روش پیشنهاد ازدواج از طرف خانم به آقا

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روش پیشنهاد ازدواج از طرف خانم به آقا

معمولا گفته میشه یک نفر را واسطه قرار بدهید به طوری که فرد مذکور به عنوان معرف باشد . پیشنهاد را از سوی خود مطرح کند اما گاهی پیدا کردن یک واسط بسیار سخت است بهترین گزینه پیشنهادی من فردی است که بیش از 8 سال در خارج از کشور زندگی کرده باشد این فرد نه از حرف های شما شوکه می شود و نه این که دیگران از حرف او سوئ برداشت می کنند او می تواند بیش از هر فرد دیگری موضوع را پیگیری کند و دیگران پیگیریش را به پای فرهنگ غربی اش می گذارند
این روش در مواقعی که هیچ بزرگتر و واسطی را پیدا نمی کنید کاربردیست

این حرف رو نزن که خیلی منتقد تو این سایت داره ...
تو این سایت همه معتقدن خانوما باید بشینن خونه تا آقایون کشفشون کنن ...

ارمغان;204601 نوشت:
گزینه پیشنهادی من فردی است که بیش از 8 سال در خارج از کشور زندگی کرده باشد

راستش من هنوز خوب منظور ارمغان بزرگوار رو متوجه نشدم؟! منظورتون اینه که یه فردی که 8 سال در خارج از کشور زندگی کرده رو خانم ها به عنوان واسطه قرار بدهند؟ اگه منظورتون این بوده حالا اون خانم بیچاره فامیلی که این شرایط(بیشتر از 8 سال در خارج از کشور زندگی کرده باشد) رو از کجا پیدا کنه؟نمیدونم شایدم منظور شما این نبوده باشه

سلام سرکار / جناب ارمغان :

خواستگاری آقایون از خانوما یه کمدی هست ...
خانوما هستن که آقایون رو انتخاب میکنن .......
بعدش آقاهه میاد خواستگاری .......................

به نظر من هیچ آقایی از اینکه یه خانوم ازش خواستگاری کنه بدش نمیاد ...
تو ذهنشون هم برای اون آدم بیشتر ارزش قایل میشن ..........................

فکر میکنم این کاری که شما میگی پبچیده کردن کار باشه ......................
البته شیوه بیان خیلی مهمه . ...........................................................

یه خاطره : یه خانومی از آشنایان با یه آقایی خیلی سال پیش ازدواج کردن . خیلی هم زندگی خوب و خوشی دارن . خانومه که الان حسابی پیر شده تعریف میکنه . من اون آقاهه که الان شوهرشون هست رو دیدم کنار جوب وایساده و داره دست و صورتش رو با آب تمییز میکنه . منم رفتم جلو وبهشون گفتم من ازتون خوشم اومده و میخوام باهاتون ازدواج کنم . ایشون تعریف میکنن اون آقا پسره که الان شوهرشون هستن یه بادی میندازن تو قب قب و یه نیشخندی میزنن . ایشونم کم نمیاره و آقاهه رو هل میدن تو جوب . بعدش رو میکنن به پسره و میگن چه معنی داره دختر به این خوبی رو مسخره میکنی . فرادای این روز آقا پسره میاد خواستگاری دختر خانوم .

محسن ایلخانی;204690 نوشت:

سلام

کاربر محسن ایلخانی
اینجور نیست که همه مردا خوششون بیاد . :Moteajeb!:

توی این دوره زمونه، وقتی نه پسری هست و نه دختری که اصلا از قصد ازدواج همدیگه خبر داشته باشن، بود و نبود واسطه دیگه معنایی نداره ...

محسن ایلخانی;204690 نوشت:

پاسخ حجت الاسلام دهنوی به این سوال که خواستگاری خانم از آقا چه اشکالی دارد؟

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=150301&MusicID=89242

خواستگاری خانم از اقا اصلا خوب نیست حتی به صورت غیر مستقیم.
یه بار به صورت غیر مستقیم به آقایی ابراز علاقه کردم و اون آقا متاسفانه به فکر سوء استفاده(مالی) افتاد و اگر لطف خدا شامل حالم نبود معلوم نبود چه بلایی سرم میومد.
این واسم درسی شد که مثل آدم بشینم خونه و از ابراز علاقه و این جور کارا دوری کنم جتی اگر تا آخر مجرد بمونم.
والا به خدا برای زن مجردی بهتر از خرد شدن شخصیتشه
.

بنده خدا1;205187 نوشت:
یه بار به صورت غیر مستقیم به آقایی ابراز علاقه کردم و اون آقا متاسفانه به فکر سوء استفاده(مالی) افتاد و اگر لطف خدا شامل حالم نبود معلوم نبود چه بلایی سرم میومد.

با سلام
خوب این که دلیل نشد، مگه خانم ها سوء استفاده مالی نمیکنن؟ پس بگیم مرد ها هم ابراز علاقه نکنن.
البته من هم اگر جای شما بودم دیگه هوس ابراز علاقه نمیکردم.
اولین عشق در زندگی آدم خیلی تاثیر داره، اگر خاطره بدی توی ذهن بمونه خیلی توی انتخاب های بعدی اثر میزاره.

البته شکست عشقی خودش چند جوره، گاهی هر دوتون همدیگر رو میخواهید اما به هر علتی به هم نمیرسید، این سخت ترین شکسته. بعضی مواقع به خاطر اینه که طرف مقابل تو رو نمیخواد، این هم سخته اما بعد از یه مدت یادت میره.
گاهی به خاطر خیانت و شیادی طرف مقابله، این به نظرم راحت تر باشه چون دیگه از فکرش میای بیرون.

من رو تمام صحبت های آقای دهنوی و سرکار بنده خدا نقد دارم ...

کلا تو این بحث ها دارن خاستگاری رو میکوبن ...
مثلا استاد دهنوی تو صحبتشون میگن ... آقا پسره رفته دختر خانومه رو مسخره کرده ... خوب حالا یکی همچین کار اشتباهی کرده ... دلیل نمیشه که راه غلط باشه ... یا اینقدر دختر خانوم ها هم آقایون رو مسخره کردن ... اینکه دلیل نمیشه آقایون دیگه خواستگاری نکنن ...

شیوه بیان ... شیوه بیان ... شیوه بیان ....

محسن ایلخانی;205198 نوشت:

کلا تو این بحث ها دارن خاستگاری رو میکوبن ...
مثلا استاد دهنوی تو صحبتشون میگن ... آقا پسره رفته دختر خانومه رو مسخره کرده ...

صحبت های جناب دهنوی رو نمیشه به همه افراد تعمیم داد، ممکن هست دختری هم از پسری خواستگاری کنه و اصلا این اتفاق ها هم براش نیفته ولی مساله اینه که دخترها با چند درصد اطمینان میتونن از پسرها خواستگاری کنن که همچین اتفاق هایی براشون نیفته !!!

من خودم یکی از دوستانم که خیلی بچه مثبت و بچه هیئتی بود پدر خانومش ازش خواستگاری کرد که بعدها باعث ازدواجشون شد
ماجرا : روزی این رفیق ما که یکم نور بالا میزنه توی مسجد نشسته بوده که میبینه یه آقایی کنار میشینه و سر صحبتی را در رابطه با دخترش باز میکنه و خلاصه میگه من از شما خوشم اومده و دوست دارم داماد بنده شوید و که اگر شما مایل هستی دختر منو ببین که رفیق بنده خدای ما تقریبا شوکه میشه
خلاصه به مادرشون میگن برن دختر رو ببینن و تحقیقات کنن که اتفاقا خانواده پسر هم از اون خانواده خوششون میاد و این ماجرا به ازدواج ختم میشه
من خیلی از دوستانم خواستگار دختر براشون پیدا شده که فعلا یکیشون به ازدواج ختم شده و بقیه مورد را رد کرده بودند:khandeh!:

حالااگه دختره شنیده پسره تااطلاع ثانوی قصد ازدواج نداره،خونواده ی پسرهم دختره وخونوادش رو میشناسن ،به تعبیری اگه میخوان خودشون میان خواستگاری ودیگه نیازی به معرفی نیست؛ودیگراینکه دختره عاشقه پسره نیست یعنی نمی شناسدش ولی طبق همه ی شنیده ها وبراساس شناختی که ازخانواده ی آقاپسر داره شاید این پسر ایده آلش باشه،حسب ظاهر خانواده ها بهم میان،دخترباید چکارکنه؟؟اصلاًدرهمچین موردی لازمه کسی رو واسطه کرد؟؟

با سلام و احترام

دوستان لطفاً در این موارد حساس کمی بیشتر تامل کنید.

مسلماً عواطف و روحیات زن شکننده تر و آسیب‌پذیرتر هست، و اگر کلمه "نه" رو بشنوه خیلی روحیه‌اش به هم میریزه.

به نظرم باید بیشتر مواظب قلب بود که حتی الامکان کسی واردش نشه، و مطمئن ترین و بهترین مسیر توسل و توکل هست.

پیشنهاد ازدواج از طرف خانم به آقا مسلما از لحاظ شرع اشکالی نداره، ولی از لحاظ اجتماعی پذیرفته شده نیست و این رفتار اکثراً مورد قبول آقایون نیست و در این وسط دختران بیشتر ضربه میخورند.

به زودی منتظر راهنمایی های کارشناسان گرامی باشید.

آیا هنر قابل تعریف است !!! فلسفه هنر چیست !!!

فلسفه هنر :
سالیان سال بود ...فکر میکردند هنر یعنی زیبایی ... بعدش دیدن خیلی چیزها هستن که زیبا نیستن ولی هنری هستن . سالیان سال بود که فکر میکردند هنر یعنی هارمونی ... بعدش دیدن خیلی جیزها هستن که هارمونی ندارن ولی هنری هستن . و باعث میشن ذوق بیننده رو به خودشون جلب کنن . سالیان سال بود که فکر میکردن هنر یعنی چیز متفاوت ... ولی بازم چیزهایی هستن که متفاوت نیستن و هنری هستن ... سالیان سال بود که فکر میکردن هنر یعنی به چالش کشیدن ... ولی بازم چیزهایی هستن که چیزی رو به چالش نکشیدن و هنری بودن ... امروزه اون چیزی که نظر قاطع هنرمندان هست اینه که میگن هنر عبارت است از شیوه بیان .

بحث من این نبود خانومه بره به آقاهه بگه فردا با خانواده میخوایم بیایم خواستگاریتون ... لطفا منو به غلامی قبول کنید ... در نهایت هم آقایون هستند که باید برن خواستگاری خانوما ... بحث من این بود که آقایون یه هنری رو تو یه خانوم میبینن بعد ازشون خوششون میاد ... بعد میرن خواستگاری ...

delete;205388 نوشت:
من خودم یکی از دوستانم که خیلی بچه مثبت و بچه هیئتی بود پدر خانومش ازش خواستگاری کرد که بعدها باعث ازدواجشون شد
ماجرا : روزی این رفیق ما که یکم نور بالا میزنه توی مسجد نشسته بوده که میبینه یه آقایی کنار میشینه و سر صحبتی را در رابطه با دخترش باز میکنه و خلاصه میگه من از شما خوشم اومده و دوست دارم داماد بنده شوید و که اگر شما مایل هستی دختر منو ببین که رفیق بنده خدای ما تقریبا شوکه میشه
خلاصه به مادرشون میگن برن دختر رو ببینن و تحقیقات کنن که اتفاقا خانواده پسر هم از اون خانواده خوششون میاد و این ماجرا به ازدواج ختم میشه
من خیلی از دوستانم خواستگار دختر براشون پیدا شده که فعلا یکیشون به ازدواج ختم شده و بقیه مورد را رد کرده بودند:khandeh!:

اول به دخترش در مورد پسره گفته بود؟؟
:Gig:

ای کاش پدر ها و برادرها یه ذره بیشتر به فکر دختر یا خواهراشون بودن
مثلا حضرت خدیجه با تعریف هایی که از بقیه در مورد پیامبر ص شنید و امانتی که از ایشون دید ازشون خواستگاری کردن

چه ازدواج دلچسبی که دو طرف با شناخت همدیگرو واقعا بخوان و همیشه هم با هم مثل روز اول ازدواجشون باشن:hamdel:

dexter2009;208313 نوشت:
اول به دخترش در مورد پسره گفته بود؟؟
:gig:

والا اینو نمیدونم چون راسیتش نپرسیدم ولی حتما گفته بوده یه پسری با همچین شرایطی هست آیا دوست داری باهاش ازدواج کنی یا نه
یا اصلا شاید خود دختره اولش دیده بوده بعد به خانواده اش گفته که یکم بعید میدونم
ولی واجب شد ازش بپرسم

آذر بانو;206120 نوشت:
با سلام و احترام

دوستان لطفاً در این موارد حساس کمی بیشتر تامل کنید.

مسلماً عواطف و روحیات زن شکننده تر و آسیب‌پذیرتر هست، و اگر کلمه "نه" رو بشنوه خیلی روحیه‌اش به هم میریزه.

بله دقیقا من هم با این موضوع موافقم ، ار لحاظ شرعی ایرادی نداره و اما از لحاظ روانشناسی چرا !

زن اگه کلمه نه رو بشنوه و میشکنه و تا آخر میگه من چطور بودم ، یا چی کم داشتم ! ( مگه تحت شرایط خاص که مطمىٔن باشه جواب + بگیره )

اما مرد نه بشنوه ، نا امید نمیشه که هیچ سراغ کیسهای دیگه هم میره !

سلام
بنظرم اگرپسری رو پیدا کردید که مثل حضرت موسی بود و کامل که آینده مشکلی بخاطر این خواستگاری ایجاد نکرد و فهم بالایی داشت هیچ اشکالی نداره مادرتون یا پدرتون به ایشون پیشنهاد ازدواج با دخترشو بده اما به نظر من یه دختر خودش بخواد مستقیم به پسر بگه بنظر من تو جامعه ما این موضوع جزو هنجار جامعه نیست و رد میشه!:Gig:
اصلأ مگه نگفتن از دختر ناز هست و از مرد نیاز پس چرا اینجا یه جورایی با ناز پسر و نیاز دختر جلو بیایم و...پسر یه جورایی وقتی دختر رو با یکم سختی بدست بیاره قدرشو بیشتر میدونه همینطور دختر اون پسر رو بیشتر قبول داره چون مردانگیشو ثابت کرده.البته از راهی که خداپسند باشه و رسمی و....
توکل بر خدا ان شاالله همسر با ایمان و خوبی نصیب همه بشه
آمین:Gol:

[="Blue"]سلام
با عرض معذرت از حضور تمام آقایون ولی تو این دورو زمونه از بین آقا پسرا (از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست...)
دخترای عزیز هیچ پسری ارزش پاپیش گذاشتن از طرف دختر رو نداره.
بازم معذرت ولی انقدر آقایون اعتماد به نفسشون بالا هست که بعد از ازدواج , صد بار رفتن و اومدن در خونه ی خانوم رو قبل ازدواج منکر میشن چه برسه به اینکه دختر خانوم پاپیش بزاره!:Moteajeb!:[/]

دقیقا مورد اعتماد به نفس هم یادم رفت بگم !

پسرا این دور و زمونه ، هیچی هم نداشته باشن ها اعتماد به نفس شون خورده به سقف که ، هر جور باشن دختر قبول میکنه ، دنبال شوهر و از ایجور حرفاااااا ، با نظره سیده رقیه موافقم Smile

بهار2012;208450 نوشت:
سلام
اگرپسری رو پیدا کردید که مثل حضرت موسی بود

:Moteajeb!: :Gig:

با سلام و خسته نباشید به نظر من نباید دختر پا پیش بگذارد و به خواستگاری برود . زیرا زندگی که همیشه بر طبق مراد آدمی نیست . اگر خدای نکرده یک روز با هم دعوا و بگو مکو کردند، پسر به دختر میگوید من که دنبال شما نیامدم . شما آمدیم ، در این موقع دختر چه جوابی دارد بگوید . چون کار دختر ناز کردن است و کار پسر نیاز داشتن . اما اگر پسر به خواستگاری برود و موقع دعوا و بگو مگو پیش بیاید و دختر این جمله را به پسر بگوید . پسر در جواب میگوید ، خوب میخواستی چه کنم.

جمع بندی پست های پرسشگر جهت پاسخگویی کارشناسان

:moshavereh:

ارمغان;204601 نوشت:
معمولا گفته میشه یک نفر را واسطه قرار بدهید به طوری که فرد مذکور به عنوان معرف باشد . پیشنهاد را از سوی خود مطرح کند اما گاهی پیدا کردن یک واسط بسیار سخت است بهترین گزینه پیشنهادی من فردی است که بیش از 8 سال در خارج از کشور زندگی کرده باشد این فرد نه از حرف های شما شوکه می شود و نه این که دیگران از حرف او سوئ برداشت می کنند او می تواند بیش از هر فرد دیگری موضوع را پیگیری کند و دیگران پیگیریش را به پای فرهنگ غربی اش می گذارند

ارمغان;204601 نوشت:

باعرض سلام وتشکر
موضوع خواستگاری خانم ها از آقایان موضوعی قابل بحث و بررسی است که می توان این موضوع را از دیدگاه روان شناسی اجتماعی بحث و بررسی نمود. با توجه به اطلاع بنده معمولا خانم ها دوست دارند مورد خواستگاری واقع شوند و از آنها خواستگاری شود و این شاید به وراثت و نحوه تفکر آنها که سالیان سال با فرهنگ غالبا ایرانی - اسلامی عجین شده است البته منظور من از از وراثت ، وراثت اکتسابی است خوب ما در موقعیت فعلی در جایی قرار داریم که اگر دختری از پسری واقع شود غیر عادی تلقی می شود و برچسب هایی مانند پر رو بودن ، نقص داشتن و .... زده می شود و معمولا پسرها با تعجب نگاه کرده و شاید شوکه هم بشوند از طرفی ممکن است با انگیزه هایی غیر از عشق و محبت وارد زندگی مشترک شده و بعضا اگر کم آوردند هم با دید سرزنش به همسر خود نگاه کنند و بگویند تو خودت اومدی جلو من نمی خواستم از طرفی تصور خواستگاری زن در ذهن زنها باعث احساس حقارت ، خودکم بینی و خورد شدن باشد البته من الان هیچ قضاوتی نسبت به این موضوع ندارم و فقط دید چندین و چندین ساله فرهنگ ازدواج و استاندارهای فرهنگی گذشتگان که به ما رسیده است را تبیین می کنم مثلا در داستان و افسانه ها که یکی از منابع فرهنگی به شمار می آیند بیشتر مردها عاشق شده و خواستگار شده اند حتی در نحوه ازدواج انبیا و امامان معصوم هم همین دید غلبه داشته است بنابراین به نظر می رسد تا جامعه آمادگی لازم برای این گونه شناکردن ها برخلاف جهت آب را نداده است بهتر است از طریق مشاور و شخص امین این موضوع به گوش طرف مقابل برسد الان الحمدلله مشاورین زیادی مشغول فعالیت هستند که می توان از آنها به عنوان واسطه استفاده کرد موفق باشید.
موضوع قفل شده است