نظرتون راجع به این نوع رابطه پیامکی چیه ؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظرتون راجع به این نوع رابطه پیامکی چیه ؟

یه سوال جالبی که در حین خواندن این مطالب به ذهنم خطور کرد مطرح میکنم لطفآ دوستان نسبت به این سوال جوابهایی بدهند که واقعآ خودشون قبول دارند
اگر دختری از طریق پیامک با پسری در ارتباط باشد البته این ارتباط بیشتر کاری میباشد و هیچ گونه حرف لهو و عاشقانه و........ردوبدل نمیشه و طرفین هردو نماز خوان و کامل و بالغ هستند و حریمها را سعی میکنند حفظ کنند و همچنین حرفهایی از ازدواج زده شده اما موضوع را به خانواده ها ارجاع داده و هرگز در پیامکها در این مورد بحثی ندارند گاهی احوال همدیگر را میپرسند مشورت کاری میکنند که البته لزومی ندارد حتی بحث کاریشون هم مطرح کنند اما اقا پسر اصرار به این ارتباط دارد و هر پیامکی که میده لزومآ جواب میخواد چاره چیست ایا این ارتباط ناشایست است؟

فخرالسادت;207441 نوشت:
یه سوال جالبی که در حین خواندن این مطالب به ذهنم خطور کرد مطرح میکنم لطفآ دوستان نسبت به این سوال جوابهایی بدهند که واقعآ خودشون قبول دارند اگر دختری از طریق پیامک با پسری در ارتباط باشد البته این ارتباط بیشتر کاری میباشد و هیچ گونه حرف لهو و عاشقانه و........ردوبدل نمیشه و طرفین هردو نماز خوان و کامل و بالغ هستند و حریمها را سعی میکنند حفظ کنند و همچنین حرفهایی از ازدواج زده شده اما موضوع را به خانواده ها ارجاع داده و هرگز در پیامکها در این مورد بحثی ندارند گاهی احوال همدیگر را میپرسند مشورت کاری میکنند که البته لزومی ندارد حتی بحث کاریشون هم مطرح کنند اما اقا پسر اصرار به این ارتباط دارد و هر پیامکی که میده لزومآ جواب میخواد چاره چیست ایا این ارتباط ناشایست است؟

با تشکر از سئوال شما کاربر محترم فخر السادات گرانقدر

برای پاسخ به این سئوال و مانند آن می توانید به تاپیک زیر مراجعه کنید :

http://www.askdin.com/thread17964.html#post206168

در پناه حضرت حق سالم و موفق باشید

سجاد;207557 نوشت:
با تشکر از سئوال شما کاربر محترم فخر السادات گرانقدر

برای پاسخ به این سئوال و مانند آن می توانید به تاپیک زیر مراجعه کنید :

http://www.askdin.com/thread17964.html#post206168

در پناه حضرت حق سالم و موفق باشید

ممنون از ادرسی که دادید من این مطالب را قبلآ خوب مطالعه کردم برای همین دیگه چت نمیکنم اما شاید من منظورم را درست و منطقی نرساندم اصل دغدغه من اینه که این موضوع را از دید شرعی بررسی نکنیم دوست دارم هرکی این موضوع رو میخونه خودش رو تو موقعیت من قرار بده و بگه اگر جای من بود چکار میکرد؟ ایا به این شکل ارتباطی ادامه میداد یا اینکه از طرف میخواست که دیگه به این شکل ارتباطی نداشته باشند تا زمانیکه همه چیز شرعی بشه یا اگر پیوندی نبود قطع رابطه حتمی بشه
درسته بحث کاری و گاهی احوالپرسی معمولیه اما بنظر خودم هیچ لزومی بر ادامه این موضوع نمیبینم در مقابل طرفم کوتاه نمیاد و میگه براش سخته که جوابش ندم ممنون میشم دوستان همراهی کنند:Kaf:

با سلام
امام حسین(ع):کسی که بخواهد از گناه به مقصدی برسد دیرتر به ارزویش میرسدو زودتر به انچه میترسید گرفتار میشود.
دوست عزیز اینطور که شما گفتین هر دو متدین هستین اینو بدونین شیطان در مورد متدینین مستقیم پا پیش نمیزاره اول سلام و احوالپرسی و یواش یواش شروع میکنه تا جایی که به هدفش برسه سوئ تفاهم نشه نمیخوام بگم خدای نکرده گناهی مرتکب میشین ولی خودتون که گفتین خانواده ها میدونن به نظرتون بهتر نیست ارتباططون رو حتی در حد سلام علیک که هست قطع کنین تا زمانی که موضوع رسمی بشه چون در غیر این صورت وابستگی پیش میاد یا........ اونوقت نمیشه کاری کرد و اگر خدای نکرده ازدواج صورت نگیره که دیگه بدتر
شما راحت میتونین بهش بگین تا زمان رسمی شدن ارتباطی نداشته باشین بعد از ایام فاطمیه هم که اعیاد مناسبتی داریم اونوقت به خواست خدا ازدواج میکنین و ما هم یه شیرینی میفتیم
:Gol:

سلام...عزیزم..متشکرم ازسوالتون..اجازه هست من یه چیز کوچولو بگم...؟

دوست عزیزم...من نتیجه نهایی روبه خودتون میسپارم فقط یه امار کوچیک میدهم درمورد این جورمسائل وچندتا نکته هم میگم تحلیل وبررسی نتیجه نهایی با شماست.

در این جورمواقع همین پیامکها باعث میشه نوعی تصویر مثبت ازهم داشته باشیم..همین تصویر میتونه درتصمیممان تاثیر بذاره.....

اجازه ندید کوچکترین جرقه عادت شکل بگیره...چون ممکنه بر ایجادعشق اصلی تاثیر بذاره..
بهترین مراحل ازدواج بین آمارها فعلا اینطوربوده:درابتدا بعدازآشنایی اولیه به صورت رسمی در چندین جلسه وهمراه با همکاری خانواده ها شماسعی میکنید همدیگر را خوب بشناسید اگر اختلافات شما کمتر از50درصد بود آنوقت به خاطر ویپگی های مشنرک روزنه عشق تازه شکل میگیره وکم کم به هم وباهم بودن علاقه مندشده وعادت میکنید..

نمیدونم شماتاچقدرجلورفتید ازنظر شناخت ازیکدیگر...
اما اگرچنین جلسات رسمی ندارید واون اظهار میکنه که واسش سخته بهتره موقتا دست نگه دارید....

واجازه ندید قبل ازبررسی اختلاف نظرات تتان وشناخت ازهم ارتباط شکل بگیره ان هم باگوشی...
خب اگر میخواهید همینطوری عادی پیش برید خب موردی نداره.

اما اگر دنبال بهترین راه حل هستید ومیخواهید ازضربات احتمالی در انتخاب جلو گیری کنید بهتره به صورت منطقی برایش شرح دهید ادامه پیام دادن فعلا میسرنیست...
واگرباز اسرار کرد شما هم پافشاری کنید..

واگر واقعا قصد ازدواج دارند ببه صورت رسمی اقدام کنند...واگر میترسید ممکنه با بی محلی شما سرد شود...پس بهتره نیاد واسه خواستگاری..چون عشق وعلاقه ایی که فقط به چند پیام پابرجا باشه بهتره نباشه...

اما اگرمیگید به خاطر احترام میخواهید بهش پاسخ بدید اگر جواب ندهید محترمانه تر هست...بچون بخاطر احساس هایتان این کارو میکنید....برایش خیلی منطقی دلیلش روبگیدو ازش بخواهید فقط مواقع بسیار ضروری که واقعا کاری هست پیام بدهند..

چون مردان باحرف منطق میتوانند کناربیاییند برایش شرح دهیدودیگه جوابش روندهید...که ان شائالله اگر خوب بود واسه جلسه رسمی اقدام کنه..

ممکنه اصلا ایشان به بهانه سوال کاری بپرسه....البته قصد جسارت ندارم....میگم بهتره ببینید واقعا سوالش ضروریه بعدش جوابشو بدید..اما خوتان ذکر کردید میتونید پاسخ هم ندید خیلی ضروری نیستند..
متشکرم دوست عزیزم که اجازه دادید منم نظر بدهم...

موفق باشید:Gol::Gol:

سلام
نمي‌خوام بگم اين جمله بعضي‌ها که «سلام پسرا به دخترا بي‌طمع نيست» در اينجا هم صادقه، اما بايد خيلي دقت کنيم چرا که امروزه شيطان با رنگ و لعاب مذهبي برا گول زدن مي‌آيد. به نظر مي‌رسه اگر پسر واقعا قصد زندگي با تو رو داره بايد به اعتقاداتت احترام بگذاره و سختي اينکار رو هم تحمل کنه.
فکر مي‌کنم همان روش قديمي‌ها کم ضررترين راه براي زندگي مشترک باشه.
ظاهرا هنوز وابستگي شما دوجانبه نيست. اگراين برداشت من درست باشه الان بهترين زمان براي تصميم‌گيري عاقلانه است، اگر وابستگي دو طرفه بشه ديگه کار مشکل مي‌شه

سلام مرسی از دوستان عزیزم ممنون که حرفهای دلتون رو زدید و راهنمایی ام کردید لابه لای این حرفها نکات خوب و ظریف زیاد است

چند نکته جالب و شیرین
1- علاقه و عشقی که پیامکی باشه بدردزندگی نمیخوره و اگر واقعآعاشقه و متدین از راه صحیح وارد بشه
2-میگه من ادم منطقی هستم خوب منطق هم میگه که کارمون اشتباه محض هست
3-اگر واقعآ قصدش خیر است خوب به اعتقاداتم احترام بگذارد
4-از خانواده متدین هست پس راه درست رو انتخاب کنه من فکر میکنم و تصمیم میگیرم که چکار کنم فعلآنمیتونم بگم چکار میخوام بکنم

سلام فخرالسادات جان. من مطلبتون رو تازه دیدم. یه جورایی منم وضعیت شمارو داشتم, نمی دونم مشکل من رو (صداقت خواستگار) مطالعه کردید یا نه؟ ولی طبق تجربه ای که بدست آوردم با توجه به اینکه من هم مثل شما پایبند به عقایدم بودم و هستم با نظر دوستان موافقم و میگم اجازه ندید بیشتر از این موضوع ادامه پیدا کنه! برای یک دختر با احساسات ظریفش هر چقدر هم که معتقد باشه بالاخره وابستگی ایجاد می شه. پیام هرچقدر رسمی هم باشه بالاخره با چاشنی احساس همراهه. یعنی یک بار به شما نگفته: خسته نباشید. شب شما بخیر. فردا می بینمتون و... همه اینها در قالب احترامه و اگر از یک هم جنس دریافت کنید شاید خیلی احساسات شمارو برانگیخته نکنه ولی موضوع اینه که از جنس مخالف دریافت می شه. وطبق صحبت هایی که با مشاور داشتم (بعد از مشکلی که برام بوجود اومد) اگر این آقا واقعا شمارو برای تشکیل زندگی انتخاب کرده نه چیز دیگه ای هیچ وقت ناراحتی و اذیت شدن شمارو نمی خواد و بدونید که اگه این موضوع فقط یه تامین نیاز باشه بعد از این که شما پا پیش بکشید به راحتی کنار می کشه و خیلی راحت هم از صفحه ذهنش پاک می شید. پس بهتره که الان متوجه بشید تا اینکه به خاطر احترامی که به طرف مقابلتون می ذارید رابطه رو طبق نظر ایشون پیش ببرید بعد متوجه بشید که همه چیز یک رویا بود! امیدوارم درست تصمیم بگیرید وخوشبخت بشید. :Gol:

جمع بندی پست های پرسشگر برای پاسخگویی کارشناسان

:moshavereh:

فخرالسادت;207441 نوشت:
یه سوال جالبی که در حین خواندن این مطالب به ذهنم خطور کرد مطرح میکنم لطفآ دوستان نسبت به این سوال جوابهایی بدهند که واقعآ خودشون قبول دارند
اگر دختری از طریق پیامک با پسری در ارتباط باشد البته این ارتباط بیشتر کاری میباشد و هیچ گونه حرف لهو و عاشقانه و........ردوبدل نمیشه و طرفین هردو نماز خوان و کامل و بالغ هستند و حریمها را سعی میکنند حفظ کنند و همچنین حرفهایی از ازدواج زده شده اما موضوع را به خانواده ها ارجاع داده و هرگز در پیامکها در این مورد بحثی ندارند گاهی احوال همدیگر را میپرسند مشورت کاری میکنند که البته لزومی ندارد حتی بحث کاریشون هم مطرح کنند اما اقا پسر اصرار به این ارتباط دارد و هر پیامکی که میده لزومآ جواب میخواد چاره چیست ایا این ارتباط ناشایست است؟

فخرالسادت;207594 نوشت:
ممنون از ادرسی که دادید من این مطالب را قبلآ خوب مطالعه کردم برای همین دیگه چت نمیکنم اما شاید من منظورم را درست و منطقی نرساندم اصل دغدغه من اینه که این موضوع را از دید شرعی بررسی نکنیم دوست دارم هرکی این موضوع رو میخونه خودش رو تو موقعیت من قرار بده و بگه اگر جای من بود چکار میکرد؟ ایا به این شکل ارتباطی ادامه میداد یا اینکه از طرف میخواست که دیگه به این شکل ارتباطی نداشته باشند تا زمانیکه همه چیز شرعی بشه یا اگر پیوندی نبود قطع رابطه حتمی بشه
درسته بحث کاری و گاهی احوالپرسی معمولیه اما بنظر خودم هیچ لزومی بر ادامه این موضوع نمیبینم در مقابل طرفم کوتاه نمیاد و میگه براش سخته که جوابش ندم ممنون میشم دوستان همراهی کنند:Kaf:

فخرالسادت;207993 نوشت:
چرا کسی چیزی نمیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Ghamgin:

فخرالسادت;208272 نوشت:
سلام مرسی از دوستان عزیزم ممنون که حرفهای دلتون رو زدید و راهنمایی ام کردید لابه لای این حرفها نکات خوب و ظریف زیاد است

فخرالسادت;208275 نوشت:
چند نکته جالب و شیرین
1- علاقه و عشقی که پیامکی باشه بدردزندگی نمیخوره و اگر واقعآعاشقه و متدین از راه صحیح وارد بشه
2-میگه من ادم منطقی هستم خوب منطق هم میگه که کارمون اشتباه محض هست
3-اگر واقعآ قصدش خیر است خوب به اعتقاداتم احترام بگذارد
4-از خانواده متدین هست پس راه درست رو انتخاب کنه من فکر میکنم و تصمیم میگیرم که چکار کنم فعلآنمیتونم بگم چکار میخوام بکنم

سلام
با تشکر از عزیزانی که در بحث شرکت کردند و بحث را دنبال می کند همچنین از همکار زحمتکشم سرکار خانم پونه تشکر می کنم که پست ها را جمع بندی می کنند.
پاسخ در مجموع پست های بزرگواران سجاد و صائب، سبزینه سبز‌و آبنوس آمده است.
با دقت این پست ها را مطالعه فرمایید.
فقط یک نکته خدمت تون عرض کنم این که فرموده بودید من غیر پاسخ شرعی پاسخ خود افراد را هم می خوام بدونم که اگر جای من بودند چه می کردند.
اولاً جاده شرع اتوبانی است که ما را بهشت قرب الهی می رساند و با تابلو های راهنمایی ای که دارد ما را از حوادث(دره، کوه، لغزندگی و...) مصون می دارد.
ثانیاً بهترین تشکر از والدینی که یک عمر برای تان زحمت کشیدند اینه است که اجازه بدهید نظارت داشته باشند بر ارتباطات تان. این ارتباط یا برای ازدواج هست یا نیست.

اگر هست که باید ایشان احترام بگذارند و تنها از مسیر خانواده وارد شوند و شما هم این را بخواهید که این به نفع شما است و در کل امتیاز منفی ندارد که این دختر حریم پدر و مادر را هم نگه نداشت.
اگر برای ازدواج نیست مراقب باشید که اگر گرفتار ویروس وابستگی عاطفی شوید این ویروس به زندگی زناشویی شما و ایشان در آینده هم کشیده می شود و طعم خوش زندگی آینده زناشویی تان را به کام شما و خانواده های تان تلخ می کند.
در آخر درخواست می کنم از قسمت جستجوی سایت داستان شب تار جدایی را از تاپیک داستان های واقعی مشاوره بخوانید.

مدیریت رابطه
در این گونه روابط مدیریت ارتباط با دختر است قبل از این که در اتوبان دراز رابطه (نه ارتباط) بیفتید به ایشان بگویید که من مقید به مسائل شرعی هستم و نمی توانم غیر از مسأله کاری و ضروری با شما بحث و تبادل نظری داشته باشم. از همه مهم تر این است که برای این که این مدیریت حفظ شود بر این مدیریت نظارت داشته باشید برای بالا بردن کیفیت نظارت برای خودتان برنامه های معنوی غفلت شکن و محاسبه شبانه نفس داشته باشید. برخی از این برنامه ها عبارتند از:
- همنشینی با افراد معنوی
- استفاده از آثار عرفا و شرح حال زندگی ایشان
- نماز اول وقت
- دیدار عالمان ربانی
- ذکر روزانه
- برنامه کتوب محاسبه نفس و جریمه خود در صورت تخطی و تشویق خود در صورت موفقیت
و...

[=IranNastaliq]نرم افزار كتاب درماني
در ازدواج، بهترین کادو و جهیزیه خانواده برای دخترشان، تحقیق از خواستگار است.
**

با یک کلیک مهمان ما شوید
:moshavereh:

موضوع قفل شده است