صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خانم ها ي متاهل بدانند (‌از نظرات اقايون هم استقبال مي شود ...)

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

خانم ها ي متاهل بدانند (‌از نظرات اقايون هم استقبال مي شود ...)

بسم الله الرحمن الرحيم
    براي آنكه زندگي زناشوئي از شادي ونشاط لازم برخوردار باشد، زن دربرابر شوهر بايد اصولي را رعايت كند. شما خانم محترم در صورتي كه اين اصول را رعايت كنيد ، همسر شما شيفته شما خواهد شد و تا آخر عمر عاشقانه دوستتان خواهد داشت . هرگز فراموش نكنيد يك ” پر” را نمي توان با فشار و قدرت به جايي پرتاب كرد ولي همين” پر” را مي توان با جريان ساده هوا به هر جايي فرستاد .
    ۱- دركليه موارد معيشت اعم از تملك ودرآمد وغيره ازكلمه ما استفاده نماييد نه من وتو ؛ فراموش نكنيد كه اكنون زندگي مشترك شروع شده ديگرمن وتومطرح نيست.

۲- درمقابل شوهر خود هرچند حق باشما باشد، لجبازي واصرار نكنيد.

۳- شوهر خود را بخصوص درمقابل بستگانش تحقير نكنيد. ازتعريف و تمجيد بستگان خود درمقابل آنان پرهيز نماييد.

۴- از مخالفت ومشاجره با شوهر خود بپرهيزيد.

۵- چنانچه كمك‎هائي ازطرف بستگان شما به شوهرتان شده آنها را به رخ او نكشيد.

۶- با دوستان وآشنايان شوهرتان درمعاشرت‎ها بيش ازحد معمول گرم نگيريد.

۷- شوهر خود را درمعاشرت با اقوامش محدود نكنيد.

۸ - دررفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر خود پيشقدم باشيد.

۹- به بستگان نزديك شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو…) بيش از خويشاوندان ديگر احترام بگذاريد.

۱۰- زحماتي كه براي پذيرايي خويشاوندان شوهر خود متحمل مي شويد به رخ
    شوهر خود نكشيد.

ادامه دارد ...

ویرایش توسط گل نرگس : ۱۳۹۱/۰۴/۲۴ در ساعت ۱۷:۱۷ دلیل: يادم رفته بود با نام خدا شروع كنم ....
    از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

2. صلوات ها 29

3.  

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

11 - چنانچه در آمدي داريد و براي زندگي هزينه مي‎كنيد آن را بازگو نكنيد.

۱۲- از مردان ديگر نزد شوهرتان تمجيد نكنيد. هيچ مردي را به رخ شوهرتان نكشيد و ترجيح ندهيد و در گفتار اين موضوع را رعايت كنيد.

۱۳- براي انجام درخواستهاي خود با شوهرتان با خشونت و آمرانه برخورد ننماييد.

۱۴- برای برآوردن نيازمنديهاي خود از نظر مادي و غير مادي امكانات شوهر خود را در نظر بگيريد و او را تحت فشار نگذاريد .

۱۵- خود را براي شوهرتان بياراييد و بهترين و تميزترين لباس خود را در مقابل وي بپوشيد.

۱۶- در مقابل شوهر خود با حالت افسرده و اخمو حاضر نشويد .او را در موقع ورود به خانه با لبخند و شاد وخندان استقبال كنيد.

۱۷- پس از مراجعت شوهر خود به خانه كارهاي خود را حتي الامكان كنار بگذاريد ودر حضور او بنشينيد و با سخنان خوشايند از او استقبال كنيد.

18-
    وقت خداحافظي با گرمي همسرتون رو بدرقه، و با گرمي با او خداحافظي كنيد.
    ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۱/۰۲/۰۴ در ساعت ۱۸:۵۰ دلیل: تصحیح نکته 17 و اضافه کردن نکته 18

5. صلوات ها 21

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

تفاوت‌های روان‌شناختی زنان و مردان در زندگی مشترک

• میزان اعتماد به نفس زنان با احساس اطمینان آنان از «دوست داشته شدن» رابطه مستقیمی دارد، در حالی که مردان ، زمانی از اعتماد به نفس کافی برخوردارند که بتوانند درخواست‌های همسران خود را برآورده کنند.

• زنان دوست دارند برای حل شدن یک موضوع درباره آن صحبت کنند، (حتی اگر وقت زیادی صرف نمایند)، در حالی که مردان این عمل زنان را پرحرفی تلقی می‌کنند.

• زنان دوست دارند که شوهرانشان محبت خود را ابراز کنند و به آنان بگویند که چقدر دوستشان دارند، اما مردان فکر می‌کنند که همسرانشان باید بدانند که «من فقط او را دوست دارم، نیازی به گفتن نیست.»

• وقتی مردان از زنان خود حمایت می‌کنند، آنان را در حل مشکلاتشان توانمندتر می‌سازند، و به زندگی امیدوارتر و علاقه‌مندتر می‌کنند.

• زنان فرمان بردن را دوست دارند، ولی معتقدند این فرمان بردن باید عاشقانه باشد، در این صورت حاضر به هر گونه ایثار و فدارکاری خواهند بود.

7. صلوات ها 17

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

• هنگامی که مردان دیر می‌کنند، زنان با سؤال‌های چرا دیر کردی؟ ، کجا بودی؟ و ... در حقیقت دلواپسی و نگرانی توأم با عشق و علاقه را به همسر خود ابراز می‌کنند. اما شوهران فکر می‌کنند که همسرانشان می‌خواهند آنها را زیر سوال ببرند و افرادی بی‌مسئولیت و غیرمطمئن جلوه دهند.

• وقتی شوهران فکر می‌کنند که برای زندگی و همسرشان مفید هستند، احساس ارزشمندی و توانمندی می‌نمایند ولی زنان زمانی این احساس را دارند که فکر کنند برای همسرانشان عزیز هستند.

• مردان پس از گوش کردن به صحبت‌های همسر خود بلافاصله می‌خواهند مشکل را حل کنند، بنابراین به راهنمایی آنان می‌پردازند، در صورتی که شاید زنان فقط می‌خواستند احساساتشان را بیان کنند.

• زنان میزان ارزشمندی و علاقه شوهرانشان را به خود با میزان برآورده شدن خواسته‌هایشان محک می‌زنند.

• مردان یا باید سعی کنند خواسته‌های منطقی آنان را برآورده کنند و یا آنان را با دلایل صحیح متقاعد سازند.

9. صلوات ها 11

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

کلیدهای برقراری ارتباط صحیح با خویشان همسر

• به خانواده همسرمان نیز به اندازه خانواده خود احترام بگذاریم.

• با خانواده همسر خود همانگونه رفتار کنیم که با خانواده خود رفتار می‌نماییم.

• به هیچ‌یک از خانواده‌ها اجازه دخالت در زندگی خود را ندهیم. در صورتی که خانواده‌ها قصد راهنمایی داشته باشند، فقط از تجربه‌های آنان استفاده کنیم و تصمیم نهایی را با مشورت همسر خود اتخاذ نماییم.

• در صورت بروز اختلاف ، از در میان گذاشتن موضوع یا نزدیکترین خویشاوندان نیز پرهیز کنیم، زیرا اینکار موجب گسترش دامنه اختلاف می‌شود.

• در حضور خویشان به همسر خود بیشتر توجه کنیم و او را در گفتگوها شرکت دهیم.

• در صورت بروز مشکل از سوی خانواده زن یا مرد، عضو همان خانواده باید مشکل را حل کند، زیرا هر یک از همسران به خوبی خانواده خود را می‌شناسند و بهتر می‌توانند چاره جویی نمایند.

• از چشم هم چشمی و حسادت بپرهیزیم.

• به آداب و رسوم خانواده همسرمان احترام بگذاریم، چنانچه برخی از آنها را صحیح نمی‌دانیم، هرگز آنان را به خاطر پایبندی به آداب و رسوم خود استهزا نکنیم.

• لازم است گاهی همسران به تنهایی به دیدار خانواده خود بروند (اینکار موجب ارضای محبت مادر و فرزندی می‌شود).

• این واقعیت را بپذیریم که علاوه بر همسر، پدر و مادر حق مسلمی بر گردن ما دارند، بنابراین در صورت ضرورت ، هر یک از همسران باید بخوبی از خانواده خود حمایت کنند.

11. صلوات ها 14

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

سلام...

چه موضوع جالبی....

اما ای کاش بشه ازریشه ازابتدا ازمصادیق شروع کنیم.....اول اول چطور میتوانیم ازقوانین جذب استفاده کنیم؟

چطور میتونیم یک مرد روبه طورکامل بشناسیم.....شناخت قبل ازدواج هنوز از اینهامهم تره...

خواهش میکنم اگراجازه بدید ازابتدا نکات روبنویسیم....به کمک هم..

اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

13. صلوات ها 8

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

با همسرمون در مورد لحظات عصبانيت در زمان آرامش صحبت كنيم:

چي بگيم؟

بهش بگيم :

عزيزم ميخوام از تو خواهش كنم كه وقتي به هر دليلي ( گرسنگي ؛ خستگي و ... ) عصباني بودم و از جاده ي انصاف دور شدم ؛ سكوت كني.

بهت قول ميدم وقتي كه اروم شدم و به خواست خدا دوباره به جاده ي انصاف برگشتم خودم از صبر و بردباري تو تشكر كنم و از عصبانيت و بي انصافي خودم عذرخواهي كنم.

البته بايد سعي كنيم وقتي كه عصباني مي شويم افسارمون را به دست خشم نسپاريم كه خشم خود شيطانه!!!!

15. صلوات ها 7

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

سلام خوب بود ولي گاهي لطف ها وظيفه ميشه هر از گاهي هم بد باشيد

17. صلوات ها 6

علاقه
    وبگردی
    نوشته
    224
    حضور
    4 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    1999

دستتون درد نکنه، پیشنهاداتتون خیلی عالیه ولی این کارا خیلی سخته، بخصوص اگه تنهایی بخوای بهشون عمل کنی!
    پیشنهاد من به همه ی متاهل ها ومجردها، اول تقویت ایمانه که بتونیم وقتی به یکی خوبی می کنیم و براش از خودگذشتگی می کنیم، دائم اون خوبی جلو چشممون نباشه. مث مرحوم ابوترابی عزیز که با اینکه خیلی اهل محبت بودن ولی هیچ وقت برا محبت کردن هاشون از بقیه انتظار نداشتن و به قولی با محبت شون تجارت نمی کردن.
    بعدم من که اونقدر آدم خوبی نیستم، به دوتا از اینایی که شما میگی عمل کنم، اون وقت انتظار دارم همسرم هم همین رفتار رو داشته باشه و این انتظار داشتن اصلا چیز خوبی نیست.
    بعدم به قول دوستمون، لطف مکرر حق مسلم خواهد شد. کم کم آقایون یادشون می ره که ما داریم لطف می کنیم و فکر می کنن این وظیفه ماست که همیشه رعایت احوالشون رو بکنیم.
    ولی این راه حل دعوا رو خیلی عالیه، ما از زمان عقد، همسرم باهام این قرار رو گذاشتن و الحمدالله عمل هم می کنیم.البته الان هنوز خیلی زوده که درموردش قضاوت کنم چون ما توعقدیم و همیشه با هم نیستیم ولی تا الان در مورد همون تعداد محدود عصبانیت هامون جواب داده. مثل بقیه مواردی هم که فرمودین کار سختی نیست. شدنی تره.
    اینم برا تلطیف فضای تاپیک:
    بعدم اینجوری که شما می گی، هیچ وقت دیگه با همسرمون دعوامون نمیشه که! مگه میشه دو نفر 40-50 سال با هم زندگی کنن و دعوا نکنن پس نمک زندگی و این حرفا چی میشه؟!!

دائم دلم از این و از آن سیر می شود ... دارد زمان رفتن من دیر می شود ... یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... دارد گدای مادرتان پیر می شود ...

19. صلوات ها 6

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

چقدر نوشته هاتون دلگرمم مي كنه .

حالا كه اينجا ورود اقايون ممنوع شده ، خودمونيم ، توي جمع صميمي خانومانه ي خودمون ميخوام بگم كه من هم حدودا دوزاده ساله متاهلم .

تجربه ي زندگي من خيلي بيشتر از درس و كتاب و دانشگاه برام راه گشا بوده و هست .

چند سال اول زندگي مشتركمون مثل خيلي از زوج هاي جوان ديگر دعواهامون تقريبا كم و بيش مثل بچه ها بود .
    يكي آقا بگه ، دو تا خانوم جوابشو بده ....

اما ياد گرفتم كه با سكوت در وقت عصبانيت بهترين جواب را به خشم همسرم داده ام .

باز هم ميگم براتون

خيلي دلم ميخواد با راهنمايي ها و درد دل هاي قشنگتون بهترين راه را براي تازه عروس ها و داماد ها پيدا كنيم.

بازم ممنونم از اينكه بهم دلگرمي ميدين تا بنويسم.

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری