مژده ظهور امام زمان از آیت الله بهجت ( سالخوردگان هم ایشان را درک میکنند )

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مژده ظهور امام زمان از آیت الله بهجت ( سالخوردگان هم ایشان را درک میکنند )

با سلام ...
تو یکی از سایت ها یه مطلبی بود به نقل از آیت الله ناصری ... که ایشون بیاناتی رو به نقل از آیت الله بهجت بیان میکردند و ادعا میکردند زمان ظهور آنقدر نزدیک است که حتی سالخوردگان هم آن را درک میکنند . سوال من این بود . این حرف سندیت دارد .... میتونید بیانات آیت الله بهجت رو تو این سایت پیدا کنید ...

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=76777

برچسب: 

ســــــــــــــــلام

در این جا من یکی از کلیپ ها رو که نگاه کردم حتی حکایت تصویری که یک روحانی از آیت الله بهجت سوال میکنه راجع به این موضوع هم دیدم..

مطمئن نیستم کدوم بود ولی قطعا توی یکی از اینها هست ..
لطفا خودتون ملاحضه کنید..

http://www.apocalypse.ir/post-578.aspx

سلام
این رو هم ببیندید شاید کمک کرد
http://www.askdin.com/thread3327.html

محسن ایلخانی;203366 نوشت:
با سلام ...
تو یکی از سایت ها یه مطلبی بود به نقل از آیت الله ناصری ... که ایشون بیاناتی رو به نقل از آیت الله بهجت بیان میکردند و ادعا میکردند زمان ظهور آنقدر نزدیک است که حتی سالخوردگان هم آن را درک میکنند . سوال من این بود . این حرف سندیت دارد .... میتونید بیانات آیت الله بهجت رو تو این سایت پیدا کنید ...

با سلام و احترام
بله بزرگوار حقیر هم در یک ماهنامه ای مربوط به آیت الله بهجت بود حدود 3 سال پیش خوندم..

اللهم عجل لولیک الفرج

با سلام

این نقل آنچنان که در کلیپ صوتی از زبان آیه الله ناصری انتشار یافته کامل نیست.
آیه الله بهجت فرموده بودند که شخصی به مسجد ما آمد و گفت:من امام زمان را دیدم و به من فرمود که سالخوردگان نیز ظهور مرا میبینند.آیه الله بهجت فرموده بودند که من این فرد را نمی شناختم.

مطالبی که گفته شد بطور کاملتری در کتاب"زمزم عرفان"تالیف آقای ری شهری ذکر شده است و خود آقای ری شهری در این رابطه از ایشان سوال می کنند و پاسخ فوق را از زبان آن مرحوم می شنوند.

رسا;203487 نوشت:
آیه الله بهجت فرموده بودند که شخصی به مسجد ما آمد و گفت:من امام زمان را دیدم و به من فرمود که سالخوردگان نیز ظهور مرا میبینند.آیه الله بهجت فرموده بودند که من این فرد را نمی شناختم.

سلام
خیلی ببخشیدخوب درهمین کلیپ صوتی گفتن که آیت الله بهجت گفت
«من شخصی رامی شناختم که امام زمان رادیده بودکه اینطورمی گفت»
خوب حتماً بعدازاون دیداری که گفتیدآیت الله باایشون آشناشده بودندوبعدایشون روبه دوستانشون معرفی کردند

morteza313;203516 نوشت:
«من شخصی رامی شناختم که امام زمان رادیده بودکه اینطورمی گفت»
دقت کنید که گفته شد:
رسا;203487 نوشت:
آیه الله بهجت فرموده بودند که من این فرد را نمی شناختم.

ضمنا آیه الله بهجت کلام آن فرد ناشناس را تایید نکردند و صرفا این ماجرا را نقل کردند که شخصی آمد و چنین گفت.
ان شااا... سخن ایشان را از کتاب مذکور کاملتر ذکر خواهیم کرد.

محسن ایلخانی;203366 نوشت:
با سلام ...

[=Century Gothic]
[=Century Gothic]با سلام
خیر سندیت ندارد کلیپ خود ایت الله بهجت اینجاست

http://www.youtube.com/watch?v=egFDHoZQFoA

[=Century Gothic] از [=Century Gothic]ایت الله [=Century Gothic]بهجت[=Century Gothic] سوال [=Century Gothic]میشود به شما نسبت میدهند که [=Century Gothic]گفته اید[=Century Gothic] ظهور انقدر نزدیک است که پیر مردان هم امیدوار باشند

[=Century Gothic]ایت الله بهجت میگویند
[=Century Gothic]که ما دیگر نگفتیم که به مردم هم بگوید [=Century Gothic]همین را
[=Century Gothic]مردی [=Century Gothic]به ما گفت که خدمت امام زمان ع رسیدم [=Century Gothic]و[=Century Gothic] من گفتم درک میکنم [=Century Gothic]و به من گفت که فلانی که از شما پیر تر است د (یعنی [=Century Gothic]ایت الله بهجت)[=Century Gothic]او .........فکر کنم منظور میداند باشد البته سخنی نمیگوید [=Century Gothic]
در ادامه
[=Century Gothic]ایت الله بهجت میفرمایند
[=Century Gothic]البته [=Century Gothic]بعد از چند ثانیه مکث کردن گویا کسی در خلوت نورانی سخنی میگوید ![=Century Gothic]ادامه [=Century Gothic]میدهد و میگوید [=Century Gothic] خود او اینجاست دیگر !!!!![=Century Gothic]او میداند کی !![=Century Gothic]ملاحظه فرمودید ![=Century Gothic]آخرین جمله ایشان این است که وقت ما نشده دیگر..!

تعيين كنندگان وقت در خصوص ظهور امام زمان (عج)، كذاب هستند

nakisa;203562 نوشت:

یه کم تندسخن گفتید
بشارت به نزدیکی ظهورتعیین وقت نیست
ماخودبه وقوع پیوستن خیلی ازنشانه های نزدیک به ظهورراباچشم خودمی بینیم وبه نزدیک بودن ظهورامیدوارمی شویم

تو این قضیه بحث نزدیک و دور بودن نیست . وقتی طرف میگه پیر ها هم امام زمانو میبینن ف اینجا دقیقا زمان مشخص میکنه .
وقتی شما میگی نزدیکه معلوم نیست چند روز یا چند ماه یا چند ساله ولی پیرها حداقل تا 20 سال دیگه میمیرن دیگه ؟
پس زمان مشخص شده. و این کذبه طبق روایات

nakisa;203562 نوشت:

با سلام
بله درست است !!حالا چه کسی این را گفته ،؟

nakisa;203619 نوشت:
تو این قضیه بحث نزدیک و دور بودن نیست . وقتی طرف میگه پیر ها هم امام زمانو میبینن ف اینجا دقیقا زمان مشخص میکنه .
وقتی شما میگی نزدیکه معلوم نیست چند روز یا چند ماه یا چند ساله ولی پیرها حداقل تا 20 سال دیگه میمیرن دیگه ؟

ما که گفتار خود ایت الله بهجت را گذاشتیم که چنین چیزی نمیگوید
روا نیست که کلام صدق را رها کنیم و به سخنان دیگران گوش دهیم !
خود ایت الله بهجت در ان فیلم میفرمایند او میداند یعنی امام زمان ع و میگوید وقت ما نیست دیگر !یعنی وقت پیران
ادعای تعیین زمان ظهور کذب محض است البته آماده بودن و بشارت ظهور چیز دیگری است
در روایت مشهوری است که وقتی شاعر بلندآوازه شیعی در محضر هشتمین آفتاب برج امامت، امام رضا علیه السلام در ضمن قصیده خود سخن از ظهور و قیام حضرت مهدی علیه السلام بر زبان جاری ساخت، آن حضرت در حالی که سرشک از دیدگانش جاری بود رو به دعبل کرده، فرمود: «یا خزاعی! نطق روح القدس علی لسانک بهذین البیتین . فهل تدری من هذا الامام ومتی یقوم؟ ;
ای خزاعی! همانا روح القدس بر زبانت این دو بیت را جاری ساخت .
آیا می دانی این امام کیست و چه زمانی قیام می کند؟»
آنگاه خود آن حضرت به معرفی آن امام پرداخته، سپس درباره زمان ظهورش چنین فرمود: «واما «متی » فاخباره عن الوقت . فقد حدثنی ابی عن ابیه عن آبائه علیهم السلام ان النبی صلی الله علیه و آله قیل له یا رسول الله متی یخرج القائم من ذریتک؟ فقال علیه السلام: مثله مثل الساعة التی «لا یجلیها لوقتها الا هو ثقلت فی السماوات والارض لا تاتینکم الا بغتة » و اما اینکه چه زمانی [ظهور خواهد کرد،] این خبر دادن از وقت است .
پدرم از پدرش و ایشان از پدرانش از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نقل کرده اند که وقتی از آن حضرت پرسیده شد: ای رسول خدا! چه زمانی قائم از ذریه شما ظهور می کند؟

آن حضرت فرمود: مثل او مثل قیامت است که [خداوند درباره زمان وقوع آن چنین فرمود]: هیچ کس جز او به هنگامش آن را آشکار نمی سازد .

این امر بر [اهل] آسمانها و زمین دشوار است .
جز به صورت ناگهانی به سراغ شما نمی آید .»

یا علی ع

nakisa;203619 نوشت:

پس شماروایات نشانه های عصر ظهورراچطورتفسیرمی کنید؟

nakisa;203619 نوشت:
ولی پیرها حداقل تا 20 سال دیگه میمیرن دیگه ؟

مرگ همانندزندگی دردست خداست کی می گه پیرا20 سال دیگه می میرن؟
اصلاً ماهم به 60ساله وهم به 90ساله پیرمی گیم
امکان داره منی که پیرنیستم تایه سال دیگه بمیرم ویاتا120سالم عمرکنم

اول این کلیپ رو ببینید

http://www.aparat.com/v/efcd8aa97258ed90a55cd91eb83804c5158197

چون ما شیعه هستیم وظیفه داریم تعیین کنندگان وقت رو تکذیب کنیم

ایشون نمی فرمایند پیرمردها درک میکنند بلکه می فرمایند یک شخص خاص(حالا کیه مشخص نیست) که سنش از راوی بیشتر است (پیر تر است) هم درک میکنند حالا شاید این فرد مثلا 60 سالشون باشه و تا 120 سالگی عمر کنند

در مورد این ویدیو باید بگم که آیت الله بهجت دقیقا این موضوع که: (( ظهور آنقدر نزدیکه که پیرمردها هم امیدوار باشند )) رو تایید نمیکنند و در توضیح این حرف، کلماتی میگن که بیشتر حالت رمز و ابهام آلود دارند. پس نمیشه بهش استناد کرد

آيا خبر بشارت ظهور صحيح است ؟

سؤال : از برخي از بزرگان نقل مي شود كه حضرت آية الله العظمي بهجت - رحمه الله - فرموده اند : ما تاکنون به جوانها مژده می دادیم که ظهور امام زمان علیه السلام را درک خواهند کرد اما اکنون به پیرها هم بشارت می دهیم که دوران ظهور را خواهند دید ؛ آيا اين مطلب به آية الله العظمي بهجت -رحمه الله - قابل استناد است يا خير ؟

پاسخ :

1. اتفاقا در اين باره از حضرت آية الله العظمي بهجت - رحمه الله - سئوال شد ، ايشان فرمودند : آقايي دم محراب مسجد نزد من آمد و به من گفت : به خدمت حضرت عليه السلام رسيدم و از ظهور پرسيدم آيا من ظهور را درك مي كنم . آنگاه مطالب ياد شده را آقا از اين شخص نقل كردند .

بنابراين خود حضرت آية الله العظمي بهجت - رحمه الله - مستقيما مطلب را نفرمودند بلكه از شخص ديگري نقل نمودند .

2. همچنين معظم له - رحمه الله - فرمودند :‌ اگر گفتن اين مطالب لازم بود من براي شاگردانم مي گفتم .

3. امكان دارد همانگونه كه آقا مكرر بيان مي فرمودند ، اين مطلب اشاره به ظهور شخصي داشته باشد و نه ظهور عمومي .

4. امكان دارد ، اينگونه اظهارات از باب « إنّهم يرونه بعيدا و نراه قريبا » باشد .

والله العالم - دفتر آية الله العظمي بهجت - رحمه الله -

منبع: بخش شایعه های سایت آية الله العظمي بهجت

یک سوال اساسی:

هدف اهل بیت از بیان نشانه های ظهور چی بوده؟
من که فکر نمی کنم هدفشون این باشه که بعد از ظهور حضرت ما بیایم دور هم بشینم روایات رو بخونیم بعد شروع کنیم به تطبیق بگیم مثلا دیدی سفیانی کی بود؟ چه جالب فلانی بود. یا دیدی سید خراسانی که بود ؟ چه جالب اقای فلانی سید خراسانی بود و کلی دور هم بگیم و لذت ببریم.

همان طور که از روایات مشخصه برای نشون دادن نشانه های ظهور استفاده میشن... درسته زمان دقیقش رو ما نمی دونیم اما می تونیم نزدیک بودنش رو تشخیص بدیم و اهل بیت هم بنظرم همین رو می خوان که ما اماده باشیم تدارک ببینم یکدفه سر در گم نشیم باشنیدن صیحه ها و ... بدونیم چکار باید بکنیم در وقتش... من چند تا نشانه ظهور رو اینجا می زارم از کتاب عصر ظهور اقای علی کورانی :

نشانه ظهور در ایران:
1- قیام مردی از قم و نهضتش 2- سید خراسانی و امادگی او برای کمک به امام و ...

نشانه ظهور در عربستان:
کشته شدن پادشاهی بنام عبدالله و اختلاف و نزاع بر سر جانشینی او

نشانه ظهور در مصر:
کشتن حاکم مصر بدست مردم

نشانه ظهور در سوریه:
قتل و کشتار و نزاع در سوریه و مقارن با کشته شدن حاکم مصر ، حاکم سوریه کشته شود. به قتل رساندن شیعیان ...

و یک عالمه نشونه دیگه لازمه ما بیشتر دقت کنیم و مطالعه ... حالا خودتون این نشانه ها رو با شرایط ما تطبیق بدید دیگه نیاز نیست تمام استنادمون به کلیپ یک روحانی باشه (البته در جالی خودش خالی از لطف هم نیست)

من که امیدوارم و ظهور رو نزدیک و نزدیک می دونم .... (وقت تعیین نکردم ها :ok:)

موضوع قفل شده است