جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاریخچه چاپ قرآن کریم

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,899
    حضور
    3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    39
    صلوات
    13135

تاریخچه چاپ قرآن کریم

بعد از اختراع صنعت چاپ قرآن برای نخستین بار در سال 1530 هجری، در شهر "بندقیه" به چاپ رسید، ولی مقامات كلیسا فرمانی صادر كردند، دایر بر این كه همه نسخه های قرآن به محض از چاپ در آمدن معدوم گردند.
    سپس هنكلمان(hinkelman) در شهر هامبورگ در سال 1694 نسبت به چاپ قرآن اقدام كرد. پس از وی ماراكی(marracci) در شهر پادو در سال 1698 بار دیگر قرآن را به چاپ رسانید.
    اما نخستین چاپ قرآن توسط مسلمانان در سال 1878، در شهر سن پطرزبورگ روسیه به همت مولای عثمان صورت گرفت، و در همان زمان نسخه دیگری از قرآن در شهر قازان به چاپ رسید. بعد نوبت به ایرانیان می رسد، و قرآن دو مرتبه در ایران چاپ سنگی می شود؛ یكی در تهران در سال 1248 قمری، و دیگری در تبریز در سال 1253.
    منبع: تبیان

از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
    زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    کامپیوتر - فلسفه
    نوشته
    33
    حضور
    2 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    135

نیشخند قرآن با چاپ ناقص

سلام
    قرآنی به من هدیه شده در این قرآن احنمالا به خاطر جنس کاغذ در صفحاتی از آن کلا چیزی چاپ نشده و سفید است به همین خاطر کامل نبودن از قرآن دیگری استفاده میکنم و به خاطر استفاده نشدن از آن قرآن ناقص چاپ شده به فکر افتادم تا آن قرآن را به مسجد بدهم ولی خوب به خاطر ناقص بودنش اکراه داشتم
    دوست ندارم قرآنی را در خانه بدون استفاده داشته باشم
    متشکر میشوم نظر بدهید
    پیامبر اکرم(ص):«آیا شما را آگاه کنم بر کارى که اگر انجام دادید، شیطان از شما فاصله مى گیرد، به اندازه فاصله مشرق تا مغرب؟ گفتند: آرى. فرمود: روزه صورت شیطان را سیاه مى کند و صدقه، کمرش را مى شکند. دوستى براى خدا و کمک براى عمل صالح، پشت او را می بُرد و استغفار، بند دلش را مى برد».(سفینة البحار، ج 2، ص 64.)

5. صلوات ها 4

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

نقل قول نوشته اصلی توسط me64 نمایش پست ها
    سلام
    قرآنی به من هدیه شده در این قرآن احنمالا به خاطر جنس کاغذ در صفحاتی از آن کلا چیزی چاپ نشده و سفید است به همین خاطر کامل نبودن از قرآن دیگری استفاده میکنم و به خاطر استفاده نشدن از آن قرآن ناقص چاپ شده به فکر افتادم تا آن قرآن را به مسجد بدهم ولی خوب به خاطر ناقص بودنش اکراه داشتم
    دوست ندارم قرآنی را در خانه بدون استفاده داشته باشم
    متشکر میشوم نظر بدهید

سلام قران را ابتدا ببرید صحافی درست و کامل که شد بعد هر کاری دوست داشتید انجام بدهید

بهترین هدیه این است که کامل و بدون نقص باشد

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

7. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری