خواهرم 14 ساله است وباوجود اینکه خانواده ام اهل دین هستند...

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواهرم 14 ساله است وباوجود اینکه خانواده ام اهل دین هستند...

با سلام من یه دارم
خواهرم 14 ساله است وباوجود اینکه خانواده ام اهل دین هستند او بی نهایت بد حجاب است و نماز هم نمی خواند آرایش می کند و با نامحرمان رابطه دارد لطفا مرا راهنمایی کنید از چه راهی او را به سمت خدا بکشانم ما حتی او را پیش وانپزشک هم بردیم ولی بی فایده بود در ضمن او به نماد های شیطانی خیلی علاقه دارد لطفا اگر کتابی در این باره میشناسید معرفی کنید:Ghamgin:

atre narges;208217 نوشت:
با سلام من یه دارم
خواهرم 14 ساله است وباوجود اینکه خانواده ام اهل دین هستند او بی نهایت بد حجاب است و نماز هم نمی خواند آرایش می کند و با نامحرمان رابطه دارد لطفا مرا راهنمایی کنید از چه راهی او را به سمت خدا بکشانم ما حتی او را پیش وانپزشک هم بردیم ولی بی فایده بود در ضمن او به نماد های شیطانی خیلی علاقه دارد لطفا اگر کتابی در این باره میشناسید معرفی کنید:ghamgin:

با سلام و احترام
خیلی خوش اومدین به اسک‌دین

پدر و مادرتون چه برخوردی با این وضعیت ایشون دارند؟

بحمدالله خانواده اهل‌ دینی هستید، منتهی چقدر آگاهی دینی به خونه‌تون منتقل میشه؟

محیط مدرسه‌شون چجور هست؟

دوستان و همنشینان‌ خواهرتون چجوری هستن؟ (مهم)

atre narges;208217 نوشت:
با سلام من یه دارم
خواهرم 14 ساله است وباوجود اینکه خانواده ام اهل دین هستند او بی نهایت بد حجاب است و نماز هم نمی خواند آرایش می کند و با نامحرمان رابطه دارد لطفا مرا راهنمایی کنید از چه راهی او را به سمت خدا بکشانم ما حتی او را پیش وانپزشک هم بردیم ولی بی فایده بود در ضمن او به نماد های شیطانی خیلی علاقه دارد لطفا اگر کتابی در این باره میشناسید معرفی کنید:ghamgin:

بنده تجربه ای که داشتم با اینگونه افراد نباید با زور یا به عنوان بیمار نباید برخورد کرد . ایشون به این یقین رسیدن که اینگونه رفتار بهتر است باید این یقین را از بین ببرید

مثلا میفرمایید به نماد های شیطانی گرایش دارد باید باهاش بحث کنید و هر استدلالی که میاره با منطق رد کنید در لابلای این گفتگو سعی کنید به طرف ائمه بکشانید و بگوید با این کار امام زمان دلش میشکند و ...

با دوستاش رابطشونو کم کنید و بیشتر به فضا های معنوی ببرید به جای روانپزشک با روحانی ها در ارتباط باشید و از آنها مشاوره بگیرید.

iran masood;208335 نوشت:
مثلا میفرمایید به نماد های شیطانی گرایش دارد باید باهاش بحث کنید و هر استدلالی که میاره با منطق رد کنید در لابلای این گفتگو سعی کنید به طرف ائمه بکشانید و بگوید با این کار امام زمان دلش میشکند و ... با دوستاش رابطشونو کم کنید و بیشتر به فضا های معنوی ببرید به جای روانپزشک با روحانی ها در ارتباط باشید و از آنها مشاوره بگیرید.

سلام

بار عرض معذرت

به نطر من اصلا تا وقتی نفهمیدید علت چیست

نباید بگویید دل امام زمان می شکنه

شاید اصلا اعتقادی نداشته باشند و بد تر بشه

سعی کنید بهش نزدک بشید و مشکلات و افکارشو بهتر درک کرده و بما بگویید شاید فرجی شد:Sham:

یا ابن الکوثر(ع);208342 نوشت:

سلام
بار عرض معذرت
سعی کنید بهش نزدک بشید و مشکلات و افکارشو بهتر درک کرده و بما بگویید شاید فرجی شد:Sham:

جناب یابن الکوثر سلام :hamdel:

چرا نباید اونو با زیبائیهای دین که وجود امام زمان و ائمه معصومین هست آشنا نکنه و چرا اصلا بدتر بشه :Gig:

اتفاقا بچه ها در این سن بیشتر گرایش به مسائل معنوی دارن و حرف گوش میکنن و شاید بخاطر گوش دادن به حرف هم سن و سالان بود که به این روز افتاد و الا از اول که اینطور نبود اتفاقا به نظر من باید زیبائیهای دین رو بهش یادآوری کنید بهش بگید اگه روحت با مبانی دینی عجین بشه چه سرنوشتی برات در انتظاره
و از عواقب سوء شیطان پرستی که در بعضی موارد منجر به قتل و تجاوز و خودکشی میشه با خبرش بکنه تا اون متوجه بشه که اگه ادامه بده چه عواقب سوئی در انتظارشه :ok::ok::ok:

یا ابن الکوثر(ع);208342 نوشت:

سلام

بار عرض معذرت

سعی کنید بهش نزدک بشید و مشکلات و افکارشو بهتر درک کرده و بما بگویید شاید فرجی شد:sham:

با تشکر دوست عزیز بنده نگفتم همون اول این حرف بگید مطالب بندرو خونده باشید گفتم این یقین از بین ببرید ببنید چرا گرایش پیدا کرده دلیل های برای این کار داشته که با منطق جواب دهید

بعد از ائمه براشون توضیح بدید و به مکان های مذهبی ببرید و در نهایت از امام زمان توضیح بدید همون اول شما بیاید بگید امام زمان اصلا ایشون قبول نخواهد کرد و بیشتر زده خواهد شد.

منظور بنده این بود .

Yozursif;208371 نوشت:
چرا نباید اونو با زیبائیهای دین که وجود امام زمان و ائمه معصومین هست آشنا نکنه و چرا اصلا بدتر بشه

سلام

از نظر ما زیبا است

ممکنه تون اینو زیبا ندونه و وقتی بگوییم که قلب امام می شکند اون به تمسخر براید و....

Yozursif;208371 نوشت:
اتفاقا بچه ها در این سن بیشتر گرایش به مسائل معنوی دارن و حرف گوش میکنن و شاید بخاطر گوش دادن به حرف هم سن و سالان بود که به این روز افتاد و الا از اول که اینطور نبود اتفاقا به نظر من باید زیبائیهای دین رو بهش یادآوری کنید بهش بگید اگه روحت با مبانی دینی عجین بشه چه سرنوشتی برات در انتظاره

در این سن معمولا یک دوره است که اعتقادات ادم کمرنگ می شه

و البته ممکن هم هست افزایش پیدا کنه که بستگی به دوست و همنشینان و... دارد

مخصوصا دختر ها که توی این سن وارد چرخه ای از روحیات می شوند

که بهترین راه را اینجا دختر ها می توانند بدهند
چون خودشون می دونند چه احساساتی در این دوران گریبانگیرشون می شه

باید با این دختر با منطق صحبت کرد و...

Yozursif;208371 نوشت:
و از عواقب سوء شیطان پرستی که در بعضی موارد منجر به قتل و تجاوز و خودکشی میشه با خبرش بکنه تا اون متوجه بشه که اگه ادامه بده چه عواقب سوئی در انتظارشه

یکهو نمی شه گفت

خرد خرد و یواش یواش

iran masood;208670 نوشت:
با تشکر دوست عزیز بنده نگفتم همون اول این حرف بگید مطالب بندرو خونده باشید گفتم این یقین از بین ببرید ببنید چرا گرایش پیدا کرده دلیل های برای این کار داشته که با منطق جواب دهید بعد از ائمه براشون توضیح بدید و به مکان های مذهبی ببرید و در نهایت از امام زمان توضیح بدید همون اول شما بیاید بگید امام زمان اصلا ایشون قبول نخواهد کرد و بیشتر زده خواهد شد. منظور بنده این بود .

منم همینو می گم:Kaf::Gig::Gol:

البته یه نکته روش مستقیم ممکنه اثرات وخیمی بگذارد

بنا بر قانون عمل و عکس العمل
رفتار خانودده هم امر مهمیه که واقعا اهل دین هستند یا فکر می کنند هستند؟

مجالس غیبت؟
مجالس تهمت؟
رفتن به مجالس عیش و نوش

لقمه شبهناک و...

(قصد توهین ندارم دارم احتمالات را می گم تا خوب فکر کنید و بعد ارزیابی و نتیجه گیری:Gol:)

با سلام ...
منم نظر بدم (:khandeh!:)
ببین ... اگر شما خودت از نظر ایشون آدم موفقی نیستی اصلا به کاری تشویقش نکن ... نتیجه عکس میده ...

به نظر من اینجور دختر خانوم ها بیشتر دنبال شخصیت سازی خودشون هستند ... اینی هم که میبینی به سمت این چیزا گرایش پیدا کرده چونکه از دین فقط ( چادر سر کردن و تو سر زدنو و قصه خوردن ) رو دیده و از شیطان پرستی ... (آزادی و انرژی و هیجان و ... ) رو دیده ...

خوبه ... بد نیست ... منم میگم کنجکاوی اشون رو بهش مسیر بدین ... نه اینکه جلوی کنجکاویش رو بگیرین ...

1- بهشون بگین زندگی آدم هایی مثله آیت الله بهجت و مرحوم قاضی رو بخونن ... (تو اینترنت هست ) زندگی این آدما پر از رازهای نهفته هست .... وقتی زندگی این جور آدما رو بخونه میفهمه یه چیزای دیگه ای هم تو کاره ... و از روی اونا شخصیت سازی میکنه ...و میفهمه که جیق زدنو بالا پایین پریدن که کار نشد ...

2- زندگی شهدا رو بزارین جلوشون ... یه دفعه که ایشون هم تو جمع حاضر هستند از مادرتون یا پدرتون بپرسین چرا شهید فهمیده رفت خودشو انداخت زیر تانک ... مگه 17 سالش نبود ... مگه اون دل نداشت ... به نظرت چی دیده بود که حاظر شد از جونش بگذره ...

3- توجهش رو جلب کنین ... به اتفاق هایی که داره دور و برمون میوفته ... هیجان و کنجکاویش رو تخریک کنید ... هر چقدر بیشتر بهتر ... بهش بگین به نظرت این دخترا که چادر سرشون میکنن ... چرا این کارو انجام میدن .... به نظرت اتفاقی نیوفتاده که تو بی خبری ...

و ...

توی خونه حتما بهش کم توجهی کردید یا زیاد گیر دادید
دوست بد داره
100 %

موضوع قفل شده است