خودكشي

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خودكشي

مدتي پيش به دليل يه سري مشكلات دست به گناه كبيره خودكشي زدم و خدا رو صد هزار مرتبه شكر زنده موندم و خدا به من تولدي دوباره داد ولي من حس ميكنم كه اصلا از زندگي جديدم استفاده نميكنم و خدا رو اونجور كه بايد شاكر نيستم
با تمام وجود ازين كار نكبت بار توبه كردم ولي هنوز به نظرم خدا منو نبخشيده
خيلي ناراحتم و از نظر روحي لطمه خوردم
كمكم كنيد
حس اينكه چقد ادم بد و گناهكاريم داره منو ميخوره

ادامه سئوال

من از وقتي محل زندگي مون رو تغيير داديم به خاطر كار خانوادم خيلي ضربه خوردم چون از شهر جديدي كه در اون ساكنيم متنفرم
در اون لحظه من حس پوچي كردم و اينكه نباشم خانوادم راحت تر هستن و با خودم گفتم حتي اگه جاودان در جهنم بشم حقمه و من لايق هر اتفاق بدي هستم
ديگه هدفي براي زندگي نداشتم و سعي كردم به هيچي فكر نكنم و ...

به نام خدا.

نمیدونی چقدر خوشبختی. خیلی ها الان آرزو دارن جای شما باشند اما دارند تو مواد مذاب جهنم غوطه میخورند. :ok:

مردن و زنده موندن دست خود آدم نیست. خداست که به شما اجازه زندگی داده ( احازه مرگ نداده) و شما رو زنده نگه داشته. حتما کاری هست که شما باید انجام بدید. کاری که هیچ کس دیگری نمیتونه انجام بده. بگردید و اونکار رو پیدا کنید و انجام بدید.

گمان نیکو به خدای عالم داشته باشید. به خودتون بگید خدا من رو بخشیده وگرنه من رو زنده نمیگذاشت. از این فرصتتون استفاده کنید و کای کنید بحشش خدا به لبخند خدا تبدیل بشه.

با آرزوی سلامتی و موفقیت ، ستایشگر :Gol:

ستايشگر;209821 نوشت:
به نام خدا.

نمیدونی چقدر خوشبختی. خیلی ها الان آرزو دارن جای شما باشند اما دارند تو مواد مذاب جهنم غوطه میخورند. :ok:

مردن و زنده موندن دست خود آدم نیست. خداست که به شما اجازه زندگی داده ( احازه مرگ نداده) و شما رو زنده نگه داشته. حتما کاری هست که شما باید انجام بدید. کاری که هیچ کس دیگری نمیتونه انجام بده. بگردید و اونکار رو پیدا کنید و انجام بدید.

گمان نیکو به خدای عالم داشته باشید. به خودتون بگید خدا من رو بخشیده وگرنه من رو زنده نمیگذاشت. از این فرصتتون استفاده کنید و کای کنید بحشش خدا به لبخند خدا تبدیل بشه.

با آرزوی سلامتی و موفقیت ، ستایشگر :gol:

خب درسته ولي اون كار چي بايد باشه راهنماييم كنيد

به نام خدا.

به استغداد هاتون نگاه کنید. به توانایی های ذاتی تون که فقط به شما داده شده. مثلا یکی هست که هوش ریاضی خوبی داره. خوب مسلما خدا ازش انتظار داره یک کار ریاضی فوف العاده انجام بده.

البته همش هم اینجور چیزا نیست. شاید وطیفه ای اخلافی به گردن شخص باشه. مثلا خدا زنده نگهش داشته تا واسطه ای باشه برای رساندن بنده ای به آرزوش که باز هم از مسیر توانایی ها میگذره. یعنی چون ما نمیدونیم اون شخص دفیفا کیه و ما چه کاری بکنیم باید تواناییمون رو بالا ببریم تا به موقع به درد بخوریم.

با تشکر ، ستایشگر:Gol:

با ستایشگر موافقم
قدر اینه بدانید که هست...

دلیلت واسه خودکشی چی بوده !

مشکلاتت چی بوده که دست به خودکشی زدی

راه حلی جز خودکشی نداشت

salam!!bebakhshid miparam vasate topic!!soalam rabti be bahse asli nadare!!banabarin agar moshkel dare hazfesh konid !!vali dar javabe setayeshgar ke gofte bayad kari anjam bedid,aya vaghean khelghate har kodum az ma hadaf mande?? yanee manzuram ine ke masalan man bayad kario anjam bedam ke kase dige ie nemitune??? akhe masalan kasi mesle man ke hich estedade khasi nadare!! dar kol manzuram ine ke tak take ma,aya hadafi poshte khelghatemun hast????

به نام خدا.
البته که پشت خلقت تک تک آدم ها ( و اصلا کل موجوداتی که مادی یا عیر مادی هستند ) هدف وجود داره. چون خدای عالم تو اوج حکمت هست و کار بیهوده نمیکنه. این رو میتونید تو طبیعت هم ببینید که طبیعت کاملا بهینه رفتار میکنه. چون به صورت ذاتی خدا این رو درش قرار داده که هرچیزی که توش هست ، یک جایی لازم میشه. حتی میکروب ها هم که ما زیاد باهاشون خوب نیستیم اگر نباشند یک مشکلاتی به وجود میاد که اصلا قابل حل نیستند.

یک گره ای هست که فقط به دست شما باز میشه.شاید یکی توانایی و درک مکانیکی خوبی داشته باشه. این شخص میتونه مکانیک خوبی بشه و تو جامعه یک مشکلی رو حل کنه. شاید به این طریق متوجه یک عیب و ایرادی تو ماشین ها بشه. بره پی گیری کنه و اصلا نسل اتوموبیل ها رو در دنیا متحول کنه. شاید یکی یک دید بسیار قوی فلسفی داشته باشه. این شخص میتونه دو تا حرف تو زمینه فلسفه بزنه و کل فلسفه رو دچار تغییر بکنه. شاید یکی یک دید مهندسی بسیار خوب داشته باشه. این شخص میتونه یک مهندس خوب بشه، یک شرکت تاسیس کنه بزنه رو دست nokia و apple و Microsoft و به این طریق هم به جامعه جهانی خدمت بکنه و هم یک حدمت بزرگ و بسیار عالی به ایرانی ها.شاید یکی فکر اقتصادی بزرگی داشته باشه. اگر پی گیری بکنه میتونه دنیا رو با نظریه اقتصادیش متحیر کنه. شاید یکی عشق به همنوع در وجودش طوفان به پا کنه. شاید خدا ازش انتظار داشته باشه که این عشق رو به مرحله ظهور برسونه و یک پرستار یا دکتر خوب بشه.

شاید یکی از همه اینها که گفتم هیچی سرش نشه ، اما صوت خوبی داشته باشه. وظیفه داره بره بشه عبدالباسط تا با یک قرائتش تعداد کثیری به دین اسلام بگروند. شاید نقاش خوبی بشه که با نقاشی هاش دل مردم رو شاد میکنه. شاید بازیگری بشه که با بازیش، با مردم حرف میزنه. شاید نویسنده ای بشه که بتونه زیبایی خلقت خدا رو ، سختی درد و رنج رو و شادی عشق رو به عالم نشون بده. میتونه مادر خوبی بشه که ظهر و شب تو دیگ برای اعضای خانواده عشق بپزه. میتونه پدری بشه که راحتی خانواده رو با تحمل تمامی بار زندگی تامین کنه. میتونه ....

درسته که هیچکدوم از اینهایی که گفتم هدف خدا از خلقت انسان نیست ، اما هرکس که بخواد به صلاح و رستگاری برسه ، باید وظیفه ای که خدا در اجتماع بر دوشش گذاشته رو انجام بده وگرنه یکی از نعمت های الهی رو که بهش داده شده بوده رو هدر داده.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

پی نوشت : اینها نظرات شخصی خودمه. ممکنه غلط باشه. اما نه به نظر من.

من دوست دارم خودكشي واسه خلاص شدن از اين جامعه اما شهادت را بيشتر ميپسندم!!!!!!!!!! در راه جنگ!!!

بچه ها دعا كنيد همه بچه شيعه ها ياران امام زمان باشيم من عاشقشم !!!‌ البته عرضم با بچه هاي شجاع ميباشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

victoryone;209852 نوشت:
دلیلت واسه خودکشی چی بوده !

مشکلاتت چی بوده که دست به خودکشی زدی

راه حلی جز خودکشی نداشت

چرا من خيلي عجله كردم و چون خانوادم خيلي برام مهم بودن و ديگه حس كردم براشون بي ارزشم اين كار خبيث رو انجام دادم

bebakhshid vali man ghane nashodam!! bayad ghabul konid ye kasee ham hastan ke hich estedade belghove va khasi nadaran!!!!!! hadaf az khelghate una chi mitune bashe????:Gig:

بنام خدا.
سلام.

amirreza1990;209934 نوشت:
bebakhshid vali man ghane nashodam!! bayad ghabul konid ye kasee ham hastan ke hich estedade belghove va khasi nadaran!!!!!! hadaf az khelghate una chi mitune bashe????

لطفاً فارسی تایپ کنید تا ما زیر دیپلمی ها هم راحت بخونیم.
همه استعداد دارن.اما کسی که توی خونه بشینه و منتظر باشه استعدادش شکوفه بزنه هرگز چنین نخواهد شد.یه دفعه به جای شکوفه کدو تنبل میزنه بیرون!!:ok:
موفق باشید در پناه حق.

hame in irado be man migiran ke chera finglish minevisam!!az hame mazerat mikham vali bavar konid nemitunam farsi benevisam!!!
dar morede javabe shoma jenabe ali,bazam man ghane nashodam!! shoma ehtemalan khodetun az un daste adamaee hastid ke estedad darid!! savare ke az hale piade khabar nadare!!! bavar konid bazia kolan estedad nadaran!! in ye haghighate!!

به نام خدا.

یعنی چی استعداد ندارند؟ چه استعدادی ندارند؟ بالاخره یک کاری هست که بهتر از بقیه کارها بلد باشه. هیچ کاری هم که بلد نباشه و هیچ (به قول شما) استعدادی هم نداشته باشه ، باید بره دنبال یک کاری. نباید بی کار بشینه. ببینه چی دوست داره؟ بره همون رو انجام بده. یاد بگیره.

اینکه "من استعداد ندارم" دلیل نمیشه که بشینی و نگاه بکنی داداش من. باید یک کاری بکنی. نمیشه که عاطل و باطل بشینی و بری تو فکر های الکی و عمرت رو هدر بدی. وقت طلاست. بیشمار آدم الان دوست دارند جای شما باشند. الان آرزوی آدم هایی که تنبلی کردن و مردن اینه که برگردن و یک کاری بکنند واسه خودشون. اشتباه اونها رو شما تکرار نکن.

با آرزوی سلامتی ، ستایشگر :Gol:

خود کشی =خسرالدنیا والاخره
مشکل همیشه با ما انسانهاست در این وضع زمونه اگه یکم بی اعتقاد به خدا باشیم شاید اولین تصمیمون همین باشه اما این رو در نظر بگیریم که مشکل چیه مگه ما خدا نداریم پس با توکل به خدا و قدم برداشتن راحت حل میشه

clare;209817 نوشت:
خودكشي مدتي پيش به دليل يه سري مشكلات دست به گناه كبيره خودكشي زدم و خدا رو صد هزار مرتبه شكر زنده موندم و خدا به من تولدي دوباره داد ولي من حس ميكنم كه اصلا از زندگي جديدم استفاده نميكنم و خدا رو اونجور كه بايد شاكر نيستم با تمام وجود ازين كار نكبت بار توبه كردم ولي هنوز به نظرم خدا منو نبخشيده خيلي ناراحتم و از نظر روحي لطمه خوردم كمكم كنيد حس اينكه چقد ادم بد و گناهكاريم داره منو ميخوره

سلام
ممنون از اعتمادتون
از خودتون بیشتر بنویسید
چندتا دوست دارید؟
از چی ناراضی یودید؟ خدا؟ خودتون؟ خانواده؟ گناهانی که کردید ه اید؟
چی شد که احساس کردید به آخر خط رسیدید؟
توضیح بیشتری بدهید و خبرم کنید تا دوباره سئوال تان را بررسی کنیم

به نام علی اعلی

سلام :Gol:

clare;209817 نوشت:
مدتي پيش به دليل يه سري مشكلات دست به گناه كبيره خودكشي زدم و خدا رو صد هزار مرتبه شكر زنده موندم و خدا به من تولدي دوباره داد ولي من حس ميكنم كه اصلا از زندگي جديدم استفاده نميكنم و خدا رو اونجور كه بايد شاكر نيستم
با تمام وجود ازين كار نكبت بار توبه كردم ولي هنوز به نظرم خدا منو نبخشيده
خيلي ناراحتم و از نظر روحي لطمه خوردم
كمكم كنيد
حس اينكه چقد ادم بد و گناهكاريم داره منو ميخوره

با کسب اجازه از جناب استاد حامی!

به نظر من اتفاقا خدا شما رو دوست داره که یکبار دیگه به شما فرصت داده که امکان زندگی و بازگشت دوباره بهتون داده

این خودش بهترین دلیله

به نظر من نباید بذارین این فرصت به این راحتی از دستتون بره

نهایت استفاده رو ببرید

پاسخ سوالات جناب استاد حامی یادتون نره:

حامی;210096 نوشت:

ممنون از اعتمادتون
از خودتون بیشتر بنویسید
چندتا دوست دارید؟

ضمنا جناب امیررضا!

از اینجا می تونید نرم افزاری برای تبدیل متن فینگلیش به فارسی با قابلیت کپی پیست دانلود کیند:

انشاءالله موفق و موید باشید

برای منم دعا کنین

یا علی:Gol:

خودکشی کردن یعنی آنی عمل کردن موقعی که آدم عصبانیه.
یعنی بی اعتمادی محض به خدا.
خود من توی بدترین شرایطی که فکرشو بکنید بودم اما عملا دست به خودکشی نزدم چون میدونستم گذشت زمان هر چند دیر همه چیز رو درست میکنه.
یه زمانی بود که تمام عالم و آدم منو طرد کرده بودند و هیشکی حتی یک کلام هم باهام حرف نمیزد و خیلی تحقیر شده بودم و هر شب و روز فقط گریه میکردم اینقدر که اون آخریا ضعیف شده بودم ... هنوزم سر درنمیارم که چرا اون موقع همه ی دنیا باهم تصمیم گرفتند که علیه من دست به کار بشن؟!!:Gig:
اما اون مدت سیاه که حدود 10ماه بود وقتی که به سیاه ترین روزهای خودش رسیده بود به صورت معجزه آسایی ناگهان ورق برگشت و هر چه رو که تو زندگیم از دست داده بودم دوباره بهترشو به دست آوردم و اطرافیانم هم شامل مامان و بابام میشدند یهویی با من مهربان شدند...
بعضی وقتا فکر میکنم اگه اون موقع خودمو کشته بودم الان هرگز نمی تونستم شاهد روزهای زیبا و بی نظیر باشم.
تجربه ی من :خدا خیلی مهربونه خودکشی نکنید که هیچ فایده ای نداره بلکه ضرر هم داره!

حامی;210096 نوشت:
سلام
ممنون از اعتمادتون
از خودتون بیشتر بنویسید
چندتا دوست دارید؟

من از وقتي محل زندگي مون رو تغيير داديم به خاطر كار خانوادم خيلي ضربه خوردم چون از شهر جديدي كه در اون ساكنيم متنفرم
در اون لحظه من حس پوچي كردم و اينكه نباشم خانوادم راحت تر هستن و با خودم گفتم حتي اگه جاودان در جهنم بشم حقمه و من لايق هر اتفاق بدي هستم
ديگه هدفي براي زندگي نداشتم و سعي كردم به هيچي فكر نكنم و ...

شما نمیتونید خودت رو از بین ببری.چون همونطور که امدنت هم دست خودت نیست و رفتنت هم دست خودت نیست وزنده شدنت (قیامت)هم دست خودت نیست.
شما میدونید که نقشها توی دنیا, هستند یه سری نقشها که خدا تدوین کرده و هر کدام برای علتی اینطور تصویب شده.
از رحمت خدا ناامید نباشید الا کافران.
تو از هوای نفست پیروی کردی.چرا؟؟؟
چون الان باطل شد نظرت.
قطعا اگر حق از پی هوای نفس میرفت باطل میشد.
خدا مارو دوست داره.قران بخون هر شب یک صفحه.خیلی تاثیر عجیبی میزاره توی ذهن انسان من که اینطوریم.از نماز و قران .قران رو خیلی بیشتر دوست دارم.

سلام
ممنون از این که راحت سئوالتون را بیان کردید.
دوستانم درست می فرمایند در واقع خودکشی حقیقی ما نداریم ما می تواینم در قفس تن مان را باز کنیم تا پرنده روح مان کمی زودتر پر بگشاید ولی این پرنده هر جا برود باز هم زیر آسمان قدرت الهی است.
خب خدا رو شکر که مورد عنایت حق قرار گرفته اید و فرصتی دوباره پیدا کردید البته باید قدر این فرصت را بدانید.
مسیر زندگی ما در پیوستار مفنی بی نهایت تا مثبت بی نهایت است این به اراده و اخیتار ماست که کجای این پیوستار قرار بگیریم اوج بگیریم و در ردیف شهدا و صدیقین باشیم یا از حیوان پست تر.
باورهای دینی
باورهای دینی خود(اصول دین) یعنی این که از کجا آمده ام، این جا چه می کنم، برای چه آمده ام، باکی هستم، من کی هستم، کجا خواهم رفت؟ کی خواهم رفت و...را بازنگری کنید کتاب عقاید آیت الله مکارم را که به صورت حدود 50 درس برای جوانان است را از سایت شان بگیرید و بخوانید
سئوالات عقیدتی خود را از روحانیون به شکل حضوری یا در سایت یا به شکل تلفنی بپرسید
کتاب هنر رضایت از زندگی نوشته عباس پسندید نشر دفتر نشرمعارف را مطالعه کنید.
غم غربت
وقتی ما از دیار و یاران مأنوس خود و گذشته خود فاصله می گیریم ممکن است دچار غم غربت و اضطراب جدایی بشویم. این غم مانند خوشه انگوری است که حبه های زیادی دارد یعنی برای ما مشکلات رفتاری شناختی و عاطفی به بار می آورد سرمان درد می گیرد، کم حافظه می شویم، احساس در قفس بودن می کنیم، دوست داریم از جمع فرار کنیم، خلق و عواطف مان منفی می شود و در خواب مان اختلال به وجود می آید.
با رجوع به مُردم از بي كسي - ماماني به دادم برس بروشور های سالهای ابرو آفتاب را دانلود کنید و با دقت مطالعه کنید و تمرینات را انجام دهید.
اگر موارد شدید بود و نتوانستید خودتان آن را مدیریت کنید حتما به شکل حضوری از روان پزشک و بعد از روان شناس کمک بگیرید

توبه
اگر موارد شدید بود و نتوانستید خودتان آن را مدیریت کنید حتما به شکل حضوری از روان پزشک و بعد از روان شناس کمک بگیرید
جبران گذشته به این نیست که ما زانوی غم به بغل بگیریم به خداوند خودمان اعتماد داشته باشیم و بدانیم که ناامیدی از رحمت او بالاترین گناه کبیره است و با توبه گذشته پاک پاک می شود.
حق یارتون

موضوع قفل شده است