دوست دختر

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوست دختر

سلام من 23 سالمه و 3 سال با یه نفر رابطه داشتم
4 مرتبه رابطه رو بهم زدم ولی بعد یه هفته، دو هفته و حتی یه بار بعد از 6 ماه و یه بارم برای تولدم خودش دوباره برگشت و رابطمون دوباره از شروع شد
اما بار آخر یعنی قبل از عید بود که باز هم مسیج داد و.....
اما به لطف خدا فهمیدم که با پسرهای دیگه هم رابطه داره((دوستش بهم گفت)) وقتی بهش گفتم اول انکار میکرد اما وقتی تهدیدش کردم که..... همه چی رو گفت اما نه با اون آبو تاب ولی....
حالا من موندمو عضابی که داغونم کرده
هرچی مطلب میخونم برای 10،15 دقیقه اثر گذاره
احساس میکنم بدطور تحقیر شدم
نمیتونم فراموش کنم که......
حالا سوال اینجاست
تا همین الانشم فقط بخاطر رضای خدا صبر کردم ولی استرسم تمومی نداره
میخوام بدونم اگه برم سراغ یه دختر دیگه ولی فقط برای گذر زمان نه((....)) بازم گناه داره
بهش دستم نمیزنم بازم گناه داره؟؟؟
من تا یه رابطه ی جدید شروع نکنم هیچی از ذهنم پاک نمیشه در حالی که میدونم اون مشغول رابطه های متنوعشه و این بیشتر عذابم میده
امکان نداره از یادم بره که.....
لطفا یک مطلب جدید بدید همه ی مطالب در این مضمون رو خوندم ولی بازم افاغه نکرده
یا علی

blackview;209309 نوشت:

من تا یه رابطه ی جدید شروع نکنم هیچی از ذهنم پاک نمیشه

با سلام و احترام

به نظرتون با این کار واقعا واقعا مشکل‌تون حل میشه؟!
اگر دختر بعدی بدتر از اولی دراومد میخواین چیکار کنید؟!

به این کلام گهربار امام حسین علیه السلام دقت کنید:

مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ

هر کس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید,
بیشتر آنچه را به آن امید دارد از دست می دهد
و سریع تر در آنچه از آن می ترسید واقع می شود .

(بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397)

شما در این رابطه دنبال چی بودین؟
سرانجام همونی شد که امام حسین علیهم السلام فرمودند!

در مورد رابطه بعدی هم فکر کنید. مسلماً کلام معصوم علیهم السلام ردخور نداره.

خیلی خوبه دنبال جبران این خسارت هستین ولی به چه قیمت؟!

سوال شما در نوبت پاسخ‌گویی قرار می‌گیره ان‌شاءالله کارشناسان گرامی، در این رابطه راهنمایی‌تون می‌کنند.

blackview;209309 نوشت:
4 مرتبه رابطه رو بهم زدم ولی بعد یه هفته، دو هفته و حتی یه بار بعد از 6 ماه و یه بارم برای تولدم خودش دوباره برگشت و رابطمون دوباره از شروع شد
اما به لطف خدا فهمیدم که با پسرهای دیگه هم رابطه داره((دوستش بهم گفت)) وقتی بهش گفتم اول انکار میکرد اما وقتی تهدیدش کردم که..... همه چی رو گفت اما نه با اون آبو تاب ولی....
حالا سوال اینجاست
میخوام بدونم اگه برم سراغ یه دختر دیگه ولی فقط برای گذر زمان نه((....)) بازم گناه داره
من تا یه رابطه ی جدید شروع نکنم هیچی از ذهنم پاک نمیشه در حالی که میدونم اون مشغول رابطه های متنوعشه و این بیشتر عذابم میده
یا علی

[="blue"]با سلام خدمت دوست عزیز:
من هم خیلی وقت ها شده یه نفر فکرم رو مشغول کرده ولیکن فکر به چیزی که ازارت میده مثل باتلاق می مونه هر چی بیشتر دست و پا بزنی بیشتر توش گیر میوفتی به نظرم فکرت و دغدغه ات رو منتقل کن!دنبال چیزی باش و خودت رو با چیزی مشغول کن که خیلی دوست داری نمی دونم یادگیری زبان موسیقی کار یا ... یه جند وقت که ذهنت رو منحرف کنی اتشش می خوابه!ولی همین منحرف کردن ذهن هنر می خواد!به هر حال جسارت شد ولی این چیزی بود که به ذهن من می رسید ببخشید اگه به دردتون نخورد...[/]

الله.
سلام علیکم ورحمه الله.
تو این دورو زمونه دوست دختر داشتن هنر نیست.دوست دختر نداشتن هنره:ok:
تازه به چه قیمتی؟
دلیل اینکه دوست دختر داشته باشیم چیه؟
موفق باشید و برقرار

دوباره سلام
واقعا ممنون که بدون هیچ چشم داشت و منتی و با پاک ترین نیتها من رو همراهی کردین
تمام نظرات رو ذخیره کردم تا همیشه جلوی چشمام باشه
ممنون از لطفتون
:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

سلام.
اگه رابطه رو تموم کردید دیگه به هیچ وجه با هیچ کس دیگه حتی در حد یه دوستی ساده(همونجور که خودتون گفتید) رابطه نداشته باشید... چون اینکار نه تنها باعث میشه اونو فراموش نکنید بکله هر لحظه یادش می افتید و از اینا بدتر بیشتر توی باتلاق فرو میرید... به حدی که ممکنه ناخواسته به گناهی آلوده بشید... اخرش هم نهایتا پشیمونی به دنبال داره... من کسی نیستم که بخوام شما رو نصیحت کنم ولی فقط به عنوان یه خواهر کوچیکتر دارم تجربه ای که خودم داشتمو بهتون میگم... هر دفعه که رابطه رو قطع کردم دفعه بعد بدتر شد. دوباره قطع کردم... ولی بازم برگشتم چون فک میکردم نمیتونم فراموش کنم... فک میکردم اگه اینجوری ادامه بدم خیلی از نظر روحی داغون میشمو هر بار دوباره رابطمو حتی نه با همون فرد بلکه با یکی دیگه شروع میکردم که قبلیو فراموش کنم. ولی نه تنها فراموش نمیکردم بلکه اون فرد واسم پررنگ تر تو خاطراتم می اومد هر با هم به کناه بیشتری آلوده میشدم... ولی الحمد الله بعد یه سال تلاش کردن تونستم آخرش اونم با یه کوله بار پشیمانی و گناه رابطمو به کمک خدا قطع کنم...
انشاالله که همین رابطه رو به راحتی و با توکل به خدا قطع میکنید و رابطه ی جدیدیو شروع نمیکنید...
بدرود.

به فکر رابطه جدید نباش دوست عزیز چون ممکنه این بار لطماتش از دفعه اول سنگین تر باشه از خدا طلب مغفرت کن وذکرهای معروف رو که به فراموش کردن کمک می کنه انجام بده مثل اعوذ بالله من الشیطان رجیم
لاحول ولا قوه الا بالله و ... . رابطه دختر با پسر نامحرم یکی از دامهای شیطانه و می تونه اعمال انسان رو حبط کنه و انسان رو جزء زیانکارها قرار بده .

با سلام و احترام

خوشحالم که انسانی حق‌پذیر و منطقی هستید.

جهت اطلاع بیشتر با آثار سوء دوستی های قبل از ازدواج میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنید:

▫■▫ دوستي هاي قبل از ازدواج ▫■▫ === ◊بررسي روابط دختر و پسر قبل از ازدواج◊

موفق باشید

با سلام

خصال :ابن المتوكل، عن
السعد آبادي، عن البرقي، عن أبيه رفعه إلى أبي عبد الله عليه السلام أنه قال، خمس
من خمسة محال النصيحة من الحاسد محال والشفقة من العدو محال، والحرمة من الفاسق

محال، والوفاء من المرءة محال والهيبة من الفقير محال

وقال الصادق عليه السلام: (خمسة من خمسة محال: الحرمة من الفاسق محال، والشفقة من العدو محال، والنصيحه من الحاسد محال، والوفاء من المرأة محال، والهيبة من الفقير محال).من لا یحضره الفقیه

امام صادق (ع) فرمودند : وفاء از زن محال است .

البته قبلا هم گفتیم که منظور اغلب زنان است نه همه ایشان .

خیر البریه;209515 نوشت:

موافقم شدید.
البته همون اکثرا که گفتین درسته.
زنها خودشونم نمیدونن چی میخوان .

blackview;209309 نوشت:
اگه برم سراغ یه دختر دیگه ولی فقط برای گذر زمان

ببخشید شما برای گذر زمانتون کار دیگه ای بلد نیستین ؟

عجب روزگاری شده ها.

یادم میاد زمان دبیرستان تو کلاس ما 3 نفر بودن که با یه پسری دوست بدن .

کارشون همش گریه و زاری و شک کردن به دوستشون که نکنه با یکی از دوستای دختر من ارتباط داشته باشه و از این چیزا بود .
گوشه گیرو بد خلق بودن و با بچه ها بر نمیخوردن .
فقط خودشون با هم حرف میزدن.

بچه های کلاس هم زیاد همچین از اونا خوششون نمیو مد.
چون اون زمان ما اینها رو خیلی بد میدونستیم .
بگذریم که الان برعکسش شده هنجار.

البته جزو تنبلای کلاس بودن و همیشه تو ذهن من این سوال بوده که چرا اونایی که دوست پسر دارن شاگرد تنبلن؟
حالا با گفته این دوستمون فهمیدم که برای چی تنبل بودن . چون زمانشونو با پسره میگذروند . دیگه وقت واسه کار دیگه نداشتن .

خیلی متشکرم که به این سوال من بعد سالها تو اسک دین جواب داده شد .

با سلام

به نظر شما چرا بعضی خانما چنین کارهایی میکنند مثلا :

چندی قبل پرونده دو فقره زنای محصنه و سنگسار را میخواندم که جالب است بدانید موضوع از کجا شروع شده :

ماجرای اول مربوط به یک خانم بود که هنگام پیاده شدن از تاکسی در وقت دادن کرایه به راننده تاکسی دستش به دست راننده برخورد میکند وهمین تماس سبب جرقه آتشی میشود که نهایتا به بروز محبت بین این دو نفر وقتل شوهر این خانم بدست راننده تاکسی و اعدام این زن و مرد میشود در حالیکه به اقرار این زن در دادگاه ، هیچ مشکلی از نظر عاطفی ومالی و موقعیت اجتماعی نداشته و شوهرش هم مهندس وباکلاس ومرد بسیار خوش تیپ و بااخلاق و مهربانی هم بوده و راننده تاکسی نیز یک نفر سیاه چهره و.... که قابل قیاس با شوهرش نبوده .

داستان دوم مربوط به زنی است که هنگام گرم شدن زیر کرسی پایش به پای دوست شوهرش که برای گرم شدن در زمستان لحظه ای پای خود را زیر کرسی کرده بود برخورد میکند و مثل اتفاق بالا شروع یک تراژدی منجر به قتل شوهر واعدام قاتل و .....

ماجرای دیگر مربوط به همسایه خودم است که سرگذشت ذلت بار و نکبتی که دامنگیرش شده بود را برایم تعریف میکرد که طولانی است اما خلاصه اینکه زنش بی اختیار از یک مردی خوشش می آید و علتش هم عدم رعایت شئون مذهبی بوده ... بالاخره این مرد مجبور به طلاق دادن وی میشود با وجود داشتن دو پسر و یک دختر ، اما مکافات خدای متعال دامن این زن و مردخائن را میگیرد و هردو معتاد میشوند وپس از 2 سال زندگی ، مرده میمیرد و جالب اینجاست که این زنه اکنون دست بردار شوهر اولش نیست و با اینکه شوهر اولش ازدواج کرده و بچه دارهم شده میگه بیا دوباره با من ازدواج کن و....

اگر احساسه پس تعهد ومنطق چی میشه ؟

خیر البریه;209520 نوشت:
اگر احساسه پس تعهد ومنطق چی میشه ؟

مشکل همونیه که گفتم.
زنها خودشون هم نمیدونن چی میخوان .

البته این قاعده در مورد هر دو جنس وجود داره که هر چیزیو که داشته باشی دنبال چیز دیگه ای هستی.

نمیدونم قانون 80 ------ 20 رو میدونین یا نه .
تو این قانون میگه که :
اگه به خاطر یه رابطه جدید یه رابطه نسبتا خوب رو خراب کنی به احتمال 90 در صد مشمول این قانون میشی:
یعنی 80 در صد اون چیزیو که از زندگی میخواستی از دست میدی و تنها 20 درصد باقیشو به دست میاری.

که 99 در صد از این اتفاق پشیمون خواهی شد.

در ضمن زنها از احساسشون تو تصمیم گیریها استفاده میکنن .
منطق و عقل جایگاه کمی در این نوع روابط داره

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام بر شما بزرگوار (اين بزرگوار هم تو اين سايت شد تيكه كلام ما)
به اسك دين خوش آمدي
آقا(و خانم) اول براي سلامتي بچه هاي گل كرج يه صلوات بفرستيد

BlackView;209309 نوشت:

اما به لطف خدا فهمیدم که با پسرهای دیگه هم رابطه داره

يه چيزي بهتون بگم
من با يكي از دوستانم تو يه پاركي نشسته بوديم ، كلاً از اين پارك بدم مياد ولي مجبور شدم برم لامصب پارك قشنگي هم هست (پارك تنيس رو كه ميشناسي) دو تا خانم از كنار ما رد ميشدن كه حجاب خوبي نداشتن داشتن با هم صحبت ميكردن يكيشون به اون يكي گفت « من با هفت تا پسر دوستم ولي انقدر خنگن فكر ميكنن فقط با اونا دوستم» حالا جغله بچه بودنا ، به اين دوستم گفتم اين چه جوري ميتونه در آن واحد با هفت نفر ارتباط داشته باشه ؟
اين برا من تعجب داشت ولي واقعيت اينه كه اين افراد با كسان ديگه اي هم در ارتباط هستن چه پسر و چه دختر و از سادگي شما بود كه فقط با يكيشون ارتباط داشتيد :khandeh!:

BlackView;209309 نوشت:

اين «فقط» برام خيلي جالب بود
عزيز جان شما با هر دختري به قصد لذت ارتباط داشته باشي حرام هست حالا يا دستت رو بنداز دور گردنش يا بهش بگو خواهر

BlackView;209309 نوشت:
من تا یه رابطه ی جدید شروع نکنم هیچی از ذهنم پاک نمیشه

قطعاً همينطور هست اصلاً صحنه هاي بد و مخرب سختتر از ياد انسان ميرن من هم به شما توصيه ميكنم حتماً يه رابطه جديد شروع كنيد ولي اين بار تو انتخاب طرفتون بيشتر دقت كنيد
ما تجربه نداشتيم ولي شنيديم كه مناجات با خدا انقدر ميچسبه

عجب حرف های دل چسبی
بخدا خیلی به دلم نشت
ممنون از این همه حس انسان دوستی
من بعد از اون ماجرا توبه کردم، ولی احساس میکردم شیطون باز داره کاره خودشو میکنه که این سایتو پیدا کردم و بقیه ماجرا....
با تمام قدرت پناه بردم به خدا
برام دعا کنید
یا علی

آفرین آفرین! منم همینجوری بودم!:khandeh!: که این سایتو پیدا کردم خدارو شکر!!
اگه میتونی هر روز بیا سایت... خیلی خوبه!
خدا هم خودش کمکت میکنه...:Cheshmak: کی بیشتر از خدا عاشقته؟؟! اگه انسان بدونه خودا چقد دوسش داره درجا سکته میکنه! پس کاری کن که خدا ازت راضی باشه!! خدایی که اینهمه دوست داره...
محتاج دعائیم...
موفق باشی...
بدرود.

سلام
چند وقت پیش چند تا عکس دیدم از دخترها و پسرهای جوونی که افسردگی و تنهاییشون از عکسا مشخص بود.. تنهایی های دخترونه و پسرونه.
بعد فکر می کردم چقدر خوب میشد ار اینها به جای اینکه دو به دو(یا دو به چند!) با هم دوست می شدن، ازدواج می کردن.
اونوقت این عکسا می شد دو نفره و متاهلانه!
به جای اینکه یا تنهایی باشه یا دو نفره های گناه آلود..
فکر کنین اگه تو جامعه رسم بود تو سن پایین مردم ازدواج می کردن چقدر از این مسائل کمتر بود..
خیلی سخته البته ولی گاهی سنت شکنی هم خوبه!

خیر البریه;209515 نوشت:
با سلام

وقال الصادق عليه السلام: (خمسة من خمسة محال: الحرمة من الفاسق محال، والشفقة من العدو محال، والنصيحه من الحاسد محال، والوفاء من المرأة محال، والهيبة من الفقير محال).من لا یحضره الفقیه

جعل حدیث هم می کنید ؟؟!!!

خیر البریه;209515 نوشت:
با سلام

دوست و همکار عزیزم این حدیث مرفوعه هست و اعتبار لازم را ندارد و سلسله اسناد آن مبهم و مقطوعه هست لذا نمی توان بر آن تکیه کرد

[="Black"]

جمعبندی پستهای پرسشگر جهت پاسخگویی کارشناسان

:moshavereh:

BlackView;209309 نوشت:
حالا سوال اینجاست
یا علی

BlackView;209564 نوشت:
عجب حرف های دل چسبی
بخدا خیلی به دلم نشت
ممنون از این همه حس انسان دوستی
من بعد از اون ماجرا توبه کردم، ولی احساس میکردم شیطون باز داره کاره خودشو میکنه که این سایتو پیدا کردم و بقیه ماجرا....
با تمام قدرت پناه بردم به خدا
برام دعا کنید
یا علی
[/]

blackview;209309 نوشت:
همین الانشم فقط بخاطر رضای خدا صبر کردم ولی استرسم تمومی نداره

اگه دنبال رضای خدایی، که باید بگم کلا مسیر را اشتباه امدی، اگر ادرس راه درست را میخوای، همین مسیری که امدی، 3 سال برمیگردی عقب، میرسی به یک دو راهی که این دفعه باید بری سمت راست.
کلا از رحمت خدا ناامید نشو، به قول ابوسعید ابوالخیر که میگه:
بازآ بازآ هر آنچه هستی بازآ
گر کافر و گبر و بت‌پرستی بازآ

blackview;209309 نوشت:
میخوام بدونم اگه برم سراغ یه دختر دیگه ولی فقط برای گذر زمان نه((....)) بازم گناه داره بهش دستم نمیزنم بازم گناه داره؟؟؟ من تا یه رابطه ی جدید شروع نکنم هیچی از ذهنم پاک نمیشه در حالی که میدونم اون مشغول رابطه های متنوعشه و این بیشتر عذابم میده امکان نداره از یادم بره که.....

سنگ اول را گر نهد معمار کج، میرود تا ثریا دیوار کج.
نظر من را میخوای، اشتباه اولت را دوباره تکرار نکن، ادم عاقل از یک سوراخ دو بار نیش نمیخوره..
کلا دخترهای اینجوری ارزش ذره ای ناراحتی،غم و... را ندارن، جز که خودت را نارحت کنی، انرژی خودت را حرام کنی چیز دیگه ای واست نداره.
اره فراموش کردنش سخته، کلا غیر ممکنه، هیچ وقت فراموش نمشه، اما عادی میشه به مرور. خوبی انسان اینه که زود عادت میکنه به هر چیزی.
من که یه عضو ساده ام اینجا،ولی کلا حرف دل بچه های اینجا، مشاورا و کارشناسا و... به نظرم توی این بیت شعر جا بشه:

من نمیگویم شمع باش یا پروانه باش*** گر به فکر سوختن افتاده ای مردانه باش
[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] من نمی گویم که عاقل باش یا دیوانه باش*** گــــر به جانــان آشنایی از جــــهان بیگانه باش[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]گر شبی در خانه ‌اﻯ جانانه مهمانت کنند*** گول نعمت را مخور مشغول صاحب‌ خانه باش[/]

باعرض سلام و تشکر
در پاسخ به سوال شما نوشته های بسیار جالب و مفیدی مطرح شد اما به عنوان حسن ختام نکاتی را به رشته تحریر درمی آورم اجازه بدهید کمی آسیب شناسانه و نه دلسوزانه پاسخ خودم را بنویسم امیدوارم رنجیده خاطر نشوید.
بنده نمی دانم چه چیزی باعث این گونه روابط پر خطر شما با جنس مخالف شده است و هدف تان چیست و اگر این گونه روابط قبل از ازدواج باعث ازدواج شما شود با توجه به تجارب مشاوره ای بنده اولین آسیب که در ذهن شما به وجود خواهد آمد ، آسیب و به هم ریختگی روانی خواهد بود که منشأ آن بدبینی، سوء ظن ، بدگمانی و وسواس فکری نسبت به روابط گذشته همسرتان خواهد بود البته در کنار تفاوت هایی که در دوران دوست دختر - پسری پشت احساسات مخفی شده و بعد از ازدواج آشکار می شوند از طرفی شما اگر با فرد دیگری هم ازدواج کنید که هیچ گونه رابطه قبلی هم نداشتید باز هم افکار منفی و بدگمانی دست از سر شما بر نخواهد داشت و از طرفی با اندک ناملایمتی در زندگی وسوسه رابطه در خارج چارچوب خانواده در ذهن شما به وجود خواهد آمد. نکته دیگر وضعیت افرادی هستند که شما را عاشق واقعی و نیمه گمشده خودشان می دانند و دچار وابستگی هایی می شوند و بعد از جدایی دچار انواع اختلالات روانی می شوند که ممکن است دامن گیر شما هم در طول مدت زندگی شود زیرا ما کلید اسرار زیادی در زندگی خود داریم که خود از آن خبر نداریم . نکته دیگر اینکه ، عذاب وجدان شما کاملا واقعی است اما شما باید فکر دو سال آینده این خانم را در ذهن داشته باشید که با اعصابی خراب مجبور به جدایی هستید از طرفی شما برای اینکه از این احساس گناه خارج شوید قصد دارید خود را از چاله به چاه اندخته و یک وابستگی جدیدی را که هدف منطقی و مشخصی ندارد را شروع کنید که باز سریال روابط بی هدف شما تکرار می شود شما باید خودآگاهی خود را بالا برده و احساسات و نیازهای خدادادی و فطری و انسانی خود را با خویشتن داری و خود کنترلی تحت سیطره عقل و منطق در بیاورید و گوهر گرانبهای وجود خود را در این گونه روابطی که جز اضطراب و استرس چیزی نصیبتان نمی شود ، ارزان نفروشید از طرفی همیشه فکر کنید که اگر در آینده پدر شوید و فرزندتان این گونه روابط را در بزرگسالی داشته باشد آیا قادر به جلوگیری از این گونه روابط خواهید بود؟ پس بدانید حلال و حرام خداوند براساس مهندسی روانی و جسمی انسان است و شما باید از راه مشروع با هدف و معنایی پایدار و نه زودگذر زندگی منطقی شروع کرده و اسب سرکش هوا وهوستان را مهار کنید. موفق باشید.

موضوع قفل شده است