دین دار و بی دین!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دین دار و بی دین!

سلام

یکی از اقوام رفتار های خاصی داره که من تا به حال ندیدم!

بعنوان مثال:

تلویزیون مشکل داره و اصلا آدم نباید داشته باشه
چنگال!مشکل داره و آدم باید فقط با قاشق غذا بخوره!
عید نوروز مشکل داره!و نباید هیچ کاری در این رابطه انجام داد ایشان حتی عید را هم به کسی تبریک نمی گن و هیچ جمله در این رابطه بیان نمی کنن
و...

ایشان مقلد یک روحانی در مشهد هست و جلسات خصوصی دارند که شرکت می کنن
و از این دستورات زیاد برای ایشان ارسال میشه!

من مواری را از ایشان دیدم که به نظر من مشکل اساسی داره
مثل استفاده شخصی از بیت المال و...

سوالم این هست که این افراد که جدیدا زیاد شدن چجور آدم های هستن؟
جز گروه و فرقه خاصی هستند؟
در برخورد با این افراد چگونه باید بود؟

ممنون

من که تا به حال ندیدم کسی بگوید چنگال بد است و فقط باید با قاشق خورد ! فکر کنم آن افراد از فردی که کمی مشکل روانی دارد دستور می گیرند ! آخه چنگال مشکلش چیه؟

حالا دستور دهنده اش هر کی می خواهد باشه و فرد بزرگی باشه ولی از نظر من مشکل روانی داره !

به نظر من هم هر کسی که وارد این نوع گروه بشه ، از نظر مغزی مشکل داره یا در زمان بچگی در خانواده افراطی و خشک مذهبی یا مشکل دار بزرگ شده !

من اگر در دولت بودم این افراد را در محوطه ای خاص قرار میدادم تا این نوع عقایدشان را بروز ندهند یا تبعید می کردمشان چون افراط در دین را تشویق و عقاید غلط (نگوییم شیطانی !) بلکه غیر منطقی را ترویج می دهند و به فرهنگ و .... ضربه سختی می زنند ! ( کمی رک صحبت کردم ، آخه یکم عصبی کرد منو ، این دیگه چه عقایدیه !)

به نظر من این افراد بیشتر به حاشیه توجه می کنن تا اصل موضوع

رفتار این گونه افراد باعث تاثیر بد و منفی روی دیگران میشه
وخیلی ها از این موضوع سوء استفاده کرده و این افراد را به عنوان یک فرد مذهبی معرفی می کنند و شروع به تخریب اسلام می کنن

سلام دوست گرامی ... من نظر خودم رو میگم ...
من خودم همچین آدمی نیستم ولی شاید برداشت این آدم ها اینگونه باشه ...

نقل قول:
تلویزیون مشکل داره و اصلا آدم نباید داشته باشه

شاید این شخصی که مقلد آن روحانی شده به درجه ای رسیده که داشتن تلویزیون رو یه جور وقت تلف کردنه . شاید آن رو حانی دستوری داده که بجای آنکه وقتتان را با تلویزیون هدر دهید به انجام کارهای بهتر و نیکوتر بپردازید . شاید فکرش این باشه که تلویزیون یه جور تحمیل عقیده هست و یه جور تزریق عقیده و چون ممکن هست یک برنامه رو هر کسی کارگردانی کرده باشه ... ممکن هست عقیده یا طرز فکر این شخص به مریدانش تلقین شود .

نقل قول:
چنگال!مشکل داره و آدم باید فقط با قاشق غذا بخوره!

شاید این روحانی به جایی رسیده باشد که به مریدانش دستور دهد حداقل ها را برای زندگی خود انتخاب کنید . وقتی غذا را میتوان فقط با قاشق خورد دلیلی ندارد چنگال هم سر سفره باشد . اگر بخواهیم اینگونه ادامه دهیم یک سفره نیاز به خیلی چیزهای دیگر نیز خواهد داشت .

نقل قول:
عید نوروز مشکل داره!و نباید هیچ کاری در این رابطه انجام داد ایشان حتی عید را هم به کسی تبریک نمی گن و هیچ جمله در این رابطه بیان نمی کنن

اینو نمیدونم .

ولی یه چیز رو مطمین هستم . کسی که بخواد به این مراحل برسه ... قبلش خیلی خیلی کار داره ... خیلی خیلی ... وشاید این فرقه یا این گروه اساسیات رو رها کرده باشن و به این چیزا چسبیده باشن .

اینها به نظر من یک جور اخلاقیات هست که باید یک عارف رعایت کنه تا به اونجایی که دلش میخواد برسه . البته میگم ... اون شخص قبل از اینکه به این جا برسه خیلی کار داره ...

سلام

mska;202963 نوشت:
سوالم این هست که این افراد که جدیدا زیاد شدن چجور آدم های هستن؟ جز گروه و فرقه خاصی هستند؟ در برخورد با این افراد چگونه باید بود؟

تردید نکنید که پای یک فرقه انحرافی وسط است ("انحراف" که از اعمال و رفتار و عقایدشون معلوم است، "فرقه بودن" هم از جلساتی که می گیرند معلوم است).
و چون اخیراً این قبیل فرق انحرافی زیاد شده اند، لذا نشان از یک سازماندهی و هدایت پشت پرده دشمنان دارد. میخواهند "دین ساختگی" ایجاد کنند تا مردم را از دین اصلی جدا کنند. البته چون مردم از "اسلام" جدا نمی شوند، لذا دین ساختگی با نام و نشان جدیدی ارائه نمی دهند بلکه آن را به اسم "اسلام واقعی" معرفی می کنند و اسلامی را که فقهای عظام شیعه تبیین میکنند، اسلام انحرافی می خوانند.

چون قضیه، تشکیلاتی است، لذا به نظر بنده بهتر است هر اطلاعاتی که در این خصوص داریم در اختیار مراجع قانونی ذیربط قرار دهیم.

بنده با مورد مشابهی برخورد کردم و نام و نشان رئیس گروه و نوع اعمال و عقایدی که تعلیم می دهد را به طور کتب به دفتر مقام معظم رهبری، اداره اطلاعات، حفاظت اطلاعات سپاه و ... ارسال کردم.

باور نکن

mska;202963 نوشت:
سوالم این هست که این افراد که جدیدا زیاد شدن چجور آدم های هستن؟ جز گروه و فرقه خاصی هستند؟ در برخورد با این افراد چگونه باید بود؟

منم اتفاقا چند روز پیش با یه عده ای از این مدلی ها برخورد کردم .

عروسی معقول و مسلمانانه ای بود . هیچ اهنگی توش نبود . ولی با این وجود وقتی عروس و داماد وارد سالن شدن . ماها همه دست زدیم و یه کم سر و صدا راه انداختیم .
بعد این ماجرا اومدن به ما تذکر دادن که حانواده داماد مهمونهایی دارن که اگه شما دست بزنین ، میرن !!!!!!!!!!!!!!
حتی مداحی هم که اورده بودن و داشت مدح امام علی رو میکرد نمیذاشتن ما دست بزنیم .
خیلی جالب بود .
ولی بعد شام که حنابندان شروع شد دیگه نمیشد عام و صام همو نگاه کنیم که . بی اعتنا به اونا خودمون دست جمعی شروع کردیم به شعر خوندن و دست زدن که دیدیم با یه حالت عصبانی مجلس رو ترک کردن !!!!!!!!!

این مدلیشو دیگه ندیده بودیم والله.

موضوع قفل شده است