خانم ها ي متاهل بدانند (‌از نظرات اقايون هم استقبال مي شود ...)

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانم ها ي متاهل بدانند (‌از نظرات اقايون هم استقبال مي شود ...)

بسم الله الرحمن الرحيم

براي آنكه زندگي زناشوئي از شادي ونشاط لازم برخوردار باشد، زن دربرابر شوهر بايد اصولي را رعايت كند. شما خانم محترم در صورتي كه اين اصول را رعايت كنيد ، همسر شما شيفته شما خواهد شد و تا آخر عمر عاشقانه دوستتان خواهد داشت . هرگز فراموش نكنيد يك ” پر” را نمي توان با فشار و قدرت به جايي پرتاب كرد ولي همين” پر” را مي توان با جريان ساده هوا به هر جايي فرستاد .
۱- دركليه موارد معيشت اعم از تملك ودرآمد وغيره ازكلمه ما استفاده نماييد نه من وتو ؛ فراموش نكنيد كه اكنون زندگي مشترك شروع شده ديگرمن وتومطرح نيست.

۲- درمقابل شوهر خود هرچند حق باشما باشد، لجبازي واصرار نكنيد.

۳- شوهر خود را بخصوص درمقابل بستگانش تحقير نكنيد. ازتعريف و تمجيد بستگان خود درمقابل آنان پرهيز نماييد.

۴- از مخالفت ومشاجره با شوهر خود بپرهيزيد.

۵- چنانچه كمك‎هائي ازطرف بستگان شما به شوهرتان شده آنها را به رخ او نكشيد.

۶- با دوستان وآشنايان شوهرتان درمعاشرت‎ها بيش ازحد معمول گرم نگيريد.

۷- شوهر خود را درمعاشرت با اقوامش محدود نكنيد.

۸ - دررفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر خود پيشقدم باشيد.

۹- به بستگان نزديك شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو…) بيش از خويشاوندان ديگر احترام بگذاريد.

۱۰- زحماتي كه براي پذيرايي خويشاوندان شوهر خود متحمل مي شويد به رخ

شوهر خود نكشيد.

ادامه دارد ...

11 - چنانچه در آمدي داريد و براي زندگي هزينه مي‎كنيد آن را بازگو نكنيد.

۱۲- از مردان ديگر نزد شوهرتان تمجيد نكنيد. هيچ مردي را به رخ شوهرتان نكشيد و ترجيح ندهيد و در گفتار اين موضوع را رعايت كنيد.

۱۳- براي انجام درخواستهاي خود با شوهرتان با خشونت و آمرانه برخورد ننماييد.

۱۴- برای برآوردن نيازمنديهاي خود از نظر مادي و غير مادي امكانات شوهر خود را در نظر بگيريد و او را تحت فشار نگذاريد .

۱۵- خود را براي شوهرتان بياراييد و بهترين و تميزترين لباس خود را در مقابل وي بپوشيد.

۱۶- در مقابل شوهر خود با حالت افسرده و اخمو حاضر نشويد .او را در موقع ورود به خانه با لبخند و شاد وخندان استقبال كنيد.

۱۷- پس از مراجعت شوهر خود به خانه كارهاي خود را حتي الامكان كنار بگذاريد ودر حضور او بنشينيد و با سخنان خوشايند از او استقبال كنيد.

18- وقت خداحافظي با گرمي همسرتون رو بدرقه، و با گرمي با او خداحافظي كنيد.

تفاوت‌های روان‌شناختی زنان و مردان در زندگی مشترک

• میزان اعتماد به نفس زنان با احساس اطمینان آنان از «دوست داشته شدن» رابطه مستقیمی دارد، در حالی که مردان ، زمانی از اعتماد به نفس کافی برخوردارند که بتوانند درخواست‌های همسران خود را برآورده کنند.

• زنان دوست دارند برای حل شدن یک موضوع درباره آن صحبت کنند، (حتی اگر وقت زیادی صرف نمایند)، در حالی که مردان این عمل زنان را پرحرفی تلقی می‌کنند.

• زنان دوست دارند که شوهرانشان محبت خود را ابراز کنند و به آنان بگویند که چقدر دوستشان دارند، اما مردان فکر می‌کنند که همسرانشان باید بدانند که «من فقط او را دوست دارم، نیازی به گفتن نیست.»

• وقتی مردان از زنان خود حمایت می‌کنند، آنان را در حل مشکلاتشان توانمندتر می‌سازند، و به زندگی امیدوارتر و علاقه‌مندتر می‌کنند.

• زنان فرمان بردن را دوست دارند، ولی معتقدند این فرمان بردن باید عاشقانه باشد، در این صورت حاضر به هر گونه ایثار و فدارکاری خواهند بود.

• هنگامی که مردان دیر می‌کنند، زنان با سؤال‌های چرا دیر کردی؟ ، کجا بودی؟ و ... در حقیقت دلواپسی و نگرانی توأم با عشق و علاقه را به همسر خود ابراز می‌کنند. اما شوهران فکر می‌کنند که همسرانشان می‌خواهند آنها را زیر سوال ببرند و افرادی بی‌مسئولیت و غیرمطمئن جلوه دهند.

• وقتی شوهران فکر می‌کنند که برای زندگی و همسرشان مفید هستند، احساس ارزشمندی و توانمندی می‌نمایند ولی زنان زمانی این احساس را دارند که فکر کنند برای همسرانشان عزیز هستند.

• مردان پس از گوش کردن به صحبت‌های همسر خود بلافاصله می‌خواهند مشکل را حل کنند، بنابراین به راهنمایی آنان می‌پردازند، در صورتی که شاید زنان فقط می‌خواستند احساساتشان را بیان کنند.

• زنان میزان ارزشمندی و علاقه شوهرانشان را به خود با میزان برآورده شدن خواسته‌هایشان محک می‌زنند.

• مردان یا باید سعی کنند خواسته‌های منطقی آنان را برآورده کنند و یا آنان را با دلایل صحیح متقاعد سازند.

کلیدهای برقراری ارتباط صحیح با خویشان همسر

• به خانواده همسرمان نیز به اندازه خانواده خود احترام بگذاریم.

• با خانواده همسر خود همانگونه رفتار کنیم که با خانواده خود رفتار می‌نماییم.

• به هیچ‌یک از خانواده‌ها اجازه دخالت در زندگی خود را ندهیم. در صورتی که خانواده‌ها قصد راهنمایی داشته باشند، فقط از تجربه‌های آنان استفاده کنیم و تصمیم نهایی را با مشورت همسر خود اتخاذ نماییم.

• در صورت بروز اختلاف ، از در میان گذاشتن موضوع یا نزدیکترین خویشاوندان نیز پرهیز کنیم، زیرا اینکار موجب گسترش دامنه اختلاف می‌شود.

• در حضور خویشان به همسر خود بیشتر توجه کنیم و او را در گفتگوها شرکت دهیم.

• در صورت بروز مشکل از سوی خانواده زن یا مرد، عضو همان خانواده باید مشکل را حل کند، زیرا هر یک از همسران به خوبی خانواده خود را می‌شناسند و بهتر می‌توانند چاره جویی نمایند.

• از چشم هم چشمی و حسادت بپرهیزیم.

• به آداب و رسوم خانواده همسرمان احترام بگذاریم، چنانچه برخی از آنها را صحیح نمی‌دانیم، هرگز آنان را به خاطر پایبندی به آداب و رسوم خود استهزا نکنیم.

• لازم است گاهی همسران به تنهایی به دیدار خانواده خود بروند (اینکار موجب ارضای محبت مادر و فرزندی می‌شود).

• این واقعیت را بپذیریم که علاوه بر همسر، پدر و مادر حق مسلمی بر گردن ما دارند، بنابراین در صورت ضرورت ، هر یک از همسران باید بخوبی از خانواده خود حمایت کنند.

سلام...

چه موضوع جالبی....

اما ای کاش بشه ازریشه ازابتدا ازمصادیق شروع کنیم.....اول اول چطور میتوانیم ازقوانین جذب استفاده کنیم؟

چطور میتونیم یک مرد روبه طورکامل بشناسیم.....شناخت قبل ازدواج هنوز از اینهامهم تره...

خواهش میکنم اگراجازه بدید ازابتدا نکات روبنویسیم....به کمک هم..

با همسرمون در مورد لحظات عصبانيت در زمان آرامش صحبت كنيم:

چي بگيم؟

بهش بگيم :

عزيزم ميخوام از تو خواهش كنم كه وقتي به هر دليلي ( گرسنگي ؛ خستگي و ... ) عصباني بودم و از جاده ي انصاف دور شدم ؛ سكوت كني.

بهت قول ميدم وقتي كه اروم شدم و به خواست خدا دوباره به جاده ي انصاف برگشتم خودم از صبر و بردباري تو تشكر كنم و از عصبانيت و بي انصافي خودم عذرخواهي كنم.

البته بايد سعي كنيم وقتي كه عصباني مي شويم افسارمون را به دست خشم نسپاريم كه خشم خود شيطانه!!!!

سلام خوب بود ولي گاهي لطف ها وظيفه ميشه هر از گاهي هم بد باشيد:ok:

دستتون درد نکنه، پیشنهاداتتون خیلی عالیه ولی این کارا خیلی سخته، بخصوص اگه تنهایی بخوای بهشون عمل کنی!
پیشنهاد من به همه ی متاهل ها ومجردها، اول تقویت ایمانه که بتونیم وقتی به یکی خوبی می کنیم و براش از خودگذشتگی می کنیم، دائم اون خوبی جلو چشممون نباشه. مث مرحوم ابوترابی عزیز که با اینکه خیلی اهل محبت بودن ولی هیچ وقت برا محبت کردن هاشون از بقیه انتظار نداشتن و به قولی با محبت شون تجارت نمی کردن.
بعدم من که اونقدر آدم خوبی نیستم، به دوتا از اینایی که شما میگی عمل کنم، اون وقت انتظار دارم همسرم هم همین رفتار رو داشته باشه و این انتظار داشتن اصلا چیز خوبی نیست.
بعدم به قول دوستمون، لطف مکرر حق مسلم خواهد شد. کم کم آقایون یادشون می ره که ما داریم لطف می کنیم و فکر می کنن این وظیفه ماست که همیشه رعایت احوالشون رو بکنیم.
ولی این راه حل دعوا رو خیلی عالیه، ما از زمان عقد، همسرم باهام این قرار رو گذاشتن و الحمدالله عمل هم می کنیم.البته الان هنوز خیلی زوده که درموردش قضاوت کنم چون ما توعقدیم و همیشه با هم نیستیم ولی تا الان در مورد همون تعداد محدود عصبانیت هامون جواب داده. مثل بقیه مواردی هم که فرمودین کار سختی نیست. شدنی تره.
اینم برا تلطیف فضای تاپیک:
بعدم اینجوری که شما می گی، هیچ وقت دیگه با همسرمون دعوامون نمیشه که! :khandeh!:مگه میشه دو نفر 40-50 سال با هم زندگی کنن و دعوا نکنن:Gig: پس نمک زندگی و این حرفا چی میشه؟!!:Khandidan!:

چقدر نوشته هاتون دلگرمم مي كنه .

حالا كه اينجا ورود اقايون ممنوع شده ، خودمونيم ، توي جمع صميمي خانومانه ي خودمون ميخوام بگم كه من هم حدودا دوزاده ساله متاهلم .

تجربه ي زندگي من خيلي بيشتر از درس و كتاب و دانشگاه برام راه گشا بوده و هست .

چند سال اول زندگي مشتركمون مثل خيلي از زوج هاي جوان ديگر دعواهامون تقريبا كم و بيش مثل بچه ها بود .
يكي آقا بگه ، دو تا خانوم جوابشو بده ....

اما ياد گرفتم كه با سكوت در وقت عصبانيت بهترين جواب را به خشم همسرم داده ام .

باز هم ميگم براتون

خيلي دلم ميخواد با راهنمايي ها و درد دل هاي قشنگتون بهترين راه را براي تازه عروس ها و داماد ها پيدا كنيم.

بازم ممنونم از اينكه بهم دلگرمي ميدين تا بنويسم.:Gol:

بچه هیئتی;236012 نوشت:
پیشنهاد من به همه ی متاهل ها ومجردها، اول تقویت ایمانه که بتونیم

با این صحبت شما کاملا موافقم.

به نظر من چیزی که در وهله اول برای یک مرد مهمه داشتن احساس امنیت در زندگی هست.
امنیت به این معنی که مطمئن باشه همسرش متعلق به خودش هست .
و اگه زنی بتونه این اطمینان و امنیت رو به همسرش بده ، ادامه کار اینقدر سخت نیست

ساجده خانوم;237355 نوشت:
با این صحبت شما کاملا موافقم.

به نظر من چیزی که در وهله اول برای یک مرد مهمه داشتن احساس امنیت در زندگی هست.
امنیت به این معنی که مطمئن باشه همسرش متعلق به خودش هست .
و اگه زنی بتونه این اطمینان و امنیت رو به همسرش بده ، ادامه کار اینقدر سخت نیست

فکر کنم این موضوع در مورد آقایون بیشتر صدق میکنه.یعنی اگر خانم مطمئن باشه.....:khandeh!:

(بچه هیئتی )(وقتی به یکی خوبی می کنیم و براش از خودگذشتگی می کنیم، دائم اون خوبی جلو چشممون نباشه. مث مرحوم ابوترابی عزیز)

احسنت:Kaf:

به نام خدا

يك بار ديگر سلام

بحث خانم هاي متاهل همچنان ادامه داره .....

يك نصيحت به خانم هاي متاهل :

براي محبت كردن و عشق ورزيدن پيشقدم شويم ؛ منتظر نباشيم كه همسرمون ما را مورد لطف و محبتش قرار بدهد .

همسر وقتي عشق و محبت را از همسرش مي بينه نا خودآگاه كدورت هاي احتمالي سابق را فراموش مي كنه و گرماي عشق در رگهاي زندگي جاري مي شه.

امروز يك قدم در راه عشق ورزي به همسرمون جلو بگذاريم.

کاظمی;239478 نوشت:
فکر کنم این موضوع در مورد آقایون بیشتر صدق میکنه.یعنی اگر خانم مطمئن باشه.....:khandeh!:

منم کاملا موافقم باید یه خانم اطمینان حاصل کنه که شوهر فقط و فقط مال خودشه....

خانم هاي متاهل سلام

من امروز به يك نكته ي مهم پي بردم:
هر چقدر كه به موضوعي در ذهنمون بها بدهيم اون موضوع اهميت پيدا مي كنه.

از كاه كوه نسازيد.
مراقب ذهنتون باشيد.

خانم هاي متاهل بازم سلام

براي اينكه توي دل همسرتون جا باز كنيد يادتون باشه كه حتما

هر چند وقت يك بار به اقوام همسرتون زنگ بزنيد و از احوالشون جويا بشيد . :Mohabbat:
دعوتشون كنيد كه به منزلتون بياند و با هم شام بخوريد . :Gol:

البته خيلي بهتره كه اين احوالپرسي براي رضاي خدا باشه ....

علت كارشناسيش را ميگم خدمتتون ....

علت كارشناسي كار براي رضاي خدا وند متعال :

اگر بنده ي خدا از شما تشكر نكرد به هر دليلي ؛ شك نكنيد كه خدا فراموش كار نيست و يادش نميره كه از بنده اش تشكر كنه.

sayedali;242492 نوشت:
به به
می بینم که راه باز شده

لنگ کفش نزنید!!!!خودتون گفتید آقایان هم می تونن بیان

اختيار داريد !!! چرا لنگه كفش ؟!

شما تازه وارديد ، شايد خبر نداريد كه در اين سايت با پست هاي اسپم ( بيهوده) برخورد مي شود.
خواهشم اينه كه اگر مطلب خوب و قابل استفاده اي به ذهنتون مي رسه برامون بنويسيد .

توصيه به خانم‌ها
-وقتي شوهرتان از شما تعريف مي‌كند لطفا ناز نكنيد، خودتان را نگيريد يا توي ذوق او نزنيد. لبخند بزنيد و به او بگوئيد اين‌كار او واقعا تحسين برانگيز است. مي‌دانيد كه آقايان از تحسين خوششان مي‌آيد؟
-عكس شوهرتان را در كيف دستي خود داشته باشيد و به او نشان دهيد. هر سال عكس جديد او را جايگزين كنيد و باز هم به او بگوئيد جديدترين عكسش را همراه داريد.
-اگر چاق شده‌ايد لطفا دائم از او نپرسيد كه من چاق شده‌ام؟! اصلا خودتان را در برابر او زمين نزنيد و دائم نگوئيد من وزن زياد كرده‌ام و خوب نيستم. اگر از خودتان خوشتان بيايد و اعتماد‌به‌نفس خوبي داشته باشيد، جنبه سلامت زندگي مشترك هم تقويت مي‌شود.
-دائم از او تشكر كنيد و اين قدرداني و تشكر را مثل باران بر سرورويش بريزيد. حتي اگر فقط هفته‌اي يك‌بار در كار منزل به شما كمك كرد باز هم از او تشكر كنيد و در اين قدرداني‌ها زياد‌ه‌روي كنيد. حتي اگر اسمش را هم چاپلوسي بگذاريد مهم نيست فقط بدانيد تشكر فراوان از شوهرتان شما را به همه جا مي‌رساند!
-اگر شوهرتان از رژيم كم‌چرب پيروي مي‌كند دستورالعمل غذايي او را از پزشك بگيريد. اين كار به اين معني است كه شما آماده‌ايد براي سلامت او تلاشي مضاعف داشته باشيد. ضمنا اگر با اين همه آشپزي سخت‌ رژيمي روزي شوهرتان با يك بسته بزرگ چيپس يا يك جعبه شيريني به منزل آمد اصلا چيزي نگوئيد. نترسيد اتفاقي نمي‌افتد و زحمات شما هم هدر نرفته است فقط شوهرتان مثل بچه‌ها هوس چيپس به سرش زده و خودش هم مي‌داند كار او بچه‌‌گانه است. لازم نيست برايش مادري كنيد و مثل مامان‌ها بالاي منبر برويد.
-وقتي شوهرتان پشت فرمان نشسته و رانندگي مي‌كند خواهش مي‌كنيم به او دستور‌العمل رانندگي ياد ندهيد مگر اينكه واقعا طوري رانندگي كند كه شما در درد و ناراحتي گير افتاده باشيد.
-اگر شوهرتان خرده نان‌ها را روي ميز ريخته و يا جورابش در كف اتاق پرت و پلا شده است قبل از شكايت و گله كمي صبر كنيد. اول فكر كنيد ببينيد آيا جمله‌اي كه قرار است به او بگوئيد منفي است؟ اگر جمله شما جنبه منفي داشته و حالتي در آن وجود داشته باشد كه انگار داريد شوهرتان را اصلاح مي‌كنيد اصلا آن‌را به‌زبان نياوريد. يادتان باشد مردان نمي‌توانند با همسراني كه دائم مي‌خواهند شوهرشان را اصلاح كنند ارتباط برقرار كنند. دوم اينكه در ذهنتان اولويت‌بندي كنيد و ببينيد كدام كار او آنقدر اهميت دارد كه به او تذكر بدهيد و از تذكرات زياده از حد اجتناب كنيد.
-آيا واقعا داشتن آشپزخانه‌اي بدون لكه و كثيفي خيلي ضروري است؟ قطعا نه آن‌قدر كه شوهرتان را ناراحت كنيد. اما اگر دوست داريد هميشه همه جا تميز باشد بهتر است به همسرتان بگوئيد: عزيزم لطفا ميز را تميز كن چون هر بار فراموش مي‌كني و خرده نان‌ها روي ميز مي‌ماند. لطفا در گفتن جملات خود به شوهرتان از سرزنش پرهيز كنيد.
-آيا آشپزي بلد هستيد؟ خب پس لطفا به‌جاي اينكه دائم از بيرون غذا بخريد خودتان آشپزي كنيد، چون اينكار براي مردها نشانه‌اي از عشق و علاقه به‌حساب مي‌آيد. اين مسئله حياتي، مهم و بسيار تاثيرگذار است.
-لطفا اين سوِالات را به كل فراموش كنيد: و يا اين جور سوِالات كاملا بي‌فايده هستند.
-اگر از شوهرتان تقاضايي داريد لطفا از حداقل لغات استفاده كنيد. هيچ وقت درخواست‌تان را با عبارات طولاني و عامرانه بيان نكنيد مثل: ! يا مثلا ! بهتر است بگوئيد: ! مردها دوست دارند شما اصل مطلب را بگوئيد و اصلا از اضافه كردن پياز داغ به جملات خوششان نمي‌آيد.
-وقتي شوهرتان اشتباهي كرد لطفا شما زبانتان را گاز بگيريد. گفتن جملاتي مثل يا سريع‌ترين راه است براي اينكه ارتباط‌تان سرد شود.
-به شوهرتان اتاق تنفس بدهيد! گاهي اوقات آقايان بايد به غار تنهايي خود فرو بروند. بگذاريد اين عادت مردانه را انجام دهد. گاهي اوقات هم بهتر است مثل يك مرد در كنار او باشيد مثلا اگر ورزش خاصي را دوست دارد شما هم با او تماشا كنيد، اگر هم اين‌كار را دوست نداريد به سراغ كار مورد علاقه خود برويد و بگذاريد او راحت باشد.
-بريده هايي از روزنامه يا مجله مورد علاقه او را به يخچال يا اتاق بزنيد.
-انتظار نداشته باشيد از درب منزل كه وارد مي‌شود بخندد و شادي كند. او كاملا خسته است. بگذاريد استراحت كند.
-وقتي شوهرتان در مورد شغل يا موضوع تخصصي خود صحبت مي‌كند دائم او را نصيحت نكنيد.
-يادتان باشد آقايان يك عكس يا تصوير را به هزاران لغت ترجيح مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد بر روي او تاثير مثبت بگذاريد بجاي حرف عمل كنيد. مثلا لباستان بايد هميشه تميز و مرتب باشد. در انتخاب رنگ لباس دقت كنيد.
-هر روز حين رفتن از منزل و يا بازگشت به آن او را بدرقه كنيد.
-روي ميز شمع روشن كنيد، موسيقي ملايم بگذاريد و يا دكور روي ميز را تغيير دهيد. اين پيام‌هاي غيركلامي واضح به اندازه يك خروار حرف عمل مي‌كنند.
-اين حقيقت را باور كنيد: عمده مردان در صورتي نسبت به همسر خود تمايلات فراوان نشان مي‌دهند كه از ازدواج با او راضي باشند.
-ارتباط با شوهر دقيقا يك خيابان دوطرفه است. زندگي مشترك مثل رايزني سفيران كشورهاي خارجي مي‌ماند. گاهي شما بايد فداكاري كنيد و گاهي هم او بايد اين‌كار را انجام دهد. براي اينكه بيشتر با هم باشيد ماهي يك‌بار يك بعد از ظهر يا شام را در بيرون از منزل با هم بگذرانيد. در اين اوقات بچه‌ها را به دست اقوام بسپاريد و فقط خودتان دو تا تنها باشيد. در اين صورت شوهرتان عشق و توجهي كه شما خواهان آن هستيد به شما نشان مي‌دهد. اينكار را حتما انجام دهيد.
-به عطرتان توجه كنيد. فكر مي‌كنيد شوهرتان هم از آن خوشش مي‌آيد؟
-اگر شوهرتان رستوراني را براي شام و يا فيلمي را براي تماشا انتخاب كرد كه شما از آن متنفر بوديد به هيچ وجه اين مسئله را به زبان نياوريد و انتقاد نكنيد. ممكن است شوهرتان اين ناراحتي شما را به حساب حمله شخصي به شخص خودش بگذارد.
-براي ارتباطات بيشتر با همسرتان از مراسم مختلف استفاده كنيد. قرار هفتگي، پياده‌روي روزانه، يك تماس تلفني كوتاه در روز و يا پختن غذاي مورد علاقه او در روز جمعه همگي براي تقويت ارتباط موثر هستند.
-مواظب رفتارتان باشيد. وقتي شما خوش‌بين، خوش‌اخلاق و شاد باشيد او احساس مي‌كند به شما نزديك‌تر شده است.

حالا که ورود آقایون دیگه ممنوع نیست چند توصیه هم به آقایون :

-حداقل 4 بار در روز از همسرتان قدرداني كنيد.
-از قبل يك برنامه‌ريزي كامل داشته باشيد و گاهي او را براي شام بيرون ببريد.
-از او بخواهيد فهرستي از خواسته‌هايش را برايتان بنويسد وتعجب نكنيد اگر با ليست بلند بالايي مواجه شديد!
-به‌عنوان يك سورپريز برايش گل بخريد.
هر از گاهي شما به‌جاي او در انجمن اوليا و مربيان مدرسه فرزندتان شركت كنيد يا به مدرسه سر بزنيد.
-در مورد روز كاري او سوِالاتي اختصاصي و ويژه بپرسيد(با جزئيات كامل.)!
-بعد از شام با او قدم بزنيد.
-هر از گاهي بچه‌ها را نزد كسي گذاشته و اوقاتي را با هم سپري كنيد.
-برايش از طريق پست الكترونيكي كارت تبريك بفرستيد. نگران نباشيد اين كارت‌ها مجاني است.
-بعض اوقات غذاي مورد علاقه‌اش را تهيه كنيد و بدون اطلاع قبلي به منزل بياوريد.
-به او بگوئيد كه عاشقانه دوستش داريد. اين مسئله را به زبان بياوريد.
-بعضي اوقات از يك فرد بخواهيد منزل را تميز كند و در عوض همسرتان را آخر هفته فارغ از كارهاي منزل به بيرون ببريد.
-بعد از آمدن به منزل و كمي استراحت از او بخواهيد دوش گرمي بگيرد و به كارهاي شخصي خودش برسد. در عوض شما بچه‌ها را نگهداريد و به او فرصت بدهيد با خودش خلوت كند.
-به او پيشنهاد كنيد كه امروز شما خريد منزل را انجام مي‌دهيد.
-شب‌ها قبل از خواب كمي بيدار بمانيد و با هم صحبت كنيد.
-هميشه از او سئوال كنيد كه براي برطرف كردن خستگي‌اش چه كاري از دستتان ساخته است؟
-اگر قرار است دير به منزل برگرديد حتما به او اطلاع دهيد.
از محل كارتان با او تماس بگيريد و احوالش را بپرسيد.
-برايش يادداشت‌هاي عاشقانه بگذاريد.
-به امور منزل رسيدگي كنيد و در اين كار تنبلي نكنيد.
-وقتي همسرتان با شما صحبت مي‌كند به چشم‌هايش نگاه كنيد.
-وقتي از دست كسي ناراحت است طرف او را بگيريد تا كمي عصبانيتش فروكش كند. بعدا در مورد مسئله، صحبت و قضاوت كنيد.
-ماشين را در اختيارش بگذاريد و خودتان روغن آن‌را عوض كرده يا باد لاستيك را تنظيم كنيد.
-روز تولد همسرتان و سالگرد ازدواج‌تان را هرگز فراموش نكنيد.
-وقتي او از سركار به منزل برمي‌گردد فيلم يا موسيقي مورد علاقه‌اش را برايش بگذاريد.

پیامبر (ص) :هر زنی که قناعت کند سفیدرو وارد محشر میشود لباس بهشت بر تنش کنند و از هر دری که بخواهد وارد بهشت میشود و از ترس قیامت در امان است

پیامبر(ص) : یک ساعت نشستن نزد شوهر از طواف خانه کعبه بهتر است

امام صادق میفرماید : هر چه ایمان شما بیشتر شود محبت شما به همسرت بیشتر میشود

پیامبر فرمود : هر مردی در خانه به همسر خود کمک کند خداوند اسمش را در دیوان شهدا مینویسد و به ازای هر روزی ثواب هزار شهید و به ازای هر قدمی ثواب حج و عمره به او میدهد

آنچه مردان را از زندگی بیزار و خسته می کند : الف) پرداختن به مباحث جزئی و اصرار در ثابت کردن یک مطلب در یک مقطع زمانی .
ب) گریه های طولانی
ج) ناز آوردن های بیجا و بی موقع (لوس کردن)
د) حساس و عاطفی بودن بیش از حدّ که موجب محدودیت غیر متعارف و غیر عادلانه برای مرد بشود .

نه زن سالاری درست است و نه مرد سالاری ، بلکه آنچه شایسته شأن انسانی است ، حق مداری و حق سالاری است .

مردان اساساً نیاز دارند ، کنترل کامل همسر خود را در دست داشته باشند ، اما از این که خودشان کنترل شوند به شدت متنفرند .

زن وظیفه ندارد برای کمک مالی به خانواده ، مدت زمانی را خارج از منزل سپری کند ، اما این وظیفه را دارد که با آغوش باز و با نشاط با همسرش برخورد نماید و رضایت او را جلب کند.

معمولاً توقعات مرد از همسرش در دو چیز خلاصه می شود : الف) روحیه شاداب و با نشاط زن
ب) ارتباط روحی و روانی و جسمی مثبت با او

هیچگاه همسرتان را به خاطر بدی خانواده اش ، محکوم و مؤاخذه نکنید ، شنیدن این عبارت که « تقصیر خانواده توست » برای هر دو طرف به شدت رنج آور است .

تشكر و سپاس از همراهيتون

ممنون از سوگل بزرگوار

گاهي خيلي اشتباه مي كنيم و گاهي يادمون ميره از اشتباهاتمون درس بگيريم و نتيجه اينكه

دوباره اشتباه مي كنيم.

هرچه مثبت تر شوید، انرژی مثبت بیشتری به درون رابطه تان با همسرتان می آورید و وقتی این اتفاق می افتد، اتفاقات بسیار جالب و شگفت انگیز در زندگیتان روی خواهد داد.

نکات زیر می تواند به شما کمک کند که چطور به خودتان یاد بدهید که روی نقاط مثبت در ازدواج و زندگیتان تمرکز کنید:

1. هر روز وقت بگذارید و چیزهایی را که به خاطر آن در زندگیتان ممنون و شکرگذار هستید را لیست کنید. حتی چیزهای خیلی کوچکی که معمولاً نادیده گرفته می شوند مثل سه وعده غذایی که در روز می خورید، حمام داغ، گرما، یخچال و اجاق گاز، آب لوله کشی، امکانات پزشکی، و دوستانتان.

2. هر روز نقاط مثبت و ویژگی های مثبت همسرتان را به خودتان یادآور شوید. به خاطر بیاورید که اولین بار چه ویژگی همسرتان شما را به او جذب کرد. یادتان بیاورید که چطور همسرتان پایه های رشد و ترقی شما را بنا کرد و چقدر از این تجربه چیز یاد گرفته اید.

3. در دفتر خاطرت روزانه تان درمورد ویژگی ها مثبتی که درخودتان وجود دارد که می خواهید آنها را رشد داده و ارتقاء بخشید، بنویسید. اینها رفتارها، باورها، و ارزشهایی را شامل می شود که می خواهید روی آنها متمرکز شوید و می خواهید که رشد کرده و زندگیتان را در بر گیرد.

4. به کتابخانه یا کتابفروشی بروید و چند نمونه کتاب و CD الهام بخش خریداری کنید. هر روز وقت بگذارید و این کتاب ها را مطالعه کنید یا به این نوارها گوش دهید. مطمئناً بسیار مثبت، اثربخش و الهام بخش خواهند بود.

5. وقت کمتری را با دوستان یا اعضای خانواده تان که افرادی منفی باف هستند و جز حس ناامیدی و افسردگی چیزی به شما نمی دهند، بگذرانید. این افراد که انرژی مثبت شما را می گیرند و از بین می برند، مثل خون آشام هستند. درعوض سعی کنید دوستان جدید پیدا کنید که برایتان مثبت، حمایت کننده و نیروبخش باشند.

موضوع قفل شده است