرگوار
تمام حرفهاي لازم رو جناب حاج علي عزيز فرمودند
chemistryuoz عزيز (آقا اسمت خيلي سخته الآنم كپي پيست كردم) شما احساس ميكنيد كه بايد ازدواج كنيد ولي نيازي نداريد و شرايطش رو هم نداريد ، اين رو بدونيد كه همه چيز احساس نيست شما بايد شرايط رو هم بسنجيد اگر شرايطش رو نداشته باشيد نميتونيد ازدواج كنيد حتي اگر خيلي هم نياز داشته باشيد چون ازدواج بازي نيست كه با اين قهر كردي با يكي ديگه بازي كني
من به شما قول ميدم اگر از خانوادتون بخواييد براتون خواستگاري ميرن كافيه يه كم روي خواستتون پافشاري كنيد ولي اين كار پايان خوشي نخواهد داشت
دوست دختر هم كه اصلاً ولش كن ازدواج كني بهتره

nakisa;210508 نوشت:

ببخشید ! شما با همجنس خودتون نمیتونین صحبت کنین؟

نه
شما وقتی با هم هم حرف میزنین هم از دختر ها حرف میزنین .
یعنی پسرها هیچ حرف دیگه ای واسه گفتن ندارن ؟

سركار نكيساي عزيز ميتونم يه سوالي ازتون بپرسم ؟
جسارتاً شما چرا ازدواج كرديد ؟ مگه نميتونستيد با دوستان هم جنس خودتون زندگي كنيد ؟
بودن در كنار جنس مخالف (پارازيت : شميم يار اذان گفت) يك نياز هست كه در همه هست ، صحبت كردن با هم جنس قابل مقايسه نيست با صحبت با جنس مخالف
اين نيازي هست كه خدا در وجود انسان قرار داده جاذبه جنس مخالف چه در دختر و چه در پسر وجود داره
فعلاً تا همين قدر
بايد برم

بنام خدا.
سلام.
کسی که ابراز نیاز میکند و این نیاز میتواند از راه حلال برطرف شود.بهتر است از سمت خانواده هرچه سریعتر اقدام شود.
متاسفانه مادیات و مادی نگری آنقدر زیاد شده که راه های ازدواج برای جوانان پاک و نیازمند بسته شده.
چرا ازدواج این جوان را یک اشتباه بزرگ میبینید؟آیا پاسخی برای خداوند دارید اگر این جوان امروز ازدواج نکند و فردا به راه حرام کشیده شود؟
الان برخی افراد میگویند شما تضمین میکنی که این فرد با ازدواج خوشبخت میشود؟
چرا نمیشود؟اکثر طلاق ها و مشکلات ازدواج جوانان ما همین دوستی ها و حرام های قبل از ازدواج است.
اگر این جوان ازدواج کند چه تغییری ایجاد میشود؟خرج دختر را پدر و مادر دختر بدهند و خرج پسر را هم پدر و مادر پسر.تا این دو جوان به کمک والدین کم کم روی پای خود بایستند.
مثل قبلاً هیچ چیزی عوض نمیشود جز اینکه نیاز های عاطفی این دو جوان برطرف شده و متوسل به هوای نفس خود نمی شوند.
من فکر کنم با مشورت با کارشناسان سایت این جوان بتواند با خانواده خود مساله را در میان بگذارد.

بسم الله الرحمن الرحیم.
وَ أَنْكِحُوا الْأَيامى مِنْكُمْ وَ الصّالِحِينَ مِنْ عِبادِكُمْ وَ إِمائِكُمْ إِنْ يَكُونُوا فُقَراءَ يُغْنِهِمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللهُ واسِعٌ عَلِيمٌ (024 | نور - 32)
مردان و زنان بى همسر خود را همسر دهيد، همچنين غلامان و كنيزان صالحو درستكارتان را; اگر فقير و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بى نياز مى سازد; (فضل) خداوند واسع و (از نيازهاى بندگان) آگاه است.

با سلام

پاسخ جناب chemistryuoz به راهنمایی های کاربران گرامی، که به علت قفل بودن تاپیک در پروفایل‌ها نوشته بودند:

جهت جمع‌بندی و پاسخ‌گویی کارشناسان گرامی در اینجا هم گذاشتم:

سلام خیلی ممنون از راهنماییتون حقیقتش خودمم که به این موضوع فکر میکنم میبینم که کار بیهوده اییه ولی خدایش خود این افراد باعث این موضوعات میشن با اون نوع رفتاری که دارن و رفقام هم همه منو مسخره میکنن میگن امل هستم.

باعرض سلام و تشکر به نکات زیر دقت فرمایید:
1- سن 19 سالگی به دلیل نوسانات و فراز و نشیب های هیجانی و عدم ثبات احساسات و عواطف سن مناسبی برای ازدواج نیست و معمولا در 22و 23 سالگی هیجانات و احساست تقریبا رو به ثبات و پایداری می روند.
2- همانطور که فرمودید رسیدن به یک نقطه قابل قبول اقتصادی و شغلی و تحصیلی باعث می شود که شما بعد از ازدواج با آسودگی بیشتری به زندگی تان ادامه دهید و احساس پشیمانی کمتر دیده می شود.
3- از آنجا که نیازهای عاطفی و جنسی قابل مدیریت و به تأخیر انداخت است شما با برنامه ریزی هدفمند و جزیی و تمرکز بر روی درس و سایر موضوعاتی مانند ورزش و تحرکات بدنی و درگیری کردن ذهن به مسایل غیر محرک تا حد زیادی می توانید این گوننه نیازها را تا سن تثبیت خلق و خو مدیریت کنید. موفق باشید.

موضوع قفل شده است