پرداخت هزینه کفن میت

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پرداخت هزینه کفن میت

با سلام
آیا پرداخت هزینه کفن به شخصی که آن را به عنوان هدیه (از کربلا) آورده است واجب است یا خیر؟ لطفا به صورت کامل پاسخ دهید و در صورت امکان احکام مربوط به آن را نیز بیان کنید.
با تشکر

khoshraftar;206576 نوشت:
آیا پرداخت هزینه کفن به شخصی که آن را به عنوان هدیه (از کربلا) آورده است واجب است یا خیر؟ لطفا به صورت کامل پاسخ دهید و در صورت امکان احکام مربوط به آن را نیز بیان کنید. با تشکر

با سلام و احترام

در فرض سوال،پرداخت هزینه کفن واجب نیست.(1)

برای اطلاع از احکام مربوط، مطالعه تاپیک زیر مفید خواهد بود:
http://www.askdin.com/thread16018.html

1.استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

با عرض سلام
من جواب سوال خودم رو را نگرفتم سوال را کامل تر بپرسم
آیا بهتر است که هزینه کفن به شخص هدیه آورنده پرداخت شود ؟ حتی در صورتی که موجب ناراحتی وی شود؟ یکی از اقوام برای پدر بنده در روز خاکسپاری ایشان کفنی از کربلا هدیه آورده پدر در زمان حیات رابطه خوبی با ایشان نداشته اصرار من هم مبنی بر پرداخت هزینه به شخص هدیه آورنده بی فایده بوده و ایشان از قبول هزینه امتناع کردند ؟ با این تفاصیل تکلیف من چیست ؟

khoshraftar;206868 نوشت:
با عرض سلام من جواب سوال خودم رو را نگرفتم سوال را کامل تر بپرسم آیا بهتر است که هزینه کفن به شخص هدیه آورنده پرداخت شود ؟ حتی در صورتی که موجب ناراحتی وی شود؟ یکی از اقوام برای پدر بنده در روز خاکسپاری ایشان کفنی از کربلا هدیه آورده پدر در زمان حیات رابطه خوبی با ایشان نداشته اصرار من هم مبنی بر پرداخت هزینه به شخص هدیه آورنده بی فایده بوده و ایشان از قبول هزینه امتناع کردند ؟ با این تفاصیل تکلیف من چیست ؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب khoshraftar گرامی و تشکر از سئوالتان

تنها پاسخی که می توان خدمتتان داد این است که پذیرفتن هدیه واجب نیست شما می توانید هدیه را نپذیرید یا بپذیرید و آن را به عنوان کفن پدر استفاده نکنید .(1)

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتا از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

موضوع قفل شده است