آیا من گناهکارم؟ --> بهم زدن رابطه بعد از 3 سال دوستی ...

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا من گناهکارم؟ --> بهم زدن رابطه بعد از 3 سال دوستی ...

سلام
من 3سال هست با دختری دوست هستم و هدف و قصد ما هم ازدواج بوده

دختر هم خیلی عاشق من هست و دوستم داره زیاد
اما خانواده من بخاطر قیافه و هیکل دختر مخالفت کردن(1.5 سال تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم)
حالا مشکل این هست که من هم تحت حرفهای خانواده همش احساس میکنم قیافه دختر برام جذاب نیست......
باور کنید قبلا اصلا فکر نمیدادم و اما حالا همش فکرم مشغوله

حالا لطفا بگید اگه من با این دختر ازدواج نکنم پیش خدا گناهکار محسوب میشم؟
دچار عذاب میشم؟

آیا چون تعهد دادم باید حتما عمل کنم؟
ممنون میشم زودتر جواب بدید,
چون الان رابطمون یکم کدر شده و میخوام ببینم که آیا اینجا تموم کنم و یا برم دنبالش و نگهش دارم........

الصمد;208927 نوشت:
الصمد;208927 نوشت:

سلام من وقتی میشنوم یه آقا در مورد یه دختر که باهاش رابطه داشته و حالا منصرفه اینو میگه خیللللللللللللی ناراحت میشم آیا قبل از اینکه به این نتیجه برسید که مناسبتون نیست هم یه طرفه به این قضیه نگاه میکردید؟آیا به دخترم اینو میگید؟نگید این حرفارو که درستش نیست!
البته من گناه کارتر از این هستم که اینو بگم ولی طرز بیان یه موضوع اونم با این اوضاع باید خیلی با دقت گفته بشه و نظر دوطرف هم باشه نه اینکه ........
هرگز این چهار چیز را در زندگیتان نشکنید: اعتماد،قول و رابطه (البته از نوع حلالش) وقلب. زیرا وقتی اینها میشکند صدا ندارند اما درد بسیاری دارند . چارلز دیکنز.
خیلی دستام می لرزید که اینو بنویسم چون ترسیدم کاربران گرامی برداشتشون اونی نباشه که باید باشه و خدای نکرده این بشه حق الناس برای من!
خلاصه این مشکل که این کاربر دارند خیلی ابعاد داره که واقعأ از صمیم قلبم برای ایشون و اون خانم دعا می کنم که زودتر مشکلشون حل بشه تا ضربه بیشتری نخورندوخدا یاورشون بشه نه بنده خدا...........
آمین.

الصمد;208927 نوشت:
سلام من 3سال هست با دختری دوست هستم و هدف و قصد ما هم ازدواج بوده دختر هم خیلی عاشق من هست و دوستم داره زیاد

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]روباه گفت :[/]
[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آدمها این حقیقت را فراموش کرده اند ولی تو نباید فراموش کنی . تو هر چه را اهلی کنی همیشه مسوول آن خواهی بود. تو مسوول گل خود هستی ...[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]شازده کوچولو برای این که به خاطر بسپارد تکرار کرد :[/]
[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]- من مسوول گل خود هستم ...[/]

==========================================

فقط میتونم بگم برات متاسفم در هر صورت :

اگه باهاش ازدواج کنی : متاسفم برای تو که فقط برای دلسوزی باهاش ازدواج میکنی. متاسفم برای اون دختر که یا ترسویی مثل تو ازدواج کرده که هیچی از عشق و مسئولیت نمیدونه.

اگر هم ازدواج نکنی : متاسفم برای تو که میدونم بدتر از این سرت میاد. و متاسفم برای اون دختر که عشقشو نثار چه موجودی کرده .

گناهکاری؟
معلومه که گناهکاری .200 در صد

از اولش راهت اشتباه بود ولی حالا که راهو رفتی مرد باش و آزاده

الصمد;208927 نوشت:
سلام من 3سال هست با دختری دوست هستم و هدف و قصد ما هم ازدواج بوده دختر هم خیلی عاشق من هست و دوستم داره زیاد اما خانواده من بخاطر قیافه و هیکل دختر مخالفت کردن(1.5 سال تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم) حالا مشکل این هست که من هم تحت حرفهای خانواده همش احساس میکنم قیافه دختر برام جذاب نیست...... باور کنید قبلا اصلا فکر نمیدادم و اما حالا همش فکرم مشغوله حالا لطفا بگید اگه من با این دختر ازدواج نکنم پیش خدا گناهکار محسوب میشم؟ دچار عذاب میشم؟ آیا چون تعهد دادم باید حتما عمل کنم؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید, چون الان رابطمون یکم کدر شده و میخوام ببینم که آیا اینجا تموم کنم و یا برم دنبالش و نگهش دارم........

سلام
عرض ادب و احترام
دوست گرامی به سایت اسک دین خوش آمدید
از دوستان درخواست دارم کمی بهتر برخورد کنند ایشون اومده که تو این سایت جواب بگیره نیومده که محاکمه بشود:Narahat az:
کار شما از اول راه اشتباه بوده است که بدون مشورت با خانواده با دختری رابطه داشته اید و از این را توجه کنید که فرصت های زیادی را از این خانم گرفتید
اما نظر من اینه که خود این خانم هم به اندازه شما مقصر است که همپای شما در این راه اشتباه شرکت کرده است
اما راه حل چیست؟
با این خانم با این شرایط که گفتید ازدواج کنید؟
یا رابطه را همیجا تمام کنید؟
دوستان در مورد اشتباه گذشته به نظرم بحث نکنیم یه راه حل برای الان بدید
البته نظر کارشناسی و دقیق را همکاران انجمن مشاوره خدمت شما دوست گرامی به زودی ارائه می دهند.:ok:
با تشکر

الهي به اميد تو

دوست عزيز سلام

بهترين راهكار اين است كه ابتدا به تنهايي به نزد يك مشاوريا روانشناس خبره و متعهد برويد و با صلاحديد ايشان (مشاور) از اين خانم هم دعوت كنيد نزد مشاور بروند .
تصميم نهايي را در مورد ازدواج يا به هم زدن اين دوستي براي هميشه بعد از مشورت با مشاور بگيريد. :Gol:

سلام دوست عزیز
من فکر میکنم که شما باید خوب فکر کنی فرض کن این خانم را کسی به شما معرفی کرده برای ازدواج ایا واقعآ فرد مدنظر برای ازدواج هست یا نه امر مهمی هست ازدواج کار به این نداریم که گذشته چی بوده دختر قطعآ و بدون شک صدمه میبیند که مقصر اصلی و اولیه خودشه بعد شما اما هیچ وقت برای جبران اشتباهی اشاتباه بزرگتر را مرتکب نشو خوب فکر کن ببین میتونی این دختر رو خوشبخت کنی یا نه اگر نه بکش کنار و مطمئن باش او اگر ادم فهمیده ای باشه از این قضیه درس میگیره و توبه میکنه و درست میشینه زندگی سالم میکنه اگر نباشه که ........
اما اگر میدونی واقعآ دوستش داری و میخوای باهاش باشی خوب مردانه پا پیش بذار و با دادن خبر ازدواجت گروه اسک دین رو شاد کن
موفق و خوشبخت باشی و بدان
ان الله یحب التوابین و یحب المطهرین
در پناه حق

فکر میکنم که برای تصمیم گیری بهتر، به گناه بودن یا نبودن ترک رابطه فکر نکنی! چون در هر دوستی تا زمانی که نامزدی در کار نبوده احتمال شکست این رابطه از طرفین وجود داشته و دارد!

اما بهتره اول تکلیفتو با خودت روشن کنی واقعا ارزش بهم زدن داره؟چه فاکتورهایی را فدای چه ویژگی هایی میکنی؟
مردو مردونه بدون اثرگیری از تلقینات دیگر افراد(که تنها نقش راهنما را دارند نه تصمیم گیرنده)بشین و خوب فک کن و ببین میخوایش یا نه!

بعدش راحتر میشه تصمیم گرفت دوست عزیز:Gol:

الصمد;208927 نوشت:
اگه من با این دختر ازدواج نکنم پیش خدا گناهکار محسوب میشم؟

فکر نمي‌کني خود همين ارتباط سه ساله بدون محرم شدن گناه‌بوده که حالا مي‌خواهي ترک آن را گناه بداني! براي آشنايي شايد بهانه باشد چون در همان ماههاي اول به همان شناختي که لازم بوده رسيدي!

سلامی دوباره به همه دوستان که منو هم توی جمع خودتون قبول کردین و بهم جواب دادین

راستش من میدونم که از نظر انسانی گناهکار هستم و خودم هم پشیمون
واقعیت رابطه ما خیلی یواش یواش شکل گرفت و اینجور نبود که از همون اول به چش مشتری نگاه کنم...
یهو وقتی فهمیدم که کار از کار گذشته بوده....
مضاف به اینکه من همیشه ایشون رو با حجاب دیده بودم و بدنش رو ندیده بودم
من خیلی از نظر اخلاق و رفتار قبولش دارم

یه مسله دیگه هم اینکه من خانوادم هم شدیدا مخالف هستن و تا حالا با انواع روشها هم نظرشون جلب نشده
در این 1.5 سال توی این تنش ها اینقدر بهم فشار اومده که از همچی افتادم

من که دیگه نمیتونم زمان رو به گذشته برگردونم
الان دنبال راهی هستم که چطور اشتباهم رو جبران کنم و کمترین ضربه به دختر بخوره
اون دنیا هم بخاطر این کارم دچار عذاب نشم

برا همین هم اومدم اینجا
چون احساس میکنم دیگه راهی برا ادامه نیست

سلام به سروران
سهراب میگه:قشنگ یعنی تعبیر عاشقانه ی اشکال
اما اگه کمی دقت کنی میبینی شماهم اشتباه رفتی به قول خودت 1.5 سال تلاش کردی اما در جهت اثبات خودت و بدست آوردن اون دختر و حتما تو این راه تفاوتها رو احساس نکردی
پس توبه کن و ادامه زندگیتو بسپر به خدا
وقتی با خدا بازی گل یا پوچ میکنی اصلا نترس چون خدا هر دو دستش گله

سلام
پسرا همیشه با خودشون فکر میکنن که هر جوری که دوست دارن میتونن با دخترا رفتار کنن. یه روز با تمام وجود بهش میگن که دوستش دارن یه روز که دلشونو زد ترکش میکنن، مگه دخترا بازیچه دست شما هستن!
شما علاوه بر گناهکار بودنتون مطمئن باشید که دیر یا زود در این دنیا مجازات خواهید شد، آه دختره حتما شما رو میگیره.
دوست عزیز!
سعی کنید در تصمیمتون تجدید نظر کنید خوبیهاشو ملاک قرار بدید، سعی کن خونواده خودتو با خوبیهایه طرف مقابل قانع کنی.
موفق باشید.

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام بر شما بزرگوار و عرض خوش آمد گويي به خونه جديدتون

الصمد;208927 نوشت:

خانواده من بخاطر قیافه و هیکل دختر مخالفت کردن(1.5 سال تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم)

يعني قيافشون چه جوريه كه مخالفت ميكنن ؟ سه تا چشم دارن يا دماغ ندارن يا گوششون روي پيشونيشونه ؟
اگر اين مشكلات رو ندارن كه ديگه مشكل چيه ؟
يه سر به اين تاپيك بزنيد
http://www.askdin.com/thread7573.html

البته بعيد ميدونم مشكل فقط همين باشه ، شما چند سالتونه ؟ خانم چند سالشونه ؟ خدمت رفتيد ؟ سطح تحصيلاتتون چه جوريه ؟ آيا از نظر فرهنگي و طبقه اجتماعي به هم ميخوريد ؟ شاغل هستيد يا خير ؟ و چند تا سوال ديگه كه به نظرم از قيافه مهم تر باشن
الصمد;208927 نوشت:
حالا مشکل این هست که من هم تحت حرفهای خانواده همش احساس میکنم قیافه دختر برام جذاب نیست......

اين كه نشد دليل ، من عاشق ماكاروني هستم حالا اگر سه روز هي بگم اه اه چه غذاي بدي خود بخود ازش زده ميشم بر عكسشم هم هست دو نفر ديگه اگر بگن نه بابا اين غذا خيلي هم خوشمزست منم ميگم آره راس ميگي
الصمد;208927 نوشت:

بخاطر اينكه در اين نوع روابط آدم احساسي عمل ميكنه نه عقلاني ، البته قيافه مشكلي نيست اميدوارم اختلاف سليقه هاي ديگه اي نداشته باشيد
الصمد;208927 نوشت:

ازدواج بكنيد هم گناهكار محسوب ميشيد به خاطر اون سه سال
الصمد;208927 نوشت:
دچار عذاب میشم؟

خدا خيلي مهربونه ، بيشتر از اون چيزي كه فكر ميكنيد ولي خب عادل هم هست ديگه
فكر ميكنم كه بشيد البته بهتره توبه كنيد تا همينجا مجازات بشيد نه در آخرت

الصمد;208927 نوشت:
چون الان رابطمون یکم کدر شده و میخوام ببینم که آیا اینجا تموم کنم و یا برم دنبالش و نگهش دارم........

اينا رو نميدونم
جناب حامي مشتري داريد .....

فخرالسادت;209082 نوشت:
سلام دوست عزیز
دختر قطعآ و بدون شک صدمه میبیند که مقصر اصلی و اولیه خودشه بعد شما

واقعا وقتی بعضی از این نوشته ها رو می خونم خونم به جوش میاد اونم یه خانم چنین حرفی بزنه واقعا......

دوست عزیز جوری نوشتید که انگار تنها کسی که این وسط بی تقصیره این اقاست و اون دختره بدبخت چون با این اقا در ارتباط بوده اونم به قصد ازدواج پس حقشه غرور و اینده و احساس اش لگد مال بشه ؟؟؟؟:Moteajeb!:

این رو محض اطلاع شما وبسیاری از کسایی که مثل شما فکر می کنن میگم 99/99 درصد دختر ها به قصد ازدواج با پسری دوست میشن نه قصد هوس بازی و ... اما متاسفانه 99/99 درصد اقایون به تنها چیزی که فکر نمی کنن ازدواجه چرا ازدواج کنن وقتی هزاران راه شرعی و غیر شرعی برای ارضا هوس هاشون دارند ؟؟؟!!!!!!

دوست عزیز منم یه زمانی مثل شما فکر می کردم تا وقتی خودم در شرایط اش نبودم نفهمیدم ارزو نمیکنم به درد من و این خانم بخت برگشته دچار بشید چون بعید میدونم طاقت و تحمل اش رو داشته باشید

با سلام و احترام

مجموعه پست های کاربر الصمددر این تاپیک، جهت پاسخ گویی کارشناسان:

الصمد;208927 نوشت:
سلام
من 3سال هست با دختری دوست هستم و هدف و قصد ما هم ازدواج بوده

اما خانواده من بخاطر قیافه و هیکل دختر مخالفت کردن(1.5 سال تلاش کردم و به نتیجه نرسیدم)

دچار عذاب میشم؟

الصمد;209118 نوشت:
سلامی دوباره به همه دوستان که منو هم توی جمع خودتون قبول کردین و بهم جواب دادین

راستش من میدونم که از نظر انسانی گناهکار هستم و خودم هم پشیمون
واقعیت رابطه ما خیلی یواش یواش شکل گرفت و اینجور نبود که از همون اول به چش مشتری نگاه کنم...
یهو وقتی فهمیدم که کار از کار گذشته بوده....
مضاف به اینکه من همیشه ایشون رو با حجاب دیده بودم و بدنش رو ندیده بودم
من خیلی از نظر اخلاق و رفتار قبولش دارم

یه مسله دیگه هم اینکه من خانوادم هم شدیدا مخالف هستن و تا حالا با انواع روشها هم نظرشون جلب نشده
در این 1.5 سال توی این تنش ها اینقدر بهم فشار اومده که از همچی افتادم

من که دیگه نمیتونم زمان رو به گذشته برگردونم
الان دنبال راهی هستم که چطور اشتباهم رو جبران کنم و کمترین ضربه به دختر بخوره
اون دنیا هم بخاطر این کارم دچار عذاب نشم

برا همین هم اومدم اینجا
چون احساس میکنم دیگه راهی برا ادامه نیست

سلام
از اعتمادتون تشكر
اين كه دنبال اين هستيد كه صدمات روحي بر اين دختر را بكاهيد واقعا جاي شكرش باقي است. دوست من! كار من قضاوت درباره شخصيت شما و يا ارزيابي گذشته نيست. چيزي كه فعلا بايد بر آن متمركز شويم اين است كه چه كاري از دست شما الان ساخته است و چه بايد بكنيد؟
نمي دونم چه طور بنويسم راستش واژ ه هايي كه مي خواهم انتخاب كنم آن قدر لاغر و نحيف مردني هستند كه نمي توانند 3 سال اميدواري يك دختر به شما را به نمايش بگذارند و آن قدر حساس اند كه نمي توانند شاهد پژمردگي زود هنگام اميد او شوند. سه سال وقت كم نيست.
شما فقط كافي است براي يك روز نه عمري خود يا خواهر تان را به جايي او تصور كنيد.
البته قصدم اين نيست كه بگوييم اگر در
اتوباني اشتباه رفتيم تا آخر ادامه دهيم بايد ببينيم تابلويي هست تا ما را به مسير بازگرداند و از راهنما كمك بگيريم
در اين جا توصيه مي شود از بزرگان فاميل و افراد با نفوذ كمك بگيريد و شرايط آن دختر را براي او توضيح دهيد.
البته هرگز نمي گويم از روي ترحم ازدواج كنيد كه
چسب ترحم نمي تواند زمينه ساز پيوند يك زندگي خوشبخت را فراهم آورد.
اگر چاره اي نبود مثلا مي دانيد كه خانواده شما او را نمي پذيرند و در خانواده شما زندگي تلخي خواهد داشت و يا واقعا به اين جا رسيده ايد كه از نظر اخلاقي، شخصيتي و ....تناسب كافي نداريد. اون موقع جدايي اگر چه تلخ است اما بهترين گزينه در شرايط خودش است.
براي اين كه مرتكب ضرر روحي به ايشان نشويد پيشنهاد مي كنم هر دو از مشاور ازدواج به شكل حضوري كمك بگيريد تا اگر ممكن است به زندگي برگرديد و گرنه آسيب هاي وارده بر دختر كمتر شود.
براي اطلاع بيشتر هر دو مي توانيد از
مشاوران تلفني 09640 و 09650 كمك بگيريد
- دعا و نذر و كمك از نماز فراموش نشود
موضوع قفل شده است