صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: موسيقي ( ما گوش نمي دهيم )

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

موسيقي ( ما گوش نمي دهيم )

برگرفته از وبلاگ " من و زهراي خوبم "

آغاز داستان از اينجاست بود :
    دوران راهنمائي كم كم با موسيقي انس گرفتم ،مجاز و غير مجاز از خارجي بگير تا ايراني اينور آبي و آنور آبي تا دوران دبيرستان ،كم كم براي خودم صاحب آرشيو هم شده بودم و منبع تغذيه ي دوستان .اواخر سال پيش دانشگاهي بساط موسيقي را جمع كردم تا مزاحم درسم نباشد و دوباره از سال اول دانشگاه شروع كردم و اينبار حرفه اي تر از قبل.تا اينجا كه بعضي اوقات روزي چهار پنج ساعت پاي رايانه يا واكمن بودم.يه واكمن حرفه اي سوني هم پدرم از لاهور پاكستان برايم خريده بود كه نظيرش را تا پنج سال بعد هم در ايران نديدم و البته خود اين واكمن مشوقي بود براي اينكه زمان بيشتري را با آهنگ تنها باشم.اين داستان ادامه داشت تا يك سفر .تعطيلات بين دو ترم بود كه يك سفر مشهد با قطار پيش آمد و البته تنها و بدون خانواده.با پسر يكي از اقواممان در مشهد رفتيم حرم پابوس حضرت بعد از نماز مغرب.وارد حرم شدم رسيدم نزديك ضريح ناگهان يك لحظه به خودم آمدم ديدم رسيده ام كنار ضريح سلطان انس و جن حضرت ثامن الحجج اما بي خيال از همه جا دارم زمزمه ميكنم:
    بارون امشب ...توي ايوون ..مثل آزادي تو زندون .. و الي آخر
    آنهائي كه با سياوش قميشي آشنا هستند ميدانند كه اين شعر از آلبوم" امير" اوست كه جزو اولين آلبوم هاي نامبرده به حساب مي آيد و البته آنموقع شايد اين آهنگ را صد بار گوش كرده بودم و ملكه ذهنم شده بود و حالا گستاخي ام به جايي رسيده بود كه رسيده بودم كنار جسم مطهر آقاي عزيزم و ورد لبهايم اين خزعبلات شده بود !! جائي كه ورد لبهاي علما آنجا الله نور السماوات و الارض مثل نوره كمشكاه فيها مصباح است ،ذكر شريف صلوات است يا سلام به حضرت .اينجا بود كه لرزيدم و اشكم روان شد مثل بچه هاي ننه مرده ..يه نگاه به خودم مي انداختم و نگاهي به حضرت ،سرتان را درد نياورم همانجا رو كردم به حضرت رضا و عرض كردم :
    آقا جان معتاد شدم دست خودم نيست ،شما كمكم كن..از من ترك موسيقي از تو هم كمك و لطف.آنموقع البته مباني اعتقادي و عرفاني مواجهه با موسيقي را نمي دانستم ولي همينقدر برايم در آن لحظه مسجل شد كه بايد با موسيقي خداحافظي كنم.اين شد كه از آقا خداحافظي كردم و برگشتم تهران.بلافاصله وارد اتاقم شدم و همه آرشيوم را كه چند ده هزار تومان آنموقع پول برايشان داده بودم را پاك كردم بدون معطلي و تشكيك و كلي هم سي دي را شكاندم مثل كاري كه حضرت ابراهيم كرد با بتهاي بتخانه ي نمرود .شكستم و پاك كردم با قدرتي كه گرفته بودم از آقا .يه توبه ي سفت و سخت.البته اين اول كار بود و مهمترين قسمت ولي بعدها اينقدر درهاي رحمت عجيب و غريب به رويم باز شد كه اگر بخواهم همه را بگويم مثنوي مي شود هفتاد من.
    همينقدر بدانيد كه هنوزم كه هنوز است بعد از ده سال هر وقت اين مار خوش خط و خال به سراغم مي آيد با همان منبع انرژي فراريش مي دهم و هنوز توبه ام را نشكسته ام به حول و قوه ي الهي.مهمترين چيزي كه بايد بدانيد اين است كه خوب حالا چه مي كني با خلا موسيقي.دقايق و ساعات فراغتت را با چه پر ميكني؟ كه بايد عرض كنم مونسم در اين چند سال ترتيل و صوت قرآن بوده و نواي مناجات مداحان بويژه چند سال با نواي مناجات مسجد كوفه حاج مهدي سماواتي صفا كرده ام و كلي هم سخنراني گوش كرده ام كه اگر از هر منبري يك نكته ياد گرفته باشم الان مي شود يك عالمه مطلب.جالب است موقع خواستگاري از زهرا باورم نمي شد او هم مثل من تارك موسيقي باشد و داشتم شاخ در مي آوردم و باورم نمي شد دختري بالاشهري پيدا كنم كه اهل موسيقي نيست و البته زهرا هم مثل من سوء پيشينه داشته اما او هم تحت تاثير مواردي ترك كرده بود اين معضل را يكسال قبل از اينكه من به خواستگاري اش بروم و حالا او هم به بركت اين كارش الان حافظ ۱۳جز قرآن است و هنوز هم بيشترين وقتش را در خانه با قرآن مانوس است.
    اما جالب اينجاست كه الان هركداممان وقتي روزهاي جمعه ميخواهيم كاري در منزل انجام بدهيم مثلا كتابخانه را مرتب كنيم يا نظافت كنيم منزل را ،لب تاب را روشن مي كنيم و به فراخور زمان يا سخنراني گوش مي كنيم يا مداحي و البته زهرا روزها در منزل بيشتر اوقات در حال گوش دادن به ترتيل قرآن است و غبطه مي خورم به حالش خيلي ..
    حالا هي بگوييد آدم متحجر گير نمي آيد موسيقي ( ما گوش نمي دهيم )موسيقي ( ما گوش نمي دهيم )
    كلي حرف نگفته ماند و مباني اعتقادي مان را هم خيلي شرح ندادم و اصولا نپرداختم به اینها که علامه طباطبائی مارش اخبار را هم گوش نمی داد یا اینکه درختی است در بهشت که کسی که گوشش حرام شنیده باشد بی بهره است از صوت خوش آن درخت در بهشت ولي يك نكته را حيف است نگويم اين نوشتار حضرت امام روح الله در كتاب ارزشمند چهل حديثشان است كه :
    اى عـزیـز، بـکـوش تـا صـاحب عزم و داراى اراده شوى ، که خداى نخواسته اگر بى عزم از این دنیا هجرت کنى ، انسان صورى بیمغزى هستى که در آن عالم به صورت انـسـان مـحـشور نشوى ، زیرا که آن عالم محل کشف باطن و ظهور سریره است . و جرئت بر مـعـاصى کم کم انسان را بى عزم مى کند، و این جوهر شریف را از انسان مى رباید. استاد مـعـظم ما، دام ظله ، مى فرمودند بیشتر از هر چه گوش کردن به تغنیات سلب اراده و عزم از انسان مى کند.
    حتما ميدانيد كه مراد حضرت امام خميني از "استاد معظم ما"،منظور حضرت آيت الله شاه آبادي رحمت الله عليه است كه استاد اخلاق حضرت امام بودند و در حرم حضرت عبد العظيم مدفونند.

از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

2. صلوات ها 20

3.  

نوشته
    131
    حضور
    23 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    41
    صلوات
    964

گل نرگس گرامي ممنون از پستي كه گذاشتيد.
    خيلي اين اتفاق ترك موسيقي برايم آشنا بود و من را به ياد خودم و برادرم انداخت ....

اگر كتابي وجود داشته باشد كه بتوان بوسيله آن كوهها را سير نمود و زمين را شكافت

و با مردگان سخن گفت ، همين كتاب(قرآن) است.(رعد/31)

5. صلوات ها 14

نوشته
    1,183
    حضور
    26 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    1
    گالری
    1296
    صلوات
    9871

سلام
    یه سوال!
    یعنی هیچ نوع موسیقی گوش نمی دین؟
    این همه موسیقی خوب!
    مگه میشه!

ز نام افتاد با نان کار ما را***مسلمانان مسلمانی! خدا را
    ز دشمن آشتی جستن پی نان*** زهی مردم فریب نامسلمان
    ز ایمان فلک فرسا بریدن***به زیر سایه‌ی دشمن خزیدن
    کدامین عزت است این غیر خواری؟***بجز این وعده‌ها دیگر چه داری؟
    به دست خود نهادن بند بر دست؟***چنین کاری پدرداری نکرده است
    به آمریکا سپردن سر، شما را***شما را زندگانی، مرگ ما را

7. صلوات ها 10

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

نقل قول نوشته اصلی توسط سیده رقیه نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال!
    یعنی هیچ نوع موسیقی گوش نمی دین؟
    این همه موسیقی خوب!
    مگه میشه!
    سلام
    چرا نشه؟!
    شخصاً هیچ نوع موسیقی رو گوش نمیدم، حتی از نوع حلالش!

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

9. صلوات ها 14

نوشته
    1,183
    حضور
    26 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    1
    گالری
    1296
    صلوات
    9871

نقل قول نوشته اصلی توسط آذر بانو نمایش پست ها
    چرا نشه؟!
    شخصاً هیچ نوع موسیقی رو گوش نمیدم، حتی از نوع حلالش!
    سلام آذربانوی عزیز
    شما دیگه چرا؟! شما که مشاوری می دونی موسیقی می تونه برای روح انسان بسیار مفید هم باشه.
    چرا موسیقی حرام رو ترک نمی کنید همونطور که من خودم این کارو کردم سالهاست و هیچ مشکلی ندارم. ولی گوش دادن به موسیقی خوب واقعا لازمه!
    فکر نکنم کسی تو کشورمون پیدا بشه که موسیقی فاخر سریال امام علی (ع) رو دوست نداشته باشه.
    فکر نکنم کسی نباشه که با موسیقی بی کلام باران عشق بیگانه باشه.
    اگر علامه طباطبایی موسیقی گوش نمی دادن تو زمانی زندگی می کردن که هیچ موسیقی خوبی نبود . فضای موسیقی فضای ابتذال بود.
    الان این همه موسیقی خوب و فاخر که اتفاقا وقتی گوش میدیم بیشتر به یاد خدا می افتیم.
    کیه که موسیقی تاثیر گذار دسته گلای بی زبون که برای شهدای گمنام اجرا شده رو دوست نداره! من خودم روزی 10 دفه م گوش بدم باهاش گریه می کنم
    موسیقی حرام و غیر مجاز (البته به تشخیص خود ما بستگی داره چون الان خیلی بین مجاز و غیر مجاز فرق نیست) گوش ندیم. پس چطور حضرت امام (ره) که همتایی در عالم ندارن به موسیقی گوش می کردن و از خواننده ی یکی از همین آهنگ ها هم تقدیر کردن! حالا ما حزب اللهی تر از امام (ره) هستیم؟
    فکر نمی کنم انقدر سختی لازم باشه.

ویرایش توسط سیده رقیه : ۱۳۹۱/۰۲/۰۳ در ساعت ۱۲:۱۰

11. صلوات ها 9

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

به نام خدا و سلامي دوباره و ممنون از همراهيتون

راستش اين متن نوشته من نبود و تخصصي هم در زمينه موسيقي ندارم. اما اونقدر اين نوشته به دلم نشست كه دلم نيومد در خوندنش با شما شريك نباشم.

بنده به نوبه ي خودم از كارشناسان خوب سايت دعوت مي كنم تا در مورد انواع موسيقي حلال و حرام برامون توضيح بدهند .

از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

13. صلوات ها 9

نوشته
    18
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    11
    صلوات
    103

جالب بود
    ممنون
    من هم چند سال است که سر یه مسایلی موسیقیو کلا گذاشتم کنار و چه قدر الان خدا رو شکر میکنم به خاطر این کار

15. صلوات ها 8

نوشته
    1,183
    حضور
    26 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    50
    آپلود
    1
    گالری
    1296
    صلوات
    9871

[SIZE="3"][COLOR="Blue"][center]
    نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست ها
    بنده به نوبه ي خودم از كارشناسان خوب سايت دعوت مي كنم تا در مورد انواع موسيقي حلال و حرام برامون توضيح بدهند .
    سلام
    این تو قسمت احکام موسیقی جواب داده شده.
    http://www.askdin.com/thread771-8.html

ویرایش توسط سیده رقیه : ۱۳۹۱/۰۲/۰۳ در ساعت ۱۲:۵۹

17. صلوات ها 9

علاقه
    خودشناسی
    نوشته
    71
    حضور
    5 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    96

مغز به موسیقی نیاز داره
    طبق آزمایش ها دانشمندان مغز به همون اندازه که از خوردن غذا لذت میبره به همون اندازه هم از گوش کردن موسیقی لذت میبره و هردو در یک نقطه از مغز پردازش میشن
    حالا چرا میخواید همچین نعمتی رو از خودتون بگیرید؟؟
    شک پایه رسیدن به حقیقت است

19. صلوات ها 4

علاقه
    جان فدا کردن برای خاک پای مولایم امام زمان ، احادیث اهل بیت ،
    نوشته
    262
    حضور
    6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    694

اقايي كه معتقدی مغز احتیاج به موسیقی داره میشه به من بگین سند این ادعا کجاست؟ محققین کجا این حرفو زدن؟
    وبلاگی مخصوص مناقب امیرالمومنین

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۶, ۰۳:۰۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری