خدا کیه؟خدا کجاست؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خدا کیه؟خدا کجاست؟

من به خدا اعتقاد دارم ولی چون یه حس خوبی نسبت به اون دارم میخوام بهتر بشناسمش میخوام با اون رفیق شم.( لطفا در جواب از کلی گویی و بازی با الفاظ دوری کنید ).

برچسب: 

سفیر آسمانی;209743 نوشت:
من به خدا اعتقاد دارم ولی چون یه حس خوبی نسبت به اون دارم میخوام بهتر بشناسمش میخوام با اون رفیق شم.( لطفا در جواب از کلی گویی و بازی با الفاظ دوری کنید ).

با سلام خدمت شما

چون شما اعتقاد به وجود خداوند دارید و قصد دارید شناخت خودتان را کامل تر کنید یکی از بهترین راه های شناخت خداوند ، مطالعه در صفات و ویژگی های خداوند است.

از جمله صفات سلبیه خداوند این است که خداوند مکانمند نیست.

در مکان خاصی قرار ندارد و محیط بر زمان و مکان است.

امام صادق علیه السلام می فرمایند:
َ إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى لا يُوصَفُ بِزَمَانٍ وَ لا مَكَانٍ وَ لا حَرَكَةٍ وَ لا انْتِقَالٍ وَ لا سُكُونٍ بَلْ هُوَ خَالِقُ الزَّمَانِ وَ الْمَكَانِ وَ الْحَرَكَةِ وَ السُّكُونِ وَ الِانْتِقَالِ تَعَالَى عَمَّا يَقُولُ الظَّالِمُونَ عُلُوّاً كَبِيرا(بحارالانوار، علامه مجلسي، ج 3، ص 309، ح 1)
همانا خداوند به زمان و مكان و حركت و سكون و انتقال وصف نمی شود بلكه او آفريدگار زمان و مكان و حركت و سكون و انتقال است.همانا خداوند متعال از آنچه که ظالمان می گویند بالاتر و بزرگ تر است.

یکی از روشن ترین دلایل بر اینکه خداوند مکان ندارد این است که :

اگر خداوند مکان داشته باشد، محدود می شود . زیرا اگر خداوند در مکان الف باشد در مکان ب نیست و این یعنی محدود شدن خداوند.
محدودیت از خواص موجودات ممکن است در حالی که خداوند واجب الوجود و نامتناهی است.

موضوع قفل شده است