صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تزلزل در اعتقادات !!!فوری!!کمک!!

علاقه
    خدا , نوشتن
    نوشته
    104
    حضور
    1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    449

تعجب تزلزل در اعتقادات !!!فوری!!کمک!!

سلام دوستان اشنا
    کمک کمک کمک!!!
    تقریبا دو سال پیش نو اسک دین عضو شدم اون زمان اوج بچه مذهبی بودنم بود!!!خیلی تحقیق روی مسائل بنیادی و اعتقادی می کردم تا اینکه با همین موضوع جبر گلاویز شدم خیلی تحقیق و بررسی کردم پیش چند روحانی رفتم مثلا یکی از صحبت های ما از ساعت 11 شب تا 5 صبح طول کشید ولی نتیجه ای نداشت!حتی از چند تا روحانی که به اقرار خودشون نمی تونستن جواب سوال هامو بدم قول گرفتم که منو به چندتا از اساتید برتر قم وصل کنند که تا الان محقق نشده خلاصه الان هنوز هم تحقیق می کنم و خیلی کتاب می خونم در مورد اسلام و ادیان دیگر ولی دارم به پلورالیسم تمایل پیدا می کنم به این نتیجه رسیدم که یک سری از عقاید شیعه غلط است در تحریف ناپذیری قران به شک افتادم ووو با یه سری از دوستا ی مذهبی هم در میون گذاشتم خودشون به شک افتادند!خلاصه که از لحاظ دینی خیلی مشوشم ولی با این حال تمام فرائض واجب دینی رو کامل انجام می دم ولی خوب وقتی اعتقادم عوض بشه کم کم این ها هم کمرنگ میشه !با نوشتار نمیشه سوال جواب هامو بگم ولی اگه مرکزی هست که بتونه با چت انلاین کارمو راه بیاندازه یا اینکه یکی از کارشناس های سایت برادری رو در حق اینجانب تمام کنه و خودش حاظر به چت انلاین صوتی یا تصویری بشه ممنون میشم تو رو خدا کمک کنید!من الان در شهرستان هستم رو حانی هایی که بهشون مراجعه می کنم اکثرا در زمینه ی احکام واردند ولی یکی رو می خوام در زمینه ی عقاید!!!

مرغ باغ ملکوتم نی ام از عالم خاک
    چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
    شعار من این است :زود قضاوت نکنیم و متحجر نباشیم

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله معراج نمایش پست ها
    سلام دوستان اشنا
    به این نتیجه رسیدم که یک سری از عقاید شیعه غلط است در تحریف ناپذیری قران به شک افتادم ووو با یه سری از دوستا ی مذهبی هم در میون گذاشتم خودشون به شک افتادند!

با سلام
    باید ذکر کرد که نتیجه شما اشتباست دوست عزیز !!
    عقاید شیعه جایی برای خطا ندارد!
    شما اول در مورد معجزه بودن قرآن تحقیق کنید که برای اینکه این معجزه بودن را درک کنید ۲ راه دارد یا آنها را قبول کنید و یا اینکه 6 و 7 سال در حوزه و دانشگاه تحصیل کنید تا بتوانید معجزه بودن و تحریف ناپذیری قرآن را درک کنید
    و در مورد ان دوستانی که به شک افتاده اند شاید اطلاعات درستی نداشته اند دلیل نمیشود که هرکسی مذهبی باشد اطلاع درست و صحیح در این موردها داشته باشد
    در سایت تاپیکهای خوبی قبلا گذشته شده !!جستجو کنید
    یا علی ع

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 10

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120
    صلوات
    7916

پاسخگویی آنلاین به سوالات دینی : (همان چت)

http://09640.ir

7. صلوات ها 12

علاقه
    خدا , نوشتن
    نوشته
    104
    حضور
    1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    449

پاسخ به رضا

سلام رضا جان
    متشکر از جوابتون ولی مثل اینکه متن رو کامل نخوندید من نمی گم که قطعا حرف هایم درسته من می گویم با در کنار هم گذاشتن دو سال مطالعه ای که کردم دارم به این نتایج میرسم و الان هم درخواست کمک کردم همین !اگر هم از کارشناسان سایت در استان کرمان سکونت دارند می تونم حظوری خدمت برسم!

9. صلوات ها 8

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله معراج نمایش پست ها
    سلام رضا جان
    متشکر از جوابتون ولی مثل اینکه متن رو کامل نخوندید من نمی گم که قطعا حرف هایم درسته من می گویم با در کنار هم گذاشتن دو سال مطالعه ای که کردم دارم به این نتایج میرسم و الان هم درخواست کمک کردم همین !اگر هم از کارشناسان سایت در استان کرمان سکونت دارند می تونم حظوری خدمت برسم!
    با سلام
    چرا دوست گرامی متن را کامل خواندم اما باید متذکر شد که :
    بديهى است فهم قرآن و تفسير آن در صلاحيت هر كسى نيست.
    چنان كه فهم مطالب دقيق علمى در هر رشته و زمينه اى در صلاحيت هر كسى نيست. فهم معادلات پيچيده رياضى يا دقايق ساير علوم، تنها در صلاحيت متخصصان آن علوم است و غير متخصصان نه تنها از اظهار نظر درباره آنها عاجزند و اظهار نظر آنها فاقد هر گونه ارزش است.
    در مورد فهم و تفسير قرآن نيز اظهار نظر كسانى كه با علوم و معارف دينى آشنا نيستند فاقد هر گونه ارزش و اعتبارى است.

هر چند قرآن به لسان بليغ و آشكار نازل شده است تا مردم بفهمند و بدان عمل كنند؛ لكن چنان نيست كه عمق معارف آن براى همگان در يك سطح قابل فهم باشد.

آنچه از قرآن براى عموم مردم قابل فهم است همان سطحى از معناست كه خود قرآن مىفرمايد ما با بيانى روشن قرآن را نازل كرديم؛ يعنى قرآن به نحوى نازل شده است كه هر كس با زبان و اصول و قواعد دستور زبان عربى آشنا باشد و روح بندگى بر او حاكم باشد مىتواند از قرآن استفاده كند و در حد فكر و معرفت خود از آن بهره مند شود.

اما رسيدن به عمق معانى و معارف قرآن نياز به مقدمات و تعقل و تدبر دارد.

در اين زمينه قرآن مىفرمايد: انا انزلناه قرآنا عربيا لعلكم تعقلون،1

يا انا جعلناه قرآنا عربيا لعلكم تعقلون.2

به طور كلى آياتى كه انسان را به تدبر و تعقل درباره قرآن و معارف آن فرا مىخواند به ما مىگويد به ظواهر قرآن اكتفا نكنيد؛ بلكه با تدبر و تعقل و با استفاده از معارف اهل بيت عليهم السلام به عمق و دقايق معارف قرآن پى ببريد و از اين گنجينه علم الهى بيش از پيش استفاده كنيد.

بنابراين فهم قرآن و تفسير معارف بلند آن، تنها در صلاحيت متخصصان و آشنايان به علوم اهل بيت است.

چنان نيست كه هر كس از گرد راه برسد حق اظهار نظر داشته باشد و بدون كمترين اطلاعى از معارف دينى و اصول و قواعد تبيين و تفسير، بتواند به عنوان قرائت جديد درباره دين و احكام و معارف آن سخن بگويد.

1- يوسف، 2.
    2- زخرف، 3.

بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

11. صلوات ها 7

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

در بسيارى از روايات، اين مضمون به چشم مىخورد كه قرآن ظاهر و باطنى دارد و هر كس قادر بر فهم عمق معارف قرآن نيست.

قرآن كتاب و نوشته معمولى نيست كه همه انسان ها قادر به درك تمام معارف آن باشند.

چنان كه قبلا اشاره شد قرآن درياى عميق و بى كرانى است كه هر كس به مقدار توانايى و قدرت شناورى خود از آن گوهر معرفت صيد مىكند و به مقدار ظرفيت و استعداد خويش، از ظواهر قرآن پاى فراتر گذاشته، به عمق معارف آن راه پيدا مىكند و از يك آيه مطالب گوناگونى در طول هم و بدون اين كه مطالب مذكور كمترين تعارض و تناقضى با يكديگر داشته باشند، استفاده مىكند و اين خود از معجزات قرآن كريم است.
    به عنوان مثال قرآن كريم مىفرمايد: يا ايها الناس انتم الفقراء الى الله و الله هو الغنى الحميد.1
    آنچه عموم مردم از اين آيه مىفهمند و ظاهر آيه بيانگر آن است اين است كه شما به خداى متعال نيازمنديد و خداى متعال بى نياز و شايسته حمد است.
    آنچه از واژه فقر در ذهن عموم تداعى مىشود همان نيازمندى هاى انسان در امر معاش، اعم از خوراك و پوشاك و غيره است كه خداى متعال با ايجاد اسباب و علل آنها زمينه ادامه حيات رشد و تكامل انسان را فراهم مىكند.
    در اين مرتبه فهم، كه از آن به مرتبه ظاهر تعبير مىشود، ظاهر قرآن روشن و گوياست و همه اهل زبان آن را به خوبى درك مىكنند.
    لكن چنين نيست كه عميق تر از اين فهم عمومى، اشاره به مطلب دقيق ترى نداشته باشد و از طرف ديگر، چنان كه قرآن سفارش مىكند، در هنگام مواجهه با آيات قرآن در آنها تدبر و تعقل نمايد به نكته هايى دقيق تر و عميق تر از ظواهر آيات پى خواهد برد.
    اگر در اين آيه كمى عميق تر بينديشيم، فقر و نيازمندى خود را به خداى متعال، فراتر از خوراك و پوشاك و بهداشت و امكانات مادى مىبينيم.
    ما فقير مطلقيم و خدا بى نياز مطلق.
    ما فقير بالذات هستيم و خداوند غنى با لذات.
    فقير در لغت به معناى كسى است كه ستون فقرات او شكسته و قادر بر ايستادن نيست. انسان فقير است بدين معناست كه هر چند تمام امكانات مادى برايش فراهم باشد باز هم وجود انسان ناقص و وابسته است.
    وقتى با اين ديد و با توجه به اين نكته به آيه نگاه كنيم در خواهيم يافت كه نياز ما انسان ها به خدا فراتر از خوراك و پوشاك و ساير مسائل است.

ما در اصل وجود و با لذات نيازمند و فقيريم و خداى متعال غنى با لذات است.
    بديهى است نگاه دوم عميق تر از نگاه اول است.
    در اين جا معناى اول، ظاهر و معناى دوم باطن محسوب مىشود. معناى عميق تر از معناى دوم اين است كه بگوييم شما (انسان ها) نه تنها در اصل وجود فقير و نيازمنديد بلكه عين نياز و سر تا پا احتياج هستيد. وجود و هستى شما عين ربط به خداى متعال است.
    البته درك حقيقت اين معناى سوم، از حد فهم هاى عادى خارج است.

1-
    فاطر، 15.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

13. صلوات ها 7

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

سلام عبدالله ...
    روشت به نظر من روش درستی نیست ... داری اشتباه میری جلو ... جواب خیلی از سوالاتت رو ممکن هست که شنیده باشی ولی نتونی قبولشون کنی ... یا اصلا نتونی جوابی برای سوالاتت پیدا کنی ... شاید اینم یه نوع امتحان باشه. از طریق استدلالات منطقی میتونی به حقانیت اسلام و تشیع برسی ولی سوالای زیادی میمونه ( جبر و اختیار و عدل الهی و ... ) توی خیلی از این ها هم علمای به نام ما گیر افتادن و گفتن ( همینقدر میدونیم و بیشتر نمیدونیم ) .

اعتماد کن به خدا . با ایمانت جلو برو . یواش یواش پرده ها برات میرن کنار . جواب خیلی هاشون رو پیدا میکنی جواب خیلی هاشونم میمونه ... هنوز امام زمان نیومده که انتظار داشته باشی جواب تمام سوالاتت رو پیدا کنی ...
    ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۱/۲۸ در ساعت ۰۱:۳۴
    این همه شهد و شکر کز سخنم میریزد
    اجر صبریست کز آن شاخه نباتم دادند

15. صلوات ها 8

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

با سلام

و اما ختم کلام که بسیار مهم است و همگی باید مراقب باشیم
    يكى از راه كارهاى شياطين براى اغواى انسان ها اصرار و مقاومت آنان بر وسوسه آدميان و نفوذ در ذهن و عقل آنهاست.

به همين دليل، قرآن آنها را به لقب وسواس و خناس ياد مىكند و مردم را راهنمايى مىكند كه از شر شياطين انس و جن به خدا پناه ببرند؛ زيرا شياطين با خواندن دمادم و القاى تخيلات بر قلب انسان درصددند تا ذهن و عقل انسان ها را در سيطره خود قرار دهند و افكار او را در سراشيب سقوط و گمراهى جهت بخشند.
    شياطين و انسان هاى شيطان صفت خود مىدانند كه براى جاى دادن تخيلات شيطانى در اذهان مردم خداپرست بايد آن قدر بگويند و بنويسند و تكرار كنند تا اذهان را با تخيلات باطل خود مانوس نموده، به تدريج در فكر و عقل آنها نفوذ كنند.
    خود آنان مىگويند آن قدر بايد گفت و نوشت و تكرار كرد تا مردم را دچار شك و ترديد نمود.
    آنان با الهام گرفتن از ابليس، در درجه اول در صدد اغوا و منحرف كردن طبقه تحصيل كرده و در حال تحصيل اند؛ زيرا گمان مىكنند با فريب آنها، بهتر مىتوانند عموم مردم را منحرف كنند.
    غافل از آن كه خداى متعال مشعل هاى فروزانى براى هدايت مسلمانان و شيعيان قرار داده و مردم مسلمان به لطف الهى و با الهام از علوم و معارف آنان به شگردهاى شيطانى دشمنان پى خواهند برد و روز به روز در پيروى از قرآن پايدارتر و استوارتر مىگردند.
    یا علی ع

( صفات الشيعه ص 8 )

17. صلوات ها 6

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

در طریقت هر چه پیش سالک آید خیر اوست
    در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست

ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۱/۲۸ در ساعت ۰۱:۴۹
    این همه شهد و شکر کز سخنم میریزد
    اجر صبریست کز آن شاخه نباتم دادند

19. صلوات ها 4

علاقه
    خدا , نوشتن
    نوشته
    104
    حضور
    1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    449

دوستان من که نیامده ام یکبار قران را باز کنم و حالا بخواهم دریای معرفت رو بشکافم!عزیزان من مخصوصا اقا رضا که این قدر لحنت تنده که این هم از تعصبت ناشی !عزیزم من مطالعه کردم یه سری کتاب های تاریخ ادیان یه سری کتاب های زبان شناسی یه سری کتاب های یزرگان را در زمینه های مختلف اجتماعی اعتقادی در کنار هم گذاشتم نتیجه اش شده این اتفاقا یکی از روحانیونی که با ایشان بحث می کردیم خیلی مرا به ادامه ی مطالعه و تحقیق دعوت می کردند و خوشحال بودند از اینکه در این زمینه تحقیق می کنم!عزیزم بنده یه سری کلاس های تفسیر رفتم چند جز از قران رو هم حفظم هیچ وقت هم ادعا نکردم چیزی میفهمم فقط با در کنار هم گطاشتن اظلاعات یه سری نتیجه گرفتم یه نفر رو می خواهم که اگر اشتباه است اصلاحش کنه حالا هم دارم می گم شما که دم از معرفت قران می زنی بیا به من جاهل کمک کن!

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری