تحصیل هم زمان در حوزه و دانشگاه

تب‌های اولیه

42 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تحصیل هم زمان در حوزه و دانشگاه

دوستان میشه ضمن درس حوزوی خوندن تو حوزه و طلبه بودن دانشگاه هم رفت ؟؟ آزاد یا دولتی یا پیام نور و ... ! ؟؟

سلام بهتر بود این سئوال را در قسمت مشاوره تحصیلی انجمن مشاوره مطرح می کردید.
هنگام پذیرش در حوزه شما مجبورید صبح و بعد از ظهر در کلاس ها شرکت کنید و امکان این نیست که در دانشگاه هم زمان حاضر شوید. البته شاید بتوان در دانشگاه پیام نور شرکت کرد.

سلام

طلبه ها می توانند بعد از سطح دو حوزه بطور همزمان در حوزه و دانشگاه تحصیل کنند.می خواستم ببینم با مدرک حوزوی ادامه تحصیل می دهند یا با مدرک آموزش و پرورش؟

سوال 2:سطح دو معادل لیسانس(کارشناسی)دانشگاه است ادامه تحصیل طلاب در دانشگاه از فوق لیسانس است یا نه؟

طلاب برای ادامه تحصیل دانشگاهی باید کنکور بدن؟

با تشکر-التماس دعا

سلام علیکم

مجیر;199147 نوشت:
طلبه ها می توانند بعد از سطح دو حوزه بطور همزمان در حوزه و دانشگاه تحصیل کنند.می خواستم ببینم با مدرک حوزوی ادامه تحصیل می دهند یا با مدرک آموزش و پرورش؟

بستگی داره در چه دانشگاهی و چه رشته ای و چه سطحی باشد. چون هر دانشگاهی و هر سطحی و هر رشته ای به تناسب خودش حالتش متفاوته.

مثلا:

دانشگاه علوم حدیث الان از بین طلبه های اقا و خانم پذیرش داره. یعنی مدرک سطح2شون رو بیارن پذیرش دارن و در رشته های علوم انسانی خاص.این شد دانشگاهی از نوع حوزوی.

باز از اون ور، طلبه ای بخواد بره مهندسی بخونه. اگر مدرک حوزه اش(بعضی حوزه ها مدارکشون معتبر نیست) مورد قبول وزارت علوم باشه(باید ببره بپرسه) خوب میتونه وارد بشه.

مجیر;199147 نوشت:
سوال 2:سطح دو معادل لیسانس(کارشناسی)دانشگاه است ادامه تحصیل طلاب در دانشگاه از فوق لیسانس است یا نه؟

باز هم همون جواب بالاست. یعنی شما باید به رشته اتون توجه کنید و حوزه ای که تحصیل کردید و دانشگاهی که میخواهید برید

البته الان شکر خدا تعامل حوزه و دانشگاه بیشتر از قبل شده و راحتر مدرک سطح2 حوزه های علمیه زیر نظر مرکز مدیریت رو میپذیرن

مجیر;199147 نوشت:

چرا ندهند؟اینها هم عین بقیه.

احتمالا قیاس کردید با ورود لیسانسی ها به حوزه که بدون آزمون ورودی ست.

خیر در دانشگاه اینطور نیست. باید آزمون داد مگرررررر اینکه دانشگاه خاصی برای طلاب باشه.

حتی دانشگاه هایی مثل باقر العلوم و مفید که در میان سال آزمون اختصاصی برای طلاب دارند باز هم اسمش آزمون هست. یعنی به هرحال گزینش امتحانی صورت میگیره نه صرف مصاحبه

maryam;199292 نوشت:

البته منظور من این بود همون کنکور سراسری بعد از پیش دانشگاهی ایه یا برا ی ارشد؟

سلام علیکم

متوجه سوالتون نمیشم. واضح تر بنویسید

سلام علیکم

میخواستم بدونم خودتون یا کسی رو میشناسید که به صورت همزمان حوزه و پیام نور رو از پایه 1 خونده باشه؟
آیا حوزه به صورت رسمی اجازه میده؟
چه طور همچین چیزی اصلا ممکن میشه؟

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام علي آقا
به اسك دين خوش آمديد
بله سه تا از دوستان بنده هم زمان هم طلبه هستند و هم دانشجوي پيام نور البته از پايه 1 شروع نكردن و من نميدونم پايه 1 مشكلي بوجود مياره يا نه ولي ميشه هم زمان خوند
شدنش كه ميشه ولي سخته ، دانشگاه پيام نور بر عكس چيزي كه همه فكر ميكنن يكي از سختگير ترين دانشگاههاست با امتحانات وحشتناك
در كل ميشه

allllliiiii;209422 نوشت:
میخواستم بدونم خودتون یا کسی رو میشناسید که به صورت همزمان حوزه و پیام نور رو از پایه 1 خونده باشه؟

سلام من خودم همینطوری بودم ولی برعکسش
دانشگاهم حضوری بود و حوزه ام غیر حضوری :khandeh!:

سلام علیکم

allllliiiii;209422 نوشت:

چند مورد سراغ داریم . جهت کسب تجربه میخوایید یا دیدن عجایب؟چون همانطور که کبوتر حرم فرمودند تحصیل در پیام نور فی نفسه کار سخت و طاقت فرسایی هست چه برسه به تحصیل همزمان با جایی مثل حوزه

allllliiiii;209422 نوشت:
آیا حوزه به صورت رسمی اجازه میده؟

بستگی داره حوزه ی کجا باشه؟چه مدیریتی پشتش باشه؟منظورتون حوزه بانوان هست یا آقایان؟کدوم شهر ؟

چون الان حوزه بسیار بیشتر از گذشته از دانشجویان استقبال میکنه.و از سویی هم هر حوزه ای تفکر خاص خودش رو داره و تبصره هایی هم به قوانینشون میزنند

allllliiiii;209422 نوشت:
چه طور همچین چیزی اصلا ممکن میشه؟

جزو امور محاله؟ چه چیزی در اون براتون عجیبه؟

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران - سرویس: آموزشی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ابلاغ بخشنامه ای به دانشگاه ها نحوه تحصیل همزمان طلاب حوزه های علمیه در دانشگاه ها را اعلام کرد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ابلاغ بخشنامه ای به دانشگاه ها نحوه تحصیل همزمان طلاب حوزه های علمیه در دانشگاه ها را اعلام کرد. به گزارش سرویس «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین نادری منش معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام این خبر، گفت: تحصیل همزمان طلاب حوزه های علمیه در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مستلزم کسب مجوز از مدیریت حوزه علمیه است ...

آیین نامه اعطای مجوز تحصیل همزمان به طلاب محترم اعلام شد

بدین وسیله آیین نامه اعطای مجوز تحصیل همزمان به طلاب محترم بشرح ذیل اعلام می گردد؛

ماده 1) شرایط لازم جهت تشکیل پرونده :

الف) دارا بودن مدرک سطح دو حوزه
ب) احراز صلاحیت لازم توسط معاونت آمارو بررسی

ماده 2) زمان و نحوه تشکیل پرونده :

الف) تحویل درخواست متقاضیان و تشکیل پرونده هر ساله از اوّل مهر ماه تا پایان اسفند می باشد.
ب) درخواست متقاضیان در کمیسیون مربوطه بررسی و پس از تأیید (مطابق مصوبه 292 شورای عالی) مجوز کتبی جهت ارائه به دانشگاه صادر می گردد.
تبصره : طلابی که حائز شرائط فوق هستند لازم است ابتدا نسبت به تشکیل پرونده در مدّت زمان تعیین شده اقدام و سپس در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند. بدیهی است بدون دریافت مجوز، اجازه تحصیل در دانشگاه را ندارند.

تذکرات :
1- جهت طلابی که بدون دریافت مجوز اقدام به تحصیل همزمان کنند بعداً مجوز صادر نخواهد شد و مرکز مدیریت در قبال آنان مسئولیتی ندارد.
2- کسانیکه بدون داشتن شرائط اقدام به تحصیل همزمان کنند به منزله انصراف از حوزه تلقی شده و از همه مزایای حوزه محروم می گردند و پذیرش مجدد آنها منوط به موافقت کمیسیون مزبور خواهد بود.
این آیین نامه از تاریخ ابلاغ لازم الاجراء می باشد.

کمیسیون
اعطای مجوز تحصیل همزمان

منبع

جمعبندی پستهای پرسشگر جهت پاسخگویی کارشناسان

:moshavereh:

بنده ی خدا;199147 نوشت:
سلام

با تشکر-التماس دعا

بنده ی خدا;199658 نوشت:
البته منظور من این بود همون کنکور سراسری بعد از پیش دانشگاهی ایه یا برا ی ارشد؟

باعرض سلام و تشکر
در پاسخ به سوال اول شما هیچ تفاوتی بین مدارک حوزوی و مدارک غیر حوزی در ادامه دادن تحصیل در سطوح عالی خود حوزه و یا دانشگاه نیست.
در پاسخ سوال دوم شما باید گفته شود که مدرک معادل و غیر معادل برای ورود به دانشگاه باید مانند تمام اقشار باید در کنکور قبول شوند و تمام قوانین وزارت علوم برای این اقشار هم الزامی است. موفق باشید.

نظر من اینه که اگر شما درس های خیلی خوبی دارید تا سطح کارشناسی در دانشگاه بخونید بعد از آن به علت افزایش سن و تحصیل درک و فهمتون از مطالب حوزه بسیار بالا خواهد بود به همین دلیل مقدماتی شش ساله رو در 2 سال اگر همت کنید تموم می کنید و مقاطع بالاتر هم براتون مشکلی نیست شما دو سال سطح 2 رو یک ساله تموم کنید.این در صورتی است که خواید برید حوزه منتها اگر دیپلم رو گرفتید می تونید اگر توان دارید همزمان از دیپلم وارد دانشگاه بشید و هم زمان در یکی از حوزه های همون شهر وارد دانشگاه های حدیث یا علوم قرآنی بشید. ولی بازم نظر خودتون.

با سلام,
سال پنجم حوزه هستم, برای تحصیل در دانشگاه مراجعه کردم گفتن تحصیل همزمان امکانپذیر نیست, کسی اطلاع داره اگه از حوزه انصراف بدم میشه در مدت چهار ماه که فرصت هست برای معرفی به نظام وظیفه, در دانشگاه ثبت نام کنم؟
ممنون

[="Tahoma"]به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

amin14;268444 نوشت:
با سلام,
سال پنجم حوزه هستم, برای تحصیل در دانشگاه مراجعه کردم گفتن تحصیل همزمان امکانپذیر نیست, کسی اطلاع داره اگه از حوزه انصراف بدم میشه در مدت چهار ماه که فرصت هست برای معرفی به نظام وظیفه, در دانشگاه ثبت نام کنم؟
ممنون

در این خصوص مطالعه پست 13 همین تاپیک مفید خواهدبود: تحصیل هم زمان در حوزه و دانشگاه

که مربوط به مقررات تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه می باشد.

باز هم اگر سوالی بود در خدمتم.
التماس دعا

یا علی:Gol:

ممنون از جوابتون, قصد دارم حوزه رو به صورت غیر رسمی ادامه بدم, در صورت انصراف از تحصیل رسمی در حوزه آیا میتونم وارد دانشگاه بشم؟ یا باید برای سربازی اقدم کنم؟ متاسفانه نظام وظیفه و حوزه تا الان پاسخ روشنی ندادن به این سوال

امکان تحصیل غیر رسمی در حوزه مخصوصا در سطح مقدمات نیست
برای ادامه تحصیل در دانشگاه هم نیاز به مجوز از حوزه علمیه محل تحصیل هست که باید در سالی که امتحان دانشگاه(کنکور) داده اید درخواست مجوز بدهید
این مساله صرفا جهت مساله وضعیت نظام وظیفه است.

سلام و عرض ادب

amin14;268646 نوشت:
ممنون از جوابتون, قصد دارم حوزه رو به صورت غیر رسمی ادامه بدم, در صورت انصراف از تحصیل رسمی در حوزه آیا میتونم وارد دانشگاه بشم؟ یا باید برای سربازی اقدم کنم؟ متاسفانه نظام وظیفه و حوزه تا الان پاسخ روشنی ندادن به این سوال

امکان اینکه به صورت غیر رسمی بتونید در حوزه مشغول به تحصیل بشید وجود داره اما همه مدارس و حوزه های علمیه این امکان رو ندارند و باید خودتون با مسوول اون مدرسه یا مسوول آموزش حوزه محل تحصیل هماهنگی کنید.

بهرحال تا جواب این مطلب بیاد شما باید مسائل مربوط به نظام وظیفه تون رو انجام بدین و پیگیر باشید. چرا که اگر بعد هم بتونید وارد دانشگاه بشید مساله نظام وظیفه قابل حله اما اگر الان در نظام وظیفه غیبت بخورید بعدا در روند ادامه تحصیل تون مشکل ساز میشه.

التماس دعا
پیروز و موفق باشید

با سلام, فکر میکنم هنوز قانون مشخصی برای افرادی که از تحصیل در حوزه انصراف میدن وجود نداره, چون هرکسی یه جوابی میده, به نظام وظیفه مراجعه کردم گفتن هیچ راهی وجود نداره باید بری خدمت, و حتی اگر حین خدمت هم قبول شدی در دانشگاه نمیتونی ترخیص بشی در حالیکه این یه قانون کلیه که در دفترچه نظام وظیفه بیان شده:

[=&quot]
[/]

[=&quot]"در صورتی که پس از دریافت برگ آماده به خدمت و قبل از اعزام, در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قبول شدید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 و ارایه برگ درخواست معافیت تحصیلی که توسط دانشگاه صادر گردیده, نسبت به دریافت مجوز ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید."[/][=&quot][/]

بدون ارایه هیچ دلیل و قانون مشخصی اینطور جواب میدن, در حالیکه روال منطقی و صحیح قضیه باید اینطور باشه:
تا الآن شخصی مثل من مشغول تحصیل در حوزه بوده و از معافیت حوزه علمیه استفاده میکرده, الآن بدون هیج غیبتی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه رو دارم, پس باید بتونم از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده کنم, شما قضاوت کنید این صحیحه که به خاطر عدم مشخص بودن قانون مدت چند هفته اس همینطور سرگردانم, واقعا به کجا باید مراجعه کرد؟ تلفن ها همه اشغالن یا جواب نمیدن, حضوری مراجعه میکنم بعد از معطل شدن چند ساعته با جواب ناقص و ناکافی فرد پاسخگو مواجه میشم..

سوال دیگه ای هم داشتم, شما اطلاع دارید برای افرادی که با دیپلم وارد حوزه علمیه شدند پس از اتمام پایه شش چه مدرکی در نظر میگیرند؟

سلام
من همه پستا رو خوندم ولي چيزي دستم نيومد من ترم 7 دانشگاهم رشتمم مهندسيه قصد دارم اگه امكانش باشه وارد حوزه هم بشم و در حين تحصيل تو دانشگاه حوزه هم تحصيل كنم آيا اين امكان داره؟اگر نه اگه من فارغ التحصيل شم ميتونم تو حوزه ادامه تحصيل بدم يعني از لحاظ سني به مشكل نميخورم؟ضمنا مدرك كسي كه با ديپلم وارد حوزه ميشه با كسي كه با ليسانس وارد حوزه ميشه فرق داره يا باهم از يك سطح شروع ميكنن؟
پيشاپيش ممنون از لطفتون

به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

amin14;272591 نوشت:

تا الآن شخصی مثل من مشغول تحصیل در حوزه بوده و از معافیت حوزه علمیه استفاده میکرده, الآن بدون هیج غیبتی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه رو دارم, پس باید بتونم از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده کنم, شما قضاوت کنید این صحیحه که به خاطر عدم مشخص بودن قانون مدت چند هفته اس همینطور سرگردانم, واقعا به کجا باید مراجعه کرد؟ تلفن ها همه اشغالن یا جواب نمیدن, حضوری مراجعه میکنم بعد از معطل شدن چند ساعته با جواب ناقص و ناکافی فرد پاسخگو مواجه میشم..

جناب amin14
اگر درست متوجه شده باشم شما تا الان در حوزه مشغول به تحصیل بودین و الان انصراف دادین و می خواهید که در دانشگاه ادامه تحصیل بدین، درسته؟ ( ولی نگفتید که آیا توی دانشگاه هم قبول شدین یا نه؟ :Gig:)

در اینصورت طبق قانون نظام وظیفه، معافیت تحصیلی که تاکنون از حوزه داشتید، باطل میشه و شما باید از دانشگاه محل تحصیل خودتون مجددا اقدام کنید.

در اینصورت اگر توی دانشگاه قبول شده باشید فکر نکنم که مشکلی داشته باشید

amin14;272652 نوشت:
سوال دیگه ای هم داشتم, شما اطلاع دارید برای افرادی که با دیپلم وارد حوزه علمیه شدند پس از اتمام پایه شش چه مدرکی در نظر میگیرند؟

در حوزه ، اتمام پایه 6 یعنی پایان یافتن مقدمات و بعد از اون وارد سطح میشین.

اگه منظورتون اینه که با اتمام پایه 6 بخواهید که مدرکی بهتون بدهند؛ فکر نکنم اینطوری باشه.

اگر مدرکی هم بدهند مخصوص به ادامه تحصیل در خود حوزه هستش و در جای دیگری کاربرد نداشته باشد.

البته می تونید این سوال رو از سایت حوزه علمیه قم بپرسید ( چون ممکنه با توجه به شرائط شما پاسخ بدهند)

آدرس سایت : http://www.howzeh-qom.com/default.aspx?siteid=1

پیروز و موفق باشید

التماس دعا
یا علی

خیلی ممنون از جوابتون,
هنوز از تحصیل در حوزه انصراف ندادم, در دانشگاه ثبت نام کردم, دانشگاه پیام نور البته, چون دانشگاه های دیگه سخت گیرتر هستن در این موارد,
در ابتدا همونی روالی که شما گفتید به ذهن میرسه به عنوان مسیر منطقی, ولی ظاهرا میگن در صورت انصراف از حوزه باید تشریف ببرید خدمت و حتی در صورت قبولی در دانشگاه هم حق ترخیص ندارید, پس از پایان خدمت هر دانشگاهی خواستید ثبت نام کنید,
ولی دو سال واقعا مدت کمی نیست برای فردی که طالب تحصیله, وقتی به این پاسخشون اعتراض کردم که طلاب انصرافی چه تفاوتی با دانشجویان انصرافی دارن؟ گفتن اون حوزس این دانشگاهه! (دانشجویان انصرافی مشمول میتوانند یک بار در دانشگاه جدید ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند)
منظورم از مدرک, مدرک معادله, فک میکنم برای دارنده دیپلم اتمام پایه شش یا سطح 1, معادل لیسانس باشه, و در آخر هنوز هم سرگردانم Smile , ممنون

به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

genius;272719 نوشت:

سلام
من همه پستا رو خوندم ولي چيزي دستم نيومد من ترم 7 دانشگاهم رشتمم مهندسيه قصد دارم اگه امكانش باشه وارد حوزه هم بشم و در حين تحصيل تو دانشگاه حوزه هم تحصيل كنم

از اینکه با تاخیر پاسخگو هستم عذرخواهی میکنم.

البته در پست قبلی هم عرض کردم که چون امکان ادامه تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه وجود نداره؛ پس فعلا بهترین کار برای شما ادامه تحصیل در رشته فعلی هستش و اینکه مدرک لیسانس رو اخذ کنید.
وقتی که فارغ التحصیل شدید می تونید راحت تر وارد حوزه بشید.

اما باید بررسی بشه که چند سال دارید تا بعدا به مشکل برنخورید. ( البته بستگی داره که شما خدمت سربازی رو پشت سر گذاشتید یا نه؟)

genius;272719 نوشت:

ضمنا مدرك كسي كه با ديپلم وارد حوزه ميشه با كسي كه با ليسانس وارد حوزه ميشه فرق داره يا باهم از يك سطح شروع ميكنن؟

این بستگی به رشته شما داره که آیا امکان معادل سازس دروس حوزوی با واحدهای پاس شده شما هست یا نه؟
که اگر امکانش باشه انجام میدهند.

البته یک سری دروس هستش که شما باید اونها رو بگذرونید و امکان معادل سازی نیست.

باز هم اگر سوالی بود در خدمتم

پیروز و موفق باشید
التماس دعا

ممنون از پاسختون متاسفانه من بعد اخذ مدرك ليسانس تو رشته مهندسي برق بايد بره ارشدم بخونم مشكل خدمت هم دارم چون در حين خدمت وارد دانشگاه شدم...

سلام و عرض ادب

genius;275213 نوشت:
ممنون از پاسختون متاسفانه من بعد اخذ مدرك ليسانس تو رشته مهندسي برق بايد بره ارشدم بخونم مشكل خدمت هم دارم چون در حين خدمت وارد دانشگاه شدم...

خب چرا از روشهای غیر حضوری استفاده نمی کنید؟

می تونید به این تاپیک هم مراجعه کنید: http://www.askdin.com/thread22171.html

پیروز و موفق باشید
یا علی

حاج علي ممنون ولي براي برادرا مي خوام شركت كنم كه اونم فقط سايت تبيان درساشو براي مطالعه گذاشته! اگه بصورت غير حضوري امكانش بود عالي مي شد ولي براي برادران بصورت رسمي فكنم وجود نداره :ok: ضمناَ يه سوال براي حافظاي قران مشكل سربازي حل ميشه؟!

سلام به همه
من هم اکنون دانشجوی دانشگاه شریف هستم.می خواهم در یکی از حوزه های علمیه ثبت نام کنم . دوست دارم همین هفته بروم حوزه .حاضرم از دانشگاه مرخصی بگیرم یا حتی انصراف بدهم .باید چه کار کنم خواهش می کنم راهنمایی ام کنید.(پیش چه کسی .:geristan::geristan::geristan::hamdel::hamdel:کجا... باید بروم

دانشگاه معارف اسلامی در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
طی اطلاعیه ای اعلام کرد: دانشگاه معارف اسلامی در مقطع دکتری مدرسی معارف اسلامی در سال 92 از میان برادران و خواهران، دانشجو می پذیرد.
گرایش های پنج گانه این مقطع شامل ،مبانی نظری اسلام،، ،اخلاق اسلامی،، ،انقلاب اسلامی،، ،تاریخ و تمدن اسلامی، و ،قرآن و متون اسلامی، می باشد و داوطلبان می توانند برای ثبت نام از بیستم دیماه تا دهم بهمن به سامانه www.maaref.ac.ir مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش داوطلبان بایستی دانشنامه کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی داشته باشند یا سطح سه حوزه علمیه، مورد تایید مرکز مدیریت حوزۀ علمیه قم را گذرانده باشند و یا از مراجع ذیصلاح گواهی خبرگان بدون مدرک (مرتبه مربی) را گرفته باشند.

همچنین دانش آموختگان حوزه های علمیه دارای گواهی اتمام کفایتین می توانند مدرک کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری متناسب با گرایش های پنجگانه مدرسی معارف اسلامی را به تشخیص دانشگاه ارائه کنند.

سلام

من یه دختر 18 ساله ام و امسال می خوام کنکور بدم. و دوست دارم تحصیلات حوزوی هم داشته باشم.با اینکه از لحاظ خانواده و موقعیت شغلی خودم اصلا سازگاری نداره.
منتها یه دو راهی هست این وسط.اونم اینکه :
حالا تصمیم گرفتم بعد تحصیلات عادی برم سراغ حوزه .
می خوام ببینم کار اشتباهی می کنم؟یا باید اول تحصیلات حوزوی رو بخونم و بعد عادی؟
به هر حال من مجبورم یه مدرت معمولی داشته باشم و علاقه مندم که یه مدرک و اگاهی حوزوی!
برای کنکور ثبت نام کردم ولی برای ازمون ورودی حوزه یک ماه مونده .
کمکم کنین تا تکلیفم معلوم بشه

ممنون

[=B Lotus]يانعم الرفيق!

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث، ثبت نام از داوطلبان برای پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی رشته های علوم و معارف قرآن (کد رشته 9904) و علوم حدیث (کد رشته 9903) از 18 دی‌ماه به مدت یک هفته آغاز شد.

داوطلبان برای ثبت نام در رشته مورد نظر می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت فایل‌های سه‌گانه دفترچه راهنمای پذیرش بدون آزمون، مطابق راهنمایی های ارائه شده، مراحل ثبت نام را طی کرده و نهایی نمایند.

آشنایی با علوم و معارف قرآن و حدیث، دریافت مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، گذراندن دوره از طریق اینترنت و بدون نیاز به حضور در کلاس، استفاده از معافیت تحصیلی برای داوطلبان برادر و امکان تحصیل همزمان در دیگر مراکز یا رشته های آموزش عالی از جمله مزایای تحصیل در این مرکز است. همچنین دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیلات خود در مقطع کارشناسی، تحصیلات خود را بر اساس ضوابط آموزش عالی کشور در همین مرکز یا دیگر مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع بالاتر ادامه دهند.

ثبت نام داوطلبان تحصیل در مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث برای نیمسال دوم سال تحصیلی 91-92 (بهمن ماه امسال) از تاریخ دوشنبه 18/10/91 آغاز و تا روز یکشنبه 24/10/91 ادامه خواهد داشت و نتایج نهایی پذیرفته شدگان در هفته آخر بهمن ماه از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از روز 18 دیماه لغایت 24 دیماه به سایت vu.hadith.ac.ir مراجعه یا از ساعت 8:30 لغایت 18:30 در این روزها (حتی در روزهای تعطیل) با شماره تلفن 51292300- 021 تماس حاصل نمایند

سلام دوستان

من یه مقداری سایت رو بررسی کردم ، ولی به جواب نرسیدم ، میخواستم بدونم کسی در مورد حوزه علمیه برادران ( غیر حضوری ) اطلاعاتی داره ؟

ثبت نامش کی هست ؟ شرایطش چیه ؟

من دانشگاهم تازه تموم شده ( کارشناسی ) میتونم برای حوزه شرکت کنم ؟

ممنونم .

mrmazmamfi;307508 نوشت:
سلام دوستان

من یه مقداری سایت رو بررسی کردم ، ولی به جواب نرسیدم ، میخواستم بدونم کسی در مورد حوزه علمیه برادران ( غیر حضوری ) اطلاعاتی داره ؟

ثبت نامش کی هست ؟ شرایطش چیه ؟

من دانشگاهم تازه تموم شده ( کارشناسی ) میتونم برای حوزه شرکت کنم ؟

ممنونم .

بسمه تعالی
سلام...
بزرگواراگه منظورشمااینه که بلافاصله ازدانشگاه واردبخش غیرحضوری حوزه بشین امکان نداره چون بخش غیرحضوری مربوط میشه به سطح 2که بالاترازسطح1هست یعنی شمابایدابتداسطح1روبگذرونیداون هم به صورت حضوری بعدواردسطح2غیرحضوری اون هم باشرایط خاصش واردبشین.

[=arial]آیین نامه آموزش غیرحضوری
[=arial]طلاب و روحانیون با توجه به شرائط اعلام شده از طرف معاونت آموزش حوزه های علمیه می توانند در بخش غیر حضوری تحصیل نمایند

وامادرموردثبت نام درحوزه علمیه برادران هم هنوززمان ثبت نام نرسیده...

یانعم الرفیق!

پذیرش نیم سال دوم دانشگاه مجازی المصطفی آغاز شد

[=verdana]گروه گزارش: معاونت آموزش دانشگاه مجازی المصطفی اطلاعیه‌ای در خصوص برنامه پذیرش ترم بهمن‌ماه سال جاری منتشر کرد.
[=verdana]به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، دانشگاه مجازی المصطفی، براساس برنامه پذیرش دانش‌پذیری برای سال تحصیلی 91 – 92 ورودی نیم سال دوم، از روز یکشنبه مورخ 1/11/1391 نسبت به ثبت نام رشته های ترم آتی اقدام می‌نماید.[=verdana]
خاطرنشان می‌شود؛ برای ورودی نیم سال دوم سال تحصیلی 91 – 92 در دانشگاه مجازی المصطفی، رشته‌های تحصيلي "اخلاق اسلامی" و "تفسیر و علوم قرآن" در مقطع کارشناسی ارشد، "رشته های فقه اسلامی" و "علوم قرآن و حدیث" در مقطع کارشناسی و نیز رشته "زبان فارسی و معارف اسلامی" در مقطع کاردانی ارائه می‌گردد.
لازم به ذکر است؛ دوره های کوتاه مدت و تک درس نیز با تنوع موضوعی و زبانی بسیار، قابل ارائه مي‌باشد.
گفتنی است؛ دانشگاه مجازی المصطفی(ص)، ویژه غیرایرانیان و ایرانیان مقیم خارج از کشور می باشد، که دوره‌های آموزشی خود را با تلاش در بهره‌گیری از اصول فن‌آوری تعلیم‌ و‌تربیت و استانداردهای آموزش الكترونیكی، به صورت چندرسانه‌ای و تعاملی ارائه می‌کند.
این دوره‌ها بر اساس استانداردهای وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط و نحوه ثبت‌نام به ادرس اینترنتی: www.i-aou.com مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 2114115یا 2114184 با پیش شماره 0251 تماس حاصل نمایند.

با سلام خدمت دوستان
لطفا ما را هم راهنمایی بفرمائید
من الان 24 سالمه و بنا به دلایلی دانشگاه نرفتم و ....
دیپلم ریاضی دارم اهل اصفهان
علاقه دارم برم حوزه
1
حوزه شرایط سنی داره ولی نوشته بود مواردی که سنشان بیشتر است در کمیسیون موارد خاص مطرح میشود و تصمیم گیری میشه در باره اش
با این مورد ایا من شانسی دارم قبول شم
2
من درس عربی ام بسیار ضعیف بوده است
با این شرایط اگه بیام حوزه میتونم خوب درس بخونم یا نه
ایا دروس حوزه از صفر شروع میشه
منظورم صرف و نحو و کلا عربیش است
3
ایا میتونم با تلاش فراوان پایه های تحصیلی را زودتر تمام کنم
یا نه
کلا هر پایه تحصیلی دروس خاص خودش را دارد و نمیتوان بیشتر خواند
مثلا سطح یک که 6 سال است را میتوان در 4 سال خواند یا نه

4
دارای کارت معافیت هم هستم
مشکلی پس از لحاظ سربازی ندارم
با این اوضاع ایا میتونم از پایه اول همزمان در دانشگاه پیام نور هم تحصیل کنم
یا نه باید سطح یک را تمام کرد بعد

5
هر سال تحصیلی حوزه چقدر است
کی شروع میشود و کی تمام
ایا تابستانها تعطیل است
و اینکه نوشته باید تعهد دهید تمام مدت در حوزه باشین تابستانها را هم شامل میگردد یا نه

6
با توجه به سن من که تقریبا زیاده دوستان اصلا توصیه میکنن من برم حوزه یا نه

7
هدف من کمک به گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت است
من یک جایی خوندم از ایت الله میلانی نقل شده بود
زمانی که من میخواستم حوزه بیایم حتی به مرجع تقلید شدن هم فکر نمیکردم و هدفم تبلیغ دین بود
عجب اخلاصی داشتن ها

[="Tahoma"][="Green"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

اگر من سطح 1 رو تمام کنم

می تونم بعدش فوق لیسانس رشته دانشگاهی مو بگیرم؟

یا اینکه فوقم رو بگیرم و بیام حوزه

اگر اینکار رو بکنم آیا می توانم رسمی باشم؟

دوره رسمی و غیر رسمی چه ف قی دارد و مدت زمان تمام کردن سطح 1 چگونه است؟

آیا با انتخاب غیر رسمی از سربازی معاف می شویم؟[/]

[="Tahoma"][="Indigo"]سلام دوست گرامی
پاسخ بعضی سوالاتتان را عرض میکنم تا دوستان وارد به مساله،دقیق تر راهنمایی بفرمایند

نقل قول:
با سلام خدمت دوستان
لطفا ما را هم راهنمایی بفرمائید
من الان 24 سالمه و بنا به دلایلی دانشگاه نرفتم و ....
دیپلم ریاضی دارم اهل اصفهان
علاقه دارم برم حوزه

بسیار عالیست:Gol:

نقل قول:
حوزه شرایط سنی داره ولی نوشته بود مواردی که سنشان بیشتر است در کمیسیون موارد خاص مطرح میشود و تصمیم گیری میشه در باره اش
با این مورد ایا من شانسی دارم قبول شم

فکر میکنم برای دوره های بلند مدّت شانسی نداشته باشید،اما امسال آخرین سالی است که میتوانید به طور رسمی وارد حوزه شوید،در دوره های سفیران هدایت که کمی خلاصه تر از دوره های بلند مدت است،اما 5 سال تبلیغ اجباری دارد،اما به عبارتی،راه 10 ساله را 5 ساله میروید،اما در ایام تبلیغ،میتوانید حوزه را غیر حضوری ادامه داده و درس ها را برایتان ارسال میکنند.

نقل قول:

من درس عربی ام بسیار ضعیف بوده است
با این شرایط اگه بیام حوزه میتونم خوب درس بخونم یا نه
ایا دروس حوزه از صفر شروع میشه
منظورم صرف و نحو و کلا عربیش است

مساله ای نیست.مهم علاقه است و اینکه بدانید،اصل دروستان بعد از آموختن ادبیات عرب شروع میشود
و بدانید که دروس عربی دبیرستان،ارتباطی با عربی حوزه ندارد! بلکه ادبیات عرب حوزه،بسیار گسترده تر است و شاید بتوان ادعا کرد از لحاظ قواعد،150 برابر ادبیات عرب دوره ی دبیرستان است.اما به سادگی میتوانید طی کنید،زیرا شیوه آموزش،بسیار متفاوت است.
هم مباحثه دارد و هم اینکه به دلیل عربی بودن دروس دیگر،به راحتی برایتان جا می افتد.

نقل قول:
ایا میتونم با تلاش فراوان پایه های تحصیلی را زودتر تمام کنم
یا نه
کلا هر پایه تحصیلی دروس خاص خودش را دارد و نمیتوان بیشتر خواند
مثلا سطح یک که 6 سال است را میتوان در 4 سال خواند یا نه

اگر سفیران هدایت تشریف ببرید،10 سال را در 5 سال،منتها کمی خلاصه تر فرامیگیرید.
اما اگر در دوره 10 ساله تشریف ببرید،که احتمالا سنّتان اجازه نمیدهد،بعید میدانم 6 سال را بتوانید 4 ساله تمام کنید.شاید در 5 سال و نیم.

نقل قول:
دارای کارت معافیت هم هستم
مشکلی پس از لحاظ سربازی ندارم
با این اوضاع ایا میتونم از پایه اول همزمان در دانشگاه پیام نور هم تحصیل کنم
یا نه باید سطح یک را تمام کرد بعد

کارت معافیت،در شرایط سنّی تاثیری ندارد،اما کارت پایان خدمت،تاثیر دارد.
اما از لحاظ دانشگاه،باید با مدرسه ای که تشریف میبرید-ان شالله-صحبت بفرمایید،شاید اجازه دهند(که باز هم احتمالش ضعیف است،اما بعید نیست)
و در کل،تحصیل در پیام نور،به مراتب سخت تر و سنگین تر از دانشگاه دولتی و آزاد است.این را تحقیقاً عرض کردم.دروس سنگین و حجیم،که اصلا با حوزه جور در نمی آید.
به نظرم حوزه را خوب بخوانید و در کنارش،دروس مورد علاقیتان را در رشته های دیگر،به صورت آزاد دنبال کنید،و به دنبال مدرک دانشگاهی اش هم نباشید،بسیار بهتر است.

نقل قول:
هر سال تحصیلی حوزه چقدر است

مانند سال تحصیلی معمولی
نقل قول:

ایا تابستانها تعطیل است

بله
نقل قول:
و اینکه نوشته باید تعهد دهید تمام مدت در حوزه باشین تابستانها را هم شامل میگردد یا نه
خیر

نقل قول:
با توجه به سن من که تقریبا زیاده دوستان اصلا توصیه میکنن من برم حوزه یا نه

قطعاً بله،اما تا هدف چه باشد و افقتان تا کجا

نقل قول:
هدف من کمک به گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت است
من یک جایی خوندم از ایت الله میلانی نقل شده بود
زمانی که من میخواستم حوزه بیایم حتی به مرجع تقلید شدن هم فکر نمیکردم و هدفم تبلیغ دین بود
عجب اخلاصی داشتن ها

بزرگی به فرزندش فرمود:پسرم دوست داری بزرگ شوی چه طور شوی؟
گفت:دوست دارم مانند شما بشوم
پدر گفت:پس هیچ نمیشوی،چرا که من میخواستم امام زمان بشوم و این شدم.

هدفتان متعالی است،امید که به فهم عمیق معارف اهل بیت نایل شوید
ما رو هم دعا بفرمایید:Gol:[/]

دانشکده علوم قران و حدیث علامه مجلسی(ره) امروز در اصفهان با قرائت پیام حضرت آیت ا.. مکارم شیرازی از مراجع تقلید به بهره برداری رسید.

در بخشی از این پیام آمده است: راه اندازی دانشکده علوم قران مجلسی(ره) سرآغاز حرکتی بزرگ برای احیای هر چه بیشتر آثار علامه مجلسی(ره) است . در این پیام با بیان اینکه آنچه تا کنون درباره این رادمرد بزرگ انجام شده به یقین کافی نیست از علامه مجلسی به عنوان احیاگر تشیع در کشوریاد شده و آمده است :کتاب های او همواره مورد توجه بزرگان علم و دانش در حوزه ها بوده است. حضرت آیت ا.. مکارم شیرازی در بخش پایانی این پیام با قدردانی از همه کسانی که در این راه پیشگام بوده اند اظهار امیدواری کرد طلاب و دانشجویان این مرکز با فراگیری علوم قرآنی زمینه گسترش هنر چه بیشتر فرهنگ و علوم اسلامی را در ابعاد جهانی فراهم کنند. در این مراسم حضرت آیت ا.. مظاهری از مراجع تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان،معاون آموزشی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری ،آیت ا..طباطبایی امام جمعه اصفهان،استاندار،شهردار و نمایندگان مجلس اصفهان هم حضور داشتند. حضرت آیت ا.. مظاهری در این مراسم با ابراز خشنودی از راه اندازی دانشکده علوم قران و حدیث علامه مجلسی(ره) گفت: هیئت موسس و دانشجویان سعی کنند همان رویه علامه مجلسی(ره) را در تحصیل و تهذیب علم ادامه دهند. وی همچنین از مسئولان شهر اصفهان خواست برای رشد و توسعه این دانشکده به قول های خود عمل کنند تا در این مرکز حوزوی دانشگاهی بتوان به بهترین شیوه قران و عترت را ترویج داد. در این مراسم همچنین معاون آموزشی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری گفت: تمام سعی وزارت علوم در این است که دروس علوم انسانی را مبتنی بر قران وعترت وضع کنند چرا که ترجمه های کتاب های غربی بر تفکر و فرهنگ ما نیز می تواند تاثیر گذار باشد نادری منش افزود: هم اکنون در کشور حدود 4میلیون جوان تحصیل می کنند که می طلبد تفکر اسلامی در دانشگاه ها با قوت بیشتری ترویج شود. وی با اشاره به نمونه های موفق مجموعه های حوزوی ودانشگاهی از جمله دانشگاه امام صادق(ع) و مدرسه عالی شهید مطهری(ره) در پرورش افراد توانمند باتفکر اصیل اسلامی گفت: دانشکده علامه مجلسی هم می تواند به عنوان یک مجموعه حوزوی دانشگاهی انسجام بیشتری به تحصیل و تفکر دانشجویان بدهد وی خاطر نشان کرد:وجود این دانشکده در بافت قدیمی و مرکزی شهر و فعالیت علمی افراد صاحب فکر و دانشمند در اصفهان و همچنین امکانات شهری می تواند در پیشرفت سریع و روزافزون این دانشکده موثرتر باشد دانشکده علوم قران و حدیث علامه مجلسی(ره)، در کنار مقبره علامه مجلسی با 2هزار و 700 متر مربع مساحت احداث شده است این دانشکده در سه رشته علوم قرآن،علوم حدیث و فقه و حقوق از بین طلاب مستعد با آزمون داخلی و از غیر طلاب با شرایط خاص از طریق آزمون سراسری برای سال تحصیلی آینده تعدادی محدود دانش پژوه می پذیرد

موضوع قفل شده است