حجابی برای ازدواج «درخواست راهنمایی»

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجابی برای ازدواج «درخواست راهنمایی»

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

سوال زیر توسط یکی از کاربران محترم، برای جناب حامی فرستاده شده، که به جهت بررسی بیشتر و همچنین مطالعه و استفاده دیگر کاربران گرامی از این پرسش و پاسخ ها، به صورت عمومی مطرح شد.

(نام کاربری پرسشگر گرامی در نزد جناب حامی محفوظ هست.)

«

سلام خوشحالم که جایی رو پیدا کردم تا راحت بتونم حرفم رو بزنم
من دختری 25 ساله هستم
خیلی از بهترین موقعیت های رندگی ام رو از دست دادم
در واقع در حال حاضر من احساس خوشبختی نمی کنم
در مورد اینکه خاستگارانی داشتم که هر کدوم یک جور از نظر ایمانی مشکل داشتند یکی نماز نمی خوند یکی می گفت بعد ازدواج چادر بردار یکی میگفت عروسی مون بایذ ال باشه بل باشه
خلاصه نمی تونستم بهشون اعتماد کنم
جدیدا هم یکی شمارمو که نمی دونم از کجا اورده بهم پیامک میده و ابراز علاقه می کنه و از من میخواد که با اون رابطه مخفیانه داشته باشم (برای اشنایی بیشتر)اما من تا به حال حتی به یک پیامکش هم جواب ندادم
راستش رو بخوایید گله دارم بسر های خوب دورو برم میرند دختر هایی رو برا ازدواج انتخاب می کنن که اهل حجاب نیستن و بعد (البته بعد ازدواج دختره محجبه میشه) اما ما دختر های محجبه کی میاد ازمون خواستگاری میکنه (هر چی لات و بی نمازه)من قدرت اینو ندارم که بتونم یکی رو تغییر بدم اصلا نمی تونم ریسک کنم
اما خیلی دلم می خواد ازدواج کنم و زندگی شیرینی که خدا میپسنده رو شروع کنم
همه بهم میگن که تا بحال اشتباه کردی
روز به روز هم سنم داره بالا تر میره همه دختر های فامیل که خیلی هم از من کوچکترن(البته بی حجابن)ازدواج کردن
همه یه جوری منو نگاه می کنن که انگار ........
خسته شدم خونوادم هم درسته مستقیم چیزی بهم نمی گن اما ته نگاهشون نگرانی رو احساس می کنم
من فقط تو خونوادم پابند اعتقاداتم هستم یعنی اعضای خونوادم اهل رعایت نیستند
اوایل که این مسیر رو انتخاب کرده بودم 16-17 سالم بود (که چادری شدم)خیلی با من مخالفت کردن من خیلی گریه کردم تا به من اجازه بدن چادر بذارم .اون وقت به من می گفتن اینجوری ازدواج کردن برات محاله اما من میگفتم نه یکی عین من پیدا میشه
»

لطفاً سوالات خصوصی خودتون رو به صورت خصوصی برای کارشناسان محترم انجمن مشاوره ارسال کنید و به صورت عمومی مطرح ننمایید.

با تشکر

سلام و عرض ادب

چه تايپيك مفيدي

من منتظر ادامه ميمونم . ( انشاالله ادامه داره ديگه ؟ آخه 2 ساعت از پست اول گذشته )

کاشکی آدمایی که دعوت میکنن و میگن خانوما همش تو خونه بمونن ... یه جواب منطقی هم به این دختر خانوم میدادند .

نمیدونم ... اینا فردای قیامت میتونن جواب دخترهای به این معصومی رو بدن ... کجای قرآن تاکید اکید کرده که چادر ... که فلان ... که بهمان ... نهایت نهایت نهایت نهایت نهایت گناه دختری که میره و برای ازدواج با پسرها آشنا میشه چی هست ... آیا قابل مقایسه با یه تهمت یا یه غیبت هست !!!

یه دختر اگر به سن ازدواج رسیده باشه ... ( 19 تا 25) سال و هدفش هم ازدواج باشه ... چجوری باید با یه پسر آشنا بشه و ازدواج کنه ... من 100 دفعه این سوال رو تو این سایت پرسیدم ... ولی اینگار سوال مشکل داره ... یه موضوع براش درست کردم ... موضوع رو حذف کردند ...

فردای قیامت باید جواب بدین ... جواب این ایدیولوژی غلطی که به خورد آدما دادین ... این همه ازدواج غیر موفق که بر اثر عدم شناخت بوجود میاد ...

تاثیر نداره ... ولی ما گفتیم ...

سلام
البته ازواج هدف نیس ازدواج یه وسیله هست
ولی باید عرض کنم که همچین خانم های رو باید طلا گرفتو بعد از این دنیا مستقیم ببرن بهشت بدون هیچ سوالی
واقعا این جور دختر خانم ها مثل فرشته اند
ان شاالله که این دختر خانم هم باید کمی تلاش کنه سعی کنه دانشگاهشو تموم کنه و زور بزنه که بتونه وارد یه کاری بشه چون امروزه بیشتر مردای واقعا خوب بخاطر وضع اقتصادی بهتر دوست دارن که همسرشون هم سر کار باشه
ولی 25 سالگی هم اصلا دیر نیس ان شاالله توکل کنن و سعی کنن که کمی بیشتر حضور پیدا کنن تو مجالس مختلف
و بازم می گم باید همچین دختر خانم های رو طلا گرفت
یا علی

نقل قول:
سلام
البته ازواج هدف نیس ازدواج یه وسیله هست
ولی باید عرض کنم که همچین خانم های رو باید طلا گرفتو بعد از این دنیا مستقیم ببرن بهشت بدون هیچ سوالی
واقعا این جور دختر خانم ها مثل فرشته اند
ان شاالله که این دختر خانم هم باید کمی تلاش کنه سعی کنه دانشگاهشو تموم کنه و زور بزنه که بتونه وارد یه کاری بشه چون امروزه بیشتر مردای واقعا خوب بخاطر وضع اقتصادی بهتر دوست دارن که همسرشون هم سر کار باشه
ولی 25 سالگی هم اصلا دیر نیس ان شاالله توکل کنن و سعی کنن که کمی بیشتر حضور پیدا کنن تو مجالس مختلف
و بازم می گم باید همچین دختر خانم های رو طلا گرفت
یا علی

علی خان سلام ...
چون تو فامیل همچین کسی رو داشتیم خدمتتون عرض میکنم این جور خانوما همین جوری نمیمونن ... به مرور زمان زیر چشاشون گود میوفته ... یاد فرصت هایی که از دست دادن میوفتن ... هی به خوشون دشنام میدن ... از دین متنفر میشد ... ناراحتی های عصبی میاد سراغشون ... و ممکن هست به راههایی بیوفتن که از 100 تا دختر بی حجاب هم بدتر بشن .

آذر بانو;206612 نوشت:

روز به روز هم سنم داره بالا تر میره

سلام خدمت این خواهر بزرگوار
خواهرم من کسی رو میشناختم که مثل شما بود و در سن 29 سالگی به لطف و عنایت خداوند شوهری نصیبش شد که هنوز باور ندارد

آذر بانو;206612 نوشت:

همه یه جوری منو نگاه می کنن که انگار ........

مطمئن باشید اینها جز حسادت چیز دیگری نیست و به نظر من حتی به شما قبطه میخورن که چه دختر با ایمانی هستش که به اعتقاداتش هنوز پایبنده و حاضر نیست با هر کس ازدواج کنه
آذر بانو;206612 نوشت:

خسته شدم خونوادم هم درسته مستقیم چیزی بهم نمی گن اما ته

[=Times New Roman]اینها کارها و وسوسهای شیطان هستش
[=Times New Roman]از لطف و یاد خداوند غافل نشوید
[=Times New Roman]و به خودتون افتخار کنید که توی این دوره زمونه شما لیاقت پیدا کردین به عنوان یه دختر با ایمان در جامعه و فامیل و حتی خانواده ظاهر شدید

آذر بانو;206612 نوشت:

نگاهشون نگرانی رو احساس می کنم

[=Times New Roman]بهشون بگویید که خداوند بزرگتر از آن چیزی است که ما تصور میکنیم
[=Times New Roman]هر کس با خدا معامله میکنه مطمئن باشه که نه تنها ضرر نمیکنه بلکه بیشتر از اون چیزی که فکر میکنه نصیبش میشه

آذر بانو;206612 نوشت:

من فقط تو خونوادم پابند اعتقاداتم هستم

هر کس لیاقت محجبه بودن ، با اعتقاد و با خدا بودن رو نداره
خوشا به حال این طرز تفکر من که خیلی قبطه خوردم
آذر بانو;206612 نوشت:

اما من میگفتم نه یکی عین من پیدا میشه

مطمئن باشید که یکی هم کفو خودتون پیدا میشه
ما هم برای شما خواهر بزرگوار و مومن خدا دعا میکنیم
فقط یکم صبور باشید

حی علی المهدی و الشهدا

نقل قول:
مطمئن باشید که یکی هم کفو خودتون پیدا میشه
مطمینی !!!
مستند 3 تا خانوم رو میشناسم !!! میدونم اگر به یکیشون این حرفو بزنی یه دونه هم میزنه تو ...
میخوای ببرمت پیشش !!!

محسن ایلخانی;206651 نوشت:
علی خان سلام ...
چون تو فامیل همچین کسی رو داشتیم خدمتتون عرض میکنم این جور خانوما همین جوری نمیمونن ... به مرور زمان زیر چشاشون گود میوفته ... یاد فرصت هایی که از دست دادن میوفتن ... هی به خوشون دشنام میدن ... از دین متنفر میشد ... ناراحتی های عصبی میاد سراغشون ... و ممکن هست به راههایی بیوفتن که از 100 تا دختر بی حجاب هم بدتر بشن .

بله درست می فرمایید
منظور من تا اخر عمر هست
هرچند که تا 25 سالگی هم با این وضعیتی که ما می بینیم خودش یه دنیا ارزش داره
به نظر من این خانوم باید خودشون رو بزنند به بی خیالی و بدونند که غیر از ایشون خیلی از دخترا همین شرایط ایشون رو دارند وحتی ممکنه برای همیشه مجرد بمونند و کسی سراغشون نیاد و با غصه خوردن کاری درست نمیشه و ان شاءالله پاداش صبر این دختران را خداوند در جهان دیگر عطا میفرماید

شما سنی ندارید ! الان سن ازدواج به شدت بالا رفته و بقول شما اکثر افراد هم دنبال افرادی می گردن که ظاهر خوبی دارن ( یا زیبایی خدادادی یا زیبایی بروش ها مصنوعی!!) پس نگران نباشید و مطمئن باشید که اگر همچنان بتونید رابطه خودتون رو با خدا حفظ کنید خودش یکی رو سر راهتون قرار میده که خودتون باورتون نشه. اینجور دلواپسی ها مخصوصا وقتی کوچکترهای فامیل ازدواج کردند طبیعیه اما اگه یه ذره به اطرافتون نگاه کنید می بینید که شما فقط همسر ندارید و اونا فقط همسر دارن و خبری از معنویتی که شما دنبالشون هستین در زندگی اونا نیست که مسلما چنین زندگی مطلوب شما نیست.
اینو بدونید که رضای خدا از هر چیزی حتی ازدواج مهم تر هست
پس اگر ازدواج شما باعث بشه که از خدا و دستوراتش دور بشید همون بهتر که ازدواج نکنید
بنابراین اولا اینکه کاملا به وعده خدا اعتماد کنید که اگر با خدا باشید همه چیز زندگیتون رو براتون می سازه و اینکه شما دعا بکنید و مهارت های خودتون رو بالا ببرید و روی اخلاقیات و ایمانتون کار کنید شک نکنید که خدا شما و قلب پاکتون رو میبینه و اگر صلاحتون باشه حتما براتون درست میکنه
و دوم اینکه اصلا شاید اگر شما ازدواج کنید هزارتا مشکل دیگه براتون پیش بیاد آخر آخرش اینه که شما در این دنیا ازدواج نکنید راضی باشید به رضای خدا انشاالله اون دنیا براتون یه زوج بهشتی قرار بده.
اما من مطمئنم که شما بهترین ازدواج رو خواهید داشت...شک نکنید به عدالت خدا..

ولیستعفف الذین لا یجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله
یا حق :Gol::Gol::Gol:

نقل قول:

شما سنی ندارید ! الان سن ازدواج به شدت بالا رفته و بقول شما اکثر افراد هم دنبال افرادی می گردن که ظاهر خوبی دارن ( یا زیبایی خدادادی یا زیبایی بروش ها مصنوعی!!) پس نگران نباشید و مطمئن باشید که اگر همچنان بتونید رابطه خودتون رو با خدا حفظ کنید خودش یکی رو سر راهتون قرار میده که خودتون باورتون نشه. اینجور دلواپسی ها مخصوصا وقتی کوچکترهای فامیل ازدواج کردند طبیعیه اما اگه یه ذره به اطرافتون نگاه کنید می بینید که شما فقط همسر ندارید و اونا فقط همسر دارن و خبری از معنویتی که شما دنبالشون هستین در زندگی اونا نیست که مسلما چنین زندگی مطلوب شما نیست.
اینو بدونید که رضای خدا از هر چیزی حتی ازدواج مهم تر هست
پس اگر ازدواج شما باعث بشه که از خدا و دستوراتش دور بشید همون بهتر که ازدواج نکنید
بنابراین اولا اینکه کاملا به وعده خدا اعتماد کنید که اگر با خدا باشید همه چیز زندگیتون رو براتون می سازه و اینکه شما دعا بکنید و مهارت های خودتون رو بالا ببرید و روی اخلاقیات و ایمانتون کار کنید شک نکنید که خدا شما و قلب پاکتون رو میبینه و اگر صلاحتون باشه حتما براتون درست میکنه
و دوم اینکه اصلا شاید اگر شما ازدواج کنید هزارتا مشکل دیگه براتون پیش بیاد آخر آخرش اینه که شما در این دنیا ازدواج نکنید راضی باشید به رضای خدا انشاالله اون دنیا براتون یه زوج بهشتی قرار بده.
اما من مطمئنم که شما بهترین ازدواج رو خواهید داشت...شک نکنید به عدالت خدا..

اشتباه !!!
مطمین از چی باشه !!! خدا بهش عقل داده !!! به خیلی ها همسر مناسب نداده !!! چجوری ثابت کنم !!! میخوای عکسشون رو بزارم اینجا !!!

شما نمیدونم شوهر دارین یا ندارین و اینکه چند سالتون هست ... شما الان حتما راحتید که این حرف ها رو میزنین ... میدونین سن یکم میره بالا و انسان ازدواج نمیکنه از لحاظ فیزیولوژی به هم میریزه !!! میدنین طاقت هیچ چی رو نداره !!! میدونین سردردهای عجیب قریب میاد سراغش !!! اگر ایشون الان با قدرت %80 جلوی غریزش رو میگیره 4 سال دیگه با قدرت 50 % میتونه جلوش رو بگیره ... سی سالشون هم شد 10 % قدرت داره .

راهش اینا نیست !!!

سلام به تمام دوستان
میخوام به این دختر خانم خوب بگم من خیلی خوب شما رو درک میکنم و ای کاش حرف ها از دل به بیرون ریخته میشد ولی افسوس که ...
دختر خانم خوب فقط آگاه باش تنها شما نیستی که این درد رو دارید تحمل می کنید ولی یه حرفی رو از من به عنوان خواهر کوچکتر قبول کن میدونم سخته خیلی سخته ولی توکل شما به خدا باشه .بعضی ها هم هستند که دقیقا همین مشکل شما رو دارند میدونی چطوری خودشون رو قانع میکنند؟با خودش میگه کسی که با خدا باشه خدا هم بدون تردید اونو در نظر داره با خودش میگه خدایا نهایتش این هستش که یکی مثل خودم پیدا نشه و با خودش میگه شاید اصلا بنا بر حکمتهاتی که خود خداوند فقط از اون آگاهه در سرنوشت من ازدواجی قرار داده نباشه اما مطمئن باش وقتی شما با دلایل منطقی خواستگارات رو رد میکنی و میدونی که با ازدواج با اونا خوشبخت نمیشی اونم به خاطر اینکه دلت میخواد به دستورات خدا عمل کنی خدا خیلی با معرفت تر از این حرفهاست که بخواد شما رو بی جواب بذاره خدا خیلی مهربونتر و دلسوزتر از این حرف هاست که بخواد دل شکسته شما رو ترمیم نکنه خدا بندگانش رو خیلی خیلی بیشتر از خودشون دوست داره و از دردشون آگاهه پس نا امید نباش.خودت رو مشغول کن.

گرانبها;206788 نوشت:
سلام به تمام دوستان
میخوام به این دختر خانم خوب بگم من خیلی خوب شما رو درک میکنم و ای کاش حرف ها از دل به بیرون ریخته میشد ولی افسوس که ...
دختر خانم خوب فقط آگاه باش تنها شما نیستی که این درد رو دارید تحمل می کنید ولی یه حرفی رو از من به عنوان خواهر کوچکتر قبول کن میدونم سخته خیلی سخته ولی توکل شما به خدا باشه .بعضی ها هم هستند که دقیقا همین مشکل شما رو دارند میدونی چطوری خودشون رو قانع میکنند؟با خودش میگه کسی که با خدا باشه خدا هم بدون تردید اونو در نظر داره با خودش میگه خدایا نهایتش این هستش که یکی مثل خودم پیدا نشه و با خودش میگه شاید اصلا بنا بر حکمتهاتی که خود خداوند فقط از اون آگاهه در سرنوشت من ازدواجی قرار داده نباشه اما مطمئن باش وقتی شما با دلایل منطقی خواستگارات رو رد میکنی و میدونی که با ازدواج با اونا خوشبخت نمیشی اونم به خاطر اینکه دلت میخواد به دستورات خدا عمل کنی خدا خیلی با معرفت تر از این حرفهاست که بخواد شما رو بی جواب بذاره خدا خیلی مهربونتر و دلسوزتر از این حرف هاست که بخواد دل شکسته شما رو ترمیم نکنه خدا بندگانش رو خیلی خیلی بیشتر از خودشون دوست داره و از دردشون آگاهه پس نا امید نباش.خودت رو مشغول کن.

به نام خدا
با سلام
جواب بسیار خداپسندانه ای دادید من هم کاملا با عقیده شما موافقم . من امید وارم همه انسانها چه مرد چه زن عقیده شما را دنبال کنن . برای خدا رندگی کردن بسیار زیباست . خوشا به سعادت افرادی که مثل شما فکر میکنن .

یا حق

الهم صل علی محمد و آل محمد .

به نام علی اعلی

سلام به همه:Gol:

و تشکر از سرکار آذربانو بابت این تاپیک مهم و کاربردی

محسن ایلخانی;206642 نوشت:
کاشکی آدمایی که دعوت میکنن و میگن خانوما همش تو خونه بمونن ... یه جواب منطقی هم به این دختر خانوم میدادند . نمیدونم ... اینا فردای قیامت میتونن جواب دخترهای به این معصومی رو بدن ... کجای قرآن تاکید اکید کرده که چادر ... که فلان ... که بهمان ... نهایت نهایت نهایت نهایت نهایت گناه دختری که میره و برای ازدواج با پسرها آشنا میشه چی هست ... آیا قابل مقایسه با یه تهمت یا یه غیبت هست !!! یه دختر اگر به سن ازدواج رسیده باشه ... ( 19 تا 25) سال و هدفش هم ازدواج باشه ... چجوری باید با یه پسر آشنا بشه و ازدواج کنه ... من 100 دفعه این سوال رو تو این سایت پرسیدم ... ولی اینگار سوال مشکل داره ... یه موضوع براش درست کردم ... موضوع رو حذف کردند ... فردای قیامت باید جواب بدین ... جواب این ایدیولوژی غلطی که به خورد آدما دادین ... این همه ازدواج غیر موفق که بر اثر عدم شناخت بوجود میاد ... تاثیر نداره ... ولی ما گفتیم ...

[=B Badr]جناب محسن ایلخانی!

[=B Badr]این حرف من نیست

[=B Badr]حرف پیامبر اسلام :doa(1): هست که می فرمایند:

[=B Badr]بَاعِدُوا بَيْنَ اَنْفَاسِ الرِّجالِ وَ النِّساءِ فَإنَّهُ إذا كَانَت المُعايَنَةُ وَ الْلِقاءُ كَانَ الدّاءُ الّذِي لادَواءَ لَهُ

[=B Mitra]ميان مردان و زنان فاصله و جدايي بيندازيد ([=B Mitra]تا كمتر با يكديگر برخورد و تماس داشته باشند[=Times New Roman]) [=B Mitra] زيرا هنگامي‌كه مردان و زنان يكديگر را ببينند و با هم برخورد و ملاقات داشته باشند، دردي پديد آيد كه دارويي براي آن يافت نشود[=Times New Roman].

[=B Esfehan]بهشت جوانان ، [=B Mitra]ص 468 به نقل از مرآت النساء ، [=B Mitra]ص 140

آذر بانو;206612 نوشت:
«سلام خوشحالم که جایی رو پیدا کردم تا راحت بتونم حرفم رو بزنم من دختری 25 ساله هستم خیلی از بهترین موقعیت های رندگی ام رو از دست دادم در واقع در حال حاضر من احساس خوشبختی نمی کنم در مورد اینکه خاستگارانی داشتم که هر کدوم یک جور از نظر ایمانی مشکل داشتند یکی نماز نمی خوند یکی می گفت بعد ازدواج چادر بردار یکی میگفت عروسی مون بایذ ال باشه بل باشه خلاصه نمی تونستم بهشون اعتماد کنم جدیدا هم یکی شمارمو که نمی دونم از کجا اورده بهم پیامک میده و ابراز علاقه می کنه و از من میخواد که با اون رابطه مخفیانه داشته باشم (برای اشنایی بیشتر)اما من تا به حال حتی به یک پیامکش هم جواب ندادم راستش رو بخوایید گله دارم بسر های خوب دورو برم میرند دختر هایی رو برا ازدواج انتخاب می کنن که اهل حجاب نیستن و بعد (البته بعد ازدواج دختره محجبه میشه) اما ما دختر های محجبه کی میاد ازمون خواستگاری میکنه (هر چی لات و بی نمازه)من قدرت اینو ندارم که بتونم یکی رو تغییر بدم اصلا نمی تونم ریسک کنم اما خیلی دلم می خواد ازدواج کنم و زندگی شیرینی که خدا میپسنده رو شروع کنم همه بهم میگن که تا بحال اشتباه کردی روز به روز هم سنم داره بالا تر میره همه دختر های فامیل که خیلی هم از من کوچکترن(البته بی حجابن)ازدواج کردن همه یه جوری منو نگاه می کنن که انگار ........ خسته شدم خونوادم هم درسته مستقیم چیزی بهم نمی گن اما ته نگاهشون نگرانی رو احساس می کنم من فقط تو خونوادم پابند اعتقاداتم هستم یعنی اعضای خونوادم اهل رعایت نیستند اوایل که این مسیر رو انتخاب کرده بودم 16-17 سالم بود (که چادری شدم)خیلی با من مخالفت کردن من خیلی گریه کردم تا به من اجازه بدن چادر بذارم .اون وقت به من می گفتن اینجوری ازدواج کردن برات محاله اما من میگفتم نه یکی عین من پیدا میشه»

من قرآن رو خیلی خیلی دوست دارم

و سوره نور رو بیشتر

نمیدونم چرا با خوندن این مطالب این آیه سوره نور به یادم اومد:

« الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ

أُوْلَئِكَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ »

« زنان پليد براى مردان پليدند و مردان پليد براى زنان پليد و زنان پاك براى مردان پاكند و مردان پاك براى زنان پاك اينان از آنچه در باره ايشان مى‏گويند بر كنارند براى آنان آمرزش و روزى نيكو خواهد بود »

سوره نور آیه 26

[=B Nazanin]برخي از مفسران برآنند كه اين آية شريفه، در صدد بيان يك واقعيت خارجي در جامعه است، نه حكم شرعي؛ به اين معنا كه زنان و مردان خبيث و آلوده، به همديگر، و زنان و مردان نيك و پاكدامن، به­يكديگر گرايش و تمايل دارند و نهايتاً به همديگر مي‌پيوندند.( [=B Mitra]تفسير راهنما، ج12، ص236، برداشت9 )

بار خدایا توکل ما بر خودت را روزافزون بگردان:hamdel:

یا علی

با سلام خدمت شما دوست عزیزم
میدونم ازدواج کردن خیلی مهمه و می دونم من در حدی نیستم که اظهار نظر کنم ولی دوست خوبم زندگی فقط ازدواج کردن نیست به اطرافت نگاه کن به زیباییه طبیعت اطرافت نگاه کن ،خداییش چند وقته از همه چیز غافلی و فقط به ازدواج کردن فکر می کنی ،ازت خواهش می کنم دیگه بهش فکر نکن برو سمت چیزایی که باعث سرزندگیت می شه برو سراغ دوست داشتن خدا ،من ادم با ایمانی نیستم ولی درکتون می کنم و ازتون خواهش می کنم به این فکر نکن که چند سالته، که چرا تا الان ازدواج نکردی و چرا باید تنها باشی فقط به این که چطور می شه خوب و شاد زندگی کنی فکر کن و از زندگی لذت ببر و زندگی کن و باز هم ازت خواهش می کنم مقاوم باش و به خاطر راحتی خیاله پدر و مادرت و خیلی چیزای دیگه تن به ازدواج با هر کسی نده *خدا کمکت می کنه *. باز هم عذر می خوام که نظر دادم و متشکرم .:hamdel:

با سلام و احترام

این متن زیبا رو در وب‌سایت سید مجتبی حورایی دیدم و خیلی خوشم اومد، اینجا گذاشتم بقیه هم استفاده کنند:

یک هدیه عالی

سلام دوستان مهربان
این اول سالی تصمیم دارم به جبران محبت‎های شما، یه هدیه بهتون بدم. این هدیه مادی نیست ولی واقعاً ارزشمنده. این هدیه یه جملۀ قشنگه. جمله‎ای که من خیلی خیلی خیلی دوستش دارم و به عقیدۀ من بی‎نظیر و فوق‎العاده‎ست و به قول خودمون آخرشه!
اما این جمله(هدیه) چیه؟ باشه میگم ولی یه کم صبر کنین. ببینید همه ما دلمون می‎خواد توی زندگی برامون بهترین اتفاق‎ها، سرنوشت‎ها و مصلحت‎ها رقم بخوره. توی همین سال جدید همه به هم تبریک می‎گفتیم، واسه همدیگه آرزو می‎کردیم سالی خوب و موفق داشته باشیم و پیامک می‎زدیم که با آرزوی بهترین‎ها.

اما حالا که روزهای اول سال تموم شده، آیا باید منتظر بشینیم ببینیم چی پیش میاد، یا اینکه می‎شه یه کاری کنیم که اون بهترین سرنوشت‎ها و عالی‎ترین موقعیت‎ها و مصلحت‎ها برامون رخ بده؟

پاسخ این سوال همون جملۀ قشنگه که یکی از فرمایشات حضرت فاطمه (سلام الله علیها) است که:

«هرکس عمل خالصانه‎اش را به سوی خدا فرستد، خداوند بهترین سرنوشت‎ها و مصلحت‎ها را برای او می‎فرستد.»

تمرین کنیم از همین امروز، هر کاری که می‎کنیم صرفاً محض رضایت و خشنودی خدا(خالصانه) انجام بدیم. اگر درس می‎خونیم، کار می‎کنیم، واسه پدر و مادر، همسرمون یا فرزندمون کاری می‎کنیم، مهمونی می‎دیم، هدیه می‎دیم، تفریح یا عبادت می‎کنیم و... همه و همه رو خالصانه تقدیم خدا کنیم و مراقب باشیم چیز دیگه‎ای قاطی نداشته باشه. اون وقت مطمئن باشیم که بهترین‎ و عالی‎ترین مصلحت‎ها، سرنوشت‎ها و موقعیت‎ها برامون رقم می‎خوره. مطمئن باشیم، مطمئن.
.
*مَن اَهبَطَ الی الله خالِصَ عَمَله، اهبَطَ الله اِلیهِ أحسَنَ مَصلَحَتِه

منبع

سلام جناب حاج علی ...
منم یه روزی مثله خیلی های دیگه این صحبت ها رو روشنیدم و گفتم خدا اونی که میخوام رو بهم میده ... به خدا اعتماد کردم ... همدیگه رو میخواستیم خیلی زیاد ... یه روز به اون دختر خانوم گفتم سنمون برای ازدواج کمه ... وایمیستیم تا به سن ازدواج برسیم و تا اون موقع خودمون رو پاک نگه میداریم ... سن ازدواجمون رسید ... هم من اونو میخواستم هم اون منو ... ولی بگذریم ... الان نه اون خوشحاله نه من ... اگر این تعصبات بی جا نبود ... اگر این سر پایین انداختن ها نبود ...

کاشکی به عقلم اعتماد کرده بودم ... بعد از اون قضیه رفتم پیش یه روحانی ... بهم گفت تقصیر خودت بوده ... مگه خدا بهت عقل نداده ... یادمه یه حدیث هم از امام صادق برام گفت که در زمان ازدواج شرایط فرق میکنه و فلان و بهمان ...

تقصیر خودم بود که اعتماد کردم ... نباید اعتماد میکردم ...

سلام

حجاب

اجازه بدید بحث رو با دو تا سوال شروع کنم.که البته جواب دومی خودش کلی سوال داره:Moteajeb!:

1) نماز چه فواید و اثراتی داره؟
( یه چند تایی رو برای خودتون بشمارید )

2)چرا نماز میخوانیم؟
؟

آیا ما واقعا" به خاطر اثرات و فاید نماز هست که نماز میخونیم یا به خاطر اینکه نماز واجب و دستور خداست؟ آیا اگر این اثرات رو داشت ولی واجب نبود نماز میخوندیم؟آیا به خاطر بدیهایی که ازمون دور میکنه نماز میخونیم؟ آیا اگر این اثرات رو داشت ولی واجب نبود نمازمیخوندیم؟ نمازهای مستحبی و کارهای مستحب هم اثرات زیادی دارند ولی چرا ما سراغشون نمیریم؟چرا روزه میگیریم؟

در مورد سایر احکام الهی هم همینطوره.

البته مسلما" فواید زیادی برای ما دارند وگر نه خداوند اونها رو واجب نمیکرد.ولی بحث ما بر سر دلیل انجامشونه.

ما باتوجه به علم ناقصمون هرگز نمیتونیم تمام فواید یک عمل رو بشماریم که اگه واقعا" چنین علمی داشتیم به اونها عمل میکردیم.

خوب این حرف ها چه فایده ای داره ؟ فایده اش اینه که باعث میشه زمانی که دیگران علت ها و فواید چیز واجبی رو مسخره و رد میکنند وفکر میکنند صحیح ترین راه راه خودشونه(مخالفت با اینهاست) دلسرد نشیم و با توجه به علم و مهربان بودن و سایر صفات خدا واینکه خدا اینها رو واجب کرده به راهمون ادامه بدیم.

در مورد حجاب هم که یکی از احکام الهی است همینطوره.

خیلی ها مسخره مکنند وجملاتی رو بیان میکنند که عمق کینه شون رو نسبت به حجاب نشون میده . گاهی حتی مثل معاویه قران سر نیزه می کنند و از راه دلسوزی و احکام اسلامی وارد میشند و سعی میکنند از اهمیتش کم کنند یا بگند در شرایط فعلی لازم نیست و مال دوره های قبل بوده. حقوق زن امروز فرق کرده.اگه این طوری لباس بپوشی هیچوق شوهر نمیکنی و...

باید یادمون باشه که کار شیطون وسوسه کردنه واینکه چیزهای زشت رو نزد انسان زیبا جلوه بده و شیطونها هم از جنس جن هستند هم از جنس انسان که این دومی فکر کنم روی اولی رو سفید کرده.کنارت میشینه و ازت میپرسه فکر میکنی کسی که چادر سرش نمیکنه خرابه؟ یا مغرور و متکبر شدی و خودت و پوششت رو از اونها برتر میدونی. بهت میگه ایمان به دله نه به این چیزا .میگه همه همین طور شدند و هزار تا چیز دیگه

اگر چه اکثر خانم ها چه چادری یا غیر چادری پاک هستند و ما ها هم ادعای اینکه هر کسی چادر سرش باشه از همه ی غیر چادری ها بهتره رو نداریم.ولی همه اینطور نشدند و ایمان هم مثل یک درخته که ریشه ی اون توی دله و تنه ی اون صبر بر معاصی و واجباته و میوش عمله .
از میزان میوه و تنه ی درخت میشه به وجود یا عدم وجود یا میزان استحکام ایمان پی برد.(این جواب اونهایی هم که میگند به ریشه است نه به ریش هم هست ها)

و باید بدونیم که این حکم خداست .
آیا ما این اجازه رو داریم که به هر علتی در مقابلش بایستیم و با هاش بجنگیم؟
فکر نمیکنم هیچ کدوممون چنین کاری رو بخواهیم انجام بدیم.

ولی در مورد پوشش مناسب حجاب
خوب حجاب معنی خاصی داره .در مورد خانم ها پوشش قسمت هایی از بدن و عدم نمایش پستی وبلندی های بدن.
آیا لباسی هست که بتونه در حد چادر این کار رو انجام بده؟ آیا پوششهای دیگه این کار رو میکنه؟آیا علت اینکه بعضی پوشش های دیگه رو بجز چادر میپوشند همین عدم توانایی اون پوششها نیست نیست؟یعنی اگه اون پوشش ها هم مثل چادر میتونستند این کارو بکنند ایا بعضی ها بازم سراغ اونها میرفتند یا دنبال پوشش دیگه ای بودند؟

و اگه فکر میکنید مانتوی گشاد میپوشید و اجازه نمی دید موهاتمن از زیر مقنعه بیرون بیاد و.... یه سری به بیرون بزنید .خودتون متوجه میشید.

------------------------------------------------------------------
لباس مثل یک تابلو میمونه که ما توی اون مینویسیم کی هستیم و چه اعتقادی داریم و دوست داریم چطور باهامون رفتار بشه بعدش اونو میپوشیم.

برای اینکه واضح تر بشه یه پلیس یا یه آتشنشان و... خودشون میدونند کی هستند ولی لباسشون رو برای اطلاع مردم میپوشند ما هم همین طور .
والبته اثراتش هم که مشخصه

خوب هذا حکم الله (حجاب) حالا هر کسی هر جوری که دوست داره رفتار کنه البته عواقبش هم (چه در این دنیا و چه اون یکی)به عهده ی خودشه.

حجاب و ازدواج

خیلی ها میگند چادر رو برای اینکه شوهر کنند کنار گذاشته اند. البته ممکنه موثر باشه ویا رابطه ی عکس داشته باشه که این بیشتر به منطقه ای که درش زندگی میکنند و شرایط فرهنگی مردمش بستگی داره .

ولی آیا برای ازدواج با چنین افرادی فقط باید چادر رو کنار گذاشت؟

ایا میتونید با مردی زندگی کنید که میخواد مردم همسرش رو اینطوری ببینند؟ ایا همه ی این افراد نسبت به نماز و روزه وسایر مسایلشون معتقدند؟ ایا فکر یکنید میتونید سنگینی و وقار اون روزتون رو اون موقع داشته باشید؟ایا نگاه مردها ومردم به شما تفاوت نمی کنه؟ ایا میتونید نگاه عده ای رو تحمل کنید؟ ایا تا حالا حرف هایی رو که بعضی مردها در مواجه با این زنها به هم میزنند نشنیدید؟ ایا تحمل اینکه این حرف ها رو در مورد خودتون بشنوید رو دارید؟ایا تحمل معاشرت همسرتون رو با زنهایی با پوشش مثل خودتون در حالی که بعضیشون دلشون مثل دل شما پاک نیست دارید خصوصا" زمانی که بهتون بگند خوب خودتم مثل اون لباس پوشیدی مگه من چیزی بهت میگم؟ فکر میکنید فرزندانتون چه طوری میشند؟و....

جهت رفع سو تفاهم احتمالی بگم که از خوب تا بد و از سفیدی تا سیاه درجات و رنگهای مختلفی وجود داره

خوب از نگاه یک مرد که قصد ازدواج داره به قضیه نگاه کنیم و ببینیم اون چه شرایطی رو برای همسرش داره:

ایمان-زیبایی-اخلاق-صبر-تحصیلات-سن-مشخصات ظاهری(فیزیکی)-ثروت-و....

شماره نگذاشتم چون اولویت هاش برای هرکسی میتونه متفاوت باشه

از بین اینها چندتاش با چادر یا بدون چادر تغییر میکنه؟
خوب بدون چادر بعضی کمتر میشه و بعضی تغییر نمیکنه .
میریم سراغ اونهایی که به نظر میرسه بدون چادر بهتر میشه (زیبایی-مشخصات ظاهری و...)
زیبایی :
با توجه به روابطی که زن وشوهر دارند و مدتی رو که با هم زندگی می کنند. فکر میکنید زیبایی که شوهر از زنش در خونه میبینه به اینکه در خیابون زن چادر بپوشه یا نپوشه ربطی داره؟اونها مستقل از آنچه در بیرون میپوشند در داخل خونه میتونند تغییر کنند و زن میتونه جوری که خودش و شوهرش بخواد لباس بپوشه.

مشخصات ظاهری:
اگه کسی تا حالا دیده که رنگ چشم و سایر مشخصات فیزیکی با چادر یا بدون اون تغییر کنه به ما هم بگه.

خیلی داره طولانی میشه پس فقط یک جمله میگم

قبل از انجام هر کاری اول در مورد نتایج وعواقبش خوب فکر کنید بعد تصمیم بگیرید وعمل کنید

محسن ایلخانی;206896 نوشت:
سلام جناب حاج علی ...
منم یه روزی مثله خیلی های دیگه این صحبت ها رو روشنیدم و گفتم خدا اونی که میخوام رو بهم میده ... به خدا اعتماد کردم ... همدیگه رو میخواستیم خیلی زیاد ... یه روز به اون دختر خانوم گفتم سنمون برای ازدواج کمه ... وایمیستیم تا به سن ازدواج برسیم و تا اون موقع خودمون رو پاک نگه میداریم ... سن ازدواجمون رسید ... هم من اونو میخواستم هم اون منو ... ولی بگذریم ... الان نه اون خوشحاله نه من ... اگر این تعصبات بی جا نبود ... اگر این سر پایین انداختن ها نبود ...
کاشکی به عقلم اعتماد کرده بودم ... بعد از اون قضیه رفتم پیش یه روحانی ... بهم گفت تقصیر خودت بوده ... مگه خدا بهت عقل نداده ... یادمه یه حدیث هم از امام صادق برام گفت که در زمان ازدواج شرایط فرق میکنه و فلان و بهمان ...
تقصیر خودم بود که اعتماد کردم ... نباید اعتماد میکردم ...

با سلام و احترام

نمیدونم شما الان متاهلید یا مجرد، ولی به هرحال این رابطه شما هم از همون اول ایرادهایی رو داشته! وگرنه به بن‌بست نمیخورد و این مشکلات بوجود نمی اومد.
منتهی این نوع تجربیات شخصی شما نمیتونه راهگشای مشکلات دیگر کاربران باشه.

میتونین در مورد بررسی مشکل‌تون و نظرات‌ی که در این مورد دارین تاپیکی مجزا بزنید.

منتظر نظرات و راهنمایی های کارشناسان گرامی هستیم.
با تشکر

آذر بانو;206612 نوشت:
«سلام خوشحالم که جایی رو پیدا کردم تا راحت بتونم حرفم رو بزنم من دختری 25 ساله هستم خیلی از بهترین موقعیت های رندگی ام رو از دست دادم در واقع در حال حاضر من احساس خوشبختی نمی کنم در مورد اینکه خاستگارانی داشتم که هر کدوم یک جور از نظر ایمانی مشکل داشتند یکی نماز نمی خوند یکی می گفت بعد ازدواج چادر بردار یکی میگفت عروسی مون بایذ ال باشه بل باشه خلاصه نمی تونستم بهشون اعتماد کنم جدیدا هم یکی شمارمو که نمی دونم از کجا اورده بهم پیامک میده و ابراز علاقه می کنه و از من میخواد که با اون رابطه مخفیانه داشته باشم (برای اشنایی بیشتر)اما من تا به حال حتی به یک پیامکش هم جواب ندادم راستش رو بخوایید گله دارم بسر های خوب دورو برم میرند دختر هایی رو برا ازدواج انتخاب می کنن که اهل حجاب نیستن و بعد (البته بعد ازدواج دختره محجبه میشه) اما ما دختر های محجبه کی میاد ازمون خواستگاری میکنه (هر چی لات و بی نمازه)من قدرت اینو ندارم که بتونم یکی رو تغییر بدم اصلا نمی تونم ریسک کنم اما خیلی دلم می خواد ازدواج کنم و زندگی شیرینی که خدا میپسنده رو شروع کنم همه بهم میگن که تا بحال اشتباه کردی روز به روز هم سنم داره بالا تر میره همه دختر های فامیل که خیلی هم از من کوچکترن(البته بی حجابن)ازدواج کردن همه یه جوری منو نگاه می کنن که انگار ........ خسته شدم خونوادم هم درسته مستقیم چیزی بهم نمی گن اما ته نگاهشون نگرانی رو احساس می کنم من فقط تو خونوادم پابند اعتقاداتم هستم یعنی اعضای خونوادم اهل رعایت نیستند اوایل که این مسیر رو انتخاب کرده بودم 16-17 سالم بود (که چادری شدم)خیلی با من مخالفت کردن من خیلی گریه کردم تا به من اجازه بدن چادر بذارم .اون وقت به من می گفتن اینجوری ازدواج کردن برات محاله اما من میگفتم نه یکی عین من پیدا میشه»

سلام بر همه شما عزيزان كه با ما همراهيد و تشكر از اعتماد پرسشگر گرامي.

بي گناهي كم گناهي نيست در ديوان عشق
يوسف از دامن پاكش كنج زندان مي رود.

از قديم گفته اند هركه پر طاووس خواهد جور هندوستان كشد
يا
شتر سواري دولا دولا نميشه
يا
در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم
سرزنش گر كند خار مغيلان غم مخور

زندگي دنيا اين گونه است كه انسان بايد براي رسيدن به خواسته هاي خود ايستادگي كند. هرچه خواسته مهم باشد تحمل ما نيز بايد بالاتر رود. يك مادر براي رسيدن به فرزند نه ماه شب و روز سختي بدني و ذهني بار داري و در آخر درد سخت زايمان و مشقت زياد فرزندپروري را به جان مي خرد.
حضرت معصومه (س) چون هم كفو نداشت ازدواج نكردند.
داستان واقعي

روزي خانم جواني تماس گرفت مي گفت مسائل معنوي برايم مهم بود به همين دليل به خواستگاران تأكيد مي كردم كه معنويت برايم مهم است و خواستگاران زيادي را جواب كردم. روزي يك دانشجو به خواستگاري من آمد ظاهرش بد نبود موقع صحبت كردن او هم گفت اتفاقا من هم معنويت را دوست دارم بالاخره به جواب مثبت دادم روزي با او به منزل يكي از دوستانش رفتيم من با خانم دوستش جداگانه با هم صحبت مي كرديم هنگام پذيراي برايم شربت آورد و گفت ما شربت مي خوريم آنها هم زهرماري. با تعجب گفتم زهرماري چيه؟
گفت مشروب.
حال بد شد. دنيا پيش چششم تار مي نمود نمي دانم فشارم افتاد چي شد كه سرم گيج رفت و بعد از چند ثانيه نقش بر زمين شدم. بعد كه اون خانم كمي آب به صورتم زد به خود آمدم ولي مبهوت بودم. باورم نمي شد كه اين هم خواستگار را رد كرده بودم براي رسيدن به فردي متدين الان هم يك نفر نصيبم شده كه مشروب مي خورد چيزي كه صريحا خدا تو قرآنش حرام دانسته او امامان از كسي كه مشروب مي نوشد اعلام انزجار كرده اند. تازه فهميدم كه براي رسيدن به خواسته ام تحقيق خوبي نكرده ام چون دوستان او هم از قماش شوهرم بودند.
دير رسيدن....

بين رانندگان باتجربه و حرفه اي معروف است: «دير رسيدن بهتر از هرگز نرسيدن است» سخن پخته اي است كه مي تواند در زندگي ما نقش آفرين باشد.
بله الان در مشاوره ها مي بينيم كه خيلي ها زود ازدواج مي كنند و به سر و سامان از ديد افرادي كه در گود نيستند مي رسند ولي در زندگي شان هزار و يك مشكل دارند.
تصور كنيد...

چشمانتان را ببينيد تصور كنيد به شكا اجازه ورود به محضر امام زمان داده اند شما با خوشحالي وارد مي شود با ايشان درباره مسائل مختلف سخن مي گوييد از ايشان مي پرسيد با چه كسي ازدواج كنيم.
ايشان هم همان جواب اجدادشان را با مهرباني به شما مي گويند كسي كه اخلاق عملي خوبي داشته باشد و ديندار باشد.
در واقع اخلاق خوب فردي و اجتماعي ميوه همان باورهاي ديني ريشه دار نه سطحي است.

خانه چند ميلياردي

يكي از دوستان مشاورم مي گفت: در اصفهان از من با اصرار خواستند منزل يك خانواده بروم كه مشكل و اختلاف داشتند. طبق آدرس رفتم رسيدم به يك خانه مجلل چند ميلياري.وقتي داخل خانه شدم ديدم اعضاي خانواده هيچ يك با هم حتي كوچك ترين ارتباطي هم ندارند. اينها در اين خانه جداگانه زندگي مي كردند و يك لحظه هم در كنار هم نمي نشستند. با اصرار من پسر خانواده آمد كنارم نشست. خواهران او از نظر حجاب وضع بدي داشتند.
هنگام صحبت كردن پسر گفت چرا حديث و قرآن مي خواني ما اينها را قبول نداريم.
بعد از چند جلسه براي آنها روشن شدن كه علت مشكلاتشان قهر كردن با خدا و بيگانگي با دستورات اوست ....
اين دوستم مي گفت مردم كه اغلب اوضاع افراد مرفه را مي بينند به حا آنها غبطه مي خورند درحالي كه هميشه آسايش آرامش به همراه ندارد.

هم كفو

در فلسفه مي گويند سنخيت داشتن علت انسجام و پيوند است. گاهي افراد ظاهرا با هم پيوند برقرار مي كنند ولي در باطل با هم فاصله دارند مانند وقتي كه ما با چسب چوب دو آهن را بخواهيم به هم بچسبانيم. ممكن است براي مدتي كوتاه كنار هم قرار بگيرند ولي با كوچك ترين ضربه اي جدا مي شوند.
همين گونه كه شما دغدغه دينداري داريد در بين جوانان نيز هستند افرادي مثل شما باور ديني دارند و حاضر نيستند با هركس ازدواج كنند.

1. به هرحال تلاش كنيد با نشاط باشد
  2. در مراسم زنان متدين حاضر شويد
  3. مهارت هاي زنانه كسب كنيد.
  4. مهرات هاي اجتماعي خود را تقويت كنيد.
  5. براي رسيدن به خواسته خود از دستورالعمل هاي عرفاني (نماز جعفر طيار، زيارت عاشورا، صدقه در دفعات مكرر) مدد بگيريد نذر و توسل به اهل بيت فراموش نشود..
  6. در گزينش همسر دچار وسواس نشويد.
  7. همسرتان از نظر باورهاي ديني متناسب با شما باشد نه كم نه خيلي بالا تر

در ازدواج، بهترین کادو و جهیزیه خانواده برای دخترشان، تحقیق از خواستگار است.
**

با یک کلیک مهمان ما شوید
:moshavereh:
موضوع قفل شده است