جمع بندی فردا 19 فروردین روز شرف الشمس(حاجت دارا بیان تو)

تب‌های اولیه

123 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فردا 19 فروردین روز شرف الشمس(حاجت دارا بیان تو)

سلام دوستان خوبم.

روز ۱۹ فروردین روز شرف الشمس است، و در سال یکبار اتفاق می افتد، دوست داشتم شما هم در مورد این روز بدانید و مرا هم از دعای خودتان بی نصیب نگذارید، التماس دعا.

وقایع نجومی در این روز:هر سال روز خاصی که خورشید به نقطه خاصی در آسمان میرسد حالتی معادل شب قدر ایجاد میکند.
که در قران خداوند دستور داده که آن را جدی بگیرند و خدا را بسیار یاد کنند تا مسیر زندگیشان تغییر کند
در آن لحظه با وضو و خواندن نماز و دعا سوزنی برداشته و از روی نوشته شرف شمس بنویسید
یعنی مثل اینکه میخواهید از روی نوشته بنویسید.
در این حالت شرف شمس انرژی شرف شمس را به خود گرفته و تا یک سال فرشته نگهبان شرف شمس به امر خدا به شما در همه امور زندگی کمک خواهد کرد.
از بین تمامی کلمات نوشتن اسم اعظم خداوند تاثیر بیشتری نسبت به سایر اسمای الهی دارد.

[="red"]
خب حالا برای بر آورده شدن حاجات:
[/]

1- فردا انشاالله از ساعت 11:5 صبح تا اذان ظهر 2 رکعت نماز حاجت مثل نماز صبح می خوانیم بعد 100 صلوات می فرستیم و مقداری صدقه برای ایتام کنار میگذاریم. سپس دعا و رمزش رو می نویسیم و در زیر آن سلامتی و فرج آقا امام زمان(عج) را از خداوند منان درخواست کرده ، مرقوم میداریم و سپس حاجت خود را می نویسیم و آن را تا کرده در پاکتی می گذاریم و تا 19 فروردین سال بعد آن را باز نمی کنیم باشد که انشاالله حاجت خود را بگیریم . لازم است بداینم که افضل وقت آن 11:5 صبح تا اذان ظهر است و اگر فرصت نشد می توان آن را تا اذان مغرب که هنگام استجابت دعاست انجام داد.

[="red"]اما رمز و دعا:
[/]

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

بايد بعد از نوشتن دعا اشكالي كه در عكس ميبينيد نيز بكشيد و سپس حاجتتان و در قران بگذاري انشالله حاجتتان برآورده شود
[="Red"]
نکاتی که در هنگام نوشتن باید رعایت شود:[/]

۱-هیچ خطی دوبار کشیده نشود
۲-سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود
۳-خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند
۴-اندازه الف ها یکسان باشد
۵-واو آخر روی تمام نقش کشیده شود
۶-اگر روی کاغذ نوشته میشوند با گلاب و زعفران نوشته شوند
جدول ۴*۴ شرف شمس نیز بدین شکل است که خواص یکسانی با نقش دارد.

[="Red"]دو نکته مهم دیگر درباره شرف شمس[/]
۱- اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.
۲- اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید
اگر اسم اعظم خدا را نمیدانید
نوشته حضرت سلیمان را بنویسید که بر روی انگشترش بنا به روایات نوشته بود :
لا اله الا الله الملک الحق المبین
ولی اگر میتوانید بیشتر بنویسید آیه الکرسی را بنوسید که در روایات است فاصله آن با اسم اعظم همانند فاصله سفیدی چشم با سیاهی چشم است. یعنی با یک میلیمتر اختلاف همان اسم اعظم حساب میشود.
این دعا(شرف الشمس) در روز ۱۹ فروردین هر سال برای برآورده شدن حاجات نوشته می شود، از طلوع تا غروب آفتاب فرصت دارید دعا را بنویسید و در زیر آن حاجاتتان را بیان کنید و در قرآن قرار دهید. انشاء الله حوائجتان برآورده خواهد شد.

[=arial]

[=arial]

این دعا(شرف الشمس) در روز 19 فروردین هر سال برای برآورده شدن حاجات نوشته می شود،از طلوع تا غروب آفتاب فرصت دارید دعا را بنویسید و در زیر آن حاجاتتان را بیان كنید و در قرآن قرار دهید. انشاء الله حوائجتان برآورده خواهد شد.

[=arial]

[=verdana]اَللّهُم اِنّی اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمكَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی

شرف الشمس چیست ؟

سلام
عرض ادب و احترام
رضا جان این موضوع چقد سندیت دارد؟
این علایم که در عکس است را می شه توضیح بدی؟
چی هستند به چه معنی هست و کلا شرف شمس چقدر معتبر است
با تشکر

رضا جان چند وقت پیش ما شرف شمس مطرح کردیم که شما و بینا فتوا دادین اینها جعلیاتی بیش نیست :Cheshmak:

با سلام
ستاره‌ی 5 پر در اینجا چه میکند؟
آیا این کار به نوعی نوشتن طلسم نیست؟
ممنون میشوم دوستان مطلع پاسخ دهند

سادات;205072 نوشت:
1- فردا انشاالله از ساعت 11:5 صبح تا اذان ظهر 2 رکعت نماز حاجت مثل نماز صبح می خوانیم بعد 100 صلوات می فرستیم و مقداری صدقه برای ایتام کنار میگذاریم. سپس دعا و رمزش رو می نویسیم و در زیر آن سلامتی و فرج آقا امام زمان(عج) را از خداوند منان درخواست کرده ، مرقوم میداریم و سپس حاجت خود را می نویسیم و آن را تا کرده در پاکتی می گذاریم و تا 19 فروردین سال بعد آن را باز نمی کنیم باشد که انشاالله حاجت خود را بگیریم . لازم است بداینم که افضل وقت آن 11:5 صبح تا اذان ظهر است و اگر فرصت نشد می توان آن را تا اذان مغرب که هنگام استجابت دعاست انجام داد.

سلام

سادات جان این قسمت سلیقه خود نویسنده بوده است

این دعا را لای قران می گذارند و تا سال بعد نباید دراورده شود

**عبدالله**;205095 نوشت:
رضا جان چند وقت پیش ما شرف شمس مطرح کردیم که شما و بینا فتوا دادین اینها جعلیاتی بیش نیست :cheshmak:

[=century gothic]با سلام
عبد الله عزیز فتوا ندادیم خوب یادم است !!که چه گفتیم !
ما سندی برای این نیافتیم !هرچه جستجو کردیم سند معتبری یافت کنیم پیدا نشد همانطور که خود شاهدین !
اما بنده در این مورد با بزرگی گفتگو کردم ایشان رد نکرد و گفت الله علم !و ما تسلیمیم به گفتار
بزرگانیم
[=Century Gothic]عبد الله عزیز بنده که از شما خیلی چیزها یاد گرفته ام و در این یک سال زمان زیادی را فراهم کرد برای اهل تفکر و تلاش
ما همیشه مخلص محبان اهل بیتی چون شما هستیم خواهیم بود !
اگر در این مورد درشتی بود ببخشید
:Sham:

[=century gothic] یا علی ع

**عبدالله**;205099 نوشت:
سلام

سادات جان این قسمت سلیقه خود نویسنده بوده است

این دعا را لای قران می گذارند و تا سال بعد نباید دراورده شود

سلام.

نه بزرگوار.

منابع:

کتاب هزار و یک نکته - آیت الله حسن زاده آملی

ختومات و اذکار( جلد یک و دو )- سید محمد تقی مقدم

مجمع العلوم و الحروف- سید محمد تقی مقدم

سلام سادات گرامی:Gol: ...

شرط براورده شدن حاجت انجام دادن تمام این اعماله؟؟؟؟

من دنبال سند نیستم مثل دوستان....

سلام
عرض ادب و احترام
جناب عبدالله خوب یادت مونده اون جریان را:ok:
خب پس رضا جان طبق فرمایش شما نه بر تاییدش سند محکمی داریم نه بی دلیل می توان ردش کرد
باز هم ممنون که جواب دادین
اما سرکار سادت گرامی موارد عبادی فرمودید که در مورد این روز ندیده بودم(البته از کم اطلاعی من هستا
:ok:) می شه سندش را بفرمایید ممنون می شم
با تشکر

این دعا لای قران گذاشته میشه سادات بزرگوار

معمولا برای علوم غریبه نمیشه سند مثل سند احادیث پیدا کرد رضای عزیز

در روبرو شده با علوم غریبه دو راه بیشتر نیست یا رد کامل یا به قول شما والله اعلم را پذیرفتن

هرچند که پس از عمری تحقیق بنده به این نتیجه رسیدم که هیچ چیز بالاتر از توسل و ادعیه ماثور نیست برای تقرب
علی الخصوص توسل به مولا علیه السلام و عج الله فرجه

الباقی همه ابهائی هستند که ممکنه سم توش باشه ممکنه اب حیات باشه

یا علی

اندیشه;205109 نوشت:
سلام سادات گرامی:gol: ...

شرط براورده شدن حاجت انجام دادن تمام این اعماله؟؟؟؟

من دنبال سند نیستم مثل دوستان....

سلام بزرگوار.

نه لازم نیست این قدر هم سخت گرفته بشه. شما همون دو رکعت نماز رو بخون و بعد از صلوات این دعا رو روی کاغذ حالا با خودکار همراه با رمزش بنویس و پایینش هم حاجتت رو و تا کن بگذار لای قرآن تا سال بعد. دیگه هر چی که خودت هم حاجت و حرف با خدا داری خالصانه بعد از نماز به خدا بگو. و صدقه بده . انشاالله که اگر صلاحت باشه خدا حاجتت رو میده اگر نباشه برات ذخیره میکنه تا موقعش برسه. اگر امسال نگرفتی ناامید نشو باز سال بعد از خدا درخواست کن.

مـهـدی;205110 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
جناب عبدالله خوب یادت مونده اون جریان را:ok:
خب پس رضا جان طبق فرمایش شما نه بر تاییدش سند محکمی داریم نه بی دلیل می توان ردش کرد
باز هم ممنون که جواب دادین
اما سرکار سادت گرامی موارد عبادی فرمودید که در مورد این روز ندیده بودم(البته از کم اطلاعی من هستا
:ok:) می شه سندش را بفرمایید ممنون می شم
با تشکر

منابع:

کتاب هزار و یک نکته - آیت الله حسن زاده آملی

ختومات و اذکار( جلد یک و دو )- سید محمد تقی مقدم

مجمع العلوم و الحروف- سید محمد تقی مقدم

دوستان خوبم.

اگر هیچ کدام از این اعمال هم نخواستید انجام بدید چون روز مقدسیه همون دو رکعت نماز رو بخونید و از خدا حاجت بخواهید مطمئن باشید ملائکه آمینش رو میگن. خیلی سخت نگیرید.

سلام و عرض ادب :Gol:

درسته، بنده هم پارسال درمورد سندیت شرف شمس یه مدتی تحقیق کردم.
یه جایی (که الآن خاطرم نیست) از چندین عالم سوال شده بود و پاسخ های این علما را نوشته بود.
هیچکدام رد نکرده بودند.

فقط یک سوال برام پیش اومده بود:
پدر من هرسال یه تقویمی میگیرن که اطلاعات نجومی هم داره.
شرف قمر که در سال خیلی داریم. ولی شرف شمس فکر میکنم در سال یک بار بیشتر نیست.
در این تقویم، شرف شمس هرسال تغییر میکنه. من که یه مقدار فکر کردم و محاسبه کردم، دیدم منطقی و عقلانیش هم همینه.
کوچکترین دلیلش اینکه هر سال 365روز و چند ساعت است. که ما برای راحتی هرچهار سال یکبار یک سال 366روزه درنظر میگیریم.
ولی خورشید که نمیاد با تقویم ما بره جلو.

میخواستم بپرسم یعنی واقعا هرسال همین نوزده فروردین و همین ساعت شرف شمسه؟
(منطقی به نظر نمیاد :Gig: )

ممنونم :Gol:

**عبدالله**;205111 نوشت:
این دعا لای قران گذاشته میشه سادات بزرگوار

معمولا برای علوم غریبه نمیشه سند مثل سند احادیث پیدا کرد رضای عزیز

در روبرو شده با علوم غریبه دو راه بیشتر نیست یا رد کامل یا به قول شما والله اعلم را پذیرفتن

با سلام
بله عبد الله عزیز بنده در این یک سال در مورد علوم غیبه خیلی تحقیق کردم کتابهای خطی که کمتر کسی دیده ! و متوجه عواملی شدم که دست عوام از آنها کوتاست و کمتر کسی قادر به درک این علوم خواهد بود

یا حق

من توصیه می کنم به جای این کار دو رکعت نماز استغاثه به امام زمان بخونید بعد زیر اسمون بایستید رو به قبله
و دعای سلام الله الکامل رو بخونید و خالصانه عرض حال کنید خدمت حضرت مولا

ببینید کدوم اثرش بیشتره

اى قوم به حج رفته كجاييد كجاييد
معشوقه همينجاست بياييد بياييد
معشوق تو همسايه ديوار به ديوار
در باديه سرگشته شما در چه هواييد
گر صورت بى صورت معشوق ببينيد
هم خواجه و هم خانه و هم كعبه شماييد
ده بار از آن راه بدان خانه برفتيد
يك بار ازين خانه برين بام برآييد
آن خانه لطيف است نشانهاش بگفتيد
از خواجه آن خانه نشانى بنماييد
يك دسته گل كو؟ اگر آن باغ بديديد
يك گوهر جان كو؟ اگر از بحر خداييد
با اين همه آن رنج شما گنج شما باد
افسوس كه بر گنج شما پرده شماييد

تجربه ام را بگم:

من پارسال برای اولین بار عمل کردم.
البته عمل عبادی اصلا به جا نیاوردم. فقط لای قرآن چیزی گذاشتم.
یه دوستی دارم، بیشتر از هفت هشت سال بود هرچی می دوید دو تا کارش درست نمیشد. دیگه من خسته شده بودم. خودش که دیگه میخندید. میگفت نمیشه هیچوقت.
هر دو تا کارش را با اون دعای شرف شمس نوشتم، گذاشتم لای قرآن. به خودش که گفتم خندید و گفت خدا فقط مونده به همین کار تو دیگه.

الآن هر دو تا کارش درست شده :Moteajeb!: من که خودم براش نوشتم و گذاشتم الآن اینجوری هستم: :Moteajeb!:
هنوز باورم نمیشه. خیلی مشکلاتش سخت بود. اصلا قابل تصور نبود. هفت هشت سال تمام درست نشده بود.

البته من اینو فقط برای گفتن تجربه ام گفتم (اولین تجربه ام هم بود)
به هیچ منظور دیگه ای نیست.

ممنون :Gol:

آدینه;205123 نوشت:
الآن هر دو تا کارش درست شده من که خودم براش نوشتم و گذاشتم الآن اینجوری هستم:

اینها کلماتی بیش نیستند دوست عزیز

بدون توحید بدون توکل بدون پاکی قلب هیچی فایده نداره

بزگترین مشکل مردم غفلت از اصله
حرز امام جواد رو بیشتر از حفظ خدا قبول دارن غافل از اینکه اون حرز اسم خداست

اگه اسم خدا اینهمه کار میکنه پس خود خدا چه میکنه

من لی غیرک :Doaa:

یه چیزی بگم ضمنا
بنده ابدا منظورم بی اعتبار بودن شرف شمس نیست
خود بنده هر سال مقیدم به این امر

ولی می خوام بگم اصل مهمه اینها همه سایه هستن

خورشید درخشان روفراموش نکنید در کنار سایه ها
وقتی تو سایه خنک میشین یادتون باشه این سایه حجابیه برا نور خورشید :Sham:

[=Century Gothic]با سلام
این پی گیری بود که بنده انجام دادم و دوستانی در جواب ما عنوان کرده اند بنده تقدیم میکنم

خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی لبیك وابسته به اداره كل امور فرهنگی سازمان صداوسیما به منظور تنویر افكار عمومی با طرح پرسشی دراین باره، نظرات مراجع بزرگوار را جویا شد.

به گزارش لبیك؛ حضرت آیت الله مبشر كاشانی با اشاره به نكات جالب و ناگفته ای در این باره ، مبحث شرف الشمس را جزء علوم غریبه دانست ومرقوم كرد:
"شرف الشمس از علوم غریبه است، لكن دركتب متقدمین اعم از روایی وادعیه و اذكار اثری نیافتم ، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس وطریقه تكسیر آن به صورت مربع یا مسبع وغیره و نیز آثار و بركات آن مطالبی متذكر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی كرده اند و در كتاب جواهر مكنونه كه از كتب خطی اذكار است و همچنین در كتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و كتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وكسب عزت و بزرگی متذكر شده اند."
معظم له در ادامه افزود: "كفعمی هم در كتاب جنت الواقیه آورده اند كه این حروف شكل ، اسم اعظم است و در بعض كتب علمای شیعه دیدم كه این شكل از امیرالمؤمنین علیه السلام می باشد ولی سندی برای ادعای خود ذكر نكرده اند.
مرحوم شیخ بهائی نیز در كتاب سرالمستتر ، در رابطه با این شكل كه بعضا به شرف الشمس معروف شده مطالبی بیان فرموده است."
علامه مبشر كاشانی در پایان ، به زمان و آداب و كیفیت شرف الشمس نیز اشاره و یادآور شد: " می گویند كه شرف الشمس باید در روز 19 حمل كه مطابق با روز 19 فروردین است از طلوع آفتاب تا ظهر برعقیق زرد ودر صورت عدم امكان بر كاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید ولی در تجدید آن در روز مذكور در سال های بعد شرط نشده است ولازم نیست."

همچنین حضرت آیت الله روحانی نیز ابعاد خواندنی دیگری از شرف الشمس را بیان و مكتوب كرد:
"اهل این گونه فنون می گویند كه اگر یك بار شرف الشمس به طریق مخصوص نوشته شود، دیگر احتیاجی به تكرار در سال بعد ندارد و اثرش باقی است – ولی چون در طرز نوشتن آن اختلاف است ، مثل شكل ستاره آن یا حرف میم آن، بعضی به همه وجوه آن می نویسند ، مثلا یك بار با ستاره پنج گوشه و یك بار با ستاره شش گوشه."
معظم له در پایان جوابیه خود به پرسش خبرنگار ما تكرار شرف الشمس در هر سال را لازم ندانست ومرقوم كرد:
"به هر حال جدید تهیه كردن آن در هر سال لازم نیست. "

در این حال ، حضرت آیت الله مظاهری در پاسخی كوتاه و گویا ، با اشاره به قابل اعتماد بودن شرف الشمس ، افزود: "شرف الشمس مورد اعتماد است و اگر كسی داشته باشد تجدید لازم نیست."

http://labbaik.ir/fnewa/

سايت معتبري است است كه بشه انگشتر يا گرنبند عقيق شرف الشمس به وقت ساعت و روز نوشته شده را تهيه كرد؟؟

و يه مطلب ديگه !!!

بعد از نوشتن بر روي كاغذ زرد بايد لاي قران گذاشت و تا 19 فروردين سال بعد نبايد باز كرد؟؟

يا اينكه در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپاریم

يا اينكه همراه خود نگه داشته باشيم

هر سه موضوع را تو همين تايپيكها ديدم!!!

و يه مطلب ديگه !!! تو يه فايل پي دي اف خوندم كه فردا 19 فروردين مصادف با قمر در عقرب است !!! ايا به هم ربطي دارن؟؟؟

نگین شرف الشمس ضمن اینکه از عقیق اصل تهیه میشود مزیت دیگری هم دارد وآن موجب شده تا هم کمیاب وهم پرطرفدار باشد وآن طلسمی است که روایات فراوانی دال بر اسم اعظم بودن آن متواتر آمده است .این نقوش فقط درنوزدهم فروردینهرسال که به روز شرف الشمس معروف است در ساعات محدودی وبا آداب مخصوص آن بر عقیق اصل حک میشود .اگر خارج از این ساعات حک شود خاصیت های لازم را نداشته وبی اثر خواهد بود .چون این نگین ها را توسط اساتید انگشت شماری حک میشوند ودر این ساعات منحصر بفرد تنها تعداد بسیار محدودی را میتوانند تهیه نمایند کمیابی و پرطرفداری اش را موجب میشود.مشابه این نگین در بازار یافت میشود ولی در بموقع نوشته شدن آن تردید های فراوان وجود دارد
این نگین دارای خواص ذیل است
گشایش امور ومشکلات . باز شدن ابواب رزق وروزی .عزت ومقام رفیع یافتن .حفاظت از شر بلایا ودشمنان .حفاظت اموال .حفاظت در مقابل بد گویان زبان بند .بخت گشای بسیار موثر.
جلب محبت واحترام ومجذوب نمودن افراد .

بسم الله

من که شنیده ام شرف الشمس حتما باید در ساعت سعد نوشته شود اگر نه اثری معکوس دارد

علوم غریبه بسیار حساسند

به قول یکی از روحانیون عالم به علوم غریبه: علوم غریبه مثل اسلحه ای هستند که اگر درست استفاده نشوند اسلحه به سمت خود فرد گرفته می شود ( به خودش بلا می رسد.)

بهتر است از توکل و توسل به اهل بیت غافل نشویم که : بکم یُنَفّسُ الهَمّ و یَکشِفُ الضُّر

شرف الشمس نامیده می شود در کتاب «جنه الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است (مصباح کفعمی کتابی نسبتا" معکتبر در ادعیه است).
گفتنی است که مرحوم کفعمی، سند معتبری برای این مطلب ذکر نکرده و تنها گفته است : این حروف شکل اسم اعظم است . بعد در حاشیه کتاب می گوید: در بعضی از کتاب های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمؤمنین (ع) نقل شده است . به نظر می رسد بیان چنین نقلی محکم نیست ; چون سند این روایت تا امیرالمؤمنین (ع) ذکر نشده است . مرحوم شیخ بهایی هم همین شکل را در کتاب «سر المستتر» با اندکی تغییر آورده است.
البته در کتاب های یاد شده این شکل به «شرف الشمس» نامیده نشده است و احتمالا تشخیص اساتید علم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس - که نوزدهم فروردین ماه است - نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این شکل خواهد بود. برای نوشتن این شکل یا حک آن بر روی انگشتر، در نوزدهم فروردین سند مکتوبی یافت نشد; اما از برخی بزرگان (مثل مرحوم کشمیری) این مطلب شنیده شده است.
از سنگ شرف الشمس برای : چشم زخم ، گشایش امور ،برآورده شدن آرزوها ،افزایش رزق وروزی استفاده می گردد.
یک نکتهدیگر آنکه :
در روز شرف الشمس شکل شرف الشمس که در پائین آمده است را از ساعت 11 ظهر تا ساعت 23 روی طلا ، عقیق زرد ، پارچه زرد کشیده و یا حک نموده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه می نویسید و دعای آورده شده را خوانده و نوشته و بعد هر حاجتی که از خدا دارید را زیر دعا می نویسید و درقرآن میگذارید انشاالله برآورده می شود.

[=tahoma]

اين دعا(شرف الشمس) در روز 19 فروردين هر سال براي برآورده شدن حاجات نوشته مي شود،از طلوع تا غروب آفتاب فرصت داريد دعا را بنویسید و در زیر آن حاجاتتان را بيان كنيد و در قرآن قرار دهید. انشاء الله حوائجتان برآورده خواهد شد.

[=tahoma]

[=yagut][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]بسم الله الرّحمن الرّحيم[/][/]

[=yagut][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]اَللّهُم اِنّي اَسئَلُكَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِكَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّيِ و بالالَفِ المُقَّّوِم و بِالمِيمِ الطَميس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِي ه‍ِي كالكَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمكَ الشَّريفِ الاَعظَم اَن تُصَلِيَ علي سَيِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجري بِالقلم و اَن تَقضِي حاجَتِي.[/][/][/][/]

سلام و عرض ادب :Gol:

من در صحت یا عدم صحت شرف شمس از خودم نظری ندادم. فقط طبق مطالعات خودم باورش کردم. نمیدونم خوب است یا بد ولی هیچ چیز را تا صحتش برای خودم معلوم نشود باور نمیکنم.

هیچکس منکر توکل به خدا نیست، هیچکس منکر نیست که خداوند برای بنده اش کافیست.

اما آیا این باعث میشه ما از شبهای قدرمون غفلت کنیم و بگیم خب شب شبه دیگه، شب قدر و شبهای دیگه نداره، امشب نشد یه شب دیگه با خدا حرف میزنیم. مهم توکل به خداست و ..... ؟؟؟؟

...........................................................

ضمن تشکر از توضیحات و پیگیری جناب رضا

یه سوال:
من پارسال توی تحقیقاتم چند جا هم خواندم، از بزرگان، که شرف شمس در تقویم شمسی، تقریبا معادل شب قدر در تقویم قمری است. منظور به عظمت این روز بود :Gig:
البته من فقط گفته ی اون بزرگان را نقل کردم.

آدینه;205372 نوشت:
شبهای قدرمون غفلت کنیم و بگیم خب شب شبه دیگه،

سلام

شب قدري که در اون عشق نباشه شبيه مثل شبهاي ديگه

و شبي که در اون عشقبازي باشه از هزاران شب قدر بالاتره

شب قدر عاشقان رو قطعا بسيار شنيديد

اين بنده مومنه که ارزشش از کعبه بالاتره و الا کعبه سنگي بيش نيست
ارزشي که داره به عزتيه که خدا براي اون مکان قائل شده

همه چيز به سمت خداست
عرض کردم از حرکت بايد به سو و به هدف اصل باشه
والا گمراهي صد در صده

از همين راه مي خوام عرض کنم روزهاي باارزش اگر با معرفت همراه شن اون اثار عظيم رو دارن
و الا هيچ :Gol:

بسم الله
سلام دوست عزیز

من هم نگفتم از آنچه که وارد شده غفلت کنیم و بگوییم مهم فقط توکل است

منظورم به حساس بودن علوم غریبه بود و این که کار هر کسی نیست استفاده از این علوم.

همون استفاده از شب قدر و اعمال وارد شده و تأیید شده خودش به نوعی از خدا خواستن و توسل است

منظور من فقط احتیاط در استفاده از علوم غریبه بود. همین!!

فرمانده;205167 نوشت:

و يه مطلب ديگه !!! تو يه فايل پي دي اف خوندم كه فردا 19 فروردين مصادف با قمر در عقرب است !!! ايا به هم ربطي دارن؟؟؟

امروز يه نگين شرف شمس خريدم فروشنده همون موقع در حال حكاكي دعا روي نگين ها بودن و گفتن كه آقاي مصباح يزدي گفتن قمر در عقرب تا ساعت 10 صبح بوده و بعد از آن نوشتن اشكالي نداره.
اما بقيه فروشنده ها نمي نوشتن و مي گفتن تا دوشنبه قمر در عقرب و هركس نگين را بخره براش بد ميشه :Ghamgin:
به نظرتون اين نگيني كه خريدم را چيكار كنم يكم نگران شدم؟

parvaz;205426 نوشت:
امروز يه نگين شرف شمس خريدم فروشنده همون موقع در حال حكاكي دعا روي نگين ها بودن و گفتن كه آقاي مصباح يزدي گفتن قمر در عقرب تا ساعت 10 صبح بوده و بعد از آن نوشتن اشكالي نداره.
اما بقيه فروشنده ها نمي نوشتن و مي گفتن تا دوشنبه قمر در عقرب و هركس نگين را بخره براش بد ميشه :ghamgin:
به نظرتون اين نگيني كه خريدم را چيكار كنم يكم نگران شدم؟

سلام. امروز قمر در عقرب نبود . نگینتون هم اگر حکاکی شده است به انگشتری بزنید و به دست کنید هیچ مشکلی هم نیست. نگران نباشید.

سلام علیکم

من سال گذشته دادم عقیقم رو روش کار شرف الشمس انجام دادند ولی نگرانیم برای داشتن وضو و طهارت دایم در زمان استفاده از اون هست. با اینکه یک سری علایم هست ولی آیا حرمت داره بدون طهارت و وضو جایی از بدن بهش برسه؟

سلام و عرض خسته نباشید ...
من لینکی رو دیدم که در آن یک Pdf بود ... و متن هم متن قابل اعتنایی بود و ادعا میکرد شرف الشمس در تاریخ 20 فروردین و 20 اردیبهشت هست ... اگر کارشناسان یا افراد صاحب علمی در این سایت هستند لطفا راهنمایی کنند ...

http://www.aelaa.net/Fa/Ersaal/3/Waq...s1433=1391.pdf

صفحه 34 زمان دقیق شرف الشمس نوشته شده ...

شرف الشمس اسامي اعظم خداوند است .
كه در روايات آمده است بهتر است با رعايت آداب مخصوص خود، فقط در روزي كه اشراف كامل خورشيد بر زمين صورت گيرد انجام مي شود بر روي "زرد" حك شود ،
اين اشراف هر ساله ، فقط و فقط و فقط در تاريخ 19 فروردين به وقوع مي پيوندد .

سند اعتبار اين دعا در كشكول شيخ بهايي (رحمه الله عليه) ثبت شده است .

موجب بركت ، برآورده شدن حاجات ، خوش يمني و ... ميشود .

برخي از خواص شرف الشمس :
http://www.javaherbazar.com/content-library-317-0-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5+%D8%B9%D9%82%DB%8C%D9%82+%D8%B4%D8%B1%D9%81+%D8%A7%D9%84%D8%B4%D9%85%D8%B3+%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1.html

بنابراين ميتوان در روز ياد شده ، شرف الشمس را بر روي جسم زرد رنگي حك نمود . و هميشه به همراه خود داشت .

معمولا شرف الشمس را بر روي نگين عقيق حك ميكنند :
1 - به دليل خواص بيشمار سنگ عقيق و توصيه ي فراوان براي استفاده از عقيق
2 - زرد رنگ بودن سنگ عقيق

وقتي پشت نگين عقيق شرف الشمس حك شود ، بجاي گفتن "عقيق زرد همراه با حكاكي شرف الشمس" ، به اختصار نام آن سنگ را "عقيق شرف الشمس" مي نامند .

توصيه ي بسياري براي "به همراه داشتن" هميشگي شرف الشمس شده .

سادات;205594 نوشت:
امروز قمر در عقرب نبود . نگینتون هم اگر حکاکی شده است به انگشتری بزنید و به دست کنید هیچ مشکلی هم نیست. نگران نباشید.

بسم الله

این پست شما دیروز یعنی 19 فروردین نوشته شده و توی تقویمهایی که ساعت آغاز قمر در عقرب رو مینویسند نوشته از ساعت 19:48 روز 19 فروردین تا ساعت 19:43 دوشنبه 21 فروردین قمر در عقرب است.

فاطمه بانو;205739 نوشت:
بسم الله

این پست شما دیروز یعنی 19 فروردین نوشته شده و توی تقویمهایی که ساعت آغاز قمر در عقرب رو مینویسند نوشته از ساعت 19:48 روز 19 فروردین تا ساعت 19:43 دوشنبه 21 فروردین قمر در عقرب است.

سلام. من از يكي از اساتيد پرسيدم گفت نيست.

maryam;205605 نوشت:
من سال گذشته دادم عقیقم رو روش کار شرف الشمس انجام دادند ولی نگرانیم برای داشتن وضو و طهارت دایم در زمان استفاده از اون هست. با اینکه یک سری علایم هست ولی آیا حرمت داره بدون طهارت و وضو جایی از بدن بهش برسه؟

با سلام و عرض ادب

اگر از کلماتى باشد که شرط جواز مسّ آن طهارت(مثل لفظ جلاله الله) است، مسّ آن بدون طهارت جايز نيست.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س161

دیروز (19 فروردین) از حدود طلوع آفتاب تا ظهر همان روز قمردر عقرب نبوده و ساعات مناسب برای حکاکی بوده است .

سلام
یه سوال داشتم
اگر ما بیایم سال کبیسه هم بررسی کنیم بنظر نمی رسه ساعتش جابه جا می شه؟
اخه هر سال 365 روز خورده ای هست ما اون خورده رو جمع می کنیم و هر 4 سال و بعضی اوقات 5 سال اضافه می کنیم
خوب حالا فرض بگیریم مثلا سه سال از سال کبیسه گذشته خوب؟
پس 18 ساعت رو خودمون عمدا حساب نکردیم تقریبا می گم
خوب اگر بخوایم شرف شمس دقیق بدست بیاد فکر کنم این 18 ساعت باید لحاظ بشه در صورتی که هر ساله می گن شرف شمس 19 فرودینه خوب اگر مثلا 18 ساعت رو حساب کنیم مثلا واسه امسال می شه 2 شب 20 فرودین
جناب طهرانی لطفا این ابهامو جواب بدین تشکر می کنم

نقل قول:
سلام
یه سوال داشتم
اگر ما بیایم سال کبیسه هم بررسی کنیم بنظر نمی رسه ساعتش جابه جا می شه؟
اخه هر سال 365 روز خورده ای هست ما اون خورده رو جمع می کنیم و هر 4 سال و بعضی اوقات 5 سال اضافه می کنیم
خوب حالا فرض بگیریم مثلا سه سال از سال کبیسه گذشته خوب؟
پس 18 ساعت رو خودمون عمدا حساب نکردیم تقریبا می گم
خوب اگر بخوایم شرف شمس دقیق بدست بیاد فکر کنم این 18 ساعت باید لحاظ بشه در صورتی که هر ساله می گن شرف شمس 19 فرودینه خوب اگر مثلا 18 ساعت رو حساب کنیم مثلا واسه امسال می شه 2 شب 20 فرودین
جناب طهرانی لطفا این ابهامو جواب بدین تشکر می کنم

سلام ... حرفتون کاملا درسته ... یه سایتی هست دقیقا ساعت شرف الشمس رو اعلام میکنه ( به ساعت) پست 36 یه فایل pdf هست اونو دانلود کنید ... اسم سایت و اطلاعات پیرامون اون سایت رو هم میتونید داخلش ببینید ...

با سلام
در صفحه اول سئوالی پرسیدم که نه استارتر محترم و نه دوستان دیگر جواب ندادند
شرف شمس از علوم غریبه است و این اشکالی که می بینید صور مجرد این علوم هستند
نوشتن این صور همراه با نکات ظریف آن با نوشتن طلسم چه فرقی دارد؟
سئوال مهمتر این است که [="red"]از کجا می دانید نیرویی که از آن طلب حاجات خود را دارید نیرویی منفی نیست؟[/]
بنده تا به حال از این مورد استفاده نکردم و نخواهم کرد اما از دوستان شنیدم که با رعایت نکات ان هر چیزی که میخواستند بدست آوردند و این اصلا خوشایند نیست
[="lime"]تنها خداست که به همه چیز واقف است و همه امور را باید از او خواست.ائمه و پیامبر هم برای توسل کافی هستند.اگر نیت پاک بوده و به صلاح انسان باشد خدا خود حاجت ها را روا خواهد کرد[/]

نقل قول:
ا سلام
در صفحه اول سئوالی پرسیدم که نه استارتر محترم و نه دوستان دیگر جواب ندادند
شرف شمس از علوم غریبه است و این اشکالی که می بینید صور مجرد این علوم هستند
نوشتن این صور همراه با نکات ظریف آن با نوشتن طلسم چه فرقی دارد؟
سئوال مهمتر این است که از کجا می دانید نیرویی که از آن طلب حاجات خود را دارید نیرویی منفی نیست؟
بنده تا به حال از این مورد استفاده نکردم و نخواهم کرد اما از دوستان شنیدم که با رعایت نکات ان هر چیزی که میخواستند بدست آوردند و این اصلا خوشایند نیست
تنها خداست که به همه چیز واقف است و همه امور را باید از او خواست.ائمه و پیامبر هم برای توسل کافی هستند.اگر نیت پاک بوده و به صلاح انسان باشد خدا خود حاجت ها را روا خواهد کرد
گـر چه بر واعـظ شـهـر ایـن سخن آسـان نـشود
تـا ریـا ورزد و سـالـوس مـسـلـمــان نـشــــــــود
رنـدی آمـوز و کرم کن که نـه چنـدان هـنـر است
حـیـوانی کـه نـنـوشــد مِـی و انـسـان نـشــــود
گـوهـر پـاک بـبــایـد کــه شــــــــود قـابـل فـیـض
ور نـه هر سـنـگ و گِلی لـؤلـؤ و مـرجـان نـشـود
اسم اعظم بکند کار خـود ، ای دل؛ خـوش بـاش
کـه بـه تـلـبـیـس و حـیـل دیــو سلیمان نـشود
عـشـق می‌ورزم و امّـیـد کـه ایـن فــنّ شــریــف
چـون هـنـر هـای دگـر مـوجـب حـرمـان نـشــــود
دوش مـی‌گـفـت کـه فــردا بــدهــم کــــام دلـت
سـبـبـی ســــاز خــدایـا ! کـه پـشـیـمان نـشـود
حُـسـن خُـلـقی ز خــدا می‌طـلـبـم خـوی تــو را
تـا دگـــر خـاطــر مــا از تـــــــو پـریـشـان نـشــود
ذرّه را تــــا نـَبـُــــوَد هـمّـت عـالـی حـافـــــــظ
طـالـب چـشـمـه‌ی خـورشیـد درخـشـان نـشـود

یعنی چی ؟؟؟

سمیه تاج زاده;206500 نوشت:
یعنی چی ؟؟؟

سلام. یعنی با توکل همه چیز حله. تا اسم خدا رو داری نیاز به متوسل شدن به چیزهای دیگر برای حاجاتت نداری.

من از دفتر آقاي مكارم در مورد شرف شمس سوال كردم كه ايشون اين جواب را دادن:

[="seagreen"]شرف الشمس و مطالب مربوط به آن در منابع معتبر نیامده است و اعتباری ندارد.[/]

سلام دوستان
عید بر شما مبارک
از موضوع این تاپیک خیلی خوشم آمده برای همین خوشحال میشوم دوستانی که مایل هستند دانش خودشان را در اختیار دیگران قرار دهند به سوالاتی که برای من پیش آمده جواب بدهند . خیلی از راهنمایی شما متشکرم
1- آیا این نگین را باید همزمان با دعا استفاده کرد؟ یعنی دعا به تنهایی یا عقیق حکاکی شده، به تنهایی کافی هست یا خیر؟ آخه دوستی گفتند فقط دعا را در آن روز نوشته اند، میخواستم بدونم از عقیق استفاده کرده اند یا خیر؟
2- آیا نگین حتماً باید روی انگشتر قرار بگیره یا روی مثلاً گردنبند و... هم قابل استفاده و موثر است؟
3- اگر من بخواهم خریداری کنم باید تا 19 فروردین صبر کنم یا می توان هر تاریخ دیگری خرید ( فقط باید مطمئن بود در 19 فروردین حکاکی شده است)؟ اگر من الان بخرم همان تاثیر را خواهد داشت یا برای آنکه اثر کند مثلاً باید تا 19 فروردین سال بعد صبر کنم؟
4- آیا سمتی از نگین که حکاکی شده باید با بدن در تماس باشد یا طرف دیگر آن؟ باید تمام مدت (شب و روز) استفاده شود؟ فرض کنید من امتحان مهمی دارم از الان باید بخرم و مدام با خودم داشته باشم یا نزدیک همان روز؟
5- در مورد دعا هم که گفتند لای قرآن گذاشته می شود، و 4 شنبه آخر به آب می سپارند، چه اجابت شودو چه نه این گونه است؟ اگر کسی در آن روز مثلاً به رودخانه دسترسی نداشت، چه باید کرد؟ اصلاً آب روان در تهران کجا یافت می شود؟

خیلی ممنون میشوم که در این مورد راهنمایی بفرمایید. مخصوصاً دوستانی که امسال استفاده کرده اند می خواهم بدانم به چه طریق بوده ( دعا یا نگین یا...) و نتیجه گرفته اند؟
با حق

سلام دوستان
من تازه وارد هستم. موضوعی که برای شما کهنه شده، من برای من خیلی جدید و تازه هست! خیلی عجیبه که هیچکدام از اعضا به سوالات من پاسخی نداده اند!! ممنون میشوم اگر پاسخ بفرمایید. فکر میکردم در یک سایت دینی مهمان نوازی ایرانیمان دوبرابر میشود!! اما ...

موضوع قفل شده است