حضرت یوسف در اجتماع(كارشناس:مجيد)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حضرت یوسف در اجتماع(كارشناس:مجيد)

باسلام
سوالی هست که مدتی ذهنم رو مشغول کرده و اون اینه که
حضرت یوسف اینقدر زیبا بود مگر مثل مردم عادی نمیرفت بغالی یا قصابی حتما توی راه شهر خیلی از زنها و مردها چشمشون به حضرت میوفتاد و همه یا میمردند یا مجنون میشدند
چجوری حضرت در میان مردم رفت و امد میکرد حتی چشم یک نفر به ایشان خیره نمیشد؟

taliya;208848 نوشت:
باسلام سوالی هست که مدتی ذهنم رو مشغول کرده و اون اینه که حضرت یوسف اینقدر زیبا بود مگر مثل مردم عادی نمیرفت بغالی یا قصابی حتما توی راه شهر خیلی از زنها و مردها چشمشون به حضرت میوفتاد و همه یا میمردند یا مجنون میشدند چجوری حضرت در میان مردم رفت و امد میکرد حتی چشم یک نفر به ایشان خیره نمیشد؟

با سلام وتشکر

اولا كه حضرت يوسف عليه السلام مثل مردم عادی در کوچه وبازار رفت وآمد نداشته است وایشان مدیر و رییس خزانه و دارای مستخدم بوده اند ودیدن اشخاص از نزدیک و صحبت با او تا دیدن از دور فرق میکند .

ثانیا آن زنانی هم که دستشان را بریدند از زنان اشرافی و شهوتی بودند و زلیخا هم با زیرکی چنان مجلس و میهمانی ترتیب داد تا آن اتفاق افتاد .

با سلام
این سوال به ذهن من هم رسیده بود منتها جوابی براش نداشتم
چون اون موقع حضرت یوسف هنوز عبد بودند و هنوز عزیز مصر نشده بودند. ثانیا در قصر کنیز های زیادی هم بودند که حضرت یوسف رو می دیدند، اما شاید چون زیاد دیده بودند دیگه عادت کرده بودند اما زن های اشراف تا اون موقع ندیده بودند.
احتمالا اون موقع، غلام ها برای مراسم مهمانی آرایش میکردن و یا لباس خاصی میپوشیدند تا زیبا باشند. و حضرت یوسف هم وقتی در حالت عادی هم زیبا بود اما زیباییش به چشم نمیومد. فقط در مراسم های خاص لباس و آرایش مخصوص داشت. (شاید اون موقع آرایش برای مرد حلال بوده، مثل سرمه زدن که الان عرف جامعه نمیپسنده اما اون موقع این رو بد نمیدونستن، یا شاید حتی عبد هاشون رو آرایش میکردن)

با سلام مجدد
یک جواب بهتری که میتوان به این سوال داد این است که حتی بقیه کسانی که حضرت یوسف علیه السلام را برای اولین بار میدیدند به همین اندازه تعجب میکردند، اما دستشان چاقو نبود که ببرند.
و زلیخا هم این مطلب را میدانست و دستشان چاقو داد که بعدا انکار نکنند و نگویند که او آنقدر هم زیبا نیست، بلکه با دیدن او همه دست هایشان را ببرند و دیگر زلیخا را ملامت نکنند.

با صلوات بر محمد وآل محمد
وسلام بر دوستان عزیز
به نظر می رسد که حضرت یوسف هم مثل بقیه زندگی می کرده است یعنی هم به در مغازه می رفتند و هم خرید می کردند .
شما اگر به آیات قرآن توجه بفرمایید می بینید که در مورد پیامبر عزیز مان می فر ماید «انا بشر مثلکم؛یعنی من هم بشری مانند شما هستم »یعنی می خورم، می خوابم زاد وولد دارم و مثل یک نفر شخص عادی زندگی می کنم ، وتنها تفاوت من با شما این است که به من وحی می شود و من از طرف خداوند برای این مأموریت انتخاب شده ام .و اصلا پیامبران برای انذار و ابشار مردم به مقام پیامبری می رسند و این که در بین مردم باشند و مردم را به یکتا پرستی دعوت کنند ،نه این که در یک کاخی یا جای مشخصی باشند که مردم به آنها دسترسی نداشته با شند . به نظر می رسد حضرت یوسف (ع)هم همین طور بوده اند . حتی در زندان بین همه ی زندانیان حضور داشتند .و حتی زمانی که به عزیزی مصر رسیدند در خانه یا محل کار خود محصور نبودند .بلکه در شهر رفت وآمد داشته و به رتق وفتق امور می پرداختند.
التماس دعا:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

موضوع قفل شده است