اعتیاد به اینترنت و چت

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اعتیاد به اینترنت و چت

سلام به اسک دینیها و پاسخگوها
من یک سال هست که به شدت به اینترنت معتاد شدم و ساعتهای زیادی رو با کامپیوتر میگذرونم هر شب با یکی که خیلی دوسش دارم چت میکنم و تو سایت های مختلف میرم و ابراز وجود میکنم و به شدت پیگیر جواب هستم بیشتر علاقه ام به عشقم برمیگرده خیلی دوست دارم وقتم را باهاش بگذرونم چه تلفن چه چت و خلاصه خونه خراب شدم رفته شبها تا صبح بیدار تا ظهر خواب کل زندگی و کار و خونه ام تو هوا معلقه کارم رو که دارم از دست میدم اصلا زندگی نمیکنم با اطرافیانم بد اخلاق و اصلا به کسانی که مسولیتشون با منه نمیرسم چطوری ترک کنم وابستگیم به اون عشق که علت همه ی ناراحتیام هست رو چطور قطع کنم دارم همه چی رو از دست میدم هر شب تا صبح پای اینترنت هستم :Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

با سلام و احترام

نمیدونم فردی که باهاش چت می کنید محرم هست یا نامحرم!

دقت کنید!
عمر، زندگی، استعدادها، جوونی‌ و... رو دارین به کلی از دست میدین، در مقابل چی بدست میارین؟!

يك كاغذ بردارين و سه سوال مهم زیر رو بنويسيد و با حوصله و دقت و صداقت کامل به خودتون پاسخ بدين:

1- چي بدست ميارم؟ چي از دست ميدم؟

اینقدر صبح تا شب نشستین و چت کردین! تا الان چی بدست آوردین؟
در این مدت چي از دست دادین و ميدين؟

2- چرا و چگونه؟
چرا وارد دنیای مجازی شدین؟
چرا دارین با این شخص چت می‌کنید؟

چجوری بايد از این فرصت‌ها و نعمت‌ها استفاده کنید؟
از این به بعد چجوری باید برخورد کنید که آسب کمتری ببینید؟

3- آخرش چي؟
این همه وقت گذاشتین و نشستین چت کردین، آخرش چی؟
واقعا آخر این ارتباطات به کجا ختم میشه؟!

بعد از اينكه به سوالات پاسخ دادين نوبت جمع بندي مي رسه:
ببينيد كدوم طرف دست آورد بيشتري دارين همون رو انتخاب كنيد.
و اين ليست بررسي رنج و لذت اين كار رو هر چند وقت يكبار مرور كنيد، در مورد هر كاري كه ميخواين انجام بدين.

موفق باشيد در پناه امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف :Gol::Gol:

والعاقبة للمتقين

متاسفانه فکر کنم منم یه جورایی معتادم به نت.
البته جواب من به سوالاتی که جناب امیدوار واسه اعتیاد مطرح کردند مثبت نیست.
افت تحصیلی پیدا کردم که قبل از ورودم به دنیای مجازیه.
همه اش در حال وبگردی خصوصاً وبلاگ طلاب.یا خاطره های تبلیغیشون رو میخونم،یازندگیشون،یا مباحث اخلاقی،یا توی اسک دینم.
ولی خب وقتی اینتنت نباشه همچین هم حس بی قراری ندارم.بعضی وقتا هم خیلی راحت نمیرم سر کامپیوتر.ولی روزیکه میشینم دیگه تمام وقتم رو میگیره.

نیکتا;207086 نوشت:
سلام به اسک دینیها و پاسخگوها من یک سال هست که به شدت به اینترنت معتاد شدم و ساعتهای زیادی رو با کامپیوتر میگذرونم هر شب با یکی که خیلی دوسش دارم چت میکنم و تو سایت های مختلف میرم و ابراز وجود میکنم و به شدت پیگیر جواب هستم بیشتر علاقه ام به عشقم برمیگرده خیلی دوست دارم وقتم را باهاش بگذرونم چه تلفن چه چت و خلاصه خونه خراب شدم رفته شبها تا صبح بیدار تا ظهر خواب کل زندگی و کار و خونه ام تو هوا معلقه کارم رو که دارم از دست میدم اصلا زندگی نمیکنم با اطرافیانم بد اخلاق و اصلا به کسانی که مسولیتشون با منه نمیرسم چطوری ترک کنم وابستگیم به اون عشق که علت همه ی ناراحتیام هست رو چطور قطع کنم دارم همه چی رو از دست میدم هر شب تا صبح پای اینترنت هستم

[=Times New Roman]
سلام
به اسک دین خوش آمدید!:Gol:
لینک هایی که مدیر محترم اجرایی براتون گذاشتند رو ببینید.
تاپیک های زیادی در این مورد داریم.

اما جدای از اینها ، باید خودتون بخواید.
اگر این وضع رو دوست دارید ، همین طوری ادامه بدید...
به قول سرکار آذربانو آخرش چی؟؟

نیکتا;207086 نوشت:
چطوری ترک کنم وابستگیم به اون عشق که علت همه ی ناراحتیام هست رو چطور قطع کنم

شما اگر دلیلی برای ترک داشته باشید ، چطوری ترک کردن رو حتی لازم نیست از کسی بپرسید.
البته باید راهکارش رو بدونید که به شکست نخورید ، اما باید بخواید.
شما اراده دارید ، اختیار دارید ...
به سؤالاتی که سرکار آذربانو مطرح کردند فکر کنید!
این مدت عمرتون که به این نحو گذشت ، دیگه برنمی گرده. الان که فکرش رو می کنید چقدر بوده؟! عین برق و باد سپری شده. بقیه اش هم میگذره.

یکی از اساتید می فرمودند وقتی به اون عارف گفتند ما گناه می کنیم چی کار کنیم؟؟
گفتند خب گناه نکنید!

باید بخواید!
برای خودتون مشغولیت دیگری ایجاد کنید. راهکارش هست توی لینک هایی که معرفی کردند.
اگر هم این روند رو دوست دارید ، ادامه بدید و آینده تون رو مثل گذشته بسازید.

از تغییرات مثبت نترسید. :ok:
موفق باشید.:Gol:

موضوع قفل شده است