فراخوان عمومی جهت ساخت سیستم عامل انسانی !!!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فراخوان عمومی جهت ساخت سیستم عامل انسانی !!!

سلام !!!
در این تاپیک قصد داریم یه سیستم عامل انسانی رو پیاده سازی کنیم ... هدف چیست ... هدف رسیدن به موفقیت است ... آن هم در تمام ابعاد انسانی ... روش کار تهیه فلش کارت است : فلش کارت در حقیقت برگه هایی به سایز a6 هستند ( به سایز ادعیه تو جیبی که هر وقت لازم شد میشه خوندشون ) . فلش کارتها ساخته به کمک اعضا ساخته میشوند و سپس برنامه ریزیی برای مرور و ملکه کردن آنها خواهیم داشت . اگر دوستانی علاقمند به شرکت در این گروه هستند لطفا موافقت خود را اعلام کنند .

چندین تا از ابعاد انسانی :
----------------------------------

1) دیانت ( اطلاعاتی از ادیان داشته باشیم ... مثلا برنامه خادم بودن ایمه رو منظم و طبق برنامه جلو ببریم ... برنامه ریزی های تزکیه نفس داشته باشیم ... و ... )

2) مدیریت ( کتابهای مدیریت رو بخونیم . خلاصه برداری کنیم . برنامه ریزی زمانی یاد بگیریم و به صورت مدون در اختیار سایر اعضای گروه قرار دهیم )

3) بدن سازی ( برنامه ای برای ساخت بدن خود داشته باشم . از برنامه های نرمش گرفته تا بدن سازی به صورت حرفه ای و یوگا و ... )

4) علم و دانش ( در مورد زمینه و رشته تخصیلی مون اطلاعات بیشتری بدست بیاریم ... علوم رو تقسیم بندی کنیم و در مورد هر یک اطلاعات جامعی بدست بیاریم و بصورت خلاصه در اختیار سایر دوستان قرار دهیم )

5) تفریحات( حسابی کار کنیم . و بتونیم حسابی هم تفریح کنیم . یکی که فعالیت ریادی داره باید بتونه تفریخات خوبی هم داشته باشه وگرنه از پا در میاد )

6) سیاست ( سیاست های رفتاری آدما رو یاد بگیریم ... چجوری گول میخورن ... چجوری گول میزنن ... ولی هواسمون باشه که فقط میخوایم گول نخوریم )

7) خانواده( روش های عشق ورزیدن به خانواده رو به هم یاد بدیم ... چی کار کنیم قشنگ تره )

Dirol ادبیات( دایره لغت هایی که بلدیم رو گسترش بدیم ... اشعار زیبای هنرمندان بنام رو به خاطر بسپاریم یا حداقل یه مرجع خوبی ازشون داشته باشیم )

9) تمدن( به مرور زمان یه سری از رفتارها تو انسان ملکه میشه و نیازی نیست براش دیگه برنامه ریزی کنیم اسم اینو من میزارم تمدن . سعی کنیم یه سری تمدن بدست بیاریم )

10 ) هنر( هنرهای 8 گانه رو لیست کنیم . اطلاعات عمومیمون در موردش بالا ببریم و سعی کنیم حداقل یه هنر رو خوب یاد بگیریم )

11) کار( برنامه ریزی برای کار )

12)روابط اجتماعی ( برنامه ریزی برای اینکه انسانی با روابط اجنماعی بالایی باشیم )

13)اطلاعات عمومی ( برنامه ریزی برای داشتن اطلاعات عمومی بیشتر نسبت به محیط اطرافمون )

14) اخلاق ( یه مثال .. سر سفره نشستین مادر تون میگه پیر شدم ... قشنگ ترین جمله ای که میشه بهش گفت که احساس خوبی بهش بده چیه و ... )

هدف های رفتاری :
--------------------
1تشکیل گروه .
2نام گذاری گروه .
3بدست آوردن راههایی برای رسیدن به کمال در هر یک از قسمت های ارایه شده
4بدست آوردن ابعاد وجودی جدید و برنامه ریزی برای آن
5 لیست برداری از نکات کلیدی مربوط به هر بعد وجودی و ساخت فلش کارتهایی جهت یادآوری آنها در زمانهای خاص

فعلان میخوایم یه گروه 8 نفره داشته باشیم ... اگر کسایی هستن که علاقمند باشن تو این گروه شرکت کنن علاقه مندی خودشون رو اعلام کنن . بعدش به ترتیب وظایف مشخص میشه و ...

یه مثال :
فکر میکنم همه اشخاص فیلم راز رو دیده باشن ... ولی شاید نیاز باشه هر چند وقت یک بار اونو آدما برای خودشون دوره کنن ... این عمل باعث میشه این نوع فکر کردن در ذهن به مرور زمان ملکه بشه ... من قبلا فلش کارت مربوط به راز ممنوعه رو تهیه کردم ... بخاطر اینکه بتونم نوع کار رو توضیح بدم اونو اینجا میزارم. در حقیقت هم کارمون این هست که در مورد ابعاد وجودی خودمون فلش کارت بسازیم . قانونمند زندگی کنیم . و به مرور زمان این نوع فکر کردن رو مکه ذهنمون کنیم ...

[]
  • [=&quot]راز ممنوعه:[/]
  • [/]

چرا هیچکس از این راز چیزی نمیداند .در حقیقت این راز هر چیزی را که آرزو کنید را به شما میدهد . و آن راز قانون جادبه است . هر آن چیزی که در زندگی شما وجود دارد خود آن را جدب کرده اید . حتی کهکشان ها نیز بر این اصول ساخته شده اند . دو چیز مشایه همدیگر را جدب مینمایند . ولی مشگل این است که اکثر مردم تنها به چیزهایی فکر میکنند که دوست ندارند رخ دهد . و قانون جاذبه در حقیقت کاری ندارد که شما از آن چیز خوشتان میاید یا نه و آن چیز را جذب میکند . حتی اگر در ذهن خود فریاد بزنید که آن چیز را نمی خواهید در حقیقت بار هم دارید آن چیز را جذب میکنید . کائنات بر این اساس ساخته و طراحی شده اند .همواره انسان باید تمرکز خود را از چیزهایی که نمیخواهد رخ دهد بگیرد و به چیزهایی اختصاص دهد که خواهان رخداد آنها است . اگر شما انسان عصبانی هستید ناخود آگاه تمایل به جذب انسانهای عصبانی را دارید . هر چیزی را که همکنون احساس میکنید روند خاصی از بوجود آمدا آن است . شما جهان خود را میسازید همانگونه که در آن پیش میروید . کائنات مانند غول چراغ جادو میماند و فقط یک جمله میداند . فرمنبردارم سرورم .پس مواظب آنچه به آن فکر میکنید باشید . قانون جاذبه همواره در حال فعالیت است . فقط باید زمانیکه قانون جاذبه به شما پاسخ میدهد خود را همسو با آن قرار دهید . نخستین گام را بردارید . لازم نیست کل مسیر را ببینید . کافی است قدم اول را با ایمان بردارید . در حقیقت هیچ محدودیتی برای اعمال قانون جاذبه وجود ندارد . چمن برای رشد کردن هیچ زحمتی نمیکشد . خورشید برای جذب زمین زحمتی نمیکشد . واقعا در درون زندگی متمایل به چه میزان تغییر هستید به همان اندازه به آن چیز فکر کنید . در آن صورت است که هر جا که میروید قانون جاذبه عمل میکند و شما دارای زندگی جادویی خواهید بود . همیشه شگر گدار باشید . شکر گذار بودن قسمتی از مسیر است . خود را در آن چیزی که می خواهید تصور کنید . به سطوح عادی نگاه نکنید در حقیقت برای قانون جاذبه اصلا بزرگی مطرح نیست . تخیل پیش درامدی است از چیزی که میخواهید باشید یا داشته باشید . برای رسیدن به آرزو ها به دنبال هواشی نباشید . بدانید که به دنبال چه هستید و به دنبال همان چیز باشید . با خودتان آنگونه رفتار کنید که مایل هستید دیگران با شما آنگونه رفتار کنند . به نظر من انسان نمیتواند با قدرت اراده خود به هر جایی برسد در حقیقت قدرت و انرژی انسان محدود است . و مسیر هم مسیری است که با قدرت اراده نمیتوات پیمود . ولی چشم امیدم به چنین قوانینی است . انسان زمانی که در درون محیطی قرار میگیرد آنگونه میشود بدون آنکه انرژی خرج کرده باشد . انسانی که سوار کشتی میشود و از نیروی باد برای حرکت استفاده میکند تاخود آگاه حرکت میکند بدون آنکه زحمتی کشیده باشد . همواره هوای گرم بالاتر از هوای سرد قرار میگیرد بدون آنکه اراده ای خرج کرده باشد . پس یکی از بهترین راهها آن است که انسان قوانین را بشناسد و تنها هود را در اختیار آنها قرار دهد .

فرض کنید مقاله ای در سایتی به صورت زیر میخوانیم :
    [=&quot]----------------------------------------------------------------------------------------------------
    [/][=&quot]بسم الله الرحمن الرحیم [/]
    [=&quot]با سلام خدمت همه ی دوستان گل وبلاگ آتشیز امیدوارم نماز روزه هاتون قبول باشه. قصد نداشته این مطلب روپست کنم ولی پست میکنم چون یه سری نکته های نایاب بازم میگم نایاب داره که مطمئن باشید هیچ جای اینترنت پیدا نمیکنین نکته های عرفانی از سید عبدالکریم کشمیری یکی از بهترین شاگردان علامه سید علی اقای قاضی که همان استاد علامه طبابایی هم هستند ایشون که هرکی طالب سلوک تو راه خداست بخونه و مطمئن باشید کسی به این نکته ها مداومت کنه 100% جواب میگیره[/][=&quot]....[/]
    [=&quot]
    [/]
    [=&quot]1- قرائت ذکر یونسیه (لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین) در سجده و ادامه ی آن تا یک سال (هر روز 400 بار) باعث تجرد روح از جسم اتصال به ارواح و باز شدن چشم برزخی می گردد گاهی برای مرحوم حداد تا سه روز تجرد برزخی روی می داد[/]
    [=&quot]2- قرائت سوره ی (انا فتحنا لک فتحا مبینا) فتح برای رفع حجابها بسیار خوب است[/]
    [=&quot]3- ادعیه و اذکار همه خوبند و لکن در دعاها از دعای یستشیر در صبح و شب و در اذکار از ذکر یا حی و یا قیوم استفاده ی بیشتری بردم[/]
    [=&quot]4- تلاوت 400 مرتبه آیه نور (الله نور السماوات و الارض مثل نوره ......) در حرم امام رضا به نیت هدیه به امام بسیار موثر است[/]
    [=&quot]5- قرائت یک حمد و یازده سوره ی توحید و هدیه ی آن به ارواح مؤمنین بسیار مؤثر است[/]
    [=&quot]6- طی الارض برای ائمه ی اطهار پیچیدن و جمع شدن زمین در زیر پای انان است و در نزد غیر آنان انتقال شخص توسط ملائکه و یا اجنه است[/]
    [=&quot]7- در زمان هجوم گرفتاریها و مشکلات، قرائت سوره و یا ذکری به نیت هدیه هدیه به امام جواد حضرت امام محمد تقی ( جوانترین امام و باب الحوائج ) مؤثر و مجرب است[/]

[=&quot]8- اثر دعاها و یا اذکار زمانی ظاهر میگردد که یک حول (یکسال) کامل از استمرار آن بگذرد[/]
    [=&quot]9- مداومت بر قرائت سوره ی توحید باعث ازدیاد یقین میشود[/]
    [=&quot]10- برای حدیث نفس ذکر تهلیل بسیار مجرب است[/]
    [=&quot]11- (مکاشفه) فرد ادنی از مشاهدات سالک است و زمانش نیز کوتاه ولی (معاینه) فرد أکمل آن مدت زمانش نیز طولانی است و در این حالت سالک در واقع خود (مشاهده) را می بیند[/]
    [=&quot]12- با انجام و مداومت عمل (مراقبه) نفی خواطر صورت میگیرد[/]
    [=&quot]13- در میان ادعیه وارده، قرائت دعای احتجاب: (یا من احتَجَبَ بِشعاع نُورهِ عَن نواظِر خلقه ....) برای نورانیت قلب مؤثر است[/]
    [=&quot]14- قرائت 21 مرتبه آیة الکرسی در روز برای تقویت حافظه بسیار مؤثر است[/]
    [=&quot]15- یکبار از مرحوم آیت الله سید علی اقای قاضی درخواست کمک و راهنمایی در مورد علم کیمیا ( تبدیل اشیا به طلا) کردم و ایشان فرمود این ذکر را زیاد بگو:( أللهّم أغنِنِی بِحَلالِکَ عَن حَرامِکَ و بِفضلِکَ عمَّن سِواکَ)[/]
    [=&quot]16- بیان ذکر ( یا اللهُ یا اللهُ یا ربّ) در یک ساعت خاص در روز در حال سجده برای ثقویت روح بسیار مؤثر است[/]
    [=&quot]17- عدد خاص برای استغفار مبتدئین هزار و یک عدد می باشد[/]

[=&quot]اگر این مطالب به دردتون خورد یه صلوات برای تعجیل ظهور امام زمان بفرستید و منو دعا کنید..... یا علی[/]
    [=&quot]کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد در غیر اینصورت حرام محسوب می شود[/]
    [=&quot]منبع:وبلاگ اتشیز[/]
    [=&quot]www.aTaShiZ.SuB.iR[/]
    [=&quot]کلمات کلیدی:اذکار شیخ خیاط ، اذکار سید هاشم حداد ، خدا ، گفنگو با خدا ، مهدی یا امام زمان ، نکته های عرفانی[/]
    [=&quot]----------------------------------------------------------------------------------------------------[/]
    کار : این برنامه ابتدا باید توسط کارشناسان ... کارشناسی بشه ... اگر برنامه درست حسابی و خوبی بود توسط گروه نامگذاری بشه ... فلش کارت مربوط به اون تهیه بشه و در اختیار سایر اعضا گروه قرار بگیره . مزایا و ایرادات مشخص بشه و به مرور زمان فلش کارت مربوطه Update بشه .

به عنوان مثالی دیگر جناب امیدوار در همین سایت مطلبی با عنوان روشهای همدلی بیان کردند . شاید در تقسیم وظایف در قسمت اخلاق لازم شود شخصی آنها را خلاصه کند و فلش کارت مربوط به آن را تهیه کرده و در اختیار سایر اعضا قرار دهد . به مرور زمان فلش کارتهای زیادی و طبقه بندی شده ای در مورد ابعاد وجودی خودمون در اختیار خواهیم داشت که با تکرار آنها میتوانیم آن ها را تقویت کنیم .

به مرور زمان فلش کارتهای زیادی در مورد روش زندگی موفق خواهیم داشت ... که با تکرار آنها و پیاده سازی آنها میتوانیم انسان موفقی شویم .

لطفا : اگر شخصی هم خواست عضو بشه ... تخصص و مهرت و علاقه مندی های خودشو عنوان کنه ... مثلا بگه : من رشتم هنر هست ... نقاشی رو خیلی دوست دارم ... و مثلا سبک "باهوس" کار میکنم ...

منم میخوام شرکت کنم البته هنوز شرایطو هنوز نمیدونم رشتم مکانیکه و تربیت بدنی و میتونم برنامه خوبی برای نرمش روزانه بدم .

موضوعی که مطرح کردید در زمینه تهیه ی فلش کارت هایی با موضوعات اخلاقی , حدیث و... خیلی جالب به نظر می رسد.
    اما به نظر می رسد این موضوع با الهام از کتاب قانون جاذبه لیندا برن می خواهد شکل بگیرد.
    به نظر من پست اول را خلاصه تر کنید تا افراد بیشتری اعلام همکاری کنند و در ضمن در مورد قانون جاذبه از نظر کارشناسان اسلامی بیشتر تحقیق کنید.
    موفق باشد

سلام و عرض ادب ...
    از نظر خودم که ایده ای جالبی بود ... ولی انرژی زیادی میخواد ... و آدمای زیادی باشن که بتونن کارشناسی کنن ... البته نتیجش هم چیز خوبی میشد . مثلا همین ایده نرمش روزانه ... ایده خوبی هست ... مثلا برای ورزش میتونستیم 5 تا فلش کارت داشته باشیم ( نرمش صبحگاهی . نرمش هنگام کار کردن پشت کامپیوتر . ابزارهای ارزان قیمت جهت ورزش کردن . برنامه بدن سازی 1 . برنامه بدن سازی 2 . برنامه بدن سازی 3 ) .

فلش کارتهای اخلاقی و حدیث هم چیزه جالبی هست ... ولی خوب یک هفته ای تموم میشه ... مقصود من راهکاری بود که تمام ابعاد انسانی شناخته شوند و برای هر یک راهکاری داشته باشیم ...

منظورم هم تهیه فلش کارت ها بر اساس قانون جاذبه نبود ... منظورم این بود که در بخش اخلاق یه فلش کارت داشتیم با عنوان قانون جاذبه ... و مثلا برنامه ای برای مرور کردن فلش کارتها میزاشتیم ... مثلا روزی 2 تا فلش کارت اخلاق 2 تا فلش کارت حدیث 1 دونه فلش کارت سیاست و ...

اگر این برنامه منطم میشد ... میتونستیم یه فکری هم برای ساخت نرم افزار کامپیوتریش باشیم .

یا حق !!!

من موافقم.
    به نظرم به مدیران سایت پیشنهاد رو بگید خیلی بهتر همکاری ها جمع می شن.

موضوع قفل شده است