صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور میشود در روز شهادت پسر پیامبرص جشن و شادی انجام داد ؟ !!

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

تعجب چطور میشود در روز شهادت پسر پیامبرص جشن و شادی انجام داد ؟ !!

با سلام

راسییاتش دیرور جایی بودم با دوستانی از اهل سنت گفتگو میکردیم و در رابطه با تاسوعا ...... عاشورا سخن گفتیم که یکی از دوستان اهل سنت گفت اره میشناسم این روز را ,به ما در این روز آب نبات و شیرینی میدهند و ما جشن میگیریم !!
    بسیار متأثر شدم و گفتم آیا میدانی این روز چه روزی است!!
    روز به شهادت رساندن پسر پیامبر ص و شما جشن میگیرد ؟
    یهو به خود آمد و گفت به بخشید من نمیدانستم این سنتی است که بنی امیه به جا گذ
    اشته !!
    راستی چرا دشمنی با امام حسین ع در تاریخ تا این حد !!
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۱/۱۷ در ساعت ۱۳:۵۷
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    عقاید اسلامی
    نوشته
    2,154
    حضور
    1 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    190
    صلوات
    19406

سلام علیکم

یکی از دوستان من در دانشگاه تبریز درس میخواند میگفت در روز عاشورا شیرینی پخش میکنند و لباس رنگی میپوشند.

بعضی ها کارهاشون از روی جهالت هست و بعضی از روی عناد.

ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۱/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۶:۳۲
    [SIGPIC][/SIGPIC]

مقربان

5. صلوات ها 14

علاقه
    Thinking
    نوشته
    250
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1188

واقعا یه جور عقل ...

1-کسی یه بار تاریخ رو خونده باشه ... از خودش نمیپرسه 72 نفر باید ایدیولوژی داشته باشن تا جلوی 100000 نفر وایسن .

2-کسی که یه بار تاریخ خونده باشه ... از خودش نمیپرسه اگر امامان ما دنباله جاه و مقام بودن چطور همشون شهید شدن ... 11 تا اماممون هم شهید شدن ... یکیشون زندگی راحت نداشت . چرا !!!

واقعا یه جور عقل ...
    ویرایش توسط سرود کیهانی : ۱۳۹۱/۰۱/۱۶ در ساعت ۲۱:۰۱
    این همه شهد و شکر کز سخنم میریزد
    اجر صبریست کز آن شاخه نباتم دادند

7. صلوات ها 12

نوشته
    44
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    278

خوبی همیشه دشمن داره

یا یگان صاحب الزمان (عج)

9. صلوات ها 7

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

نقل قول نوشته اصلی توسط اندیشه نمایش پست ها
    سلام اقا رضا :gol:

من اطلاعات علمی زیاد ندارم ، ولی یک چیز رو میدونم ، و فکر میکنم دلیلش داشتن تعصبات غلط و افراطی

نسبت به بعضی اشخاص هست ...

شیرینی خوردن در روزی که خون خدا به اسمان برده شده چه دلیلی داره؟؟؟؟

:gol:
    با سلام
    بنده متوجه منظورتان نشدم
    اگر کمی بیشتر توضیح دهید ممنون میشوم

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۱/۰۱/۲۴ در ساعت ۱۳:۰۹
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

11. صلوات ها 6

علاقه
    عقاید اسلامی
    نوشته
    2,154
    حضور
    1 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    190
    صلوات
    19406

سلام علیکم

(اگر این مطلب مرتبط با بحث نیست ویرایش بفرمایید)

یکی از سوالاتی که من همیشه از خود میکنم این هست که چطور ممکنه من خورشید رو در آسمان ببینم و منکر روز بشوم؟چطور اهل تسنن به پیامبر ایمان دارند و سخن ایشان را عمل میکنند و خود را اهل سنت میدانند اما به سنت اصلی پیامبر عمل نمیکنند؟

دکتر تیجانی در کتاب آنگاه هدایت شدم خود میفرمایند که اهل سنت واقعی شیعیان هستند نه آنها. سنت اصلی پیامبر عمل به کتاب و سنت بود.آنها فقط کتاب را گرفتند و سنت را رها کردند.

جناب رضا بحث را با عاشورا و شهادت امام حسین آغاز کردند و بنده بنا به تناسب این ایام
    (شهادت حضرت زهرا(س) نکته ای دیگر میگویم:

شب گذشته(شهادت حضرت زهرا(س) به روایت 75روز) استاد فاطمی نیا
    چطور میشود  در روز شهادت پسر پیامبرص جشن و شادی انجام داد ؟ !!

(با چهره ی علما آشنا شویم)

در برنامه معرفت شبکه چهار نام دو تن از علمای اهل تسنن را آوردند که بیاناتی عظیم در وصف حضرت صدیقه کبری داشتند.متاسفانه قلم و کاغذ همراهم نبود تا نامشان را یادداشت کنم.

یکی از آنها گفته بود: پیامبر (ص) بنابر علم لدنی خود میدانست که حضرت زهرا(س) مدت کمی پس از ایشان ، وفات می یابند وگرنه میفرمودند که «خذ کل دینک عن الزهرا».

چطور میشود اینقدر مقام برای وجود یک فرد قائل شد اما دوستدار دشمنانش بود و منکر ظلمی شد که بر او روا شد و پیرو او نبود؟ این همان انکار روز در حضور خورشید نیست؟

یا فرمودند(استاد فاطمی نیا): دو تن از شاعران اهل تسنن شعری درباره فضائل حضرت زهرا سروده اند کانه که از داخل منزل حضرت و کارهای ایشان فیلمبرداری کرده اند. از بس که این شعر دقیق و طبق روایات سروده شده.مانند قرائت قرآن توسط حضرت در هنگام گردش دستار.

سابقا ما کاربرانی از اهل تسنن در سایت داشتیم. که بسیار در مباحث شرکت میکنند. البته الان هم بعید میدانم چنین اشخاصی در سایت نباشند. اگر بودند واقعا ممنون میشوم اگر پاسخ این سوالات را بدهند:

ادعای علاقه به حضرت رسول و زیرپا گذاشتن سفارش ایشان و این همه ظلم به فرزندانشان و دوستدار ظالمین و غاصبین حق آنها بودن در یک جا میگنجد؟

ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۱/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۶:۵۵
    [SIGPIC][/SIGPIC]

مقربان

13. صلوات ها 9

علاقه
    وکالت
    نوشته
    17
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    37
    صلوات
    74

سلام علیکم
    ضمن تبریک سال نو موضوع شما اینو میفهمونه که ما از خاندان بنی امیه هستیم و هیچ یک از امامان را قبول نداریم ولی به والله اینطوری نیست وای بر کسانیکه روز عاشورا شیرینی پخش میکنن وشادی میکنن من چنین چیزی نه دیدم نه شنیدم من سنی هستم ما در این روز به والله روزه میگیریم وکسانی که چنین کاری رو میکنن سنی نیستن بلکه سنی نما هستن این در مورد عاشورا ولی امامان و حضرت فاطمه (رض)من خودم نوه فاطمه زهرا هستم پس اگر چنین بود که شما فک میکنید اینارو ازشون قبول نمیکردم ولی هیچ روایت صحیحی وجود ندارد که فاطمه زهرا شهید شده باشن.ولی امامان کی میگه ما امامان رو قبول نداریم؟؟امام اعظم(ابو حنیفه) امام شافعی و...از شاگردان اهل بیت بودند پس اگر چنین بود چطور فقه های سنی از اهل بیت رسول از کسانی که به نظر شما دشمنان شان هستن درس یاد میگرفتن؟؟؟
    {الحمد لله رب العالمين .اللهم احمينا وحمي مصرنا الحبيبة
    اللهم اجمعنا مع بعض دائما بنشاط واجعلنا افضل الاصدقاء
    واسعد السعداء بهدا التجمع
    امین برحمتکه یا ارحم الراحمین}
    نبداء كلامنا بالصلاة علي سيدنا محمد
    اللهم صلي وسلم وبارك علي سيدنا محمد وعلي اله وصحبة وسلم

15. صلوات ها 5

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,140
    حضور
    45 روز 21 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10548

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدپوریا هاشمی نمایش پست ها
    ولی هیچ روایت صحیحی وجود ندارد که فاطمه زهرا شهید شده باشن.ولی امامان کی میگه ما امامان رو قبول نداریم
    با سلام خدمت برادر عزیز جناب سید هاشمی
    شما که فرزند حضرت زهرا هستید عجیب است که می فرمایید هیچ روایتی دراین باره نیست
    لطفا به این روایات توجه کنید
    1.«فَغَضِبَتْ فَاطِمَةُ بِنْتُ رَسُولِ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم فَهَجَرَتْ أَبَا بَكْر، فَلَمْ تَزَلْ مُهَاجِرَتَهُ حَتَّى تُوُفِّيَتْ».
    صحيح البخارى: 4/42، ح 3093، كتاب فرض الخمس، ب 1 ـ باب فَرْضِ الْخُمُسِ .
    و نيز در روايت ديگري بخاري نقل مي‌كند :
    2.فَوَجَدَتْ فَاطِمَةُ عَلَى أَبِي بَكْر فِي ذَلِكَ - قَالَ - فَهَجَرَتْهُ فَلَمْ تُكَلِّمْهُ حَتَّى تُوُفِّيَتْ .
    صحيح البخارى: 5/82، (ص 802 ح 4240) كتاب المغازى، ب 38 ـ باب غَزْوَةُ خَيْبَرَ.
    صحيح مسلم: ج 5، ص 154، ح 4471، كتاب الجهاد والسير (المغازى )، ب 16 ـ باب قَوْلِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم، ج لاَ نُورَثُ مَا تَرَكْنَا فَهُوَ صَدَقَةٌ.
    3.فَهَجَرَتْهُ فَاطِمَةُ، فَلَمْ تُكَلِّمْهُ حَتَّى مَاتَتْ .
    صحيح البخارى، ج 8، ص 3، ح 6726، كتاب الفرائض، ب 3 ـ باب قَوْلِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم لاَ نُورَثُ مَا تَرَكْنَا صَدَقَةٌ

17. صلوات ها 9

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,140
    حضور
    45 روز 21 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10548

تااینجا معلوم می شود که بین فاطمه زهرا و خلفای نخستین ابابکر وعمر اختلاف شدید بوده است
    حال به این روایت توجه کنید

ابوبکر می گوید که ایکاش 3 کار را ترک می کردم و انجام نمیدادم 1- ایکاش به خانه فاطمه ( سلام الله علیها ) کاری نداشتم و آن را نمی گشودم ، اگر چه با اعلان جنگ آن را بر من بسته بودند .
    2- ایکاش ( فجائه سلمی ) را می کشتم و یا آزادش می کردم ولی او را به آتش نمیسوزاندم
    3- و ایکاش در روز سقیفه ، کار را بر عهده یکی از آن دو مرد ، عمر بن خطاب و ابوعبیده جراح ، می گذاشتم تا او امیر میشد و من وزیر می شدم.

منابع زیادی از اهل سنت ، گواه بر صادر شدن این جملات از ابی بکر می باشند.

منابع زیر ( با اختلاف کمی در الفاظ ) بیانگر این ندامت از قول ابوبکر می باشند:
    السقیفة وفدک - الجوهری - ص 43 و ص75
    شرح نهج البلاغة - ابن أبی الحدید - ج 2 - ص 46 - 47
    شرح نهج البلاغة - ابن أبی الحدید - ج 6 - ص 51
    شرح نهج البلاغة - ابن أبی الحدید - ج 20 – ص24
    تاریخ مدینة دمشق - ابن عساکر - ج 30 - ص 418 – 419 – 420 – 421 – 422 - 423
    میزان الاعتدال - الذهبی - ج 3 - ص 108 – 109
    لسان المیزان - ابن حجر - ج 4 - ص 188 – 189
    العقد الفرید - ابن عبد ربه - ج 4 - ص250 یا ج4 - ص 90 ( چاپهای دیگر )الامامة والسیاسة - ابن قتیبة الدینوری ، تحقیق الزینی - ج 1 - ص 24
    الامامة والسیاسة - ابن قتیبة الدینوری ، تحقیق الشیری - ج 1 - ص 36
    تاریخ الیعقوبی - الیعقوبی - ج 2 - ص 137
    تاریخ الإسلام - الذهبی - ج 3 - ص 117 - 118
    المعجم الکبیر - الطبرانی - ج 1 - ص 62
    الأحادیث المختارة - ابی عبد الله الحنبلی - ج 1 - ص 87
    ( وی راجع به این روایت می گوید : و هذا حدیث حسن عن ابی بکر ... یعنی حدیث فوق از قول ابی بکر درست است . )
    کنز العمال - المتقی الهندی - ج 5 - ص 631 – 633
    الاموال - ابو عبید - ج1 - ص 304
    مروج الذهب – المسعودی - ج2 - ص 301 – 302

ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۱/۰۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۲۵

19. صلوات ها 10

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,140
    حضور
    45 روز 21 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10548

حال شما جواب دهید که چرا فاطمه زهرا (که ثابت شد با ابابکر وعمر اختلاف داشته وابابکر نیز از هجوم به خانه ایشان اظهار پشیمانی میکند ) شبانه دفن شد اگر دفن شبانه ایشان را هم قبول نداریدبه این ر وایات دقت کنید
    محمد بن اسماعيل بخارى مى‌نويسد:
    وَعَاشَتْ بَعْدَ النبي صلى الله عليه وسلم سِتَّةَ أَشْهُرٍ فلما تُوُفِّيَتْ دَفَنَهَا زَوْجُهَا عَلِيٌّ لَيْلًا ولم يُؤْذِنْ بها أَبَا بَكْرٍ وَصَلَّى عليها.
    فاطمه زهرا سلام الله عليها، شش ماه پس از رسول خدا (ص) زنده بود، زمانى كه از دنيا رفت، شوهرش علي عليه السلام او را شبانه دفن كرد و ابوبكر را با خبر نساخت.
    البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل أبو عبدالله (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج 4، ص 1549، ح3998، كتاب المغازي، باب غزوة خيبر، تحقيق د. مصطفى ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.
    ابن قتيبه دينورى در تأويل مختلف الحديث مى‌نويسد:
    وقد طالبت فاطمة رضي الله عنها أبا بكر رضي الله عنه بميراث أبيها رسول الله صلى الله عليه وسلم فلما لم يعطها إياه حلفت لا تكلمه أبدا وأوصت أن تدفن ليلا لئلا يحضرها فدفنت ليلا.
    فاطمه از ابوبکر ميراث پدرش را خواست، ابوبکر نپذيرفت، قسم خورد که ديگر با او (ابو بکر) سخن نگويد و وصيت کرد که شبانه دفن شود تا او (ابوبکر) در دفن وى حاضر نشود.
    الدينوري، أبو محمد عبد الله بن مسلم ابن قتيبة (متوفاي276هـ)، تأويل مختلف الحديث، ج 1، ص 300، تحقيق: محمد زهري النجار، ناشر: دار الجيل، بيروت، 1393هـ، 1972م.

ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۱/۰۱/۱۷ در ساعت ۱۰:۲۶

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری