ازدواج با دختر مطلقه

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختر مطلقه

سلام به همه ی اسکدینی های بزرگوار
اگه دختر خانمی بهتون معرفی شد که از هر لحاظ دختر خوبی باشه واین دختر قبلاًعقد کرده ی شخصی دیگری بوده وحالا مطلقه است (باهمین اطلاعات):پاسخ با دلیل.

1-اگه قبل خواستگاری بفهمیداصلاً همون اول حاضر میشین برین خواستگاریش؟؟

2-اگه بعد از خواستگاری فهمیدین،دختر هم تمام شرایطی رو که شما میخواین داشته باشه وتنها مشکلش این باشه راضی به ازدواج با او میشین؟
3-خانمها!شما چطور حاضرید برین خواستگاری چنین دختری برای برادر یا فرزندتون و...؟

این دختر فقط وفقط عقد کرده بود بدون داشتن هیچ رابطه ای.

با سلام و احترام

البته جدای از اینکه باید کاملا تحقیق کنید که علت طلاق چی بوده و...

ولی به هر حال اگر برادرتون راضی به این ازدواج باشند و بعداً با سوال و جواب و... برای اون دخترخانم دردسر ایجاد نکنند، چه مشکلی باید داشته باشه؟

گاهی اوقات واقعا همسر اول این دخترخانم‌ها مشکلات حادی داشتند و ادامه زندگی به صلاح‌ون نبوده و جدا شدند.

بنده خودم چندین نوع ازدواج اینچنینی دیدم، که در دوران عقد از همسرشون جدا شدند و جالب اینجاست که همسر دوم‌شون بحمدالله بسیار عالی هست.

سلام
طبق گفته خانم آذربانو اول باید تحقیق بشه و بعد اگه مشکلی نبود چراکه نه
انشالله خوشبخت بشن

اگر تحقیقات انجام شد ونتیجه اش این بود که آقا پسر مشکل خاصی نداشتن و تنها مشکل این بوده که بنابر اتفاق همه و ازهمه مهمتر خود دختر هیچگونه تفاهمی بین آنها نبوده ودرواقع علت طلاق عدم وجود هرگونه علاقه در دختر نسبت به پسر بوده!!!

با سلام ...
تاپیک نظر شخصی افراد رو پرسیده منم نظر شخصیم رو میگم :

مظمینا ازدواج پیشین برای یه دختر خانوم یه نقطه ضعف برای ازدواج مجددشون محسوب میشه ... ولی ممکن هست یه آقایی با یه خانوم متاهل ازدواج کنه ...

1- من خودم با دختر خانومی که با یکی دوست بوده و باهاش زندگی کرده ( و هنوز بر این باور هست ) ازدواج نمیکنم ... ولی ممکن هست با یه دختر خانومه مطلقه ازدواج کنم به شرطه ها و شروطه ها ...

2- فقط باید اون دختر خانوم اون شرایطی که من میخوام رو داشته باشن ... یه چیزی رو که میدونم اینکه بعضی از آقایون حاضرن جونشون رو بدن تا با یکی ازدواج کنن ... ازدواج پیشین این دختر خانوم که چیزی نیست .

3-اگر من هم خواستگاری همچین دختری برم اجازه نمیدم خواهر و برادر و مادرم تا لحظه آخر متوجه بشن ... در نهایت بهشون میگم که من از بودن با این دختر خانوم خوشحال میشم .

4- خانومی که مطلقه هم باشه ... قدر زندگی رو شاید بیشتر بدونه ... بیشتر حرف گوش کن میشه و ...

5- اصل ازدواج چی هست .
1- پیدا کردن نقاط و طرز تفکر مشترک .
2- به دل نشستن مهر یکدیگر .
3- از رفتارهای همدیگر خوششون بیاد .
4- فداکاری برای یکدیگر

اگر کسی اینجوری بود برای من ازدواج پیشین اون مهم نیست . البته نباید اون خانوم Desktop شده باشه ( رفتارها و شخصیتش کامل شده باشه و یه زن کامل شده باشه ) ... چون اگر این اتفاق افتاده باشه ... دیگه این دختر خانم مال من نمیشه ...

مجنون الرضا;207438 نوشت:
اگر تحقیقات انجام شد ونتیجه اش این بود که آقا پسر مشکل خاصی نداشتن و تنها مشکل این بوده که بنابر اتفاق همه و ازهمه مهمتر خود دختر هیچگونه تفاهمی بین آنها نبوده ودرواقع علت طلاق عدم وجود هرگونه علاقه در دختر نسبت به پسر بوده!!!

با سلام و احترام

اتفاقاً در بین یکی از آشنایان دورمون علت طلاق دختر همین عدم علاقه به همسر بود که در همون دوران عقد طلاق گرفتند و بحمدالله این دخترخانم به تازگی دوباره ازدواج کردند.

ضمناً دقت کنید ببینید خود شما به عنوان خواهر داماد و مادرتون آیا میتونین ایشون رو به راحتی قبول کنید؟
خدای نکرده بعدا اگر حرفی بزنید که ایشون برنجند پیش خدا مسئولید.

منتظر نظرات کارشناسان گرامی هم باشید.

دوستان سلام
قبل از هر چیزی در مورد نظر سنجی این تاپیک بگم که خیلی برام جالب بود که خانم ها هم به سؤالش جواب دادن .آخه سؤال یه جوریه که آقایون باید جواب بدن .
در مورد این موضوع هم باید دید علت طلاق واقعا چی بوده که خیلی وقتا کار سختیه چون ممکنه یک طرف برای حفظ آبرو دروغ بگه .آدمم نمیتونه قضاوت کنه که کی راست میگه و کی دروغ مگه اینکه یه جوری ثابت بشه .
در ضمن بر خلاف نظر بعضی دوستان من فکر میکنم دختری که صرف عدم تفاهم طلاق گرفته باشه نمیتونه زیاد قابل اعتماد باشه چون میتونسته قبل ازدواج چشماشو باز کنه و با دقت انتخاب کنه . مگه اینکه در ازدواج اولش اجباری در کار بوده باشه ( مثلا از ناحیه والدین )
یه دقت دیگه ای هم که اینجا لازمه اینه که خانواده یک شرکت نیست که اگه افراد با هم آبشون توی یه جوب نرفت فوری شراکت رو به هم بزنن . طلاق مغبوض ترین حلاله و اگه واقعا هیچ راهی نباشه افراد میتونن به طلاق رو بیارن .
تفاهم چیزیه که میشه ایجادش کرد منتها مشکل خیلی از افراد اینه که یه ذره حاضر نیستن صبور باشن و برای حفظ خانواده تلاش بیشتر کنن و همینطور اینکه مهارت های زندگی کردن رو بلد نیستن .

صبا313;207545 نوشت:
دوستان سلام

در ضمن بر خلاف نظر بعضی دوستان من فکر میکنم دختری که صرف عدم تفاهم طلاق گرفته باشه نمیتونه زیاد قابل اعتماد باشه چون میتونسته قبل ازدواج چشماشو باز کنه و با دقت انتخاب کنه . مگه اینکه در ازدواج اولش اجباری در کار بوده باشه ( مثلا از ناحیه والدین )
تفاهم چیزیه که میشه ایجادش کرد منتها مشکل خیلی از افراد اینه که یه ذره حاضر نیستن صبور باشن و برای حفظ خانواده تلاش بیشتر کنن و همینطور اینکه مهارت های زندگی کردن رو بلد نیستن .

ضمن تشکر از بزرگوانی که نظراتشون رو ارائه دادن
باید عرض کنم،سرکار صبا313چرا همچین فکری می کنیدمن نمیدونم؟ولی متاسفانه توی چند ساله ی اخیر من بین خیلی از اطرافیانم به عینه میبینم که طلاقا زیاد شده چند موردشم از جانب دخترا بوده چرا،چون علاقه نبوده اما این نبودعلاقه از چه زمانی بود؟،از قبل عقد ولی با نهایت تاسف خانواده ها توجه نمیکینن و فرزندشون رو وادار به این ازدواج میکنن با این استدلال که مهروعاطفه بعد از عقدشکل می گیره،واین یه نظر کاملاً اشتباهیه چرا؟چون وقتی هنگام خواستگاری حس کردیم نسبت به طرف میتونیم حسی داشته باشیم دراین صورت میشه به شکل گیری عشق کامل بعد ازعقد امیدوار بود،نه اینکه همون اول هیچ هیچ تاکید میکنم هیچ حسی نسبت به طرف نداشته باشیم.
البته من دوست تانی داشتم که قبل از عقد علاقه ای نسبت به همسرشون نداشتن ولی این حس رو داشتن که میتونه همسر ایده آلشون باشه بخاطرهمین الآن عاشق همسراشون هستن.
*تفاهم رو میشه ایجاد کرد ولی زمانی که دوست داشتن وعشق وجود باشه.

*علت خیلی از طلاقها خونواده ها هستن متاسفانه یا با اجبار قبل از ازدواج یا با دخالتهای بی خودی بعد از ازدواج.

*من کاملاًموافق اینم که یکی دیگه از علل افزایش طلاق عدم داشتن مهارتهای زندگیست.

مجنون الرضای عزیز سلام
منم دارم همینو میگم ما هم متأسفانه آمار زیاد طلاق رو از نزدیک میبینیم و ناراحت میشیم . بنده هم عرض کردم که یک عامل اجبار خانواده هست که از دختر در اینگونه موارد نمیشه ایراد گرفت . اما اینکه میفرمایید عشق و علاقه باید قبل ازدواج ایجاد بشه باید عرض کنم که قبول ندارم و نمونه بارزش بزرگترای ماها هستند که نمیگم همشون ولی خیلی هاشون تازه بعد از عقد برای اولین بار همدیگه رو دیدن و صدای همدیگه رو شنیدن و تا همین الان وصف تموم زندگیشون دست لیل ی و مجنونو از پشت بسته .
در مواردی که ملاک افراد برای عاشق شدن صحیح باشه و دلیلهاشون قابل قبول باشه بله شما درست میگید نمونه شو از نزدیک دیدم و خیلی هم خوشبختن (البته اینو اضافه کنم که با صبر دختر خانم و استفاده از مهارتها و مکر زنان خانم تونسته بعضی از دیدگاه های نادرست همسرش رو عوض کنه وگر نه وقتی تصورشو میکنم اگر این دختر خانم این مهارتهارو بلد نبود و صبور نبود هیچوقت چنین زندگی ای دووم نمیاورد ). اما متأسفانه اکثر عشق و عاشقی های قبل ازدواج با دلایل غیر قابل قبول ایجاد میشه . بدون شناخت کافی و وقتی که فرد متوجه اشتباهش میشه در اکثر موارد سعی میکنه به جای حل مسأله صورت مسأله رو پاک کنه .
خب به نظر شما به خانم کم صبر و حوصله ای که فقط سعی میکنه از مشکلات زندگی فرار کنه میشه برای یک زندگی دائمی تکیه کرد؟
البته تأکید میکنم که این در مورد همه مطلقه ها نیست .
پیوند ازدواج یک پیوند مقدسه و اگر هدف رضای خدا باشه خدا خودش مهر این دو رو در دل همدیگه میندازه .

مجنون الرضا;207337 نوشت:
اگه دختر خانمی بهتون معرفی شد که از هر لحاظ دختر خوبی باشه واین دختر قبلاًعقد کرده ی شخصی دیگری بوده وحالا مطلقه است (باهمین اطلاعات):پاسخ با دلیل.

2-اگه بعد از خواستگاری فهمیدین،دختر هم تمام شرایطی رو که شما میخواین داشته باشه وتنها مشکلش این باشه راضی به ازدواج با او میشین؟

این دختر فقط وفقط عقد کرده بود بدون داشتن هیچ رابطه ای

.

اگر رابطه هم می داشت شرعی بوده!نبوده؟
پس ما هنوز با دین و دل خودمون کنار نیومدیم

آذر بانو و آقا سرود درست میگن با این تفاوت که من حتی قبلش هم به خانواده میگم. وقتی طرف کامله اینا مهم نباید باشه

مجنون الرضا;207654 نوشت:
ضمن تشکر از بزرگوانی که نظراتشون رو ارائه دادن
باید عرض کنم،سرکار صبا313چرا همچین فکری می کنیدمن نمیدونم؟ولی متاسفانه توی چند ساله ی اخیر من بین خیلی از اطرافیانم به عینه میبینم که طلاقا زیاد شده چند موردشم از جانب دخترا بوده چرا،چون علاقه نبوده اما این نبودعلاقه از چه زمانی بود؟،از قبل عقد ولی با نهایت تاسف خانواده ها توجه نمیکینن و فرزندشون رو وادار به این ازدواج میکنن با این استدلال که مهروعاطفه بعد از عقدشکل می گیره،واین یه نظر کاملاً اشتباهیه چرا؟چون وقتی هنگام خواستگاری حس کردیم نسبت به طرف میتونیم حسی داشته باشیم دراین صورت میشه به شکل گیری عشق کامل بعد ازعقد امیدوار بود،نه اینکه همون اول هیچ هیچ تاکید میکنم هیچ حسی نسبت به طرف نداشته باشیم.
البته من دوست تانی داشتم که قبل از عقد علاقه ای نسبت به همسرشون نداشتن ولی این حس رو داشتن که میتونه همسر ایده آلشون باشه بخاطرهمین الآن عاشق همسراشون هستن.
*تفاهم رو میشه ایجاد کرد ولی زمانی که دوست داشتن وعشق وجود باشه.

*علت خیلی از طلاقها خونواده ها هستن متاسفانه یا با اجبار قبل از ازدواج یا با دخالتهای بی خودی بعد از ازدواج.

*من کاملاًموافق اینم که یکی دیگه از علل افزایش طلاق عدم داشتن مهارتهای زندگیست.

این خانم اشتباهاتی داشته
اولا کسی چاقو زیر گلوشون نزاشته
و خودشون بعله دادن
دوما خواستگاری انجام شده
چرا اون موقع متوجه این موضوع نبودن؟
چرا در مورد علایقشون بحث نکردن؟

احتمال داره این خانم از کسانی باشن که مشکلاتشونو همش تغصییر خانواده و اطرافیان میندازن
احتمال داره این خانم به رشد عقلی و شخصیتی و اجتماعی مورد نظر نرسیده باشن و توانایی نه گفتن در جاهای مورد نیاز رو نداشته باشن

و...
البته اینا همش احتماله
چون واقعا شناخت کاملی از ایشون نداریم

پس نمیشه گفت خانمی که هیچ مشکلی نداره جز اینکه قبلا عقد بوده
موارد بالا رو میشه اشکال دونست

البته شاید از نظر کسانی مثل من که زیادی حساسن!!!

تحریم;262230 نوشت:
این خانم اشتباهاتی داشته اولا کسی چاقو زیر گلوشون نزاشته و خودشون بعله دادن دوما خواستگاری انجام شده چرا اون موقع متوجه این موضوع نبودن؟ چرا در مورد علایقشون بحث نکردن؟ احتمال داره این خانم از کسانی باشن که مشکلاتشونو همش تغصییر خانواده و اطرافیان میندازن احتمال داره این خانم به رشد عقلی و شخصیتی و اجتماعی مورد نظر نرسیده باشن و توانایی نه گفتن در جاهای مورد نیاز رو نداشته باشن و... البته اینا همش احتماله چون واقعا شناخت کاملی از ایشون نداریم پس نمیشه گفت خانمی که هیچ مشکلی نداره جز اینکه قبلا عقد بوده موارد بالا رو میشه اشکال دونست البته شاید از نظر کسانی مثل من که زیادی حساسن!!! و

من نمیگم حرفاتون درست نیست اما یه کم خوشبینانه تر هم میشه نگاه کرد!
راستش یکی از اشناهای ما هم همین اتفاق براش افتاد!یعنی به خاطر اصرار خیلی زیاد خانوادش نشست سر سفره ی عقد!!ولی از همون اول میگفت از اون اقا خوشش نمیاد!اصلا میگفت بدم میاد!
ولی من یادمه کل فامیل (به خاطر شرایط مالی و اجتماعی خوب اون پسر که دکتر بود!البته این اشنای ما هم دکتره!) به این بیچاره اصرار میکردن که قبول کن!بعد ازدواج نظرت عوض میشه و علاقه به وجود میاد و....
اما چند ماه بعد عقد(اونم هیچ رابطه ای نداشت خداروشکر) همه چیز رو به هم زد!گفت نمیتونه تحمل کنه!
الانم دوباره ازدواج کرده!مشکلی هم نداره خدارو شکر!
نهایتا اینکه میخوام بگم نمیشه گفت همه تقصیرها گردن خودش بوده یا همه گردن اطرافیان!همه مقصر بودن!

مجنون الرضا;207337 نوشت:
سلام به همه ی اسکدینی های بزرگوار اگه دختر خانمی بهتون معرفی شد که از هر لحاظ دختر خوبی باشه واین دختر قبلاًعقد کرده ی شخصی دیگری بوده وحالا مطلقه است (باهمین اطلاعات):پاسخ با دلیل. 1-اگه قبل خواستگاری بفهمیداصلاً همون اول حاضر میشین برین خواستگاریش؟؟ 2-اگه بعد از خواستگاری فهمیدین،دختر هم تمام شرایطی رو که شما میخواین داشته باشه وتنها مشکلش این باشه راضی به ازدواج با او میشین؟ 3-خانمها!شما چطور حاضرید برین خواستگاری چنین دختری برای برادر یا فرزندتون و...؟ این دختر فقط وفقط عقد کرده بود بدون داشتن هیچ رابطه ای.

به نظر من مهم تر از هر چیزی (حتی مورد خط اخرتون!) اینه که دلیل طلاق چی بوده!
فکر میکنم اگه ادم اینو بدونه خیالش راحت میشه!

سلام ازدواج بامطلقه من خودم میخواستم بایک خانم مطلقه ازدواج کنم چه روزهایی که بخاطردوریش گریه کردم خانمی مومن عفیف مودب وخانواده دار هستنددوست دارم بخاطردلتنگیام برای اوفقط گریه کنم اماتقدیرمارسیدن به هم نبودبعضی افرادهدفشون صیغه کردن وروابط جنسی نامشروع هست اماخانمهای مطلقه مثل سایرخانمهاباارزش وصاحب کمالات هستنداین حرف من ازروی عاشقی نیست وعشق مراکوروکرنکرده ازروی انسانیت ونوع دوستیه انشالله شماوعزیزانتان خوشبخت وسعادتمند شوید

مجنون الرضا;207337 نوشت:

سلام
اگرشخصی باشه ولو مطلقه هم باشد بنده حاضرم بااین شخص ازدواج کنم به شرطی شرایط منو قبول کنه

با سلام
دوستان
میشه اصلا عنوان نکرد!
یعنی به موردی که میاد خواستگاری چیزی راجع به این موضوع نگفت؟
چون تو دوران عقد از هم جدا شدن پس اسمی از طرفین تو شناسنامه هم نیس
و
اینکه
اگه با تحقیق هم متوجه نشدن
چیزی گفته نشه؟

leila1366;266432 نوشت:
یعنی به موردی که میاد خواستگاری چیزی راجع به این موضوع نگفت؟ چون تو دوران عقد از هم جدا شدن پس اسمی از طرفین تو شناسنامه هم نیس و

سلام
اولا اينكه دوران عقد در شناسنامه قيد ميشود و اون دوران نامزدي است كه در شناسنامه قيد نميشه.
اما به نظرتون زندگي كه با دروغ شروع بشه آخرش به كجا ميرسه؟عنوان نكردن اصلا كار درستي نيست و بايد مطرح بشه و انتخاب را به طرف مقابل محول كرد كه ميتونه اين شرايط را بپذيره يا نه.
البته به نظر من همه چيز بستگي به خانواده ها داره و فرهنگ و رسومشون و اينكه فرد ميتونه بر خلاف فرهنگ خانواده قدم برداره.
ما يه آشنايي داريم كه اين موضوع را بين خودشون مطرح كردن و خانواده درجه يك و نگذاشتن بقيه فاميل بفهمن.

مجنون الرضا;207337 نوشت:

.

از کجا مطمئن هستید؟؟!! این حرف شما نشون میده هیچی چیزی از روابط زناشویی نمی دانید یا خیلی چشم و گوش بسته هستید!!!

الان خیلی دخترها هستند عقد هم با کسی نکردن به ظاهر هم باکره اند اما همه جور کاری کرده اند جامعه الان وضع اش خیلی اسفباره حالا اون دختر که شرعا اجازه چنین کارهای رو داشته میشه هیچ ارتباطی از هیچ نوع با شوهر سابقش نداشته باشه ؟؟!!!!!!!!

در مورد دختر مطلقه که نمی تونم نظر بدم اما من خودم به شخصه حاضر نمیشم با یه مرد مطلقه ازدواج کنم به دو دلیل: یکی، همیشه شما رو با فرد قبلی مقایسه میکنه دوم، هم خیلی خیلی امکان پشیمون شدن فرد و بازگشت به همسر سابقش هست

[="Teal"]

مجنون الرضا;207337 نوشت:

ج1) نه/ چون وقتی هنوز نرفتم خواستگاری و طرف منو ندیده و من طرف رو ندیدم خب جه لزومی داره ریسک کنم؟ اول میرم جاهایی که دختره همچین مشکلی نداره اگر اونجاها کسی رو پسند نکردم و اگر هیچ کس برام پیدا نشد و اگر خیلی بی صبر بودم اون وقت میرم خواستگاری همچین دختری ! آخه چرا باید وقتی دختر بی مشکل هست اول برم خواستگاری همچین دختری؟ مگر مغزم تاب برداشته؟
ج2) اگر تمام شرایطی رو که میخوام داشته باشه آره! آخه من شرایطی که میخوام برام مهمتر از این مشکلیه که این خانم داره!
ج3) خانم نیستم[/]

این یک باید و اضطراره که دخترها و پسرها قبل از انتخاب می بایست هوشیار و دقیق باشن ! :Narahat az:

نه فقط در امر ازدواجا ... کلاً اشتباه فقط در مواردی باید اتفاق بیفته که یه موردِ غیرقابل پیش بینی و غافلگیر کننده بوجود بیاد، همین!

دوسش نداشتم . . . معتاد بود . . . سر کار نمی رفت . . . زشت بود . . . بهداشت و رعایت نمی کرد . . . بی ادب (بی حیا) بود . . . بی ایمان بود . . . چه می دونم از این دلیلای صدمَن یه غاز دیگه...
این دلیل ها واسه طلاق غیر قابل بخششه... چون پیداست یکی از طرفین از سر کوری و بی فکری و یِلخی انتخاب کردن و بعد از انتخاب فهمیدن اشتباه کردن!
این جور دلایل چه واسه دختر چه واسه پسر قابل بخشش نیست و توجیه پذیر نیست و البته چنین کسی هرگز نباید انتخاب بشه! :offlow:

مجنونة الرضا(ع);207337 نوشت:
گه دختر خانمی بهتون معرفی شد که از هر لحاظ دختر خوبی باشه واین دختر قبلاًعقد کرده ی شخصی دیگری بوده وحالا مطلقه است (باهمین اطلاعات):پاسخ با دلیل.

به نظر من اگه کسی رو از صمیم قلب دوست داشته باشی این مساله دیگه مهم نیست بستگی داره بخوای با علاقه ازدواج کنی یا سنتی
اگه کسی از همه لحاظ مورد پسندت باشه به خاطر اینکه قبلا عقد کرده باشه ردش میکنی ؟؟؟
یعنی اینکه همه ویژگی های مثبت طرف رو نادیده بگیرم و بخوایم به خاطر اینکه گذشته عقد کرده بگیم این نقطه ضعفشه و این ضعفش باعث میشه از انسانیتش کاسته بشه!!!! ( البته فکر کنم این نظر فقط متعلق به افکار سنتی باشه )

ماها چقدر جالبیم تو یه تایپیک دیگه مردا حق دارن چهار زن و بی نهایت صیغه داشته باشن و این عیب و ضعف نیست ولی میایم اینجا میبینم زن ها حتی قبلا هم نباید عقد کرده کسی باشن :Moteajeb!:

-خانمها!شما چطور حاضرید برین خواستگاری چنین دختری برای برادر یا فرزندتون و...؟

اگه دختر خوبی باشه و بهم علاقه داشته باشن بله

H.Neda;207694 نوشت:
اگر رابطه هم می داشت شرعی بوده!نبوده؟
پس ما هنوز با دین و دل خودمون کنار نیومدیم

باهاتون خیلی موافقم

کم هستن کسانی که درک کنن چقدر این جور وقتا دختر توی فشاره...گاهی از جانب همسر در زمان عقد گاهی به خاطر ترس از آینده و حرف مردم و سر نوشت خودش ... گاهی هم به خاطر انکه بالاخره همر شرعیشه و باید تمکین کنه! اما بین زندگی دختری و همسری خودش در تلاطمه
از طرفی هم وقتی جدا بشه بدون هیچ رابطه ای باز هم حرف مردم سنتی متاسفانه پشت سرشه و خیلی از موقعیت های خوبو از دست میده
اگر هم تمکین کرده باشه که دیگه هیچی... آش نخورده و دهن سوخته... زندگی نکرده اما دیگه نمیتونه ازدواج کنه مگه با مرد زن مرده یا مطلقه البته به انضمام مقادیر متنابهی حرف و فضیحت و متلک و توسری
اما اون آقا...

ما واقعا با دل و دین خودمون کنار نیومدیم
خصوصا اونجاها که به نفعمون نباشه... فرهنگ دینی اکثر مردم خوب نیست. بیشتر سنتیه تا مذهبی

.

هر سه مورد بله!
چون این ها دلیل نمیشه که شرافت یکی زیر سوال بره.
در جایی خوندم که قبل از اسلام فرهنگِ خیلی از کشور ها و قبایل اصل رو بر باکرگی دختر میگذاشت برای ازدواج و چه و چه... اما اسلام به تنهایی با این موضوع مقابله کرد و معیار رو شرافت و تقوا و انسانیت افراد قرار داد چه زن چه مرد! أن اکرمکم عند الله اتقکم! و پیامبر و ائمه هدی علیهم السلام خیلی از زن ها و مرد ها رو با اینکه چندین بار ازدواج کرده بودن به خوبی و خوشی عقد کردن و چقدرم سفارش به حفظ کرامتشون کردن.
حالا چه برسه به این که اون خانوم حتی رابطه هم نداشته باشه!
حالا چی شده که دوستان مذهبی عده ای شون این رو قبول ندارن دیگه جای بحث داره واقعا!
دوست پدرم که با یه خانوم مطلقه ازدواج کرده بود به پدرم گفته بود: حتی دلیل طلاق این خانوم برای من خیلی با ارزش بود!! چیزی که باعث شد برای حفظ کرامت و ارزش خودش جدا بشه (حالا موضوع چی بود بماند)
و اینکه ما تو زندگی مردم نیستیم ... شاید و باید زیاده... اما خیلی از دخترای خوبی رو میشناختم که عمدتا به خاطر اذیت و آزار های پسر (عمدتا مذهبی متاسفانه!) یا حساسیت های بیجا که زندگی رو از حالت نرمال خارج کرده بود یا مشکلات روحی پسر جدا شدن و تقصیری هم نداشتن .
خیلی دقت کنین که به خدا طلاق گاهی لازمه ... چون زندگی با یه آدم شکاک و خیلی مریض یا معتاد میتونه بنیان یه زندگی رو واقعا از بین ببره و بچه های مریض و ناسالم تحویل اجتماع بده... خیلی از خانوم ها رو دیدم که به خاطر افکار سنتی خانواده و اطرافیانشون که طلاق رو خیلی بد میدونستن به ادامه زندگی تن دادن اما الان در اوج افسردگی و بیماری و حتی بد دلی و وسواس و غیره نه جسم و روح سالمی دارن نه بچه هاشون روح سالم و نرمالی دارن و حتی گاهی تبدیل میشن به افراد هنجار شکن ... آدم بد نمیتونه بچه خوب تربیت کنه. بعضی زندگی ها سر نگیره بهتره. زندگی با مردی که حاضر میشه با وجود اینکه خانوم جدا شده -به خاطر اینکه یه زندگی غلط رو پایه نگذاره- باهاش ازدواج کنه به مراتب با ارزش تر از این زندگی هاست. چون اون ادم اسیر افکار سنتی یا بد دلی نیست و در وجود اون خانوم ارزشی رو دیده که قدم جلو گذاشته.
بارهاخانواده و اطرافیان در جواب خود من که گفتم چطور طرفمو بشناسم شاید شکاک یا خسیس یا چشم چرون بود! به من گفتن زندگی مثل یه هندونه در بسته ست... تا زندگی نکنی نمیتونی طرفتو بشناسی!!!
خانواده اون دختر هم شاید اینطوری دخترشونو پای عقد نشوندن!!! پس زود قضاوت نکنید.

(نگین);436624 نوشت:
به نظر من اگه کسی رو از صمیم قلب دوست داشته باشی این مساله دیگه مهم نیست بستگی داره بخوای با علاقه ازدواج کنی یا سنتی
اگه کسی از همه لحاظ مورد پسندت باشه به خاطر اینکه قبلا عقد کرده باشه ردش میکنی ؟؟؟
یعنی اینکه همه ویژگی های مثبت طرف رو نادیده بگیرم و بخوایم به خاطر اینکه گذشته عقد کرده بگیم این نقطه ضعفشه و این ضعفش باعث میشه از انسانیتش کاسته بشه!!!! ( البته فکر کنم این نظر فقط متعلق به افکار سنتی باشه )

ماها چقدر جالبیم تو یه تایپیک دیگه مردا حق دارن چهار زن و بی نهایت صیغه داشته باشن و این عیب و ضعف نیست ولی میایم اینجا میبینم زن ها حتی قبلا هم نباید عقد کرده کسی باشن :Moteajeb!:

اگه دختر خوبی باشه و بهم علاقه داشته باشن بله

در جواب بانو نگین هم کاملا موافقم! احسنت

سلام
باکره بودن به تنهایی نکته مثبتی نیست.
این که گفته میشه "المرأ ریحانة" واقعاً همینه. گل رو وقتی یک بار دستکاریش کنن دیگه مثل اولش نمیشه.
من اگه جای شما بودم جلسه خواستگاری رو میرفتم و با ایشون صحبت می کردم.
بعد هم با یک مشاور متعهد مشورت می کردم و در مورد اثرات روحی که خانم مطلقه ممکنه دیده باشه و اینکه آیا میتونه دوباره به همون صورتی که به مرد اول دل بسته به مرد دوم هم دل ببنده اطلاعاتی جمع میکردم و بعد تصمیم می گرفتم.

علی ;437080 نوشت:
سلام
باکره بودن به تنهایی نکته مثبتی نیست.
این که گفته میشه "المرأ ریحانة" واقعاً همینه. گل رو وقتی یک بار دستکاریش کنن دیگه مثل اولش نمیشه.
من اگه جای شما بودم جلسه خواستگاری رو میرفتم و با ایشون صحبت می کردم.
بعد هم با یک مشاور متعهد مشورت می کردم و در مورد اثرات روحی که خانم مطلقه ممکنه دیده باشه و اینکه آیا میتونه دوباره به همون صورتی که به مرد اول دل بسته به مرد دوم هم دل ببنده اطلاعاتی جمع میکردم و بعد تصمیم می گرفتم.

بله اما اگر دل بسته بود که جدا نمیشد!
ایشون فرمودن که عدم تفاهم به صورت کامل
مشاوره خیلی خوبه اما با خانوم اگر برن بهتره... مشاور با خود خانوم هم صحبت کنن و بسنجن

یاسمین سادات;437111 نوشت:
بله اما اگر دل بسته بود که جدا نمیشد!

حتماً لازم نیست جدا نشده باشن.
برای یه خانم همین که با یک مرد چند مدت رابطه داشته باشه خودش این احساس رو به وجود میاره.

هر کدوم از کاربران از دیدگاهای خودشون نگاه کردن و همگی هم درست گفتن

یه خانم مطلقه هیچ مشکلی نداره

اما به نظر بنده این کاره اشتباهی هست چون اون یه سری از اتفاقات رو توی زندگیش تجربه کرده و خیلی چیزا اون جذابیت و شوق اولیه ای که شما براش دارید رو دیگه در ایشون نیست

وقتی ی نفر که توی این مسائل صفر کیلومتره پس بهتره با یکی مثه خودش ازدواج کنه

من خیلی توی اطرافیانم دیدم که اینجوری ازدواج کردن که هر 2 شون هم از هر نظر خوب بودن اما، اختلاف دارن

این خیلی مهمه نوع نگاه به زندگی، وقتی یکی از 2 نفر هنوز ی پله عقب تر باشه ، به هر دوشون لطمه وارد میشه

بالاخره نفر قبلی هم حسنیاتی داشته و گاهی توی ذهنش مقایشه پیش میاد

موفق باشید

علی ;437123 نوشت:
حتماً لازم نیست جدا نشده باشن.
برای یه خانم همین که با یک مرد چند مدت رابطه داشته باشه خودش این احساس رو به وجود میاره.

همیشه اینطور نیست! بستگی داره
من بین دوستانم چیزایی رو دیدم که واقعا درک کردم خانوم یا اقا میخوان واقعا بکنن از این عقد و از این ادم...به حدی از رفتارهای هم انزجار داشتن یا نسبت به هم سرد بودن که فقط از اسم طرف یاد افسردگیو غم و مشکلاتشون میفتادن. یکی از دستانم به حدی از طرف همسر عقدیش تو فشار بود که حتی نمیتونست راحت تلویزیون نگاه کنه یا درس بخونه چون براش شرایط گذاشته بود!!......یه قسمت از موهای سرش سفید شده بود گفتن پیری زودرس گرفته.... آخه کدوم دلبستگی؟ بعضیا واقعا بیمارن!

سلام علیکم و رحمه الله

ازدواج با دختر مطلقه هرگز اشکالی ندارد .

دختر مطلقه خلاف شرع مرتکب نشده که هیچ , کاملا و دقیقا مطابق شرع رفتار کرده ولی در ازدواجش موفق نبوده .

آنچه که برای پسر و دختر مطلقه در بین خانواده ها جای تردید باقی میگذارد این است که ممکن است دلیل طلاق در پسر یا دختر مشکل تربیتی یا سوء رفتار اخلاقی و ... باشد.
لذا احتیاط مربوط به این موضوع است . البته این مساله ممکن است در دختر و پسری که ازدواج نکرده اند هم صادق باشد ولی چون منجر به طلاق نشده در نظر گرفته نشود.

اما

اگر بخواهد چیزی در ازدواج با دختر و پسری مد نظر قرار بگیرد و در موردش بگوئیم آری یا نه این است که منحرف نباشند , تربیت و اخلاق زشت در آنها نباشد , زنا کار نباشند ,

طبق نص صریح قران ازدواج با زانی و زانیه برای مومنین حرام است . مگر اینکه توبه کرده باشند.

یاحق

متاسفانه الان یکی از مشغله های فکری جوانان امروز مساله ازدواجه که خیلی ذهن جوانها رو به خودش اشغال کرده و مانع شده از رشد فکری و فرهنگی و مذهبی شون من با این که هنوز مجردم ولی اصلا به ازدواج فکر نمیکنم و معتقدم خود خدا اگر بخواد دست یکی رو تو دست ما میزاره. حیف نیست دلی که باید به فکر خدا واهل بیت علیهم السلام باشه به فکر یک زن باشه؟ به خاطر یک لذت زود گذر که کسی هم خیری ازش ندیده نمیصرفه انسان این هم فکرشو مشغول کنه. ولی در کل توصیه من به اون افرادی که میخوان ازدواج کنن اینه که با خانوم های مطلقه ازدواج بکنن چون اینها بیشتره نیازشون به یک سرپرست و احتیاج بیشتری دارند

سلام ..بنظر حقیر حکم کردن کلی چه منفی یا مثبت صحیح نیست و بستگی به روحیات طرفین وخانواده آنها وشرایط دیگه مثل علت جدا شدن و... دارد

بسمه تعالی

همه این مواردبستگی به علت طلاق دارد

شایدواقعاخانم هیچ مشکلی نداشته

مخصوصااینکه هنوزباهمسرش زیریک سقف نرفته این امتیازراهم دارد

بسیاری ازدختران هستندکه ازدواج نکرده اندولی باپسران زیادی دوست بوده اند

این خانم بسیاربهترازچنین دخترانی است.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
به نظر می رسد که در فرض سوال، هیچ ایرادی متوجه دختر خانم نیست، و البته آنچه که مهم است میزان توافق و همچنین تفاهم پسر و دختر است. به تعبیری چنین موضوعی(طلاق) ضعفی برای دختر خانم محسوب نمی شود، زیرا آنچه که مهم است ویژگیهای شخصیتی، اخلاقی، خانوادگی ،فرهنگی و...پسر و دختر است که تعیین کننده است.
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

.

بنظر من حتی اگه چند وقتی هم زندگی کرده باشه و جدا شده باشه هم اگه به دل طرف مقابل بشینه هیچ مشکلی نداره . فکر کنم دوره تعصبات جاهلانه گذشته باشه

[="Indigo"]

leila1366;266432 نوشت:
چون تو دوران عقد از هم جدا شدن پس اسمی از طرفین تو شناسنامه هم نیس

به محض عقد اسم میره تو شناسنامه ... هرچند راه حلش شناسنامه ی المثنی است ...

اما دختر حتما باید این مساله رو بگه ... علاوه بر ضرورت صداقت اگه بعد خود مرد متوجه بشه گندی میشه که پاک بشو نیست ...

مرد ها هم فرق میکنن ... اگه مشکل خاصی نداشته باشه دختر ... چه عیبی داره که باهاش ازدواج کنه ...

البته غیرت مردونه رو من تجربه نکردم ..:Nishkhand: ولی بازم عقلانی بره جلو و تکیه نده به تعصب بی جا ... فک نکنم عیبی داشته باشه ازدواج کردن با اینجور دختری ...

تا کی غیرت بی جا و رسم و رسومات مزخرف ؟[/]

.

سلام!!!
بستگی به شرایط داره!!!
اگر با موافقت پدر و مادرم باشد و آنها هم تائیدش کنند می روم.تائید به این معنی که خانم در این جدائی نقشی نداشته باشد.از نظر ایمانی هم به تائید برسند.خودم هم بپسندمش.
1-با شرایطی که گفتم بله می روم.
2-بله با افتخار هم می روم.اگر شرایطش دقیقا شرایط خودم باشد.....
3-خانم محترم این بنده خدائی که شما می گوئید هم خانم هستند وبا یک دنیا آرزو قدم در راه زندگی گذاشته و از بد روزگار حالا به هر دلیلی نتوانست در زیر یک سقف ادامه زندگی بده.گناه که نکرده برای دختر خوب هزار تا خواستگار می آید بالاخره با یکی وصلت مقدسی می کند.پسر باید قدرشناس باشد قدر دختر خوب را بداند و بالعکس دختر هم باید قدر پسر کار کن و مومن وپر تلاش را بداند واو را احترام بی حد کند و تمام عشقش را به پای او و بچه هایش بریزد.
یک واسطه خوب هم می تواند عامل مهمی در خوشبخت شدن دو طرف باشد که من ندیدم کسی را که واسطه گری کند.واسطه باید به دلیلی هوای دختر را بیشتر داشته باشد.به هر حال دختر است.....
موضوع قفل شده است