قابل توجه عزیزانی که به دنبال فالنامه جامع با تفسیر دقیق از حافظ هستند.

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قابل توجه عزیزانی که به دنبال فالنامه جامع با تفسیر دقیق از حافظ هستند.

سلام به دوستان خوبم.

تو دنیای امروز خیلی از ما دچار نگرانی ها و اضرابهای گوناگون هستیم تفال نیک به منزله مسکن شفا بخشی برای رفع این اضطرابهاست. از طرفی با توجه به اینکه تفال به قرآن خیلی توصیه نمیشود برای ما ایرانیان شیعه دیوان حافظ مطمئن ترین کتاب برای زدن فال است چون ایشان کل قرآن را در سینه داشتند و تخلص به لسان الغیب هم دارند و اکثر غزلیات ایشان برگرفته از عرفان ناب اسلامی و قرآنی است بنابراین چه بهتر که از این کتاب گرانقدر استفاده کنیم

چند روز پیش حقیر در منزل یکی از اقوام کتابی رو دیدم که خیلی زیبا اشعار حافظ را تفسیر کرده بود یعنی هم تفال بود هم تفسیر. من خودم چند فالنامه در منزل دارم اما متاسفانه اکثرا علمی نیستند و تفاسیر آنها خیلی سطحی است اما این کتاب فوق العاده بود و نکات جالبی داشت که حیفم آمد دوستان را از آن بی بهره بگذارم. من نمونه ای از تفسیر این کتاب را در اینجا برایتان قرار میدهم . قضاوت با خودتان.

نام کتاب: هدیه حافظ

نوشته: دکتر عباس عطاری کرمانی

انتشارات آسیم
قیمت با قاب: 19 هزار تومان- بدون قاب : 16 هزار تومان

قابل توجه دوستان که جناب آقای دکتر عطاری از کسانی هستند که سالها در این زمینه تحقیق و مطالعه داشته اند و نشان درجه یک فرهنگ را از آن خود کرده اند و با توجه به استقبال مردم این کتاب به چاپ سیزدهم رسیده است.

اما نمونه تفسیر:

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند
بیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردند
باده از جام تجلی صفاتم دادند
چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی
آن شب قدر که این تازه براتم دادند
بعد از این روی من و آینه وصف جمال
که در آن جا خبر از جلوه ذاتم دادند
من اگر کامروا گشتم و خوشدل چه عجب
مستحق بودم و این‌ها به زکاتم دادند
هاتف آن روز به من مژده این دولت داد
که بدان جور و جفا صبر و ثباتم دادند
این همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزد
اجر صبریست کز آن شاخ نباتم دادند
همت حافظ و انفاس سحرخیزان بود
که ز بند غم ایام نجاتم دادند

توضيحات :
وقت سحر ( سحر گاهان ) ظلمت ( تاريکي ) آب حيات ( آب زندگي جاويد ) شعشعه ( تابش روشني ) شب قدر ( شب مراد) زکات ( صدقه ) هاتف ( سروش عالم غيب ) مژده ( باشرت ) دولت ( بخت ) انفاس ( جمع نفس – دم ) معني بيت 1( ديشب نزديکيهاي صبح ا زغم و غصه عشق خلاصم کردند و در آن تاريکي شب هجران آب زندگي وصال را به من خوراندند ) معني بيت 20 همين که جانان وارد خانه ام شد مرا از نور ذاتش بي خود کردندو به سبب تجلي لطف جانان به من باده دادند ) معني بتي 3( چه بامداد و شامگاه فرخنده و خجسته اي بود کآن شب مراد که فرمان آزادي از قيد غرور و رهايي از بنداين نيستي هست نما را به من دادند )

نتيجه تفال :
1- خواجه در بيتهاي چهارم و پنجم و ششم به ترتيب به شما ياد آور مي شود ( از اين پس من و همراهي مرشد روشن ضمير که آينه وار اوصاف جمال ازلي درآن آشکار است و دراين آينه از ظهور ذات حق نشاني توان يافت ) ( من اگر به مراد دل رسيدم و شاد شدم جاي تعجب نيست زيرا سزاوار اين شادي و کامروايي بودم و اين دو را محبوب به عنوان صدقه به من حبت کرد ) ( سروش عالم غيب آن روز اين بشارت را به من داد که در بردن با رغم و رنج عشق ثابت دادند ) تو حديث مفصل بخوان از اين سه معني

2- رنجهاي فراواني تحمل کرده اي و از کس و ناکس حرفها شنيده اي اما ديگر تمام شد و همه چيز به خير و خوبي درحال انجام خواهد بود بهتر است ا ز راهنمايي استادي کامل و آگاه در مسايل بهره مند شوي و از سرعت عمل و دقت غافل نباشي

3- اين نيت به زودي برآورده مي شود و قرين شادي خواهي شد و همه چيز بروفق مرادت خواهد بود و جاي نگراني نمي باشد

4- به يکي از مشاهد مترکه برو و زيارتي کن و دعايي بخوان که گشايش بسيار است و نذر خود را ادا کن از مسافر هديه اي ميرسد و حالش خوبست بيما رشفا مي يابد گمشده پيدا مي شود تجارت سود آور ومسافرت مفيد خواهد بود آن کسي که به شما خيانت کرده به زودي دچار بيماري شديد مي شود با همسرتان بيشتر مهربان باشيد چهار فرزند در طالع داريد

5- ويژگيهاي اخلاقي شما عبارتند از فيلسوف ماب باهوش گوشه گير انتقامجو پشتکاردار موفق مرتب و منظم عدم اعتماد به نفس کمک رسان پر انرژي منطقي گاهي جاه طلب مدير و مدبر با شخصيت با هدف اهل گردش و تفريح اهل رستوران وسواسي

6- از تغيير و تحول ناراحت نشويد بلکه خوشحال باشيد که خداوند ياري کرد تا شما ضرر و زيان متوجه يتان نشود به پدر يا همسر خود بگويي مواظب سلامتي خويش باشد .

برچسب: 

با تشکر از سادات عزیز

اینم ادرس اینترنتی غزلی که مثال زدین

http://hafezdivan.blogpars.com/?postarch=196

ادرس خود سایت هم http://hafezdivan.blogpars.com

من حدوودا 2 سالی هست میرم اینجا و خیلی جالب اینکه اشاره به خوندن ایات میکنه در تفسیر

سلام علیکم جمیعا

واقعا نمیدانم چه بگویم. دست سرکار سادات و سرکار ژوست درد نکند. زحمت کشیدید.

اتفاقا چند ساعت پیش داشتم موضوع نبود قوانین حق مولف را میخواندم این ماجرا خیلی با مسما شد.

شما هم مطالعه بفرمائید اگر ممکن است اساتید نظر مراجع را هم بفرمایند.

نگرانی ناشران ( و البته خود مولف ) از نبود قانون حق مولف

یاحق

guest;204678 نوشت:
با تشکر از سادات عزیز

دوستان دیگه لازم نیست کتاب بخرن مفتی تفال بزنین
اینم ادرس اینترنتی غزلی که مثال زدین

http://hafezdivan.blogpars.com/?postarch=196

ادرس خود سایت هم http://hafezdivan.blogpars.com

من حدوودا 2 سالی هست میرم اینجا و خیلی جالب اینکه اشاره به خوندن ایات میکنه در تفسیر

سلام دوست عزیز. اتفاقا من این سایت رو دیدم. اما کتاب دو تا مزیت داره:

1- همیشه در کنار شماست و خیالتون راحته که کل مجموعه فالنامه را در اختیار دارید و هر زمان خودتون خواستیدیا دوست و آشنایی خواست خیلی راحت می تونید از طریق کتاب تفال بزنید در عین حال ممکنه بعد از مدتی دیگه به سایت دسترسی نداشته باشید یا بسته بشه اما کتاب همیشه در اختیار شما هست.

2- این سایت خودش مطالب این کتاب رو عینا قرار داده و طبق فرمایش جناب بینا ما نمی دانیم آیا با اجازه مولف بوده یا خیر که مسلما مولفی که مدتها زحمت کشیده است بیشتر راضی خواهد بود تا از کتابش استفاده بشه کما اینکه لابه لای تفاسیر، مطالعه این کتاب را به دوستان سفارش کرده و از دوستان خواسته اگر از کتاب راضی بودند به دیگر دوستان معرفی کنند و برای ایشان دعا کنند.

باز هم دوستان مختارند اما به هر حال من که از کتابش خیلی راضیم و ازش لذت می برم و برای آقای دکتر عطاری دعا میکنم.

سادات;204767 نوشت:
خیلی راحت می تونید از طریق کتاب تفال بزنید

حالا طريقه تفال زدن چه جوريه !!! همين جوري يه صفحه را باز كنيم يا....

ممنون

فرمانده;204776 نوشت:
حالا طريقه تفال زدن چه جوريه !!! همين جوري يه صفحه را باز كنيم يا....

ممنون

سلام.

در ابتدای کتاب نوشته:

1- پنج صلوات بفرستيد
2- سوره حمد را خلوص نيت بخوانید.
3- بر شهداي اسلام صلوات بفرستيد .
4- ضمن خلوص قلب نيت کنيد .
5- از قبل صفحات زوج و فرد را درنظر بگيريد و آنگاه ديوان را بگشاييد(یعنی اختیار با شماست که نیت کنید صفحه راست یا چپ کتاب را برای فال ببینید)

جناب سجاد لطفا بگن ما میتونیم از این سایت اسنفاده کنیم یا نه اگه میشه خودشون سایت باز کنن ببینن

منم مزایای اینترنتی شو خواهم گفت بعدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

guest;204887 نوشت:
جناب سجاد لطفا بگن ما میتونیم از این سایت اسنفاده کنیم یا نه اگه میشه خودشون سایت باز کنن ببینن منم مزایای اینترنتی شو خواهم گفت بعداااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااا

با عرض سلام و احترام خدمت سرکار guest گرانقدر و تشکر از سئوال شما

سایت را دیدم نظرات مراجع عظام مختلف است اگر مطالب سایت عین محتویات یک کتاب باشد باید از صاحب اثر اجازه داشته باشد و ما هم برای استفاده باید اطمینان به اجازه داشتن سایت بکنیم و گرنه طبق نظر آیت الله خامنه ای و برخی از مراجع دیگر نمی توانیم استفاده کنیم.
طبق نظر آیت الله سیستانی استفاده از آن بلا مانع است (1)

موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات م 1342 ؛ استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم

nakisa;205288 نوشت:
:gig: چه جالب!!!!!!!

من این تاپیک رو دارم تو اسک دین میبینم؟

باعث تعجبه.
چرا باید کتاب فال حافظ اینجا تبلیغ بشه؟
واقعا شما میتونین به چند بیت شعر برای آیندتون اکتفا کنین؟
به نظر من فال گرفتن کلا بیخوده . حالا چه برسه به اینکه فال از چند خط شعر باشه .
بعدشم اون اداب و رسومش هم که دیگه دود از کله در میاره .

اگه تفسیر باشه درست ولی فالنامه جامع دیگه هیچ جوری تو کت ادم نمیره .

خیلی ببخشید که اینو میگم ولی فکر میکنم
این جور تبلیغات در شان یه سایت دینی نیست

سلام

در حديث معروفى كه از پيامبر(ص) نقل شده: تَفَأَّلُوا بِالْخَیْرِ تَجِدُوهُ: «كارها را به فال نيك بگيريد (و اميدوار باشيد) تا به آن برسيد» جنبه اثباتى اين موضوع منعكس است و در حالات خودِ پيغمبر(ص) و پيشوايان اسلام(ع) نيز ديده مى‌شود كه گاهى مسائلى را به فال نيك مى‌گرفتند، مثلاً در جريان برخورد مسلمانان با كفار مكّه در سرزمين حديبيه، مى‌خوانيم هنگامى كه «سهيل بن عمرو» به‌عنوان نماينده كفار مكّه به سراغ پيامبر(ص) آمد و حضرت از نام او آگاه شد، فرمود: «قَدْ سَهُلَ عَلَیْكُمْ أَمْرُكُمْ؛ از نام سهيل من تفأل مى‌زنم كه كار بر شما سهل و آسان می‌شود».

فال نيك زدن هيچ اشكالي ندارد. مطالعاتتون رو بيشتر كنيد. با حافظ بيشتر آشنا بشيد. اگر چيزي را قبول نداريد دليل بر دون شان بودن آن نيست.

نقل قول:
خافظ هم یه شاعره مثل بقیه.

اگر بر جاي من غيري گزيند دوست حاكم اوست

حرامم باد اگر من جان به جاي دوست بگزينم

نقل قول:
خواندن زندگینامه شعرا بد نیست ولی ترجیخ میدم زندگینامه شهدا رو بخونم تا شعرا.

خواندن حافظ هيچ منافاتي با خواندن زندگينامه شهدا ندارد.

من خودم خيلي بيشتر از شما از شهدا مي دانم و از خانواده شهيدم . مهم عمل به راه شهداست و گرنه خواندن تنها افتخار نيست.

حافظ خودش هم با شهدا مانوس بودند پس لطفا به شخصيت ايشان توهين نكنيد و اگر اعتقاد نداريد لطفا آزاده باشيد.

با صبا در چمن لاله سحر می گفتم
که شهیدان که اند این همه خونین کفنان
گفت حافظ منو تو محرم این راز نه ایم
از می لعل حکایت کن و شیرین دهنان

خانم نکیسا تو بیشتر خونواده های ایرانی کتاب حافظ هست و هر از گاهی با اون تفالی هم میزنن

چنان صحبت میکنین انگار ما داریم اینجا چیکار میکنیم

اسم یه کتاب اورده شده این همه قیلو قال برای چی هست خدا میدونه

سلام
عرض ادب و احترام
سرکار سادات گرامی یه سوال داشتم
فال حافط جنبه تفریحی دارد یا نه ملاک عمل است؟
خوشحال می شوم کارشناس محترم انجمن اخلاق کمک کنند
جناب سینا و استاد عرفان عزیز :ok:
با تشکر

[="navy"]غزل 94

زان يار دلنوازم شکريست با شکايت
گر نکته دان عشقي بشنو تو اين حکايت

بي مزد بود و منت هر خدمتي که کردم
يا رب مباد کس را مخدوم بي عنايت

رندان تشنه لب را آبي نمي‌دهد کس
گويي ولي شناسان رفتند از اين ولايت

در زلف چون کمندش اي دل مپيچ کان جا
سرها بريده بيني بي جرم و بي جنايت

چشمت به غمزه ما را خون خورد و مي‌پسندي
جانا روا نباشد خون ريز را حمايت

در اين شب سياهم گم گشت راه مقصود
از گوشه‌اي برون آي اي کوکب هدايت

از هر طرف که رفتم جز وحشتم نيفزود
زنهار از اين بيابان وين راه بي‌نهايت

اي آفتاب خوبان مي‌جوشد اندرونم
يک ساعتم بگنجان در سايه عنايت

اين راه را نهايت صورت کجا توان بست
کش صد هزار منزل بيش است در بدايت

هر چند بردي آبم روي از درت نتابم
جور از حبيب خوشتر کز مدعي رعايت

عشقت رسد به فرياد ار خود به سان حافظ
قرآن ز بر بخواني در چارده روايت[/]

[="red"]سلام

حافظ یک شاعر معمولی نیست بلکه فردی است که در بدترین شرایط زمان خودش مطالب را در لفافه بطور عجیبی بیان نموده .

دقت نمایید اگر این ابیات در مورد صحرای کربلا نیست پس در مورد چه واقعه ای میباشد حیف نیست چنین کسی را فقط یک شاعر معمولی و احیانا مدیحه سرا بدانیم ![/]

مـهـدی;205354 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
سرکار سادات گرامی یه سوال داشتم
فال حافط جنبه تفریحی دارد یا نه ملاک عمل است؟
خوشحال می شوم کارشناس محترم انجمن اخلاق کمک کنند
جناب سینا و استاد عرفان عزیز :ok:
با تشکر

با سلام.

خير جناب مهدي . ملاك عمل نيست. ولي خيلي از مواقع اگر نيتي در دل داشته باشيد و يا نگراني خاصي با تفال زدن به حافظ خيلي از مسائل براتون روشن ميشه و آروم ميشيد. بستگي به نيت و اعتقاد شما دارد .نميشه گفت جنبه تفريحي دارد چون پشت غزل هاي حافظ اسرار زيادي هست كه متاسفانه من و شما نمي توانيم خيلي از آنها را كشف كنيم. ملاك عمل عقل و شرع است.
اگر فرصت داشتيد كتاب" عرفان حافظ" شهيد مطهري رو بخوانيد.

شعر شاه شمشاد قدان حافظ برای حضرت ابوالفضل و داستان این شعر:
مرحوم کل احمد آقا ( کربلایی احمد میرزا حسینعلی تهرانی ) نقل می کردند که: « روزی جناب شیخ رجبعلی خیاط به من فرمودند: در عالم معنا، روح خواجه حافظ شیرازی را مشاهده کردم که بسیار منبسط بود. خواجه حافظ شیرازی رو به من کرده و گفت: من غزل شاه شمشاد قدان را، در وصف ماه منیر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام سرودم. و از این امر خیلی مسرور بود.»

شاه شمشاد قدان ، خسرو شیرین دهنان
که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان

مست بگذشت و نظر بر منِ درویش انداخت
گفت ای چشم و چراغ همه شیرین سخنان

تا کی از سیم و زرت کیسه تهی خواهد بود
بنده من شو و برخور ز همه سیم تنان

کمتر از ذره نئی، پست مشو، مهر بورز
تا بخلوتگه خورشید رسی چرخ زنان

بر جهان تکیه مکن ور قدحی مِی داری
شادی زهره جبینان خور و نازک بدنان

پیر پیمانه کش من که روانش خوش باد
گفت پرهیز کن از صحبت پیمان شکنان

دامن دوست بدست آر و ز دشمن بگسل
مرد یزدان شو و فارغ گذر از اهرمنان

با صبا در چمن لاله ، سحر می گفتم
که شهیدان که اند این همه خونین کفنان

گفت حافظ من و تو مَحرم این راز نه ایم
از می لعل حکایت کن و شیرین دهنان

سادات;205369 نوشت:
خير جناب مهدي . ملاك عمل نيست. ولي خيلي از مواقع اگر نيتي در دل داشته باشيد و يا نگراني خاصي با تفال زدن به حافظ خيلي از مسائل براتون روشن ميشه و آروم ميشيد. بستگي به نيت و اعتقاد شما دارد .نميشه گفت جنبه تفريحي دارد چون پشت غزل هاي حافظ اسرار زيادي هست كه متاسفانه من و شما نمي توانيم خيلي از آنها را كشف كنيم. ملاك عمل عقل و شرع است. اگر فرصت داشتيد كتاب" عرفان حافظ" شهيد مطهري رو بخوانيد.

سلام
عرض ادب و احترام
تشکر از شما سرکار سادت گرامی
اعتقاد خودم هم همین است نه تفریحی نه ان که ملاک عمل باشد
راستش وقتی می بینم فالنامه های که فقط با انگیزه تجارت درست شده و به نام حافظ می فروشند خیلی ناراحت می شوم که با این شاعر بزرگ چه می کنند:Ghamgin:
ممنون از کتابی که معرفی کردید حتما خواهم خواند:ok:
موفق و پیروز باشید

می‌گویند دو ادیب فاضل که عمر خود را در بحث و درس و مطالعه و مکاشفه سپری کرده بودند، روزی اندر مقصود حضرت حافظ از این بیت:

مرید پیر مغانم ز من مرنج ای شیخ
چرا که وعده تو کردی و او بجا آورد

با یکدیگر گفتگو می‌کردند و در نهایت برداشت آنها از این بیت آن شد که منظور خواجه شیراز از پیر مغان همانا حضرت مولا علی (ع) بوده و منظور از شیخ همانا حضرت آدم ابوالبشر. بدین ترتیب حضرت حافظ خواسته است به آدم ابوالبشر بگوید که از آن‌رو مرید مولا علی است که آدم در بهشت وعده داد که به سراغ میوه ممنوعه (گندم) نرود ولی رفت اما مولا علی در تمام عمر خود هیچگاه از نان گندم تناول نکرد و همواره نان جوین می‌خورد.
القصه چندی بگذشت و یکی از آن دو ادیب رخ در نقاب خاک کشید. مدتی بعد شبی به خواب دوستش آمد و گفت که در عالم برزخ حضرت حافظ را ملاقات کرده و منظورش از بیت مذکور را جویا شده است. و لسان‌الغیب در پاسخ گفته که تفسیر آنان از این بیت ناصواب بوده است و سپس به بیان مقصود خود پرداخته بود که:
مراد از پیر مغان همانا سیدالشهدا امام حسین (ع) است و شیخ همانا حضرت ابراهیم خلیل. چرا که ابراهیم به خداوند وعده داد که اسماعیلش را قربانی کند و امام حسین نه‌ تنها فرزندانش را به قربانگاه برد، که خود را نیز قربانی نمود.

و اما درباره گريه براي امام حسين گفته شده كه هنگامي كه كشتي حضرت نوح (عليه السلام) بر روي امواج توفنده ي آب بر سرزمين كربلا رسيد؛كشتي شروع به تكان هاي شديدي نمود. به طوري كه حضرت نوح (عليه السلام) ترسيد كه كشتي غرق شود.
پس خدمت خداوند متعال عرض كرد:
(پروردگارا! همه ي دنيا را سير كردم و ترس و دلهره اي مانند اين سرزمين،به من دست نداد.)
جبرييل نازل شد و گفت: (اينجا شهادتگاه حسين (عليه السلام) است.)
پس حضرت نوح (عليه السلام) و اهل كشتي بر مظلوميت امام حسين (عليه السلام) گريه كردند و بر قاتلان آن حضرت لعنت فرستادند.

بحارالانوار،ج44، ص 243

سلام
عرض ادب و احترام
این سخنان استاد مطهری شاید براتون جالب باشه
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73064&CategoryID=4201

اینم کتابی که معرفی کردید
از پیوست دانلود کنید

[=Times New Roman]سلام و عرض ادب
اینجا رو هم ببینید:
http://www.askdin.com/thread1128.html

فال «نيك» و «بد» زدن، درگذشتگان بوده وامروزه نیز شاهد آن هستیم. والبته سرچشمه آن، عدم دسترسى به واقعيات و ناآگاهى از علل واقعى حوادث بوده است و به هر حال، بدون شك اين دو، اثر طبيعى ندارند، ولى داراى اثر روانى هستند: فال نيك اميدآفرين است، در حالى كه فال بد موجب يأس و نوميدى و ناتوانى مى ‏شود.
و از آنجا كه اسلام، هميشه از مسائل مثبت، استقبال مى ‏كند، از فال نيك نهى نكرده، ولى فال بد را به شدت محكوم كرده است.

بنابراین باید با عوامل فال بد، مبارزه كرد و آنها را از افكار دور ساخت و بهترين راه براى مبارزه با آن تقويت روح توكّل و اعتماد بر خدا در دل‏ها است،
كلمه (تطيّر) به معنى فال بد زدن و «تفأل» به فال نيك زدن گفته مى ‏شود.
فى المثل عرب جاهلى حركت پرنده ‏اى را كه از طرف راست به چپ مى ‏رفت به فال نيك مى‏ گرفت، و دليل بر پيروزى، و اگر از طرف چپ به راست حركت مى‏ كرد به فال بد مى ‏گرفت و دليل بر شكست و ناكامى! و از اين خرافات و موهومات بسيار داشتند.
امروز نيز در بعضی از جوامع اين قبيل خرافات و موهومات فراوان است تا آنجا كه گاهى افتادن يك نمك‏پاش بر زمين، آنها را سخت ناراحت مى‏ كند، و منزل و اطاق، يا صندلى كه شماره آن سيزده باشد، سخت در وحشتشان فرو مى ‏برد.ولى قرآن با يك جمله كوتاه مى ‏گويد: طائِرُكُمْ عِنْدَ اللَّهِ: «بخت و طالع و پيروزى و شكست، موفقيت و ناكامى شما همه نزد خدا است»، خدائى كه حكيم است و مواهبش را طبق شايستگى ‏هائى كه بازتاب ايمان و عمل و گفتار و كردار انسان‏ها است تقسيم مى‏ كند.
در رابطه با فال حافظ نیز باید گفت که اعتبار وحجیتی برای ما ندارد منتها اگر تفأل (فال نیک)به حافظ بزنیم و با خواندن آن فال امید وانرژی ما برای انجام عمل نیک دو چندان شود مانعی ندارد.

سینا;205588 نوشت:

در رابطه با فال حافظ نیز باید گفت که اعتبار وحجیتی برای ما ندارد منتها اگر تفأل (فال نیک)به حافظ بزنیم و با خواندن آن فال امید وانرژی ما برای انجام عمل نیک دو چدان شود مانعی ندارد.

:ok!:

موضوع قفل شده است